Henlein heeft een onder houd met Hodza. Dickie en de Verborgen Schat Naar de „nationaliteitenstaat' Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant DINSDAG 24 MEI "1938 Intrekking der militaire maatregelen verlangd De leider der Sudeten Duitschers, Konrad Heinlein, heeft gisteren te zamen met zijn partijgenoot Frank een onderhoud gehad met den minis ter-president van Tsjecho Slowakije dr. Milan Hodza. De Sudeten Duitsche partij deelde hierover mede, dat tusschen de partij en de regeering informatieve bespre kingen waren geopend, welke ten doel hadden den toestand op te helderen en de gemoederen te kalmeeren. Van regeeringszijde is via het agent schap Ceteka een communiqué ver strekt, dat als volgt luidt: „Konrad. Henlein heeft, uitgenoodigd door mi nisterpresident Hodza. dezen vandaag een bezoek gebracht in het paleis Kolevrat. Aldus werden informatieve gedachtenwisselingen geopend met den premier. De besprekingen moeten in de eerste plaats dienen tot ophel dering en kalmeering van den politie leen toestand". Havas meldt uit Praag: het onderhoud van Henlein met Hodza vormt het begin van be sprekingen, die voor Tsjecho Slowakije van vitaal belang zijn, daar zij de grondwet zul len wijzigen, indien zij tot een einde worden gebracht. Tot nu toe beschouwden de Tsjecho Slowaken den staat als ,,hun nationalen staat", met Duitsche, Roetheensche, Hongaar- sche en Poolsche minderheden. De nationale staat moet nu plaats maken Voor een „nationaliteitenstaat", waarin de verschillende nationaliteiten gelijke rechten zullen hebben. Dit vraagstuk is buitengewoon ernstig. Dit vraagstuk is zoo ernstig, dat de onder handelingen niet binnen eenige dagen tot een einde zullen kunnen worden gebracht. Hodza zal niet alleen, de commissie van de ministers der politieke departementen op de hoogte moeten houden, doch ook overleg moe ten plegen met den president der republiek en de partijleiders. Om nieuwe bepalingen door het parlement te doen aannemen is een meerderheid van twee derden noodzakelijk. Daarvoor zullen dus niet alleen noodig zijn de stemmen dei- aanhangers van Henlein, doch ook die van een gedeelte der oppositie, in het bijzonder die der autonome Slowaaksche Volkspartij van mgr. Hlinka. Reeds sinds 20 ja-ar staat Praag op het standpunt, dat de Tsjechen en Slowaken een natie vormen, de Tsjecho Slowaaksche natie, die een en ondeelbaar is. Het standpunt van mgr. Hlinka is, dat de Slowaaksche natie, de Slowaaksche zuster der Tsjechische natie, niettemin haar eigen nationale individualiteit bezit. De Slowaaksche volkspartij zal waar schijnlijk eischen, dat het nationaliteitensta tuut ook van toepassing zal zijn op de Slo waken. Het feit, dat vertegenwoordigers der regee ring naar Gdynia werden gezonden om een delegatie van in Amerika wonende Slowaken te begroeten, bewijst, dat Praag den wensch heeft den vrede te redden. Aangezien dit sta tuut zal moeten worden toegepast op alle na tionaliteiten, zullen de gedelegeerden dei- Polen, Hongaren en Roethenen het recht hebben het hunne te zeggen. De uitgewerkte juridische teksten zullen moeten worden bestudeerd en goedgekeurd door iedere belanghebbende nationaliteit, aleer zij ter goedkeuring aan het parlement kunnen worden voorgelegd. De punten van bespreking. Volgens inlichtingen, welke niet afkomstig zijn uit Praagsche regeeringskringen, zouden volgens Havas de besprekingen tusschen Hen lein en Hodza in groote lijnen hebben geloopen over de volgende punten: Henlein zou er vóór alles op gewezen heb ben, dat hij slechts op formeele uitnoodiging van Hodza bij dezen was gekomen. Henlein zou er op hebben aangedrongen, dat dit feit vermeld zou worden in het officieele commu niqué. Hem werd deze voldoening gegeven. Voorts zou Henlein hebben gevraagd de genomen militaire maatregelen in te trekken. Zelfs zou hij hebben ver klaard, dat, indien hem deze voldoe ning niet zou worden gegeven, hij zich