BEVERWIJK Witte tanden, gezond tandvleesch, schoone tong en frissche mond, VERWACHT WORDENDE SCHEPEN HEEMSKERK CASTRICUM WIJK AAN ZEE De wateronttrekking Kenneinerlantl. Requestcn aan Minister en Provinciale Staten. Donderdagmiddag' werd in het veilinggebouw „Kennemerland" een bijeenkomst gehouden van de Commissie inzake de wateronttrekking iii de duinstreek. Deze bijeenkomst werd bij gewoond door de heeren W. van Dok, De Boei en Valkering', leden van Provinciale Staten en afgevaardigden van veilingen, tuindersstands- organisaties en Vereeniging voor Bloembollen cultuur. Van de Hollandsche maatschappij van Landbouw was een adhaesiebetuiging inge komen. Ook de Rijkstuinbouweonsulent Ir. Volkers uit Lisse was ter vergadering aanwezig. Het voorzitterschap werd waargenomen dooi den heer W. de Groot, directeur van de Ver- eenigde Veilingen, die mededeelde, dat van den heer D. Jansen een brief was ingekomen, waarin hij ontslag nam als voorzitter van de commissie. De heer De Groot bracht den heer Jansen dank voor het door hem als voorzitter dei- commissie verrichte werk. Van verscheidene Statenleden was bericht van verhindering ingekomen (Heilker, Van Kessel, e. a.) Zij betuigden evenwel hun sym pathie met het streven der commissie en zeg den hun medewerking toe. Een soortgelijk schrijven was ingekomen van Dr. Verhagen, voorzitter van de Alg. Ned'. Vereeniging voor Bloembollencultuur. De heer De Groot gaf nog eens een kort resumé van de geheele actie, zooals deze in 1924 werd aangevangen. In de vorige vergade ring was men algemeen van gevoelen, dat de actie breeder moest worden opgezet en dat re- questen moesten worden gezonden naar de Provinciale Staten en den minister, teneinde er op aan te dringen óf de getroffenen scha deloos te stellen óf water voor bedreigde gron den aan te voeren. De heer W. v a n D o k (Statenlid) zou het er niet mee eens zijn actie te voeren tegen den aankoop van het Heemskerkerduin voor de waterwinning. Dit is een voorzichtigheidspoli- tiek van de Provincie ten opzichte van de wa terwinning, die zeer gemotiveerd is te achten. Zelfs wanneer de provincie het Heemskerker duin niet zou aankoopen, wil dat nog niet zeggen, dat de boringen achterwege zullen blijven. In plaats van actie te voeren tegen de zen aankoop zou spr, veel liever zien, dat het comité zelf een plan zou ontwerpen, dat eco nomisch verantwoord moet zijn. Spr. meent zelfs, dat het daarvoor nu. het juiste oogen- blik is. Dit zou moeten geschieden in samen werking met de Provinciale Staten. Het ele ment van verzet tegen den aankoop van het Heemskerkerduin zou de heer Van Dok uitge schakeld willen zien. De heer W. de Groot was het daarmee eens, al zal het volgens spr. toch goed zijn de Provinciale Staten met nadruk te wijzen op de nadeelige gevolgen voor vele tuinders en bloembollenkweekers, wanneer ook in het Heemsker.kerduih boringen worden verricht. De secretaris van de commissie, de heer J. Tromp, was het, hoewel de verstandhouding met de provincie volgens hem beter wordt, met het optimisme van den heer Van Dok niet eens. Spr. verwachtte niet, dat de heer Olden- burgh van het P. W. N. de commissie nu de hand zal reiken en zal zeggen: „Wij zullen jul lie helpen." Uit de vergadering gingen stemmen op „om inderdaad te protesteeren tegen den voor genomen aankoop van het Heemskerkerduin. Er werd gewezen op de funeste gevolgen van dé uitdroging der gronden zelfs op grooten afstand van de. duinreep. Wat deden de commissies? Ir. Volkers herinnerde er aan, dat reeds de 'commissie inzake water onttrekking aan den