NederiancTs eerste autostrada nadert haar voltooiing. Wachtmeester gearresteerd Eind Juni zou de nieuwe weg Amsterdam Den Haag berijdbaar zijn. fietspaden hoopt men in October van dit jaar te kunnen voltooien. Geen wegverlichting. Er zullen langs destrada geen lichten.wor den .aangebracht. Men staat op het stand punt dat de auto's hun eigen voor- en achter lichten hebben en de voor hen rijdende wa gens onder alle omstandigheden tijdig kun nen onderscheiden. De weggrens zoomede de afbakening tus- schen de beide verkearsbanen zijn door witte steenen duidelijk aangegeven. En aangezien men geen rekening meer behoeft te houden met tegenliggers vervalt de geheele noodzaak van de wegverlichting. Thans echter staan langs den weg overal wel lantaarns opgesteld, die des nachts den arbeiders hun taak mogelijk maken, want dag en nacht wordt er gewerkt aan de laatste loodjes van Nederland's eerste autostrada. En zooals altijd wegen ook in dit geval de laatste loodjes het zwaarst. Een overzicht van de beide gescheiden verkeersbanen bij den Menneweg bij Sassenheim. Dit deel is met het oog op eventueele verzakkingen met klinkers aangelegd. Verder op is men bezig met asfalteering. U ziet hier de prachtige strada in de richting Den Haag. De laatste loodjes wegen het zwaarst. (Van onzen redacteur.) Met man en macht wordt er in de buurt van Sassenheim tusschen de Ring vaart en de Postbrug gewerkt om het sluitstuk van Nederland's eerste auto-strada Amsterdam—Den Haag voor het einde van Juni gereed te krijgen, in zooverre dat de ver keersbanen berijdbaar zullen zijn. Dan zal een prachtige verkeersweg bestaande uit twee gescheiden banen van elk 7 nieter 25 voor heengaand en terugkeerend verkeer, waar de auto's elkaar kunnen inhalen zonder last te hebben van tegenliggers, de residentie met de hoofdstad des lands verbinden. In het Hellegat bij de Ringvaart scheurt de grond onder den druk van de zandopeenhoo- ging, noodig voor den aanleg van de auto strada AmsterdamDen Haag, open. Hier zien we de lugubere spelonken aan den rand van het vredige Hollandsche weilandschap. De bedoeling van deze strada is kruisingen op gelijke hooge te vermijden door middel van den bouw van viaducten, die over de kruisen de verkeerswegen heen leiden. In het traject PostbrugRingvaart, 3200 meter ongeveer, zijn 11 viaducten en brug gen; Postbrug, Postviaduct, Spoorweg- viaduct, Klinkerberger viaduct, Dingsdagsche brug, Warmonderdamviaduct, Wasbeekerlaan- viaduct, Zandslootbrug, Mennewegviaduct, Sassenheimervaartbrug. en de beweegbare brug over de Ringvaart. De meeste viaducten en bruggen zijn gereed. Met de spoorwegvia duct, de Sassenheimervaartbrug en de Ring- vaartbrug is dit nog niet geheel het geval De Fostbrugviaduct, de Klinkerbergervia- duct, de Wasbeekerlaanviaduct, de Sassenhei- mervaart- en de Ringvaartbrug leiden over kruisende verkeerswegen heen, zoodat hier met recht sprake is van het bouwen van een weg over een anderen weg heen teneinde zij - delingsverkeer te vermijden. Beweegbare brug over de Ringvaart. In het traject komt een beweegbare brug, n.l. die over de Ringvaart voor, die met een klapsysteem open en dicht kan gaan om groote schepen door te laten. Men is uiteraard van plan om het openen van de brug zeer te be perken, aangezien anders aan de bedoeling van de strada, n.l. het autoverkeer gelegenheid te geven zoo snel mogelijk te rijden, afbreuk gedaan zou worden. De Ringvaart is echter een hoofdader van de binnenscheepvaart en men heeft daarmede rekening moeten houden. Be halve over 't water van de Ringvaart gaat de brug ook over den kruiselingschen straatweg zoodat zij hieraan tevens den naam van viaduct mag ontleenen. Aan