Bezoek eens Konings. Vreemd bezoek. jjet bezoek door Z. M. den Koning der Belgen ponderdag aan ons land gebracht moet ve len, die zich vroeger tijden herinneren, toch wel even een schokje van verbazing gegeven hebben. Dit was dan nu de modernste vorm van een officiëel Koninklijk Bezoek! In een open legervliegtuig, gehuld in vliegkap en blauwe „overalls", geëscorteerd, door twee an dere legervliegtuigen, vloog Leopold III 's och- tens even naar Den Haag. Zijne Majesteit trad als peet op bij den doop van Prinses Beatrix, liet zich 't middags weer naar Ypen- burg rijden, nam er afscheid van onze Ko ningin en van Prins Bernhard, kroop weer in zijn overalls en vliegkap en zat een uurtje later weer thuis, in Brussel. Het is wel heel wat anders dan de romp slomp waarmee vroeger zulk een bezoek ge paard zou zijn gegaan. En het is vooral wel heel wat vlugger geworden. En natuurlijk wat minder decoratiefJa, dertig jaar geleden zou de Koning der Belgen zich in vol ornaat, beladen met ridderorden, omgeven door in pracht en praal gestoken hofdignitarissen van beide landen, voor het eerst aan de Hagenaars vertoond hebben. Nu dook hij om zoo te zeggen naar hen omlaag, in een monteurspak en een lee- ren kap, zoo gemoedelijk en sportief mogelijk, en verdween binnen enkele uren weer in den zelfden stijl. Het is allemaal wel erg anders geworden. Bij ons is het ook veranderd. Van de stijve statig heid van het Nederlandsche Hof rest niet zoo heel veel meer en de wijze waarop de leden van ons Koninklijk Huis zich in het openbaar vertoonen wordt ook steeds meer gekenmerkt door vriendelijke gemoedelijkheid. Dat is aar dig en prettig, het is een aanwinst die wij ons waardig moeten toonen, dan kan zij blijven. Dat kan niet als een troep domme menschen voor een winkel gaat dringen waarin Prinses Juliana met een hofdame bezig is inkoopen te doen. En als zij bij het vertrek der Prinses gaan opdringen, zóó dat de Prinses nauwelijks ruimte heeft om zich voort bewegen. Dit geschiedde een paar dagen geleden in Den Haag. Het is ongemanierd en klungelig: van Hagenaars zou men meer hoffelijkheid hebben verwacht. Ook in ons keurigste bevol kingscentrum moet het blijkbaar nog geleerd worden: leden der Koninklijke Familie te ont zien door hun alleen een eerbiedigen groet en geen domme, opdringende nieuwsgierigheid te toonen. Met wat opvoeding zal het wel lukken; ook in Londen of Kopenhagen, of Stockholm, waar men sinds lang aan zulke gemoedelijk heid van Koninklijke personen gewend is, dringt men niet om hen heen en gaapt men hen niet aangelijk de koeien zulks plegen te doen. Met eenige verwondering verneem ik dat de Koning der Belgen bij zijn vertrek van Ypenburg Donderdagmiddag van vele zijden ge huldigd is met den kreet: „Vive le roi!" Dit lijkt mij ook weer een raar blundert je van het Haagsche publiek. Het is natuurlijk erg leuk dat zooveel Hagenaars weten hoe men „Leve de Koning!" in het Fransch vertaalt, maar deze Koning verstaat en spreekt voor treffelijk Nederlandsch. Hij regeert over een tweetalig volk. Hij heeft zelf getoond groote waarde aan onze taal te hechten. Hij heeft zijn kinderen eenige zomers achtereen naar Noordwijk gestuurd en ze daar langen tijd laten verblijven. Waarom