HET NIEUWE AVONDBLAD Schiphol en Waalhaven. Pionierster der zwemsport in onze gemeente. Visscherij-Snufjes. 23e JAARGANG No. 175 ZATERDAG 28 MEI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 127ï ets., per maand 52Va cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN EN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. - Levenslange ongeschiktheid f2000.-, overlijden ƒ400—, verlies van hand, voet ol oog ƒ200—, belde leden duim ƒ100—, één lid duim f 50—, alle leden wijsvinger ƒ60-, 1- 2 wijsvinger 25. alle leden anderen vinger ƒ15—, een of twee leden anderen vinger ƒ5—, arm- of beenbreuk ƒ30—, enkelbreuk ƒ15—, polsbreuk ƒ15Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz! 4Ö0by verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Er is ruzie over vliegvelden. De regeering wil van Schiphol en Waalha ven uitsluitend-militaire vliegvelden maken en Amsterdam en Rotterdam (mitsgaders Den Haag) bedeelen met één centraal vlieg veld voor civiel luchtverkeer. Dat zou dan te Leiderdorp moeten worden aangelegd. Amsterdam en Rotterdam zijn beide boos en teleurgesteld over deze regeeringsplannen. Het is geen wonder. Amsterdam heeft in den loop der jaren een millioen of acht aan de verbetering van Schiphol ten koste gelegd. Het is nog steeds met die verbetering bezig. En het Rijk wist daarvan en vond het goed. Bovendien heeft Schiphol zich in het inter nationale luchtverkeer een zeer belangrijke plaats weten te veroveren. Het is Luchtha ven no. 4 van Europa. En het bezet ook vele roemrijke plaatsen in de geschiedenis van de „burgerluchtvaart". Men doekt zoöiets maar niet zoo ineens en bijwijze van „inval" op. Men vervangt het niet behoorlijk door een vliegveld te Leiderdorp, dat ruim dertig K.M. van de hoofdstad ligt. Het vervoer van en naar het vliegveld zal kostbaarder worden. De fouitenlandsche passagiers zullen den groo teren afstand evenmin waardeeren. De be langen der handelsstad Amsterdam worden ermee geschaad. Enzoovoorts. Het zijn alle maal goede argumenten. Zoo goed zijn ze zelfs gebleken, dat de geheele gemeenteraad van Amsterdam ze als één-man-en-vrouw onderschreef en de R. K. wethouder Krop' man de interpellaties van den S. D. A. P.'er Franke en den C. P. H.'er Seegers beant woordde met het stoere woord: „Ik zal wei geren ooit een voordracht in den Raad te verdedigen, waarbij wordt voorgesteld Schip hol te doen verdwijnen!" Een van de Amsterdamsche kranten wordt daar al een beetje wild van en roept „dat het was of men de fiere stem der oude vroed schap van de Amstelveste vernam, in verzet tegen het drijven van de Staten van Hol land." Maar dat is overdreven. De Unie van Utrecht is niet alleen dood, maar de gemeen telijke autonomie ook. In Rotterdam zijn ze bijna nog kwader en lierder. Daar hadden ze zich gehaast om aan Den Haag's verlangen te voldoen en Waal haven aan het Rijk te verkoopen voor defen sieve doeleinden. Daarna besloten de Rotter- damsche stadsvaderen en -moederen in over leg met Den Haag tot aanleg van een nieuw gemeentelijk vliegveld in den polder Zestien hoven en toen het eenmaal zoover was liet minister Van Buuren den waarnemenden bur gemeester van Rotterdam bij zich komen en zei (of daar kwam het dan op neer): „Niks daarvan. Geen Waalhaven voor jullie en geen Zestienhoven voor jullie. Allemaal naar Lei derdorp". Rotterdam voelt zich door deze wijze van behandeling gegriefd, gekwetst en om een moderner term te bezigen gegrepen. Het ligt bovendien nog 4 K.M. verder van Leider dorp af dan Amsterdam. Niemand ligt eigen lijk erg dicht bij Leiderdorp, behalve Leiden. En vliegt dat zooveel? Kan het met zijn 70.000 zielen eenig gewicht in de schaal leggen .tegen over twintigmaal zooveel Amsterdammers en Rotterdammers? Het halve millioen Hagenaars gaat blijkbaar accoord. Tot dusver zwijgt het althans. Het heeft