genoopt zou zien dezen eisch in het openbaar te stellen om zich tegen over zijn partijgenooten van zijn ver antwoordelijkheid te ontlasten „voor het geval zich ernstiger incidenten zouden voordoen". Henlein zou getracht hebben de on wettigheid dezer maatregelen aan te toonen. Het aandringen van Henlein wordt waar schijnlijk gemotiveerd door het feit, dat zij in het gebied der Sudeten-Duitschers een gewel digen indruk hebben gemaakt. De propaganda der aanhangers van Henlein zou beoogen den Duitschers in Tsjecho-Slowa- kije te doen gelooven, dat de regeering te Praag opgehouden heeft den toestand in de Sudeten Duitsche gebieden meester te zijn en dat de bevolking er zich nu reeds zou moeten onderwerpen aan de bevelen van den Führer. Chineesche troepen vereenigen zich. Maatregelen voor verderen strijd. HANKAU, 23 Mei (Reuter/A.N.P.) Of ficieel wordt medegedeeld, dat alle Chineesche strijdkrachten, die de Japanners volgens hun zeggen ten zuidoosten van Soetsjau zouden hebben omsingeld, den spoorweg van Tientstin naar Poekau zijn overgetrokken en zich aangesloten hebben bij de overige Chinee sche troepen. De Chineezen treffen ten westen van Soetsjau maatregelen voor den verderen strijd. Zelfs wordt gemeld, dat zij reeds een tegenaanval zouden hebben ingezet. SJANGHAI, 23 Mei. De Japansche ma rinestrijdkrachten hebben thans het gebied om Haitsjau geheel bezet. De Chineesche ver sterkingen bij Lientoen, Toenglien en Silien zouden volkomen vernietigd zijn door bom bardementen uit de lucht en door de vloot. In de maand Mei zouden alleen reeds door het zesde Japansche legercorps zes Chinee sche divisies geheel vernietigd zijn. .(United Press). De aankomst der troepen heeft den toestand geheel gewijzigd en het gezag der regeering hersteld. De gematigde Duitschers hebben den extremisten direct verweten door hun provo caties verantwoordelijk te zijn voor deze maat regelen, die hun eenigszins hebben verschrikt. Het persoonlijke prestige van Henlein kwam direct in het spel. Overigens hebben de reis van Henlein naar het buitenland en zijn afwezigheid gedurende de kritieke dagen een ongunstigen indruk ge maakt op de Sudeten Duitsche bevolking. Henlein wil dan ook zijn prestige herstellen en de directe terugroeping der troepen ver krijgen. Hodza zal ongetwijfeld tegenover Henlein hebben doen uitkomen, dat nog Vrijdag de partij der Sudeten Duitschers als praelabele voorwaarde voor iedere verklaring het herstel der orde had gesteld. De regeering had de noodige maatregelen genomen om aan dit verzoek te voldoen. Emir Abdullah oppert vereeniging van Palestina en Transjordanië, Joden autonoom bestuur in hun districten. Emir Abdallah van Transjordanië. Emir Abdallah van Transjordanië heeft naar Havas verneemt, aan de commissie voor de verdeeling van Palestina een officieel schrijven gericht, dat dertien punten bevat aangaande het statuut van Palestina. De voornaamste punten zijn de- volgende: Pa lestina zou vereenig'd worden met Transjor danië. De toekomstige sta'at zou een Arabi sche staat zijn, waarin de Joden de rechten van minderheden zouden genieten en een autonoom bestuur zouden hebben in hun districten, terwijl zij tevens verhoudingsge wijs zouden zijn vertegenwoordigd in het par lement. De Joodsche immigratie zou tot deze districten beperkt worden, buiten welke iedere verkoop van gronden aan Joden ver boden zou zijn. Het schrijven stelt een rege ling voor een tijdvak van tien jaren voor, tij dens welken tijd het Britsche mandaat ge handhaafd zou worden. Chamberlain constateert ontspan ning in den toestand. Britsche regeering drong te Prrfag aan op regeling met de Sudeten-Duitschers. Duitschland om medewerking verzocht. In antwoord op een vraag van Attlee in het Britsche Lagerhuis heeft Chamberlain een kort overzicht gegeven van de jongste ;ebeurtenissen in Midden Europa. Hij zeide, dat de voornaamste zorg van de Britsche regeering was al haar