v WED. OOSTEN ZOON KENNEMER- BEVERWIJK Het programma vail W. B. Theater „The music goes round" en „Misdadigers der lucht". Aan den inhoud van „The Music goes round' hebben wij het volgende ontleend: Harry Wallace, de beroemde revue- en ope rette-acteur, is boos en teleurgesteld als Bishop, de manager van zijn revue, weigert om daarin een nieuw liedje op te nemen, dat pas is verschenen n.l. „The music goes round". Om de gemoederen wat te kalmeeren stelt Bishop zijn star voor om een korte vacantie te ne men. Wallace doet dat. In een stadje, ergens langs de Mississippi, krijgt hij een panne en terwijl zijn auto gerepareerd wordt, ziet hij juist de aankomst van een „showboat", een theaterschip, dat de Mississippi op- en af vaart. Nieuwsgierig gaat hij aan boord, juist als Susannah Courtney, de dochter van den eigenaar, talenten zoekt om keine rolletjes te spelen. Tot zijn verwondering wordt hij on middellijk aangenomen en bij het Courtney- gezelschap ingelijfd. Aangezien Susannah een schat van een meisje is, besluit Harfcy om, in cognito mee te varen. Na de eerste voorstelling van het ijselijke drama „Liefde overwint Trots", op ouder- wetsche wijze door het gezelschap gespeeld, seint hij aan Bishop om dadelijk over te ko men, aangezien hij een komische attractie voor de nieuwe revue heeft ontdekt. Harry is van meening, dat het verwende publiek van Broadway zich uitmuntend zal amuseeren met deze ouderwetsche draak, in vollen ernst gespeeld. Inmiddels blijft Harry als weldoener van de Courtney-groep fungeeren, Hij koopt boot, stuk en gezelschap en brengt de troep naar New-York. Op den avond van de première ontdekt Su sannah, wie Harry Wallace eigenlijk is. Zij is hem uiterst dankbaar en verbergt haar ge voelens van liefde niet. Maar inderdaad ont vangt het New-Yorksche publiek het drama met hevige lachsalvo's. Susannah is boos. Zij tracht het publiek toe te spreken, maar wordt uitgelachen. Dan realiseert ze pas, waarom het Courtney gezelschap naar Broadway ge bracht werd. Harry tracht haar ervan te over tuigen, dat hij op het laatste oogenblik nog getracht heeft om alles wat gebeurd is te ver hinderen, maar zij gelooft hem niet en gaat met haar vader, terug naar de leege en lekke showboat. Als Harry echter hardnekkig volhoudt ver geeft zij hem en zoo krijgen vader en dochter Courtney tenslotte toch nog een beter leven, dan zij ooit gedacht hadden te zullen krijgen. Het tweede hoofdnummer is „Misdadigers der lucht". HET WATERSPORTSEIZOEN NADERT. Als teeken, dat de zomer spoedig zijn in trede doet en daarmede tevens het nieuwe watersportseizoen wordt ingeluid zijn gister middag' eenige jachtjes van plaatsgenooten uit hun winterverblijf gehaald. Het overbrengen van de met een nieuwe verflaag pronkende vaartuigen van hun dro ge verblijfplaats naar het inktzwarte en het kwalijk riekende water van onze haven ge beurde met de hijscliinstallatie van het mo torschip „Beverwijk" van de fa. Gebr. Los, die er voor zorgde dat de hernieuwde kennis making van vaartuig met water vlot verliep. Joe E, Brown in Kennemer Theater. „Kom je ook bij de brandweer". In de nieuwe bioscoopweek vertoont het Kenne—or Theater als hoofdnummer „Kom je ook bij de brandweer", met Joe E. Brown in de hoofdrol. In het kleine stadje Rosedale vinden feeste lijkheden plaats, waarvan een base-foall wed strijd een der hoogtepunten