PREDIKBEURTEN KORFBAL. KON. NED. KORFBALBOND. ZILVEREN N. v. d. DAGBAL. 3e RONDE. Nieuw Flora, dat als eenig N. K. B,-twaalftal uit Haarlem zich gehandhaafd heeft voor den zilveren N. v. d. Dagbal, speelt Zondagmiddag aan den Vergierdeweg in Haarlem-Noord op het Aurora-terrein voor de derde ronde tegen D. D. V. 2 uit Amsterdam. HAARL. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG Voor Zondag zijn vier wedstrijden vastge steld. Voor de competitie (prom.-degradatie 2e klasse) wordt op het T. H. B.-terrein om twee uur gespeeld ZwaluwenO. K. 6 Voor de Beker in afd. B ontvangt Palvu 1 het vierde O. K. Voor de lagere series speelt in A Meerle- bosch 1 tegen Eensgezindheid en in B THB 3 tegen Palvu 2. BELGIë-NEDERLAND. De returnwedstrijd wordt Zondagmiddag 3 uur gespeeld op het Maritime Stadion te Wil- ryck (Antwerpen). Met de leiding is belast de heer A. L. Cramer uit Enschede. De heer J. J. Kostering uit Rot terdam is de Nederlandsche grensrechter. MOTORWIELRIJDEN. De internationale driedaagsehe. Een laffe streek. Uit Spa: De internationale motordriedaag- sche tussohen Nederland,. België en Duitsch- land is Vrijdag voortgezet met het verrijden van een traject op Nederlandsch grondgebied. De Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging had zich alle anoeite gegeven, om deze étappe naar wensch te doen verloopen, maar buiten haar schuld kwam hier helaas niet veel van terecht. In den loop van den nacht n.l. had den onverantwoordelijke elementen de laffe streek uitgehaald, om de borden, welke de te volgen route aangaven, deels te verwijderen, deels op geheel andere, verkeerde punten te plaatsen. Het gevolg was natuurlijk, dat alle deelnemers tusschen de Belgische grens en Valkenburg hopeloos verdwaalden, zoodat dit gedeelte van deze tweede étappe moest wor den geneutraliseerd. De laatste 130 K.M. van Valkenburg naar Spa konden verder zonder stoornissen worden verreden. In den strijd tusschen de landenploegen zijn nu ook Nederland en België 2 uitgescha keld; Duitschland 1 heeft hier de leiding met 6 punten. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOEN. SCHAPPEN. Zeventien Nederlandsche spelers aangewezen. De Keuze-commissie van den K. N. V. B. heeft de volgende zeventien spelers aange wezen, die de reis naar Le Havre (waar op 5 Juni a.s. in het kader der wereldkampioen schappen de ontmoeting tusschen Nederland en Tsjecho Slowakije zal worden gespeeld) zullen meemaken: Anderiesen (Ajax), Been (Ajax), Calden- hove (DWS)De Harder (VUC), van Heel (Feijenoord) Van Male (Feijenoord), Mi chel (VSV), Paauwe (Feijenoord) Pien ter (Be Quick), Pijpers (Roermond), Smit (Haarlem), van Spaandonck (Neptunus), van der Veen (Heracles), Vente (Feijenoord), We ber (AGOW), Wels (Unitas) en De Winter (Haarlem). Deze spelers zijn in alphabetische volgorde genoemd. Het elftal zal eerst vlak voor den wedstrijd worden samengesteld. Zaterdag 4 Juni vertrekt de ploeg uit Ne derland. Men reist onmiddellijk door naar Le Havre, waar overnacht wordt. De wedstrijden voor Zondag. De spanning in de Nederlandsche voetbal wereld is nu dan toch eindelijk geweken. Het werd dan ook wel tijd. We weten nu, dat Feijenoord vóór den vierden keer kampioen van Nederland is ge worden en we weten ook, welke clubs gepro moveerd, gedegradeerd of voor hun milieu behouden zijn. Ja, ook in Af deeling IV, waar de competi tie nog twee weken in beslag neemt. Want 'het zou al heel vreemd moeten loopen, als Bleijerheide geen eerste-klasser bleef. Zij be hoeft van haar twee wedstrijden er slechts één te winnen en dan is het pleit beslecht. Alleen de halve finales en de finale voor den K.N.V.B.