I „ARION" NIET NAAR CONCOURS. Door gebrek aan belangstelling zal de Mu- ziekvereeniging „Arion" niet deelnemen aan het concours, uitgeschreven door de Bever wij ksche Harmoniekapel, daarvoor zijn in de plaats een paar pittige marschen in studie genomen. PREDIKBEURTEN VOOR A.S. ZONDAG. Te Wijk aan Zee: de heer N. Foeke. 10 uur. Te Wijk aan Duin: Ds. J. H. L. Hooij, 10 uur. H. Doop. VELSEN IJMUIDEN Ecu reuzen-anker opgevischt. Door een Urker botter. De botter UK 84 schipper J. Meun heeft op 7 mijl van IJmuiden een reusachtig anker op gevischt, dat ongetwijfeld eenige eeuwen op den bodem der zee heeft gerust en wel van een oorlogsvaartuig afkomstig zal zijn. De zware eiken dwarsbalk, die een lengte heeft van 4 M. is nog volkomen gaaf. Het ijzerwerk, dat begroeid is met allerlei zeeanemonen, is diep ingeroest. De lengte van het ijzer bedraagt 4.60 M.. terwijl de ijzeren ring aan den kop wel nauwelijks door een flinken gespierden man opgetild zou kunnen worden. In de eiken dwarsbalk zijn eenige merken gekerfd, n.l. de letters ZVO met dwars daar naast een P en voorts de letters AP met daar onder een H en een O en een C door de bee- nen van de A. Het anker is opgeslagen op het gemeente- terrein aan den Velserduinweg. waar het een plaatsje heeft gekregen bij een anker, dat eenige jaren geleden werd aangebracht, maar dat veel kleiner is. Onze fotograaf maakte er bovenstaand plaatje van. Groote diepgang. Het naar Batavia uitgevaren Nederlandsche 6toomschip Johan de Witt passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,1 Meter. Onze koopvaardijvloot. In de vorige maand is onze koopvaardij vloot toegenomen met de motorschepen Fre- derik, Hoop, Nederland, Pericles, Prinses Beatrix, Ovula en Union. Daarentegen zijn van de vloot afgeschre ven de motorschepen Arend (thans Frederik genaamd)Doggersbank (naar Ned. Indië ver kocht); Kuwi (thans Nederland genaamd) en de naar Zweden verkochte zeelichter Tha mes IV BEVERWIJK Het overzicht van de groenten- markt. DE HANDEL BLIJFT GUNSTIG, De gang van zaken in den handel was in de afgeloopen week niet ongunstig. Voor de meeste producten bestond nog al belangstel ling en kooplust. Ofschoon de prijzen bevre digend kunnen worden genoemd vielen de aanvoeren van de meeste artikelen nog niet mee. Door het aanhoudende koude weer ne men de aanvoeren van jonge groenten nog slechts in bescheiden mate toe. Het aanbod van spinazie, waarvan nog we! flinke kwan- turas aan de markt komen begint toch ook langzamerhand te verminderen. Dit product bleef gevraagd en voor goede kwaliteit wer den behoorlijke prijzen besteed. De kwaliteit Is echter momenteel sterk uiteenloopend waar door de prijzen dan ook zeer groote verschillen vertoonen. De noteeringen bewogen zich naar kwaliteit van 1865 ct. per kist. Het aanbod van sla nam in de afgeloopen week weer be duidend toe. Hiervan komen steeds grootere partijen aan de veiling. Ook dit product was goed te verkoopen; de beste kwaliteit was duur. Naar soort stonden de noteeringen meestal van f 2—f 6 per 100 stuks, terwijl op de veiling van Woensdag nog voor de beste soort tot ruim 7 gulden betaald werd Voor Rabarber stonden de noteeringen vrijwel vast naar soort van 5—8 ct. per bos. Voor enkele partijen liep de prijs in het midden van Je week nog hooger kwamen zelfs tot 10 ct per bos. Bloemkool kwam wel iets ruimer los. maar de partijen zijn nog van onbeteekenen Jen om vang. De beste soorten gingen voor goede prij zen van de hand, namelijk van 10 -22 ct. per stuk. Witlof wordt weinig meer aangeboden. Dit product raakt weer van de baan. De tuin ders, die deze week nog wat