I Het Nichtje van buiten Bij Wilton-Feyenoord te Schiedam zijn voor rekening der De Juliana-Bernhardbank in het park Vreugd en Rust te Voorburg, als De aankomst van de „Nieuw Amsterdam" op de eerste reis naar Amerika Nederlandsche regeering 2 onderzeebooten in aanbouw herinnering aan het Prinselijk gereed en zal binnen' ging niet officieel vertoon gej^ard^-^H^gepavoiseerde zeekasteel in de Het nieuwe zwemstadion te Naarden is Dinsdagavond officieel ge opend. De burgemeester van Naarden, de heer J, E. Boddens Hosang, tijdens zijn openingsrede Het smelten der sneeuw gepaard met den hevigen regenval der laatste dagen heeft in een groot deel van Stiermarken ernstige overstroomingen veroorzaakt. Een telegrafische foto van het geteisterde gebied Op het Emmaplein te Amsterdam, waar een monument voor wijlen H. M. Koningin Emma zal worden opgericht, is men met de voorbe reiding begonnen De bekende dichter-zanger Koos Speenhoff maakte Dinsdag de proef vaart mede van het voor de Kon. Shell bij de Ned. Scheepsbouw Mij. gebouwde motor-tankschip „Carelia". Koos Speenhoff bezingt het nieuwe schip FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 30) „Wat dat ook mag zijn, tante Beatrice", zei Linet kalm, hoewel het hart haar in de keel bonsde. „Ik wil u zeggen, dat ik me niet met Marcus wil verloven. Over veertien dagen komt Mammy terug en dan kunnen we haar vragen wat het beste is. Tot zoolang wil ik me niet verloven, wat u ook beweert.#* Dit was een openlijke opstand en mrs. Wins- ley was een oogenblik volmaakt de kluts kwijt. Linet was altijd zoo lief en volgzaam ge weest, dat zij er stellig op gerekend had, dit kwade avontuur tot haar eigen voordeel uit te buiten en het meisje haar wil op te leggen. Het paste haar in het geheel niet op Helen's terugkeer te wachten. Helen Seton was een idealiste, die van wereldsche zaken geen ver stand had en waarschijnlijk zou zij de zijde van haar dochter kiezen. Nu zij zich zoo lee- lijk in haar plannen gedwarsboomd zag, ver loor Beatrice Winaley het hoofd en haar eigenlijke driftige temperament kreeg de overhand. „Jij ondankbaar kind", schreeuwde zij. „Heb je dan vergeten, wat ik voor je gedaan heb? De japonnen, de feesten, die je gehad hebt? Geen moeder had meer voor )e kunnen doen en als dank voor dat alles breng je je»lf in opspraak en dan weiger je nog het eenige te doen wat er overblijft. Ik wensch geen schan daal in verband met mijn nichtje, al kan het jou dan niet schelen". Zij zag, dat die pijl doel getroffen had. Een oogenblik stond Linet bevend, zonder iets te zeggen, tegenover haar. Toen zei zij schuch ter; „Het spijt me, als u denkt, dat ik mezelf in opspraak gebracht heb. Maar hoe het ook zij, trouwen doe ik niet met Marcusnooit!" Mrs. Winsley's woede kende geen grenzen meer en alle voorzichtigheid uit het oog ver liezend, bracht zij haar heimelijke wrok en angst onder woorden. „Ik weet wel waar jij op uit bent. Dat weet ik al een heelen tijd", zei ze en haar stem klonk dreigend. „Jij wilt- niet met Marcus Standish trouwen, omdat je hoopt Torquil Rowant aan den haak te slaan, maar laat ik je vertellen, dat je dat toch nooit zal lukken". „O, tante Beatrice!" Linet stak smeekend haar hand op. om deze wreede woorden af te weren, hoewel zij wist, dat dat tevergeefs zou zijn. Als iemand, die gewend is. zichzelf in bedwang te houden, een maal zijn zelfbeheersching verliest, moet die razernij ook tot het laatste toe uitwoeden. Tante Beatrice tierde voort en zei vreese- lijke dingen over de gemeene wijze, waarop Linet gehengeld had om dezen voornamen, veelbegeerden jongeman aan den haak te slaan en zijn voorkeur voor Tanis te vernie tigen door openhartigheid en eenvoud te si- muleeren. He' was een verschrikkelijke scène en toen mrs. Winsley een beschuldigenden vinger op Linet richtte, was het meisje een flauwte na bij. „Ontken het, als je durft, dat je in het be gin verliefd was op dien jongen Standish tot je je kansen dacht schoon te zien. om je netten voor Torquil Rowant uit te zetten. Om hem ben je plotseling van idee veranderd en wou je Marcus niet h«bb«n. toen bij je ten hu welijk vroeg". Linet kromp ineen. Dat was in ieder geval de waarheidhet eenige greintje waar heid tusschen al de vreeselijke, onredelijke dingen, die tante Beatrice er uit gegooid had. Het was om Torquil, dat zij nooit met een anderen man zou trouwen, hoewel tante Bea trice er nooit eenig besef van zou hebben, hoe nederig en vol zelfverloochening haar liefde voor dien man was. Zij maakte een beweging, die al haar wanhoop te kennen gaf. „Ze nu niets meer. Ik kan het niet verdra gen", smeekte Linet. En nu de aanval van razernij bij tante Beatrice bedaarde en haar verstand weer de overhand begon te krijgen, zag zij in, dat zij te ver gegaan was. „Je brengt me ook tot het uiterste. Linet", zei zij min of meer verontschuldigend. „Maal ais je nu verstandig wilt zijn, dan wil ik dat wel vergeten. Ik ga