-beker blijven nog even de aan dacht vragen en toevallig zijn Haarlem en V.S.V. daarbij betrokken. Die twee partijen moeten morgen op het terrein aan den Scho- terweg uitmaken wie een week later de fi nale tegen den winnaar van den wedstrijd HelmondiaA.G.O.V.V. mag spelen. Dat wordt daar aan het eind van het seizoen zoo waar nog een levendig partijtje voetbal voor al omdat Haarlem en V.S.V. zoo volledig mo gelijk uitkomen. HAARL. VOETBALBOND. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 29 MEI 1938. Finale H.V.B.-bekcr. KinheimZandvoort (terrein Kinheim) 6.30 uur, M. Seubring. (Grensrsechters: J. M. P. Giebels en E. van Milligen.) T. H. B. Derde Zondag Seriewedstrijden om den v. d. Hams wisselbeker. Voor a.s. Zondag staan er weer eenige aan trekkelijke wedstrijden op het programma, waarbij er van te voren niets van te zeggen valt, welke vereeniging de finale zal bereiken. Daar er op de T. H. B. terreinen Zondag ook nog een honkbalwedstrijd en twee korfbalwed strijden worden gespeeld, is er voor ieder wat wils. Het programma is als volgt samengesteld: 10 uur: THB 1RCH 3 Honkbal. THB 2—Palvu 2, Korfbal. 12 uur: THB 2-Rivalen 2, Voetbal. THB adsp.—Rivalen adsp. 1.30 u.: Om den v. d. Hams wisselbeker. G. Zeemeeuwen 1Spaarnevogels 1 H. Rivalen 1EHS 1 3.20 u.: Tusschenwedstrijd THB jun.—Rivalen jun. 3.30 u.: Finale. Winner G—Winner H 2 uur: Promotie-beslissings wedstrijd Korfbal Oosterkwartier:Zwaluwen. MR. KOCH-VOETBALTOURNOOI. De sportvereeniging van den Raad van Ar beid te Haarlem heeft met bescheiden mid delen kans gezien, reeds voor haar één-jarig bestaan een goed geslaagd voetbal-tournooi te organiseeren. Het lentezonnetje straalde over het E.D.O.-terrein, toen Donderdag te kwart voor tien de deelnemende vereenigin- gen: Ervea uit Amsterdam, Arva uit Leiden. Viribus Unitas uit Santpoort en R.V.A. uit Haarlem verwelkomd werden. Te tien uur be gon de eerste wedstrijd. In een vrijwel gelijk opgaanden strijd wist Ervea van Arva met 43 te winnen. R.V.A. wist zich door een keurige 41 over winning op Viribus Unitis eveneens in den winnaars-wedstrijd te plaatsen. Nadat de lunch gebruikt was, begon te half drie de wedstrijd ArvaViribus Unitis. De Leidenaars wonnen verdiend met 4—2. De finale tusschen Ervea en R.V.A. had een zeer spannend verloop. Na 12 minuten zag Haar lem kans, zich na goed samenspel een 10 voorsprong te schaffen. Zoowel Amsterdam als Haarlem vertoonden daarna slechts een enkele maal het spel uit haar eerste wedstrij den. De spelers waren zichbaar vermoeid. Het ging erop lijken dat de stand ongewijzigd zou blijven. Vijf minuten voor het einde be nutte Haarlem haar laatste kans door met een schot van links den bal over den uitgeloo- pen keeper heen in 't doel te plaatsen (20). Hierna kwam spoedig het einde. Des avonds 7 uur reikte de eere-voorzitter van RVA Haarlem, mr. C. J. Koch, de prijzen uit in Hotel „de Leeuwerik". Na een gezellig diner en even gezellig bal ging men laat in den avond uiteen. DORDTSCH ELFTAL—WEST. ELFTAL. Hedenavond wordt te Dordrecht een voet balwedstrijd