Nieuwe haring. BEVERWIJK Jaarvergadering Tuinders- vereeniging „Kennemerland". Afschrijving op het déficit. Gisteravond hield de R.K. Coöp. Tuinders- vereeniging „Kennemerland" in het veiling gebouw aan de Breestraat haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer J. P. Nijssen, memo reerde in zijn openingswoord o.m., dat de laatste steunuitkeeringen over 1937 niet zijn meegevallen, hoe dankbaar de veilingen dan ook zijn voor de extra uitkeeringen op de aardbeien, geveild van 518 Juli. De totale uitkeeringen blijven evenwel beduidend onder die van 1936. De veilingopbrengsten waren tot 1 Mei f 13.000.— hooger dan in 1937, doch er werden 30.000 kisten meer geveild. De spinazieteelt is een strop geweest als ge volg van de slechte kwaliteit en de slechte prijzen. Sommige andere artikelen als rabarber, witlof, peen en sla hebben een aardigen prijs gemaakt. Zoolang de exportvooruitzichten, vooral wat Duitschland betreft, niet beter worden, zullen de tuinders volgens den voorzitter wel in de misère blijven zitten met den afzet van het product. Om te trachten iets van het Duit- sche afzetgebied te bemachtigen worden door de veilingen morgen veilingen gehouden voor export en binnenland. Het bestuur zal verder met het bestuur van de Vrije Veilingen alles doen wat noodig is, om den toestand voor de streek te verbeteren, voorzoover het de afzet van de producten be treft. Het steunt daarbij op de volle mede werking van het Centraal Bureau van de vei lingen te Den Haag, dat steeds een open oog heeft voor het streven en voor de belangen van de streek „Kennemerland". Vervolgens herinnerde de voorzitter aan de kwijtschelding van de schulden aan het Rijk en de Boerenleenbanken onder bepaalde voor waarden, waardoor de coöperaties en de bol- lenveiling belangrijk werden ontlast. Een van die voorwaarden is, dat Kennemerland en de Vrije Veiling in de toekomst blijven samenwer ken en dat direct alle schuld aan alle debi teuren wordt kwijt gescholden. Zoo'n kwijt schelding heeft natuurlijk haar schaduwzijde. Het lijkt als het ware een premie voor dege nen, die het met de betaling niet zoo nauw hebben genomen. Het bestuur moet zich even wel richten naar de omstandigheden. Het be lang van de coöperaties eischte, dat over de bezwaren werd heengestapt, want voor de ver- eenigingen beteekende het regeeringsbesluit, dat het restant van de schuld ad f59.000.— kwam te vervallen. Op 28 Mei 1934 was de schuld f 65.000.—de Uitstaande vorderingen beliepen f 148.000. In 19341935 is nog f 10.000.ontvangen, doch daarna werd weinig meer betaald. De steeds verdere achteruitgang van de bedrij ven van de debiteuren baarde grootere zor gen. De regeering wilde evenwel niet tot dwangmaatregelen overgaan. De commissie, belast met de incasseering van de vorderingen, bestaande uit de heeren Nijssen, Muijen en De Groot vond daarin aanleiding tot het richten van een request aan den minister van landbouw, waarin werd verzocht de coöperaties voor de gevolgen te vrijwaren en maatregelen te treffen om door kwijtschelding tot algeheele liquidatie te kun nen geraken. Het heeft echter nog tot 8 April 1938 geduurd alvorens de nadere overeen komst is tot stand gekomen en het heeft nog heel wat conferenties vereischt, voordat men zoover was. Spr. deelde hierna nog mede, dat het be stuur overweegt de statuten zoodanig te wij zigen, dat de nieuwe leden niets cnet de oude verliezen te maken hebben. Daardoor hoopt het bestuur de toetreding van jonge tuinders mogelijk te maken. Afschrijving op het déficit. De balans, die na dit