KON. NED. VOETEALBOND Kampioenschap van Nederland VOETBALNIEUWS HONKBAL R. K. Voetbal. CRICKET GYMNASTIEK. SCHERMEN HOCKEY KORFBAL En nu de Zomerbroek COLF V R IJ DAG 27 MEI 1938 DE UITSLAGEN. 0—2 2—1 2—3 I Kampioenschap van Nederland. HeraclesFeijenoord D.W.S.P.S.V. Om den K.N.V.B.-bekcr. D.F.C.Helmóndia De halve finales. He programma voor de halve finales is dus als volgt: Haarlem—V.S.V. HelmóndiaA .G.O.V.V. Heracles—Feijenoord (0—2) FEIJENOORD WEDEROM KAMPIOEN! Deze onder overweldigende belangstelling gespeelde wedstrijd van de kampioenscompe titie er waren een kleine 20.000 toeschou wers is geëindigd in een nederlaag voor de oostelijke kampioenen, die aldus de com petitie besloten hebben zooals zij begonnen zijn: met een nederlaag tegen de Rotter dammers. Dezen hebben zeer zeker verdiend den eerepalm behaald, lettende ook op het *nel van Donderdagmiddag, dat o.m. door ifïe officials werd gadegeslagen. We noemen van hen de leden der technische commissie Herberts. Mnndt en Triebei, voorts K. J. J. Lotsy, die hst Nederlandseh-Indische elftal begeleidde, en dr. van Prooye, den bondsvoor zitter. De Rotterdammers hebben voor en na de rust overwicht uitgeoefend, maar Heracles had toch wel een tegenpunt verdiend. Na afloop werd Van Heel door de suppor ters op de schouders genomen en van het veld gedragen. De stand is nu als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. 8 6 2 0 14 20—7 1.75 NEDERLAND—NED.-INDIë. Het Nederlandsch elftal samen gesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 26 Juni a.s. In het kader van den Olympischen Dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Nederlandsch Indië zal spelen, is door de Keuzecommissie van den K.N.V.B. als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Weber i A.G.O.V.V.). en Calden- hove (D.W.S.) Midden; Paauwe Feijenoord,Anderie' sen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Drager (D.W.S.), Van der Veen (Heracles), Dumortier (D.O.S.), Smit (Haar lem) en De Harder (V.U.C.) De reserves zullen eerst later worden aam gewezen. In dit Nederlandsch elftal zijn dus in de achterhoede en in de middenlinie de oude beproefde krachten opgesteld doch de voor hoede is. op Smit na. volkomen vernieuwd. De proefneming met Drager en Dumortier is ongetwijfeld interessant, terwijl men verder met spanning het optreden van den vleugel Smit-De Harder tegemoet mag zien. Van der Veen speelt even goed linies als rechts, al komt hij dan ook den laatsten tijd in zijn club meer als linksbinnen uit. Frankrijk—Engeland (2—4) Het Engelsche elftal, dat op Hemelvaarts dag zijn derden wedstrijd tijdens de tournee op het vasteland speelde, is er Donderdag voor 70.000 toeschouwers te Parijs geslaagd met 42 van Frankrijk te winnen, na een ontmoeting welke het aankijken alleszins waard was. Feijenoord Heracles Be Quick W. S. S. V. 21—11 1.50 12—15 0.71 5—8 0.71 8—26 0.25 HAA RL. VOETBALBOND. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. V. S. V.