Het Nichtje van buiten Baron Van Harinxma thoe Slooten, Nederlandsch gezant te Brussel, op weg naar het departement van Buitenland- sche Zaken te Den Haag voor de gezanten-conferentie met minister Patijn op den Varsity In historisch costuum tijdens de generale repetitie voor hel traditioneele „lelietjes-van-dalen-feest" te Compiègne FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 21) „Wat afschuwelijk", prevelde zij. Toen iets luider: „Helen gaat vandaag aan boord, om met een nichtje van haar, dat haar geïn viteerd heeft '11 maand lang te reizen.Zij is nu al weg en er is geen kans om Linet terug te sturen voor zij weer terug is. Moeder en dochter keken elkaar aan. Toen zei Tanis langzaam: „Er is wel iets, dat u zoudt kunnen doen, moeder, als u dat zou willen." „Ik wil alles doen", zei mrs. Winsley rade loos. „Prachtig", zei Tanis. Op het bed leunend, zette zij haar plan uit een en van tijd tot tijd knikte mrs. Winsley instemmend met het hoofd, terwijl bulten het verkeer voortging langs Ladogan Terrace en de zonnestralen dansten op den zilveren kof fiepot en een roze glans verspreidden om het tengere figuurtje in de satijnen peignoir. Toen Tanis uitgesproken was, strekte mrs. Winsley met een geruststellend gebaar haar hand uit. „Dat zal ik meteen doen, vanmor gen", beloofde zij. „Linet is tenslotte nog maar een kind en heeft alles aan mij te dan ken. Zij zal zich ongetwijfeld in dezen wel door mij laten leiden." En voor ae tweede maal ontmoetten de oogen van moeder en dochter elkaar in een veelzeggenden blik. „Zoo, je moeder is dus een bootreis aan het maken. Linet?"De stem van tante Beatrice was buitengewoon lief van morgen en Linet gevoelde zich aanmerkelijk opgelucht. Toen zij den koelen salon binnentrad en mrs. Winsley om elf uur niet aan haar bu reau vond, doch verdiept in de krant, was zij bang geweest, dat haar een leelijk standje van haar tante te wachten stond over haar esca pade van den vorigen avond. Tanis had natuurlijk verteld, dat zij er met Marcus tusschen uit geknepen was en een be zoek had gebracht aan de Dilly Daily en Linet had zich voorgenomen nederig vergeving te vragen voor deze escapade, want zij gevoelde zich wel een beetje schuldig en dan meteen uit te leggen, hoe het gekomen was, dat zij toevallig lord Rowant ontmoet had. Doch tante Beatrice praatte alleen maar over Mammie's boottocht en was het eens met Linet, dat het heel goed voor haar was er eens een poosje uit te zijn en dat het ontzettend aardig was van nicht Kitty om mrs. Seton mee te vragen. „Zij zou nooit gegaan zijn" merkte Linet op, „aLs zij niet geweten had, dat ik bij u was en het is dus eigenlijk uw werk, tante Beatrice, dat Mammie nu eens zoo'n zalige vacantie heeft" En de blauwe oogen, die mrs. Winsley zoo zeer aan Arthur herinnerden, waren vol dankbaarheid op haar gericht. Toen kwam tante Beatrice terug op den vorigen avond, maar geheel anders dan Linet verwacht had. „Het was wel een beetje ondeugend van je om er zoo met Marcus vandoor te gaan", zei zij, doch zij glimlachte en er klonk geen hard heid in haar stem. „Ik vind het eigenlijk niet goed. als meisjes in een nachtclub komen, zoo- Is je weet, maar men moet waarschijnlijk niet al te hard oordeelen, als het een verliefde jongeman betreft". Linet wendde verlegen het hoofd af. Wat kon zij zeggen op zoo'n opmerking? Ze vond het alleen heel vreemd, dat deze opmerking uit den mond kwam van tante Beatrice, die haar nog maar heel kort geleden zoo ernstig tegen dezen zelfden Marcus Standish gewaar schuwd had. „Ik heb nog eens nagedacht over al de at tenties, die de jonge Standish jou bewijst, kindje", zei ze en klopte met een uitnoodigend gebaar op de sofa. Linet kwam dicht bij haar zitten. „En ik ben tot de conclusie gekomen, dat het verkeerd van me was. om al die dingen te zeggen. Tenslotte is hij een alleraardigste jongen en ik heb gehoord, dat hij nog wel iets van zijn oom te wachten heeft. Als jullie dus allebei zoo heel erg. op elkaar gesteld bent, dan zal ik van idee veranderen en de rol van petemoei spelen, zoo.als dat in sprook jes gebeurt en zal ik jullie, jonge menschen helpen om alles in het reine te brengen en jullie, voor het seizoen ten einde is, laten trou wen". Door deze plotselinge verandering in de zienswijze van tante Beatrice was Linet to taal in de war gebracht. ,„Maar tante Beatrice", stamelde zij, „ik ben nietrzeker, datik bedoel, Marcus heeft me nooit ten huwelijk gevraagd". „Natuurlijk heeft hij dat nog niet gedaan"; Tante Beatrice glimlachte nog steeds. „Het is heel gewoon, dat hij eerst mijn goedkeuring wenscht, omdat jij nog zoo jong bent en ik tenslotte op het oogenblik de plaats van je moeder inneem. Maar als hij weet, dat hij op mijn instemming kan rekenen, dan kun je er z,eker van zijn, dat hij niet lang meer zal wachten voor