openingswoord in be handeling kwam, sloot op een bedrag van f244.962.08 met een saldo van f3.339.21, De exploitatierekening gaf een winstcijfer aan van f 3.339.21. Het bestuur stelde voor hiervan f 783.3X3 te reserveeren voor rente van het déficit en contributie, extra af te schrij ven op emballage f 658.79» en het restant af te boeken op het oude déficit. Het totale dé ficit wordt dan f 101.358.64. Het bestuur stelde verder voor het aandeel in het oude déficit wegens winsten in 1936 en 1937 met f 15.per lid te verminderen en een gelijk bedrag af te lossen aan hen, die volledig hebben deelge nomen in de leening van het déficit. Deze voorstellen werden goedgekeurd. Hierna werd vastgesteld: vermindering van het crediet bij de R.K. CoÖp. Land- en Tuin- bouwbank van f 150.000.— op f 1Ï25.000.— waartoe werd besloten. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat op 8 April een nadere overeenkomst is getrof fen met het Rijk, de R.K. Coöp. Land- en Tuinbouwbamk en de Coöp. Centrale Raif- feissenbank te Utrecht, waar bij deze instel lingen voorloopig vrijstelling van rente en af lossing verleenen aan de Vereenigingen „Ken nemerland" en Vrije Veiling van de schulden, aangegaan bij acte van 28 Mei 1934, per 31 Dec. 1937 bedragende ongeveer f59.000.— en waarbij na 5 jaren een finale kwijting en schrapping dezer schulden is gewaarborgd onder voorwaarde, dat Kennemerland en Vrije Veiling samen blijven veilen en dat direct aan alle debiteuren van de bloembollen veiling vol ledig kwijtschelding hunner schulden wordt gegeven. Aan alle instanties, die daartoe hebben me degewerkt werd dank betuigd. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren J. P. Nijssen als voorzitter, N. Commadeur, J. Zonneveld, A. Meyland als bestuursleden, H. Vendel en P. Klaassen als commissarissen bij acclamatie herkozen. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat het JCIIEEP/ T'JMNCEN: HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochmonar, Vanc. n. Rott. 23 te San Franc. Volendam, 24 v. Rott. te N.-York. Edam, Philadelphia n. Rott. 22 te Sorel. Delftdijk, Vanc.n. Rott. 23 van Glasgow. HOLLAND—AFRIKA LIJN Bloemfontein (uitr.) vertr. 25 v. Pt. Natal. HOLLAND—WEST-AFRIKA. Jaarstroom (uitr.) 22 te Grand Bassam. HALCYON LIJN ZStad Zwolle, 22 te Bilbao voor Rott. Stad Dordrecht, 23 v. Vlaard. te Lulea. Flensburg, 22 v. Vlaard. te Narvik. Stad Amsterdam, 23 v. Lulea n. Rott. Stad Haarlem, Rott. n. Melilla p. 23 Gibr. Rozenburg, 24 v. Vlaard. n. Bilbao. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Grootekerk (thuisr.) 21 v. Manilla. Meerkerk (uitr.) 24 v. Colombo. Zuiderkerk (thuisr.) 23 v. Genua. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Meliskerk (thuisr) 23 v. Dakar. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Euterpe, 24 v. Amst. te Bordeaux. De eerste nieuwe is er weer, Genaamd het Hollandsc-h zeebanket. Voor smullers is er eens te meer Een lekker hapjein het vet. De jonge haring heeft gestoeid In 't zoute water tot voor kort, Nu is hij plotseling gegroeid Zoodat hij tot een ,.wal"visch wordt. De school is voor hem uitgegaan. Voordat hij daarin had geleerd. Hoe zich een haring in 't bestaan, Tegen den sluwen mensch verweert. De eerste nieuwe is er weer, Genaamd het Hollandsch zeebanket, Het zwom zoo lustig op en neer, Maar het ontkwam niet aan het net. Nu is hij in den dood verstrakt, Na 't leven, dat maar net begon. Met broeders op elkaar gepakt, Als nou, als haring in een ton; Om straks over de tong te gaan, En smeuïg, pittig, malsch en koud, Neemt hij