Ernstige treinbotsing bij Ede Hevige brand in oliefabriek. Electrische trein grijpt Dieseltrein in de flank. Vier personen gewond. Zeer groote schade aangericht. DOOR'DAT een electrische trein uit Arnhem Zondag avond nabij het station Ede door een onveilig signaal is ge reden, is deze trein in botsing ge komen met een motortrein van den dienst AmersfoortEde Arnhem. Beide treinen liepen zeer zware schade op, zoo zwaar zelfs, dat het verwonderlijk is, dat bij dit ongeluk slechts enkele per sonen zijn gewond. De hoofd sporen zijn door de botsing ge heel versperd, doch men hoopte hedennacht de baan vrij te krijgen. Daar echter ook de elec trische leiding zwaar beschadigd is, zouden heden wel geen elec trische treinen tusschen Ede en Arnhem kunnen rijden. Het ongeluk is gebeurd met den electri schen trein no. 3752, welke op 22.58 uur uit Zevenaar en om 23.11 uit Arnhem naar Utrecht was vertrokken en den motortrein no. 3753, welke om 22.40 Amersfoort had verlaten en om 23.18 uit Ede was vertrokken naar Arnhem. De electrische trein bestond uit zeven rij tuigen, die bij de botsing aanzienlijke schade hebben opgeloopen. Het grootste gedeelte van de onderstellen is uit de rails gesprongen en zwaar beschadigd. De bestuurder van den electrischen trein kreeg lichte verwondingen en kneusde een voet. Hij kon ter plaatse wor den verbonden en is naar zijn woonplaats, Amsterdam, vertrokken. Voorts werden nog drie passagiers uit den Arnhemschen trein gewond. Twee van hen zijn in het Juliana- Ziekenhuis te Ede opgenomen. De derde kon ter plaatse worden verbonden. Een deel van de bovenleiding van het net is bij het ongeluk vernield. Het is hierdoor wel uitgesloten dat vandaag electrische tractie tusschen Ede en Arnhem mogelijk is. Groote kraanwagens uit Utrecht en Nijmegen waren spoedig op de plaats van het ongeluk aangekomen om met de opruimingswerk zaamheden te beginnen. De spoorweg ter plaatse is ook ernstig be schadigd. Bij het aanschouwen van de aangerichte verwoesting was de eerste indruk, dat men gezien de hevigheid van de botsing, van geluk mag spreken, dat er hierbij geen dooden te betreuren zijn en het aantal gewonden tot slechts vier beperkt bleef, wier verwondingen van dien aard zijn, dat geen blijvend letsel daarvan het gevolg zal zijn. De botsing, welke juist tegenover de kunstzijdefabriek E.N.K.A., welke op een 4-00 M. afstand van het station Ede is gelegen, plaats had, werd op dit station gehoord en ook nam men daar een vuurstreèp als van een bliksemschicht waar, zoodat men onmiddellijk veronderstelde, dat de gevolgen van een dergelijke botsing hoogst ernstig moesten zijn. Weliswaar had de electrische trein, welke met een snelheid van 120 K.M. rijdt, reeds afgeremd, om het station binnen te komen, doch de snelheid was toch nog van dien aard. dat van een onmiddellijk stoppen door krachtig remmen geen sprake was. Aan het feit, dat het gedeelte van den trein, waar in de passagiers zich bevonden, reeds den wis sel was gepasseerd en de aanrijding juist op dezen wissel geschiedde, is het te danken, dat er niet veel meer slachtoffers van deze bot sing zijn. De bestuurder van den aangereden trein, die door het gebeurde erg over stuur was, kon na korten tijd naar zijn woonplaats vertrekken. Of de bestuurder van den trein uit Arnhem het signaal, dat voor zijn trein op onveilig stond niet heeft opgemerkt, ofwel