HET NIEUWE AVONDBLAD -DE KLOK- Het nieuwe hoofdbureau van politie. ZOMERTIJD. moet hedenavond verzet worden. Groei en bloei van de Deensche visschenj. Visscherij-Snufjes. 23e JAARCANC No. 164 ZATERDAG 14 MEI 1938 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN per week 12Va ets., per maand 52Vs cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.- één of twee leden wijsvinger ƒ.25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30—, enkelbrêu ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer "abonnés tengévoiee' mocht hebben" Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore muent neooen. «f fon ~r ,t; ketöe leden duim f 100.—éên lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger ƒ60.—, of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. van dit blad verkrijgbare voorwaarden. VELSEN. Een na-praatje. Dat de gemeenteraad het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het bouwen van een hoofdbureau van politie aan het Ti beriusplein, niet in een vloek en een zucht zou aannemen was te voorzien. Van den raad van Velsen is maar al te zeer bekend, dat men er niet over ijs van één nacht gaat. En dat is maar goed ook, als het betreft een voorstel van zulk een groote beteekenis als dit. Want B. en W. schudden zoo maar niet lm ton uit hun mouw. Vroeger ging dat heel wat gemak kelijker, maar de tijden zijn veranderd en nu mogen we geen dubbeltje uitgeven zonder toestemming van de heeren in den Haag. Over één ding waren alle raadsleden het eens, n.l. dat er een nieuw politiebureau moest komen. En vorots hebben alle leden die zich geroepen voelden er iets over te zeggen, op één na verklaard, dat ze het ont werp, zoo al niet leelijk, dan toch in geen ge val mooi vonden. „De bladen" hebben ook het een en ander in verband hiermee moeten hooren en daar vooral willen we nog even op terugkomen, want 't is een opmerking, in ons lad ge maakt. waarmede enkele sprekers het niet eens waren: „Het ontworpen gebouw vormt een fraaie en monumentale afsluiting van het Tiberiusplein", schreven we boven het artikel in ons blad van Zaterdag 3*0 .April. Dat was een opmerking van ons zelf en wij nemen daar geen woord van terug. Over den smaak valt niet te twisten en daarom was de vergelijking met de jazzmuziek van den heer Maas dan ook geheel juist. Het is met de moderne bouwkunst als emt de mo derne muziek, de een vindt ze mooi de ander foei-leelijk. Maar vele tegenstanders van jazzmuziek en moderne bouwkunst weifelen wanneer ze jazzmuziek hooren van een goede band en modenre bouwkunst zien van een knappen architect en ze zullen in vervoering komen als ze de moderne bouwkunst zien van een Meester als Dudok. Noemen we slechts het Hilversumsche raadhuis. De raadsleden, die zich er over uitlieten, vonden den stijl dus niet mooi. Alleen de architect de heer A. ten Broeke sprak er over in goedkeurenden zin; hij vond het een sober en zakelijk ontwerp, een passende architec tuur. En na deze deskundige stem klonk via den mond van den heer Dunnebier, wethouder van Openbare Werken nog een deskundige stem en die deed de deur dicht. De Rijks bouwmeester Ir. G. C. Bremer, een autoriteit en in zekeren zin de geestelijke vader van de bebouwing van het Tiberiusplein heeft ver klaard, aldus de heer Dunnebier, dat als het politiebureau gebouwd wordt, het zóó ge bouwd moet worden en niet anders! Een beter getuigschrift is niet denkbaar en ongetwijfeld zal dit getuigschrift de tegen standers bekeerd hebben. Dr. nir. v. d. Flier klaagde er over, dat ,.de bladen" het nieuws hadden gepubliceerd vóór dat de raadsleden het wisten. Dit is niet juist; de heer van der Flier behoeft ons arti kel van 30 April maar na te lezen om het bewijs te vinden. Want in ons artikel is het gemeenteblad me thet vorostel van B. en W. „verwerkt" en de pers krijgt de gemeentebla den in geen geval eerder dan de raadsleden. Misschien heeft de heer van der Flier het zijne dien Vrijdagavond in de bus laten lig gen. S. B. Schoonhouden van scholen en openbare gebouwen Vragen van den heer A. ten Broeke aan B. en W. Het lid van den gemeenteraad, de heer A. ten Broeke heeft de volgende vragen tot B. en W. gericht: le. Heeft het College besloten, om aan den wensch van den minister te voldoen, o.m. in houdende „de kosten van schoonhouden van scholen en openbare gebouwen te verlagen", het schoonhouden van voornoemde gebou wen op te dragen aan een daartoe ingericht bedrijf? 