zijn afscheid van 't bestaan, Omdat de mensch zoo van hem houdt. De eerste nieuwe is er weer, Genaamd het Hollandsch zeebanket, En straks wordt het met alle eer Weer in een smulgraf bijgezet. P. GASUS. Rijk een subsidie zal verleenen voor het on derzoek naar de degeneratie en de veredeling van de aardbeien. Na de aandacht te hebben gevestigd op de spreekuren van den Rijkstuinbouwconsulent, deelde hij mede, dat in het seizoen morgen veilingen zullen worden gehouden voor aard beien, in hoofdzaak met dop, voor export en binnenland. De aanvang zal zijn tusschen half 10 en 10 uur. Evenals vroeger zal IV2 pCt. worden inge houden als premie voor de 30 eerst geveilde wagens. Hierna werd de vergadering gesloten. Het concours van de Harmonie- kapel. Aan den vooravond van het muziekconcours, georganiseerd door de Beverwijksche Har moniekapel, zal door de Beverwijksche Har moniekapel op het keurig ingerichte feest terrein achter het Kennemer Theater aan de Zeestraat, alhier een openingsconcert wor den gegeven met medewerking van het Man nenkoor „Zanglust". Uit het reeds in ons blad gepubliceerde programma bleek wel, dat den muziek- en zanigliefhebbers een genot volle avond wacht. Donderdagmorgen te half twaalf wordt het concours in de nieuwe zaal van het Kenne mer Theater officiëel geopend. De opening geschiedt door burgemeester H. J. J. Scholtens, die deel uitmaakt van het eere-comité. Na de officieele ontvangst van directeuren, dage lij ksche besturen van de' op Hemelvaartsdag uitkomende corpsen, jury en eereleden zal in de Hendrik Burgerstraat de marschwedstrijd worden gehouden. Hiervoor zijn uitgeloofd: le prijs verguld zilveren medaille, 2e prijs zil veren medaille, 3e prijs bronzen medaille. Deelnemende corpsen zijn: 1. B.M.O.L., 's-Gravenland, marsch: „De Noordster" van M. J. Cerfontaine; 2. „Kunstgenot", Haarlem, marsch „Paradeklanken van Cas van Beek; 3. „Albert Heyn", Zaandam, marsch „Persé- vérance" van L. Vermaelen; 4. „Crescendo", Hilversum, marsch „Loudspeaker" van S. P. van Leeuwen; 5. „Arti et Religioni", Haarlem, marsch „Koning Voetbal", van W. Schoote- meyer; 6. „Harmonie", Slikkerveer, marsch „Death of Glory" van R. B. Hall; 7. „Eensge zindheid", Zunderdorp; 8. „Excelsior", Am sterdam. Onmiddellijk na afloop van den marsch- wedstrijd wordt op het feestterrein een aanvang gemaakt met den concertwedstrijd. Hierin komen uit: vierde af deeling Harmonie, (verplicht nummer „Noël", petite ouverture de concours van T. Andrieu)„B.M. O. L.", 's-Gravenland. Vrij nummer „La coupe d'Ar- gent", Louis Ba jus. Tweede af deeling fanfare: (verplicht num mer: „Broceliande", fantasie J. Farrigout): „Kunstgenot", Haarlem. Vrij nummer ouver ture „Feodora" P. Tschaikowski. Tweede af deeling Harmonie (verplicht num mer „Fête Proveneale", ouverture, F. Popy) „Albert Heijn", Zaandam. Vrij nummer „La Fiancee de Korrigan", Coquelet. Eerste afdeeling Fanfare (verplicht num mer „Laetare", ouverture, Marcel Poot) „Crescendo", Hilversum. Vrij nummer Fanta sie Maritana, Jos Kessels; „Vooruit", Oude Tonge. Vrij nummer ouverture „Secret de Sphinx", G. Gadenne. Af deeling Uitmuntendheid Fanfare: (ver plicht nummer „Die beide Blinden" ouverture, Mehul: Arti er Religioni", Haarlem. Vrij num mer Grande Marche Heroique, Frangois; Haarlemsche Politiemuziekvereeniging Haar lem. Vrij nummer: „Firenzo", Allier. Eere-afdeeling Fanfare, (verplicht nummer „L'Oreste", Sam Vlessing): H.U.G.O., Heer- hugowaard. Vrij nummer „Tarras Boulba", Alexandre Georges: „Apollo", Nieuwe Tonge. Vrij nummer: „Si j'étais