dat hij door een niet opgehelderde oorzaak niet in staat was den trein tijdig tot stilstand te brengen, vaststaat, dat hij op dat oogenblik het station Ede niet mocht binnenrijden. Na het gebeurde heeft men zoowel uit Utrecht als uit Arnhem een montagewagen gerequireerd en men verwacht, dat het wel twee dagen zal duren vooraleer de weg weer normaal zal zijn. Men heeft alle middelen te baat genomen om het reizigers- en goede renverkeer zoo vlot als de omstandigheden zulks toelaten te doen verloopen. Zou de lijn heden niet tijdig vrij komen, dan zullen tusschen Ede en Arnhem bussen rijden; is de baan wel vrij, dan zullen Diesel- treinen worden ingelegd. De reizigers voor Utrecht en Amsterdam, die in den electrischen trein zaten, zijn met een Dieseltrein naar hun woonplaatsen ver- AANGEKOMEN. 13 Mei: Wallroy s.s. Swansea Olga m.s. Oslo Flandrla s.s. Rotterdam 14 Mei: Stad Zaandam s.s. Les Falaises Socombel s.s. Antwerpen Pan Gothla m.s. Aruba Mona s.s. Wasa Irene s.s. Kopenhagen Vendome s.s. West Afrika Patricia m.s. West Indië 15 Mei: Vesle Hei s.s. Gent Lord Cochane s.s. Pasajes Szent Gellert s.s. Philippeville Broedertrouw m.s. Londen Abel Tasman m.s. Londen Ganymedes s.s. Hamburg Att S. m.s. Briton Ferry Enggano s.s. Ned. Indië Corona m.s. Huil Craigolive s.s. Swansea VERTROKKEN. 13 Mei: Buccinum s.s. Fayal v.o. Tordene s.s. Cardiff Ton S. m.s. Antwerpen Christian B. s.s. Harwich Obcron s.s. Wést Indië voerd. De reizigers, die nog naar Haarlem moesten, zijn met een autobus van Amster dam naar Haarlem overgebracht. BEVERWIJK De autobuslijn Alkmaar—Bever wijk—Haarlem. De autobuslijn Alkmaar—BeverwijkHaar lem. die reeds eenige jaren in bedrijf was bij de N.V. Autobus-Exploitatie „Stormvogels" te IJmuiden en de N.V. van Geelen en v. d. Berk hof te Heiloo. is sedert eenigen tijd geheel in exploitatie bij eerstgenoemde onderneming. Met de moderniseering van het materiaal heeft deze onderneming reeds een aanvang gemaakt. Binnen afzienbaren tijd zullen alle wagens door nieuwe vervangen zijn. Naar de directie ons mededeelt wordt ook gepoogd toestemming te verkrijgen het eind punt te Alkmaar te verplaatsen naar het Sta tionsplein. waardoor een directe doorverbin ding per trein en autobus tot stand zal komen naar en uit de richtingen Egmond, Bergen, Den Helder, Leeuwarden, Langendijk, Hoorn, Purmerend en andere plaatsen in het Noor derkwartier en Friesland. REPETITIES BEVERWIJK'S GEMENGD KOOR. De repetitie van het Beverwijks Gemengd Zangkoor is voor deze week vastgesteld op Woensdagavond 8.15 uur in het Vereenigings- gebouw aan de Populierenlaan. De repetitie van het kinderkoor wordt Dins dagavond van 6—7 uur gehouden in gebouw „Odeon" aan de Baanstraat. RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". De Beverwijksche Rennersclub „Kenne- merland" heeft Zondag' een sprintrit gehou den over 1 K.M. voor de voorjaarscompetitïe. In de A-klasse verschenen slechts twee ren ners aan den start, namelijk J. Leguit en A. Drenth. Zij reden vier ritten tegen elkaar, waarvan Leguit er drie en Drenth er één won. De uitslagen van de andere klassen waren: B-klasse: 1 Berkhout, 2 Koomen, 3 Smit, 4 v. d. Weiden. C-klasse: 1 Terbraak, 2 Kwantes, 3 Noë, 4 Dekker. Junioren: 1 D. Mooy, 2 Jongejans, 3 Berk hout, 4 Kopper. Zondag a.s. wordt de laatste rit voor de voorjaarscompetitie gehouden, A- en B-klas sen