VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK Het nieuwe programma van Luxor Theater „Tarzan's Wraak" en „Amor in negligé". Glenn Morris als Tarzan in Tarzan's Wraak". (Luxor Theater, Beverwijk). Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer „Tarzan's wraak", met den Olympischen kampioen Glenn Morris en Elea nor Holm in de hoofdrollen. Een Amerikaansch gezin vaart met een boot de Niger op om de oerwouden, de wijde open vlakten en de andere vrijgebieden op te spo ren, waar de groote roofdieren huizen en waar nog werkelijke sensatie te vinden is. Aan boord van de rivierboot bevindt zich ook een Maharadja met hofhouding en deze Potentaat laat zijn blikken met welgevallen rusten op het jonge meisje en zou haar graag voor zich wenschen. Al zijn attenties worden echter door Eleanor trotsch van de hand gewezen, ofschoon niet kan warden ontkend, dat haar Amerikaansche verloofde een onbeduidend man is. Men bereikt het jachtgebied en daar heeft Eleanor een zonderlinge ontmoeting. Zonder dat de overigen er iets van bespeuren, komt zij te staan tegenover een blanke, die blijk baar de Westersche beschaving niet kent, maar van wien een enorme aantrekkings kracht uitgaat. Het is Tarzan. De blanke gids blijkt een minderwaardig individu te zijn, die niet zou schromen, de kleine groep, die een blind vertrouwen in hem stelt, ten verderve te leiden. Maar bovendien is de Indische Maharadja de schoone Eleanor nog niet vergeten en als hij dan al op de rivierboot geen kans mocht zien, zijn duistere plannen te verwezenlijken, nu Eleanor en haar ouders van hulp verstoken zijn, durft hij toeslaan. Dus wordt Eleanor gedwongen hem gezelschap te houden en zij vreest, dat zij terecht zal komen in een harem en nimmer meer zal kunnen ontsnappen. Maar zij heeft buiten Tarzan gerekend. Met ongehoorden moed waagt de blanke bevrijder zich geheel alleen en ongewapend binnen den kraton en ontrukt den verbluften Radjah zijn prooi. Een wilde achtervolging begint. Het is of alle negers van Afrika Tarzan op de hielen zitten. Het ziet er naar uit, dat hij dezen strijd zal verliezen. Vergiftige pijlen, asse gaaien klieven de lucht. Maar Eleanor is gered en zij dankt haar koenen bevrijder, in wien zij terecht den idea len man ziet. Hij steekt dan ook schril af bij den verwaanden ex-verloofde. Deze gaat vol spijt naar huis en ook Eleanor's ouders staan niet langer zoo geestdriftig tegenover een Afrikaansche jachtpartij en besluiten de U.S.A. weer op te zoeken. Dus blijft Eleanor achter met Tarzan, besloten, met hem in het huwelijk te treden en tot lengte van dagen schoonheid en geluk te zoeken aan de zijde van haar ridderlijken verdediger. Het andere hoofdnummer is „Amor in Negligé" met Gene Raymond en Wendy Barry in de hoofdrollen. EEN TEEKEN DES TIJDS. Op de los- en laadplaats aan de Pijpkade nabij de fabrieken, die met elkaar wedijveren wie of de meeste stank bij eer^ gunstige wind richting over Beverwijk kan verspreiden, valt duidelijk de slechte toestand van de binnen vaart op Beverwijk op. Daar er namelijk van deze kade weinig ge bruik wordt gemaakt kunnen sommige plaatsen meer op „bleekveldjes" aanspraak maken, dan op een steenen kade. Het gras groeit hier zoo welig tusschen de straatstee- nen, dat zelfs op enkele plaatsen het plaveisel geheel schuil gaat onder het gras. Een teelten des tijds zouden we het kunnen noemen, maar met een beetje goeden wil kan de kade wel weer van haar grasmat verlost worden. Het zou wat men noemt „opknap pen".. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Voor de leden van de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen zal op Maandag 30 Mei mevr. Margueritte Couperus uit Haarlem optreden met volksliederen en baliaden uit verschil lende landen. Vorig jaar is deze kunstenares ook te Be verwijk opgetreden en met- zeer groot succes. Dat wordt voor de huisvrouwen een prachtige middag. Op Dinsdag 17 Mei zal de afdeeling een bezoek brengen aan de Gemeentelijke Huis houd- en Industrieschool in de C. H. Moens- straat. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Op Donderdag 19 Mei zal de Beverwijksche Damclub in een bijeenkomst in café „De Groentebeurs" de prijzen uitreiken aan de winnaars van de groeps- en probleemwed strijden. Tevens zullen de kampioenen van de eerste en tweede groep, respectievelijk de heeren D. Kikke en H. de Waard, worden ge huldigd. Na het officieele gedeelte zullen de leden nog eenigen tijd gezellig bijeen blij ven. CONCERTEN IN DE CONCOURSWEEK. Ter gelegenheid van het concours van de Beverwijksche Harmoniekapel zullen op het concoursterrein achter het Kennemer Theater aan de Zeestraat eenige concerten worden gegeven. Op den vooravond van het concours Woensdag 25 Mei, concerteert de Beverwijk sche Harmoniekapel met het Mannenkoor „Zanglust", op Zaterdag 28 Mei wordt op het feestterrein een concert gegeven door de Harmoniekapel „De Eendracht" uit Velsen en op Zaterdag 4 Juni door Harmonie „Crescen do", uit Haarlem. i I NACHTVORST TEISTERT DE AARDBEIEN. In de laatste nachten heeft de vorst danig huisgehouden onder de aardbeien. Vooral de reeds bloeiende vroege soorten hebben ernstig van de nachtvorsten te lijden gehad. Op sommige velden waren de jonge boesems geheel zwart. Vooral in de beide laatste nachten was de vorst tegen de morgenuren fel. Nu de temperatuur door het omgaan van den wind eindelijk wat milder werd,, doet ook het gebrek aan water zich gelden. Ook de droogte is nadeelig voor de ontwikkeling van het gewas. Zij vormt met de door de nacht vorsten aangerichte schade, een beletsel voor een ruimen oogst. HET PROGRAMMA VAN HET W.B.-THEATER. Het W.B. Theater in de Peperstraat vertoont in het nieuwe bioscoopprgramma als hoofd nummer de spannende film „Misdadigers der Wet". Voor de pauze wordt vertoond „The Music Goes Raund", een vroolijk verhaal met gezellige songs. BEVERWIJKKINHEIM. Voor den H.V.B.-beker wordt Zondag op het terrein aan den St. Aagtendijk gespeeld de plaatselijke wedstrijd BeverwijkKin- heim. Het elftal van Beverwijk is als volgt samen- lesteld: Doel: Hoogewerf. Achter: J. Kuyer, C. Vessies. Midden: J. Wortman, J. Steenvoorden, A. de Ruyter. Voor: J. v. d. Steen. P. Schelvis, A. Marx, J. Maenhout,, C. Koning. VERHUIZING UIT IIET WOONWAGEN KAMP. Van gemeentewege is men er thans toe overgegaan een zevental woonwagens uit het woonwagenkamp aan den Wijkermeerweg te verwijderen. Het gold hier de min of meer vast „habitué's" van het kamp, die reeds reeds eenige jaren standplaats hebben. De gemeente heeft dit kamp destijds laten in richten voor doortrekkende woonwagens, waarmede na korten tijd de reis weer ver volgd wordt. De bewoners van deze wagens vonden in dit kamp water, W.C.'s en zelfs stalling voor paarden. Zooals gezegd, er waren mensehen bij, die reeds eenige jaren in het kamp vertoefden. Sommigen vonden hier werk, anderen trok ken er op uit met den slijperwagen of met handel en trachtten op