HET BELGISCHE KABINET AFGETREDEN. Dickie en de Verborgen Schat Spaak met de vorming van een nieuwe regeering belast. Oneenigheid in het Huis Habsburg. ZATERDAG 14 MEI 1938 JANSON heeft gisteren het ont slag van het Belgische kabinet bij den Koning ingediend. Bij zijn terugkeer van het paleis deelde Janson mede, dat de Koning het ontslag der regeering had aan vaard en hem opgedragen had de loo- pende zaken af te wikkelen. De Koning heeft daarop den minis ter van buitenlandsche zaken uit het afgetreden kabinet, mr. Paul Spaak, opdracht gegeven een nieuwe regee ring samen te stellen. Spaak aan vaardde deze opdracht. Na door den koning te zijn ontvangen, keer de Spaak naar het departement van buiten landsche zaken terug. Korten tijd daarna verstrekte hij de pers de volgende verklaring: De Koning heeft mij de eer bewezen mij te belasten met de vorming van de nieuwe re- seering. Ik heb die opdracht aanvaard. Ik heb gemeend niet met de traditioneele for mule0 te moeten antwoorden: „Ik zal mijn vrienden raadplegen". De huidige toestand eischt, dat men zuinig is met langdurige besprekingen. Ik ben be reid zware verantwoordelijkheden op mij te nemen. Ieder moet in dit opzicht hetzelfde doen. Ik kan mij niet in verbinding stellen met de fracties. Ik zal trachten een regee ring te vormen, die alle richtingen van de vroegere meerderheid omvat, maar die toch uit minder ministers zal bestaan dan de vo rige 'kabinetten. Ik heb een program, ik zal het voorleggen aan de persoonlijkheden, wier medewerking ik onontbeerlijk acht. Ik zal geenerlei hou ding van exclusiviteit aanvaarden, van welken kant ook. Ik moet heel vlug handelen, want, wanneer ik slaag, moet de nieuwe regeering zich Dinsdag voorstellen aan de Kamers". De kabinetsformateur zou des avonds tele fonisch van gedachten wisselen met een reeks persoonlijkheden, o.a. zou hij zich in ver binding stellen met Janson. Spaak deelde den journalisten mede, dat hij hen Zaterdagmiddag 12 uur zou ontvangen, ten einde hen op de hoogte te brengen zijner besprekingen. Wat aan de kabinetscrisis voorafging. Na afloop van den Vrijdag gehouden kabi netsraad las ministerpresident Janson een verklaring voor, waarin gezegd wordt, dat Pierlot, Du Bus de Warnaffe en Desmet Don derdagmorgen het voornemen te kennen heb ben gegeven af te treden, doch dat zij hier mede wilden wachten tot hun collega Marck er zijn politieke vrienden over had kunnen raadplegen of het voor hem gewenscht was, zich al of niet bij zijn katholieke collega's te voegen. Marck heeft Donderdagavond met zijn fractie overleg gepleegd welke tot de conclusie kwam, dat hij van de regeering Jan son deel moest blijven uitmaken. De premier heeft Vrijdagmorgen den voor zitter van de traditioneele rechterzijde van den senaat, Leyniers, gevraagd of hij kon re kenen op de medewerking van de leden van deze rechterzijde, en van hun collega's in de Kamer, voor het geval hij zou worden ge machtigd aan de leden dezer fractie porte feuilles aan te bieden. Leyniers antwoordde, dat in een vergadering, die de traditioneele rechterzijde Donderdagmiddag in 'den senaat had gehouden, alle leden eenstemmig hadden verklaard, niet toe te zullen treden tot de re geering zonder dat deze grondig zou zijn ge wijzigd en het politiek programma opnieuw zou zijn aangepast. Nadat Marck door den premier van den toe stand op de hoogte was gesteld, verklaarde deze zich aan te sluiten bij zijn katholieke collega's, daar hij als voorwaarde voor zijn deelneming aan de regeering de toetreding Belgische onderwijzersorganisatie spreekt zich uit voor de nieuwe spelling. Spellingseenheid met Nederland nood zakelijk geacht. De grootste onderwijzersorganisatie in België hield kortgeleden haar jaarlijksch congres in Brussel. Op dit congres werd de volgende motie aangenomen: Het congres, na bespreking van het spellingsvraagstuk, vestigt nogmaals de aandacht van de overheid en van alle Vlaamsche cultuurvereenigingen op de noodzakelijkheid van spellingseenheid tusschen Noord