Roi" ouverture, A. Adam. Eere afdeeling Harmonie. (Verplicht num mer: „Les deux Fiancee's", ouverture, G. Pars. „Eensgezindheid", Zunderdorp. Vrij nummer „La chauve Souris", overture, Joh. Strauss. Superieure afdeeling Harmonie. (Verplicht nummer „Preciosa", ouverture. C. M. von Weber). „Prinses Juliana", Huizen. Vrij num- „La Joconde, Ponchielli. „Excelsior", afd. Westerspeeltuin, Amsterdam. Vrij nummer „Saint Cyrienne", M. Kowalski. Des avonds wordt op het feestterrein de eerewedstrijd gehouden van de corpsen, die in den concertwedstrijd een eersten prijs heb ben behaald. De feestelijkheden worden besloten met een groot bal in de nieuwe zaal van het Kenne mer Theater. Boskoop, Chili 11. Amst, 24 v. Cristobal. Douro, 21 v. Pto. Barrios n. Curacao. Venezuela, Barbados 11. Amst 24 (n.m.) v. Havre 25 (5.30 n.m.) verwacht; Orion, 24 v. Venetië te Triest. Aurora, 24 v. Genua te Spezia. Deucalion, 24 v. Piraeus te Vostizza. Juno, Bourgas n. Amst. p. 24 Ouessant. Rhea, 24 v. Volo te Samos. Aurora, 23 v. Genua n. Spezia. Calipso, 24 v. N.-York n. La Guayra. Deucalion, 23 van Piraeus n. Vostizza. Fauna, Malta n. Rott. p. 23 Gibraltar. Orion, 23 van Venetië n. Triest. Simon Bolivar, 17 v. Barbados te Curacao. Venezuela, Barbados n. Amst. 24 te Havre. Amor, 22 v. Curasao te New-York. Stuyvesant, 23 v. W.-Indië te N.-York. KON HOI JjANDSCHE LLOYD Salland (thuisr.) pass. 23 Madeira. KONINKLIJKE SHELL. Agnita, Curagao n. Jarrow p. 22 Goodwin vuurschip. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Benarty, Japan n. Rott. 19 v. Yokohama. Clytoneus, n. Liverpool, p. 22 Wight. Antiloehus, Rott n. Japan 21 te Hongkong. G-ienogle, Dairen n. Rott. 23 v. Singapore. Deucalion, Japan n. Rott. 23 te Singap, Perseus, 24 v. Dairen te Rott. Polyphemus, Batavia n. Amst. 23, 70 mijl Z.o. van Land's End, Jaarvergadering „Vrije Veiling". De stijgende veilingomzet. Gisteravond heeft de Coöp. Veilings- en Aankoopvereeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling" haar jaarvergadering in de kof fiekamer van het veilinggebouw „Kennemer land'* gehouden. In zijn openingswoord merkte de voorzit ter, de heer R. W. A. Muyen, op. dat de om zet der veilingen over 1937 een stijging ver toonde. Ook nu nog blijft de omzet zich in stijgenden lijn bewegen. De omzet is tot Juni reeds. 13000 gulden hooger dan in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Deze verhooging der veilingoiVzetten was volgens spr. in hoofd zaak te danken aan de grootere aanvoeren. Er werden in het afgeloopen jaar ongeveer 35 a 40.000 kisten meer aangevoerd dan het jaar daarvoor De aardbeien in Kennemerland stonden er volgens spr. niet al te gunstig voor. Het eenige lichtpunt is echter, dat het overschot van de ingepulpte aardbeien van vorig jaar, wat ongeveer vier millioen K.G. bedraagt, naar Duitschland wordt uitgevoerd. Dit kwantum aardbeien gaat buiten de clearing om, zoodat het nieuwe seizoen niet met een achterstand wordt begonnen. Een ander licht puntje is, dat in Engeland en Zuidelijke stre ken bijna alle aardbeien bevroren zijn. Omdat in tegenstelling met andere streken de aardbeien in kwaliteit minder worden, hebben de gezamenlijke, organisaties besloten om een proeftuin aan te leggen, waar getracht zal worden om de kwaliteit der aardbeien te verbeteren. In dezen tuin zullen bovendien proefnemingen worden gedaan met nieuwe soorten. Naar aanleiding van besprekingen, die ge voerd zijn met professor Sprenger en Ir. Van der Plasse, komt in deze streek waarschijnlijk een ingenieur, die de ziekte in de aardbeien zal trachten