vormt. Smokey Joe Grant is een der beste spelers, maar voelt zich meer tot zijn uitvinding, een brand- bluschapparaat in den vorm van een bom, aangetrokken. Zijn spel valt op, hij krijgt een telegram, waarin staat, dat hij dien zelfden 'avond nog beslissen moet of hij een aanbod van 7500 dollar als professional aanvaardt. Zijn meisje, Sally, dat naast de brandweer woont, moedigt hem tot dit besluit aan. Hij accepteert. Joe en zijn meisje komen dan overeen, dat zoodra hij 5000 dollar bespaard heeft, zij zullen trouwen. In den trein ontmoet hij door twee kennis sen een geraffineerd meisje, June geheeten, dat slechts financieel belang in hem ziet. Zij weet hem al zijn geld afhandig te maken on der voorwendsel, dat een advocaat patent op zijn brandbluschapparaat neemt. Sally komt onverwacht over en zij ontmoet June. Joe moet nu wel bekennen, dat hij met June verloofd is. Sally vertrekt, nadat zij bei den een gelukkige toekomst wenscht. Als Sally weg is, merkt Joe, dat hij toch alleen van Sally houdt en verbreekt zijn verloving met June. Als hij weg is, komt er een telefonisch be richt voor hem, dat hij bij den directeur van een brandbluschapparatenfabriek, cnx. Piatt, moet komen. Hij gaat er heen en wacht den geheelen nacht. Den volgenlen morgen krijgt hij mr. Platt eindelijk te spreken. Na eenige demonstraties koopt mr. Platt het patent van Joe. Ondertusschen is de wedstrijd om de wereldkampioenschappen voor baseball be gonnen. Daar Joe niet is komen opdagen en men verneemt, dat hij ook niet in zijn hotel geslapen heeft, melden de kranten, dat Joe vermist wordt. Als Joe zijn apparaat verkocht heeft, snelt hij naar het wedstrijdterrein en weet nog op 't nippertje de overwinning voor zijn club te behalen. De film eindigt met een happy end; Sally en Joe trouwen. Een overzicht voor het paleis Noordeinde in Den Haag- tijdens de grootsche zanghulde der Haagsche scholieren. De vorstelijke personen nemen de enthousiaste toejuichingen der kinderen in ontvangst. JAARVERGADERING CHR. DEM. UNIE. De plaatselijke af deeling van de Christe lijke Democratische Unie hield Donderdag avond haar jaarvergadering in het Neder- landsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Nadat de voorzitter de heer C. van der Linde een gedeelte uit Lucas 18 had voorgelezen ging hij voor in gebed en sprak vervolgens een openingswoord. Hierna las de secretaris het jaarverslag voor waaruit bleek, dat, hoewel de afdeeling nog niet groot is, er toch een gestadige voor uitgang valt te bespeuren. Verder memo reerde spr. het overlijden van den partijge noot H. van der Ende en bracht in herinne ring het vele werk dat hij voor de partij heeft gedaan. Hierna bracht de penningmeester het financieele verslag uit. De ontvangsten over het jaar 1938 bedroegen f 83.03 en de uitgaven f 73.91, zoodat er een batig saldo was van f 9.12. Nadat de heer Nijenhuis een gedichtje „Het bedrog van de Kermis" had voorgedragen, was het woord aan de heer B. Hagen, die een causerie hield. Wij hebben aldus de heer B. Hagen, nu twee jaren gestreden voor het groote doel. Dit doel is dat wij in den kring waarin wij leven, christen zijn. Christen zijn is niet gemakkelijk, ook al leven wij, aldus spr., in een z.g. christelijke samenleving. Men heeft in den loop der tijden een systeem op> gebouwd. Maar wij kunnen niet leven bij deze conservatieve