[-Dankbetuiging - .Vrouw te Rotterdam vermoord. Huidonzuiverheden, vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag Lever brothers en Unilever boekten in 1937 records. van het Prinselijk Paar Nog geheel onder den indruk van de vele bewijzen van medeleven en van hartelijke belangstelling bij de geboorte en den Doop van onze dochter onder vonden, betuigen wij langs dezen weg daarover onzen diepgevoelden dank. Voor de talrijke gélukwenschenivelke ons langs schriftelijken en telegrafischen weg bereikten, is het ons helaas niet mogelijk ieder afzonderlijk onze erken telijkheid te betuigen. Het is ons echter een behoefte, hier uit te spreken, hoezeer ook deze door ons op prijs werden ge steld. JULIANA en BERNHARD. Dader zeer spoedig gearresteerd Na korf verhoor bekentenis afgelegd. Vrijdagmorgen is in een winkel aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam de eigenares mej. J. II. I. van Loo dood achter de toonbank gevonden. De vrouw, die alleen in het huis woonde, bleek geworgd te zijn. De politie, die reeds aanstonds verschillende aanwij zingen kreeg, arresteerde spoedig een vei'dachte, die later op den dag beken de den moord te hebben gepleegd. Deze verdachte, de 40-jarige chauffeur M. J. A. W. de Z. uit den Haag, was in den loop van den middag op het bureau Oostervantstraat te Rotterdam gearriveerd. Aanvankelijk ont kende hij iets met de zaak uitstaande te heb ben. Hij werd in de woning aan den Nieuwen Binnenweg met het lijk geconfronteerd en ook toen ontkende hij hardnekkig de vrouw ver moord te hebben. Toen hij evenwel op het politiebureau ander maal aan de tand werd gevoeld, is hij dooi de mand gevallen. Hij heeft bekend, de vrouw Vrijdag avond na een gesprek, dat kalm is verloopen, in een plotselinge vlaag van woede te hebben vermoord. In het begin van dit jaar had de vrouw een «inde gemaakt aan een verhouding, die sedert eenige jaren tusschen hen had bestaan, zulks op grond van ernstige bezwaren van de zijde van haar familie. De man is steeds blijven aandringen op het herstellen van de verhou ding, maar de vrouw hield voet bij stuk. Woensdag is de man per autobus naar Rot terdam gekomen. Hij heeft de vrouw opgezocht en in de beste harmonie hebben zij de zaak nog eens besproken. Als goede vrienden, zijn zij dés middags uit'elkaar gegaan. De vrouw moest op familiebezoek te Hillegersberg en zij kwamen samen overeen, dat de man haar des avonds om elf uur bij de I-Ieulbrug zou ont moeten. Zulks is ook geschied. Zij zijn samen opgeloopen naar haar woning. Onderweg heeft de man telkens weer gepoogd de relatie op nieuw aan te knoopen, maar de vrouw bleef weigeren. Hij heeft, toen zij eenmaal bij den winkel aangekomen waren, gevraagd, of hij even een glas water mocht gaan drinken. Zoo is hij binnengekomen. Daar heeft hij voor de laatste maal gevraagd, om het weer goed te maken. Over de daarop gevolgde weigering is de man plotseling zoo kwaad geworden, dat hij de vrouw bij haar halsdoek heeft gegrepen, welke hij zoo lang heeft aangetrokken, dat zij dood was, Daarop is hij kalm naar den Hi teruggekeerd. verdwijnen door de huidzuiverende, huidvoedende en huidverfraaiende kracht die Purol in hooge mate bezit. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Omzetten voor een bedrag van 1700 millioen. Belangen in alle mogelijke industrieën. Meer dan 200.000 man in dienst. JN de Vrijdag gehouden j aarlijksche alge- meene vergadering van aandeelhouders van Lever Brothers en Unilever N.V. heeft de voorzittere de heer P. Rij kens, een rede uit gesproken waaraan het volgende is ontleend, waarbij dient opgemerkt dat een rede van ge lijken inhoud in de vergadering van Lever Brothers and Unilever Limited te Londen is uitgesproken door den voorzitter den heer F. d'Arcy Cooper. Het preferent kapitaal der N.V. mag in ver houding tot het gewone kapitaal hoog worden genoemd, of, om een Amerikaansche uit drukking te gebruiken: onze maatschappijen zijn „highly geared". Niettemin is het gewone dividend nimmer gepasseerd en heeft dit bij de Nederlandsche Maatschappij niet meer ge- .■arieerd dan tusschen 10 pet. ten tijde, dat de voorspoed zijn hoogtepunt had bereikt, en 4- pet. op-het laagste punt der depressie. „Het bedrijf heeft zich in den loop van 1937 op gezonde wijze verder ont wikkeld en aandeelhouders mogen worden gelukgewensclit met het feit, dat de totale verkoop aan derden, in geld uitgedrukt, het recordcijfer van f 1.700.000.000 heeft bereikt, d.i. 12 pet. meer dan het hoogste cijfer, ooit te voren behaald. Deze verhooging vindt eensdeels haar oorzaak in een daadwerkelijke toename der ver kochte hoeveelheden en anderdeels in hoogere prijzen. Dit gunstige resultaat is ongetwijfeld mede toe te schrijven aan de inten sieve reclame, welke is gevoerd. De totale reclame-uitgaven bedroegen ruim f 2,250.000 meer dan in eenig vorig jaar. De zeepomzetten bereikten het recordcijfer van bijna 850.000 ton. Wat margarine en andere eetbare vetten be treft, ten aanzien van deze artikelen is de ontwikkeling niet zoo gunstig geweest. Hier werd de omzet niet meer dan gehandhaafd: een achteruitgang in de Midden-Europeesche landen werd goedgemaakt door verhoogde om zetten in de Vereenigde Staten en in het Britsche rijk. De olie-industrie heeft wederom een goed jaar achter den rug. De verkoop van oliën en vetten aan derden beliep 547.000 ton, een cijfer aanzienlijk hooger dan in eenig vorig jaar. - Een anderé record-omzet - werd behaald m reekoeken en voedérmeel. In 1936 werd ruim .800.000 ton en in 1937 1.925.000 ton ver kocht. Valkensteeg te Rotterdam in beslag genomen. Deskundigen zullen onderzoek naar de ramp instellen. Naar aanleiding van de ramp in de Valkensteeg te Rotterdam is door den officier van Justitie te Rotterdam, mr. J. C. V. Meischke en den rechter commissaris, mr. Van Vollenhoven, ter plaatse een onderzoek ingesteld. Op last van deze autoriteiten is de ge- heele Valkensteeg, d.w.z. de straat met fundeeringen, wegdek enz. door de politie in beslag genomen en ge blokkeerd.. Tevens zijn de aan die straat gelegen panden in beslag ge nomen. Een commissie van ingenieurs van elders is benoemd en zal na be- eediging haar onderzoek ter plaatse beginnen, om daarvan aan de justitie rapport uit te brengen. Gedurende het onderzoek dier technici, zal de politie in de Valkensteeg geen verkeer toe laten en zullen behoudens voorloopige nood- werken aan panden of weg -geen nadere werk zaamheden mogen worden verricht, welke last aan den directeur van den gemeentelijken technischen dienst te Rotterdam is betee- kend, als vertegenwoordiger van de ge meente Rotterdam. Twee lijken van de slachtoffers, nl. Kok en Van der Walle zijn in beslag genomen. Dr. Hulst uit Leiden zal sectie hierop verrichten. Brand in Staalsbosschen gesticht. Dader maakte zich per auto uit de voeten. Vrijdag is door een onbekend gebleven man, die zich na zijn laffe daad per auto uit de voeten maakte, brand gesticht in de staats- bosschen, gelegen ten zuiden van den straat weg Apeldoorn-Amersfoort, nabij Stroe. Door zeer snel ingrijpen van de