bodem een onderzoek naar den stand van het grondwater heeft ingesteld. De provincie kon waarschijnlijk niet meegaan met de in haar rapport neergelegde conclusie en heeft zelfstandig een onderzoek doen instellen. Van beide commissies heeft men niets vernomen. Spr. meende, dat niet geprotesteerd moet wor den tegen den aankoop van het Heemskerker duin, maar dat in geval van nieuwe water winning de tuinders schadeloos gesteld moe ten worden. Ir. Volkers zou het bovendien zeer nuttig vinden, wanneer afgevaardigden van den tuinbouw een bespreking zouden voeren met Ged. Staten. De heet De Groot wil bij den minister aandringen op inzage van het rapport van de Utrechtsche Commissie. De heer Valkering (Statenlid) herin nerde eraan, dat deze zaak reeds in 1936 in de Staten aanhangig is gemaakt. Toen werd in overweging gegeven het rapport van de dooi de provincie ingestelde commissie af te wach ten. De Statenleden hebben evenwel nimmer een rapport van de commissie gezien. Besloten werd requesten te zenden aan den minister en aan de Provinciale Staten, waarin zal worden geprotesteerd tegen nieuwe borin gen in het duin. Waterwinning en cultures. De heer Groen (Statenlid en lid van de Tweede Kamer), die inmiddels ter vergadering was gekomen, had uit de voordracht van Ge.d. Staten den indruk gekregen, dat de aankoop van het Heemskerkerduin in hoofdzaak be doeld is voor de waterwinning. Dit blijkt ook uit het feit, dat het waterleidingbedrijf f 420.000 in den aankoop zal moeten bijdragen, Spr. was voorts van meening, dat de proeven met het water uit het IJselmeer op den ach tergrond zullen komen. De secretaris kwam er tegenop, dat de«tuin ders uit hun bedrijven worden gestooten, ter- wille van de waterwinning, al is dit laatste een primair belang. De hypotheekbanken gaan er zelfs toe over de hypotheken op de lande rijen op te zeggen, zoodra de provincie weer gaat pompen. In de duinen om Castricum liggen honder den hectaren braak. Uit de mededeelingen blijkt, dat de door de Haarlemsche werkloozen afgezande terreinen in woestijnen zijn her schapen; waarop eenige cultuur niet meer mogelijk is: Besloten werd de commissie op een zoo breed mogelijke basis te vestigen, waarbij de .organi saties zullen worden ingeschakeld. Getracht zal worden het contact met de Rijkscommissie uit Utrecht en met de provinciale commissie te herstelleij. Zoo spoedig mogelijk zal opnieuw worden vergaderd. De heer W. de Groot sloot de bijeenkomst met een woord van dank voor de belangstelling in het bijzonder van de leden van Provinciale Staten. KAMPIOENSCHAP DAMMEN. W. Spanjaard, lid van de Beverwijksche Damclub, heeft in de tweede partij tegen den D.C.IJ.'er Mertens, om het persoonlijk kam pioenschap dammen in de hoofdklasse van het district Noord-Holland remise weten te bereiken. Spanjaard stond de geheele wed strijd in het voordeel, maar hij wist het yoordeel niet in winst uit te drukken. indien U poetst met Ivorol (volgens nieuw recept). Deze geeft een ware mondwasschinj Heerlijk schuimend. Frisch van smaak en.zeer zuinig. Tube 60, 40 ct. Doos 20 ct. (Adv. Ingez. Med.) Gouden Huwelijksfeest. Op Maandag 13 Juni'a.s. zullen de heer A. Verhagen en mevr. T. VerhagenGrapen- daal, wonende in de Baanstraat 17, alhier, hun gouden huwelijksfeest vieren. Maandag beginnen de bruidsdagen. De heer Verhagen, die thans 73 jaar oud is, oefent reeds 60 jaar het vak van timmerman uit, waarvan 32 jaar als patroon. Het is vooral in deze functie, dat de aanstaande bruigom bij talrijke Bever wij kers een uitstekende reputatie geniet. UITBREIDING