konden aanbieden, hebben nog van mooie prijzen geprofiteerd, die naar kwaliteit varieerden *;an 14—24 ct. per K.G. Bospeen werd iets ruimer aangeboden, maar de meeste kleine partijen waren soms niet eens voldoende rijp en op kleur. De no teeringen bewogen zich van 12—20 ct. per bos. Postelein bleef bjj matigen aanvoer prijshou dend en noteerde van 80—1.00 per kist. De aanvoer van Asperges gaat ook nog langzaam aan. Dit product is zeer gevoelig voor koude en de weersgesteldheid van den laatsten tijd en vooral de koude nachten zijn voor den groei zeer ongunstig. Naar kwaliteit stonden de prijzen voor de beste soorten van 40—55 ct. per bos. Mindere soorten liepen naar verhou ding terug tot 20 ct. Als eerstelingen versche nen deze week de eerste peulen en eveneens de tomaten aan de markt. Als winterproduct- was de prei ook nog aanwezig waarvoor goede prijzen werden besteed. De noteeringen schom melden naar kwaliteit van 7—10 ct. per K.K. Raapstelen en radijs werden afgenomen voor prijzen varieerend naar soort van 1%—2% ct. per bos. De aardappelenhandel heeft een vlotte afname met oploopende prijzen. De noteerin gen stonden deze week naar soort en kwali teit van 56% ct. per K.G. In de fruitafdee- ling beginnen de aardbeien meer los te komen. De prijzen wisselden naar inhoud van de doos jes van 2440 ct. LEDENVERGADERING CHR. NATIONALE WERKMANSBOND. Donderdagavond hield de Christelijke Na tionale Werkmansbond, afdeling Beverwijk,, een ledenvergadering in de bovenzaal van het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Nadat de aanwezigen Gez. 55:1 gezongen hadden, ging de voorzit ter, de heer A. J. v. d. Ploeg, voor in gebed, waarna hij Handelingen 8 voorlas. Vervol gens deed de voorzitter van de feestcommissie de heer J. Blauw verschillende mededeelin- gen over de viering van het 25-jarig bestaan van den Werkmansbond dat in April 1939 hei'' dacht zal worden. Hierna hield Ds. Krijger een lezing over het onderwerp „Bijbel en Ge zin". Spreker behandelde achtereenvolgens de punten: De plaats van den Bijbel in het ge zin; het lezen van den Bijbel; en het kind en den Bijbel. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd druk gebruik gemaakt. Na de rondvraag sloot ds. Krijger de vergade ring op de gebruikelijke wijze. CASTRICUM SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester zal op Maandag 16 Mei geen spreekuur houden. STEUN AAN KLEINE TUINDERS. Het gemeentebestuur verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat aanvragen om in het bezit te worden gesteld van een uitkee- ring, zooals deze door de minister van Sociale Zaken in het vooruitzicht is gesteld, vanaf Maandag, 16 dezer ter Secretaris afdeeling Sociale Zaken) kunnen worden afgehaald. De genoemde afdeeling is voor dit doel uit sluitend geopend van des voormiddag 9 tot 10 uur en 11 tot 12 uur. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Met ingang van Zaterdag a.s. zal worden aangevangen met de distributie van levens middelen over het 19e tijdvak. Onvermengde margarine en bak en braadvet zullen ver krijgbaar zijn bij de Coöperatieve „Samen Sterk", Bakkummerstraat te Bakkum; gehakt in blik bij mej. de wed. Jenster, le Groene- laan te Bakkum. HEEMSKERK DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 15 tot 22 Mei is de winke lier Nic. de Ru-ij ter aangewezen voor den verkoop van goedkoope onvermengde marga rine, alsmede bak- en braadvet. VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE". Op Donderdag 19 Mei houdt de vischclub „'t Snoekje" een ledenvergadering in 't Café van Gebr. Dam des avond 8 uur. INENTING. Op Woensdag, 18 Mei a.s. des middags van 1 tot 2 uur zal ten huize van dokter Van Gen- deren Stort, Kerklaan 9, gelegenheid gegeven worden tot kostelooze inenting of herinenting tegen de pokken. BENOEMING. Door de gemeenten Castricum, Limmen en Heemskerk is een tweeden controleur aange steld voor de werkloozen en wel de heer P. J. J. Wouters te Heemstede. Tot nu toe was voor deze drie gemeenten 1 controleur aangesteld. A. D. O. Donderdagavond hield de R.