en Zuid, spreekt zich uit voor de nieuwe spelling, zooals die reeds in 1934 door minister Mar- chant voor het onderwijs in Nederland werd voorgeschreven, verzoekt minister Hoste de noodige maat regelen te treffen om het invoeren van deze spelling te bevorderen en in ieder geval er zorg voor te dragen, dat de eventueele beslui ten van de Nederlandsche regeering ook van kracht zouden worden over België. Engelsch vliegtuig op oefenvlucht in brand geraakt. Een der inzittenden omgekomen. In de nabijheid van Bristol is, naar het D. N. B. meldt, een toestel van de Royal Air Force tijdens de vlucht in brand geraakt. De bes tuur der wist met zijn valscherm veilig den grond te bereiken, de tweede inzittende stortte rnet het toestel neer en verbrandde. Het vlieg tuig was voorzien van speciale installaties. Het was op een oefenvlucht. marmer bij den huizenbouw in ITALIë. E, 13 Mei Op een vergadering van het intercorporatieve comité en vertegen woordigers der corporaties der bouwvakken Werd besloten in geheel Italië bij den bouw van staatsgebouwen en huizen voor particu liere rekening, volkswoningen uitgezonderd, het gebruik van een zeker percentage Carra- risc'h marmer verplicht te stellen. (A.N.P.) van vertegenwoordigers van de rechterzijde had gesteld. Onder deze omstandigheden is Janson, die zich slechts bereid verklaard had tot het aan vaarden van het voorzitterschap eener drie partijen regeering, waarin alle richtingen dei- meerderheid zouden zijn vertegenwoordigd, na zich ervan te hebben vergewist dat de liberale partij in haar geheel dit standpunt deelde, tot de conclusie gekomen, dat hij de taak, die hij aanvaard had, niet kon voortzetten. Na afloop van den kabinetsraad begaf Jan son zich naar het paleis om den koning het collectief ontslag van het kabinet aan te bieden. Amerika. Wapenembargo naar Spanje blijft bestaan. WASHINGTON, 13 Mei. Nadat Hull zich heden formeel tegen resolutie van senator Nye heeft uitgesproken, die zooals bekend opheffing van verbod op wapenuitvoer naar Barcelona verlangde, heeft de commissie voor ibuitenlandsche aangelegenheden van den senaat de resolutie met 17 tegen 1 stem ver worpen. In zijn mededeeling aan deze com missie had Huil verklaard, dat volgens het voorstel van Nye tot opheffing van den wa penexport, dat nu voor beide zijden van Spanje geldt voor één partij opgeheven zou worden, terwijl dit voor de andere zijde zou blijven bestaan. „Maar ook indien de opheffing van het verbod tengunste van beide gijden zou geschieden zouden wij ons daardoor aan on- noodige gevaren blootstellen want wij weten niet wat uit de Spaansche kwestie kan voort komen. Het gevaar, dat daar van het begin af school, bestaat nog steeds", zeide Huil. (United Press). Herziening der neutra- liteitswet. Havas meldt nog, dat Hull in zijn schrij ven uiteenzet dat het beter is later eens de geheele neutraliteitswet opnieuw ter hand te nemen, wanneer de gevolgen daarvan volle diger kunnen worden overzien, dan deze wet stukje voor stukje te herschrijven met be trekking tot een bijizonderen toestand. De commissie heeft op aanbeveling van senator Harrison met algemeene stemmen besloten in de volgende commissievergade ring senator Nye te hooren en hem de gele genheid te geven zijn voorstel te verdedigen en te verklaren of hij een nieuw onderzoek van dit voorstel nuttig acht. Naar Reuter meldt zou het velen welingelichten personen niet verba zen. wanneer de neutraliteitswet in den loop van de volgende congres zitting ingetrokken werd. Felle verwijten van Del Vayo aan Engeland en Frankrijk. Na den aanvang der vergadering van den Volkenbondsraad nam de Spaansche gedele geerde Del Vayo gisteren onmiddellijk het woord. Wij hebben, aldus Del Vayo, deze kwes tie voor den raad gebracht, niet slechts omdat Spanje het slachtoffer van de agressie is, doch omdat deze agressie een gevaar voor den al- gemeenen vrede vormt. Indien de raad be sluit ten aanzien van de Spaansche kwestie en haar internationale gevolgen, passief te blij