-R. C. H. (1-2) R.C.H. WINT DE FINALE. De eerste aanvallen komen van den kant der thuisclub, zoodat V.S.V. spoedig voor het doel der Haarlemmers zit. Maar de achter hoede der gasten bezweert het gevaar; voorts houdt Verkaaik eenige harde schoten van Bal vers uit zijn doel. Met eenige aanvallen van R.C.H. heeft de verdediging van V.S.V. voorloopig geen moeite. R.C.H. heeft geluk als Sterk eenmaal hard tegen het hout schiet. Nadat de bal weer in het veld terug was gesprongen, volgen kort op elkaar vier schoten op het doel van R.C.H., maar geen enkel schot trof doel. Even voor de rust- heeft V.S.V. geluk, als de midden-voor van R.C.H. is doorgebroken. Michel is uit zijn doel gekomen, maar het schot gaat langs den buitenkant van het doel. In de tweede helft gaat het spel gelijk op. V.S.V. Is wel iets sterker, maar successen blij ven uit doordat het spel te kort wordt ge houden. Eindelijk heeft Balvers succes, door met een goed schot Verkaaik te passeeren (1—0). Vijf minuten voor het einde scoorde Brand- sen den gelijkmaker en eenige seconden vóór het einde wist deze speler aan zijn club het kampioenschap van Haarlem te bezorgen. (1—2). Na afloop van den wedstrijd heeft de voor zitter van den H.V.B., de heer A. van der Aart, den kampioensbeker aan den aanvoerder van .R.C.H. overhandigd.^ Wedstrijden op Hemelvaartsdag. OM DEN H.V.B.-BEKER. Kinheim-T. H. B. (3—1) Kinheim plaatste zich door een 31 over winning op T.H.B. in de finale. Nadat gerui- men tijd de strijd gelijk op en neer is gegaan, komt Kinheim in de meerderheid. Bij een schermutseling is het Verhoofstad, die aan Kinheim de leiding geeft (10). Na de rust is Kinheim wat sterker; de rechtsbuiten geeft enkele voorzetten, waarvan Groeneveld er één weet te benutten (20). Kinheim verslapt dan iets, waarvan T.H.B. profiteert; haar mid voor scoort tegen (21). Beide ploegen pakken dan nog eens flink aan; Kinheim heeft succes als Verhoofstad scoort (3—1). Finale Kinheiin-Zancïvoorl. Zondagavond half zeven heeft de finale KinheimZandvoort plaats op het Kinheim- terrëiV ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE Haarlem-Leiden. Zaterdagmiddag wordt deze stedenwed- strijd op het terrein van „Heemstede" ge speeld. Scheidsrechter is de heer Chr. Klerk; grensrechter voor Haarlem de heer A. G. Pe- perkoorn. De Uilslagen. Om het landskampioenschap: BrabantiaH.B.C. VolendamVosta 3—2 2—2 OM HET WERELDKAMPIOEN. SCHAP. Het Hongaarsche elftal tegen Indië. Uit Boedapest: Het Hongaarsche elftal, dat op 5 Juni te Reims tegen Nederlandsch-Indië zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Szabo Achter: Koranyi en Biro. Midden: Szalai, Szucs en Lazar Vóór: Sas, Vincze, Sarosi, Szengeller en IKohut. Verleden week speelde R.C.H. II tegen A.F.C. Nu heeft A.F.C. dit jaar een sterken ploeg, voornamelijk doordat leden van A.M.V.J. naar A.F.C. zijn overgegaan. A.M.V.J. komt dit jaar ii.l. niet in de competitie voor. R.C.H. H gaf zich echter niet zoo gemak kelijk gewomien en toen do laatste innings inging was de stand dan ook nog maar 1513 voor A.F.C. De hoop was dan ook voor R.C.H. nog niet verloren. De Haarlemmers slaagden er in hun beurt in twee man over de plaat te krijgen daar mede den stand op 