HET NIEUWE AVONDBLAD itih ÉSÉÉïil Duel. 23e JAARGANG No, 171 MAANDAG 23 MEI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Va ets., per maand 52Vz cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Loss,e nummers3 cents. Kaptoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.overlijden 400.verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim f 100.eén lid duim 50.alle leden wijsvinger .f 60. één of twee leden wijsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger ƒ5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 4O0.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Concert „Euphonie". Soliste mevr. J. J. Raedt (zang). Voor een behoorlijk bezette Patronaatszaal gaf het symphonie-orkest ..Euphonie" onder leiding van Marinus Adam haar Zaterdag avondconcert, waarmede de vereeniging het winterseizoen afsloot. De voorzitter, de heer F. Brassinga, sprak een woord ter verwelkoming en betreurde de nunder goede opkomst, welke hij op rekening- van koning Voetbal wilde boeken. Euphonie opende het programma met Mo zart's Symphonie in A-groot, nr. 29, die in het introductie-allegro moderato den strij kers en cnet name den violen gelegenheid bood vlot passagespel te leveren, hetwelk de dirigent 'keurig-doorzichtig hield. De klank van de tweede-violengroep kan nog beter zijn en dat dit nu naar voren trad was ietwat een nadeel van die doorzichtig heid; de dynamische schakeeringen in dit Mozartwerk gingen nooit tot uitersten. Dit neemt niet weg, dat men nog niet geheel los van de noten kwam en het werk zoodoende „het heilige vuur" nog niet in zich bergen kon; het schoolsche en vlakke zal er met een herhaling op een e.v. concert wel afgaan. Van de 4 deelen kon ons het meest bevredi gen de slotsatz, die iets van het tintelende „con spirito" meekreeg'. De stemming was in de eerste 3 deelen beter dan in het laatste deel, waar het koper de oorzaak van was. Ver dienstelijk hobowerk kregen we te hooren in het menuet; ook fluit en klarinet waren er actief in. Medewerking verleende mevr. J. J. Raedt uit Haarlem als zangsoliste, die voor de pauze een 3-tal aria's uit de klassieken vertolkte, n.l. Lully's aria uit Adamis, het Cario mio ben van Giordani en het Arioso van Handel, die door het orkest onder Adam's hoede heel verdien stelijk begeleid werden. De zangeres heeft, dit bewees zij op ver schillende momenten, zich technisch zeer be hoorlijk geschoold wat de vertolking der liede ren zeer ten goede kwam. Het volume is voor die orchestrale begeleiding nog wat klein ter wijl ook het intoneeren in de hoogere regio nen raker had kunnen zijn. Maar Handel's Aria genoot een fraaie gevoelvolle voordracht, mede dank zij Euphonie's zeer muzikaal secon deeren. Twee deelen uit Haydn's Militar symphonie sloten het programma voor de pauze. Het or kest kwam er hoorbaar beter in; er was thans een steviger ondergrond. Vlot musiceerde het groepje houtblazers, jammer dat het koper niet fijner reageerde. Aan het Menuet gaf het orkest relief en ex pressie. Dat is het voordeel van het spelen van oude bekenden, want dit waren vroeger con- coursnumniers, die er goed in zaten en waar in het orkest, dat den geheelen avond vlot samenspel leverde, uitmuntte. Een boeiend werk was Verdi's ouverture Jeanne d'Arc. De inzet was raak; fluit, klari net en hobo gaven hun solotrekjes rustig en voornaam; hun gezamenlijk musiceeren droeg de kenmerken van" serieus studeeren; het snelle gedeelte liet ons een ander ensemble hooren dan in Mozart. Ei' zat leven in; het samenspel was stevig en zeker. Hetzelfde mogen we van de Siameesche twee ling, de Hongaarsche dansen nr. 5 en 6 van Brahms, zeggen. De Pastorale van Bizet's Tweede Arlésienne Suite