Het Nichtje van buiten FEUILLETON door LADY TROUBR1DGE. 32) „Marcus en Luella?" stamelde Linet ver baasd. „Maar hoe is dat zoo plotseling ge beurd?" Toen schoot haar nog iets anders te binnen. „Hij moet ons allebei tegelijkertijd het hof hebben gemaakt", eindigde zij met een somber glimlachje. Van het eerste oogenblik af, dat zij Marcus had ontmoet, had zij allerlei kleinigheden ontdekt. Zij wist, dat hij onbetrouwbaar was, oppervlakkig, van de een naar den ander vloogDoch nu zij er goed over nadacht, wist zij, dat hij Luella van het eerste oogen blik af graag had mogen lijden en onmid- aelijk op haar avances was ingegaan. „Dat heeft hij inderdaad gedaan", merkte Carrie op. „ik dacht, dat hij op Luella's geld uit was, doch toen jij me vertelde, dat hij jou ten huwelijk gevraagd had, dacht ik weer, dat ik me vergist had. Laten we niet te hard over hem oordeelen, Linet. Als jij hem niet geweigerd had, geloof ik zeker dat hij zich aan zijn spontane zaak gehouden had." „Het heeft mij geen kwaad gedaan, Carrie. Ik heb nooit echt van hem gehouden, hoe wel ik dat in het begin wel eens gedacht heb heb, tot.Zij zweeg en voegde er langzaam aan toe: „tot er iets gebeurde, dat me de oogen opende en me deed inzien, dat ik nooit echt van hem zou kunnen houden". Het was voor Carrie niet moeilijk te raden, wat het meisje de oogen geopend had, doch zij zweeg wijselijk. Linet behoorde niet tot het type dat haar liefdesaangelegenheden rond vertelt aan een ieder, die maar wil luisteren en als zij, zooals Carrie vermoedde, haar hart had verloren aan Torquil Rowant, dan was het een tamelijk hopeloos geval en hoe min der er over gezegd werd, hoe beter. Van dien kant was voor het meisje niets dan ellende te verwachten en toen op dat moment de telefoon ging, was zij dankbaar voor deze onderbreking en ging ze snel de kamer uit. „Het is Tanis Winsley", zei zij, toen zij een oogenblik later terugkwam. „Ze zegt dat er een radiogram van je moeder op Ladogan Terrace is, dat zij bij vergissing heeft ge opend en waarin staat, wanneer je moeder terug komt. Tanis wou, dat je het kwam ha len, maar ik heb een smoesje verzonnen, want ik dacht wel dat je er niet veel voor zou voe len daar heen te gaan. Zij schijnt er even wel erg op gesteld te zijn jou persoonlijk te spreken, dus heb ik nog niet afgebeld." Tanis' langzame stem klonk vriendelijk, toen Linet aan de telefoon kwam. „Kom om een uur of zes hier, Linet, wil je? Dan is moeder uit en hoef je niet bang te zijn voor een onpleizierige ontmoeting en ik zou je graag spreken. Toe kom alsjeblieft. Linet", drong zij aan, toen Linet niet direct ant woordde. ..Goed. Ik kom." Linet gevoelde plotseling, dat zij er naar verlangde als goede vriendin van Tanis te scheiden, al hoopte zij, dat zij elkaar in de toekomst niet al te dikwijls meer zouden zien. Carrie vond dit overdreven vergevensgezind en stak dit niet onder stoelen of banken. „Van het eerste oogenblik af is dat meisje je vijandig gezind geweest", verklaarde zij. „Zij heeft je nog slechter behandeld dan je tante en ik vind niet, dat je eenige conside ratie met haar behoeft te hebben." „Ik geloof, dat Tanis niet erg gelukkig is", zei Linet langzaam „en zij is ook wel eens erg aardig voor me geweest. Ik zou het pret tig vinden, Carrie, om te doen wat zij vraagt en haar nog een keer te ontmoeten", eindig de zij. „Oh, als je het prettig vindt", lachte zij. Doch in haar hart vond zij die kleine Linet Seton een van de liefste meisjes, die zij ooit ontmoet had en door haar te verliezen, had Marcus iets verloren dat meer waard was dan Luella en al haar geld samen. Toch was het met een kloppend hart. dat zij de bekende blauwe looper opliep en Linet had het gevoel, als of de butler haar heime lijk nieuwsgierig opnam, toen hij haar aan diende in den grooten salon, waar Tanis voor een der vensters een sigaret stond te rooken. Tot Linet's groote verbazing kwam Tanis op haar toe en gaf haar een vluchtigen kus ter begroeting. „Hier is je radiogram. Je zult het meteen wel willen zien." Toen Linet 't heugelijke nieuws gelezen had en nu wist, dat Mammy morgenmiddag in het Black Hotel in Doverstreet zou zijn en haar daar wachtte, keek zij Tanis eens aan. Haar anders zoo bekoorlijke nichtje zag er in het matte zonlicht, dat nog naar binnen viel, slecht uit en er waren donkere kringen onder haar oogen, terwijl de geverfde lippen verdrietig naar beneden hingen. Zij zag on middellijk dat er geen spanning tusschen hen heerschte. Tanis sprak volmaakt open hartig over tante Beatrice en haar opvat tingen. „Moeder was verschrikkelijk in de war, toen je er zoo maar vandoor bent gegaan, zonder zelfs je bagage mee te nemen", deelde zij Linet mede, toen zij naast elkaar op de sofa zaten. „Ik weet niet wat zij allemaal gezegd heeft, dat