-K. Voetbalver- eeniging A. D. O. een propaganda-vergadering in het K. S. A.-gebouw onder leiding van den beer A. van Lieshout. Deze verwelkomde den lieer G. Kruyver, secretaris van den D. H. V. B„ die een rede hield over het onderwerp: „Het nut van de sport in het algemeen." Na de pauze sprak de heer Kruyver over: „De beoefening van de sport in Katholiek verband' Hij ontving luid applaus. Het Comité voor Kleeding en Dekking. Wat gedaan werd in den afgeloopen winter. Het Comité voor Kleeding en Dekking, dat in het begin van 1937 op initiatief van Mevr. Kwint-Wiersum werd opgericht, zendt ons een verslag over hetgeen in den afgeloopen win ter gedaan werd, waaraan wij het volgende ontleenen. Nadat de noodige. voorbereidingen voor het het winterwerk waren getroffen, werd in Oc tober 1937 een aanvang gemaakt met het in zamelen van gelden. Hiertoe werd aan pl.m. 1000 ingezetenen een circulaire gezonden. Hoe wel slechts 111 circulaires werden terug ont vangen, kan met blijdschap worden vermeld, dat de op deze wijze verkregen gelden de ver wachtingen hebben overtroffen. Dit resultaat is zeker voor een belangrijk deel te danken aan de medewerking van de plaatselijke bla den, waarin herhaaldelijk opwekkingen ten bate van het Comité werden geplaatst en de ingekomen gelden werden verantwoord. Een woord van dank aan de plaatselijke pers mai dan ook in dit verslag niet ontbreken. Op 13 December 1937 werd onder leiding van Mevrouw Rambonnet een liefdadigheidsavond georganiseerd in de zaal „Concordia" welke door de directie van de Kon. Papierfabriek be langeloos ter beschikking was gesteld. Hoewel de publieke belangstelling voor dezen avond niet groot was, kan toch met tevredenheid worden gereleveerd, dat het financieele resul taat bevredigend was. De belangelooze mede werking van Mevrouw Rambonnet. Mevr. Su- ring-Groen en Mevrouw Brands-v. d. Linde verdient dankbare vermelding. Dank zij het besluit van Burgemeester en Wethouders werd voor den liefdadigheidsavond vrijstelling ver leend van de betaling der vermakelijkheidsbe lasting, terwijl van het bureau voor muziek en auteursrecht eveneens vrijstelling van rech ten werd verkregen. Bij de vermelding van de medewerkers dient ook een woord van dank te worden gebracht aan de Winkeliersvereeni- ging „Wijkeroog", alwaar op de gehouden feestavonden herhaaldelijk door Mevr. Fier- stra en Mevr. Barbiers mocht worden gecol lecteerd. Met vergunning van het gemeentebestuur werd op Zaterdag 18 December gecollecteerd aan de huizen der ingezetenen. Ruim 60 on dersteunde werkloozen hadden zich tevoren bereid verklaard om te collecteeren, hetwelk met dankbaarheid wordt vermeld. Op 16 en 17 December 1937 werd door co mitéleden een opwekking uitgesproken voor de microfoons van allle radiocentrales in de gemeente. Voor de geboden gelegenheid zijn wij de radio-exploitanten zeer erkentelijk. Een en ander heeft ertoe geleid dat het co mité in den afgeloopen winter de beschikking had over de volgende bedragen: Saldo vorig jaar 23.78% Ontvangen door middel van circu laires 792. Zuivere opbrengst liefdadigheids avond 97.37% Opbrengst collecten 530.12% In natura werden winkelgoederen ter waarde van ontvangen, zoodat totaal ter be- 1443.28% 84.