was in het overnemen van elkander van de melodie door de instrumenten wat romme lig; dat kan men toch beter; het tambourin- gedeelte was geenszins vlekkeloos. Door den saxophonist Henk Mant je werd de slechte indruk, door de andere blazers ge wekt met den inzet van het welbekende Inter mezzo, keurig weggenomen; hij beschikt over een mooie toon en weet zijn partij loffelijk voor te dragen. De heer Theo Bosschert gaf op de hem eigen wijze de fluitsolo in het Menuet ten beste; waaruit bleek, dat Bizet met zijn noten figuren kariger was dan de solist; slagvaar dig was het in elk geval. De Farandole hield de dirigent in een ge matigd tempo in verband met te verwachten verrassingen, welke niettemin toch niet uit bleven. Er was ook veel, dat te waardeeren viel, maar toch was de suite niet het sterkste punt van dit programma, dat door het publiek gul ontvangen werd. Kennelijk heeft Eupho nie het zwaartepunt van dit concert verlegd naar het begeleiden der zangeres, dat dan ook boven alle lof verheven was. In het tweede deel van mevr. Raedt's optre den hoorden we van haar een muzikaal ver tolkt oud-Nederlandsch lied, waarin haar stem goed tot haar recht kwam, mede doordat Adam con sordini liet begeleiden. Ook het tee- re „Drink to me" deed het uitstekend; de zangeres voelt alles goed aan en was nu in volume het orkest de baas. Haar optreden na de pauze voldeed uitstekend en er waren bloe men en warm en welverdiend applaus. W. WIJZIGING HARINGWET 1927 Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt is bij k. b. van 16 Mei 1938 bepaald, dat de wet van 22 April 1937 tot wijziging van de haring wet 1927 1 Juni 1938 in werking zal treden. Op denzelfden datum zal in werking treden het kon. besluit van 10 Mei 1938, tot vaststel ling van een nieuw reglement voor de Neder- landsche haringcontrole. CLUBAVOND D. C. IJ. De simultaanseance en de blindpartij welke Dinsdagv(v-^' 24 Mei was vastgesteld is ver zet tot 31 Mei. Er moeten dien avond eenige belangrijke wedstrijden gespeeld worden, zoodat alle le den verwacht worden. Bloeiende hyacinten, speciaal door prof. Van Slogteren behandeld, zullen den tuin van Artis sieren bij het eeuwfeest van den hoofdstedelijken dierentuin. De hyacinten worden in perken gezet. (Te Parijs hebben de tooneel- schrijver Bernstein en de theater directeur Bourdet geduelleerd, doch het is niet in een verzoening geëindigdJ Parijs heeft een duel gehad, En dat was heel lang niet geschied, 't Gaf zelfs emotie in die stad, Die veel beleeft op veel gebied. Het ging volkomen naar model, Zooals het de traditie wil Bij een goed opgezet duel, Alleen, het was er niet erg stil. Er waren fotografen bij, Filmoperateurs voor het journaal En journalisten op een rij, Een paar dozijn wel in totaal. Zelfs veel publiek, rondom geschaard, Belust op 't zien van een tooneel, Van nu weer eens heel andren aard, Dan het gewend is als zijn deel. De degens klikten op elkaar, De filmtoestellen snorden zacht, De journalisten schreven maar, 't Publiek bleef ademloos op wacht. Toen trof een snelle degenprik Zijn doel, een arm werd rood gekleurd, Dat was 't verlossend oogenblik, Het was weer met den strijd gebeurd. Maar de traditie hield niet stand, Ér volgde niet tot goed besluit, 't Verzoenend drukken van de hand, Slechts met de degens was het uit. De strijders gingen zwijgend weer En kwettrend volgde het publiek, Er mocht voldaan zijn aan de eer, Verloren was de romantiek. Ook dit past in den nieuwen tijd, Een schouwspel voor een dichten drom, Geen einde in grootmoedigheid, 't Modern: duel en zie niet om! P. GASUS. DAMKAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Vrijdag is voor het kampioenschap van Noord-Holland de partij Laros—Mertens ge speeld. Na een regelmatige opening wist Laros zich in het middenspel het betere spel te verschaf fen. Laros kwam na zwak spel van Mertens een stuk voor, maar hij verzuimde in het eind spel de winst. De partij werd remise. Voor Dinsdagavond is vastgesteld: MertensSpanjaard. LarosH,.