bosch- brandweergroep uit Stroe, Voorthuizen en Garderen kon de vuurzee, welke in een vijf tienjarig dennenbosch woedde, beperkt blij ven. Een oppervlagte van 12 H.A. bosch ging echter verloren. Vleeschwaren. Verleden jaar wercl reeds melding gemaakt van de uitbreiding der vleeschwaren- en worstfabrieken in Nederland en Engeland. Tegen het einde van 1937 moest in een ver dere uitbreiding van haar capaciteit worden voorzien en de daarmede verbonden werk zaamheden zijn thans vrijwel voltooid. De noodzakelijkheid van dezen maatregel blijkt duidelijk uit de toename van onzen verkoop van 25.000 ton in 1936 tot 48.000 ton verleden jaar. In geld uitgedrukt beteekende dit een verhooging van 77'/» pet., ook de winsten zijn in verhouding toegenomen. Ook door de fabrieken van kaas, geconden seerde melk en zuigelingenvoedsel werden hoogere winsten behaald. De verkoopen in deze artikelen, die op zichzelf weder een re cord beteekenen. overtroffen die van het vo rige jaar met 26# pet. De verkoopen van glycerine en chemicaliën zijn op hetzelfde niveau als dat van het vo rige jaar gebleven met een omzet van 88.000 ton in gewicht en een waarde van f 31.000.000 Een nog hoogere geldswaarde vertegen woordigen verkoopen aan derden van ver schillende soorten papier. Voor het loopende jaar mag een verdere toeneming van de om zetten worden verwacht, aangezien verschil lende fabrieken, zoowel in Engeland als in Duitschland, slechts gedurende een gedeelte van het jaar tot den totalen omzet hebben bijgedragen. De verkoopen aan visch en gevogelte be liepen 150.000 ton met een geldswaarde van bijna f 45.000.000 d.i. 4# pet. meer dan ver leden jaar. In deze cijfers zijn niet begrepen de omzetten van een zeer belangrijk visch- coneern, waarin de N.V. met minder dan 50 pet. is geïnteresseerd. Eenige andere onder- hoorige maatschappijen zijn geïnteresseerd bij geconserveerde en gedroogde visch,- vruchten en groenten. Van deze artikelen verkocht de N.V. 55.000 ton, vertegenwoordi gende een omzet van bijna f 36.000.000 d.i. ruim 20 pet. meer dan in 1936. Ook belangen bij roomijs. Tenslotte is de N.V. in.de voedingsmidde lenbranche nog geïnteresseerd door belangen in de roomijs-industrie. Dit artikel wordt van steeds grooter belang, voornamelijk in En geland, doch ook in andere landen, zij het dan ook in aanzienlijk mindere mate. Haar maatschappijen, werkzaam op dit gebied, verschaffen thans gedurende de zomermaan den werk aan meer dan 10.000 man. De om zet bedroeg meer dan 11.000 ton. Dank zij het goede weer werd een omzet bereikt, welke in geldswaarde die van het vorige jaar met 34 pet. overtrof. Voorts heeft de N.V. belangen verworven in eenige goede fabrieken op het gebied van kunstzijde, wollen stoffen en andere textiel- goederen. Alle tot deze groep behoorende fa brieken hebben bevredigende winsten opge leverd. De scheepvaartbelangen der N.V. hebben, gelijk de scheepvaart in het algemeen, een goed jaar gehad. Zijn overzicht over den algemeenen toestand van de zaken samenvattend kwam spr. tot de slotsom, dat het jaar 1937 voor de maatschappijen der N.V. een goed jaar is geweest. De winst welke voor aandeelhouders be- I schikbaar is, overtreft die van het vorige jaar met ongeveer f 4.000.000. Dat de winsttoeneming niet grooter is ge weest, is aan verschillende oorzaken toe te schrijven. Een dier oorzaken is deze, dat dit jaar twee bijzondere posten ten laste der winst- en verliesrekening zijn gebracht, die in volgende jaren niet zullen wederkeeren, t.w. in de eerste plaats een bedrag