roept een troep menschen dezen Koning dan „Vive le roi" toe instede van „Leve de Koning?" Aanstellerij? Mooidoe nerij? Dikdoenerij? Ik weet het niet. In elk geval is het raar en het zal den hoogen be zoeker wellicht eenigszins verbaasd hebben. Men kan zich zoo voorstellen dat Z. M. ge dacht heeft: „Weten deze menschen nu nog niet dat ik hun taal ken?" Aan hartelijkheid jegens den Koning heeft het overigens niet ontbroken. En die is zeker gemeend. In dit land wordt groote en op rechte sympathie jegens de Belgische Ko ninklijke Familie gekoesterd. En wij zijn er dezen Koning dankbaar voor dat hij, even als wijlen zijn betreurde gemalin, zooveel ge daan heeft voor een vriendschappelijke ver standhouding van beide volken. En met groot succes. Zijn snelle, moderne bezoek op dezen ge- denkwaardigen Woensdag sloot daarbij aan. Al duurde het kort, het heeft indruk in ons land gemaakt. En het heeft beteekenis, dat de Koning der Belgen peet over onze Prinses is geweest. In de toekomst zal men zich dat herinneren. R. P. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Duter- loo, Zeestraat 29, telef. 3838. In de week van 1522 Mei is de Duinwijk- apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, belast met den Zondags- en nachtdienst. VERSCHE MELK. De Franschen zijn groote liefhebbers van geitenmelk en zij zijn er daarbij op gesteld, dat deze hun vcrsch geschonken wordt. Deze voorliefde en deze conditie hebben den eigenaar van een Parijsche melksalon op het lumineuze idee gebracht, drie geiten in zijn inrichting aan een der groote boulevards te instal- leeren en bij bestelling ten aanschouwe voor den klant rechtstreeks uit de bron te tappen. Sterker bewijs van verschheid is wel niet mogelijk. Wij, Nederlanders, zouden deze versie van het aloude „vooruit met de geit" minder waardeeren, omdat wij het product van dit brave dier niet zoozeer tot onze geregelde lekkernijen rekenen. Maar wij hopen tevens, dat de exploitanten van onze melksalons dit Fransche voorbeeld, hoeveel goeds er overigens in mag schuilen, niet zullen volgen, door de in ons land meer op prijs gestelde koemelk op dezelfde wijze aanschouwelijk te tappen. Wij geven er de voorkeur aan, hen op hun woord te gelooven, dat de melk versch geserveerd wordt. BEVERWIJK HET PROGRAMMA VAN DE ZAANSCHE WIELERBAAN. Op de wielerbaan te Assendelft, nabij het station Krommenie-Assendelft, worden Zon dag wedstrijden gehouden. Als hoofdnummer van het programma wordt een wedstrijd over 60 K.M. tusschen Hollanders en Brabanders verreden. Dit nummer, dat steeds aantrekke lijk is voor de bezoekers van wielerwedstrijden staat ditmaal extra in de belangstelling, om dat alle vooraanstaande renners uit Holland en Brabant aan deze race deelnemen. Voor Holland starten o.a. Groenewegen, Bakker, B. Glas, Manneveld en Roes. Van de prestaties van Groenewegen hebben onze lezers dezen winter veel kunnen lezen, toen hij zich in het Sportpaleis te Antwerpen zoo bijzonder on derscheidde. Cees Bakker is de bekende Zaan- kanter, die Dinsdag j.l. een fraai debuut als stayer maakte op de baan van het Utrecht- sche stadion en tot de beste jonge rijders van ons land gerekend kan worden. Behalve hem moeten wij onmiddellijk den