lio K.M., C-klasse 77 K.M., junioren 33 Kilometer. In den Holland—Brabant wedstrijd, welke Zondag op de Zaanlandsche wielerbaan te Assendelft werd gehouden, over 60 K.M. be zette B. Glas de derde plaats. Winnaar werd L. de Groen (Bergen op Zoom) in 1 uur, 30 min. 26 sec. TELEFONEEREN MET ZANDVOORT. Op Dinsdag 17 Mei e.k. zal de automatische telefooncentrale te Zandvoort in dienst wor den gesteld. Van pl.m. 13 uur 30 af zullen de aangeslote nen op dit telefoonnet automatisch kurmen telefoneeren met en tevens automatisch be reikbaar zijn voor de abonnés behoorende tot de telefoon districten Haarlem en Amsterdam, uiteraard voor zoover het de geautomatiseerde netten in deze districten betreft. De nieuwe telefoonnummers staan reeds ver meld in de Januari-uitgaaf 1938 van de Naam lijst voor den Interlocalen Telefoondienst. Het voor het automatisch interlocaal ver keer te bezigen kengetal voor het telefoonnet Zandvoort luidt: K. 507. SANTPOORT DE BAZAR VAN DE NED. HERV. GEMEENTE MET TWEE DAGEN VERLENGD. Zaterdagavond werd de bazar in het Jeugd huis wederom zeer druk bezocht. De toeloop was een deel van den avond zoo groot, dat men moeite had om bij de attracties te komen. Dit gevoegd bij het feit. dat het bazar comité zooveel gekregen had. dat ondanks den tot groote tevredenheid stemmenden verkoop nog tal van artikelen in het bezit van het co mité zijn, heeft Mevr. Oldemans c.s. doen besluiten den bazar twee dagen te verlengen, zoodat deze ook heden en morgen nog gehou den wordt. De vereischte toestemming der be trokken autoriteiten is daarvoor reeds verkre gen. BRAND IN EEN DUBBELE VILLA. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur brak ten gevolge van een ontploffing brand uit in per ceel Wijnoldy Danielslaan 35 te Santpoort station. Het perceel vormt een onderdeel van een dubbele villa en ook perceel 37 werd door het vuur aangetast. De brandende villa's waren gedekt met riet en dit brandde met de kapspanten reeds dus danig, dat we vreesden, dat de Santpoortsche brandweer het alleen tegen het vuur niet zou bolwerken. Met bekwamen spoed echter gaf zij onder leiding van opperbrandmeester Jak Jr. water. Inmiddels waren de bewoners, bijgestaan door vele hulpvaardige handen, bezig met het huisraad uit de benedenkamers in veiligheid te brengen. In betrekkelijk korten tijd was heel wat geborgen. Na een uur spuiten was men het vuur in zooverre meester, dat te zien was, dat de villa's niet geheel zouden uitbranden. Tenslotte bleek, dat men het vuur. had weten te beperken tot het bovendeel van de villa's. Natuurlijk was de waterschade groot. Op het terrein van den brand merkten we o.a. op burgemeester Kwint, de raadsleden Dr. de Groot en Heeremans en den commissaris van politie. SERENADE. Gisteravond bracht het harmonie-gezelschap ,Soli Deo Gloria" aan het gouden echtpaar Van Geldorp een serenade. CASTRICUM PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Maandag: Lijn I: Hilversum. Lijn II. Huizen. Lijn III: Keulen of ander Duitsch station, Lijn IV: Droitwich of Londen. Lijn V: Brussel. Dinsdag: Lijn I. 8.00 Hilversum. Lijn II: 8.00 Huizen. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch station. Lijn IV: 8.00 Brussel; 8.20 Div.; 9.35 Droit wich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg; 11.20 Brussel; 1.20 Luxemburg; 4.15 Brussel; 8.20 Stuttgart. HET VISCHCOLLEGE ,,'T KARPERTJE". Het Vischcollege ,,'t Karpertje" heeft in het clubgebouw aan den Alkmaarschenweg een goed bezochte vergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer J. Maen- hout. Naar aanleiding van een ingekomen uitnoodiging werd besloten deel te nemen aan het te Alkmaar te houden vischconcours, zoowel in den corps-, als in den personeelen wedstrijd. Hierna deed de voorzitter eenige mededee- lingen over een te spelen voetbalwedstrijd tegen een elftal van ,,Beverwijk"-supporters. Deze wedstrijd wordt op Zondag 29 Mei des n.m. te 3 uur op het terrein van Beverwijk gehouden. Het belooft ook nu weer een amu-j santé ontmoeting te worden. Vervolgens werden 19 nieuwe leden tot de vereeniging toegelaten. De vereeniging ont wikkelt zich in snel tempo. Na de rondvraag sprak de voorzitter het slotwoord, waarin hij den leden een prettig en succesvol vischselzoen toewenschte. W. F. C. 4—C. S. V. 2—2. Ondanks een veldmeerderheid van 90 mi nuten heeft een met 4 invallers spelend C. S. V. het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Uit doelpunten van Kossen en Boot had C. S. V. een 2—0 voorsprong. De Wormerveerders verkleinden den achterstand door den bal met de hand in 't doel te spelen hetgeen den arbiter ontging. Een fout van de halflinie van C. S. V. hielp W. F. C. aan den gelijkmaker. In de kampioenscompetitie van den N. H. V. B. is C. S. V. tot nu toe niet bijzonder ge lukkig geweest. Zondag a.s. komen de Spor ters op bezoek en wellicht kan dan in dit tournooi de eerste overwinning worden be haald. MIDDENSTANDSFEDERATIE KENNEMER LAND—ZAANSTREEK. Donderdagavond wordt in de zaal van den heer W. Th. Beentjes een feestvergadering Oehouden van de R.K. Middenstandsfederatie KennemerlandZaanstreek. De moderator van de K. J. M. V, rector L. Beune zal een opwekkend woord spreken. Het Amsterdamsch Amusementsgezelschap zal onder leiding van den heer Reusink het feestelijke gedeelte van het programma voor zijn rekening nemen. R.K. V. V. VITESSE. Schade van aangericht. eenige tonnen Van gebouwencomplex slaan nog slechts enkele muren. N de stoomolieslagerij J. van Vollenhoven N.V. in de Groote Koppel te Amersfoort, heeft Zaterdagmiddag een brand ge woed, welke van het fabrieksge bouw niets anders dan de muren heeft laten staan. Het vuur is ontstaan in de mengafdeeling en greep dadelijk met groote snelheid om zich heen, daar de vlammen gretig voedsel von den in de groote hoeveelheid olie, welke zich in de fabriek bevond. Tengevolge van de weg vloeiende olie was het op het terrein buiten gewoon glad, waardoor de brandweer zeer ge handicapt werd. Bij de blussching werd in de eerste plaats aandacht geschonken aan de be lendende houtopslagplaatsen van de firma Koekebakker. De politie achtte het noodzake lijk de omgeving van de fabriek geheel te doen ontruimen. Er dreigde namelijk in het begin het gevaar, dat een olieketel zou spran gen, welke gevaar tegen half vijf geweken was. De brandweer ging bij het blusschingswerk met groote omzichtigheid te werk. Het bleek zeer moeilijk te zijn den vuurhaard te berei ken, tengevolge van de enorme rookontwikke ling. Ook moest aandacht geschonken worden aan de wegvloeiende olie. Zou deze in brand raken, dan was een catastrophe te ver wachten. Uit de naast de fabriek gelegen woning van den heer E. van Vollenhoven werden voor werpen van waarde en bescheiden in veilig