begrippen en tradities. Christus is geen systeem of traditie, maar Christus is de daad. De christen moet daden doen, maar deze zien wij haast niet. En wanneer men in christelijke kringen over de C.D.U. spreekt deinst men er voor terug, omdat men denkt, dat deze niet-christelijk is. Ook zegt men, dat de C.D.U. revolutionaire neigingen vertoont. Deze neigingen willen wij, aldus de heer Ha gen, wel aanvaarden voor zoover zij in den lijn van Christus liggen want ook zijn optre den was revolutionnair, omdat Hij den vollen nadruk legde op de daad. Na deze causerie heeft men den avond op gezellige wijze doorgebracht. De heer J. van Apeldoorn declameerde o.m. eenige anti-oorlogsverzen van M. J. Kaste lein. DE MELKCURSUS BEGONNEN. Gistermiddag is op het land van den heer J. C. Vessies aan den St. Aagtendijk de melk- cursus, die door de afdeeling Velsen en om streken van de Hollandsche Maatschapppij van Landbouw wordt georganiseerd, begon nen. De eerste les in de open lucht stond onder leiding van den heer Jonges uit Starremeer, eet* nie^"e ge«*a^' =:-"t5tetde*o*d' bCt de^S 611 itv aatJSWa*"lïlet cUte^ \o°Vl *l°l •.»i etv uit- ld®1 tl*1® :te* »ibla^b0tïbla§lu« V,ove^;;, *AaaW Bitot»*11*' ZIET ONZE ETALAGE 6 ARTELJORISSTRAAT - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) die den zes cursisten meer kennis zal trachten bij te brengen over het melken van koeien. Met groote animo volgden zij de aanwijzin gen op van den heer Jonges om natuurlijk zoo spoedig mogelijk het practische gedeelte van den melkcursus onder de knie te krijgen. De theoretische lessen zullen eveneens op het bedrijf van den heer Vessies worden ge geven. Het is echter jammer, dat een groot aantal cursisten afgewezen moest worden, omdat het rijk maar voor één cursus van 6 personen subsidie verleent. Concert van de Kennemer Orkestvereeniging. Donderdagavond gaf de Kennemer Orkest Vereeniging in de nieuwe zaal van het Ken- nemer Theater haar laatste concert in dit sei zoen. De voorzitter, de heer M. de Vries, sprak een openingswoord, waarin hij een opwekking liet hooren om als werkend lid tot de K.O.V. toe te treden. In het bijzonder verwelkomde hij de leden van de Harmoniekapel „Dé Een dracht" uit Velsen, die dezen avond hun medewerking zouden verleenen. De K.O.V. had het gedeelte voor de pauze voor haar rekening genomen. Daarin bracht zij achtereenvolgens de Marche Militaire no. 1 van Schubert, de Lustspiel Ouverture van Keler Bela, twee deelen uit het Rosamunde- Ballet van Schubert en de ouverture Pique- Dame van Suppé. De bezetting van de K.O.V. is zeer voldoende om deze composities recht te doen wedervaren, al wordt het gemis van de hobo dan ook wel terdege gevoeld. Het sa menspel was goed verzorgd, evenals de nuan ceering. Dynamisch was het echter nog niet in orde. Het tempo was veelal te traag en over het algemeen leeft het niet. Verscheidene deelen waren absoluut te traag van tempo, de allegro's b.v. in de Hongaarsche blijspel ouverture en in Pique-Dame. In deze laatste ouverture bewees het orkest, dat het wel in staat is technische moeilijkheden het hoofd te bieden. De verschillende instrumentengroe pen beschikken over voldoende vaardigheid om het voorgeschreven tempo althans te bena deren. De 'dirigent had dus den teugel wel kunnen vieren. De K.O.V. kan stellig meer presteeren, dan waarvoor zij nu de gelegenheid