nu Marcus opbellen en dan zal ik je het resultaat wel meedeelen." En zonder verder nog een blik op het ver slagen meisje te richten, verliet zij het ver trek en sloot de deur achter zich. Linet deed een wanhopige poging om niet in snikken uit te barsten. Deze scène was ver schrikkelijk geweest voor de dochter van Helen Seton. Maar het ergste hadden de wreede woorden van haar tante het meisje ge kwetst waarmede deze haar had verraden welke valsche en verkeerde motieven zij aan Linets onschuldige gedragingen had toege kend, van het eerste oogenblik af, dat het meisje bij haar in huis was gekomen. Deze bittere beschuldigingen klonken Linet nog in de ooren en zij begreep, dat zij hier nu niet langer kon blijven. Dat was onmogelijk. Zij kon tante Beatrice niet onder oogen ko men en aanhooren. dat deze tegen Marcus ge zegd had of tot welke belofte zij hem gedwon gen had. Zij moest weg en wel heel snel, voor haar tante haar verzocht bij haar te ko men. Haastig greep zij een peignoir en spoedde zich naar de badkamer, kwam snel terug en kleedde zich aan, terwijl zij nu en dan even luisterde of er geen voetstappen klonken en of tante Beatrice het meisje niet zond om Linet te waarschuwen bij haar te komen Er kwam evenwel niemand en Linet zette met trillende vingers haar hoed op, sloeg met kloppend hart nog een blik in het rond; overwoog, of zij misschien haar bezittingen nog in een koffertje zou kunnen pakken, doch kwam tot de conclusie dat het verstan diger was dit niet te doen. Eenmaal buiten gekomen, zou haar wel een of ander plan te binnen schieten en zou den haar zenuwen wel zoo gekalmeerd zijn, dat zij behoorlijk kon overleggen, wat zij zou doen. Nu was haar eenige gedachte, ongezien het huis te verlaten en als zij nog ging pakken, dan was het misschien straks te laat. Het geluk was met haar. Mrs. Winsley was in haar eigen kamer aan het telefoneeren en Tanis was nergens te beke: nen. Linet sloop de trap af en opende de voordeur. Zij was het dienstmeisje voorbijgegaan, dat de hal aan het stoffen was, doch het meisje was alleen even opzij gaan staan, om haar door te laten en had geen opmerking gemaakt over het feit, dat miss Seton reeds zoo vroeg de deur uit ging. Het was een heerlijke, frissche Juni-ochtend die evenwel een heeten dag voorspelde en toen Linet een eindje geloopen had gaf zij aan een plotselinge opwelling gehoor en riep zij een taxi aan. Zij gaf den man opdracht haar naai de Albert Gate te rijden. Zij verlangde naar de rustige groene gazons van het park, doch toen zij eenmaal daar was aangekomen, bleek het dat het denken daar niet gemakkelijker was. Zij gevoelde zich erg slap en zij kon haar gedachten niet concentreeren. Ze liep doelloos over het gras tot zij tenslotte op een bank neerviel en ze zat zoo bewegingloos, dat een paar kinderen, die vroolijk aan het spelen wa ren, verwonderd naar die stille .gedaante ble ven kijken en zich afvroegen, of die werke lijk net zoo levend was, als zijzelf. Toen zij voorbij waren, bleef het pad een poosje leeg en eeii muschje wat brutaler dan de anderen, waagde zich vlak bij Linet's vo«- ten, om een paar kruimeltjes weg te pikken. Het zien van het vogeltje leidde haar ge dachten even af zij trachtte het gevoel van wanhoop van zich afte schudden, dat zich van haar had meester gemaakt, toen zij zich' realiseerde, dat tante Beatrice haar eigenlijk van Ladogan Terrace had weggejaagd, en dat zij, tot mammy terugkwam, verschrikkelijk eenzaam zou zijn. Zij bedacht zich, dat ze maar heel weinig geld had en volkomen zon der eenlg plan, zonder kleeren of wat ook, aan haar lot was overgelaten. Het was een bitter einde van een bezoek, dat zoo veelbelovend had geleken. De tranen, die zij dien heelen morgen te- rnggedrongen had kwamen nu los en, het gezicht in haar handen verbergend, snikte Linet, alsof haar hartje zou breken. Linet vergat alles om zich heen. Zij hoorde ook niet, hoe een rolstoel langs het verlaten pad geduwd werd en was zich niet bewust, dat de invalide haar scherp opnam. „Laat me een oogenblikje hier", zei Nick Rowant zacht tot zijn bediende. ,,Ik wil even met Miss Seton spreken. Jij kunt daarginds wel wachten". Toen Linet eindelijk de handen van haar gezichtje wegnam en naar een zakdoek zocht, bemerkte zij, dat de bruine oogen van den in validen jongen haar recht aankeken en met zachte stem zei Nick Rowant: „Maar Linet, wat scheelt er aan?" Linet deed moeite zich te beheerschen. „Alles", zei zij eenvoudig. „Maar het spijt me, dat je my h,er zoo gevonden hebt, Nick. Ik dacht dat ik alie«n was en wou eens flink uithuilen." „Trek je daar maar niets van aan", ant woordde hij, „het wordt overigens tijd, dat ik ook eens naar jou moeilijkheden luister. Je hebt genoeg van de mijne gehoord. Je bent niet zooals ik. Jij raakt ni«t voo* niets over stuur. Je met wel een zeer gegronde reden hebben om te huilen". (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10