15—15 brengende. Toen moest A.F.C. nog een beurt slaan. Dat ging echter niet al te best. Twee spelers gin gen voor nul uit en toen was de beurt aan Suurbeek, den bekenden ijshockeyspeler. Die .maakte de spanning nog grooter dan zij al was. Twee maal sloeg hij mis, drie maal kreeg hij wijd. Nog één worp en dan zou de beslis sing vallen. Gelijk spel voor R.C.H. of een verloren wedstrijd.' Die worp kwam. Suurbeek zwaaide het slaghout en.sloeg den bal over de tribune, zoodat hij op zijn gemak een home run loopen kon! In den wedstrijd Ajax I—Haarlem I deed zich een ander zonderling geval voor. Daar het nadeel aan Ajax zijde was en dit negen tal den wedstrijd toch won zal deze kwestie wel nooit opgelost worden. Ajax was aan slag en De Mon wierp. H. Blomvliet kreeg van De Mon zijn eersten worp Hij raakte den bal niet. Kloos had hem met een vast en wierp naar het tweede honk, waar de bal vroeg genoeg was om J. Blomvliet uit te tikiken. Toen zou H. Blomvliet verder slaan, maar de scheidsrechter kon zich niet her inneren of de vorige bal „slag" of „wijd" ge weest was. Om deze kwestie op te lossen an nuleerde hij den vorigen worp, zoodat H. Blomvliet opnieuw begon te slaan. J. Blomvliet echter bleef uit en was dus uitgegaan op een worp, die niet gedaan was. Ra-ra, hoe zit dat? Het programma voor Zaterdag en Zondag. Het programma van deze week vermeldt voor de Haarlemsche vereenigingen de vol gende wedstrijden. Zaterdag: le klasse: V.V.G.A. I—R.C.H. I 2e klasse: D.E.C.—E.D.O. II. Z.R.C.—Haarlem n. Quick I—Schoten I. 3e klasse: E.D.O. m-(H.H.C. m R.C.H. IV—Kinheim. Zondag: le klasse: Haarlem I—H.H.C. I. E.D.O. I—Ajax I. 2e klasse: R.C.H. II—Zeeburgia. H.H.C. II—Blauw Wit II. 3e klasse: Schoten II—E.D.O. IV. T.H.B. I—R.C.H. III. E.D.O. V—Haarlem III. R.C.H. trekt dus Zaterdag naar Amsterdam. V.V.G.A. is op dit oogenblik de eenige ploeg in de eerste klasse, die nog ongeslagen is. Naar onze meening zal zij dit na den wed strijd tegen R.C.H. ook nog wel zijn. Dan ontmoeten in de eerste klasse Zondag morgen Haarlem en H.H.C. elkaar. Naar de prestaties van H.H.C. in de laatste weken te oordeelen. behoort Haarlem te winnen. Ech ter H.H.C. heeft de eigenaardigheid, tegen Haarlem steeds haar beste spel te spelen,, terwijl Haarlem juist in deze ontmoetingen nooit heelemaal op volle kracht is. De uitslag is dan ook steeds een puzzle. Deze wedstrijd wordt gespeeld op de Ge meentelijk Sportterrein aan de Mi". Jan Ger- ritszlaan en vangt aan om half tien. 's Middags aanvang twee uur ontvangt E.D.O. op haar terrein Ajaz. We weten van de prestaties van E.D.O. nog niet veel. R.C.H. was verleden week geen be hoorlijke tegenpartij en de week daarvoor won Haarlem wel met groot verschil, maar toen ontbrak bij E.D.O. Schijvenaar, de werper naast Van den Born. Maar dat weten we wel, als Ajax en speciaal Blomvliet, goed op dreef is, heeft E.D.O. nog niet gewonnen. Uitbreiding van den N. H. B. Tot den N.H.B. zijn alsnog toegelaten: de sportvereeniging van de Amsterdamsche Brandweer en ..De Kruisster", bestaande uit personeel der Maggifabrieken eveneens te Amsterdam. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Harmonie „Eensgezindheid" te Heemstede werd op Hemelvaartsdag een groot muziekfestival gehouden in het Sportpark. NEDERL. CRICKETBOND. HAARLEM-H. C. C. I. Haarlem is het seizoen met zeer veel pech begonnen. Ook in den wedstrijd tegen de groote Haagsche moest zonder de beste spe lers de strijd worden aangebonden. Het ziet er niet naar uit, dat in de komende wedstrij den het elftal weer compleet zal zijn. omdat Healey en De la Mar. Jr. in het ziekenhuis zijn opgenomen en Allart wegens zaken voor loopig ook niet van de partij zal zijn. Vooral het batten is danig verzwakt, het geen Donderdag wel zeer duidelijk bleek, want toen Haarlem eerst was gaan batten, hadden de bowlers al dadelijk de overhand. Daarbij kwam nog dat er zeer goed gebowled werd en captain Van den Bosch steeds op het juiste moment zijn aanval veranderde. Alleen H. de la Mar en Maas wisten eenigen tijd stand te houden, doch de rest faalde hope loos, de innings sloot reeds op 57. Had het elftal dus met batten gefaald, met goed bowlen en fielden kon er nog iets goed gemaakt worden en het dient gezegd, de Haarlemmers hebben het hierna goed ge daan. Het 'bowlen vooral van Maas en Aben- danon was zeer goed en voor het fielden kun nen we niets dan lof hebben. Zonder uitzon dering hebben voor dit onderdeel van het spel de spelers gedaan wat zij konden. Suc ces bleef dan ook niet uit. want v. d. Bosch was spoedig verdwenen en hoewel v. Oven en Schill langen tijd samen bleven, steeg de score toch niet snel. Tot 56 hielden genoem de batsmen stand, daar toen Schill aan Rijpma een kans gaf, die deze dankbaar ac cepteerde. Twee ballen later deed ook Hurk- mans een goeden vang, waardoor H. van Manen, zonder gescoord te hebben, kon ver trekken. Zeer aantrekkelijk cricket gaven daarna Van Oven en v. d. Luur te zien. Van Oven zorgde voor een goede verdediging' en v. d. Luur begon er, toen hij eenmaal was ingespeeld, geweldig op los te slaan. Zelfs wist hij twee opeenvolgende ballen zeer ver het veld uit te slaan. Tot 124 steeg de score, toen Voogd achter het wicket een goede vang deed en v. d. Luur, die juist de 50 bereikt had. zijn innings geëindigd zag. Het werd daarna een komen en gaan. Von Oven giug run out voor een rustige 44 en van 4 voor 124 werd het all out voor 145. een prestatie waar Haarlem met recht trotsch op inag zijn. Hoewel met slechts 88 runs voorsprong op de eerste innings was het van de Hagenaars zeer juist gezien, aan Haarlem de follow-on te geven. Het lukte ook inderdaad nog boven verwachting goed, want weer waren het de bowlers Van Manen. Koeleman en Ten Bosch die de overhand hadden en ook nu faalde het geheele Haarlem-elftal, .behalve Kleefstra en Hartog, die tenminste nog de dubbele cijfers wisten te behalen. De tweede innings leverde nog minder op dan de eerste en voor slechts 46 zat Haarlem weer aan den kant en had de Haagsche met innings en 42 runs gewonnen De scores waren: lste innings van Haarlem: J. J. Voogd, c. P. ten Bosch, b. H. v. Manen 2 H. D. Wessel, bowled J. J. Koeleman 0 