kreeg, want daarvoor zijn de krachten zeer zeker aanwezig. Ook aan muzikale uitdruk king ontbrak het niet. Maar wel ontbrak de „vonk", die de vertolking tot leven brengt. Met veel waardeering kan worden gewaagd van goed solowerk van de celliste en van de fluitisten, vooral in Pique-Dame. Dat bracht kleur aan de vertolking. Ook de eerste violen hebben zich kranig geweerd, vooral in de laat ste ouverture voor de pauze konden zij blijk geven van hun technische capaciteiten. En deze waren niet gering. Het bescheiden aantal luisteraars wist het gepresteerde te waardee- ren en beloonde den heer Stiens en de zijnen met een dankbaar applaus. Na de pauze was de beurt van optreden aan de Harmoniekapel „De Eendracht" uit Velsen, die onder leiding van den heer Gerard PI. Boe- dijn een viertal nummers ten gehoore bracht. Deze kapel geniet ook in Beverwijk een uit stekende reputatie en die is op dezen avond weer eens bevestigd. Alleen was de nieuwe zaal van het Kennemer Theater tegen dit massale klankvolume niet opgewassen. De kapel opende het programma met den fameusen marsch „Gammatique" van den dirigent, gevolgd door een prachtige en hoogst muzikale vertolking van de Carnaval Norvegien van Svendsen. De heer Boedijn deed zich voor al in deze mooie compositie weer kennen als een dirigent van klasse. In het middendeel demonstreerde hij een eenig staaltje van di- rigeer-techniek, door 22 maten lang met de linkerhand een tweekwartsmaat en rechts een driekwartsmaat nauwgezet aan te geven. De Petite Suite van Debussy genoot eveneens een ongemeen fraaie vertolking. De „Eendracht" besloot haar optreden met een fameuze vertolking van de brillante ouver- THEATER Vanaf VRIJDAG 13 MEI; JOE E. BROWN (De ongekroonde koning van den lach.) in zijn laatste succesfilm KOM IE OOK BIJ DE BRANDWEER Vóór de pauze MARIA CEBOTARI in „MEISJES IN 'T WIT". Zondag doorloopende Matinee's. (Adv. Ingez. Med.) ture „Le Roi d'Ys" van E. Lalo. Hierin demon streerde de kapel haar enorme technische vaardigheid, De verrichtingen van elk regis ter afzonderlijk dwongen in deze zeer moei lijke compositie opnieuw de bewondering af. De heer Boedijn had het ensemble stevig in de hand en voerde het werk op tot een pare lende climax. Het zeer moeilijke presto dwong b.v. oprechte bewondering af. Aan het slot viel de „Eendracht" dan ook een langdurige ovatie ten deel en deze hulde was voor Boedijn en zijn uitstekend blaasorkest welverdiend. SANTPOORT DE JEUGDHUIS-BAZAR. Donderdagmiddag is de bazar, waarvan de baten ten goede komen aan het Jeugdhuis en Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeen te, geopend in tegenwoordigheid van tal van genoodigden, onder wie we o.a. opmerkten de meeste dames en heeren, die in het eere- comité hadden zitting genomen, leden van den kerkeraad en kerkvoogdij enz. Het eerst werd het woord gevoerd door mevr. Oldeman, voorzitster van het uitvoerend co mité. Na haar welkomstwoord wees spr. er op, dat verschillende commissies hard hebben moeten werken, maar dat tenslotte toch ook een resultaat bereikt is, dat er wezen mag. Aan allen, die voor den bazar bijdragen hadden afgestaan, bracht spr. hartelijk dank. (Terloops zij hier opgemerkt, dat in dit op zicht de commissie veel medewerking heeft ondervonden. Behalve tal van particulieren en kleine firma's, kwam ook de groothandel, o.a. de firma's Keg