— SANTPOORT WEGVERBETERING. Naar we vernemen, zal een deel van den Hagelingerweg goed onder handen genomen worden, n.l. het deel tusschen Kruidbergerweg en Kweekerslaan. Het ligt in de bedoeling hier één hoofdweg te maken voor doorgaand ver keer en twee daaraan parallel loopende zooge naamde „vent-wegen". WIJK AAN ZEE KERKCONCERTTE WIJK AAN ZEE. Donderdag 19 Mei'a.s. des avonds om 8.15 uur zal in de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee een gemeenteavond gehouden worden. En kele weken geleden is het interieur van de Kerk verrijkt met een nieuwe Avondmaals tafel. De baten van dezen avond dienen 0111 de onkosten voor deze tafel te dekken. Verschillende solisten hebben hun mede werking bereidwillig toegezegd. Met orgelbe geleiding zullen de dames Deegenaar en Smit en de heeren Visser en Berkhouwer viool spelen, de heer Xebemer, fluit, de heer Fröhlich cornet, Mevr. Kist zal eenige liederen zingen, ge deeltelijk met begeleiding van orgel en viool. Het orgel zal bespeeld worden door den heer De Boer. Ds. J. H. L. Hovy zal dezen ge meente-avond openen en het karakter en het doel van het samenzijn uiteenzetten. Voor hen die niet kunnen komen, maar toch willen medewerken, zij vermeld dat giften kunnen gestort worden op Giro 260529 (H. Foeken) schikking was 1-527.28% Voorts ontving het comité een niet onbe langrijke hoeveelheid gedragen kleeding, schoenen en andere huishoudelijke artikelen. Op 23 December 1937 en op 24 Maart 1938 werden de goederen uitgereikt in het gebouw van de vro egere arbeidsbeurs aan den Engel - mundusweg. Voor de uitreiking zijn 310 gezinnen bezocht, waarvan 60 werden afgewezen of verwezen naar andere instellingen, zoodat 250 gezinnen voor de verstrekking van goederen in aanmer king zijn gekomen. Hieraan werden uitgereikt ledikanten, matrassen, lakens, sloopen, de kens en een groote hoeveelheid kleedingstuk- ken, schoenen enz. Uit vorenstaande gegevens moge U blijken, dat wij in den afgeloopen winter belangrijk werk hebben kunnen doen. Wij zijn dankbaar, in de eerste plaats aan de milde gevers. Vervolgens past een woord van hulde aan Mevr. Fierstra voor de goede leiding en aan allen, die hebben medegewerkt om het gestelde doel te benaderen. Wij mo gen echter niet voldaan zijn, omdat wij niet in staat waren om de behoeften te bevredigen. Dat deze conclusie gevers en werkers moge inspireeren om in den komenden winter méér te doen. PROPAGANDA-AVOND ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP In de groote zaal van de Pont-Bioscoop vond Donderdagavond een propaganda-avond plaats van het Rozekruisers Genootschap, waarvoor groote belangstelling bestond. De bijna geheel bezette zaal was hiervoor het bewijs. Te kwart over acht werd een kort openingswoord ge sproken, waarin werd medegedeeld, dat de Aquarius-tooneelclub dezen avond de 7e op voering zou geven van „Perseus", Aquarius- spel in zeven bedrijven. Het Rozekruisers-Ge- nootschap zoowel als de Aquarius-tooneelclub zijn beide geheel vrij van alles wat naar po litiek zweemt. Beide propageeren wijsheid en liefde om een levenshuis voor de mensehheid op te bouwen. Er zijn momenteel tallooze krachten die juist in tegenovergestelde rich ting werken en instede van een levenshuis, van de aarde een knekelhuis trachten te ma ken. De eerste bedrijven van „Perseus" doen zien in welk een jammerlijken chaos de wereld thans dreigt ten onder te gaan. De laatste be drijven geven de oplossing zooals Aquarius zich die voorstelt. Het stuk heeft een sterk anti militaristische tendenz. Het uitbebreide tekst