K. Rijpma. c. P. ten Bosch, b. J. Koeleman 8 H. A. G. de la Mar, c. M. Roes, b. J. Koeleman 14 A. Maas, bowled C. W. V. Bakker 12 Drs. B. Kleefstra, c. H. v. Manen, b. P. ten Bosch 4 P. de Ruig, bowled P. ten Bosch 6 O. Abendanon, bowled C. W. V. Bakker 0 H. Hurkmans, c. M. von Oven, b. P. ten Bosch 2 Hartog, not out 0 Goossens, bowled P. ten Bosch 0 Extra's 9 B. Kleefstra, c. Bakker, b. ten Bosch A. Maas, bowled Koeleman A. I-Iartog, not out P. Goossens, c. Schill, b. Koeleman O. Abendanon, e. and b. Ten Bosch H. Hurkmans, c. Elte-, b. Koeleman Extra's Bowlingcijfers: Totaal O. M. R. W. H. van Manen 7 2 14 2 J. Koeleman 16 9 16 6 P. ten Bosch 9 4 13 2 Totaal 57 Bowlingcijfers: O. M. R. W H. van Manen 11 5 20 1 J. Koeleman 14 10 11 3 P. ten Bosch 7 5/6 3 10 4 C. W. V. Bakker 4 1 7 2 Innings van II. C. C.: v. d. Bosch, c. K."Rijpma,; b. Maas 4 M. von 'Oven, run out 44 E. J. A. Schill, c. 'Rijhma, b. Abendanon 32 H. van Manen. c. Hurkmans, b. Abendanon 0 v. d. Luur, c. Voogd. b. Abendanon 50 ten Bosch, c. Kleefstra. b. Abendanon 8 M. Roes, c. Wessel, b. Maas 0 A. F. van Manen;-c. de Ruig; b Maas 3 C. W. V. Bakker, not out 2 M. El ten, c. H. de la Mar. b. Maas 0 Koeleman, st. Voogd, b. Maas 0 Extra's 2 Totaal 145 Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Maas 13 2/3 3 37 5 H. de la Mar" 6 2 24 0 O. Abendanon 10 3; 35 4 P. de Ruig 7 - 2- 19 0 H. Hurkmans 4 0 28 0 2de Innings van Haarlem: Vooed, c. Schill, b. v Manen 4 H D. Wessel, c. Schill. b Koeleman 0 K. Rijpma I.b.w.. b. Koeleman 0 H. A. G. de la .Maiv. bowled Koeleman 5 P. de Ruig, l.b.w., b. v. Manen 1 y. O. C.—ROOD EN WIT. Op Hemelvaartsdag heeft ziqh te Rotter dam voor onze oudste cricketclub een klein cricketdrama afgespeeld: na een zeer behoor lijken start in dit seizoen, moest thans zelfs een negatief punt worden geboekt! We kun nen kort zijn ditmaal. Rood en Wit. dat het eerst naar de wickets trekt, is het bowlen van Terwiel, East Nieuwenburg te machtig; vooral Terwiel le vert, als van ouds, weer de meeste moeilijk heden op. J. Klein de Groot is de eenige Rood en Witter, die de dubbele cijfers nog weet te bemachtigen yit het magere totaal van 49 runs, waarop de Haal'le-msche .innings sluit. Terwiel 516; East, welke veteraan respect afdwingt voor zijn nog steeds accuraat bowlen, dat nog menig" batsman in moeilijk heden brengt, 318 en Nieuwenburg 27. De beide Rood en Wit-bowlers (het elftal kwam zeer onvolledig op) doen dan weer hun plicht. V. O. C. brengt het tot 168, voornamelijk, dank zij het wederom perfect -.bowlen van P, C. Hagenaar, die zeven Rotterdammers on schadelijk maakte, "waarbij" deze batsmen niet meer dan 46 runs op hem wisten te scoren. Van der.Togt ruimde, er twee op voor 61 runs. Hagenaar is dit seizoen met den bal blijk baar wel dè man. bij Rood en Wit; zijn bowlen staat op een' hooger peil, dan in voorgaande seizoenen en hij is vooral veel constanter, R. Verburg, die den aanval geruimen tijd weerstond, was bij V. O. C. de man, die het derde punt voor zijn team in de wacht wist te slepen: van het totaal immers scoorde hij 57 punten. Terwiel's