sterken renner Glas uit IJmuiden noemen. Een renner, die momenteel weer in zeer goede conditie verkeert en tot de meest kansheb benden gerekend kan worden. Dat hij zich in dezen wedstrijd extra zal laten gelden staat bij ons bij voorbaat vast. Maar ook de Bra banders Weemaes, Gageldonk, Dietvorst, De Groen en Van Gent zullen geen krimp geven en zich bijzonder weren om de overwinning te behalen. Vooral Weemaes en Gageldonk zijn ware matadoren. Toch kan elke renner uit dit veld voor een verrassing zorgen, want in snel heid doen zij weinig voor elkaar onder. Duineveld als achtervolger. Bertus Duineveld uit Velsen zal Zondag weer in het voorprogramma als achtervolger uitkomen tegen Manneveld. Vorige maal bleef de wedstrijd tusschen twee renners onbeslist en deelden zij de „Zaan"-premie. Opnieuw zal Duineveld nu pogen om zijn tegenstander te overwinnen, waarvoor een zeer goede kans bestaat. Ook Groenewegen en Bakker zullen elkaar nog in een persoonlijke achtervolging ont moeten, wat zeer spannend belooft te wor den. Wedstrijden voor amateurs en nieuwelin gen maken het programma tot een uitstekend geheel, waarnaar velen zullen komen kijken. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND EN VRIJE VEILING". Prijsno teering: Spinazie afw. per kist 14—26 Spinazie per kist 30—76 Sla per 100 stuk 1,507,50 Postelein per kist 75100 Wortelen per bos'1417V2 Rabarber per bos 5—12 Raapstelen per 100 bos 1,502,80 Radijs per bos IY22V2 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 2—3 Prei per K.G. 1011 Peulen per K.G. 63 Asperges le wit per bos 3848 Asperges 2e wit per bos 1620 Asperges le bl. per bos 20—30 Knollen per stuk 25 Bloemkool le per stuk 15—28 Bloemkool 2e per stuk 912 Aardbeien per doosje 2634 OPENING KUNSTHANDEL. De heer J. van Dijk heeft in het perceel Kloosterstraat 40 een zaak geopend in schil derijen, platen enz. De liefhebbers van mooie gravures, schilderstukken, kleuretsen, facsi miles, kunnen hier terecht. Zij vinden een groote sorteering tot hun beschikking. De heer Van Dijk heeft aan zijn zaak tevens een boekbinderij en een inrichting voor het inlijsten van foto's enz. verbonden. DE STEMPELUREN VOOR DE WERKLOOZEN Voor de week van 1621 Mei zijn de stem- peluren voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 9.45—10.15 en 2.152.30 uur. Christelijke Besturenbond 9.309.45 en 2.30 —2.45 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 9.15—9.45 en 22.15 uur. R.K. Volksbond 10.1510.45 en 2,152.30 uur. Wijk aan Zee 99.30 en 2.453 uur. EEN KUNSTZINNIGE MIDDAG VOOR DE HUISVROUWEN. Zooals wij reeds berichtten wacht den leden van de plaatselijke af deeling van de Ned. Ver eenigïng van Huisvrouwen op Maandag 30 Mei in de nieuwe zaal van het Kennemer Theater een kunstzinnige middag. De vermaarde kunstenares Marguerite Cou perus zal haar volksliederen en balladen uit verschillende landen en eeuwen voordragen m de fraaie costumes der tijden. Achtereen volgens zal mevr. Couperus ten gehoore bren gen Bretonsche en Normandische liederen, o.a. de 15de eeuwsche ballade „Au Roy" van Jean Renaud, Britsche liederen, Duitsche volkslie deren en, na de pauze, oude Fransche en he- dendaagsche liederen. De kunstenares wordt aan den vleugel bege