2e. Indien vraag 1 met ja beantwoord zal worden, vraagt ondergeteekende: a. Heeft uw College zonder meer de tegen woordige schoonmakers (sters) uitgesloten van eenig overleg tot bezuiniging van kosten? b. Zoo niet, wat is de reden geweest, dat het overleg geen bevredigende resultaten heeft gehad? c. Zoo ja, acht het College de verkregen bezuiniging wel in evenwicht met de kosten van onderstand door M.H. aan velen van de schoonmakers (sters) hoogstwaarschijnlijk uit te keeren? 3e. Indien het besluit van het College alle gebouwen nog niet omvat, is uw College als nog bereid om bezuinigingsvoorstellen te doen aan de tegenwoordige schoonmakers (sters) en deze menschen, nadat zij bereid zijn ge bleken onder nieuwe voorwaarden te werken, hun werk te doen voortzetten? Ue behandeling van deze vragen zal in de volgende raadsvergadering geschieden. ZONDAGS- EN NACHTDIENST APOTHEKEN In de week van 1522 Mei is de apotheek ..Velsen-Noord", Wijkerstraatweg 134, telef. 3030, belast met den Zondags- en nachtdienst. Ha, daar wordt het oude pretje Ons, als elk jaar, weer bereid, Het onschuldig klokverzetje Naar den nieuwen zomertijd. Help den wijzer weer een handje, Draai 'm een extra keertje rond, Zomertijd komt in ons landje. Met den Zondagochtendstond. Ha, wij gaan weer profiteeren Van een uurtje extra licht, En dat kan een mensch waardeeren, In dit duister tijdsgewricht. Zelfs al kan het u niet schelen, Toch u aan de taak gewijd, Toch uw uurtje daglicht stelen, U moet meegaan niet uw tijd. Kom, u moet er zich in schikken, Want het is niet erg geschikt, Als het klokje thuis gaat tikken, Zooals 't nergens anders tikt. Eén nacht, één uur korter 't bedje, Dat is ook geen ernstig feit, Allen meedoen aan 't verzetje, En dan; Welkom Zomertijd! P. GASUS. O EDENNACHT ZOMERTIJD gaat de weer in. Men denke er dus hedenavond vóór het naar bed gaan aan de klok een uur vooruit te zetten. Zwembad „De Heerenduinen" gaat hedenmiddag open. Met frisschen moed in het frissche water. Hedenmiddag gaan de deuren van het zwem bad „De Heerenduinen" weer open. De opening- is gesteld op 3 uur. Wedden dat ten. minste als het weer niet al te guur is de jongens en meisjes om half drie al voor de poort staan? Om zoo spoedig mogelijk met frisschen moed in het frissche water te kunnen duiken. We hebben deze week eens een kijkje geno men in dit zwem-dorado, dat zoo mooi ligt in het bosch, waaraan het zijn naam ont leent. Het was een warme lentedag en we voelden de lust in ons opkomen om een bad te nemen. Maar er hing een thermometer en die wees 16 graden aan, een temperatuur, die nog wat aan den lagen kant is. Alles ziet er weer even frisch en helder uit. Niet het minst het water in de beide tot den rand gevulde bassins. Dat was zoo helder, dat men op de grootste diepte den bodem nog kon zien. Onder de springplank op meer dan 3 M. diepte konden we het bordje zien liggen, dat een der heeren Bleeker ter demonstratie van de helderheid in het water had geworpen. Ongetwijfeld zal de temperatuur vandaag nog wel iets hooger zijn; maar lang zal men het er wel niet in uithouden. Er zijn weer eenige verbeteringen aange bracht. Zoo is de consumptietent, die in de felle zon lag, naar een schaduwrijk plekje aan den boschkant overgebracht. De vrijgekomen ruimte is ingericht voor meisjeskleedkamer. Verder zijn alle luchtvensters van tuimelramen voorzien, omdat verleden jaar nog al eens over tocht werd geklaagd. Het uiterlijk heeft veel gewonnen, doordat de bovenrand der bassins tot even onder den waterspiegel een blauw tintje heeft gekregen. En voorts is de filterinstallatie verbeterd. Daardoor heeft men een grootere capaciteit gekregen en kan het water sneller ververscht worden. Verleden jaar werd de inrichting door 44000 personen bezocht. Een respectabel aantal voor een beginjaar. Een aantal, dat dezen zomer zeker overschreden zal worden. Zon en weder dienende. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de week van 16 tot en met 21 Mei zijn vastgesteld als volgt: Algem. Ned. Metaalbewerkersbond 99.20 Algem. Ned. Bouwarbeidersbonó 9.259.45 Werldoozenvereeniging 9.5010.20 IJm. Transp. Federatie NAS 10.3010.45 Ongeorganiseerden 11.0012.00 Kleine bonden 9.009.15 R.-K. Bonden 9.20—10.— IJmuider Federatie 10.1511.00 Chr. Bond v. Fabrieks en Tr. Arb. 11.1011.40 Oud-Katholiek Vakverbond 11.4512. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden te IJmuiden: handschoen, cein tuur, hondenhalsband, 2 mutsen, portemon- naie, zakschaartje, dasspeld, huissleutel, vul potlood, autoped, jas, rijwielbelastingmerk en een kanarie. Gevonden te IJmuiden-Oost: geldstuk, bo terbon, 2 huissleutels, damesarmband, 2 rij- wielbelastingmerken. Gevonden te Velsen-Noord: gouden ring, 2 sleutels, boodschappentasch, leesboek. Gevonden te Driehuis: sigarettenkoker, beursje met geld, sjaal, 2 huissleutels. Gevonden te Santpoort: kinder jasje, rijwiel belastingmerk, huissleutel, tennisschoen met sokje, portemonnaie. Wat de stoomtrawler beteekent voor IJmuiden, beteekent de motorkotter voor Denemarken. Maar behalve de zeekotters zijn er nog meer dan 10.000 kust- visschersvaartuigen. Hoewel Denemarken door zijn natuurlijke ligging bij uitstek geschikt is voor de uit oefening van de visscherij, is het visscherij - bedrijf daar te lande, tot ongeveer de helft van de vorige eeuw, echter van zeer onder geschikt belang geweest. Verbetering der communicatiemiddelen, in het bijzonder de belangrijke uitbreiding van het spoorwegnet in Denemarken, waarmede in de vijftiger ja ren van de vorige eeuw werd begonnen, heeft er ongetwijfeld zeer veel toe bijgedragen, dat het bedrijf tot ontwikkeling kon komen. Immers hierdoor werd de gelegenheid ge opend, de versehe visch en andere produc ten, die door de visscherij werden voortge bracht, naar de diverse plaatsen, zoowel in het binnen-, als buitenland, welke voordien zeer moeilijk of in het geheel niet bereik baar waren, te expedieeren. Door het steeds grooter wordende afzet gebied en de steeds toenemende vraag naai schol, welke toen nog in bijna onuitputte- lijken voorraad in de wateren rondom Dene marken aanwezig was bleek reeds spoedig, dat de uitbreiding en moderniseering der be staande vloot, dringend gewenscht was. In het jaar 1871 werd hiermede dan ook reeds een begin gemaakt en werd tot den aanbouw van den z.g. „diepzeekotter" over gegaan. Aangezien dit type vaartuig een belang rijke aanwinst voor het bedrijf bleek te zijn en bovendien aan alle verwachtingen, die men hieraan gesteld had, ten volle vol dééd, ,,werd er gedurende de eerstvolgende 20 jaren, een groot aantal van deze vaartuigen aan de visschersvloot toegevoegd. Uitbreiding der vloot door motoriseering. Nadat omstreeks het jaar 1900 met de mo- toriseering van de Deensche visschersvloot werd aangevangen, begon het bedrijf zich op nog belangrijker wijze uit te breiden, ver der afgelegen vischterreinen waren nu im mers vlugger bereikbaar, de bevissching der Noordzee en andere wateren kon nu beter en intensiever geschieden, kortom, de motor le verde zulke groote voordeelen op, dat de meeste visschers, die hiervoor in de gelegen heid waren en gelden beschikbaar hadden, er al spoedig toe overgingen hun vaartui gen