gespeeld tusschen een Dordtsch en een Westelijk elftal. In laatstgenoemde ploeg spelen o.a. Schijvenaar en Timmerman van E. D. O. HONDENSPORT. KAMPIOENSCHAPTENTOONSTELLING TE ZWOLLE. Door de combinatie der Kynologenclubs Apeldoorn, Deventer, Zutfen en Zwolle werd een belangrijke kampioenschapstentoonstel ling gehouden. Uit Kennemerland waren ingezonden dooi den heer J. Th. M. van Banning, de Engel- sche Setter-teef Peggy, die de kwalificatie „zeer goed" ontving onder keurmeester Schouten. Mejuffr. Corrie de Clercq behaalde met het fokproduct van mevr. C. P. Gunckel —Dekking, de nog.zeer jeugdige fox terrier Smooth Girl of Joy de hoogste onderschei ding, kwalificatie „uitmuntend" en de rood- wit-blauwe kaart. Mevr. C. P. Gunckel Dekking won met haar gladharige teef Joc de Cortenberg in de open klasse den eersten prijs met de kwalificatie „zeer goed". Mevr. L. v. HarenSpies, IJmuiden-Oost, behaalde wederom met den bekenden Hollandschen herder Benno van Purmerstein den kam- pioensprijs. Bij de Welsh Terriers was groote concurrentie. Merthyrs Ringleader van den heer F. M. Hëerkens Thijssen te Aerdenhout, trad als beste uit den strijd, eerste prijs „uit muntend", kampioen best van het ras, beste zelfgefokte hond en later bij de eereprijs- keuringen op, één na beste zelfgefokte "hond der tentoonstelling aller rassen. De Japanees Iyesaho van den heer J. A. C. Zillesen be haalden den eersten prijs met de kwalificatie „zeer goed" Vier Nederlanders doctor honoris causa te Debrecen. O.a, dr. Colijn en prof. Slotemaker de Bruine. DEBRECEN, 27 Mei (A.N.P.) Het gere formeerde college te Debrecen viert 4 en 5 October a.s. zijn 400-jarig bestaan. Tegelij kertijd viert ook de door het college gestich te universiteit van Debrecen feest en in ver band hiermede werden veertien doctores honoris causa benoemd waaronder vier Ne derlanders, nl. minister-president dr. H. Colijn, tot doctor in de Staatswetenschappen, minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine tot doctor in de Philosophische Wetenschap pen, prof .dr. H. Th. Obbink en prof. dr. J.. Severijn, hoogleeraren in de Theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, 'tot doctor in de Theologie. Woning afgebrand. Vuur naar dennenbosschen overgeslagen. Door onbekende oorzaak is gisteren om streeks elf uur brand ontstaan in de arbei derswoning van de familie van Rosmalen in het gehucht Vin kei (gem. Geffen). Door de groote droogte stond de met riet gedekte woning spoedig in lichter laaie. Aan blusschen viel niet te denken. De woning brandde dan ook tot den grond toe af, terwijl de geheele inboedel verloren ging. De vlammen sloegen over op een nabijge legen dennebosch, dat weldra vlam had ge vat Eenige H.A. werden door het vuur ver teer Vele burgers assisteerden de mare chaussee bij haar poging het vuur te stuiten, hetgeen na zeer veel moeite gelukte. OUD-HOOFDINSPECTEUR VAN POLITIE VEROORDEELD. ASSEN. 27 Mei. De rechtbank veroordeelde hedenmorgen den oud-hoofdinspecteur van politie te Assen, den heer H. R. van der M., wegens smaad tegen den agent van politie H. Ham te Assen, tot f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Verdachte, die ongeveer anderhalf jaar ge leden werd geschorst en later uit den dienst is ontslagen, werd o.a. als schrijver van een aantal anonieme brieven aangewezen. Bij de behandeling van zijn zaak door den Centralen Raad van Beroep te Utrecht had verdachte bij zijn verdediging den agent Ham als den schrij ver van de anonieme brieven genoemd, met als gevolg, dat deze tegen zijn vroegeren superieur een vervolging instelde. De eisch tegen verdachte luidde f 50 subs. 50 dagen hechtenis. AMSTERDAMSCHE TRAMLIJN WORDT BUSLIJN. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Amsterdamsche tram zal een bestaande tramlijn worden omgezet tot buslijn n.l. lijn 19. Dit houdt geen verband met verkeers- overwegingen, waar door het wenschelijk zou zijn trams in de binnenstad door bewegelijkei- bussen te vervangen, maar is een kwestie van rentabiliteit, omdat bij een bepaald vervoer- cijfer het gebruik van bussen economischer is dan dat van trams. Het betreft hier de verbinding tusschen het centraal station en het einde van de Czaar Peterstraat. Amsterdam wil Schiphol met hand en tand verdedigen. Eenstemmig: protest van den gemeenteraad. In de vergaderjng van den Amsterdam- schen gemeenteraad hebben Woensdagavond de raadsleden B, C. Franke en L. Seegers ge ïnterpelleerd over de vliegveldplannen der re geering, die een centraal vliegveld wil stich ten bij Leiderdorp en het gevaar, dat daar door de Amsterdamsche luchthaven Schiphol loopt. De wethouder der handelsinrichtingen mr. Kropman, zeide bij de beantwoording o.m.: Met verbijstering hebben alle Amsterdam sche kringen van handel en verkeer kennis van de regeeringsplannen genomen, die on verantwoordelijk zijn uit financieel oogpunt, zoowel als tegenover de Amsterdamsche be volking. Met klem wijs ik een tegenstelling tusschen Amsterdamsch belang en landsbelang af, want Schiphol voorziet in het algemeen belang en dient het landsbelang ten volle. Ik zal nooit een voordracht in den geest der regeerings plannen bij den raad indienen, en weiger een dergeilijk plan te verdedigen. Het applaus betuigde de raad zijn instem ming met het betoog van den wethouder, dat, naar de heer Franke verklaarde, hem ten volle had voldaan. Namens de voorzitters van alle fracties, diende hij de volgende motie in, die onder applaus met algemeene stemmen werd aan genomen de raad, gehoord de mededeelingen van Burgemeester en Wethouders omtrent de plan nen der regeering met betrekking tot de stichting van een centraal vliegveld voor de burgerlijke luchtvaart, van oordeel, dat de gevolgen, welke de uitvoering van deze plan nen hebben voor Schiphol, als ahven voor de burgerlijke luchtvaart, in zeer ernstige mate de belangen van Amsterdam zullen schaden, doet een dringend beroep op de regeering om aan deze voornemens geen gevolg te geven en indien het wenschelijk mocht zijn, te komen tot de stichting van een centraal_ vliegveld, de luchthaven Schiphol als zoodanig aan te wijzen. Vreemdelingen in het Kleeding- bedrijf. De regeeringspersdienst meldt: In de Staatscourant van 27 en 28 Mei 1938 zal verschijnen het Koninklijk Besluit van 14 Mei 1938, no. 18, waarbij voor de zelfstandige uitoefening door vreemdelingen van het kle dingbedrijf een vergunning vanden minister van economische zaken wordt verplicht ge steld. Bedoeld besluit verstaat onder „Kleeding- bedrijf" het bedrijf, bestaande in het ver vaardigen, vermaken of herstellen van: 1. Confectie- en maatkleederen en -klee- dingstukken, daaronder begrepen alle gebrei de en tricot kleederen en kleedingstukkken. 