en Verkade, goed „uit den hoek". Hierna verzocht mevr. oldeman den burge meester den bazar te willen openen. Deze zeide hieraan met genoegen te willen voldoen, omdat het hier een bazar geldt voor een Jeugdhuis en de belangen voor de jeugd er dus zullen behartigd worden, wat niet an ders dan kan worden toegejuicht. Prettig vond spr. het, dat de opening van dezen bazar samenviel met de doopplechtig heid van Prinses Beatrix. Met den wensch, dat deze bazar mocht be antwoorden aan zijn doel, verklaarde de bur gemeester hem voor geopend. Na een dankwoord van mevr. Oldeman bracht de heer Loggers op zijn beurt, haar dank voor alles, wat zij in het belang van den bazar gedaan had. Hierna gingen de aanwezigen bij de diverse stands en attracties een kijkje nemen. Wat deze laatste groep betreft, zij bevat tal van nieuwe snufjes. We zagen er o.a. een rola- spel, een werpspel, een electr. vischtent, een Mickey Mouse-spel, een balléro-spel, een hoepla-spel, een ballenwerptent, een rad van avontuur, een vliegmachine-spel, een bommenwerptent, een rensportbaan, grabbel tonnen, een schiettent enz. Dan zijn er tal van stands, waar men huis houdelijke artikelen, handwerken, bloemen enz. kan koopen. Ook de inwendige mensch is niet vergeten. Het P.E.N. stelde gratis een electrisch fornuis ter beschikking, teneinde poffertjes en wafels te kunnen bakken, de firma Keg schenkt thee en koffie enz. Op de bovenverdieping heeft Ds. Oldeman een aantal schilderstukken geëxposeerd, die te koop zijn en waarvan een aantal al spoedig een kooper gevonden had. Zij tenslotte nog vermeld, dat de heer P. Visser een drietal reclame-zuilen vervaardig de en de Santpoortsche Radio-centrale voor muziek zorgt. De bazar is heden geopend van 25 uur en van 711 uur en morgen van 2—5 uur en van 7—12 uur. /CUEEP/ (TJWÊENj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vanc. n. Rott. 10 v. Astoria. Nieuw Amsterdam, Rott. N.-York, pass. 11 .(3 v.m.) Lizard. Leerdam, (th.) 11 539 mijl W. v. Scilly. Beemsterdijk, 9 v. Galveston n. N.-Orleans. Breedijk 10 v. Rott. te N.-Orleans. Edam 11 v. Rott. te New-York. Boschdijk, Rott. n. N.-Orleans 11 te Tamp. Burgerdijk, Rott. n. N.-Orleans 10, 155 mijl Z.Z.O. van Valencia. HALCYON LIJN St. Vlaardingen n. Waban, p. 11 Dungen. St. Schiedam, n. Morphoubaai p.ll Dungen. St. Dordrecht 10 v. Lulea n. Rott.-Vlaard. St. Amsterdam, (th.) 11 Ouessant. St. Arnhem, 12 v. Ergasteria te Vlaard. Vredenburg, 12 v. Vlaard. n. Wabana. Rozenburg, Rott. n. Bilbao p. 11 Ouess. St. Zwolle 12 v. Vlaardingen n. Bilbao. HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein (th.) 12 te Kilindini. Heemskerk 13 v. Beira te Rott. Springfontein (uitr.) vertr. 13 v. Antw. Nijkerk (uitr,). 11 v. Dar es Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 11 van Dakar. Ceres (uitr.) 11 te Accra. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 12 v. Manilla. Grootekerk (th.) 11 van Yokohama. Meerkerk (uitr.) 12 te Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (fcbuisr.) 