boekje was zeer zeker dien avond een noodza kelijk bezit. Het zou voor de toeschouwers zeker zijn nut hebben wanneer deze boekjes een paar dagen voor de opvoering verkrijgbaar waren. In den aanvang staat men wat onwennig te genover de tooneel-inrichting en medespelen den, maar dit verandert spoedig. Het stuk is vol levendige handeling, zeer mooi wat costu- meering betreft en ook de belichting is voor treffelijk terwijl het spel van uitstekend ge halte is en elke tooneelverandering in een minimum van tijd tot stand wordt gebracht. Het geheel was iets moois en van een zeer bijzonderen inhoud, vooral het laatste bedrijf: een groote roep om Vieöe maar om een Vrede zooals die wordt gebracht door de zusters en broeders die der. godde-ijken wil verstaan. Het aiottooneel was indrukwekkend, het podium geheel gevuld met medespelenden in vlekke loos witte kleeding tezamen zingend met or gelbegeleiding. Het was een stemmingsvol einde van een zeer bijzonderen avond. DE KOETSIER SLIEP. Donderdagmiddag half vijf vond ter hoogte van de Pelsstraat een verkeersongeval plaats dat hoewel net zeer goed afliep toch ingrij pen der politie tengevolge had. Een uit de richting Beverwijk komend rijtuigje, waarvan de voerman sliep, reed tegen een- stilstaande luxe auto, waardoor de slapende koetsier op straat terecht kwam. Waar de Wijkerstraatweg uit hoofde van het drukke verkeer geen plaats voor slapers biedt, nam de politie koetsier paard en wagen mede. naar het bureau waar procesverbaal werd opge maakt. Zeer waarschijnlijk was de alcohol aan het voorgevallene niet vreemd. „De Pont" geeft „Zes uur verlof". De korte inhoud van de hoofdfilm van het nieuwe programma van „De Pont" is als volgt: Het troepenschip „Somersetshire" zal vol gende week in Engeland aankomen! Dit eenvoudige bericht beteekende een we reld van geluk voor mannen en vrouwen over geheel Engelandfamilie van de man- nep van het 23ste regiment der Koninklijke Lanciers. Voor de Lanciers zelf beteekende Southamp ton: thuiskomsthereeniging met vrouw en kinderen.... met vaders en moeders.... voor anderen een huwelijksceremoniena vijf jaren van hitte en stof in het Oosten. Voor de vrouw van kolonel Bi-air beteeken de het, dat de specialisten misschien dokter Pearson's diagnose zouden bevestigen een diagnose, die vaststelde, dat haar hart kwaal ongeneeslijk was, iets, dat zij tot dat oogerublik toe geheim had gehouden voor haar echtgenoot. Kapitein Reed komt in Gibraltar bij zijn regiment terug. Voor hem beteekent Enge land een huwelijk met zijn verloofde, Lady Joan: voor zijn adjudant Carter een einde aan de vrees en jaloezie, dat zijn meisje Elsie hem niet trouw zou zijn geweest. Vrijwilliger Smith, die in zijn vrijen tijd Grieksch leest, hoopt heimelijk op een ver zoening met zijn ouders.korporaal Edrich hoort de huwelijksklokken luiden. Alleen sol daat Bulger kan het niets schelen. „Hij is niet getrouwd", pocht hij vroolijk, maar hij weet niet. dat zijn vergeten vrouw vastbe sloten is, hem een warme ontvangst te be reiden. Vier dagen nogdrietweeDe radio brengt het bericht: Moeilijkheden in het OostenHet 23ste regiment der Ko ninklijke Lanciers wordt naar Aden gediri geerd Zes uur verlofen dan weer terug De autoriteiten doen alles om de teleur stelling te verzachten. Speciale post, speciale treinen met extra verlaagde prijzen voor de familieleden der mannen, zoodat op de kade toch nog een kort weerzien gevierd kan wor den. Maar zes uur is niet veel. Dat voelden al len, zij, die thuis wachten en de mannen en vrouwen aan boord van het schip. De vrouw van den kolonel krijgt een hevigen aanval, zoodat