invloed aan te wen den, waar zij kon, in woord en daad, ten einde den weg open te houden voor vreed zame onderhandelingen tot een bevredigende regeling. Op het oogenblik schijnt de toestand min der gespannen te zijn en de verkiezingen zijn kalm zonder ernstige incidenten verloopen. De Britsche regeering heeft de regeering van Tsjecho-Slowakije aangespoord alle maat regelen te nemen om incidenten te voorko men. en pogingen te doen om tot een duur zame overeenkomst te geraken door onder handelingen met de Sudeten Duitsche Partij. De regeering van Groot Brittannië heeft de volledige medewerking van de Fransche re geering. De Tsjechische regeering' heeft ge antwoord, dat zij de belangstelling van de Britsche regeering waardeert en dat zij be sloten was spoedig een volledige oplossing te zoeken. De Britsche regeering heeft verder de Duit sche regeering gewezen op het groote belang van het vinden van een oplossing, waardoor de Europeesche vrede zou woorden bewaard en zij gaf den ernstigen wensch te kennen, dat de Duitsche regeering met haar zou mede werken tot het vergemakkelijken van het tot stand komen van een overeenkomst. Tevens heeft de Britsche regeering aan Berlijn mede edeeld welke raad zij aan de regeering te Praag had gegeven en welk antwoord hierop was ontvangen. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken heetf hierop geant woord, dat hij de pogingen van de Britsche regeering begroette en dat de Duitsche re geering eyeneens Verlangde dat de onderhan delingen zouden slagen. „Ilalië is slechls toeschouwer" Opvatting te Rome ten aanzien van Centraal Europa. Uit Rome: Van bevoegde zijde is gisteren i een conferentie voor bu'tenlandsche jour- lalisten verklaard, dat Italië, wat de Tsjecho Slowaaksche kwestie betreft, slechts toe schouwer is. De kwestie zelf gaat Duitsch land en Tsjecho-Slowakije aan. Van Italië uit kan daarover niets gezegd worden. Ainilda-crême, die tevens zoo geed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat en Bruin. Doos 50 en 25 cent (Adv inoez flfeq... Ook Parijs acht de atmosfeer opgehelderd. Praagsclie regeering behield haar zelfbeheersching. Uit Parijs, 23 Mei: De indruk van ont spanning in den internationalen toestand met betrekking tot Tsjecho-Slowakije, is vandaag bevestigd. Een der beslissende factoren var» de ontwikkeling in de richting van een kal meering zou wel het onderhoud kunnen zijn dat heden tusschen Hodza en Henlein plaats gevonden heeft. De bestuurscommissie der Sudeten Duitsche partij weigerde Zaterdag nog te onderhandelen. Verder heeft de Brit sche ambassadeur te Parijs vanavond aan Bonnet medegedeeld dat men op het oogen blik geen enkele concentratie van troepen waarnam aan Duitsche zijde nabij de grens van Tsjecho-Slowakije. Deze omstandigheid is van groot belang, wanneer men overweegt, dat Zaterdag de Duitsche regeering niet ver heelde, dat zij er toe zou kunnen komen een gelijk aantal reservisten onder de wapene nen te roepen als de in Tsjecho-Slowakije op geroepen lichtingen omvatten. Men hoopt, dat deze teekenen van een zekere verbetering niet in gevaar worden gebracht door een in cident tijdens de verdere verkiezingscam pagne. In TsjeclxHSlowakije bijlft het overigens rustig en in strijd met sommige berichten heeft de Praagsche regeering, die onder deze omstandigheden bewijs levert van de groot ste koelbloedigheid en zelfbeheersching. heel haar gezag behouden. Geen enkel prerogatief is overgedragen aan het leger en aan de bur- erbevolking zijn geen wapens uitgereikt. Bonnet heeft vandaag telefonisch gesproken met den Franschen gezant te Praag, die hem op laatstgenoemd punt formeele verzekeringen heeft gegeven. Tenslotte kan gemeld worden, dat het nauwste contact met het grootste vertrouwen en op permanente wijze gehand haafd wordt tusschen Parijs en Londen. Poolsche opvalling over den toestand. Sleutel van het Tsjechische vraagstuk niet meer te