12 te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ Pericles, 12 v. Hamburg te Amsterdam. Colombia 12 v. Amsterd. te Hamburg. Triton 12 v. Amsterd. n. Rotterdam. Odysseus, 11 Mei v. Musel n. Oporto. Orpheus 11 Mei v. Odense te Gdynia. Tiberius, Alexandrië n. Rott. 11 v. Malta, v. Rensselaer (th.) 11 v. Madeira. Juno 11 Mei v. Luxiri n. Algiers. Mars 12 Mei v. Triest te Fiume. Trajanus, Palermo n. Amst. p. 12 Gibraltar Ariadne, 12 v. Piraeus te Amsterdam. Barneveld 12 v. Chili te Amsterdam. Deucalion, Bourgas n. A'dam 11 te Yerikini Fauna, 11 v. Civita Vecchiia n. Napels. Hermes 11 v. Alexandrië n. Jaffa. Mars 11 van Triest n. Fiume. Venezuela, 11 v. Barbados n. Amsterdam. MEIJER EN CO 'S SCHEEPVAART MIJ Melampus 12 van Brem'en te Amsterdam. Flintshire 12 v. Japan te Amsterdam. Bellerophon, 11 v. Rott. te Osaka. Eurymedon, Batavia n. A'dam 12 v. Singap. Sarpedon, Japan, n. Rott. 12 v. Sarpedon. Polyphemus, Batavia n. Amst. 12 v. P. Said Singkep, Bat. n. N.-York 12 v. Port Natal. Benavon, Japan n. Rott. 12 v. Colombo. Benvorlich, Japan n. Rott. 12 te Manilla. ROTTERDAMSCHE LLYOD. Kertosono (uitr.) p. 12 Perim. Tapanoeli (uitr.) p. 12 Ouessant. Baloeran (thuisr.) 12 (11 v.) te Suez. Kota Inten (uitr.) p. 12 Dover. Falenibang (thuisr.) p. 11 Sagres. Sitoebondo (uitr.) 12 te Singapore. Kota Agoeng (thuisr.) 11 van Port Sudan. Kedoe (uitr.) p. 11 Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena (th.) 10 v. Bahia. Alpherat 12 v. Hamb. te R'dam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (uitreis) 11 van Sabang. Tabina (uitr.) 12 van Port Said. Tarakan 12 v. Londen te Amsterdam. Saleier 11 v. Batavia n. Amsterdam. Marnix (thuisr.) 12 van Algiers. J. P. Coen (uitr.) 12 te Southampton. KON HOLLANDSCHE LLOYD Salland (thuisr.) 9 v. Rio de Janeiro, WIJKLIJN Naaldwijk 11 v. Bilbao n. Rotterdam. Stolwijk 11 v. Bilbao n. Rotterdam. Zonnewijk, Herrenwijk n. St. Laurens 11, 200 mijl N.W. van Malin Head. AANGEKOMEN. 11 Mei: Quickstep s.s. Gdynia Themis s.s. Bremen 12 Mei: Pass of Meifort ss.. Havre Trito s.s. Rotterdam Akeld s.s. New Castle Flintshire s.s. Japan Barneveld s.s. Chili Airadne s.s. Midd. Zee Dorine s.s. Casablanca Nora m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Vechtstroom s.s. Huil Bowling s.s. Leith Tarakan m.s. Londen VERTROKKEN. 11 Mei: Mercur s.s. Rotterdam Amarante s.s. Antwerpen Johan de Witt s.s. Batavia Karl Lepin m.s. Archangel British Progress s.s. New Castle Jan P. Coen s.s. Batavia Hebe m.s. Ipswich Macgregor Laird m.s. Hamburg Marne m.s. Hamburg Colombia m.s. Hamburg Titus s.s. Hamburg Uckermark s.s. Hamburg Ganymedes s.5. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Oceaan sl.b. Noordzee Pluto s.s. Kopenhagen Oise m.s. Gr. Yarmouth 12 Mei: Laurent Meeus m.s. Houston Wilja m.s. Londen Combinatiedienst. Het stoomschip Flintshire van de Glen Line te Londen is in den combinatiedienst met de z.g. „blauwpijpers" gisteren van Japan en Ned. Indië in de hoofdstad aangekomen. Drukke passagiersdienst. Teneinde te kunnen voldoen aan het groote aantal aanvragen voor passage vanuit Ned. Indië naar hier heeft de Stoomvaart Mij „Ne derland" Woensdag twee stoomschepen naar Batavia uitgezonden, t.w. Johan de Witt en J. P. Coen. Dit laatste stoomschip had reeds geruimen tijd in de Amsterdamsche haven opgelegen en is nu in den gewonen dienst op Ned. Indië gebracht. Vlootvermindering. Het stoomschip Houtman van de Konink lijke Paketvaart Mij. te Amsterdam zal voor den sloop worden verkocht. Het zal begin Juli met een lading suiker van Ned. Indië naar een Nederlandsche haven vertrekken en na aankomst direct buiten dieast worden ge steld.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7