van motorkracht te laten voorzien. De snurrevaadkotter. Het vischtuig, waarmede de diepzeekotters de visscherij uitoefenden, bestond hoofdza kelijk uit de „snurrevaad" (Deensche visch- zegen) Dit materiaal de diepzeekotter uitge rust met het snurrevaadnet dat tegen woordig nog steeds de belangrijkste plaats in de Deensche visscherij inneemt heeft even eens veel toe bijgedragen, dit bedrijf tot bloei te brengen. Bovendien is de visch, die met dit net gevangen wordt zeer gewild en on danks de in latere jaren steeds grooter wor dende vangsten, is het tot heden nog altijd mogelijk geweest, hiervoor loonende prijzen te maken. Deze vischmethode heeft dan ook zeker gedurende den loop der jaren ten volle be wezen, levensvatbaarheid te bezitten en bo vendien rendeerend te zijn, hetgeen van onze trawlervisscherij helaas niet gezegd kan worden. In tegenstelling met ons land, waar de vis- schersvaartuigen trawlers en loggers die de visscherij op de Noordzee uitoefenen, voor het grootste gedeelte aan vennoot schappen of particuliere reeders toebehooren zijn de schippers der Deensche visschers- vaartuigen bijna zonder uitzondering eige naar van hun schap en geschiedt de uitoefe ning van de visscherij eveneens ook voor eigen rekening. Dit is het eigenaardige van het Deensche visscherijibedrijfhet is altijd zoo geweest en tot heden gebleven. Een belangrijke kustvisscherij. Behalve de diepzeevissOherij wordt er te vens een belangrijke kustvisscherij uitge oefend. Het bij deze kustvisscherij gebruikt wor dende vischtuig, bestaat uit diverse soorten netten, lijnen, enz. en uit een groote ver scheidenheid van z.g. vaststaand materiaal, zooals vischtraps, paalnetten, etc. Bovendien bestaat de vloot, die bij de uit oefening van deze visscherij onmisbaar is, uit een groot aantal roei- en kleine zeilvaar- tuigen, terwijl roeibooten voorzien van mo torkracht hierbij eveneens een belangrijk aandeel hebben. In het afgeloopen jaar bestond de vloot, die uitsluitend aan de kustvisscherij deel nam, uit meer dan 10.000 'vaartuigen. Op welke snelle wijze de mechanisatie van de Deensche visschersvloot heeft plaats ge had, wordt door onderstaande cijfers weer gegeven: jaar aantal vaartuigen met motorkrachf 1895 0 1900 200 1910 2000 1920 4870 1933 6200 Uit hoeveel visschersvaartuigen groote en kleine booten die door middel van een motor worden voortbewogen de vloot thans bestaat, hierover zijn ons momenteel geen juiste cijfers bekend, doch volgens ons ten dienste staande gegevens wordt dit aantal op meer dan 7700 stuks geschat. Hoewel wij van groote en kleine vaartuigen spreken, bestaat de Deensche visschersvloot nagenoeg geheel uit kleine vaartuigen, waar mede wij bedoelen vaartuigen van minder dan 55 ton bruto. Op 1 Januari 1934 bestond de vloot be halve uit de vele roei- en zeilvaartuigen en de kleine booten, die door middel van een motor worden voortbewogen uit: 2041 vaartuigen van 515 ton bruto 398 15—25 354 25—55 9 55—100 De motorkotters, waarmede tegenwoordig de visscherij wordt uitgeoefend, zijn van het zelfde type als de oude zeilkotters, welke in de tachtiger en negentiger jaren der vorige eeuw ten dienste van de scholvisscherij in open zee werden gebouwd. Deze vaartuigen zijn voor dit doel in hooge mate geschikt en bovendien uiterst zeewaardig. Na de invoering van den motor ten be hoeve van de voortbeweging en eveneens ter aandrijving van de winch, is men er tevens toe overgegaan deze soort vaartuigen scher per te gaan bouwen, waardoor de vaartsnel heid eveneens aanmerkelijk verhoogd wordt. Het is zeker wel begrijpelijk, dat de afme tingen van deze. schepen, dikwijls nogal aan merkelijk verschillen. Zoo zal b.v. een vaar tuig, dat van een hun is voorzien, ten einde de gevangen visch zooveel mogelijk levend te bewaren, breeder zijn dan een vaartuig, dat deze inrichting niet heeft- en aan boord waarvan de vangst