heid gebracht. Hetzelfde geschiedde met een aantal cylinders, gevuld cnet zuurstof én der gelijke licht ontplofbare stoffen. Ook eeii groote hoeveelheid zakken, gevuld met vee koeken, konden nog uit de fabriek worden verwijderd. Behalve de Utrechtsche brandweer, ver scheen ook de brandweer van het nabijge. legen Hoogland in den loop van den midda» op het terrein van den brand om aan het blusschingswerk deel te nemen. Tegen zes uur was men de vlammenzee meester. De fabriek was toen echter herscha pen in een ruïne; slechts de muren stonden nog overeind en hiervan leverden eenige een dusdanig gevaar op, dat men ze Zaterdag avond nog omver heeft gehaald. De vermoedelijke oorzaak van den brand moet naar nader wordt vernomen ge. zocht worden in broeiing van een hoeveelheid rijstevoeraxeel. De juiste schade is uiteraard nog niet op te geven, doch deze bedraagt, naar ons van gezaghebbende zijde werd mede gedeeld, zeker eenige tonnen. Zij wordt door verzekering gedekt. Onderstel van Dieseltrein in brand. Zeer geslaagde A. N. W. B.-tocht met onbekende bestemming. De uitslagen van de Zondag gespeelde wedstrijden waren: A. F. C. —Vitesse 5—2 A. F. C. II—Vitesse II 0—5 De nederlaagwedstrijd tegen A. F. C. werd een 5—2 nederlaag. Vitesse verscheen met een gehandicapt elftal in het veld. In het begin neemt A. F. C. de leiding 1—0, doch als Plas goed voorzet brengt Stengs met een fraaien kopbal de partijen op gelijken voet 1—1. Nog voor rust wordt het 2—1 en direct na de her vatting zelfs 3—1 voor A. F. C. Geleidelijk voert zij den stand tot 51 op, al waren som mige doelpunten niet geheel vrij van buiten spel. Dan verkleint Plas den achterstand tot 52. In den resteer enden tijd was Vitesse wel sterker maar de stand onderging geen wijzi ging meer. Vitesse 2 won met 0—5. Voor de rust domi neerde zij doorloopend, doch de score bleef tot 1—0 beperkt. In de tweede helft ging het be ter. Geleidelijk werd de stand opgevoerd tot 05; waarmede het einde kwam. HET KAMPEEREN TE CASTRICUM EN BAKKUM Het kampeerterrein te Bakkum is dit jaar met 12 H.A. uitgebreid en beslaat thans een oppervlakte van 23 H.A. Het ligt geheel in de bosschen. W. C. en urinoirs zijn overal in stee- nen gebouwtjes ondergebracht, terwijl even eens de waschgelegenheden behoorlijk in orde zijn. In het kamp is een winkelstraat, waar men van alles kan koopen. De kampeerders be hoeven niet naar het dorp te gaan. Men vindt er slager, kruidenier, bakker, melkboer, visch- handelaar, kapper, petroleumhandelaar, groentenman en zelfs een bibliotheek. De kos- ';en van het levensonderhoud zijn niet duurder dan in het dorp, overeenkmstig de bepalin gen van het provinciaal Waterleiding Bedrijf. De prijzen voor het kampeeren zijn, behalve het statiegeld van f 5, dat men terug krijgt bij inlevering van het tentnummer per tent 25 cent per dag of f 1.75 per week, terwijl ook maandkaarten zijn te verkrijgen. Voorts moet worden betaald voor eiken inwoner 25 ct. per dag, terwijl kinderen tot den 14-jarigen leef- Zaterdag is onder auspiciën van den A. N. W. B. de vijfde tocht met onbekende bestem ming voor auto's en motorrijwielen gehouden, tegelijk de tweede één-daagsche in afwijking met overige, die alle elk twee dagen in beslag namen. Het zou geen zin hebben eiken weg die voor de vele routes was uitgestippeld te beschrij ven, dat gedeelte, wat onze auto bereed was