leid door mej. Corry Koppen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. (Voor de derde maal in een tijds verloop van 90 jaar is een groote zwalmosoort, die in China en Japan inheemsch is, in Europa gesignaleerd) Vogels hebben in de wereld Allen hun speciaal gebied, D' een wat grooter dan de ander, Maar daarbuiten gastn ze niet. Enkel menschelijke vogels Vliegen heel de wereld door, Bij de echte komt dat zelden Op hun eigen krachten voor. Komt er uit het Verre Oosten Dus een zwaluw heel naar hier, Dan is men geneigd te vragen: Wat bewoog het stomme dier. Heeft misschien in 't groote China Het gebulder van 't kanon, Het zoo machtig aangegrepen, Dat het zulk een reis begon? Zocht het vreedzamer landouwen Dan in China en Japan, Waar het rustig 't nestje bouwen En het eitje leggen kan? Of zou 't dier den indruk hebben Van ons oude werelddeel: Ach, of 'k ginds of hier ga wonen, Dat verschilt niet meer zoo veel. Je kunt veel films filosofeeren Over dit speciale punt. Zonder dat je in dit vraagstuk Zekerheid verkrijgen kimt. Wel is zeker, dat één zwaluw Nog geen zomer maken kan, En één zwaluw maakt gelukkig Ook geen China en Japan. P. GASUS. Uitbetaling geveilde bloembollen. De Bloembollenveiling Beverwijk N.V. be taalt op 16 Mei a.s. aan alle aanvoerders weel de volle 100 pet-, uit, over de per 1 Mei 1938 geveilde bloembollen. De Directie spreekt in de begeleidende cir- cuaire de hoop uit-, dat deze prompte uitkee- ring weer aanleiding mag zijn, dat het ver trouwen in de instelling weer gaat groeien en dat daardoor de veiling in 1938 weer een groo teren aanvoer zal hebben, hetgeen voor de kweekers zelve en voor de Vereenigingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling" van groot belang is. Sedert in 1933 de N.V. Bloembollenveiling Beverwijk is opgetreden, is in de vijf jaren slechts éénmaal 1 pet. achtergebleven, de ove rige vier jaren werd steeds de volle 100 pet. uitgekeerd. Het is in elk geval een bewijs, dat de selec tie van de koopers serieus wordt behandeld en goede resultaten geeft. De onderlinge aanspra kelijkheid voor kwade posten is dus steeds aan te bevelen en als een soort onderlinge verze kering te beschouwen, vooral bij een handel, waar zulk een langgerekt crediet moet worden gegeven. Voor het a.s. seizoen wordt verder aan alle aanvoerders gevraagd, voor de Bloembollen- veiling te Beverwijk propaganda te maken, bij vrienden en kennissen en vooral bij hen, die de laatste vijf jaren hun bloembollen niet meer te Beverwijk lieten veilen. OPENSTELLING VAN HET ZWEMBAD „ADRICHEM" Maandag zal het Zwembad „Adrichem" aan den Hoflanderweg weer worden opengesteld. In het winterseizoen heeft de heer j. de Wildt weer vele belangrijke verbeteringen doen aan brengen. De grootste en belangrijkste daarvan is het gereedkomen van het tweede bad, dat uitsluitend bestemd is voor dames. De afme tingen van het nieuwe bassin zijn zelfs nog grooter dan die van de bestaande zwemgele- genheid, die alleen voor de mannelijke gene ratie toegankelijk zal zijn. Het damesbad is 52 meter lang en 25 meter hreed. Ook' in het nieuwe bad is alles keurig in orde. Met 30 ca bines, te gebruiken in het bekende wissel systeem, zal zelfs aan de grootste drukte het