van meer dan f 4.500.000 ter dekking van een deel dei- schadevergoeding, verschuldigd krachtens de minnelijke regeling, welke is getroffen ter beëindiging van een geding in de Ver. Staten van Amerika terzake van patentrechten. In de tweede plaats een bedrag van f 900.000 voor extra afschrijving op de aandeelen in de trawlermaatschappij te Aberdeen. Voorts werd dit jaar ten laste der winst- en verliesrekening gebracht een bedrag van f 900.000 voor Nederlandsche di videndbelasting. Tenslotte hebben de Engel sche maatschappijen der N.V. dit jaar voor de eerste maal een bedrag van ruim f 3000000 ten laste hare winst- en verliesrekening moe ten brengen voor verschuldigde nationale verde'digingsbelasting. Alles tezamen genomen is voor de verwer ving van kapitaalswaarden, nieuw verworven bedrijven daaronder begrepen, dit jaar een bedrag van meer dan f 85.000.000 uitgegeven, Als gevolg van dien „Anschluss" is het aan tal fabrieken, dat het concern thans in groot Duitschland bezit, met zeven vermeerderd. Kapitaal, obligatieleningen en reserves bedragen tezamen totaal bijna f 1.500.000.000 de reserves der moedermaatschappijen beloo- pen, in guldens uitgedrukt, bijna 70 pet. van haar gewone kapitaal. De vlottende activa overtreffen de vlottende passiva met bijna f 378.000.000. Het aandeel der moedermaat schappijen in de reserves, welke dit jaar in het concern werden gevormd, beloopt onge veer f 21.500.000. afschrijvingen ten bedrage van meer dan f 36.500.000, buiten beschou wing gelaten. Dank bracht spr. aan het geheele perso neel, dat. over de geheele wereld verspreid, ten getale van meer dan 200.000 man, heeft medegewerkt tot het behalen van deze re sultaten. De balans en winst- en verliesrekening als mede de voorgestelde winstverdeeling werden goedgekeurd. Conflict Engeland—Mexico verscherpt. MEXICO CITY, 14 Mei. De Mexi- caansche gezant te Londen, villa Mi chel, te teruggeroepen. Volgens de mededeeling van het Mexicaansche ministerie van buitenlandsche zaken befceeké dit een afbreken der diplo matieke betrekkingen tusschen beide landen in verband met het petroleum conflict. Staatssecretaris Hay heeft den Engelsehen gezant te Mexico City het antwoord van de Mexicaansche regeering op de Engelsche nota overhandigd en deelde hem tegelijkertijd mede, dat de Mexicaansche regeering in in de houding, die Engeland aanneemt in de kwestie van de onteigening, een dwingende aanleiding zag om haar gezant te Londen terug te roepen. Het gezantschap wordt ge sloten en de consul-generaal te Londen zal de zaken waarnemen. In geheel Mexico valt een toe nemende Engelsche stemming waar te nemen. De publicatie van de Engel sche nota, waarin categorisch de be taling van volledige schadevergoeding geëischt wordt, heeft veel ontstem ming gewekt. De avondbladen gaven ming gewekt. De avondbladen geven de verontwaardiging weer en leggen er den nadruk op, dat nog nooit in in de diplomatieke geschiedenis tus schen twee bevriende mogendheden zoo onvriendelijke nota's gewisseld zijn. Als Mexico zoo wordt gezegd ook maar den geringsten prijs stelt op zijn positie als groote mogendheid dan moet het de conse quenties uit de feiten aanvaarden en niet ervoor terugschrikken, dat zuls misschien zeer ernstige gevolgen kan hebben. (United Press) Bezorgdheid in Amerika. WASHINGTON, 14 Mei (Reuter/A.N.P.) De hooge ambtenaren van het departement van buitenlandsche zaken slaan de ontwikkeling van het geschil tusschen Engeland en Mexico met bezorgde belangstelling gade. In gezag hebbende kringen gelooft