nog nooit een groot vliegveld zoo dicht bij gehad als Leiderdorp zou zijn. Het heeft wel Ypenburg, maar dat is geen station op de groote luchtvaartlijnen. Het zou dus gebaat zijn bij de schepping van het vliegveld Lei derdorp. Maar is Den Haag een industriestad? Neen. Is het een handelsstad? Neen. Heeft het niet altijd een hekel aan haast gehad? Juist aan haast? Nu danwat wil het met zoo iets vreeselijk haastigs als de luchtvaart? Als het niet oppast wordt het er nog heelemaal ordinair van. Eerlijk gezegd, ofsehioon het overigens moeilijk is den komischen kant van deze vliegvelden-herrie niet te zien, lijkt de boos heid van Amsterdam en Rotterdam mij heel begrijpelijk en gerechtvaardigd. En het is wel wat erg moeilijk om de bedoelingen te be grijpen van den nieuwen minister van Wa terstaat. (Nieuw, nu ja, sinds een klein jaar, toen zijn voorganger weg moest die het zoo goed gedaan had). Precies gelijktijdig met de losbarsting van de vliegvelden-herrie zei mi nister Colijn in de Kamer, dat sommige men- schen praten over het uitgeven van millioe- nen (voor uitvoering van openbare werken, tot bestrijding der werkloosheid) alsof het kwartjes zijn. Nu, dat geldt dan blijkbaar in de eerste plaats voor de millioenen, die Am sterdam in den laatsten tijd aan Schiphol heeft uitgegeven, voor de dure stationsge bouwen en restaurants en wegen en startba nen en wat al niet meer? En wat ons belang bij het burgerluchtver- keer aangaatmen zal Nederland een stuk daarin achteruit zetten als zijn „centrale vliegveld" op resp. 32 en 36 K.M. afstands van zijn groote handelscentra ligt. Dat is veel te ver. Dat is een stap achteruit. Maar wat hebben gemeenten nog te vertel len? Als men het in het parlement niet inziet zal het verzet toch niets baten. R. P. TIEN JAAR V. Z. V. Eert bloeiende vereeniging met meer dan 400 leden. IJMUIDEN Het conflict in de haring- visscherij. Wij ontvingen van het hoofdbestuur van den Nederl. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders een uitvoerig schrijven, waarin dit hoofdbestuur een verklaring geeft van haar standpunt ten aanzien van het con flict in de haringvisscherij De uiteenzetting begint met een polemiek, waarna zij vervolgt: De vorige week Maandag hebben wij in ..Seinpost'' duidelijk aan onze leden te ken nen gegeven, dat de visschers bij 3 x 24 uren binnenliggen recht hadden 2 x 24 uren onaf gebroken vrij te zijn en dat ons hoofdbestuur alles zou doen wat mogelijk is, dit te verwe zenlijken. - Helaas! met het meerendeel der visschers was hierover niet te spreken, mede tenge volge van de beloften, sinds maanden van socialistische zijde gedaan. De duur van het binnenliggen liet hun onverschillig, de onaf gebroken rustperiode van 48 uur was de on verzettelijke eiseh. Wél werd door de motie, waarin de vis schers geadviseerd werden niet te monsteren en niet te graaien, aangestuurd om tijdens de onderhandelingen geen moeilijkheden te ver oorzaken, maar toen de onderhandelingen waren geëindigd, de bemiddeling van den Rijksbemiddelaar geen verdere resultaten kon opleveren en het telegram der Reeders, waarin gezegd werd, dat er gemonsterd zou worden op de oude voorwaarden, plus de gedane concessies binnengekomen was, moest beslist worden, of het conflict diende te worden aan vaard. Ons Hoofdbestuur besloot na rijp be raad, dit niet te doen. Hierbij gold niet de vraag of wij konden beschikken over de geldmiddelen, om een staking te kunnen financieren. Nog nooit heeft de Christelijke vakbeweging in ons land deze vraag laten gelden. Ook ons Hoofdbestuur heeft dit nooit ge daan. De geldmiddelen zijn aanwezig cin wij zou den in staat zijn een langdurig conflict te financieren. In „Vooruit" wordt dit trouwens ook niet gezegd. Er staat: „Men heeft geen geld over voor een staking". Wij antwoorden hierop: Wij mogen in de- gegeven