ven, zal de Spaansche regeering haar taak, het Spaansche volk naar de uiteindelijke overwin ning te voeren, voortzetten. Voor deze hou ding zouden in 't bijzonder twee staten verant woordelijk zijn, die twee jaar geleden het ini tiatief tot de politiek der niet inmenging heb ben genomen en thans nog haar vurigste ver dedigers zijn. Daarom, aldus Del Vayo, ver oorloof ik mij den geachten vertegenwoordi gers van Engeland en Frankrijk de volgende vraag te stellen: aangezien Duitschland en Italië, met of zonder Britsch-Italiaansch ac- coord, de agressie tegen de Spaansche repu bliek voortzetten en noch Engeland noch Frankrijk in staat gebleken zijn haar te ver hinderen, op welke beginselen van moraal of rechtvaardigheid kunnen deze beide regeerin gen zich baseeren om jegens de Spaansche republiek een verbod te handhaven, dat vol komen in strijd is met het internationale recht? Bij gebreke van een bevredigend antwoord, zoo ging spreker voort, zal niemand er zich over kunnen verwon deren, indien het Spaansche volk in de houding dezer beide mogendheden iets monsterachtigs ziet, waarvan het slechts een verklaring zal kunnen vinden in den weloverwogen wensch, het in den strijd voor de onafhanke lijkheid te worgen door het geboeid aan den overweldiger over te leve ren. Del Vayo besloot met den raad voor te stellen een resolutie aan te nemen, waarin er aan herinnerd wordt, dat de zesde commis sie in de achttiende zitting een motie heeft voorgesteld, waarin o.a. gezegd wordt, dat de Assemblee wenscht, dat bepaalde onlangs genomen diplomatieke initiatieven de onmid dellijke algeheele terugtrekking zouden kun nen verzekeren van de niet-Spaansche strij ders, die aan den oorlog in Spanje deelnemen Indien dit resultaat niet binnen korten ter mijn kan worden verkregen, zullen de volken bondsleden opheffing van de non-interventie- politiek overwegen. Del Vayo stelde vast, dat de in dit ontwerp bedoelde hypothese wer kelijkheid is geworden, daar geen enkele buitenlander het Spaansche grondgebied heeft verlaten. Hij noodigde derhalve de statenleden, die gestemd hebben voor de ont werpresolutie inzake den toestand in Spanje, die de zesde commissie op 2 October 1937 aan de Assemblee heeft voorgesteld uit, thans be ëindiging van de niet-inmengingspolitiek te overwegen. Lord Halifax, die vervolgens het woord nam zeide de rede van den Spaansehen vertegen woordiger niet «onder verwondering te heb ben aangehoord, aangezien Del Vayo het had voorgesteld, alsof de interventie eenzijdig ge weest zou zijn, hetgeen niet in overeenstem ming was met de inlichtingen waarover de Britsche regeering beschikte. Vervolgens verklaarde Bonnet nog eense, dat Frankrijk aan de niet-inmengingspolitiek trouw zal blijven. Litwinof zeide daarop dat de regeering der- Sovjet Unie de door den Spaansehen gedele geerde ingediende resolutie goedkeurt. In zijn antwoord aan Lord Halifax ver klaarde Del Vayo, dat er aan de zijde der re geering 6.000 vrijwilligers strijden en meer dan 100.000 Italianen en Duitsche technici aan de zijde van Franco. Hij was bereid, een formeele enquête omtrent het aantal vrijwil ligers bij de internationale brigaden te aan vaarden. Na een slotwoord van den voorzit ter, stemde de raad over de Spaan sche ontwerp-resolutie, die met vier tegen twee stemmen en negen ont houdingen verworpen werd. Behalve Spanje stemde slechts de Sovjet Unie voor. Engeland. Frank rijk, Polen en Roemenië stemden te gen. China, Ecuador, Iran, Peru, Zweden, Letland, Nieuw-Zeeland, Bel gië en Bolivia onthielden zich. De gedelegeerden van Ecuador, China en Nienw-Zeeland zetten uiteen, dat zij zich van stemming moesten onthou den omdat zij niet voldoende tijd had den om de resolutie te bestudeeren en met hun regeeringen overleg te plegen. Hongarije. iVieum kabinet onder Imredy gevormd. Daranyi, de afgetreden Hongaarsche minister-president. Het kabinet-Daranyi is gisteren af getreden. Rijksbestuurder Horthy heeft op voorstel van den afgetreden premier tot eersten minister