-de Boer. Ook voor de eerste en tweede1 klas zijn wed strijden vastgesteld. UITVOERING DE NACHTEGAALTJES Niettegenstaande het zomerseizoen mocht de uitvoering van „het Nachtegaaltje" welke in het gebouw Concordia plaats vond zich in een flinke belangstelling verheugen. „Het Nachtegaaltje", een on der af deeling van de Chr. Zangver. ..Soli Deo Gloria", stond onder leiding van haren dirigent den heer S. Wiersma. De temperatuur in de elektrisch ver warmde zaal was wel in groot contrast met de guurheid van het weer daarbuiten en stemde tot behaaglijkheid. Te ruim acht uur riep de voorzitter van Soli Deo Gloria de heer Andrea den aanwezigen een woord van welkom toe. zijn vreugde uitsprekend over de goed bezette zaal. Met den wensch dat het voor het Kinder koor een goeden avond mocht zijn besloot spreker en ging daarna voor in gebed. Daarna zong „het Nachtegaaltje" een drietal liedjes, n.l. „Ontwaakt", „De klokken van Haarlem" en „Het regent" welke heel goed werden gezon gen en van degelijke oefening blijk gaven. Het tweede vooral, een zoogenaamde canon viel b'i 'f. rv'blipk zeer in den sm^ak Voort5, bracht de verdere avond ons een tweetal zangspelen. „De Bijtjes" en „Sneeuwprinsesje" enkele voor drachten en niet te vergeten een verloting ter bestrijding der kosten. Het was een mooie ge zellige avond. veel succes bracht voor zijn vaardig musi ceeren. In den heer A. v. Schadewijk bezit het corps een onmisbar en slagwerker; hij trad ditmaal op met een tweetal xylofoonwerkjes, die bewezen dat hij de geheimen van zijn in strument en van de daarvoor geschreven mu ziek door heeft. Mede door de hechte samen werking van de leden der kapel slaagden zijn nummers daardoor uitstekend. Deze zelfde vruchtbare samenwerking van hen, die onder directeur Kley's leiding dezen avond bliezen, was eveneens de waarborg, dat het corps met dit concert zulk een ver dienstelijke beurt maakte. W. Concert „Kunst na Arbeid". Het fraaie zomersche weer was vermoede lijk oorzaak, dat velen van de anders zoo ge trouwe bezoekers der concerten van het har moniecorps Kunst na Arbeid" Zondagavond de buitenlucht verkozen boven een visite aan „Het Wapen van Velsen", waar deze vereeni ging haar laatste uitvoering gaf. Voorzitter K. Ebbeling verwelkomde de aanwezigen waarna de heer M. Kleij ons als eerste werk Mehul's ouverture Joseph pre senteerde, waaruit bleek, dat Kunst na Ar beid tot in vele onderdeelen uitstekend bezet is. We denken b.v. aan het koper, dat zoowel hoog als laag een sonore .klank weet te pro- duceeren. Het hout, hoewel sterker in kwan titeit, weet dit nog steeds niet te evenaren, hetgeen jammer is want het zou het geheel zoo ten goede komen. Het mist nog het ron de. dat aan dit register die warme klank kan geven. Hoe dit ook zij, we hebben het te aan vaarden en konden noteeren, dat er veel goede dingen gedaan werden. We noemen in dit verband het voorspel tot het vijfde bedrijf van de opera Koning Man fred van Reineeke. dat heel wat beter was dan het eerste nummer. Het stemde goed had schakeering en de spelers hadden zich aan hun partij gegeven, zoodat ook de voor dracht recht gedaan werd. Het welbekende Boccherine-menuet blijft voor harmonie altijd wat zwaar van klank en rhythme, maar met voorbijzien van deze be zwaren (die men nu toch eenmaal niet weg nemen kan) musiceerden de blazers met am bitie, maar waar bleef nu de goede stemming