deze wijze aan den kost te komen. Maar veelal moest er, vooral in den winter, met steun worden geholpen. De gemeente was nu blijkbaar van ooi'deel, dat het tijd werd ook andere gemeenten deze zorg eens" te laten dragen en zoo werd den be trokkenen aanzegging gedaan het kamp te verlaten. Enkele bewoners waren wel bereid op reis te gaan, maar.zij hadden geen paard meer. De gemeente zond een paard en dit heeft een aantal wagens uit het kamp ge bracht naar een bermkant van den Pruimen- dijk voorbij den onbewaakten overweg. En hier werden de wagens geplaatst. De woon wagenbewoners hebben zich zoo goed en zoo kwaad als het ging geïnstalleerd, want van doortrekken komt niet veel. Op deze nieuwe kampplaats ontbreekt elk spoor van gerief, zelfs van het meest bescheiden gerief. Water is er niet, tenzij men de substantie in wegsloot water zou willen noemen. Maar in ieder geval er ontbreekt drinkwater. Een W.C. is er natuurlijk evenmin, de volwassenen en de kinderen moeten maar zien, dat zij zich redden. Dat wordt op den duur een toestand, waarvan we slechts willen hopen, dat zij zoo kort mogelijk bestendigd zal blijven. Al was het dan alleen maar voor de kinderen, die daar in het wijde polderland nog meer aan zichzelf zijn overgelaten, dan'in het kamp aan den Wijkermeerweg. Een der bewoners zal wel naar de Betuwe willen trekken, maar zonder paard gaat dat niet. Weer andere zouden wel een woning willen huren, maardaar kunnen zij niet wen nen, sterker, zij gaan daar dood volgens de bewering. En nu voelt men tevens wel, dat het dan ook voor een gemeentebestuur bij alle betoonde lankmoedigheid een moeilijk pro bleem wordt. CASTRICUM DE VEERTIENDAAGSCHE WINKELWEEK. A.s. Zaterdag zal de veertiendaagsche win kelweek, die georganiseerd wordt door den Centralen Raad van de beide middenstands- vereenigingen, worden geopend. De opening zal een eenigszins feestelijk karakter dragen, daar SCHIP Altona (Du.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Achilles (Ned.) Ariadne (Ned.) Antiochia (Du.) Barneveld (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Bintang (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Bennekom (Ned.) x) Baarn (Ned.) Clytoneus (Eng.) x) Coulbeg (Br.) x) Choucer (Br.) Gracefield (Br.) Chr. Huygens (Ned.) x: CI. Macilwraith (Br.) Caribia (Du.) x) Cassel (Du.) Defender (Br.) Douro (Ned.) Deucalion (Ned.) Doi'ine (Fr.) VAN Enggano (Ned.) x). Eemland (Ned.) Essen (Du.) Eurymedon (Br.) x) Euterpe (Ned.) Flintshire (Eng.) x) Glenfinlas (Br.) x) Grootekerk (Ned.) x) Gleniffer (Br.) x) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Heidelberg (Du.) x) Honestas (Ital.) Irene (Ned.) Juno (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Leonian (Br.) Liberian (Br.) Luigi Razza (Ital.) Lennart (Zw.) M.v.st.Aldegonde (N.)x) Melampus (Ned.) x) M. L. Goulandris (Gr.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Nereus (Ned.) Orpheus (Ned.) Orion (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Patricia (Du.) Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Pericles (Ned.) Perseus (Ned.) Palatia (Du.) Phrontis (Ned.) x) Pan Gothia (Zw.