op te sporen en aan de tuinders inlichtingen zal verstrekken hoe deze ver schijnselen van de zgn. „mijt" te bestrijden zijn Voorts releveerde de voorzitter nog de uit stekende verstandhouding tusschen beide be sturen van de veilingen. Voorts deelde hij mede, dat er pogingen in het werk gesteld zullen worden voor veilin gen van versche aardbeien, die dan direct naar het buitenland verzonden kunnen wor den. De heer Muyen was van meening dat hier naar zooveel mogelijk moet worden gestreefd wil de aardbeiencultuur stand houden Voorts had spr. de gedachte, dat de steun aan den tuinbouw in de toekomst gebruikt zal worden om de vaste lasten van de tuinders te verlichten. Hierna werden de notulen onder dankzeg ging onveranderd goedgekeurd. De voorzitter heeft vervolgens mededeeling gedaan van de kwijtschelding der schulden, in totaal f 65,000 door het Rijk en de Boeren leenbanken en aan de debiteuren der oude bloembollenveiling. De voorzitter bracht hier voor dank aan de verschillende instanties, die op alle mogelijke wijze hebben meege werkt om alles tot een goed einde te bren gen. Bij de behandeling van de balans en exploitatierekening bleek, dat de Vereenigde Veilingen f 755.634 omgezet hadden in 1937, wat ongeveer f 65.000 meer is dan in het jaar daarvoor. De verhooging van den omzet moest volgens den heer Kweldam aan de grooteren aanvoe ren van fruit, aardappelen en andere produc ten worden toegeschreven. De balans sloot met een eindbedrag van f 74.451.16. De exploitatierekening vermeldde een bedrag van f 4173.06, met een batig saldo van f 1662.52. Dit batig saldo werd als volgt verdeeld: Reserve verplichting N.V. Bloem bollenveiling f 346.89 en afboeking nadeelig exploitatie-saldo 1933 f 1315.63. Het nadeelig saldo van 1933 bedraagt nu nog maar f 208.54. De heer Kweldam werd dank gebracht voor zijn uitstekend financieel beheer Alice Faye in „De onzichtbare troubadour". (Luxor Theater, Beverwijk.) Hermes, 19 v. Port Said n. Suez. Macoma, 24 v. Rouaan te Rott. Ovula, 23 v. Houston te Alexandrië. Polyphemus, 24 v. Batavia te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Indrapoera (uitr.) 24 v. Gibraltar. Dempo (uitr.) 24 te Singapore. Slamat, toeristenvaart, p. 24 Finisterre. Garoet (uitr.) 24 te Antwerpen. Kota Agoeng (th.) p. 24 Sagres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bengkalis (thuisr.) 23 van Singapore. Tabinta (uitr.) 24 te Sabang. Tarakan (uitr.) 24 van Port Said. Scheepsbouw voor Afrika. De door de werf Gideon te Groningen voor de African Coasters Ltd. te Durban nieuwge bouwde motorboot Frontier is met goed ge volg te water gelaten. Het 390 ton metende schip is uitgerust mei een Deutz-Dieselmotor van 400 PK. en zal op eigen kracht naar de bestemming gaan. Vlootuitbreiding. De motortankboot „Jan Kartensz", welke voor rekening van de Nederlandsche Nieuw- Guinea Petroleum Mij, te 's Gravenhage door de firma Boele te Bolnes gebouwd werd. is met goed gevolg te water gelaten. Het met een 300 PK. Kromhoutmotor uitgeruste schip zal vermoedelijk de reis op eigen kracht naar Ne- Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende heeren E. Swierstra, S. Akkerman en IJ. Veenis, herkozen. De heer P. Tuyn werd als commissaris herkozen. Na de rondvraag, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de ver gadering. CASTRICUM C.S.V.