je er toe bracht het huis te ontvluchten en het gaat me ook niet aan. maar ik kan je wel verzekeren dat zij er verschrikkelijk spijt van heeft, dat zij zich zoo heeft laten gaan. Een enkelen keer gebeurt haar dat wel eens meer. „Ik veronderstel", vervolgde Tanis, „dat het ook gedeeltelijk wel komt door haar zorgen 1 over mij en de gedachte aan al het geld, dat wij uitgeven. Zij heeft het in het begin wer kelijk goed met je voorgehad, beter dan ik, reken het haar dus niet al te erg aan. Li net". „Neen", zei Linet zacht. „Ik zal probeeren haar in dat licht te zien". Toen viel er een stilte, en het was Linet, die dit stilzwijgen verbrak met een vraag, die haar op de lippen brandde en waar zij zoo vreeselijk graag het antwoord op wilde hoo- renal was zij ook bang voor dat ant woord. „Wanneer gaan jullie naar Schotland? Naar het Rowant kasteel, bedoel ik. Tante Beatrice schreef me over die uitnoodiging in haar brief." „Ja, moeder vindt het prachtig dat wij daar uitgenoodigd zijn" zei Tanis en blies een blauw rookwolkje uit. „Zij zal het even wel minder prettig vinden als zij hoort dat ik er niet heenga." „Er niet heen ga?" herhaalde Linet ver baasd. „Maar waarom niet?" Het duurde even voor Tanis antwoordde. Zij zat zwijgend te rooken en verdiept- in haar eigen gedachten, die niet al te vroolijk sche nen te zijn. Toen wendde zij zich, als in een plotselinge opwelling tot het meisje naast zich. „Ik weet niet waarom ik het je vertel", be gan zij, „maar ik moet het nu eenmaal aan iemand vertellen en je hebt iets over je, al ben ik dan meermalen verschrikkelijk ja- loersch op je geweest, dat me doet veronder stellen, dat je me zult begrijpen." En met langzame stem begon Tanis te ver tellen van Eldred Byrne en Linet gevoelde diep medelijden met dit knappe meisje, dat het eenige wat zij werkelijk verlangde, niet kon krijgen. Eldred Byrne dacht er niet over haar te vragen zijn vrouw te worden, zoolang hij geen cent bezat, en hij had haar eenige dagen geleden vertelt, dat hij naar het Noor delijk deel van Rhodesia vertrok om daar zijn geluk te beproeven. „Toen hij me dat plotseling mededeelde. Linet, realiseerde ik, dat ik dat ellendige spel letje om een anderen man aan den haak te slaan, niet langer kon voortzetten. Ik had het altijd als vanzelfsprekend beschouwd, dat Eldred een rol in mijn leven zou spelen en dat ik hem toch geregeld zou kunnen ont moeten en ik ben doodongelukkige, dat dat nu alles voorbij is. Zelfs al zou Torquil nu om me geven en dat doet hij niet, dan zou ik hem toch niet willen hebben, zooals het nu met me gesteld is." En twee dikke tranen kropen onder de zwar te wimpers vandaan. Met een ongeduldige be weging wischte Tanis ze weg. De onverstoor bare, hartelooze, eerzuchtige Tanis huilde en onwillekeurig begon Linet haar te troosten. Toen zocht zij alsof zij niet iets werkelijk troostends zou kunnen zeggen. Zij wist even wel, dat de situatie vrijwel hopeloos was. Spontaan greep zij Tanis' hand in de hare en hield die stevig vast. „Ik vindt het ellendig voor je." „Jij?" Tanis keek haar aan met een vreem-, den blik. Toen: „Ik geloof werkelijk, dat je het meent. Je bent een schat, Linet, dat je nog lief tegen me bent na alles wat er gebeurd is. Ik heb me tamelijk gemeen tegenover je gedra gen, waar het Torquil betreft. Maar dat is nu afgeloopen en nu kun je je gang gaan om hem te veroveren, als je wiltzonder er aan te denken, dat je mij in den weg staat." Zij keek Linet aan en plotseling zei zij langzaam. „Ik geloof waarachtig, dat je je hart al aan hem verloren hebt" Linet knikte. (Wordt vervolgd.) De grensschendingen tusschen Tsjecho Slowakije en Duitschland. De brug over de Thaya nabij Bernhardstal, welke Tsjechische soldaten zouden hebben willen opblazen Dr. Benesj tijdens zijn rede als antwoord op de huldiging door de Praagsche jeugd ter gelegenheid van zijn geboorte dag. Op den achtergrond mevr. Benesj Ook de Grenadiers verleenen hun medewerking voor de nationale film „Veertig jaren", waarvan de buitenopnamen thans in Filmstad te Den Haag in vollen gang zijn De keizerskroon en het haantje van den Westertoren te Amsterdam staan in de stellingen Touwtje-springen. De Indische voetballers, die op 5 Juni a.s. te Reims tegen ter restauratie. Een kijkje op het „hoogstaand" werk Hongarije zullen spelen, trainen op het H.B.S.-terrein te Den Haag De Oxford and Cambridge Golfing Society speelde Vrijdag op de Haagsche Golfclub tegen een Nederlandsche ploeg. Tijdens de ontmoeting De heer Jac. de Vries, burgemeester Yan Bunschoten, is op 66-jarigen leef tijd overleden De Nederlandsche zwemploeg voor de internationale wedstrijden te Wembley vertrok Vrijdag derwaarts. De groep op het Centraal Station te Amsterdam

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 12