Het Nichtje van buiten De eerste honderd kantjes „Hollandsche Nieuwe' zijn Maandag per auto van IJmuiden te Vlaardingen aangevoerd. De gebruikelijke belangstelling ontbrak niet en het „zeebanketbleek van prima kwaliteit te zijn De spanning in Tsjecho Slowakije. Een over zicht der luisterende massa gedurende een der Sudeten-Duitsche demonstraties van de laatste dagen M Het eeuwfeest van Artis te Amsterdam. De herdenkingszilting in de Koningszaal tijdens de rede van den voorzitter van het genootschap, Robert May De voorzitter der Neder- landsche Kamer van Koop handel te Parijs, de heer M. van Gelder, tijdens zijn rede op het door de Kamer aangerichte banket Op het trottoir voor het gebouw „De Nijverheid" te Rotterdam ontplofte Maandag een bom, die door een man in een koffertje werd meegedragen. De man werd gedood. Eenige andere personen liepen verwondingen op. De plaats der explosie Een brug over het Vondelpark te Amsterdam. - De afdeeling bruggen van den Amsterdamschen Dienst van Publieke Werken heeft een plan ontworpen tot over brugging van het Vondelpark. De maquette van het plan In de Westerkerk te Amsterdam werd Maandagavond onder leiding van den heer W. van Tol de eerste repetitie gehouden voor de groote zanghulde, welke op 7 September a.s. aan H. M. de Koningin zal worden gebracht Ter herdenking van den 75sten jaardag der vrijverklaring van de slaven in Suriname worden van 1 Juni tot 31 December in Surïnamezgn. Emancipatie herdenkingspostzegels uitgegeven FEUILLETON LADY TROUBR1DGE. 29) Linet vergat op slag alle narigheid. Binnen enkele minuten zou Torquil weer bij hen zijn en, ondanks alles maakte die gedachte haar opgetogen. „Maar dat is eenig Marcus! Wat een reu zehof, dat hij daar was", zei zij, terwijl zij haar best deed, haar stem gewoon te doen klinken. Marcus scheen het niet geheel met haar eens te zijn. Hij had liever een auto van de garage gezien, die benzine bracht. Linet was nog zoo'n kind. Torquil was wel geen klets. maarmisschien zou hij deze benzinepech verkeerd uitleggen. Toen haalde hij zijn schouders op en pieker de er niet verder over en toen TorquiTs wa gen ongeveer tien minuten later bij hen kwam begroette hij hem met een vriendschappe- lijken glimlach. „Reusachtig aardig van je, om ons te komen halen", zei hij. „Maar dat had je niet behoe ven te doen. Ik had gerust mijn eigen wagen naar huis kunnen rijden, als jij wat benzine meegebracht had,". Dat heb ik gedaan en je ziet. dat ik den monteur ook heb meegenomen". Deze inspecteerde den wagen en kwam tot de ontdekking dat er iets aan den carburator haperde. Hij stelde voor den wagen mee naar de garage te nemen en hem morgen terug te bezorgen. „Dan hebben we jou inderdaad noodig" hoorde Linet Marcus zeggen. „Als miss Seton dus maar in mijn wagen over wil stappen, dan kunnen we meteen weg rijden", zei Torquil kort en zakelijk. „Het is vreeselijk aardig van u. Lord Ro want. om ons op te komen halen. We wisten heusch niet, wat we moesten beginnen". Doch Torquil keek strak en scheen haar dankbetuiging niet te hooren. „Achterin zit u het beste", zei hij. „Stap in, Marcus!" Hij zette den motor aan en het scheen, alsof het stuur al zijn aandacht in beslag nam, want hij keek geen enkele maal achterom. Eerst trachtte Marcus nog een gesprek met Linet gaande te houden, maar toen zij langs de verlaten wegen snelden, terug naar Londen, werd hij. door de snelle, glijdende beweging- van den wagen slaperig. Hij legde zijn hoofd tegen de kussens en viel in slaap. Doch Linet, in het andere hoekje, was nooit wakkerder geweest dan op dat oogen- blik. Voor het eerst kwam de gedachte bij haar op, dat Lord Rowant, die toevallig in die garage geweest was. zijn eigen conclusies zou trekken om dezen nachtelijken tocht van Linet met Marcus. Hij zou haar natuurlijk heelemaal niet gelooven, als zij hem zou vertellen, dat Marcus haar totaal onverschil lig liet. Zij gevoelde dat zij het hem uit moest leggen. Marcus sliep vast en zij waren dus eigenlijk alleen. Voorver leunend zei zij zacht jes: Dord Rowant". Torquil scheen 't niet te hooren, of wenschte niet te antwoorden en toen'miste zij den moed het nog eens te probeeren. Nu was het te laat. Zij reden reeds langs Piccadilly en binnen enkele minuten zouden zij voor Ladogan Terrace stilhouden. Zij leunde achterover en sloot wanhopig haar oogen. Zij was er zich niet van bewust, dat de wagen voor een rood licht moest wach ten en dat Torquil zich omkeerde en haar onderzoekend aankeek met een blik. die haar hart sneller zou hebben doen kloppen, indien zij dezen had opgevangen. Toen Linet den volgenden morgen, recht op in bed gezeten, haar eerste kopje thee dronk, kwam tante Beatrice, in een satijnen peignoir gehuld en met een kanten boudoir- mutsje zorgvuldig over haar grijzende haren de kamer binnen. Linet had nog geen enkele maal zoo vroeg bezoek van haar tante gehad en met een kloppend hart begreep zij dat haar iets heel onpleizierigs te wachten stond en dat het iets hee! belangrijks