-NIEUWS. Eindelijk is C.S.V. er in geslaagd in de kampioenscompetitie van den N.H.V.B. haar eerste overwinning te behalen. Onze plaats- genooten wonnen met 53 van Sporters. Wanneer C.S.V. er in slaagt ook de twee resteerende wedstrijden te winnen kan zij nog een goede plaats in deze na-competitie in nemen. C.S.V. won verdiend, nadat de gasten tot tweemaal toe den stand gelijk hadden ge maakt. DE TENNISWEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Bakkum IAnimo II 44. De tennisclub Bakkum speelde Zondag voor de competitie gelijk tegen Animo n uit Den Helder. De uitslagen waren: Mej. De Jong—Mej. Bijl 4—6, 6—3, 5—7. Mevr. Martens—mej. Visman 4—6, 3—6. Horjus—Feenstra Kuiper 6—3, 6—2. Res—Kooiman 6—0, 7—5. Mej. De Jong en Uhl—mej. Bijl en Feen stra Kuiper 3—6, 2—6. Mej. De Haan en Res—mej. Visman en Kooiman 64, 36, 6—3. Mevr. Martens en mej. De Jong—mej. Bijl en mej. Visman 2—6, 4—6. Uhl en Horjus—Feenstra Kuiper en Kooi man 2—6, 6—4, 6—1. PRIJSUITREIKING WINKELWEEK. Gisteravond vond in de zaal van den heer W. Borst de eerste prijsuitreiking plaats van de winkelweek. Het is een zeer geslaagde bijeenkomst ge weest die door den heer Turkstra met een kernachtig woord werd geopend. Hij memo reerde daarin het welslagen van de winkel week en het succes van den wedstrijd voor het publiek. Eenige duizenden oplossingen waren ingekomen. Vervolgens werden 8 waar debons van 2.50 en 50 door de winkeliers be schikbaar gestelde prijzen uitgereikt. De avond werd verder op zeer prettige wijze doorgebracht. HEEMSKERK OUDSTE INWONER. Op Zondag 5 Juni wordt onze oudste in woner, Hubertus Heesterbeek, 94 jaar. De heer Heesterbeek geniet nog een goede ge zondheid en komt nog geregeld buiten. A.D.O.W.S.V. (2—1). Zondag speelde A. D. O. tegen W. S. V. uit Wormer, kampioen van de 2e klas D.H.V.B. Alvorens de wedstrijd begon feliciteerde A. D. O.'s voorzitter den heer A. v. Lieshout, van de club uit de Wormer met het kampioen schap en de behaalde promotie. Direct na het begin ontwikkelde zich een vlotte strijd. Na 20 minuten weet Meijer na een voorzet van Brasser keurig te scoren. Niet lang daarna weet Koopman met 'n mooi schot den W. S. V.-doelman voor de tweede maal het nakijken de geven (20). In de tweede helft weer het zelfde spel. W.S.V.'s voorhoede bepaalt zich tot snelle uitvallen; uit een daarvan weet de midvoor tegen te scoren. Het einde kwam met een 21 overwinning voor A.D.O. Het tweede elftal speelde in Haarlem tegen de reserves van T.H.B. 0—0 gelijk. De adspiranten van A.D.O. speelden tegen die van D.E.M. en wonnen met 32. SANTPOORT „SANTPOORTS BLOEI V V.V Het jaarverslag. Uit den aard der zaak bevat het jaarverslag van een vereeniging als „Santpoorts Bloei V.V.V." veel, dat ook den niet-leden dezer ver eeniging kan interesseeren, omdat er tal van zaken in vermeld staan, die van belang zijn voor het geheele dorp. Daarom laten we de meest belangrijke gedeelten uit het door Mr. Vorstman samengestelde jaarverslag hier onder volgen: Het ledental bleef, ondanks de sombere tij den, op peil en schommelde gedurende het af geloopen jaar, evenals de laatste jaren, om de 700 leden. Eenige hinder werd ondervonden door het wegtrekken van forensen, die zich hier ter plaatse gevestigd hadden, teneinde van de na tuur te kunnen genieten. Tengevolge van de afsluiting van Boschbeek en de Neethof het laatste restant vrije natuur binnen Sant poort zelve beantwoordde Santpoort niet langer aan de verwachtingen, welke deze men sehen zich bij hunne vestiging hadden mogen stellen. Zij verlieten Santpoort en zochten vrijer oorden op. derlandsch Indië afleggen en is bestemd voor de kustvaart aldaar. Proeftocht. Het 26 Februari 1.1. te Amsterdam te waterj gelaten Nederlandsche tank-motorschip „Ca- relia" heeft gisteren op de Noordzee de proef tocht gemaakt. Het schip meet 8029 B. R. T. en behoort aan de Anglo-Saxon Petroleum Company Ltd. te Londen. AANGEKOMEN. 