VAN ZAKEN De heer J. Hamers, die kort geleden zijn meubelzaak opende in de Zeestraat zag zich genoodzaakt naar meer winkel- en etalage ruimte om te zien. In het perceel Zeestraat 78 heeft de heer Hamers thans zijn tweede zaak kunnen openen. Ook dit perceel moest daartoe worden verbouwd, geheel overeenkomstig de stijl van den winkel op Zeestraat 74. In de nieuwe afdeeling heeft de heer Hamers zeer fraaie toonkamers kunnen inrichten, waarin een mooie sorteering moderne ameu blementen is tentoongesteld. De zeer verzorgde etalages trokken op Hemelvaartsdag veel be kijks. HET TERRAS VAN BELLEVUE. Het terras van het bekende café-restaurant „Bellevue" op den hoek van de Koningstraat en de Breestraat heeft een groote verandering en daarmede een groote verbetering onder gaan. Het oude hekwerk werd verwijderd en daarvoor in de plaats verrees rondom een ge metselde muur, waarin tevens bloembakken werden aangebracht. Op den zonnigen Hemelvaartsdag verwel komden de kleurige geraniunis de talrijke vreemde .ngen, die in verband met het muziek concours een bezoek brachten aan Beverwijk. Aan beide zijden van het terras beschermen glazen wanden het publiek tegenn den wind. Zoo ontstond op dezen hoek een mooie verbe tering en een verfraaiing, die met eere ge noemd mag worden. De ondernemende heer Klaver had eer van zijn werk, want op den feestdag was het ter ras druk bezet.. Het biedt dan ook een gezellig zitje, niet in het minst, doordat men zoo'n fraai uitzicht heeft op den drukken Velserweg. Het programma van het Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofdnum mers: „Wie doodde Mary Clay?" en „Sterker dan de Wet" Aan den inhoud van deze laatste span nende film ontleenen wij het volgende: Reeds zeer lang wordt door de film gebruik gemaakt van crimineele gegevens, men kan haast zeggen: van haar ontstaan af. Slechts zeer zelden werden echter films geproduceerd, die aan het publiek ook geeste lijke eischen stelden. Pas toen men het zwaartepunt op de moe dige strijd der politie legde en de misdaad in verband met de verwording der maatschappij waarheidsgetrouw uitbeeldde, kwamen film werken tot stand, die de psychische en kunst zinnige eischen bevredigen konden. Tot dit genre behoort de Lumina-film „Sterker dan de wet". Tegenover een wis- selvervalscher, die in een glansrol van Ari- bert Wascher getoond wordt, staat in de per soon van Paul Hartmann een modern ad vocaat, die voor de keus gesteld wordt den werkelijken moordenaar te laten vrijspre- In alle gezinnen wordt gesproken over de Waarborg-KIeeding van Kreymborg. Want waar vindt U voor die prijzen zoo iels aparts als Waarborg-Kleedingl Meen bij KREYMBORG (Adv. Ingez. Med.) SCHIP Altona (Du.) Alkmaar (Ned.) x) Antiochia (Du.) Amstelland (Ned.) x) Agnita (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) Barneveld (Ned.) Bengkalis (Ned.) Bintang (Ned.) x) Chr. Huygens (Ned.) x Cl. Macilwraith (Br.) Caribia (Du.) x) Cassel (Du.) Ceres (Ned.) Costa Rica (Ned.) x) Deucalion (Ned.) Essen (Du.) Eurymedon (Br.) x) Euterpe (Ned.) Enggano (Ned.) x) Eemland (Ned.) Fauna (Ned.) Fredborg (Zw.) Freiburg (Du.) Glenfinlas (Br.) x) Grootekerk (Ned.) x) Gleniffer (Br.) x) Heidelberg (Du.) x) Hebe (Ned.) Hermes (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Leonian (Br.) Liberian (Br.) Luna (Ned.) M. L. Goulandris (Gr.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Moena (Ned.) Merope (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Orion (Ned.) Oeana (Ned.) Orpheus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x' Phrygia (Du.) Palatia (Du.) Phrontis (Ned.) x) Petros Nomikos (Gr.