zoo veelzijdig van Hollandsch schoon, dat wij aan mochten nemen een globaal-indruk mee te krijgen, Spakenburg en Bunschoten en de Haarlemmermeer niet uitgezonderd. Alleen.... „wij prezen den man, die dit soort tochten had uitgedacht, die aantoonde, dat men op de wegwijzers heel Nederland kan lezen en van elk punt uit daar kan komen, waar hij wil. Die man is de heer de Bruin, nog beter be kend als de man van de wegwijzers, en hij heeft talloozen geleerd welk een genpegelijke zomersche toeristensport het is de op de deel nemerstabel gestencilde cijferraadsels op. te lossen in welbekende en minder bekende Ne- derlandsche steden en dorpen, die alle hun eigen kenmerkend schoon hebben. Vuur spoedig gebluscht. Even voordat trein 310 uit Ensche dé, die te 10.20 uur Zondagmorgen te Deventer moest aankomen, het laat ste station binnenliep, is brand ont staan in de motorkamer van het Diesel-onderstel van het voorste deel van den trein. De vlammen vlogen naar alle kanten uit, zonder dat de passagiers, die als het ware boven een vuurhaard zaten, eenig idee had den van hetgeen er gebeurde. Te Deventer echter, waar men was gewaarschuwd had men het vuur spoedig gebluscht. Daar de trein uit een dulblbelstel bestond, kon het eerste stel afgekoppeld worden, zoo dat de reizigers in de achterste rijtuigen kon den overstappen. Na een stagnatie van 25 minuten heeft de trein zijn reis naar Den Haag vervolgd. De oorzaak van den brand heeft men nog niet kunnen ontdekken. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Achter den trein, waarin de brand was ontstaan, bevond zich de D-trein uit Ber lijn, die op weg was naar Amsterdam en als gevolg van een en ander daar eveneens inet 25 minuten vertraging is aangekomen. VERGADERING DER TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is in openbare vergade ring bijeengeroepen tegen Dinsdag 24 Mei te 1 uur. De voorzitter zal in deze vergadering voor stellen een aanvang te maken o.m. met de behandeling van: een groot aantal con tingen teeringswetsontwerpen, de wetsontwerpen tot wijziging van de Stuwadoorswet en van de Bedrijfsradenwet en dat tot verhooging van het crediet voor werkverschaffing, en om bij dit laatste wetsontwerp tevens aan de orde te stellen de interpellatie van den heer Van Gelderen omtrent het beleid der regeering ten aanzien van de bestrijding van de zeer om vangrijke werkloosheid. Eerste vlucht Nederland—Australië. VROUW UIT HET RAAM GEVALLEN. Zaterdagmorgen is een 56-jarige vrouw uit een raam van de tweede verdieping van een perceel in de Bentinckstraat te Amsterdam gevallen. De vrouw was aan het ramen lap pen en had daartoe een schuifraam verwij derd. Zij stond op het kozijn om het boven raam schoon te maken. Toen zij haar even wicht verloor, stortte zij op straat. Het slacht offer is in zeer ernstigen toestand in het Wil- helmina Gasthuis opgenomen. l>ijzonder poststempel. Met de opening op Zondag 3 Juli a.s. van de K.N.I.L.M.