23 Mei: Texelstroom s.s. Liverpool Hendrika Johanna m.s. Southend Pluto s.s. stet*m Tiberius s.s. Alexandrië Melissa m.s. Rotterdam Uddeholm s.s. Skoghall .24 Mei: Sturdee Rose s.s. Swansea Britanica s.s. Londen Polyphemus m.s. Batavia VERTROKKEN. 23 Mei: Neptun m.s. Bremen Marne m.s. Boston (Line) 24 Mei: Garelia m.s, Noordzee Olga m.s. Gr. Yarmouth, Pogingen onzerzijds, om tot openstelling van de bosschen te geraken, faalden, evenals vorige jaren. Na de plechtige ingebruikstelling van de Muzieknis in Aug. 1937 rustte op het Bestuur van S. B. de taak om voor een regelmatige bespeling van de nis zorg te dragen. I11 samen werking met de plaatselijke muziekvereeni- glngen konden in de zomermaanden Juni t.m. Aug. 1937 vrijwel wekelijks concerten plaats vinden. Door een alleszins prettige medewer king der Santpoortsche vereenigingen hadden de concerten een uitstekend verloop. Behalve aan de plaatselijke vereenigingen, werd ook aan muziekvereenigingen der aangrenzende plaatsen gelegenheid gegeven in de nis te con certeeren. De wekelijksche „loop" naar het Burg. Rij» kenspark waarop het Bestuur gerekend had, is gekomen. Ook voor de komende zomerperiode zijn. concerten gearrangeerd. De plaatselijke ver eenigingen hebben reeds hare medewerking toegezegd. Ten behoeve van de financiering dezer con certen is bij besluit van de ledenvergadering van October 1937 een Muziekfonds gesticht. Reeds zijn belangrijke giften daarop inge komen. Een gebeurtenis van belang was voorts de oprichting van de Stichting „Vrienden van Oud-Santpoort" op initiatief van de Heeren Dr. Meindert de Groot en J. S. Visser, in sa menwerking met het Bestuur van S. B. De rioleeringswerken, uitgevoerd door den Dienst v. Openb. Werken, leverden voor Sant poort gedurende geruimen tijd den noodigen last. Erkend moet echter worden dat door deze werken de hoognoodige verbetering in den afvoer van hemel- en afvalwater verkregen is, terwijl ook indirect groote voordeelen bereikt zijn, doordat verbetering van wegen daarvan het gevolg was. (Gedoeld werd op den Kruidbergerweg, Ha- gelingerweg, Middenduinerweg en Biezen- weg). De verbetering van den Middenduinerweg heeft op haar beurt weer een ander voordeel voor ons dorp tot gevolg. Doordat de weg berijdbaar geworden is, heeft de N.V. Autobusonderneming Stormvo gels te IJmuiden, op ons verzoek, zich bereid verklaard om de lijn Haarlem-Santpoort Sta tion, Willem de Zwijgerlaan, door te trekken tot het plein R.K. Kerk te Santpoort. De daartoe strekkende vergunnings-aanvra- ge is 'bereids bij de Rijksverkeerscommissie in gediend. Doordat de toestemming nog niet is afgekomen, kon aan het voornemen om de doortrekking reeds op 15 Mei te doen ingaan geen uitvoering gegeven worden. De beslissing zal echter niet zoo heel lang meer op zich la ten wachten. Het postkantoor te Santpoort-dorp bleef ook in het afgeloopen jaar het zorgenkind van onze vereeniging en geheel Santpoort. Het einde van de misère leek in het zicht, toen ons Bestuur in Jan. j.l. van het Hoofd bestuur der P.T.T. bericht mocht ontvangen dat een definitieve oplossing op korten termijn tegemoet gezien kon worden. Niettemin zijn wederom eenige maanden verloopen. Het be stuur (blijft ter zake diligent. Het pensionbureau onzer Vereeniging kon, gelijk andere jaren, nuttig werk verrichten. Het Bureau voor vreemdelingenverkeer kreeg ook veel te doen. Op ons herhaald verzoek aan de Ned. Spoor