Berchtesgaden. Maandag is te Warschau een merkbare ontspanning ingetreden na de ontvangst van berichten uit Praag, meldt Havas. Met name vermeldt men met voldoening het bevredi gende antwoord, dat de Tsjecho-Slowaaksche regeering den Poolschen gezant heeft gege ven over de concentratie van troepen aan de Poolsche grens, welke een zekere ongerust heid had gewekt bij de Poolsche minderheid in de buurt van Cieszyn (Teschen). De bladen publiceeren een communiqué, waarin wordt verklaard dat zich nog slechts weinig versterkte douaneposten aan de Poolsch-Tsjechische grens ophouden ten oosten van Cieszyn. Overigens heeft minister Beek zijn reis naar Stockholm niet uitgesteld, zooals bij ge ruchte verluidde. Dit feit schijnt er dan ook op te wijzen, dat de Poolsche leidende krin gen voor het oogenblik geen verergering voor zien van den toestand in Midden-Europa. De bladen doen uitkomen, dat de toestand zeer ernstig is. Zij verklaren bijna eenstem mig, dat de sleutel van het Tsjecho-Slowaak sche vraagstuk zich te Londen en Parijs be vindt en niet meer te Berchtesgaden. Zij voe gen hier aan toe, dat Duitschland onder druk van Engeland heeft toegegeven. „Groot-Brit- tannië heeft ditmaal te verstaan gegeven, dat het niet passief zou blijven, zooals op het oogenblik van de Anschluss", schrijft de Illustrowany Kurier Codzienny, het regee- ringsblad. „Overigens", aldus het blad, „heeft de houding van Frankrijk en Engeland een ontspanning teweeg gebracht in de Europee sche situatie". Bewapening van tic Britsche handelsvloot in oorlogstijd. Tsjechisch vliegtuig aan de Tsjechisch-Duitsche grens verongelukt. Beide inzittenden gedood. Havas meldt uit Praag 23 Mei: Vanmiddag is nabij Vejprty, een stad aan de grens van Tsjecho-Slowakije en Duitschland in Noord-Bohemen een Tsje chisch militair vliegtuig verongelukt. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat het toestel boven het grensgebied had gevlogen. Toen het verder boven Tsjechisch gebied vloog, vloog het zeer laag en plotseling stortte het omlaag en vloog in brand. De bei de inzittenden, een luitenant en een onder officier kwamen om het leven. Boven Duitsch gebied? Volgens het D.N.B. verscheen het toestel bo ven de stad Weipert aan de grens tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije, waarna het de Duitscche grens bij Barenstein pas seerde. Vele inwoners van Barenstein herkenden het toestel als een militair vliegtuig. In het toestel zaten twee personen, het was bewa pend met een mitrailleur. Het vliegtuig vloog zoo laag, dat men vreesde dat het tegen een van de fabrieksschoorsteenen van Barenstein zou stooten. Nadat .het vliegtuig geruimen tijd boven Barenstein had gekruist, vloog het in de rich ting van Pressnitz, dat in Tsjecho-Slowakije ligt. Boven den straatweg van Barenstein naar Pressnitz passeerde het vliegtuig de grens. Boven Tsjechisch gebied zoo vervolgt het D.N.B. begon het toestel te wankelen en stortte het omlaag. Toen het tegen den bo dem sloeg vloog het onmiddellijk in brand Regeering wil alle zeeschepen tot dat doel verbouwen. LONDEN 24 Mei. Het feit, dat Engeland ook in oorlogstijd gedeeltelijk afhankelijk zal zijn van het buitenland wat betreft de voor ziening van levensmiddelen heeft de Engel- sche regeering genoopt de Britsche handels vloot min of meer in staat te stellen zich zelf te verdedigen. In verschillende Britsche ha vens zijn groote voorraden scheepskanonnen en andere verdedigingsmiddelen opgeslagen en dadelijk bij het uitbreken van een oorlog zullen zij verdeeld worden onder de Britsche vrachtschepen. Het monteeren van geschut brengt echter eenige moeilijkheden mede. De dekken moe ten versterkt worden en ook op andere wijze moeten voorbereidingen getroffen worden Zoo heeft de Engelsche regeering bovendien een campagne ingezet voor het verbouwen van schepen. Tal van mailschepen en an dere vaartuigen zullen geleidelijk verbouwd worden zoodat zij