hoofd kunnen worden geboden. Het water voor het nieuwe bassin zal worden geleverd door de eigen pomp- en zuiveringsinstallatie van „Adrichem". De inrichting biedt thans ook gelegenheid tot het nemen van zonnebaden. Voor het heerenbad is als badmeester aan gesteld de heer J. van Diepen, die vele jaren zwemleeraar was in de overdekte inrichting in Alkmaar. Hij is sedert kort te Beverwijk woon achtig en de heer De Wildt heeft niet geaar zeld dezen bekwamen vakman aan zijn inrich ting te verbinden In het damesbad zal mevr. v. d. Groen op de van haar bekende sympathieke wijze de teu gels in handen hebben. HET CONCERT VAN „DE EENDRACHT" De Harmoniekapel „De Eendracht" uit Vel sen, dirigent Gerard H. Boedijn heeft voor haar op Zaterdag 28 Mei op het concourster rein van de Beverwijksche Harmoniekapel te geven concert een bijzonder mooi program ma samengesteld. De Eendracht zal o.m. ten gehoore brengen de Scènes Pittoresques van Massenet, de ouverture van de opera „Tann- hauser" van Richard Wagner, de Kaiserwalzer van Johann Strauss, Carnaval Norvegien van Svendsen en de ouverture „Le Roi d'Ys van E. Lalo. KENNEMERS—R. C. H. Zondagmiddag spelen de Kennemers in het Gemeentelijk Sportpark tegen R. C. H. De rood-zwarten verschijnen met het vol gende elftal: Doel: Van Urk. Achter: Versluis en v. d. Bos. Midden: Six, v. d. Wal en Horeman. Voor: Schipper, Steeman, Groot, Heideman en Veenstra. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. J. Maas en C. H. Stet- J. Egmond en A. M. Tempelman; H. J. A. Bu sing en E. Dekker P. Zwaan en G. Kempe. Getrouwd: P. Durge en C. E. C. Bodewes; J. W. Winkelhuijzen en Gr. Hommes; H. G. Joosten en A. A. M. Bakker; J. H. Numan en C. M. Schellevis; H. Snijders en M. G. Droog; Ch. A. Robertus en A. M. A. C. Wagemaker; C. Visser en C. J. Schoorl; P. Smit en A. J. E. Arink; P. A. J. Vasen en R. Kruk. Bevallen: M. L. D. DuijkerLempers, d. W. LandaalBefort, z.; J. A. HeereBrantjes. z.; G. J. ScholtenWibier, d.; A. M. C. Sche- rervan Zijl, d.; C. Durgede Jong, d.; G. M. de ReusRekveld, z.; C. M. van Lieshout Groeneveld, z.; H. A. Dobbelaar—Kors, d.; K. E. Thorborg—Berning, z.; H. J. Pels—v. Haze broek, z.; Overleden: C. Oudhuis, 19 j., z. v. G. Oud huis, Narcissenweg 75; J. H. Wesselingh, 66 j., ongeh., Breestraat 149; W. H. P. de Wildt, 74 j., geh. met Maria Kors, Hofl. weg 106. CASTRICUM Vergadering van den lucht beschermingsdienst. De burgemeester verzoekt ons opneming van het volgende: Wat zult U doen, wanneer in oorlogstijd Castricum vanuit de lucht bedreigd wordt? Wat zult U doen, om de gevolgen van een bom- of gasaanval zoo gering mogelijk te maken? Het doet er niet toe of die bommen opzet telijk of per ongeluk geworpen worden, de gevolgen zijn gelijk! U weet waarschijnlijk niet wat U doen moet. Maar gelukkig bestaat er een Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming, die zich ten doel stelt de bevordering van de kennis, de voorbereiding en de uitvoering van maat regelen. zoomede de medewerking daaraan, tegen de gevolgen van aanvallen uit de lucht. In vele gemeenten bestaat er een afdeeling van deze Vereeniging, die plaatselijk haar taak overneemt. Het is naar mijn meening een dringende eisch, dat ook hier ter