-luchtlijn BataviaSydney zal de nationale luchtverbinding Nederland— Australië tot stand zijn gekomen. Ter gele genheid van dit heugelijk feit zal de in Ne derland ter post bezorgde correspondentie, die met de eerste vlucht Amsterdam-Sydney zal worden verzonden (Dinsdag 28 Juni uit Amsterdam) van den afdruk van een bijzon deren stempel worden voorzien. Afzenders, die geen correspondentie-adres in Australië hebben, zullen hun brieven kun nen richten aan den agent van de K.N.I.L.M. te Sydney, die voor terugzending per boot zal zorg dragen. Nadere bijzonderheden omtrent luchtrecht e.d. zullen zoo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Themis s.s. Bremen Sambre m.s. Parijs Gorecht m.s. Londen Vulcanus s.s. Midd. Zee Wild Rose s.s. Antwerpen Theseus s.s. Danzig Annie m.s. Abö Akershus s.s. Oslo Nidarholm s.s. West Hartlepool Venersborg s.s. Malmö 14 Mei: Oranje m.s. Boston Josef Bergendorff m.s. Skoghall Bornrif m.s. Dublin Nora m.s. Truro Médée s.s. Antwerpen Ajax s.s. Kopenhagen Bowling s.s. Leith Akeld s.s. Newcastle Schokland s.s. Methil Wallroy s.s. Antwerpen Ariadne s.s. Hamburg Bameveld s.s. Hamburg Eurylochos s.s. Londen Flandrla s.s. Gothenburg Amstelstroom m.s. Plymouth Pylades s.s. Bremen Enid Mary s.s. Goole Socombel s.s. Duinkerken Cabo m.s. Londen Hontestroom s.s, Londen Vechtstroom s.s. Huil tijd vrij zijn. Per jaar komen er gemiddeld 30.000 kampeerders, waarvan sommigen zelfs drie maanden blijven., De laatste jaren is Castricum erg in trek gekomen en niet alleen bij de kampeerders. Ook komen er gemiddeld 180.000 dagjesmenschen hun tentje aan het strand opslaan, en bieden de hotels en de vele gemeubileerd verhuurde woningen plaats aan eenige duizenden stadsmenschen. Dit jaar is bij wijze van proef, doch onder strenge controle, het kampeeren op het strand weer ingevoerd, zoodat de drukte dit jaar wel veel grooter zal zijn. Voor 10 cent kan men door het mooie duin en bosch wan delen, terwijl het z.g.n. Geversduin, met zijn ongebaande wegen, waar men de natuur nog in haar ware gedaante kan aanschouwen, voor 25 cent mag betreden. Ook hiervoor zijn dag-, maand- en jaarkaarten te verkrijgen bij het rentmeestershuis „Fochteloo" te Bak kum, doch dan moet men een foto meenemen, althans voor het hoofd van het gezin. De maand- en jaarkaarten geven toegang voor vijf huisgenooten en kosten voor het Gevers duin f 1.75 p. mnd. en f 6.25 per jaar en voor het gewone duin f 2.50 per jaar en f 0.50. De dagkaarten zijn slechts geldig voor één per soon. De kampeervergunningen voor het strand zijn slechts geldig, wanneer zij zijn afgegeven door de Nederlandsche Kampeervereeniging zooals het gemeentebestuur heeft bepaald. 15 Mei: Patricia m.s. Bremen Alcinous m.s. Londen Aanvoer cacaoafval. Het Zondagmorgen binnengekomen Neder landsche m.s, „Corona" voerde van Huil een lading cacaoafval aan, welke bestemd is voor een plaatselijken importeur. Aanvoer papierhout. Het Zweedsche s.s. „Mona" arriveerde Za terdagmiddag van Wasa met een volle lading papierhout aan de papierfabrieken te Velsen, Ertsaanvoer. Met het Nederlandsche stoomschip Stad Zaandam is van La Falaises een lading erts voor de Hoogovens aangevoerd. Met een zelfde lading arriveerde het Hongaarsehe s.s. „Szent Gellert" van Philippeville voor dit bedrijf. Groote diepgangen. Het met benzine van Aruba aangekomen Zweedsche motortankschip Pan Gothia pas seerde het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van 9,1 Meter, terwijl het Britsche s.s. „Defender", komende van Rangoon, de sluizen passeerde met een diepgang van 8,3 Meter. Stukgoederen gelost. Het Duitsche m.s. ..Patricia" arriveerde Za terdag van West Indië in de Buitenhaven alhier, waar het de voor Amsterdam bestem de hoeveelheid stukgoederen in lichters heeft gelost. Het schip zette