van daar straks? In een pittig tempo werd de Suite Ballet van Popy ingezet; er werd vlot gelezen en ook het volgen der fijnere aanwijzingen van den leider geschiedde naar behooren. Het Pizzicati hadden we ons luchtiger gedacht; de sax-solo in de wals voldeed goed, stevig van toon en muzikaal van uitvoering; ook de klarinetten en in 't bijzonder het hooge koper wisten aan hun partij relief te geven. Ook in het Largo werkten saxen en pistons verdienstelijk samen, de figuratie van eerst- genoemden had men in de vingers. Minder voldeed ons hierin het hou't alsmede het tutti-orchestre qua klank. Technisch was het slotdeel ad rem mede door het dankbare baswerk. Künstlerleben, een der populaire Strauss- walsen had men technisch in de vingers; ook van de varieerlngin de verschillende tempi nam men ter dege nota. Het verschil in de dynamische teekens had weliswaar even sterker mogen zijn, maar daarom was dit nummer met zijn loffelijk laag koper-werk toch zeker niet het minste van het repertoire, dat dezen avond mede door directeur Kleij'.' suggestieve leiding het stempel: con anima droeg. Tot medewerkers had directeur Kleij zich enkele leden der kapel gekozen, die voor hun instrument solo's met orkestbegeleiding uit voerden. Zoo hoorden we van Jenny ten Have een technisch verdienstelijke klarinetsolo uit de opera „Louise van Montfoort" van Bergson die de dirigent met veel talent leidde en die de jeugdige musicienne een hartelijk applaus bezorgde: K.n.A. zal er, als zij ijverig stu deert zeer zeker een onmisbare kracht aan hebben .Zij heeft liefde voor de muziek heeft zich technisch reeds aardig weten te ontwikkelen. Blijken van groote vaardigheid op zijn in strument gaf ook de heer P v. d. Braber. die een dankbare solo voor piccolo ten beste gaf. Vlot, beheerscht. met gevoel voor rhythme en toon; in de hoogste hoogten schiet het in strument echter zeker wel Ven' halve toon te kort. Het corn5 begeleidde slagvaardi z°oals het behoorde. Op verzoek herhaalde de heer P. v. d. Lin den zijn reeds eerder uitgevoerde solo voor Es-tuba (oorspronkelijk voor fagot geschre ven) van Fucik „De oude brombeer", die ook nu weer naar hartelust bromde-en den blazer G. L. Schoutenv. Vuuren Meyerv. Vuuren M. v. d. BergC. Steeman P. A. C. v. d. Bronk—J. Rodenberg WaagmeesterWassenaar P. H. Oortv. d. Linde G. SchmitzPaardekoper v.' d. LindeDr. Rutgers Dinsdag 31 Mei spelen het eerste, en derde tiental te IJmuiden een trainings match tegen het sterke „Kijk Uit", waarvan het eerste tiental in de eerste klasse van den N. H. S. B. uitkomt. VELSEN 1—0 0—1 0—1 afgebr. 1—0 1—0 afgebr. 0—1 tweede SANTPOORT Steunverleening aan kleine tuinders. Commissie gevormd voor de uitvoering. Overeenkomstig' de voorschriften, gegeven door de Ministers van Sociale- en Economi sche Zaken, hebben Burgemeester en Wethou ders van Velsen een commissie benoemd, voor de practische uitvoering van de steunverlee ning aan kleine tuinders, welke op l Juni a.s. zal worden ingevoerd. De kleine tuinders, die meenen dat zij voor deze steunverleening in aanmerking kunnen komen, dienen zich voor invulling van het inventarisatie-formulier te melden ten kan tore van den directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, die als secretaris aan de commis sie is toegevoegd, op Dinsdag 24 Mei a.s. des namiddags van 25 uur. Hiertoe moeten volledige gegevens worden medegebracht ten aanzien van de oppervlak te en de indeeling van het bedrijf naar den toestand op den dag der melding. JEUGD VREDESBOND. Zaterdagavond heeft in het gebouw der Ver. v. Vrijz. Hervormden een vergadering plaats gehad van den Jeugd Vredesbond. Als eerste spreker trad op de heer Ivp-Schöffer uit Amsterdam, die