men, dat de Ver eenigde Staten in dit stadium elk voorstel van de hand zullen wijzen om de regeering tusschen beide landen te doen bemiddelen. HOCKEY. ZONDAG DUITSCHLAND- NEDERLAND. Zondag a.s. wordt te Berlijn de interna tionale hockeywedstrijd DuitschlandNe derland gespeeld. De wedstrijden tegen de sterke Duitschers waren altijd belangrijk en izijn dat nu in nog steeds stijgen der mate. Na een vol seizoen van voorbereiding, andere interland-wed strijden komt dan aan het slot de clou: de wedstrijd tegen Duitschland. Nederland speelde reeds 15 maal tegen de Oostelijke naburen; de balans is wel verre in het voordeel van Duitschland. gesp. -gew. gel. verl. pnt. v.t. Duitschland 15 9 3 3 21 4517 Nederland 15 3 3 9 9 17—45 Maar deze wedstrijden vormen de belang rijkste krachtmeting voor hockey'end Neder land; fraaie en spannende wedstrijden zijn het meestal geweest. Het vorig jaar won Nederland te Amster dam met 1—0, dank zij een straf corner. In Duitschland heeft Nederland nog nim mer gewonnen; slechts tweemaal gelijk ge speeld. Het Duitsche team, dat Zondag aantreedt is sterk verjongd en men heeft daarvoor zelfs erkende en geroutineerde internationale cracks gepasseerd. Dit Duitsche elftal zal dus ongetwijfeld zeer sterk zijn. want tegen Ne derland neemt men geen risico's. Het Nederlandsche team gaat met vertrou wen naar Berlijn; vast besloten de huid zoo duur m'ogeiijk te verkoopen. De Nederland sche aanval is sinds vorig jaar in kracht toe genomen. Snel, beweeglijk en schotvaardig Daar zal zelfs de hechte Duitsche defensie de handen vol aan hebben. Ook de midden linie is zijn plaats waard en hopelijk zal v. d. Veen dank zij een doelmatige training zijn uithoudingsvermogen hebben kunnen ver- grooten. De achterhoede is misschien het eenige waar een vraagteeken bij geplaatst zou kunnen worden, maar ook daarom is het zoo juist gezien van de keuze-commissie een club-defensie op te stellen, welke na een mo gelijk weifelend begin, weldra op elkaar zal zijn ingesteld. De keeper, die toch pas zijn tweeden inter land-wedstrijd tegemoet gaat, heeft echter reeds een gevestigden naam voor zijn door tastend en koelbloedig optreden. De elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan: DUITSCHLAND: Droese, Griesinger, Preuss, Gerdes, Keller (of Menke), Schmalix, Kaesmann, Baum, Raack, Lange, Messner. NEDERLAND: Esser, Sparenberg, De Roos, Schnitger, Gunning, Van der Veen, Caviet, De Looper, Overing, De Waal, Verhoeven. Voor dezen belangrijken wedstrijd zijn neu trale scheidsrechters aangezocht, namelijk de bekende Belgische referee's: Liégois en Debue. De wedstrijd begint eerst te 5 uur n.m. VOETBAL. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. Haarlem—De Musschen. Met een invaller voor Van Gooi, die in den wedstrijd tegen Admira geblesseerd werd, speelt Haarlem morgen op het terrein aan den Schoterweg met het volgende elftal den bekerwedstrijd tegen De Musschen: Vijgeboom, Verhappen. Huijsmans, De la Mar, Effern. Visser, Kammeijer, De Winter, Van der Hulst. Smit, Ninaber. De winner van dezen wedstrijd moet in de volgende ronde spelen tegen den winner van de ontmoeting Sneelo—C.V.V. De kans bestaat dus, dat we dan Ch. de Bock hier eens met zijn nieuwe club kunnen zien spelen. S.V.V.—v.s.v. In dezen bekerwedstrijd komt V.S.V. uit met: Michel, Broek, Voet, Heins, Glas, Van Osch. Döhring, Balvers, Van der Kuil, Bots, Sterk. BESLISSINGSWEDSTRIJD D.W.V.