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Reggestroom (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Singkep (Ned.) Stella (Ned.) Salland (Ned.) x) Szent Gellert (Hong.) Soemba (Ned.) x) Stad Zaandam (Ned.) Schokland (Ned.) Trajanus (Ned.) Theseus (Eng.) x) Tabian (Ned.) x) Tomislav (J. Slav.) Tiberius (Ned.) Tarakan (Ned.) Virgilia (Br.) Van Rensselaer (Ned.) Varan d Zuiderkerk (Ned.) x) Zijpenberg (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Ned. Indië Chili W. Afrika Midd. Zee Pireaus West Indië Chili Chili Batavia Chili Hamburg (via Antw.) Chili Batavia Rangoon Bassein Rangoon Batavia Burma Pto Barrios Ned. Indië Rangoon West Indië Zwarte Zee Casablanca Batavia Z. Amerika Ned. Indië Batavia Bordeaux Verm, aankomst LAATSTE BERICHT Japan Japan Japan Ned. Indië Zuid Afrika Batavia Bizerta (n. IJm.) Kopenhagen Bourgas Zuid Afrika West Afrika West Afrika Bona (v. IJm.) Sundsvall Batavia Hamburg La Plata Buenos Aires Midd. Zee Stettin Danzig Midd. Zee Batavia West Indië West Indië Ned. Indië Hamburg Aarhuus West Indië Batavia Aruba Hamburg- West Afrika Z. Afrika Batavia Alexandrië (via R'dam Zuid-Amerika Philippeville (v. IJm.) Batavia Les Falaises (v. IJm.) Newcastle Midd. Zee Batavia Batavia Buenos Aires Alexandrië Londen Port Arthur West Indië Houston Japan Santa Fé Hamburg 14 Mei 12 Mei 27 Mei 19 Mei 25 Mei 16 Mei 18 Mei 7 Juni 1 Juni 28 Mei 16 Mei 20 Mei 30 Mei 12 Mei 16 Mei 15 Mei 9 Juni 16 Juni 17 Mei 12 Mei 7 Juni 5 Juli 23 Mei 25 Juni 15 Mei 23 Mei heden 17 Mei 12 Mei 26 Mei 10 Juni 17 Mei 16 Mei 15 Mei 24 Mei 25 Mei 12 Mei 16 Mei 10 Juni 18 Juni 15 Mei 17 Mei 27 Mei 16 Mei 14 Juni 13 Mei 13 Mei 18 Mei 3 Juni 2 Juni 10 Juni 16 Mei 18 Mei 20 Mei 13 Mei 15 Mei 2 Mei van Colombo. 7 Mei te Corral. 9 Mei van Dakar. 10 Mei van Cadix. pass. 10 Mei Ouessant. 28 April van Guatamala. 10 Mei van Land's End. 6 Mei van Chimbote. pass. 11 Mei Stamboul. 7 Mei van Valparaiso, vertrekt 14 Mei. 9 Mei van Callao. 5 Mei van Port Said. 9 Mei van Pt. Said. 30 April van Port Said. 10 Mei van Port Said. 11 Mei vertrokken. 5 Mei van Rangoon. 11 Mei van Colon. 9 Mei van Bintang. 8 Mei van Gibraltar. 1 Mei van Pto Barrios. 10 Mei van Stamboul. 10 Mei van Ouessant. 10 Mei te Liverpool. 10 Mei van Las Palmas. 7 Mei van Colombo. 9 Mei te Singapore, vertrekt 13 Mei. 11 Mei van Londen. 8 Mei van Penang. 9 Mei te Yokohama. 6 Mei te Dairen. 5 Mei van Port Said. 10 Mei te Antwerpen. 8 Mei van Soerabaja. 6 Mei vertrokken. 12 Mei vertrokken. 6 Mei te Catacola. 9 Mei te Zanzibar. 3 Mei van Port Harcourt. 5 Mei van Port Harcourt. 9 Mei vertrookken. 4 Mei vertrokken. 10 Mei van Genua. 11 Mei van Bremen. 5 Mei van Pernambuco. 12 Mei vertrokken. 10 Mei van Triest. vertrekt 14 Mei. vertrekt 13 Mei. 6 Mei van Nemours. 9 Mei van Sabang. pass. 9 Mei Flores. 9 Mei van Trinidad. 26 April van Padang. 11 Mei vertrokken, vertrekt 13 Mei. 9 Mei van Mexico, vertrekt 14 Mei. 26 April vertrokken, in lading. vertr. 14 Mei van Hamburg 7 Mei van Kaapstad. in lading, pass. 10 Mei Finisterre. 8 Mei van Santos. 8 Mei van Gibraltar. 1 Mei van Padang. 7 Mei van Gibraltar. 12 Mei vertrokken. 7 Mei van Palermo. 9 Mei van Colombo. 9 Mei van Colombo. 12 Mei vertrokken. 10 Mei te Malta, in lading. 27 April vertrokken. 2 Mei van Paramaribo. 2 Mei vertrokken. 5 Mei van Colombo. 12 Mei van Antwerpen, vertrekt 14 Mei. Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN het R.K. Fanfarecorps per auto een muzikale rondgang door de gemeente zal maken. Tevens zullen eenige gecostumeerde dames huis aan huis circulaires verspreiden. Aan deze winkelweek nemen 95 winkeliers deel, die 150 prijzen beschikbaar hebben ge steld. Bovendien heeft het bestuur hier vier geldprijzen van 25, 15, 10 en 5 aan toegevoegd. De deelnemende zaken der winkeliers zijn te herkennen aan deelnemerskaarten. Iedere kooper, die in deze periode bij een winkelier voor 50 cent besteedt, ontvangt een formulier, waarop alle deelnemers staan ver meld. Achter de namen der winkeliers komt een vakje voor, waar de letter, die in de étalage der deelnemers voorkomt ingevuld moet worden. De ingevulde formulieren kun nen voor Castricum ingeleverd worden bij: F. Glorie en Fa. Van der Berg en voor Bak- kum bij: S. Lakeman en P. Stuifbergen. De prijsuitreiking, waaraan eenige attracties verbonden zullen zijn, wordt gehouden op 22 Mei in de tooneelzaal van den heer Borst. De uitreiking van de geldprijzen vindt plaats op 1 Juni in de zaal van den heer Beentjes. CENTRALE VEREENIGINGSRAAD. In de gehouden vergadering van den Cen tralen Vereenigingsraad is het bestuur als volgt samengesteld: P. van der Touw, voorzitter, H. Schram, secretaris, Burg. Mooistraat 3, A. Weenink, penningmeester, J. Heije en E. C. Hartog, commissarissen. Bij de acht vereenigingen, die reeds als lid waren toegetreden, hebben zich nog toege voegd de B.B.B., C.S.V., Ons Vermaak, schaak club „De Pion", R.K. zangvereeniging „St.- Ceeilia" en de Castricumsche Orkest Vereeni ging. IJMUIDEN Vijf en veertig jaar getrouwd. Het echtpaar SchoutenDe Graaff in de bloemetjes. Woensdag 18 Mei a.s. hoopt het echtpaar Kr. Schouten-de Graaff, Casembrootzijstraat no. 18 zijn 45-jarige echtvereeniging te her denken. Bruid en bruidegom zijn afkomstig uit Maassluis, hetgeen beteekent, dat de heer Schouten iets te doen heeft gehad met het visscherijbedrijf. Wel heeft hij niet gevaren, maar hij was kuiper van zijn vak en wie telt het aantal haringen, die door zijn handen zijn gegaan, het aantal vaten, door hem ge pakt en dichtgekuipt. In vroegere jaren heeft de heer Schouten ook in IJmuiden gewerkt. Thans woont het echtpaar gedurende zeven jaren in IJmuiden. Beiden zijn nu 66 jaar oud en zij hebben eendrachtig het „lief" ge noten en het „leed" gedragen, welk leed voor al is gekomen van het feit, dat mej. Schou ten nu al 20 jaar niet in orde is. Maar hun opgewektheid hebben zij niet verloren en dank zij deze opgewektheid gaan zij blij moedig 'door het leven. WIJK AAN ZEE De inventaris van het Badhotel. Sic transit Papierfabriek Buitenhaven Zweedsch Nederl. s.s. si.b. Venersborg Amsterdam Sundsvall Vlaardingén cellulose ledig De inventaris van het badhotel, eens de glorie van de badplaats, is in openbare veiling verkocht. Twee dagen lang heeft de stem van den afslager door de groote zaal geklonken en bij iedere toewijzing verdween een stukje van de herinnering aan de goede dagen van weleer. De tijd, dat vele buitenlandsche gasten in Wijk aan Zee vertoefden en hun intrek namen in het voornaamste hotel van de pittoreske badplaats is voor goed voorbij. Het is nog niet eens zoo heel lang geleden, dat het imposante gebouw een waardig entree vormde tot- den weg naar het strand. In en om het gebouw heerschte de fleurige drukte van het zomer seizoen. En het zag er allemaal zoo voornaam uit. Wat een cachet, die martiale portier met zijn uniform vol blinkenden gulden luister, hoe voornaam die ruime hallen met het kunst zinnige stucwerk en de monumentale trap. Het badhotel, dat was de glorie van Wijk aan Zee. Luttele jaren later was het gedegradeerd tot een massief symbool van de aardsche ver gankelijkheid. De crisis geeselde de wereld en niemand ontkwam aan haar slagen. Ook Wijk aan Zee niet. De gasten van het badhotel ble ven weg. het voorname