benoemd den pre sident der nationale bank Imredy, die tot dusverre minister voor econo mische zaken was. Imredy heeft den rijksbestuurder de vol gende minister lij st voorgesteld Premier: Imredy, Minister van buitenland sche zaken: Von Kanya. Onderwijs en eere- dienst: graaf Paul Teleki. Landbouw: Sztranyavszky, die tot dusverre rijksdagpre sident was. Binnenlandsche zaken: Keresztes- Fischer. Defensie: generaal Ratz. Justitie: Mikecz. Financiën: Remenyi-Schneller. In dustrie: Bornemisza. Handel: Imredy. Minis ter zonder portefeuille: Homan Over de oorzaken, die geleid hebben tot het aftreden der regeering Daranyi, is een offi cieel communiqué uitgegeven, waarin o.a. ge zegd wordt, dat Daranyi, toen hij zich met de regeeringszaken belastte, zich een reeks taken had gesteld, die thans als uitgevoerd be schouwd kunnen worden. Daartoe behooren de constitutioneele en sociale heivormingen, de voor het handhaven van de staatsorde noodige politiemaatregelen ten aanzien van de pers, de wet op de beveiliging van het maatschap pelijke en economische evenwicht (d.w.z. de z.g. Jodenwet) en het groote beleggingspro- gram. Verschuiving naar rechts. Havas meldt: De nieuwe regeering betee- kent een duidelijke verschuiving naar rechts. De ministers van justitie, nijverheid en land bouw en de minister zonder portefeuille, Ho- man, behooren tot de uiterst-reehtsche zijde der regeeringspartij. Homan zal belast worden met de propaganda voor het vijfjarige plan. De ministers van binnenlandsche zaken, eere- dienst en onderwijs en buitenlandsche zaken zijn conservatief. De premier en de minister van financiën zijn in de eerste plaats econo mische deskundigen. Imredy is echter ook een belijdend Roomsch-Katholiek. Men meent uit de samenstelling der nieuwe regeering 'te moeten opmaken, dat de regee ring een krachtigen en doelmatigen strijd te gen de nationaal-socialisten wil voeren, het geen zou blijken uit de benoeming" van Fischer aan binnenlandsche zaken. Men verwacht, dat de politiek ten aanzien van de Joden geen wij ziging zal ondergaan. Ook in de buitenlandsche politiek verwacht men geen verandering van beteekenis. Te Berlijn is men niet zeer voldaan over de oplossing der Hongaarsche regeeringscrisis. De National Zeitung ziet daarin het resultaat van „een tegenoffensief van het Joodsche kapitaal na de aankondiging der Jodenwetten". Vol gens de „Germania" is het nieuwe kabinet de vrucht van een coalitie „tusschen de conser vatieve magnaten en het liberaal-getinte Jo dendom", bestemd om de nationaal-socialisti- sche partij van majoor Szalassy te bestrijden. Het blad gelooft niettemin, dat de buitenland sche politiek bepaald zal worden „door de his torische vriendschap voor Rome en Berlijn". verklaarde Nicholson aan <de journalisten: .Wij hebben vrijelijk van gedachten gewisseld over datgene, wat de heer Henlein met zijn redevoering te Karlsbad feitelijk heeft willen zeggen". Aan de gedachtenwisseling was voorts deelgenomen door den Labourafgevaardigde Fletcher en de conservatieve afgevaardigden dr. Synds, Godfrey Nicholson-Patrick en Macnamara. Finland. Gezant te Rome benoemd President Kallio heeft thans definitief een gezant benoemd aan het hof van den „Koning van Italië en keizer van Abessynië". Henlein's bezoek aan Londen. Gedachtenwisseling met Britsche politici LONDEN, 13 Mei. Henlein, die in de woning van Winston Churchill de lunch gebruikte, verbleef daar in gezelschap van zijn gast heer en sir Archibald Sinclair drie uiur, waar na hij verklaarde„ik vertrek morgen, ik hoop echter spoedig terug te komen". In politie kringen alhier is men van mee ning, dat Henlein ondersteuning van gema tigde Britten om tot een compromis-oplos sing van het Sudetenvraagstuk te komen, zoekt. De aanwezigheid van Sinclair wordt geïnterpreteerd als een poging van Henlein om de Britsche oppositie van de eischen der Sudeten Duitschers te overtuigen. In diplomatieke kringen is men van mee ning, dat Henlein om voor de hand liggende redenen geen