—D.O.S. De beslissingswedstrijd voor een plaats in de eerste klas tusschen D.W.V. en D.O.S. zal Zondag 22 Mei te Hilversum gespeeld wor den. STORMVOGELS 2—K.F.C. 2. Stormvogels komt in deze promotie-rdegra- datie-ontmoeting als.voigt uit: Akkerman, Jongsma, Van Dongen, Heilig Jr. Wilderom, Van der Velde, Verdam, Schippers. De Back. Cupido, Heilig Sr uitwedstrijd tegen F. V. C. wint. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Zuiüwestelijkeri tot Zuidelijken wind, half tot zwaar be wolkt. weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. Verdere vooruitzichten; Nog weinig ver andering. BESOMMINGEN. Manden Trawlers 90 Condor IJM. 72 Loggers met versclie visch: RO f 640. KW 153 f 640. 45 f 650, 52 f 4=10 95 f 520, 173 f 490, 130 f 560, 127 f 590, 70 f ud 23 f 480. f 1050, BEVERWIJK STEUNVERLEENING AAN KLEINE TUINDERS. Naar wij vernemen is het Gemeentebestuur voornemens zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het invoeren van de steunregeling voor kleine tuinders. Nader zal worden bekend ge maakt, waar en wanneer de aanvraag-formu- lieren, om voor deze in aanmerking te kun nen komen, verkrijgbaar zijn. WIJK AAN ZEE EXAMENS E. H. B. O. Voor het voorbereidend examen ter verkrij ging van het diploma van het Oranje-kruis E. H. B. O. slaagden B. de Bie, G. Stam, n. Ledder en de dames C. v. d. Wel, H. D. de Leeuw en Leeser. De candidaten waren opge leid dood dokter Netelenbosch en het examen werd afgenomen door dr. L. J. Büller. Op 30 Mei zal het examen worden gehou den voor de verkrijging van het Eenheids diploma E. H. B. O. ZWEMMEN IN ADRICHEM. In het komende zomerseizoen zullen de ad- spirantleden en degenen die zich daarvoor nog aanmelden, van de Wijk-aan-Zeeër Red dingsbrigade in het zwembad Adrichem te Beverwijk zwemonderricht kunnen krijgen. De lessen worden gegeven onder leiding van den badmeester J. Renaud. HULPPOSTEN VAN DE BRIGADE Gedurende de maanden Juli en Augustus zal de Wijk-aan-Zeeër Reddingsbrigade haar wachtposten op het Zuiderstrand en op liet Noorderbad weer betrekken. Daarvoor zijn aangesteld mej. C. Kleijn en mej. M. Kloes. HEEMSKERK HAARL. VOETBALBOND WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 15 MEI 1938. H. V. B.-Beker. Kinheim—Beverwijk 2 u. W. Voogd. Bloemend.Zeemeeuwen 2 u, M. Seubring IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Dirkje R.O. 53. Vangst 25 111. schelvisch, 145 m. braadschelvisch, 100 m. kleine schelvisch, 75 m. wijting en witjes, 210 m. makreel, 75 m, gul, kabeljauw en koolvisch, 10 m. varia, totaal 640 m. benevens 750 stuks stijve kabel jauw. Amsterdam IJm. 58. Vangst: 30 m. platvisch 30 m. schelvisch, 140 m. radio en braadschel visch, 60 m. wijting, 40 m. gul, 50 m. kool visch, 10 m. wolf, 600 m. makreel, totaal m„ benevens 100 stuks ijskabeljauw en 550 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJm. 196. Vangsy 25 m. schelvsch hake, 60 m. braadschelvisch,. 60 m. koolvisch en wijting, 60 m. gul en platvisch, 85 m. ma kreel, 25 m. radio, 30 m. varia, totaal 345 m.. benevens 110 stuks stijve kabeljauw. Catharina Duyvis IJm. 60. Vangst: 40 m. platvisch, 50 m, gul en kabeljauw, 25 m schel visch, 100 m. braadschelvisch, 35 m. makreel, 40 m. wolf, 10 m. wijting, totaal 300 m., be nemens 200 stuks stijve kabeljauw. Clasina Luther IJm. 59. Vangst: 85 m. braadschelvisch, 80 m. gul, 35 m. wijting, 440 m. makreel, 15 m. varia, totaal 655 m., be nevens 120 stuks stijve kabeljauw. NEUTRAAL MIDDENSTANDSZIEKENFONDS. Woensdag a.s. houdt bovengenoemd zieken fonds zijn jaarvergadering in „Kennemerhof". Van het bestuur treden ditmaal af de hee- ren Ds. Milatz (voorzitter), J, D. Heykoop, A. W. de Pagter en M. J. Grüter, van wie alleen laatstgenoemde niet herkiesbaar is. Voorts bevat de agenda een voorstel van het bestuur tot het laten vervallen van de ver goeding voor vullingen van tanden en kiezen in verband met de minder gunstige resultaten der laatste jaren. Op iedere polis zal dan na afloop van de contractueele periode artikel 1 sub d gewijzigd worden op een nader te bepa len wijze. IJmuiden 14 Mei 1938. Tarbot 7158 cent per K.G. Tong 6445 cent per K.G. Griet f 27—f 12,50 per 50 K.G. Zetschol f 22—f 19 per 50 K.G. Kleinschol f 18,50f 3 per 50 K.G. Bot f 6,50—f 1.30 per 50 K.G. Schar f4,50—f2.50 per 50 K.G. Wijting f2.40—f 1.15 per 50 K.G. Kabeljauw f20—f 16 per 125 K.G. vertrokken trawlers. Heden zijn vertrokken Limburgia IJH 54, Jacqueline Clazina IJM 10. Eli Chenevière IJM 161, Knikker IJM 4, Adelante IJM 19. ZWEMMEN. Vrijdagavond hieid de Heemskerksche Zwem-' club „Fort bij Veldhuis" haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Wegens ont stentenis van den voorzitter stond de verga dering onder leiding van den heer A. C. Been tjes. Door den secretaris, den heer Jac; Kloes, werd een goed verzorgd jaarverslag uitge bracht, Het financieel verslag meldde een batig saldo van f 22. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre denden mej. C. Groot en de heeren J. Kos en J. Groot bij acclamatie herkozen. Wegens be danken van mej. Gré Kloes was er een vaca ture; hierin werd voorzien door Mevr. C. GrootPutker. De dienstregeling voor het a.s. seizoen bleef ongewijzigd. D.O.K. De oefeningen van de R.K. Gymnastiekver- eeniging „D.O.K." zullen thans worden gehou den in de zaal van Gebr. Dam, te beginnen Maandag a.s. VOORWAARTS—A.D.O. Zondag speelt .AD.O. tegen Voorwaarts te Noord-Scharwoude. DAMMEN. Door de damclub D.C.H. werden Vrijdag avond onderlinge competitie-wedtsrijden ge speeld De uitslagen waren als volgt: Groep I: O. BleijendaalTh. Kloes 02; J. Koper— H. Zonneveld 11; Jac. BeentjesJoop Vendel 0—2. Groep II: Joop TuynW. de Ruyter 0—2; W. MeijerS. Meijer 20; B. KloesTh. Mul der 02. Groep III: J. WillemsN. Zuurbier 20; C. C. v. d. KolkB. Lammers 20. D. Hune- ker—J. Stengs 02, Jo KoperH. Verdonk 2—0. DE GLADDE TOLWEG. De gladde Tolweg heeft menig automobilist reeds parten gespeeld. Bij nat weer is het bitumen wegdek dadelijk als een spiegel en het aantal auto's dat in de slooten aan weers zijden van den weg is terechtgekomen, is legio. Bij de betrokken instanties heeft men het gevaar thans blijkbaar ingezien, en heeft men bij het kruispunt Hoogdorperweg en bij den Communicatieweg borden doen plaatsen met de waarschuwing „Slipgevaar". EMMABLOEM-COLLECTE. De alhier gehouden Emmabloem-collecte heeft opgebracht f44,36. liet vorig jaar was de opbrengst f 53,42. TOONEELUITVOERING. Maandag 23 Mei zal de tooneelvereeniging ,Ons Genoegen" een uitvoering geven in het K. S. A.-gebouw voor donateurs en introducé's. Opgevoerd zal worden ,,'t Verleden spreekt" van Jos. Smits. SANTPOORT BAZAR NED. HERV. GEMEENTE. De bazar ten bate van het Jeugdhuis der Ned. Herv. Gemeente mocht zich op den'ope ningsdag reeds in een druk bezoek verheugen. Aan tal van stands maakte men goede zaken en ook van de attracties werd een druk ge bruik gemaakt. Het dient ook gezegd, dat het bazarcomité er in geslaagd is een groot aan tal in den smaak vallende attracties bijeen te brengen, waar nog bij komt, dat er aardige prijzen mee zijn te winnen. Heden is de bazar tot 12 uur geopend,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2