wegen tot het instellen van een halte aan den Middenduinerweg, werd bericht ontvangen, dat een beslissing omtrent het vestigen van de door ons gevraagde halte nog niet genomen kon worden, omdat afgewacht moest v/orden of te eeniger tijd in verband met de scheep vaart niet op de tunnelplannen teruggekomen zou worden. Op verzoek van onze Vereeniging werd door het commissariaat van politie te IJmuiden .po litietoezicht op het venten te Santpoort toe gezegd. Voortgezette pogingen om de gebruikers van het sportterrein aan den Biezeweg te bewegen te verhuizen ten behoeve van de rust op de aangrenzende 'begraafplaats, faalden. Echter mocht van den eigenaar van het betreffende terrein de toezegging ontvangen worden, dat, indien t.z.t. het terrein zou worden verlaten, niet opnieuw tot verhuur aan sportvereni gingen zou worden overgegaan. Tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd het verzoek gericht tot ruimere openstelling van kostelooze fietsen- bewaarplaatsen voor bezoekers van de Ruïne van Brederode, teneinde het bezoek te stïmu- leeren. Antwoord op dat verzoek werd, on danks herhaald rappel, niet ontvangen. Aan de K.N.A.C. werd verzocht om plaat sing van een waarschuwingsbord aan den overweg te Santpoort Station, alsmede om medewerking, teneinde te geraken tot ver breeding van den overweg zeiven. De K.N.A.C. heeft alle moeite gedaan om de Gemeente te bewegen aan dat verzoek te voldoen. Verbree ding van den overweg zeiven werd echter niet in overweging genomen in verband met de hooge kosten, terwijl het plaatsen van een waarschuwingsbord overbodig geacht werd, wijl de toegangsweg tot den spoorwegovergang geacht werd niet voor snelverkeer in aanmer king te komen, zoodat voorzichtig rijden reeds daarom noodig was. Het Bestuur, niet tevreden met deze Deslis- sing, is nog steeds doende de hoognoodige ver beteringen ter plaatse te bevorderen. R. C. BREDERODE. I11 de onder leiding van den heer Van Vliet gehouden ledenvergadering der R. C. Brede rode werden in de vacatures, ontstaan door het bedanken van de heeren Martens en Schoon, gekozen de heeren Slagboom en Va der. Het bestuur heeft zich daarna als volgt geconstitueerd: voorzitter, F. W. van Vliet; 2de voorzitter, J. Slagboom; secretaris, J. v. Egten; 2de secretaris, W. Vader; penning meester, W. de Jager; commissarissen A. Voogd en C. de Jong. KERKBOLLEN VEILIN G. De veiling van „kerkbollen", waarvan de baten ten goede komen aan de parochie van O. L. Vr. van Altijddurenden Bijstand, heeft f224 opgebracht. Scheepsbouw voor Sovjet-Rusland. Bij de scheepsbouwwerf en machinefabriek „De Klop" te Sliedrecht is de eerste van een vijftal persbaggermolens, welke voor de Sov jet-Russische regeering gebouwd worden, met goed gevolg te water gelaten. Weer in bedrijf gesteld. Het s.s. „Slamat" van de Rotterdamsche Lloyd, dat sedert 26 October 1937 te Rotter dam oplag is weer in bedrijf gesteld en in bal last naar Nederlandsch Indië vertrokken. Bijzonder groote diepgang. De drijvende Japansche traan kokerij „To- nan Maru 2" is dezer dagen te Viaardingen aangekomen var. do Zuidelijke IJszee met een diepgang van II Meier. Deze diepgang is wel de grootste, welke tot heden in den Nieuwen Waterweg werd geregistreerd. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 Mei. Ondertrouwd 24 Mei: S. P. Heeremans en J. A. Schoorl. p Getrouwd 24 Mei: T. B. H. Veling en J. C. H. Jonker; W. D. van Dalen en S. P. Weerman; W. Blankevoort en A. M. Pouwels; F. Bis» meijer en. M. E. de Haan.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7