ernstige verwikkelingen wenscht. Ten eerste levert elke beweging, waarin de Sudeten Duitschers zouden wor den betrokken en waarbij zij het lot van Oostenrijk zouden deelen, het risico op, dat Bohemen het slagveld van Europa zou wor den, hetgeen een catastrophe zou beteeke- nen voor de Sudeten Duitsche gemeenschap, waarvoor de Führer jarenlang heeft gewerkt. Ten tweede: Indien de autonomie vreedzaam tot stand komt blijft Henlein leider, doch mocht het Sudetengebied door Hitier worden geabsorbeerd dan zou Henleins positie onver mijdelijk ondergeschikt zijn. Lord Halifax wordt Zondag uit Genève te rug verwacht en zal dan Chamberlain de re sultaten van zijn besprekingen met Bonnet betreffende Sudetenkwestie mededeelen en bovendien verslag geven van de Raadszitting en andere besprekingen te Genève. In elk geval zal de Tsjechische kwestie in de kabi- nebzitting volgende week een domineerende plaats innemen, indien de diplomatieke rap porten van Newton en Henderson doen blij ken, dat er vooruitzichten bestaan dat de oplossing in goede orde zal geschieden. (United Press.) Bezoek in opdracht van Hitier? LONDEN. 13 Mei (Havas). De diploma tieke redacteur van de Evening Standard ver klaart uit Berlijn vernomen te hebben, dat het bezoek van Henlein aan Londen in op dracht van Hitler is geschied. Volgens mijn inlichtingen, aldus genoemde redacteur, rekent Hitier op Henlein om aan de politieke figuren te Londen het onherroe pelijke karakter van de eischen inzake auto nomie. die de Sudeten Duitschers tot de Tsjecho-Slowaaksche regeering hebben ge richt, duidelijk te maken. Hitier staat er eveneens op, dat Praag het bondgenootschap met Rusland prijsgeeft. Indien hij deze doel stellingen verwezenlijkt zou Hitier bereid zijn over een „algemeene regeling" te praten. Onderhoud met Lagerhuisleden. LONDEN, 13 Mei (D.N.B.) Konrad Hen lein heeft vanavond een bezoek gebracht aan het Lagerhuislid Nicholson. Na het onderhoud ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC Ondertussehen waren ook de andere kabouters naderbij gekomen en keken Dickie dreigend aan. We zullen maar korte metten met hem maken, Hemelmuts! zei er een, terwijl hij Dickie valsch toelachte. Wij houden niet van dieven, weet je, mannetje! Dickie zuchte. Die kabouters schenen het woord mannetje wel erg mooi te vinden. Slaapmuts, bindt dien kleinen man vast! commandeerde Hemel muts, terwijl hij een touw greep. En op zoo'n manier dat hij nooit ontsnappen kan! We zullen die dieven laten zien, dat er nog wel andere manieren zijn om stelen af te leeren dan de gevangenis! Dickie begon het nu toch werkelijk warm te krijgen. Je kon nooit weten, wat die rare lui in den zin hadden. Hij herinnerde zich een Indianenboek, dat hij eens gelezen had en daar kwamen dieven er erg slecht af! Brrrrr, maar die kabouters waren tecslotte toch geen Tnd«uaen! De „Auglo Australian" verloren geacht. 38 man bevond zich aan boord, LONDEN, 13 Mei. Men heeft thans alle hoop opgegeven om het stoomschip ((Anglo- Australian", dat sedert 8 Maart vermist wordt terug te vinden. Het schip, dat 5400 ton mat, was op weg van Cardif-f naar Vancouver. De bemanning bestond uit 38 koppen. De bezetting van Amoy. Nederlanders in veiligheid. 's G'RAVENHAGE, 13 Mei. Van den Ne- derlandschen consul-generaal te Hongkong is heden in verband met de bezetting van het eiland en van de stad Amoy bericht ontvan gen, dat de Nederlanders zich thans in veilig heid bevinden te Koelangsoe. PROF. MR. PH. KLEINTJES. In verband met het a.s. aftreden van prof. mr. Ph. Kleintjes, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd aan het einde van den loopenden cursus zijn ambt als hoogleer aar in het volkenrecht en het staatsrecht der overzeesche gewesten aan de gemeente-uni versiteit van Amsterdam zal neerleggen, heeft zich een comité van oud-leerlingen gevormd, dat zich voorstelt ter gelegenheid van het af scheidscollege van prof. Kleintjes dezen een huldeblijk aan te bieden. Voorzitter van dit comité is prof. mr. F. G. Scheltema