2. Hoofd-, hals-, hand-, been- en voetbe- kleeding met uitzondering van schoeisel. 3. Kleedingtoebehooren als bretels, jarre tels, kousebanden, sopophouders, mouw- en rokophouders. Een vergunning voor het zelfstandig uit oefenen van het' kleedingbedrijf is vereischt in de volgende gevallen: 1. Voor den vreemdeling, die hier te lande zelfstandig dit bedrijf uitoefent: a. Indien de zaak hier te lande is of zal worden gevestigd. Voor eiken buitenland- schen firmant van een vennootschap onder firma, beheerend vennoot van een comman ditaire vennootschap e. d. is een afzonder lijke vergunning vereischt. b. Indien de zaak in het buitenland is ge vestigd en hier te lande een bijkantoor of andere nederzetting heeft of wenscht op te richten. 2. Voor den vreemdeling, wiens bedrijf in het buitenland is gevestigd en die hier werk zaamheden ten behoeve van derden verricht of doet verrichten. Bedoeld worden hier o.a. alle werkzaamhe den, verband houdende met de uitvoering van opdrachten of bestellingen in Nederland, alsmede werkzaamheden strekkende tot het verkrijgen van opdrachten of bestellingen hier te lande. Niet zijn hieronder begrepen werkzaamheden als het doen van inkoopen door vreemdelingen, het plaatsen van op drachten, enz. 3. Voor het buiten het Koninkrijk gevestigd lichaam (vreemde onderneming), indien dit hier te lande een bijkantoor of andere neder zetting heeft. c.q. wenscht op te richten. Bovendien zal boortaan een vergunning van den minister van economische zaken vereischt zijn voor den vraemdeling, die be stuurder is of een bestuurstaak vervult bij een in Nederland gevestigden rechtspersoon, die het kleedingbedrijf uitoefent. Ingevolge een eveneens in bovengenoemde staatscou rant te publiceeren kon. besluit van 24 Mei 1938, no. 30, zal ten aanzien van bestuurders van deze rechtspersonen voortaan geen ver gunning ingevolge de wet van 16 Mei 1934 tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen (staatsblad no. 257) meer ver plicht zijn. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor vreemdelingen die op 27 Mei 1938 het klee dingbedrijf nog niet zelfstandig uitoefenden, een vergunning vereischt is met ingang van 28 Mei d.a.v. Degenen, die op 27 Meil 1938 reeds in dit bedrijf als zelfstandige werkzaam waren, hebben een vergunning noodig per 1 Augustus 1938. Belanghebbenden, welke be- hooren tot de laatstbedoelde categorie, wor den evenwel uitgenoodigd ter bevordering van een vlotte administratieve behandeling hun ne vergunningsaanvragen zoo spoedig moge lijk in te dienen. Alle aanvragen moeten worden gericht aan den minister van economische zaken, Bezui- denhout 30, 's Gravenhage. Daarbij dient ge bruik te worden gemaakt van de vereischte formulieren, welke verkrijgbaar zijn bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Nadere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij het departement van economi sche zaken, telefoon letter G, 's Gravenhage, toestel 407 en bij de Kamers van Koophandel te Fabrieken. Frank Buchman 60 jaar. Men schrijft ons uit de Oxfordbewegïng: Op 29 Mei aanstaande zullen duizenden over de geheele wereld den zestigsten ver- jaardig van dr. Frank Buchman herden ken. Dr. Frank Buchman, die momenteel verblijf houdt in Browns hotel te Londen, dat in zekeren zin beschouwen kon worden als het „home" van de