de voltooiing van deze viaduct-brug wordt nog ijverig gearbeid. Het deel na de vaart, op den weg naar den Haag- is nagenoeg gereed. Dit gedeelte voert nog een lang stuk over gewoon weiland en sluit dan pas aan op de aarden verhoogde baan, waar de verdere weg op aangelegd is. Men heeft dit gedaan, omdat wanneer de aarden baan tot de Ringvaart doorgetrokken zou zijn groot gevaar voor verzakking van den grond en dichtslippen van de vaart zou bestaan. Naar het zich laat aanzien zal de betonnen Ring vaartbrug, die sober doch sierlijk van archi tectuur is, een waardige verbinding vormen tusschen de provincies Noord- en Zuid-Hol land, en als technische schepping harmo nieeren met de natuur van het lieflijke land schap. De grond scheurt open. Van de Ringvaart af tot bij de Wasbeeker- laan wordt klinkerbestrating toegepast. Dit geschiedt vooral met het oog op het verschijn sel dat het weglichaam zich op dit traject niet dadelijk definitief zal vormen. De on dergrond is daarvoor te week; en derhalve bestaat er kans dat gedeelten van dit traject nog eenigszins zullen verzakken, en in dat geval zijn reparaties natuurlijk gemakkelij ker uit te voeren wanneer het wegdek uit losse klinkers bestaat dan ingeval dit uit één stuk asfalt gegoten zou zijn. Men past bij den wegaanleg op dit stuk het volgende systeem toe; er wordt eerst een soort goot gegraven, deze wordt gevuld met zand en dit zand wordt opgehoogd. Door de druk van het zand begint de weeke grond te wij ken en aan weerszijden omhoog te komen. Deze omhoog gekomen grond wordt wegge voerd en er wordt net zoo lang zand opge hoopt en aangestampt tot het weglichaam op een vaster ondergrond stuit. Plaatselijk ver schilt dit proces natuurlijk, doch in het alge meen rekent men erop een weeke grondlaag van ongeveer 9 M. dikte door te moeten komen. Bij het Hellegat, waar na de Ringvaart het traject naar Den Haag begint, is men wat de zandstorting betreft voor een onaangename verrassing komen te staan. De ondergrond is tot flinke diepte zeer week gebleken. Over een afstand van 1500 Meter is hier reeds 300.000 M3. zand gestort en men berekent dat er thans nog 100.000 M3. zand bij zullen moeten alvorens men tot de wegverharding zal kun nen overgaan. (Aangezien per etmaal 6000 M3. zand gestort kunnen worden zal men flink aan moeten pakken om klaar te ko men!) Aan weerszijden van de wegverhoo- ging is het normale grondniveau op vele plaatsen opengescheurd, en lugubere spelon ken vertoonen zich temidden van het vredige weilandschap. Een voor ons rustige landje vreemd verschijnsel! Verderop worden overal sloten gegraven en andere maatregelen ge troffen op dat het omgevende land niet zal gaan „werken". Men hoopt ook op dit traject tijdig de wég-basis, van gestabiliseerde klei (klei met zand en cement gemengd) voor de z.'g.n. gefundeerde klinkerweg aan te kun nen brengen. Het ligt in de bedoeling om de klinkerbestrating, wanneer het weglichaam zich t.z.t. „gezet" heeft te vervangen door een asfaltdek. Iets verederop bij de Warmonder damviaduct legt men reeds thans een asfalt dek aan; andere deelen van den weg, die niet op een weeken ondergrond rusten, zijn trou wens ook reeds dadelijk in asfalt uitgevoerd, Een ideale autorijweg. Wanneer men erin zal slagen om den weg eind Juni gereed te krijgen zullen 125 auto's van de leden van het van 19 Juni tot 2 Juli te Scheveningen te houden Internationale We- genconogres de eerste particuliere voertui gen zijn die hun bandensporen op de strada zullen drukken. Uiteraard zullen tegen dien tijd alleen de verkeersbanen klaar kunnen zijn. Aan beide zijden van deze banen zal een parkeerberm van 3 Meter breedte komen. Stilstaande auto's