kort daarop de reis raw Bremen voort. Nieuwe dienstregeling moet lieden de vuurproef doorstaan. Zomer, zomertijd en zomerdienst bij de Ne derlandsche Spoorwegen hebben gelijktijdig hun intrede gedaan. De nieuwe dienstregeling bracht in haar toepassing meer beslommerin gen en maatregelen mede dan in Tiet algemeen het geval was. Het aantal treinen is op vele lijnen zeer uit gebreid, Dieseltreinen en electrische treinen zijn ingelegd en de electrificatie van het mid- dennet maakt het mogelijk de snelheid aan merkelijk te verhoogen en het aantal treinen te vergrooten. Dit alles bracht vele moeilijkheden mede, doch daar een nieuwe dienstregeling altijd op een Zondag begint, is gister het aantal reizi gers en tremen op vele trajecten nog niet zoo groot geweest als op werkdagen. Vooral op de forensentrajecten is dit verschil natuurlijk op de spitsuren sterk merkbaar. De vuurproef zal de nieuwe dienstregeling dus heden doorstaan, als de duizenden foren sen uit het Gooi en uit Haarlem zich naar de hoofdstad begeven en de nieuwe frequente dienstregeling in haar geheel in werking' is getreden. Zondag verliep alles vlot, Het aantal reizi gers naar Zandvoort en het Gooi was door het fraaie zomerweer, vooral in de ochtend uren groot. EXAMENS. EINDEXAMENS DER GYMNASIA. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft bepaald dat de eind examens der openbare en aangewezen bijzon dere gymnasia en afdeelingen gymnasium van Lycea, voor zoover het mondeling gedeelte betreft dit jaar zullen worden afgenomen op de hieronder voor elke .school aangegeven dagen en de navolgende gecommitteerden aangewe zen onder wier toezicht deze examens zullen worden afgenomen: bij de eindexamens van het gem. gymnasium te Haarlem op 3. 4, 7, 8, 9. 10. 11. 13, 14 en 15 Juni; gecommitteerden: dr. G. J. Thierry te Lei den; dr. J. P. B. de Josselin de Jong te Oegst- geest; dr. C. J. Gorter te Groningen aan wie zal worden toegevoegd op 9, 10. 11. 13, 14 en 15 Juni dr. F. J. J. Buijfcendijk te Groningen; bij de eindexamens der afdeeling gymna sium van het R.K. lyceum voor meisjes te Haarlem op 7 en 8 Juni; R.K. lyceum voor jongens te Haarlem op 9, 10 en 11 Juni; Chr lyceum te Haarlem op 13, 14. 15. 16, 17 en 18 Juni; Kennemer lyceum te Bloemendaal op 27, 28, 29 en 30 Juni en 1 Juli; gecommitteerden; dr W. E J Kuiper te Amsterdam; dr. M. Valkhof f té Amsterdam (behalve op 7 en 8 Juni); dr. W. H. Keesom te Leiden; aan wie zullen worden toegevoegd: op 13 en 14 Juni dr. J. Th, Strengers, lector aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en op 24, 25 Juni dr- A- E- van Arkel hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Groningen maakt bekend, dat Hendrik Jakob Vink ge boren te Warffum 1 Mei 1891, wonende te Groningen, Nieuwe Boteringenstraat 21, hou der is van de handelsonderneming Beatrix. De bedoeling is, dat pakketten koffie, thee en cacao zullen worden verkocht tegen den prijs van f 5, in welk bedrag een bon man f 2.50 begrepen is. In het vooruitzicht wordt gesteld, dat men voor 20 van die bons de keus zal heb ben uit diverse cadeaux. De handelsonderne ming zoekt tevens vertegenwoordigers tegen borgstelling. Men wordt aangeraden met deze handelsonderneming niet in relatie te treden, alvorens inlichtingen in te winnen bij voor noemden commissaris van politie WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2