onmiddellijk als de nood aan den man komt, van wapens voorzien kunnen worden. Dit plan wordt uitgevoerd op een basis van samenwerking tusschen de admiraliteit en de scheepseigenaars. Het aantal schepen, dat deze bewerking zal ondergaan, is zeer groot. Het vorige jaar is hieraan reeds 12.000 pond uitgegeven, dit jaar zal men er, naar ver wacht wordt, 60.000 pond aan uitgeven en in 1939 zal een nog veel hooger bedrag worden uitgetrokken. Het ligt in de bedoeling der re geering, dat op den duur alle schepen, die de Oceanen bevaren, op deze wijze zullen worden uitgerust. (United Press). (Nadruk verboden). Auto uit de bocht gevlogen. Eén persoon gedood, drie gewond. Een uit de- richting Breda komende auto, welke op weg was naar den Haag, is in den nacht van Zondag op Maandag waarschijnlijk door de te groote snelheid onder de gemeente Terheyden op den rijksstraatweg uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De vier ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING inzittenden werden uit den wagen geslingerd en bleven ernstig gewond liggen. Een passeerende automobilist waarschuwde de politie en eenige dokters. Het bleek, dat de bestuurder van den verongelukten wagen, de heer Veldvisch uit den Haag er zeer ernstig aan toe was. Hij werd naar het St. Ignatius. Ziekenhuis te Breda vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Ook de drie overige slachtoffers zijn naar dit ziekenhuis overge bracht. Het zijn de heer H. L. Preller, hoofdin specteur van politie te 's Gravenhage en echt- genoote, en de heer Berlet uit Parijs. Zij wa ren aanvankelijk buiten kennis, doch in den loop van den nacht keerde het bewustzijn te rug. Mevr. Preller had slechts snij- en schaaf wonden opgeloopen, doch de twee heeren wa ren er vrij ernstig aan toe, hoewel direct le vensgevaar niet aanwezig was. Overbrugging van het Vondelpark Kosten zullen ƒ450.000 bedragen. Maandag is verschenen de reeds geruimen tijd geleden aangekondigde voordracht van B. en W. van Amsterdam tot overbrugging van het Vondelpark tusschen van Baerlestraat en Eerste Constntijn Huygensstraat, voor welk werk, met inbegrip van de uitvoering der bijbehoorende werken B. en W. den raad een crediet vragen van f 450.000. De te maken veiibindingsweg zal moeten dienen voor alle categrieën van het verkeer; rekening houdende met het leggen van een dubbel tramspoor hetgeen wenschelijk wordt geacht zou de breedte van den nieuwen weg' dienen te worden gesteld op 30 M. te weten een rijweg van 17 a- 18 M. met vluchtheuvels bij de tramhalten en aan iedere zijde een voetweg van 6 a 6Vz M. breedte. Er is naar gestreefd, het uiterlijk van de overbrugging, gezien uit het Vondelpark, zoo licht en zoo open mogelijk te houden. Daartoe zijn, ter ondersteuning van het rijdek, slechts vier dunne kolommen aan de buitenzijde en twee dunnen korte pijlers in het midden van de overbrugging aangebracht. De vrije door- rijhoogte is op 3 M. gesteld. Onder de werken, welke wegens hun nut voor een spoedige uitvoering met steun van het werkfonds in aanmerking komen, neemt het tot stand brengen van de overbrugging van het Vondelpark een belangrijke plaats in. B. en W. hebben dan ook aanleiding gevonden zich tot het bestuur van het Werkfonds te wenden met het verzoek, aan de gemeente dien steun te willen verleenen, Met het Werk fonds werd overeenstemming bereikt, onder voorwaarde o.m. dat met het maken van de verbinding uiterlijk vóór 1 Juli 1938 moest worden begonnen, nadat te voren de mede werking was verkregen van het bestuur van het Vondelpark. De onderhandelingen met dat bestuur hebben tenslotte tot het resultaat geleid, dat een regeling kon worden getroffen op de in de voordracht opgenomen grondslagen. PROGRAMMA Thijs legde Flapoor over zijn knie en toen ging hetvan-dik-hout- zaagt-men-planken Dickie stond een beetje angstig toe te kijken. Eigenlijk vond hij het wel een beetje zielig voor Flapoor, dat hij zoo'n pak rammel kreeg, maar het was wel zijn eigen schuld. Wie zijn vrienden in den steek laat krijgt een pak rammel! En dat was eigenlijk maar goed ook. Zoo, haasje, dat was dat! Thijs veegde zijn voorhoofd af, hij had het er warm van gekregen. En nou gaan wij eens even op zoek naar Zwartmuts, die zal je dan wel verder zeggen, wat je doen moet. Allereerst moet je natuur lijk excuus aan de Baardmannen gaan vragen, dat je zoo maar goud wilde stelen en hun huis bent ingegaan zonder het te vragen. STELEN.'