was, dat tante Beatrice er toe geleid had haar behagelyke bed zoo vroeg te verlaten. De eerste woorden reeds maakten een einde aan alle gissingen. „Waarom was je zoo schandelijk laat, gister avond, Linet?" vroeg zij. „Tams en ik zijn even over eenen thuisgekomen; zoolang heeft die rit van jou van de taptoe naar huis dus niet kunnen duren". „Dat heeft het ook niet, tante Beatrice". Een een beetje haperend vertelde Linet, dat zij door die bui overvallen waren en dat toen de benzine op geweest was. „En toen moesten we wachten tot die ergste bui voorbij was en Marcus kon gaan telefoneeren in de herberg. Daardoor is het zoo laat geworden". Toen Linet haar verhaal geëindigd had, slaakte zij een zucht van verlichting. Nie mand zou toch kunnen zeggen, dat het. haar schuld was, of dat Marcus de ooi-zaak was van wat er gebeurd was. Zelfs- tante Beatrice niet. Mrs. Winsley stond met opgetrokken wenk brauwen en een uitdrukking, die Linet niet begreep, haar nichtje aan te staren. „En wat- moet er nu gebeuren. Linet?" vroeg zij. „Gebeuren, tante Beatrice?" herhaalde Li net verbijsterd. „Ik begrijp u niet. Waarom zou er iets moeten gebeuren?" Toen lichtte mrs Winsley haar verder in, „Omdat je, mijn lieve, domme meisje, je door dit avontuur hopeloos gecompromit- eerd hebt. ..Hopeloos gecompromitteerd De woorden benamen Linet den adem. „Maar niemand weet het", zei zij, „alleen lord Rowant", Het was de eerste de beste ver dediging, die haar te binnen schoot. „Maar lord Rowant," hernam tante Bea trice, „zal het zeker aan zijn moeder vertellen en aan dien broer van hem. Je kunt er van op aan, dat in een ommezien iedereen het weet. Begrijp me goed, Linet, het is niet, dat ik jou niet vertrouw, of de bedoelingen van Marcus in twijfel trek, maar ik heb het over den schijn van de dingen. De wereld is nu eenmaal verschrikkelijk wreed. onze we reld tenminste en ik wil toch liever niet aan Helen zeggen, dat je in je eerste seizoen al een schandaal verwekt hebt". Linet keek haar zwijgend aan, doodelijk verschrikt, door de wreede woorden, die nu haar onschuldig avontuur in zulk een geheel ander licht plaatsten. En dat was het licht, waarin de uitgaande wereld het zou zien en dat was de wijze, waarover men er over zou spreken. Langzaam druppelden de tranen over haar bleeke wangen. Zij had haar handen ineenge klemd en haar thee stond koud te worden. Bij het zien van deze tranen trok tante Beatrice een stoel naar het bed en trachtte het meisje te kalmeeren. „Huil nu maar niet, Linet. Het is heelemaal niet erg. als de menschen maar eenmaal we ten, dat je dien tocht met je aanstaanden echtgenoot maakte. En ik zal er wel voor zor gen dat dat gebeurt. Ik moet eerst eens met Marcus praten", zei tante Beatrice opge wekt, „en dan moet er onmiddellijk een ver lovingsadvertentie in de kranten". Haar stem was vriendelijk en bemoedigend, doch toen Linet onverwachts opkeek, zag zij, door een waas van tranen heen, hoe er een glimlachje om haar lippen speelde en hoe de bleekbauwe oogen gloeiden van triomf en voldoening. Die glimlach deed Linet haar tranen weg strijken en maakte dat zij het laken kramp achtig vastklemde. „Dat is onmogelijk, tante Beatrice, Mar cus en ik hebben er over gesproken en hij wenscht heelemaal niet met me te trouwen, dus het heeft geen zin daarover te denken'" Mrs. Winsley keek Linet aan, alsof zij de kracht van haar tegenstandster wilde me ten. Blijkbaar overtuigd, dat zij overwin naar zou blijven, zei ze streng: „Wenscht niet met jou te trouwen, Linet? Ik begrijp niet wat je bedoelt, maar ik verze ker je, dat hij met je zal trouwen als ik eens met hem gesproken heb en dat zal ik doen, zoodra ik bij jou vandaan ga. Voor zoover ik weet is Marcus Standish een man van eer en hij zal een meisje niet in den steek laten, als haar reputatie op het spel staat." „Maar tante Beatrice". Linet trachtte ver standig en bedaard te spreken, hoewel haar hart bonsde, „mijn reputatie -kan door zooiets toch niet lijden. Ik geloof, dat u overdrijft. Echt. Lord Rowant zal er met niemand over spreken. En al deed hy dat dan is er nog niets gebeurdf waarover ik me behoef te schamen." Voor de eerste maal keken de blauwe oogen tante Beatrice hitdagend aan. „Vertrouw er maar op, dat ik beter weet wat er in de wereld te koop is, dan jij", beet zij Linet toe en -zij kreeg een kleur van boos heid. „Er is iets heel onplezierigs gebeurd en het is mijn plicht, dat te herstellen. Je zult Marcus vandaag ontvangen, of op z'n laatst morgen en de advertentie wordt direct in de Times geplaatst, zooals ik je daarnet al ge zegd heb. Ik wensch er' geen woord meer over te hooren, Linet, of ik zal je niet langer hier kunnen houden". Tante Beatrice stond op en liep op de deur toe, toen Linet uit haar bed gleed en haar den weg versperde. „Maar ik heb u nog iets te zeggen, tante Beatrice", riep zij uit. „Dan wacht je", zei tante Beatrice, tot je gehoord heb, wat i k te zeggen heb!" (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8