verpakt in ijs, in het ruim bewaard wordt. Haaien op de kust. Deze soort schepen waarvan de kleinere „Haj" (haai) genoemd worden, kunnen in het kort worden beschreven als volgt: ze zijn scherp gebouwd en hebben een overhangen den spiegel; verder zijn ze toreed en diep, ter wijl de kiel van beukenhout gemaakt is. Bo vendien hebben ze sterke spanten, eiken dak balken en een waterdicht schot, dat evenals het dek van pijnhout vervaardigd is. Verder hebben ze een mast, 2 voorzeilen (kluiver en stagfok) en een groot zeil. De motor, die in het vaartuig is geplaatst, is zooveel mogelijk achterwaarts, terwijl de toegang tot de motorkamer in of achter het stuurhuis is. Vele van deze schepen hebtoen bovendien nog een kleine achtermast (be zaansmast), zijnde een ijzeren buis, die te vens als uitlaat dienst doet en waardoor de afgewerkte gassen van den motor kunnen ontsnappen. Deze vaartuigen hebben zonder uitzonde ring krachtige motoren 2 tot 3 P.K. per ton en zijn uitgerust met elke mechani sche vinding, waardoor het werk aan boord verlicht wordt. De ankers, lieren en winches met automatische rollen, die voor het in hieuwen van het net benoodigd zijn, worden door middel van den hoofdmotor gedreven. Tevens zijn de meeste nieuwe vaartuigen van electrisch licht en draadlooze telegrafie voorzien en hebben zoowel een ontvang-, als zendtoestel aan boord. De equipage van zulk een vaartuig bestaat gewoonlijk uit 4, hoogstens 5 man. Gedurende eenige maanden van het jaar vissohen de groote Deensche visschersvaar tuigen in de wateren rondom IJsland. Knappe Deensche scheeps bouwers. Het kan natuurlijk niet ontkend worden, dat de Deensche scheepsbouwers w"are mees ters zijn in het bouwen van deze visschers vaartuigen. Immers, door jaren lange onder vinding en nauwkeurige samenwerking met de visschers, zijn zij deze kunst eigen ge worden. Behalve voor mlandsche rekening zijn er dan ook in den loop der jaren dooi de Deensche werven, tal van visschersvaar tuigen voor het buitenland gebouwd, waar onder zich niet alleen snurrevaadkotters be vonden, doch eveneens houten schoeners van aanmerkelijk grootere afmetingen, die be stemd zijn voor de visscherij op den Noord- Atlantischen Oceaan. Momenteel worden op Deensche scheeps werven eveneens weer kotters voor Poolsche rekening gebouwd, welk land thans bezig is, zijn kottervloot op aanmerkelijke wijze uit te breiden. Voor ons land om een voorbeeld aan te nemen. Onder de z.g. kleine vaartuigen, die bij de Deensche kustvisscherij in gebruik zijn, wor den verschillende typen aangetroffen. De bouw en inrichting hiervan houdt dan ook ten nauwste verband met de soort visscherij, waarvoor ze bestemd zijn. Vervoer van levende visch. Behalve de vaartuigen, die uitsluitend de visscherij uitoefenen, worden er bij de Deen sche visscherij ook diverse vaartuigen aan getroffen, die speciaal gebouwd en ingericht zijn voor het bewaren en transporteeren der visch. De meest hiervoor gebruikt wordende sche pen zijn de e.g. „welled smacks", schoeners met krachtige motoren, die van een groote bun zijn voorzien. Zulk een schoener van 45 ton, is in staat een lading bestaande uit 20.000 K.G. aal. 12.0C0 K.G. kabeljauw of 8000 K.G. platvisch. levend te vervoeren. Deze schoeners hadden in "vroeger tijden een zeer belangrijk aandeel in het vervoer van visch naar Kopenhagen. AUTO'S MET EN ZONDER CHAUFFEUR. GARAGE BRANDWIJK, TELEFOON 5563 DENNENSTRAAT 12, IJMUIDEN-OOST. (Adv. ingez. Med.) ELZER'S Heeren Modehuis ZEEWEG 78, heeft den HOED dien U zoekt! (Adv. Ingez. Med.) CCCLIV. Hal C was Maandag juist groot genoeg om de vangsten van drie trawlers te bergen. Het leek wel, of de Barentszee-visscherij weer was begonnen, zoo rijk waren dien dag de aanvoe ren van sommige booten. De laagste der Noord booten was de I. S. Groen; die had „slechts" 650 manden. Maar dan waren er nog de COi- nelis, de