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Perseus (Ned.) Peisander (Eng.) x) Randfontein (Ned.) x) Rhea (Ned.) Salland (Ned.) x) Soemba (Ned.) x) Saleier (Ned.) Sesostris (Ned.) St. Annaland (Ned.) Singoala (Zweed) Saturnus (Ned.) Theseus (Eng.) x) Tabian (Ned.) x) Tomislav (J. Slav.) Trajanus (Ned.) Titus (Ned.) Tiberus (Ned.) Ubai'i (Estl.) Vesta (Ned Venus (Ned.) Westland (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) x) VAN Ned. Indië Chili West Indië Buenos Aires Jarrow Hamburg Chili (via L'pool) Chili Chili Hamburg (via Antw.) Batavia Hamburg Batavia Burma Pto. Barrios (v. IJni.) Ned. Indië West Afrika West Indië Zwarte Zee Ned. Indië Batavia Bordeaux Bremen Hamburg Mida. Zee Hernösand Macassar Japan Japan Japan Batavia Midd. Zee Midd. Zee Zuid Afrika West Afrika West Afrika West Indië (via Londer La Plata Buenos Aires Midd. Zee Batavia Kopenhagen Beira Midd. Zee Curacao Danzig West Indië Batavia West Indië West Indië Batavia Rio de Janeiro (v. IJm Ned. Indië Batavia Stettin Batavia Z, Afrika Bourgas Zuid-Amerika Batavia Ned. Indië Pto Barrios Danzig Skelleftea Stamboul Batavia Batavia Buenos Aires Hamburg Lissabon Hamburg Söderhamn Alexandrië Constantza Hamburg Japan Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 29 Mei 27 Mei 24 Juni 27 Mei 29 Mei 7 Juni 1 Juni 28 Mei 30 Juni 6 Juni 9 Juni 16 'Juni 30 Mei 29 Mei 30 Mei heden 7 Juni 5 Juli 25 Juni 26 Mei 5 Juni 27 Mei 10 Juni 3 Juni 15 Juni 1 Junf 31 Mei 3 Juni 27 Mei 10 Juni 18 Juni 13 Juni 31 Mei 29 Juni 28 Mei 15 Juni 23 Juni 29 Mei 26 Mei 3 Juni 2 Juni 16 Juni 26 Mei 29 Mei 20 Juni 25 Juni 23 Mei van Gibraltar. 16 Mei van Valparaiso. 17 Mei van St. Thomas. 26 Mei vertrokken. 26 Mei vertrokken, vertrekt 28 Mei. 23 Mei van Valentia. 24 Mei van Cristobal. 22 Mei van Corral, vertrekt 28 Mei. 23 Mei van Singapore, in lading. 18 Mei van Colombo. 22 Mei van Aden. 18 Mei van Barbados. 23 Mei te Batavia, vertrekt 29 Mei van Dakar. 24 Mei van Barbados. 24 Mei te Vostizza. 21 Mei van Port Said. 12 Mei van Singapore. 26 Mei vertrokken, in lading. vertrekt 28 Mei. pass. 23 Mei Gibraltar. 21 Mei van Sundsvall. 21 Mei vertrokken. 13 Mei van Colombo. 21 Mei van Manilla. 17 Mei van Dairen. 20 Mei van Colombo. 25 Mei te Rotterdam. 22 Mei van Zighi. 22 Mei van Port Said. 19 Mei van Freetown. 19 Mei van Pt. Bouet. 23 Mei van de Azoren. pass. 25 Mei Ouessant. 22 Mei van Rio de Janeiro. 25 Mei te Algiers. 21 Mei van Soerabaya. 27 Mei vertrokken. 25 Mei te Port Natal. 24 Mei te Triëst. 14 Mei vertrokken, vertrekt 28 Mei. 24 Mei van Paramaribo. 22 Mei van Port Said. 22 Mei van Valentia. 23 Mei van Curagao. 17 Mei van Belawan. 19 Mei vertrokken. 20 Mei van Sabang. in lading. vertrekt 28 Mei. vertrekt 28 Mei. 21 Mei van Dakar. 24 Mei te Samos. 23 Mei 25 Mei 15 Mei 21 Mei 25 Mei 21 Mei 24 Mei van Madeira. te Triëst. van Padang. vertrokken. vertrokken. vertrokken. vertrokken. 21 Mei van Pt. Said. 25 Mei van Genua. 16 Mei van Necochea. 25 Mei vertrokken. in lading, vertrekt 28 Mei. 21 Mei te Ornskoldsvik. 25 Mei vertrokken, in lading, in lading. 23 Mei van Genua. Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton ken of door het verbreken van zijn beroepsge heim de onschuld van den verdachte aan het lich te brengen. LAND- EN TUINBOUWPRAATJE. ONZE KOUDE MEI. De versregels van De Genestet: „Maar onze Noordsche Mei, helaas zoo arm aan zonneschijn, Hij kan zoo koud zoo guur, hij kan November zijn" werden dit voorjaar wel zeer bewaarheid. Het weiland, dat half April een goede be lofte inhield is sindsdien erg achteruit gegaan, Men durfde de koeien haast niet van stal te nemen, maar 't moest tenslotte wel, en waar deze hebben gegraasd, wil de groei niet meer hervatten. De voor hooiland bestemde perceelen staan er evenmin rooskleurig voor. De punten van het gras zijn bruingevroren en groeien niet door. De stand is hol, want het zoogenaamde ondergras wil zich niet fleurig ontwikkelen. Dit is dubbel jammer, want de opbrengst wordt er zooveel minder door, terwijl juist het ondergras de meest waardevolle voedings stoffen bevat. En door den hollen stand ontwikkelen de kruiden, welke men liever niet in groot aanzal ziet, zooals boterbloemen, en op lage landen ook zuring, zich des te ster ker. 't Is nu de tijd deze wei- en hooilanden eens min of meer critisch te bekijken. Want er is bij de verschillende landerijen onderling nog wel eenig verschil op te merken. Minneer de weersomstandigheden in alle opzichten meewerken, wanneer het voorjaar mild is een malsche regcja de velden ver kwikt, dan loopt zulks niet zoo erg in de gaten. Maar in een alleszins ongunstig voor jaar zooals thans, is het wel duidelijk waar te nemen, dat zij, die hun landerijen in de beste conditie hebben, een aanmerkelijken voor sprong vertoonen. Wij zagen zelfs nog per ceelen, welke naar verhouding goed met on dergras bezet waren. Vooral het mooi vlak gelegde en goed ge draineerde land, waar de opstijging van vocht uit den ondergrond veelal regelmatiger plaats heeft, staat er het beste voor. Een voorname factor hierbij is ook, dat dit gras van aanmer kelijk beter kwaliteit is dan op dorre, hooge plekken. Er valt echter nog meer waar te nemen. Den grootsten voorsprong vertoonden wel die landerijen, waar een ruime en oordeelkundige bemesting werd toegepast. Dit geldt vooral ten opzichte van de fosforzuur- en kalibemes ting. Bevat de bodem een goede reserve aan fos forzuur, dan kan het gewas een stootje ver dragen. Het gaat er mee als met het flink doorvoede trekdier dat meer uithoudings vermogen bezit en zich na een periode van ingespannen arbeid weer veel gauwer fit ge voelt. Proefnemingen der laatste jaren hebben duidelijk aangetoond dat men met de fosfor- zuurbemesting niet zuinig mak zijn. Men mag nooit uit het oog verliezen, dat men slechts dan met zekerheid op maximale opbrengsten mag rekenen, wanneer de gewassen in staat zijn de soms slechts enkele dagen durende gunstige weersomstandigheden ten volle uit te buiten. Wie de fosforzuurbemesting in den vorm van slakkenmeel gegeven heeft, zooals trouwens op de wei- en hooilanden, evenals op de meeste bouwlanden wel algemeen ge bruikelijk is hoewel vaak nog niet in vol doende hoeveelheid, zooals wij in dit koude voorjaar wel kunnen constateerenzal de meeste kans op de gunstige resultaten kun nen bereiken. Vooral wanneer ook overigens ..de bodem door vlakke ligging en goede drai nage in de beste conditie verkeert. Want op zulk een bodem is ondanks de lange droogte en het koude weer, gepaard met felle zon overdag, de hoeveelheid beschikbaar vocht in de bovenste grondlagen toch nog het grootst. En in zoo'n geval werkt het slakkemeel bui tengewoon soed, want de wortels liggen dicht aan de oppervlakte en scheiden veel koolzuur af, waarin de waardegevende bestanddeelen van het slakkemeel gemakkelijk oplossen. Hierdoor is het ook te verklaren, dat laat uitgestrooid slakkenmeel nog een goede wer king kan uitoefenen. Bij proeven op bouw land is zelfs gebleken, dat als overbemesting over het groeiende gewas uitgestrooid slak kenmeel vaak een nog hetere uitwerking toont dan het eerder gestrooide, vooral als het wordt ingeëgd, dus met den vochtigen grond in aan raking komt. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. Onder leiding van Burgemeester Sloet werd in de Rustende Jager een vergadering gehou den tot oprichting van een plaatselijke afdee ling van de Nederlandsche afdeeling vcoo Luchtbescherming. De burgemeester deelde in zijn openings woord mede, dat zich reeds 67 leden hadden aangemeld. De heer Neyen hield hierna een inleiding, waarin hij de vergadering duidelijk maakte, dat bij luchtgevaar de burgerij zelf maatrege len moet treffen om de uitwerking van een luchtaanval zoo gering mogelijk te doen zijn. Elke vader, die zijn gezin en elke moeder, die haar kinderx niet wil beschermen moet deze maatregelen kennen. Zij kunnen ze slechts leeren door lid te worden van de vereeniging Iedere volwassene is dus eigenlijk tot dit lid maatschap verplicht. Na deze inleiding gavetn zich nog 57 per sonen voor het lidmaatschap op, zoodat het aantal leden thans reeds 124 bedraagt. I-Iierna werd een bestuur gevormd, waarin zitting namen de heeren P. N. Duïnker, voor zitter, Th. Ligthart, secretaris, P. A. van Wes ten, penningmeester en de dames Immnik en Van Buuren. Voor het lidmaatschap kan men zich aan melden bij den heer J. T. Ligthart, Meester Ludwigstraat 10. TWEE INBRAKEN GEPLEEGD. In den nacht van Woensdag o.p Donderdag is ingebroken in de perceelen Beverwijksche- «traatweg nos. 64 en 100. Teneinde het onder zoek niet te benadeelen kon de politie ons omtrent deze inbraken nog geen bijzonder heden mededeelen. Alleen kunnen wij mededeelen, dat op no. 64 de oud-hoofdcommissaris van politie te ■Amsterdam, de heer A. Pijper, woonachtig is. Hier werd echter niets vermist. In de andere woning hebben de inbrekers een en ander van hun gading gevonden. EXCURSIE „V.Z.O.S. Woensdag maakte de tuinbouwclub „V. Z. O. S.", een excursie naar het Westland, waar verschillende grootbedrijven werden bezich tigd. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Les Falaises irts DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Met ingang van Zaterdag a.s. zal worden aangevangen met de distributie van levens middelen over het 21e tijdvak. Onvermengde margarine en bak- en braadvet zullen verkrijg baar zijn bij de coöperatie Samen Sterk,, Bak- kummerstraat te Bakkum; gehakt in blik bij mej. de wed. Jenster, le Groenelaan te Bak kum. ATLAS—C. S. V. (2—0). C.S.V. nam het spel spoedig in handen, maar voor doel wilde het niet vlotten. Een doelpunt kwam juist aan den anderen kant, toen een Atlas-speler den bal met de hand in het C.S.V.-doel sloeg. Scheidsrechter noch grensrechter hadden van deze overtreding iets geconstateerd. C.S.V. bestookte het doel van Atlas, maai de schoten van Kossen en Bakker vlogen over of naast het doel. In de tweede helft herhaalde zich dit spel, maar ook nu wilde het bij C.S.V. niet lukken. Bij een aanval scoorde de middenvoor voor Atlas het tweede doelpunt (20). C.S.V. gaf den moed niet op, maar het zoozeer begeerde succes bleef uit. Het tweede elftal van Atlas verloor met 32 van Akersloot. Zondag speelt C. S. V. den laatsten wed strijd van de kampioenscompetitie tegen W. F. C. 4. Maar eerst zullen de C.S.V.'ers Zaterdag avond in de Rustende Jager feest vieren in verband met het behaalde kampioenschap eerste klasse van den N.H.V.B. GEVONDEN EN VERLOREN. Aan het politiebureau worden inlichtingen verstrekt omtrent de onderstaande gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: 1 zilveren armband, 1 huissleu tel. Verloren: 1 gladde gouden armband. EXAMENS. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot doctor in de letteren en wijsbe geerte op proefschrift getiteld: „Hippolyte Taine, essal sur l'unité de sa pensée", de heer K. de Schaepdrijver, geb. te Temsche. Geslaagd voor het doctoraal-examen in de Germaansche taal- en letterkunde (Duitsch), mej. N. J. M. Kalis en mevr. M. M. Böldingh, en voor het cand.-examen in de Nederlandsche taal- en letterkunde de heer J. E. Lenstra. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn op Dinsdag 24 Mei 1938 geen faillissementen uitgesproken. Dit behoort tot de zeldzaamheden. Door het verbindend worden der Uit- deelingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. J. Th. Antonisse, slager, voorheen te Heemstede, thans te Haarlem. Curator Mr. D. de Jong te Haarlem. 2. G. J. Gerz, installateur, wonende te Ov erve en, thans te Venlo. Curator Mr. Silvain Groen te Haarlem. PURMERENDER MARKTBERICHT. Purmerend, 24 Mei 1938. Gemeentelijke Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegens 88.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 20. Kleine Boeren aanvoer 8, prijs f 21.50 per 100 K.G., matig. Boter 1444, f 1,311.38 per K.G., Runderen, totaal 624 stuks. Vette koeien 220, 6372 per K.G,, ma tig; gelde koeien 235, 130—210 per stuk; melkkoeien 125, 200295 per stuk; Stieren 44 52—56 per K.G., paarden 27, 90—160 per stuk; vette kalveren 40, 2050 per K.G., nuchtere kalveren voor de slacht 662, 512 per stuk; nuchtere kalveren voor de fok 11—18 per stuk, Vette varkens voor de slacht 204, 4951 per K.G., alles matige handel. Magere varkens 47, 2836 per stuk, vlug; biggen 491, 1624 per stuk stug; Schapen 650, 1530 per stuk, ma tig; Bokken 89, 313 per stuk; Lammeren 1052 912 per stuk; kipeieren 33.40 per 100 st., Eendeieren 2.80 per 100 stuks; Oude kippen en hanen 3500, 50—55 per K.G.; Konijnen 50, 1.60 per stuk; eenden,600, 3036 per stuk; duiven 40; Noordholl. blauwen 9200, 75—821/2 per stuk; Jonge hanen 2100 5055 per stuk. BROEDERSCHAPSDAG DER REMON STRANTEN IN NOORD-HOLLAND. De Remonstrantsche Gemeenten van Alk maar, Amsterdam, Haarlem, Hoorn en de kringen Bussum en Hilversum zullen Zondag 12 Juni a.s. hun gemeenschappelijken land dag houden. De Haarlemmers zijn daarbij de gastheeren. 's Morgens om 10.30 wordt begonnen met een liturgischen dienst in de Haarlemsche kerk (Wilhelminastraat), waar dr. Haentjens hoopt voor te gaan. Na den dienét wordt in Dreefzicht een ge meenschappelijke koffiemaaltijd gebruikt. Om 1 uur gaat het gezelschap met autobussen naar „Het Terras" te Santpoort, waar na een rondwandeling om half twee een gedachten- wisseling' wordt gehouden over „De eerediensfc der Gemeente", in te leiden door mej. C, M. Burger te Haarlem. Omstreeks half vier gaat men naar Velser- beek voor de thee, van waar men om 5 uur zal vertrekken. Na een rondrit door Kenne- merland volgt in Dreefzicht om 6 uur een diner. LAWNTENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Naar de Tel. verneemt, heeft het bestuur van den N. L. T. B. besloten, alsnog drie Ne derlandsche spelers voor Wimbledon in te schrijven, nl. mej. Rollin Couquerque, Hughan en Van Swol. Hughan en Van Swol zullen samen in het heerendubbelspel uitkomen.Wat betreft het gemengd dubbelspel zullen zij met een buitenlandschen parner spelen. Het is echter niet zeker of Hughan in dit nummer zal uitkomen. Mej. Rollin Couquerque zal zoowel in het dames-dubbelspel als in het ge mengd dubbelspel met een buitenlandsche partner spelen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7