allereerst iets mededeelde over het ontstaan van den bond. Deze werd opge richt 18 Mei 1936. Met een 18-tal léden is men begonnen. Men begon niet met een van te vo ren opgesteld plan, maar uit afschuw jegens den oorlog. Pas later begreep men, dat, wilde men goed werk verrichten men als vereeniging grondbeginselen moest hebben. De grondbe ginselen zijn neutraliteit en eenheid der jeugd. De bond propageert verdraagzaamheid en het elkander leeren begrijpen, kameraadschap en eenheid onder de jeugd te bevorderen. Over de vredesvraagstukken debatteeren wil de Jeugd Vredesbond niet. Dat wil de bond oude ren laten doen. De jeugd kan, zonder contribu tie te betalen, lid zijn. Dit is om het bezwaar voor ieder om lid te worden te voorkomen. Hoe dit plan ten uitvoer kan worden gebracht werd door spreker uiteengezet. Vervolgens sprak de heer Schöffer over de vredesactie. Het werken voor een duurzame vrede noemen velen, vol gens spreker, een utopie. De jeugd-vredesbe- weging gelooft in de verwerkelijking van het ideaal. Na nog iets over het orgaan der ver eeniging en het leven der vereeniging te heb ben verteld, eindigde de heer Schöffer. De tweede spreker was de heer Jac. Aleva uit Amsterdam, die allereerst ter sprake bracht de vraagstukken waarmede de leden van den bond in hun vredesactie, in aanraking komen. Het eerste vraagstuk dat behandeld werd was: „moet ik omdat ik voor den vrede ben dan ook dienstweigeraar zijn?" In.beknopten zin werd het voor en tegen hiervan behandeld. Met het dienstweigeringsvraagstuk hangt samen het vraagstuk der bewapening. Ofschoon spreker niet in alle finesses het vraagstuk der bewa pening uiteenzette bracht hij toch duidelijk het voor en tegen daarvan naar voren. Ook wees spreker op de enorme kapitalen, die door oorlogen worden verslonden en op het werk der bewapeningssyndicaten. Het derde of laat ste puirt dat de heer Aleva besprak, was de luchtbescherming. Ook dit werd, wegens den beperkten tijd, in het kort behandeld. Spreker wees op de vreeselijke gevolgen van een lucht aanval. Van brigades en krachten, die zijn aangesteld om hulp te verleenen wanneer een luchtaanval plaats heeft, verwacht spreker niet veel, omdat de gebeurtenissen geleerd hebben, dat dergelijke aanvallen maar al te dikwijls catastrofale uitwerkingen hebben, zoo- als met een paar voorbeelden werd aangetoond dat hulpverleening hierbij weinig van betee- kenis is. Hierna werd gelegenheid gegeven vra gen te stellen waarvan door eenigen gebruik werd gemaakt PROMOTIEWEDSTRIJDEN HOOGOVEN SCHAAKCLUB. Het tweede tiental van de H. O. S. C. speel de voor de promotie naar de derde klasse te Haarlem tegen den degradatie-candidaat „Het Oosten". Het resultaat van deze kamp was, dat H. O S. C. won met 6'/22y2 punt. De returnmatch vindt plaats Vrijdag 30 Mei a.s. in het Casino van de Hoogovens des avonds te 8 uur. In het eerste 10-tal van H. O. S. C. is een vacature gekomen door het vertrek van inge nieur v. d. Vegte. Ter bezetting van deze plaats zullen de heeren G. v. d. Berg, P. A. Veldheer, C. Vogelzang en M. v. Ikelen een enkele competitie spelen, waarvan degene, die als eerste eindigt, in den hoofdgroep plaatst wordt Voor het persoonlijk kampioenschap van de Hoogoven Schaakclub zijn de uitslagen als volgt: Ir. v. d. VegteG. L. de Haas afgebr. J BeentjesJ. C. de Haas afgebr. C. v. KrimpenR. Angerman afgebr. J. BeentjesIr. v. d. Vegte afgebr. De uitslagen van de algemeene competitie waren: - JansenUilenbroek afgebr. G. L. Schouten—Hubers X—0 PERSONALIA 1 Juni a.s. herdenkt de heer H. Schipper, besteller te Santpoort-station den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij het Staats bedrijf der P. T. T. DOORTREKKING