Bloemendaal, de Gloria, de Walrus, de Caroline, de Delft en de Erin en dit zeven tal kwam binnen met in totaal 8600 manden of gemiddeld 1230 manden per boot. En nu was het wel in hoofdzaak een ma kreel, een vischje, dat zich het liefst bij honderd of meer manden tegelijk laat vis- schen, maar er was toch ook nog heel wat koolvisch. enz. Natuurlijk werden Maandag niet de beste rei zen gemaakt, daarvoor was er wel al te veel makreel, maar toch vielen de besommingen niet tegen, doordat de makreel zich nog al goed hield. De Gerberdina Johanna en de Norma Maria hadden het beter bekeken. Die hadden Woensdag het rijk met z'n tweeën en kregen dientengevolge meer dan 10.000 gld. voor hun visch, welk bedrag ze vrij aardig gedeeld heb ben, want eerstgenoemde kreeg 4900 en de laatste 5420. Vrijdag was het mis met de prijzen; het waren vooral de drogers, die daarvan profi teerden. iVer trawlers en vijf loggers met flinke vangsten was meer dan de maTkt verdragen kon. Er kwamen deze week binnen 25 trawlers en 46 loggers. Vijftien booten hadden meer dan 500 manden; dat is een groote bijzonder heid. Een groote bijzonderheid was ook, dat de 12 loggers, die Donderdag en Vrijdag aan de markt waren gemiddeld f 865 besomden. En dat terwijl de tong. goedkoop was. Maar ze brachten dan ook heel wat van deze vischjes mee. PIETERMAN. EFFEN POPELINE OVERHEMDEN (bleu, wit, grijs, groen, beige) «j j»** met twee boorden T PH.DEKONING,KennemerIaan24 (Adv. Ingez. Med.) Voor het vervoeren van levende visch naai de omliggende landen, wordt tegenwoordig eveneens nog steeds van deze „vischtrans- porters" gebruik gemaakt. D. KRUIJFF. IJmuiden (Oost). ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider Apo theek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. v. Doesburg—Boontjes, z., Ka naalkade 13, Velsen N. H. I-I. J. v. Geldorp Blom. d., Hagelingerweg 38, Santpoort. B. van Schelt—van Aalst, d., Meervlietstraat 32, Vel sen. M. J. NicolayNouwen, d., Da Costalaan 54. Driehuis. F. B. Schiphorst—Appelboom, z., W. de Zwijgerlaan 17, Santpoort, Overleden: F. de Weers, 85 jaren, weduw naar van E. Kneppers, Tuindersstraat 66, IJmuiden. A. M. Plaatzer van den Huil, 68 jaren, ongehuwd, Brederoodscheweg 110, Sant poort A. J. van Velthoven, 67 jaren, weduw naar'van A. C. E. Gras, Huygensstraat 11, IJmuiden. F. Palstra, 68 jaren, weduwnaar van M. E. Rootlieb. J. T. Cremerlaan 90, Sant poort C. H. Sintenie, 9 maanden, zoon van J. B.' Sintenie, Biezenweg 11, Santpoort. E. Brugman, 66 jaren, echtgenoote van R. Udin- ga, Zeeweg 58, IJmuiden. Ondertrouwd: J. Kraa en G. M. A. Vromans, Amsterdam, Hagelingerweg 103, Santpoort. W. Roos en J. D. Rademakers, Pr. Krugerstraat 66, IJmuiden, J. v. Heemskerkstraat 23, IJmuiden. B. Lans en L. J. Kaan Berkenstraat 12, IJmuiden. C Maas en G. de Jong, Texel. Ch. Hoppenbrouwer en H. Schenk, Haarlem, N. Th. Handgraaf en A. Hoevenaars, Voor plaats 10. Santpoort, Kerkweg 64, Santpoort. A. J. Buyck en M. E. Wessel, R Claeszenstraat 23 IJmuiden. Narcissenstraat 5, Santpoort. J. D. Schotvanger en S. Bloem, Trompstraat 58 IJmuiden, Wijk aan Zeeë'rweg 3, IJmuiden. G van Alfen en G. Brandjes, Kalverstraat 111, IJmuiden. Meidoornstraat 7, IJmuiden. C. Koo- men en T. Schelfsma, Duinvlietstraat 56 Vel sen (N.), Geelvinckstraat 47, Velsen (N.). Gehuwd: J. Laurenberg en A. S. Sneekes, Haarlem J. Molenaar en C. Jansen, Rijksweg 220 Velsen. H.A. G. Sombroek en A. Eugelink, van Dalenlaan 12, Santpoort. A. Verschoor en A. Kok, Marconistraat 118 rd„ IJmuiden. J. J. Scheringa en J. Wagemans, Lumeijstraat 24, IJmuiden. D. J. Bakker en A. Lubbers. Texel. A Elgersma en C. Bruin, Bennebroek. J. Ladru en A. Timmerman, Ladderbeekstraat 60, Vel- sen-N. W. G. Groeneveld en H. E. van Vuuren, Kerkweg 76, Santpoort. J. M. Quakkelaar en J. de Jong, v. d. Vondellaan 36, Driehuis.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1