omstandigheden geen conflict aan vaarden. Vooral de wijze, waarop een groot deel der visschers de gestelde eischen momen teel uitgevoerd willen zien, kan onze goed keuring niet wegdragen. Dit geldt ook voor Vlaardingen. Het zou een ideaal zijn, wanneer per reis kon worden afgerekend, al zal dan een andere berekening van garantieloon en percentage noodzakelijk zijn. Echter, deze eisch is momenteel endoor voerbaar. In „Vooruit" wordt trouwens gezegd: „Wij ontkennen niet, dat wij deze eisch, gezien de huidige positie van het bedrijf, niet voor vol ledige inwilliging vatbaar achten." Het woord volledige is onderstreept Men wil dus zeggende verwezenlijking is wel gedeeltelijk mogelijk. Ook gedeeltelijke tegemoetkoming aan deze eischen is bij de onderhandelingen gepro beerd. De Reeders wezen ook dit echter af. En in het minimum-program kwam het niet voor! Desondanks moest er toch m Vlaardingen worden gestaakt! Van het minimum-program van eiscnen, door de samenwerkende organisaties vastge steld is, zoo beweert men, niets terecht geko men. Inderdaad. De oorzaak daarvan ligt m net feit, dat onze leden geen opdracht gaven dit minimum-program aan de reeders mede te deelen en daarover te onderhandelen. Ware dit 't geval, dan zouden naar onze mee ning van dit minimum-program nog wel eeni- ge punten zijn verwezenlijkt geworden, temeer als deze aanvrage door de gezamenlijke be sturen was uitgeoefend. Waar bovendien door het telegram van de reeders, waarin te kennen werd gegeven, dat men den volgenden dag gelegenheid zou ge ven te monsteren, geen tijdruimte zonder conflict meer over was het telegram ont vingen we laat in den avond kon van be spreking van het minimum-program geen sprake meer zijn. Dit is te betreuren maar het zijn feiten. Wij hebben nooit beweerd, dat wij met „wildemannen" in Scheveningen te doen had den. Er is inderdaad levendig gediscussieerd met een onvérzettelijken wil, om wat men zich had voorgesteld, te bereiken. Wat wij ernstig betreuren is, dat onze leden de leiding niet hebben gevolgd. Dit kunnen wij nooit toelaten. Als hoofdbestuur moeten wij de leiding m handen houden en weigeren „geleid" te wor den door wie dan ook. Onze beslissingen hebben wij genomen na langdurige beraadslagingen De houding der reeders bewonderen wij allerminst. Zij hebben een groote verant woordelijkheid op zich genomen, waarvoor zij dan ook alleen verantwoordelijk zijn. AUTO'S MET EN ZONDER CHAUFFEUR. GARAGE BRANDWIJK, TELEFOON 5563 DENNENSTRAAT 13, IJMUIDEN-OOST. (Adv. ingez. Med.) HET BESTUUR VAN V. Z. V. Van links naar rechts staande de heeren F. A. Bongers, Vriendt, Rutgers, Visman, Vcrzijlbergh en G. Janus; zittend de heeren: Schachtschabel, Borst en J. de Maijer. Den den Juni a.s. zal het tien jaar geleden zijn, dat de Vclser Zwem- vcreeniging werd opgericht, de ver eeniging, die zoo onnoemlijk veel heeft bijgedragen tot de ontwikke ling der zwemsport in onze omge ving. Vóór dien was in IJmuiden de zwemsport van weinig beteckenis. Er werd wat gezwommen aan het strand en in de havens, maar zwemmers volgens de regelen der kunst waren er haast niet te vinden; de V. Z. V. heeft er door haar onvermoeide pro paganda voor deze mooie sport voor gezorgd, dat het. jaar 1928 een keer punt werd, want thans zwemt al wat jong is in onze plaats en ook tot vele ouderen is het propagandawoord „leert zwemmen" niet voor niets ge sproken. En al bezitten wij geen Rietjes, geen Fietjes, geen Willy's en ook geen Scheffers enz., goed zwem men kunnen er nu even zoovele hon derden als tien jaar geleden enkelen. En voorts gaf de vereeniging mede den stoot aan de beoefening der po- losporl, met het gevolg, dat wc in het eerste polo-zevental der V.Z.V. een team bezitten, dat in haar korte loop baan vele lauweren heeft geoogst. Bij de oprichting' op 4 Juni 1928 bestond het bestuur