gebouw stond daar doelloos en akelig leeg. Van blijde levensvreugde tot sombere ver latenheid en tusschen deze uitersten ligt de kentering. Wijk aan Zee heeft geen haven en geen reede voor thuiskeerende schepen en dus worden er bij het wisselen van het „tij" geen bakens verzet. Het gebeurde ook niet op economisch gebied en wellicht kon het ook niet. Zeker is. dat de luiken voor de ramen kwa men en dat het groote badhotel in het volle seizoen daar stond als een verlaten Parijsche huurkazerne. De inventaris stond opgeslagen in gangen, kamers en kelders, alsof de verhui zing aanstaande was. En nu is het gebeurd. Bedden, meubelen, spiegels, antiek, het kwam stuk voor stuk onder den hamer en twee dagen lang klonk het ..wie meer?" uit den mond van den makelaar. Daar waren de gewiekste opkoopers. de prij zen opjagend, wanneer zij de voorwerpen niet konden gebruiken en toch de koopjes halend, wanneer het hun beliefde. Daar waren de werkloozen. die voor enkele centen een stukje huisraad bemachtigden en er waren vrouwen, die nog wel een bed konden gebruiken. „Wie meer?" Tien koperen centen voor een waschtafel. Vijf in een koop. Een spiegel voor een kwartje, een schilderij voor een halve gulden, een „antiek" bord voor vijf kwartjes. ,Wie meer?" Niemand meer. Natuurlijk was er de gewone hilariteit. Die hoort er bij op een boellïuis. Een ingezetene kocht vijftig gebruiksvoor werpen-voor-den-nacht in één koop. Handel is handel en de kooper zal probeeren na alle hilariteit het laatste en het beste te lachen. Het is gebeurd en er staat nu alleen nog maar het leege badhotel. Zonder gasten en zonder inventaris, doelloos na veel-jarigen trouwen dienst. En wat is het nu leelijk. dat hebben wij in Wijk aan Zee nu eerst opge merkt. SANTPOORT Tooneeluitvoering „Jan van Dommelen". Opvoering van ,,'n Wespennest". Teneinde den kring van haar donateurs grooter te maken, opdat men in de toekomst zijn uitvoeringen alleen voor donateurs kan geven, trad de tooneelvereeniging „Jan van Dommelen" Woensdagavond ten tweeden male m met ,,'n Wespennest" van Henk Bak ker, voor 't voetlicht. De belangstelling voor dit tweede optreden was zoo groot, dat de zaal van „De Weyman" geheel uitverkocht was. Ook nu was het succes, dat „Jan van Dom melen" oogstte, weer groot, wat bleek èn uit het feit, dat de lach niet uit de zaal was èn uit het applaus, dat na elk bedrijf weer klonk. Moet dit natuurlijk voor een deel op reke ning van het „Westennest" geschreven wor den, voor een zeer belangrijk deel mogen ook onze plaatselijke dillettanten de eer voor zich opeischen, want ook dezen avond is weer ge bleken, dat de toch betrekkelijk nog jonge vereeniging over tal van goede krachten be schikt. In dit verband denken we in de eerste plaats aan de dames Tabernal—Ham en Van Straaten, die van Petronella, het onderwijze resje en Trude van Heel, de schrijfster, werke lijk iets fijns hebben gemaakt. Vooral de tooneeltjes in het 2de bedrijf, waarin Petro nella zich als dichteres ontpopt en Trude van Heel het onderhoud heeft met Hans Nyhoff, waren keurig getypeerd. Heel goed werk leverden ook nu weer Ger- rit Koeman (de heer Soetens) en zijn vrouw (mevr. Kruiman) in hun rol van pensiongas- ten-uit#-Amsterdam. Wat kwam alles er „on gezouten raak" uit! Ook de heeren A. H. de Vries (Fred. Ver duin) en J. Ligtvoet (Hans Nijhoff) waren weer goed op dreef. Alleen vonden we het minder juist, dat zij in het eerste "bedrijf en in een deel van het 2de bedrijf de asch van hun sigaret, alsook de lucifers op den vloer van de zitkamer deponeerden. Dan willen we ook het goede spel van mevr. Holtmans als mevr. Ver duin en van mej. Ruysenaars als Alida Koeman nog even rele- veeren. terwijl getuigd kan worden dat de andere biji'ollen ook behoorlijk vertolkt wer den. 