te Amsterdam. Het afscheidscollege van prof. Kleintjes wordt gehouden op Maandag 23 Mei a.s. des namiddags te vier uur precies in de aula van de gemeente-universiteit, Oudemanhuispoort te Amsterdam. Otto ontzegt zijn neef Albrecht het recht het keizerlijk predicaat te voeren. Onze Weensche correspondent schrijft ons uit Boedapest: EZER dagen is, zooals ik U reeds eenigen tijd geleden heb medege deeld, de thans veertig jaren tellen de aartshertog Albrecht, die een lid is van den zoogenaamden „Hongaarschen tak" van het Habsburgsche Huis, in het hu welijk getreden met een eenvoudig dorps onderwijzeresje, dat hij niet langen tijd gele~ den toen hij op de Hortobagy-poesta aan het iagen was, had leeren kennen. De jongedame, voor wie hij onmiddellijk groote sympathie bevoelde, heet Katharïna Bocskay von Kb5- marja en behoort tot den lagen Hongaarschen landadel. Aartshertog Albrecht is vroeger al eens ge huwd geweest en wel met een dame van bur gerlijke afkomst. Irene Lelbach, die zich van haar vorigen man, Bela von Rudnay, die Hongaarsche gezant in Den Haag geweest is, terwille van den keizerlijken en koninklijken prins had laten scheiden. Verleden jaar werd ook haar huwelijk met aartshertog Albrecht ontbonden. Aartshertog Albrecht heeft zich thans niet tot den vijfentwintig jarigen aartshertog Otto van Habsburg gewend, die als oudste zoon van den laatste keizer en koning Karl het hoofd van de Habsburgsche familie is, om toestemming tot het sluiten van dit hu welijk te vragen. Hij heeft gezegd, dat hij zich door en door Hongaar en ook maar alleen Hongaarsch staatsburger gevoelt en hij heeft dan ook alleen maar admiraal Horthy, het Hongaarsche staatshoofd, officieel op de hoogte gesteld van zijn voorgenomen nieuwe huwelijk. Nu heeft Otto van Habsburg, die tengevolge van de politieke gebeurtenissen in Duitsch land en in Oostenrijk ook nog andere zorgen tot voor korten tijd geloofde hij nog vast en zeker binnenkort op den Oostenrijk- schen troon te kunnen gaan zitten! en die nu ook weer die andere onaangename affaire van zijn jongeren broeder Felix, mee maakt, welk twintigjarig jongmenseh men van diefstal van tafelzilver en tafelkleeden ter waarde van 4700 schillingen beschuldigt, uit de Militaire Academie van Wiener Neustadt beschuldigd zou zijn verren Hongaarschen neef door zijn vertegenwoordiger graaf Hunyady laten mededeelen, dat hij hem uit de Habs burgsche familie gezet heeft en dat hij dus geen recht meer heeft zich aartshertog te noemen of het predicaat van keizerlijke en koninklijke hoogheid te voeren. Materieel ondervindt Albrecht hier in het geheel geen schade of nadeel door, want hij is zeer rijk en de eigenaar van uitgestrekte landgoederen, die op Hongaarsch gebied, niet ver van de Oostenrijksche grens liggen. Maai er is een andere kwestie, die vandaag reeds druk in de couloirs van het fraaie Hongaar sche parlement, dat aan den oever van den Donau ligt, besproken werd. De in Hongarije wonende mannelijke leden van het Habs burgsche huis zijn automatisch levenslang lid van het Hoogerhuis. Kan Albrecht dit nu nog blijven, nadat de chef van de familie ver klaard heeft, dat hij niet meer tot het vorsten huis behoort? Vermoedelijk zal een commissie van leden van het Hoogerhuis benoemd worden om zich met deze eenigszins delicate aangelegenheid bezig te houden. Otto van Habsburg zit niet op den troon. Kan iets, wat hij zegt, dan ook op eenige wijze in de bestuurslichamen van den staat ingrijpen? Albrecht van Habsburg protesteert. BOEDAPEST 13 Mei (Sefani). Aars hertog Albrecht van Habsburg, die door het hoofd der familie wegens zijn huwelijk als lid van het Huis Habsburg is geschrapt, heeft een mededeeling gepubliceerd, waarin hij volhoudt, tot het Huis Habsburg te blijven behooren, aangezien de tegen hem getroffen maatregel indruischt tegen de Hongaarsche wetten, en het 'statuut der Habsburgers den leider niet het recht geeft een lid der fan$ie te sluiten.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5