de waarheid niet meer voor haar man verborgen kan blijven. In de tusschendekken broeit het. Hoe meer het schip Engeland nadert, des te ontevre dener worden de manschappen met hun lot, tot zich tenslotte deze stemming uitte in een algemeen gevecht. Maar de kolonel laat de belhamels bij zich komen en houdt een speech, waarin hij ook even aanhaalt, dat hij zijn vrouw in Engeland moet achterlaten, waarschijnlijk om haar nooit weer te zien voor het vaderland. Southamptonzes urenen pliilo- sophisch tracht ieder het beste ervan te ma ken. Lady Joan en kapitein Reed komen tot de overtuiging, dat zij beiden vreemden voor elkaar geworden zijn en geven elkaar de vrij heid terug, zoodat de kapitein naar de aar dige zuster van de „Somersetshire" kan te rug gaan en Lady Joan naar haar toegewij- den Roddy. Zelfs de adjudant van kapitein Reed keert gerustgesteld terug, omdat zijn meisje beloofd heeft, nogmaals op hem te zullen wachten. De sirenes loeienkolonel Blair neemt een kort afscheid van zijn vrouw, die hij nooit weer zal ziende schroeven draaien de zes uur verlof zijn voorbij! VOOR IETS APARTS in POLOSHIRTS, tweed en fresco SPORT- en ZOMERCOSTUUMS, leeren en elastiek RIEMEN, ZOMERPANTALONS, ZOMER- ONDERKLEEDING enz. enz. naar JOH. DE WAARD'S HEEREN MODE MAGAZIJNEN, Kanaalstraat 4648 Teletoon 4054. ZIE ONZE ETALAGES. (Adv. Ingez. Med.t Promotie-degradatie le klasse. T.H.B. 2 gaat naar het sterke O.K. 4, dat een goede kans heeft dezen wedstrijd te winnen. De De wedstrijd wordt gespeeld op het S.V.-ter- rein te Santpoort. Voor promotie-degradatie 2e klasse wordt op het T.H.B.-terrein te Aerdenhout gespeeld Zwaluwen IO.K. 6. Bekerseries. Een drietal wedstrijden zijn voor deze series uitgeschreven. In af deeling A gaat N.-Flora 2 naar Watervliet I; O.K. 3Watervliet 2 is afgelast. In B ont vangt Always Ready I—Haarlem 2. Lagere series. In A gaat Oosthoek I naar Eensgezindheid, en ontvangt Aurora 2Meer- lebosch I. In B ontmoeten Palvu 2 C.V. 3 en in C bestrijden Aurora 4 en Animo I elkaar. NOORD-HOLL. K. B.—II. IC. B. De jaarlijksche ontmoeting tusschen het N.H.K.B.- en het H.K.B.-twaalftal wordt dit jaar gespeeld op Zondag 12 Juni te Schermer- horn. NED. KORFBALBOND TWEEDE RONDE N.v. d. DAGBAL. N.-Flora I ontvangt Zondagmiddag op haar terrein aan de Oosten de Bruijnstraat Ados uit Hoorn. CHRIST. KORFBALBOND. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris: C. van Huis, Van Raephorststraat 35, Haarlem. Voor Zaterdag 14 Mei zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Tonega IIOnder Ons 1. Onder Ons nIjsvogels IV. Onder Ons adspirantenT.H.B.-adspiran- ten te 3 uur aan de Zanderij vaart te Over- veen. SPORT EN SPEL VOETBAL. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE HAARLEM-AMSTERLAM. Zaterdagmiddag iver uur wordt op het terrein van E. D. O. in het Noorder Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het Zaterdag-elftal van den Haarlemschen en dat van den Amsterdamschen Voetbalbond. De strijd zal worden geleid door scheidsrechter P. Tiggeloven. Grensrechter voor Haarlem is A. Zomer Jr. Het Haarlemsch elftal is als volgt samen gesteld Doel: A. Beenhakker (V.V.IJ.) Achter: H. Bonke (Kennemreland) en P. van Toven (Telefonia). Midden: G. J. de Waard (V.V.IJ.), KI. de Koning (V.V.IJ.) en H. J. Habich (Joliez). vóór: Q-. Hoek (V.V.IJ.), P. Leyfce (V.V.IJ.). L. van de Wateren (V.V.R.A.), C. van Dongen (V.J.B.) en L. Smits (Kennemerland). Reserves zijn: G. Serné (Joliez), G. Jonge- jan (V.V.IJ.), H. J. Marsman (Kennemer land) en Kr. Slings (V.G.S.). KORFBAL. HAARL KORFBALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZATERDAGMIDDAG Voor de competitie is vastgesteld: Onder Ons—T.H.B. 3. De nacompetitie geeft: A. ZwaluwenHaar lem I, Patrimonium IOosterkwartier; B: Aurora IMeerlebosch I; C: Haarlem 3— Haarlem 2. De vorige uitslagen luiden: A: OosterkwartierZwaluwen I1; B. Meerle bosch I—Watervliet I 3—2; C: Haarlem 2— Aurora 80 en S.V. 2Haarlem 3 0—3. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Voor Zondag is een groot en zeer gevari eerd programma samengesteld. Oompetitie. Voor de eerste klasse is nog te spelen Aurora-Palvu. Hoewel voor den stand in de eerste klasse deze ontmoetini HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt voor de Haarlemsehe vereenigingen de vol gende wedstrijden: Zaterdag: le klasse: VVGA IHHC I Blauw Wit IAjax I 3e klasse: EDO IH—RCH III RCH IV—EHS Kinheim—EDO V Zondag le klasse: Haarlem I—RCH I 2e klasse: EDO II—AFC RCH II—Blauw Wit II Schoten IHaarlem II 3e klasse: HHC III—-TUB HHC trekt Zaterdagmiddag naar Amster dam om tegen de Gemeente Ambtenaren te spelen. Dat de VVGA geen te verwaarloozen factor is, heeft zij verleden week bewezen door van Ajax te winnen. Naar onze cneening zal HHC het dan ook niet gemakkelijk hebben, maar toch wel mét de punten huiswaarts keeren. Zondagmorgen heeft in het Noorder Sport park weer een plaatselijke ontmoeting plaats. Zal RCH, dat Zondag j.l. voor zoo'n verras sing zorgde, weer succes behalen? Wij geloo- ven van nietop voorwaarde dat Haar lem goed op haar tellen past. Deze wedstrijd begint te half tien. De tweede klasse-wedstrijden EDO IIAFC, RCH II—Blauw Wit II en Schoten I—Haarl. II hebben alle plaats op het terrein dei' thuis- spelende vereenigingen en vangen aan om tien uur. UITBREIDING VAN DEN N. H. B. Tot den N. Honkbalbond zijn alsnog toe getreden de volgende nieuwe vereenigingen: „De Kraaien" en Sportvereeniging De Al- gemeene te Amsterdam en RCE te Eindhoven. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 13 MEI Luxor Theater, EJreestraat: „Tarzan's Wraak" en „Amor in negligé", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook bij de brandweer" en „Meisjes in het wit", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Misdadigers der lucht" en „The Music goes round", 8 uur. ZATERDAG 14 MEI Luxor Theater, Breestraa-t: „Tarzan's Wraak" en „Amor in negligé", 8' uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kom je ook bij de brandweer" en „Meisjes in het wit", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Misdadigers der lucht" en „'The Music goes round", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 13 MEI Luxor Sound Theater: „Een mensch stierf onschuldig". 7 en 9.15 uur. 25: Doopplech tigheid Prinses Beatrix. Frans Hals Theater: „Kareltje op Dwaalwe gen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Madame Bovary" en „De strijd om het record", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Meisjes achter tra lies". 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De geheimen van Wu" en „Zijn laatste commando". Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 104 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 14 MEI Gem. Concertgebouw: Leerlingenavond Adèle Drees, 8 uur. La Gaité. Nachtfeest 8—3 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel". 104 uur. Palestina Diorama's Schotersingel 117a. ui van §een I Geopend eiken werkdag (behalve Vriidaes) belang is. verwachten we toch een spannen- van 3—5 en 7—9 uur. vrijaags; den sportieven strijd. Voor_ de derde klasse Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. A wordt S.V. 4—S.V. 5.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10