plaatse een zoodanige afdeeling wordt opgericht. Het Bestuur der Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming heeft zich op mijn verzoek bereid verklaard een inleiding over het onderwerp Luchtbescherming te hou den op Maandagavond 23 Mei a.s. te 8 uur in de zaal van de Rustende Jager. Ik noodig ieder Castricumsch ingezetene zeer dringend uit deze vergadering bij te wo nen. Een ieder, die het met mij eens is, dat de oprichting eener plaatselijke afdeeling nood zakelijk is, gelieve zich vóór 23 Mei a.s. als lid op te geven aan den heer J. van den Hoeve, hoofd van den gemeentelijken luchtbescher mingsdienst alhier en verzuime niet de oprich tingsvergadering bij te wonen. Degenen, zoowel dames als heeren, die hiervan niet overtuigd zijn en dus nog niet inzien, dat zelfbescherming mogelijk en nood zakelijk is, gelieven op bovengenoemden datum te komen luisteren naar de te houden inlei ding. welke in het bijzonder voor hen van zoo groot belang is te achten. De jaarlijksche contributie voor het lid maatschap der afdeeling bedraagt tenminste 25 cent en is zoo laag gesteld om het een ieder mogelijk te maken als lid toe te treden. Ieder wien't mogelijk is, geve echter meer, want zoo veel grooter de inkomsten zijn, zooveel meer kan-de afdeeling doen om de burgerij te hel pen beschermen tegen luchtgevaar. De toegang tot de vergadering is vrij. C. S. V.-NIEUWS. Voor de kampioenswedstrijden van den N.II.V.B. gaat a.s. Zondag C.S.V. naar W.F.C. 4, dat in deze competitie slechts een verlies- punt minder heeft dan de bezoekers. Daar er een spannende wedstrijd wordt verwacht, bestaat er voor deze ontmoeting- van de zijde der supporters van C.S.V. groote belangstelling, zoodat het aanmoedigingen voor de Castricummers niet zal ontbreken. Het vertrek naar Wormerveer is op 8.45 uur, van af Garage Dijkhuizen, vastgesteld. VOETBALPROGRAMMA VAN VITESSE. A.F.C, 1Vitesse 1 2.30 uur. A.F.C. 2—Vitesse 2 12.30 uur. A.s. Zondag zal het eerste en tweede elftal van Vitesse een bezoek brengen bij A.F.C. in Alkmaar. Vitesse 1, dat niet volledig uitkomt, zal groote moeite hebben om de kaasstadmen- schen een gelijk spel af te dwingen. Ook het tweede elftal staat voor een moeilijke op gave, maar beide elftallen zullen echter on getwijfeld alles probeeren om een behoorlijk resultaat te behalen. Donderdag 19 Mei wordt met de training begonnen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Wilhelmina dochter van J. W. Schimscheiner en C. E. Tates; Catharina Maria, dochter van C. Portegies en A. J. Klaver. Ondertrouwd: Liphuijzen, Johannes Nicolaas oud 26 jaar, laborant, wonende te Curacao en Geertruida Lute oud 21 jaar zonder beroep, wonende alhier; Willem Hendrik Piepers oud 24 jaar bloemistknecht wonende te Castricum en Johanna Nijman oud 23 jaar zonder be roep wonende te Castricum; Petrus Johannes Borst oud 24 jaar, tuinder wonende te Castri cum en Margaretha Petronella Hes oud 23 jaar, zonder beroep wonende te Castricum; Petrus Wilhelmus Joseph van der Loos oud 27 jaar tuinder wonende te Monster en Maria Schut oud 27 jaar zonder beroep wonende te Castricum. Getrouwd: Jacobus Jozef Berkhout en Cor nelia Res; Petrus Beentjes en Geertruida Do rothea Heintzberger; Petrus Johannes Hourik en Maria Schermer. Overleden; Guurtje Admiraal oud 85 jaar wed. van E. Lute wonende alhier; Reinerus Josephus Brügemann oud 63 jaar handels reiziger wonende alhier; Neeltje Voorhout oud 96 jaar, weduwe van H. van der Eng, wonende alhier. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: G. J. M. Kortmann van Leiden, Bleumerweg 49 inw.; Wed. Silling van Amsterdam, Duin en Bosch 3 inw.: D. Olbers van Heiloo, Overtoom 24 inw.; J. Nijman van Alkmaar, Hoogevoort 26; A. M. C. Peeters van Amsterdam 2e Groenelaan 1 inw.; J. Stephan en gez. van Amsterdam, Meester Ludwig- straat 35; H. J. de Roos en echtg. van Amster dam, Beverwijkerstraatweg 86; K. C. Leeuw- rik en gez. van Amsterdam, Beverwijkerstraat weg 88; J. Muller en echtg. van Amsterdam, Beverwijkerstraatweg 85; J. Weber en gez. van Amsterdam, Jacob Catsstraat 18; F. L. Dee en gez. van Amsterdam, Geelvinckstraat 42; L. Duinmeijer van Egm. binnen Limmerweg 4; A. M. Feld van Alkmaar, Limmerweg 4 inw. Vertrokken personen: J. W. Voogel naar Amsterdam, Koninginneweg 134 b hs; G. Stolk naar Alkmaar; M. K. Weda naar Bergen (N.H.), Loudelsweg 20; M. J. L. Paulussen naar Utrecht, Pr. Hendriklaan 40; Th. Braun naar Oostenrijk; J. Lute naar Velsen, Wijkerstraat- weg 265; J. H. Buimer naar Velsen, Lazerus Müllerstraat 7; H. van 't Loo en gez. naar Ned. O. Indië; E. P. Oskam naar Utrecht, Croese- laan; G. J. J. Overwater en gez. naar Vinke- veen Mariaoord; P. Beentjes en echtg. naar Amsterdam, van Houweningenstraat 35. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Verloren: 1 belastingmerk, 1 damestasch met inhoud, 1 m. slang met hulpstukken, 1 lorgnet in étui, 1 portemonnaie met ritzslui- ting met inhoud, 1 bril in étui. Gevonden: 1 das, 1 kompas, 2 belasting- merken, 1 ceintuur, 1 padvindersriem voor R.K. Verkenners. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 11 v. Galveston te New-Orl. Veendam (th.) te Plymouth verw. HALCYON LIJN Stad Amsterdam, 13 v.Pepel te Vlaard. St. Zaandam, 11. Velsen p. 13 Dringen. Stad Maassluis, 12 v. Vlaard te Narvik. Maasburg, 13 v. Narvik n. Rott.. St. Vlaard. 11. Wabana p. 12 Prawle Point. St. Schiedam, n. Morphoubaai p. 11 Beachy Head. HOLLAND OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk (thuisr.) 12 v. Aden. Meerkerk (uitr.) 13 v. Suez HOLLAND AFRIKA t.IJN Jagersfontein (thuisr.) 12 te Mombassa. Heemskerk, 13 v. Rott. n. Hamburg. Springfontein (uitr.) 13 v. Antwerpen. HOLLAND- WES'l AFRIKA LIJN Reggestroom, 12 v. Rott, te Hamburg. Ceres (uitr.) 13 te Winnebah. Maaskerk (uitr.) 13 te Freetown. Jaarstroom (uitr.) 13 te Konakri. KONINKLIJKE SHELL Agatha, 9 v. Balik Papan n. Calcutta. Agnita, 4 van Curacao n. Engeland, 22 in Engeland verw. Mirza, 2 v. Curacao n. Spezia. waarsch, Haifa, Pauillac, Rouaan KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Stella, 13 v. Malta te Rott. Saturnus, 13 v. v. Malta 11. Piraeus. Cattica, 13 v. Amst. n. Paramaribo. Crijnssen, 13 v. Amst. n. W.-Indië. Hermes, 13 v. Tel Aviv 11. Haifa. Odysseus, 13 van Musel te Oporto Achilles, Napels n. Amst. p. 13 Finisterre. Perseus, 13 v. Gothenburg te Aarhuus, Orion, 13 van Cagliari te Genua. Vesta. Olhao n. Tunis pass. 13 Gibraltar. Helder, Amst. 11. Chili p. 13 Terceira. Oberon, 13 v. Amst n. W.