hij je vraagt zijn vrouw te wor den." „Tante Beatrice", zei Linet radeloos, „doet u alsjeblieft niets van dien aard. Ik ben nog niet zeker van mijn eigen gevoelens. Zelfs al zou hij me. vragen. Het is veel te snel". Er lag nog niets anders achter die gesta melde zinnen en die vuurroode kleuriets, wat niet onder woorden te brengen was, zeker niet tegenover tante Beatrice. Het beeld, dat zij zich van Marcus gevormd had en het idee, dat zü ooit met hem zou trouwen, was den avond te voren op ruwe wijze verstoord ge worden. Zonderling genoeg was het Torquii Rowant geweest, naar wien haar gedachten dien morgen bij het wakker worden, onmiddellijk waren uitgegaan. Zij had liggen denken aan zijn grijs-groene oogen, die haar glimlachend over dien kop koffie hadden aangekeken en zij had zelfs ook weer aan die opmerking ge dacht, die hij haar, als een oudere broer, had toegevoegd: hopelooze, kleine idioot. En nu praatte tante Beatrice plotseling, als of zij verloofd was met Marcus Standish. Linet begreep er niets van. Het kwam haar voor, alsof tante Beatrice, met elk vriende lijk woord, dat zij uitte, haar lot sterker beze gelde. Het was waar, Linet was nog niet zeker van zichzelf. Zij kende haar eigen hart nog niet en zat min of meer gevangen in een ge heimzinnig netwerk' van gevoelens. Doch zij wist wel, dat haar protest bij mrs. Winsley niet in goede aarde viel. De stem onderging een kleine verandering, toen tante Beatrice vervolgde: „Kom, Linet nu moet je consequent zijn. Van. het. eerste oogenblik af, dat je hier geko men bent heb je niets anders gedaan dan Marcus Standish aanmoedigen. Het is werke lijk te dwaas, om dan nu plotseling te doen, alsof je niet zeker bent van je gevoelens Zoo iets brengt een man er toe een meisje te ver achten." „Maar ik weet echt niet,' of ik wel met Mar cus zou willen trouwen", zei Linet met tril lende lippen. „Laat mij het dan maar voor je weten. Je boft, dat je in je eerste seizoen al een man veroverd hebt en ik weet zeker, dat je moe der het met me eens zal zijn, dat je je geluk niet te grabbel moet gooien. Een meisje zon der een cent, zooals jij, is niet dikwijls in de gelegenheid een man als Marcus te leeren kennen, die haar ten huwelijk vraagt. Kom, kom. daar hoef je niet om te huilen want er rolden twee dikke tranen over Linet's wangen. „Ik weet wel. dat je een verstandig meisje bent en naar je tante zult luisteren, aie veel meer van de wereld afweet, dan jij". 1 Linet had maar één wensch: een eind ma ken aan dit gesprekAls antwoord glim lachte zij een beetje zielig en was dankbaar, toen haar tante, na een zoen van onderwerp veranderde en over de trouwpartij begon te praten, die den volgenden dag zou plaats hebben en waarbij Linet bruidsmeisje zou zijn van Pamela St. Keyne. „Ik ben blij, dat dat japonnetje zoo goed zit", zei zij bemoedigend. „Denk er om, dat je je haar behoorlijk laat watergolven. Ga maar naar den kapper van Tanis, als je dat graag wilt. Ik wil dat allebei mijn meisjes er op haar voordeeligst uitzien." Linet werd opnieuw getroffen door deze on gewone beminnelijkheid en begreep niet, waar zij dit aan te danken had. Die kostbare lichtblauwe tulle avond jurkjes, die zij en Tanis zouden dragen, waren schat tig, de kleine, zilveren haartooi met de kris tallen bloemen deden haar hartje sneller kloppen. Linet had nog nooit zoo'n dure japon gehad en hoewel zij er zich niet van bewust was, had Lady Pamela die dit jurkje voor het vorige bruidsmeisje had uitgezocht, niets be ters voor Linet kunnen bedenken. Zij keek verlangend uit naar dien avond en vond het heerlijk, dat zij nu zelf deel mocht nemen aan een voorname trouwpartij, waar zij tot dusverre alleen maar over gelezen had. Tanis mocht dan al smalen en het vervelend vinden en zich beklagen dat zij die jurk la- ted toch nergens voor zou kunnen gebruiken, Linet vond het zalig en voor zichzelf mompel de zij „Ik ben dol op bruiloften". Tante Beatrice ving deze woorden op en lachte. Linet even op den schouder kloppend, zei zij: ,'Dan moet je er stellig zelf ook heel gauw een hebben". En terwijl zij nog sprak, werd de deur ge opend door den butler, die aankondigde: „Mr. Standish is aan de telefoon en vraagt naar miss Seton". .(Wordt vervolgd.) Een groot aantal schoolkinderen heeft Vrijdagmiddag op de Markt te 's Hertogenbosch ter eere van Prinses Beatrix aan burgemeester Van Lanschot en de overige autoriteiten een zanghulde gebracht Haile Selassie te Genève als middelpunt der belangstelling van journalisten en fotografen Een fraai bewerkte kapdoos, uitge voerd in goud en kristal, vormt het geschenk van Ko ning Leopold van België aan zijn petekind Prinses Beatrix Oud-minister Deckers neemt op het station te Den Haag afscheid voor zijn vertrek naar West Indië

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 12