Oxfordgroep, is ook in ons land geen onbekende. In Nederland zijn, evenals in alle andere deelen van de wereld, duizenden hem dank baar voor hetgeen zij, in hun persoonlijk le ven, in hun omgeving, hun land en de wereld, hebben mogen ondervinden door het werk waaraan hij zich heeft gewijd. Deze arbeid is het vorig jaar. in talrijke persartikelen naar aanleiding van de Utrechtsche Pinksterdagen der Oxfordgroep. in het licht gesteld. SANTPOORT SUPPORTERSVEREENIGING. Door het bedanken van den heer P. Visser als secretaris van de R.K. Supportersvereni ging „Santpoort" moest in de laatste leden vergadering een nieuw bestuurslid worden ge kozen. Als zoodanig werd de heer Jac. Goze- ling aangewezen. Het bestuur constitueerde zich na deze verkiezing als volgt: H. J. Duin, voorzitter; G, A. Spanjaard, secretaris; A. P. Heeremans, penningmeester; J. Heeremans, C. Kochse en Jac. Gozeling, commissarissen. De heer Visser werd tot eerelid benoemd. IJMUIDEN HOSPITAALKERKSCHIP VERTROKKEN. Het hospitaalkerksehip De Hoop is Vrijdag morgen voor zijn eerste reis van dit seizoen naar de Noordzee vertrokken voor zijn arbeid onder de haringvisschers. Aan boord bevinden zich als geneesheer arts G. H. Hokse uit Am sterdam en als predikant ds. A. Luteijn uit Nijkerk. DE KW 149 WEER VERTROKKEN. De haringlogger KW 149, die hier deze week met ruim 1000 kantjes pekelharing binnen kwam is gisteravond te elf uur weer vertrok ken. Zoodra men aan de haven bemerkte dat de schipper van plan was weer naar zee te gaan ontstond er groote belangstelling bij het schip. Het publiek werd echter door de politie op een flinken afstand gehoudetn. De eigen bemanning weigerde mee te gaan, maar de schipper was er in geslaagd een nieuwe bemanning bij elkaar te krijgen, be staande o.a. uit een vijftal Katwijksche schip pers. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Maria van Hattum IJM 1, vangst: 55 man den schelvisch, 120 manden braadschelvisch, 20 manden radio, 35 manden platvisch, 300 manden makreel, 20 manden wolf, totaal 450 manden, benevens 200 stuks ijskabeljauw en 180 stuks stijve kabeljauw.. Dirkje R.O. 53 vangst: 30 manden schel visch, 85 manden braadschelvisch, 70 man den wijting en radio, 70 manden gul en ka beljauw, 35 manden koolvisch, 20 manden platvisch, 15 manden wolf en poon, 110 man den makreel, totaal 435 manden, benevens 130 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM 196, vangst: 25 manden schel visch. 70 manden braadschelvisch, 15 man de nwijting en koolvisch, 50 manden ma kreel, 20 manden radio, 45 manden platvisch, 30 manden gul en kabeljauw, 25 manden wolf, totaal 280 manden, benevens 430 stuks stijve kabeljauw. Amsterdam IJM 58, vangst: 80 manden schelvisch, 140 manden braadschelvisch, 30 manden platvisch, 50 manden radio, 60 manden makreel, 40 manden kabeljauw, 10 manden koolvisch, 15 manden wolf, totaal 425 manden, benevens 90 stuks stijve kabel jauw Gloria IJM 37, vangst: 65 manden schel visch, 40 manden platvisch, 45 manden gul en koolvisch, 120 manden makreel, 45 man den radio, 10 manden wijting, 20 manden varia, totaal 545 manden, benevens 650 stuks Ijskabeljauw en 20 stuks stijve kabeljauw. Caroline IJm 26, vangst: 500 manden di versen (waarvan 180 manden dichte makreel) benevens 800 stuks stijve kabeljauw. BESOMMING. MandenTrawler 175 Reiger IJM 106 f 1100 Loggers: KW 3 f760; KW 144 f 1040; KW 127 f 780; KW 173 f750; KW 51 f950. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Clazina Luther IJm 55; Condor IJM 72; Cornells IJM 15; Alkmaar IJM 31. IJmuiden 28 Mei 1938. Tarbot 102—70 cent per K.G. Tong 94—54 cent per K.G. Heilbot 90 cent per K.G. Griet f30—f 10,50 per 50 K.G. Zetschol f 18 per 50 K.G. Kleinschol f 16,50—f 4,60 per 50 K.G. Bot f 7,50—f 1,10 per 50 K.G. Schar f 3,70f 1,80 per 50 K.G. Poontjes f 1,70f 0,80 per 50 K.G. Groote gul f 6—f 4,90 per 50 K.Q. Kleine gul f 6f 3 per 50 K.G. Wijting f 2,70—f 2 per 50 K.G. Makreel f4,80—f4,20 per 50 K.G. Kabeljauw f 13,50f 11,50 per 125 K.G. Leng f 0,60 per stuk. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. In de ledenvergadering van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling is het zomerpro- gramma als volgt vastgesteld: 28 Mei: Avondwandeling, vertrek 9 uur van de R. H. B. S. (Luisteren naar de nachte galen) 12 Juni: Tocht naar de broedplaatsen van de zilvermeeuwen te Schoorl. Vertrek 7 uur van de R. H. B. S. 26 Juni: Gewestelijk zomerfeest op het landgoed „Beeckestein". DAMRUBRIEK. In verband met overvloed van kopy wordt de Damrubriek opgenomen in ons nummer van a.s. Woensdag. BEVERWIJK Noteering van 27 Mei 1938. Spinazie per kist 1350 ct. Postelein per kist 3545 ct. Andijvie per kist f 0.90f 1.10. Raapstelen 100 bos f 2.00f 3.50 Radijs IV23 ct. Wortelen per bos 1218 ct, Komkommers per 100 f 6f 8. Asperges wit 3540 ct. Idem blauw 2530 ct. idem dun 1625 ct. Aardappelen kien per kilo 5V2—9 ct. Peulen per kilo 14 ct. Bloemkool per 100 f 10f 28. Uien per kilo 12 ct. Sla per 100 krop f 1.50f 5.50 Rabarber per 100 bos f 8f 12. Pieterselie per bos 2y2 ct. Selderie per bos 3y2 ct. Appelen per kilo 28 ct. Goudreinetten pe rkilo 36 ct. Aardbeien per doosje 2026 ct. HEEMSKERK COMMISSIE STEUN KLEINE TUINDERS. De door de gemeente ingestelde commissie voor de steun aan tuinders bestaat uit de hseren J. v. Duivenvoorde, R. Beentjes en A. Th. Zuurbier. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen veranderlijken wind. zwaar bewolkt tot betrokken met kans op regen of onweer, koeler. Ver dere vooruitzichten; koel weer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 66 F. Laagste hedennacht 58 F. Hoogste heden 58 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 753 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 2.22 uur; n.m. 2.52 uur. Maandag v.m. 3.09 uur; n.m, 3.39 uur. Dinsdag v.m. 3.56 uur; n.m. 4.26 uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN: V.Z.I.: water 61 F., lucht 57 F. Heerenduinen: water 64 F., lucht 62 F. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Johanna, d. v. Nic. Vendel en Corn. Schuijt; Hendrik Dirk, z. v. Joh. Brands en Joh. M. de Vries; Klasina Eliza beth Teresia, d. v. Ant. J. Bruins en M. Ko ning; Anna Johanna, d. v. Th. Schouws en K. Kuijl. Overleden: Petr. Nijman, echtg. v. G. van der Eng, 49 jMarg. Nooij, echtge. van Adr. de Groot, 22 j. (overl. te Zaandam); P. Bleij- endaal, echtg. van J. Beentjes, 75 j. Ondertrouwd: Joh. C. v. d. Maat en A/Tromp; P. v. Duivenvoorde en G. A. Molenaar; P. Limmen en M. G. Molenaar; L. B. Lagrand en L. A. Welboren; Jn. Schoehuijs en Hub. An- dries; J. C. Beentjes en Geertr. A. Zonneveld. Getrouwd J. Wentink en A. van Harlingen; Ja.c van Duivenvoorde en C. G. M. Weelage; J. A. Peekei en Corn, de Ruijter; E. Koelman en A. A. Koper; Fr. L. Brakenhof f en Marg. A. Timmer; H. J. Schuurman en A. A'. Meijer. Corn. Hilbers en M. J. C. Beentjes; E. P. de Vries en J. Grapendaal; L. E. de Vries en Hendr. van den Bom; Nic. de Ruijter en M. J. G. Kaptein; Com. J. Sap en A. Vader. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: Mej. A. A. Meijer, z. ber., v. Luttik Cie 22 naar Beverwijk, Mej. E. M. Strik, dienstbode, van Kerkweg 45 n. Alkmaar. Mej. A. A. Koper, z. ber., van Raadhuisplein 2 n. Beverwijk, Mej. M. A. Timmer, z. .ber., van Kleine Houtweg 38 n. Velsen. R.K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: U.S.V. 2A.D.O.-comb. 2.30 uur. Vitesse b—A.D.O. b 1.30 uur. Vitesse cA.D.O. c 2.30 uur. ST. CECILIA OP CONCOURS. Zondag komt het fanfare-corps St. Cecilia uit in het concours uitgeschreven door „St. Michaël" te Rotterdam en wel in de 3de af- deeling. BLOEMBOLLENCULTUUR. Op Woensdag 1 Juni houdt de afdeeling Heemskerk van Bloembollencultuur een ledenvergadering in café „Flora". Opgaven van Predikbeurten, die Vrijdagmiddag 6 uur niet in ons bezit zijn, kunnen niet meer worden opgenomen. Voor Pinksteren sture men de op gaven v r o e g t ij d i g e r in dan gewoonlijk. ZONDAG 29 MEI SANTPOORT. NED. HERV. KERK. Nam. 7: Ds. R. H. Oldeman NED HERVORMDE KAPEL. - V.m 10: H. Heeresma, Amsterdam. GEREF KERK IN HERSTELD VERBAND, ge- bouw Bethel. Wüstelaan. Santpoort, V.m. 10: K. v. d. Berg. IJMUIDEN. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Heillgingsdlenst. Nam. 8: Verlossingssamenkomst 0. 1. v. Adj. Varwijk. HERV EVANG., Oranjestraat 8. V.m 10 en nam. 5: Leesdienst. Maandag nam. 8: Ds. Zandt, van Delft. GEREF. KERK, Wilhelminakade. Geen opgave ontvangen. HULPKERK, Marnixschool. Geen opgave ont vangen. CHR. GEREF. KERK Van. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED PROT BOND. Helmstraat 9. V.m. 10.30: Mej. D. v. d. Sluis, Heemstede. OUD-KATHOLIEKE KERK V.m. 10: H. Dienst. Nam. 7: Vespers IJMUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV.. Vereenigingsgeb. Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Ds. J. H. Hanneman, Uitgeest. GER. KERK. Velserduinweg. Vm 10: Ds. v. Teylingen. Nam. 5: Dezelfde. BAPTISTEN-GEM., lokaal Willemsbeekweg 22 Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te Hrl. HERST. APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15: Godsdienst oefening. Nam. geen dienst. VERGADERING VAN GELOOVTGEN. Willems beekweg 22. V.m. 10: Broodbi'eken. Nam. 7.30 Samenkomst. Spr. A. Weggelaar, Amsterdam ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP Stations weg 65. Velsen. V.m. 10.30: Tempeldienst, Dinsdag nam. 7.15: Genezingsdienst. VELSEN-NOORD. GER. KERK, Groote Hout- of Koningsweg. V.m. 10 en nam. 5: Dr. D. -J v Katwijk. BEVERWIJK. VER, VAN VRIJZ. HERVORMDEN, Parklaan Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Meerstraat - V.m. 10: Dr. Gaaikema, van Dokkumerwoude 12: Zondagsschool. EVANG LUTH GEMEENTE Koningstraat. V.m. 10.30: Ds J Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstr. 31. V.m. 10: Spr. W. Verver, uit Leiden in ge bouw Odeon. Dinsdag nam. 7.30: Naalkring ol.v. mevr. H Kok. CASTRICUM. .NED. HERV KERK. V.m. 10: Ds. v. Poelgeest. GEREF. KERK. Beverwijkerstraatweg 32 V.m. 10 en nam. 5.30: Ds. J. Krüger.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11