moeten op deze berm gaan staan, zoodat het verkeer ook van deze wa gens geen hinder ondervindt. Naast de verhooging zullen op het nor male grondniveau parallel aan de strada de fietspaden met tegels worden aangelegd. De auto's en fietsen kunnen dus „rustig" ieder huns weegs gaan. De afwerking van de strada, en de aanleg van de parkeerberm en van de Drieënnegentig doodcn bij de mijnramp in Engeland? LONDEN 11 Mei (Havas-A. N. P.) Vol gens niet officieel bevestigde geruchten zou den in het puin van de Markham-mijn nog eenige lijken zijn gevonden, waardoor het aantal der bij de ramp om het leven gekomen arbeiders tot 93 zou zijn gestegen. LONDEN, 11 Mei (Havas-A.N.P.) De mede- deeling, dat bij de ontploffing in de Markham mijn 93 personen om het leven zouden zijn gekomen, berust op geen enkelen grond. Russische emigranten-tragedie. In vele landen wegens winkeldiefstal veroordeeld. Mej. H. B., Russische uitgewekene, moest Dinsdag voor de Haagsche rechtbank terecht staan wegens diefstal van vijf vosbonten uit een winkel te 's-Gravenhage. Uit het onder zoek ter terechtzitting, bleek, dat zij in Bel gië, Duitschland en Frankrijk vele malen wegens winkeldiefstallen veroordeeld was. Nadat de officier van justitie in zijn requi sitoir een gevangenisstraf van acht maanden had gevorderd, lichtte de verdediger, mr. Van Heyst van Romunde een tipje van de sluier •van het tragische verleden van verdachte op. Tijdens de Tsaren-regeering was haar vader rector van de universiteit te Moskou en als meisje genoot zij een goede opvoeding op het gymnasium. Dit werd alles plotseling afge broken door de revolutie, waarbij haar vader en moeder gedood werden. Zij zelf werd toen verpleegster, doch vluchtte later naar Constantinopel; Nadat zij daar uit het land gewezen werd, begonnen haar zwerftochten door Europa. In Parijs, het toevluchtsoord voor Russische emigranten, vertoefde ze langen tijd, doch daar werk moeilijk te vinden was, zonk ze steeds dieper. Ten slotte kwam ze in Nederland terecht en na het plegen van den diefstal, in het Huis van Bewaring. Thans, zoo deelde de verdediger mede, heeft ze van de Sovjet-regeering vergunning ge kregen naar' Rusland terug te keeren. In ver band daarmee drong pleiter op een clemente straf aan, opdat verdachte spoedig naar haar vaderland zou kunnen vertrekken. van de Kon. Marechaussee Heeft indertijd deel genomen aan het onderzoek in Oss. 's-HERTOGENBOSCH, 11 Mei. Dooi de militaire justitie is gearresteerd en naar het huis van bewaring alhier overgebracht de wachtmeester van de koninklijke marechaussee van de W., thans in Terneuzen, vroeger in Oss. Wachtmeester van de W. heeft in dertijd een groot aandeel gehad bij het onderzoek en tot klaarheid brengen van verschillende misdrijven van de bekende Ossche bende en behoorde ook tot degenen, die door H.M. de Ko ningin voor hun verdiensten werden gedecoreerd. Reeds eerder waren er aanwijzingen tegen van de W. bij de militaire justi tie ingekomen, doch deze konden niet tot een strafvervolging leiden. Wel werd van de W. toen overge plaatst naar Terneuzen. Thans zijn echter nieuwe gegevens in handen der justitie gekomen en deze hebben tot zijn arrestatie en in sluiting geleid. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN NEGUS ZOU SLECHT ZIJN. LONDEN, 11 Mei (United Press). Naar verluidt, is de gezondheidstoestand van den Negus zeer précair. Hij lijdt reeds geruimen tijd aan de longen en onlangs schijnt deze ziekte zelfs tot een bloedspuwing aanleiding gegeven te hebben. DE STRIJD BIJ SARAGOSSA HERVAT. SARAGOSSA, 11 Mei. Het weer is opge klaard en de strijd werd hier hervat. De Castiliers van Varilla hebben Hamlet. Montoro, Mesquita en de omliggende heu vels veroverd. (United Press.) FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 10 Mei j.l.: 1. A. F. W. Husemeier, slager, wonende te Hillegom, Hoofdstraat 140. Curator mr. J. G. Bettink, wonende te Haarlem. 