AUTOBUSDIENST. Indertijd deelden wij mede, dat de N.V. Autobusonderneming Stormvogels in verband met den verbeterder toestand van den Mid- denduinerweg zich op verzoek van „Sant- poort's Bloei" bereid verklaard had, de lijn Haarlem—Santpoort (Willem de Zwijgerlaan) door te trekken tot het plein van de R.K. kerk te Santpoort-dorp. Het lag in 't voorne men der genoemde autobus-onderneming om de doortrekking reeds op 15 Mei j.l. te doen ingaan, doch zij kon aan dit voornemen geen jevolg geven, omdat de toestemming van de Rijksverkeerscommissie nog niet is afge komen. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Wederom heeft onze plaats een gouden bruidspaar in haar midden. Het zijn de ech telieden C. Schoon en G. SchoonRam, die op 6 Juni a.s. den dag herdenken, waarop zij vóór 50 jaar besloten gezamenlijk door het leven te gaan. De bruidegom, die 75 jaar is, verricht eiken dag nog zijn werkzaamheden. De bruid is 2 jaar jonger. MUZIKALE WANDELING. Op Hemelvaartsdag trekken de musici van het korps „Wilhelmina" er 's morgens in de vroegte reeds op uit om een muzikale wan deling' te maken. „SANTPOORT'S BLOEI'. Van den burgemeester ontving „Santpoort's Bloei" destijds het vereerend verzoek tot aan- wijziging van een vertegenwoordiger in het be stuur van een te IJmuiden op te richten mu seum. Het bestuur van „Santpoort's Bloei" wees daarvoor zijn voorzitter, den heer Joh. van Beem, aan. AANBESTEDING RIJKSWATERSTAAT. HAARLEM Vrijdag. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem is heden morgen aanbesteed: le. het uitvoeren van verf- en behang- werken aan gebouwen, kunstwerken, enz. van hef- Noordhollandsch Kanaal, in zes percee- len, volgens bestek no. 149, Verkeersfonds, dienst 1938, raming voor perceel I f 970.—; perceel H f 930.—; perceel III f 400.per ceel IV f 600.—; perceel V f 700.— en perceel VI f 1000.—. Laagste inschrijvers waren: Perceel I: E. v. Rijn te Amsterdam, voor f 800.—. Perceel II: P. H. A. Joosten te Vlissingen voor f 720.—. Perceel HI: P. H. A. Joosten te Vlissingen voor f 287.—. Perceel IV: J. Renooy te Burgerbrug voor f 457.—. Perceel V: P. J. Renooy te Schagerbrug voor f 462. Perceel VI: P. H. A. Joosten te Vüssingen voor f 745. 2. het aanbrengen van een deklaag van asfaltbeton, met bijkomende werken, op den Weg No. 10 (Stolpen-den Helder) Rijkswe genplan 1938 in de gemeente Callantsoog, volgens bestek no. 150. Verkeersfonds. dienst 1938—1939, raming f 50.000.—. Laagste inschrijver was: Wegenbouw Ir. W. van der Slik N.V. te Epe, voor f 42.348. NOORD-HOLLANDSCHE EVANGELISATIE LANDDAG. Op Tweeden Pinksterdag (Maandag 6 Juni) zal op het prachtig gelegen buitengoed „Beeckestein" aan de Rijksstraatweg te Vel sen een Evangelisatie-Landdag gehouden worden onder leiding van den heer J. Se- vensma, Evangelist te Amsterdam, met mede werking van ds. P. Lugtigheid, Hervormd predikant te Deventer en de heeren J. C. van Amelrooy, Den Haag, F. H. v. d. Horst, Leiden J. Knight, Amsterdam alssprekers. De mu zikale begeleiding zal worden verzorgd door het Muziekkorps van de „Christengemeen schap" te 's Gravenhage, verschillende zang koren zullen den landdag opluisteren. De landdag zal 's morgens om half elf worden geopend, des middags om half drie en om half zes worden meetings gehouden. Ten behoeve van de bezoekers zijn een 8Ö0- tal zitplaatsen gereed gemaakt, terwijl een Cantine op het terrein aanwezig is. Het comité ontving bericht van deelneming van een 14-tal Evangelisatie-vereenigingen uit Amsterdam Aalsmeer, Leiden, Den Haag, Heemstede, Haarlem, Bennebroek, Santpoort, IJmuiden, Beverwijk, Spaarndam, Schiedam, Julianadorp en Leeuwarden.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1