't Was bepaald een succesavond voor „Jan van Dommelen en haar gelijknamigen regis seur. HEEMSKERK DAMMEN. De damclub „D. C. H." speelde een massa partij tegen de „Schijvenjagers" te Assen delft. De uitslag was als volgt: Schijven jagers: D. C. H.: P. Kerssens—Th. Kloes Br. Boon—O. Bleijendaal G. Tjipjes—H. Zonneveld J. SchoutenJ. Verdel M. v. Gelderen—Js. Beentjes J. Boon Gzn.W. Dam J. RoskamJ. Tuyn H. Berkhout—Th. Mulder C. JakJ. Willens D. Jak—C. v. d. Kolk P. Gaal—J. Stengs J. KoopmanH. Verdonk J. Bos—G. Willems R. KoopmahA. Nijman A. Sanders—Th. Beentjes 1— 1 2— 0 2— 0 1— 1 2— 0 0— 2 1— 1 0— 2 2— 0 2— 0 1— 1 0— 2 2— 0 0— 2 0— 2 18—12 BURGERWACHT. Op Maandag 16 Mei houdt de afdeeling Heemskerk van de Burgerwacht een ledenver gadering des avonds 8 uur in café „De Oranje boom". VOOR DE VASTE LASTEN. De plaatselijke commissie van de vaste las ten vermeldt hierbij dat belanghebbenden zich kunnen vervoegen bij den secretaris den heer R. Beentjes Bzn.. Marquettelaan 1. Deze houdt iederen Vrijdagavond zitting van 7—9 uur te beginnen Vrijdag 13 Mei. EEN ONAANGENAAM BEZOEK. Woensdagmiddag kreeg de carrosserie bouwer V. aan de M. v. Heemskerkstraat, be zoek van een zekeren G. uit Amsterdam. G„ die een kleine vordering had op V. was al eens meer op bezoek geweest om te kijken af de schuld niet vereffend kon worden. Woensdag middag bleek het geduld van den schuldeischer ten einde. Na een kleine woordenwisseling viel hij V aan. Een zekere D. die getuige van het voorval was. wilde zich niet in de zaak mengen, maar ging den dokter waarschuwen. Toen deze arriveerde, bleek V. door den aanvaller ernstig te zijn toegetakeld. De dokter nam hem in zijn auto mee naar zijn woning en heeft hem daar verbonden. De dader heeft zich zelf bij de politie aangemeld. De vordering van G. op V. bedraagt f 12! AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 12 MEI W. B.-Theater, Peperstraat: „100 mannen en een meisje", 8 uur. VRIJDAG 13 MEI Luxor Theater, Breestraat: „Tarzan's Wraak" en „Amor in negligé", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het myste rie van de blauwe vaas" en „Meisjes in het wit", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Kom je ook bij de brandweer" en „Misdadigers der lucht". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 12 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein33ste leer lingen-uitvoering Haarlem's Muziek-Instituut, 7.30 uur. Luxor Sound Theater: „Het verliefde spook" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Weensche amusements film „Artistenbloed", 2.30, 7 en -9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De gevangene van Zenda" en „De man die twee maal leefde". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Blauwbaard's achtste vrouw", 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaame Theater: „Het mysterie van de zwevende parel" en „Sweet Music". Frans Hals Museum: Tentoonstelling .Kunst zij ons Doel", 104 uur. Teyler Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 13 MEI Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Bioscopen nieuw programma.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8