2. C. Admiraal, opticien, wonende te Be verwijk, Breestraat 130. Curator mr. J. O. Baron, wonende te Bever wijk. 3. A. A. Zuurendonk, zonder beroep, wo nende te Haarlem, Badhuisstraat 8 rood. Curatrice mevr. mr. C. L. Vis—Sanders, te Haarlem. 4. F. Vreeken, vroeger kweeker, thans bloemist, wonende te Haarlemmermeer, AaLs- meerderweg 832. Curator mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten mr. L. Vliegenthart te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. M. F. van der Steen, groentehandelaar, wonende te Hillegom, Curator mr. A. Beets te Haarlem. 2. M. Hartkamp, accountant, wonende te Heemstede. Curator mr. O. H. van Wijk te Heemstede (na verzet) WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE De laatste wedstrijd voor de eerste Afdee- ling van de Wintercompetitie van de kringen Haarlem en N. H. boven het IJ tus HVGB 1 en VZV 1 is een derde opeenvolgende nederlaag- voor HVGB geweest. De Haarlemmers verloren met 8—5 (ruststand 3—2). Ondanks deze overwinning van VZV blijft HVGB, door een beter doelgemiddelde dan HPC 2 op de tweede plaats staan. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. V. Z. V. 1 8 7 0 1 14 42—23 H. V. G. B. 1 8 4 0 4 8 39—33 H. P. C. 2 8 4 0 4 8 25—26 Haarlem 1 8 3 0 5 6 37—32 Nereus 1 8 2 0 6 4 19—46 A.s. Donderdagavond wordt in Stoops Bad de laatste^ wedstrijd van de wintercompetitie tusschen Nereus 2 en Haarlem 2 gespeeld. Deze wedstrijd is voor Haarlem 2 nog van groot be lang voor de definitieve plaats in de tweede af- deeling, zooals onderstaand lijstje wel laat zien: D. W. R. 2 10 8 2 0 18 37—13 Haarlem 2 9 4 3 2 11 27—17 H. P. C. 3 10 5 3 2 13 31—28 H. V. G. B. 2 10 4 2 4 10 23—27 D. A. W. 1 10 2 2 6 6 18—32 Nereus 2 9 0 0 9 0 10—32 INDEELING ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLEM K. N. Z. B. Voor de Zomercompetitie van den Kring Haarlem van den K. N. Z. B. is door 35 zeven tallen ingeschreven. Deze zeventallen zullen spelen in zeven klassen. Verleden jaar was het aantal deelnemende ploegen 29, verdeeld over 6 klassen. De indeeling is ais volgt: DAMES Klasse A: DWR 2, VZV 1, HPC 2, HZV 1. Klasse B: DWR 3, Haarlem 2, Zandvoort, Velserend. HEEREN DWR 3, HjPC ^e,1S Haaidem3, Zandvoort, HVGB 4 Tweede klasse: DWR 4, VZV 3, HPC 5, KZ 1, HZV 1, Vel serend 1, HVGB 5. Derde klasse: Halfweg 2, DWR 5, Zandvoort 2, KZ 2, HZV 2 Velserend 2, VZV 4. Adspiranten: DWR, VZV A, HPC A, Haarlem. Klasse B: HPC B, VZV B, Velserend, HVGB. CRICKET IN ENGELAND. Een prestatie van Kent. Kent (548 en 164 voor 4) heeft niet zes wickets gewonnen van Essex (450 en 260) Het is wel de moeite waard iets meer te ver melden van den tweeden dag van dezen wed strijd, waarop Kent (dat verleden jaar in ons land speelde) zich van zijn sterkste zijde toonde. Op den eersten dag had Essex 450 gemaakt en Kent 4 voor 0. Op den tweeden dag' verloor Kent zijn eerste drie batsmen voor 64 runs, maar trok er daarna zoo agressief op los dat het den dag met een belangrijken voorsprong eindigde. Scorend met een snelheid van twee runs per minuut putte Kent het Essex-bowlen uit. In een totaal van 548 waren de hoogste scores: Ames 170, B. H. Valentine 151, Wright not out 51, F. G. H. Olialk 46, Woolley 38. Todd 29. Daarna verloor Essex in zijn tweede innings nog drie wickets voor 66 runs. Het herstelde zich deels op den derden dag, maar de wed strijd was verloren. Zoo'n voorbeeld van agressief batten zouden de meeste Hollandsche cricketers ter