-Indië. Vulcanus, 13 v. Amst. n. Rott Theseus, 13 v. Amst. n. Gdynia. Alkmaar, 11 van Corral n. Sant Antonio. Poseidon, 11 v. Paramaribo te N.-York. lurora, 12 v. Rott. te Lissabon. Boskoop, 11 v. Arica n. Mollendo. Fauna, 12 v. Napels n. Tunis. Ganymedes, 12 v. Amst. te Hamburg. Irene, 12 v. Kopenhagen 11. Amst. Pluto, Amst. n. Kopenhagen p. '13 Holtenau. Rhea, 12 v. Izmir te Stamboul. Titus, 13 v. Amst. te Hamburg. Triton, 13 v. Amst. te Rott. Euterpe, 13 v. Bordeaux 11. Amst. Astrea, 13 v. N.-York n. Port au Prince. Costa Rica, 10 v. Kingston Ja, n. Port Limon. KON HOLLANDSCHE LLOYD Waterlancf (uitr.) 11 v. Las Palmas. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAAR'l MIJ City of Lyons, Kobe n. Rott. 12 v. Osaka. Glenogle, Dairen n. Rott. 12 v. Shanghai. Stentor, Amst. n. Batavia p. 11 Gibraltar. Aeneas, Rott. via Londen, 12 520 mijl ZW van Land's End. Perseus, Japan n. Rott. p. 13 Gibraltar. Poloydorus, 12 v. Amst. te Batavia. ROTTERDAMSCI-IE LLYOD. Buitenzorg, 13 v. Hamburg te Rott. Baloeran (th.) 13 v. P. Said, 17 te Mars verw. Kedoe (uitr.) pass. 12 Sagres. Kota Inten (uitr.) pass. 12 Ouessant. Palembang (t-huis.) pass. 12 Finisterre. Siantar (uitr.) 12 te Genua 3itoebondo (uitr.) 12 van Singapore. -1JN Alphacca (thuisr.) 12 te Santos STOOMVAAR! MIJ NEDERLAND. Tabinta (uitr.) 12 v. Suez. Enggano (thuisr.) 12 v. Liverpool. Johan van Old. (uitr.) 12 te Colombo. Tajandoen (uitr.) pass. 11 Gibraltar. J. P. Cocn (uitr.) 13 van Southampton. W1JKLIJN Randwijk, 12 van Lübeck naar Danzig. Stolwijk, Bilbao n. Rott. p. 13 Ouessant. Naaldwijk, Bilbao n. Rott. p. 13 Ouessant. Winterswijk, 13 v. Hernosand te Chatham. Beverwijk, 13 v. Genua te Morphoubaai. AANGEKOMEN. 12 Mei: Vechtstroom s.s. Hull Deo Duce m.s. Gent Pericles m.s. Hamburg Melampus m.s. Hamburg Hontestroom s.s. Londen Wild Rose s.s. Swansea Ferrum s.s. Koivisto Médée s.s. Caen 13 Mei: Zijpenberg s.s. La Plata ^ylades s.s. Rotterdam imstelstroom m.s. Fowey lambre m.s. Rotterdam Ton S. m.s. Briton Ferry Schokland s.s. New Castle Defender s.s. Rangoon Cabo m.s. Londen The Baron s.s. Swansea Jozef Rergendorf s.s. Antwerpen Kelbergen s.s. Rotterdam VERTROKKEN. 12 Mei: Pass of Meifort s.s. Londen Beaumanoir s.s. Phillippeville Polaris m™. Hamburg- Rijnstroom m.s. Plymouth Triton s.s. Midd. Zee Texelstroom s.s, Liverpool Indra s.s. Odda Trito s.s. Rotterdam 13 Mei: Lies m.s. Kalmar Quickstep s.s. New Castle Wilbo m.s. Londen Crijnssen s.s. West Indië Cottica s.s. West Indië Sambre s.s.,Parijs Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Médée is hier van Caen aangekomen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf. De Deensche vloot. De Deensche vloot telde op 1 Januari van dit jaar 90 :egeeringschepen, 1775 koopvaar dijschepen en 188 op de Faroër ingeschreven vaartuigen, tezamen 2053 schepen. Opmerke lijk is, dat het aantal zeilschepen steeds min der wordt en nog maar 9 bedroeg tegen 17 op den eersten dag van het voorafgaand jaar. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat tot de varende zeilschepen nog steeds behoort de in 1794 gebouwde galjoot Anna, welke te Vejle thuïsbehoort

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9