! Bah, ik houd niet vav liere^ i'' telen' Beloof je me, Flapoor, dat je nooit meer stelen jult?? Flapoor begon te huilen en beloofde het. Toen pakte Thijs hem weer beet en bracht hem naai buiten. En Dickie hem natuurlijk na! Nou eens kijken, ot we Zwartmuts kunnen vinden, zei Thijs, terwijl hij even om zich heen keek. WOENSDAG 25 MEI 1938. HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.009.15 Gramofoonmuziek, (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (1.001.20 Gramo foonmuziek). 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecur sus. 4.00 Berichten. Hierna: KRO-Kamer- orkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO— orkest. 5.45 Felicitaties. 6.05 KRO-Melodis ten en solist. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over de Pygmeeën van West-Afrika. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten A.N.P., Mede- deelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 KRO- Symphonie-orkest en solist. 9.30 Reportages. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Bertus van Din- teren en zijn Tzigane-orkest. 11.0512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. lOm 8.15 Berich ten.) 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedr'j- ven. 11.30 Voor de werkloozen. 12.00 Gramo foonmuziek. (Om 12,16 Berichten). 12.451.45 VARA-orkest. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 VARA-orkest. 6.15 Esmeralda-septet. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.06 Vocaal concert. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herha ling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP„ VARA-Varia. 8.15 Cabaretprogramma. 9.15 Radiotooneel. 10.00 Berichten ANP., 10.05 De Ramblers. 10.30 Populair concert, 11.00 Fluit- kwartet. 11,2512.00 Gramofoonmuziek. RADIO PARIJS. 1648 M. 8.109.05 en 10.30 Gramofoonmuziek. 12.35 Orkest van de Garde Républicaine. (Om 1,50 zang). 3.05 Vioolvoordracht, 3.20, 4.20 en 4.35 Zang. 5.20 Cantrelle-orkest. 8.50 Piano voordracht. 9.20 Variétéprogramma. 10.50- 11.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Amusementsorkest. 8.50 Gouw orkest Silezië. 12.20 Fabrieksorkest. 1.35 Gra- mofoonmuziea. 2.30 Populair conceit. 4.50 O. Schumer's orkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Gevarieerd concert. 12.30—3.20 Omroep- dansorkest, solisten en balalaikakwintet „Ba- jan". BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepl dansorkest. 1.30 Omroepsalonrokest. 1,50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. G.50 Gramofoonmuziek. 7.20 en 8.20 Zang. 8,50 Conservatorium-orkest te Mechelen en so list. 11.5011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 Omroepklein orkest. 1,502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Van Hecke-kwartet (met toelichting). 6.35 Om- roepkleinorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest, kinderkoor en declamatie 9.20 Uit New-York: Reportage. Hierna: Gra mofoonmuziek. 10.30 en 10.45—11.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Gevarieerd concert. 8.10 Berichten. 8.20 Declamatie. 8.30 Italiaansch-Duitsch Ope- ra-f eestconcert. (9.35—9.55 Duitschland- echo). 10.20 Berichten. 10.40 Politiek maand overzicht. 11.00 Sportreportage. 11.05 Berich ten. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20—2.20 Om roeporkest en solist. (1.15—1.26 Tijdsein).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6