harte kunnen nemen. Voor het aanstampen van den grond, die als fundeering voor de klinkerbestrating van Ne deiiand's eerste autostrada moet dienen, wordt o.a. de z.g.n. Delmastamper gebruikt. In klei ner type werd dit instrument reeds vaker ge bruikt. Dit type weegt echter 1000 K.G., en werd nog zelden toegepast. De stamper heeft een mechaniek, waarmede hij zich „afzet". Hij springt dan als 't ware uit zichzelf steeds de lucht in. Hier zien we een zeldzame op name van den stamper, namelijk in het korte oogenblik dat hij zwevende is. De Betonnen Brug over de Ringvaart, welke deel zal uitmaken van de autostrada Den HaagAmsterdam, is bijna gereed. Links moet het beweegbare deel van de brug echter nog aangebracht worden. Links is de provincie Noord-Holland, rechts de provincie Zuid-Holland. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DB ADMINISTRATIE. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 Mei. Ondertrouwd 11 Mei: A. H. Kelfkens en K. Kort; J. M. Stevens en c. J. M. Schabbing; H. H. Bentlage en A. M. G. C. van Buuren; J. F. de Vos en M. Smit; H. J. de Jong en J. Meijer; L. Scheidler en H. J. Duits; J. Grob- ben en J. Hendriks; N. Smit en G. J. Sel- horst; J. A. A. Koekenbier en C. v. d. Kerk hof; J. W. Dienske en H. C. M. van Eek. Getrouwd 11 Mei: C. J. v. d. Hoeven en M. J. M. Klaver; J. van Staveren en B. Nievaard. M. G. de Graaff en N. M. v. Rosevelt J. J. A. Mathot en C. C. A. Borst; J. J. B. Rooijers en W. M. Veringa; H. J. G. B. Kremer en J. M. Welles: H. J. M. Kenter en W. v. d. Brink K, de Vries en T. M. Amcha; J. Meulmeester en W. Verkruissen; J. S. Frank en H. Meijer. J. van Geem en M. J. Bron: H. R. Costers en J. M. Zuidbroek; A. N. Willemsen en H. Es- selman. Bevallen 10 Mei:A. v. d. Vlugt—Henkes, d.; A. Wij te—v. Gerven. z.; R. F. J. Krol—de Leeuw, z.; 11 Mei: A. Borg—Weiland, d. Overleden 10 Mei: W. MoneSlotemaker, 82 jDe Clercqstraat; G. M. LambooijRuijve- kamp, 71 j., Zijlweg; H. Peek, 59 j., Hazepa- terslaan; J. C. J. M. Wesselingh, 68 j., Witte Heerenstraat; J. van Wouw, 10 j., Hazepaters- laan; J. Soutberg, 60 j., Molukkenstraat- M. C. Bijster, 75 i.. Schofcersingel, De Haarlemsche schoenmaker L. Mann heeft aan II. K. H. Prinses Juliana een paar eigen gemaakte schoentjes opgezonden voor de kleine Prinses Beatrix. De kalfslederen schoen tjes, zijn geheel uit één stuk, licht beige ge verfd en met lila blauwe zijde gevoerd. De figuur op de voorvoet is bedoeld als een symbool de opgaande zon. De leest is „Reform" gemaakt, d.w.z. als een spiegelbeeld van den juisten voetvorm. HOCKEY. HET DUITSCHE ELFTAL SAMENGESTELD. Uit Berlijn: Het Duitsche elftal, dat Zondag 15 Mei a.s. in het hockeystadion te Berlijn tegen Nederland speelt, is als volgt samenge steld: Doel: Droese. Achter: Griesinger en Preuss. Midden: Gerdes, Keller (of Menke) en Schmalix. Vóór: Kaesmann, Baum, Raack, Langer en Messner. VOETBAL. Het programma voor Zondag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. D.W.S.Feijenoord. P.S.V.—Heracles. 'Afdeeling I. Promotie derde klas: B.F.C.Watergraafsmeer. Alkm. BoysZ.V.V. Promotie vierde klasse: E.V.C.—S.D.Z. OosterparkAalsmeer. Promotie reserve tweede klasse: Stormvogels 2—K.F.C. 2 Afdeeling II. Promotie tweede klas: Hermes-D.V.S.—Emma. Promotie derde klas: R.D.M.Hoek van Holland. Afdeeling ID. Promotie tweede klas: Quick—Rigtersbleek. Afdeeling IV. Promotie tweede klasse: HeroDe Valk. Afdeeling V. Promotie tweede klas: F.V.C.Hoogezand. Om den K. N. V. B.-beker. S.V.V.—V.S.V. Helmondia-V.V.V. U.V.V.De Meteoor. Sneek—C.VV. A .G .O.V. V.—Volewij ckers. HaarlemDe Musschen. V.U.C.—Wageningen. Aoportkr.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9