aandeel -was 18, Nieuwenburg droeg er 22 en aanvoerder Dubru 26 runs toe bij. Rood en Wit wordt nogmaals ingestuurd en komt iets verder danden eersten keer, doch ook ditmaal wordt de 100 niet bereikt; de loffelijke poging van Elias, die met een prij zenswaardige 38 niet uitbleef, is tenslotte niet voldoende om de inningsnederlaag te ontgaan. De rest faalde wederom, slechts Sanders kwam met 14, v. d. Togt 14 en 'ook weer Klein de Groot met 10 kwamen in de dubbele cijfers. Het totaal werd 99. Terwiel bleek ook in deze innings weer het- groote struikelblok, met 4—32 bracht hij zijn totaal aantal wickets in dezen wedstrijd op 9 stuks voor slechts 5V2 run ieder. Twee batsmen gingen run-out. een totaal overbodige cricketdood, die in dit geval wel eens de inningsnederlaag tot gevolg kan heb ben gehad. Het is overigens onbegrijpelijk, dat batsmen als v. d. Togt en Hagenaar.; die Terwiel zoo langzamerhand wel kennen, tweemaal op den Rotterdamschen aanval hebben gefaald. B. Th. Elias bewees hier, dat deze toch heusch wel is te weerstaan. V. V. V.—Hermes-D. V. S. Deze wedstrijd werd door de Schiedammers gewonnen met 61 runs op de eerste innings. Hermes-D.V.S. 144; V.V.V. 83. H. C. C. II-V. R. A. De Haagsche reserves wonnen met 3 runs op de eerste innings (nog 5 wickets in han den). V.R.A. 111; H.C.C. II 114. OIvnipia-Roocï en Wit 3. Gewonnen door Rood en Wit 3 met 52 runs. Olympia 48 en 26 runs. Rood en Wit 3 65 en 61 runs. Rood en Wit 2—Haarlem 2. Rood en Wit 2 wint met 1 -run. Rood en Wit 2 123 runs. L. Groen 25, Mr. Van den Berg 23. J. R. Meeuwenoord 32 en J. W. Franken 18 n.o. Bowlingcijfers Haarlem 2: J. Middellink 8 voor 28. P. de Boer 1 voor 7. Haarlem 2: 122 runs, P. de Lugt 34, J. Fort- gens 38, J. Middellink 15. Bowlingcijfers: Rood en Wit 2 M. J. H. Bruin 6 voor 30, J. M. Meeuwenoord 3 voor 35. Hilversum I-Haarlem III. Hilversum batte eerst en bracht het tot 111. In de dubbele cijfers kwamen: J. E. tei l-laar 26. Russel 16. Rosenbaum 21 en Bollee 19. terwijl voor Haarlem bowlden Elsinger 3—50, Bouwes 0—15, Buisink 1—15, Dekker 5—23. Vermelding verdient nog dat Buissink drie fraaie vangen deed. Haarlem bracM het hierna tot 95, waar aan de jeugdige Boeree met 49 not out het 'eeuwenaandeel bad". Verder Dekker nog 11. 1 Voor Hilversum bowlden Rosenbaum 3—39. Russel 1—17. Langhout 4r-25, Steinz 1—12. Haarlem 3 verloor dus met 16 runs. Kracht en Vriendschap. De Christ. Gymnastiekvereeniging „Kracht en Vriendschap" heeft op Hemelvaartsdag deelgenomen aan de adspirantenwedstrijden te Naarden, uitgeschreven door den Kring Amsterdam en omstreken van het Ned. Christ. Gymnastiek Verbond; en mocht de volgende successen boeken: le gr. groote meisjes len prijs: 2e gr. idem 2en pr.; 3e gr. idem 3e pr.; le gr. kleine meis jes len pr.; 2e gr. idem 2en pr.; 3e gr. idem 2e pr.; 1 gr. groote jongens len pr.; 1 gr. kleine jongens 2en pr. Met de oefeningen naar eigen keuze, te weten knots- en vrije oefeningen werden een le en een 2de pr. toegekend. Bovendien de le prijs met den marschwed- strijd. Montano wereldkampioen sabel. Uit Praag: Donderdagavond werd de finale van het wereldkampioenschap sabel indivi dueel verschermd. Wereldkampioen werd de Italiaan Montano met zeven gewonnen par tijen. No. 2 was Masciotti (Italië) 5 gew. part en 2 verl. Hongarije—Duitschland (0-0) Uit Boedapest: Voor de eerste maal werd een hockeylandenwedstrijd tusschen Honga rije en Duitschland gespeeld, die tot veler verrassing in een puntlooze draw eindigde. Wel was het Duitsche elftal voortdurend sterker, doch de Hongaarsche doelverdediger Hirzagh was in grootschen vorm, hij liet niets passeeren. NED. KORFBALBOND VOORTAAN „KONINKLIJK". De particuliere secretaris van H.M. de Ko ningin, C. S. Sixma baron Van Heemstra, heeft in een brief aan het bestuur van den Ned. Korfbalbond medegedeeld, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft, den bond ter gele genheid van het 35-jarig bestaan het praedf- caat „Koninklijk" te verleenen. Voortaan kan dus gesproken worden van den Kon. Ned. Korfbalbond. CHRIST. KORFBALBOND. „Onder Ons". Wedstrijdsecretaris: C. van Huis, Van Raephorststraat 35, Overven. De wedstrijden voor 28 Mei zijn: Onder Ons ITonego II, den Haag. Onder Ons adsp.—Meerlebosch adsp. Voortaan 's Maandagsavond de adspiranten trainen te 7 uur en de ouderen 's Woens dagsavonds- 7 uur. van Heijdt! 0 Hoe makkelijk is het bij Heijdt uit de overvloedige sor tering de juiste broek te vinden. - Hoe prettig is het de zekerheid te hebben,dat de broek van Heijdt echt fijn zit. Voor Broeken naar Heijdt Hevdt's EBsm AA ANEGANG AA DE SPECIAALZAAK IN BROEKEN (Adv. Ingez. Med.) Keimemer Golfclub. Donderdag is op de banen van de Kenne- mer Golf en Country Club te Zandvoort de wedstrijd gespeeld om den wisselbeker, uitge loofd door jhr. G. C. Quarles van Ufford, 36 holes handicap medalplay. Winnaar werd C. Dekker (9), le ronde 73, 2e ronde 71, totaal 144. Verder waren er goede scores van: E. Vas Visser (8), le ronde 70, 2e ronde 75, totaal 145. B. Wood (16), le ronde 68, 2c ronde 77, to taal 145. E. Lefebvre (11), le ronde 77, 2e ronde 68, totaal 145. D. Bangert (18), le ronde 70, 2e ronde 75, totaal 145. N. Hijmans (17), le ronde 74, 2e ronde 72, totaal 146. Ir. T. F. Hubrecht (4), le ronde 73. 2e ronde 73, totaal 146. CRICKET IN ENGELAND. Woensdag, de eerste dag van de nieuwe serie County-matches, ging wegens de slechte weersgesteldheid grootendeels verloren. Te Southampton (Hampshire—Australië) en te Taunton (Somerset-Sussex) kon geen bal ge bowld worden. Reeds Donderdag werd een be slissing verkregen: Middlesex had aan 241 runs vol te maken. De Zuid-Afrikaner R. J. cestershire 83 en 126 te winnen. Edrich liet een mooie kans voorbij gaan om zijn 1000 runs vol te haken. De Zuid-Afrikaner R. J. Crisp nam voor Worcester 7—82. Hampshire scoorde tegen de Australiërs 157 Australië 1451. Surrey 334 togen Gloucestershire 121—3. Cambridge 218 en 130—2 tegen Essex 385. Derbyshire 339 tegen Lancashire 313—6. Oxford 188 tegen Glamorgan 159 en 80—3. Somerset 846 tegen Sussex 135 op een wicket, dat aan de bowlers alle assistentie ver leende.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2