uit de heeren J. W. Raadman, voorzitter, F. J, M. Wijnekus, secretaris, J. Beukman, -penningmeester, mej. G. van 't Ho-ff en den heer II. van Gameren, commis sarissen. Dit waren dus de grondleggers der vereeniging, van hen is thans alleen nog maar de heer Raadman aan de vereeniging verbonden, zij het dan niet als bestuurslid. V.Z.V. kreeg de beschikking over de groot ste zweminrichting van Nederland, nl. de Noordzee en aangezien de zee vrij is (was) en het zwemmen dus niets kostte, werd in den beginne ook geen contributie geheven. De Noordzee moge een ideale badgelegen heid zijn, voor de zwemsport is zij minder geschikt en daarom werd al spoedig naar een betere gelegenheid omgezien die men vond in Stoop's Bad te Haarlem. De contributie, oorspronkelijk vastgesteld op 35 ets. per week, werd in 1930 40 ets, voor heeren, 30 ets. voor dames en 25 ets. voor adspiranten. Reeds in 1929 was de vereeniging toegetre den tot den H.Z.B. en in 1930 volgde haar toetreden tot den KtN.Z.B. Van dien tijd af konden de leden dus deelnemen aan alle bondswedstrij den. Op 12 Juni 1931 speelde het eerste 7-tal van V.Z.V. haar eersten polowedstrijd in de zweminrichting aan de Houtvaart te Haar lem en deed daarmee haar eersten stap in de richting van het wedstrijdwezen. Reeds het volgende jaar werd V.Z.V. I kampioen OVERHEMDEN met losse of vaste boord ook in de betere soorten. PH. DE KONING Kennemerlaan 24. (Adv. Ingez. Med.) Desniettemin, dit ligt voor h u n rekening. Welbewust hebben wij onze hou ding bepaald. Wij zullen in dit moeilijk tijdsgewricht doen, wat Christenplicht is en vertrouwen, dat na korter of langer tijd de visschers zul len inzien, dat ons inzicht in het conflict juist is geweest en het hoofdbestuur in het alge meen en in hun eigen belang niet anders mocht handelen. der derde afdeeling van den Kring Haar lem en daarmee was het begin'" gelegd van een succesvolle loopbaan. In 1932 behaalde het 7-tal het kampioenschap der tweede af deeling en in 1933 dat der eerste afdeeling. In 1934 ging V.Z.V. I over naar de.derde af deeling van den K.N.Z.B. en al weer werd de bovenste plaats bereikt, In 1936 gingen „onze jongens" (om met den tegenwoordigen voorzitter den heer p, Borst te spreken) over naar de tweede klas K.N.Z.B. om ouder ge woonte op de bovenste plaats te eindigen en in de promotiewedstrijden behaalden zij het kampioenschap. En ook in de afgeloopen winter-competitie veroverden zij de bovenste plaats. Sedert eenige jaren wordt nu gezwommen in „De Put" maar elk jaar kan daar dooi den Rijkswaterstaat „de huur worden opge zegd", De vrees hiervooor bracht de noodza kelijkheid van het bezit van een eigen in richting naar voren. Het Velserbad kwam tot stand, wel niet als een inrichting, behooren- de aan de V.Z.V.. maar het verband tusschen deze fraaie overdekte inrichting en V.Z.V. is zeer nauw. Zij is er als 't ware als kind in huis. V.Z.V. kan dus ook 's winters in haar woonplaats zwemmen.. Thans wordt weer gezwommen in „De Put' waar de dames door mevr. S. W. de Dood- Koenen en de heeren door den badmeester J. Boom in de geheimen der edele zwem kunst worden ingewijd. Met dergelijke in structeurs kan het niet anders of 'ook aan het einde van het seiezoen 1933 zullen weer eenige honderden krabbelaars geoefende zwemmers zijn geworden. V.Z.V. begint met frisschen moed aan het tweede tiental en wel met ruim 400 leden. Het ijverige bestuur zal onder leiding van haar emïnenten voorzitter den heer P. Borst on getwijfeld alle zeilen bijzetten om. van de 400 er 500 te maken. Want het devies luidt: op naar de 500! V.Z.V. proviciat! Dc feestelijkheden. In verband met het jubileum wordt op Woensdag 1 Juni in „De Pont" een feestavond voor leden en genoodigden. gegeven, waar door leden der vereeniging onder leiding van den heer W. Raadman een revue wordt op gevoerd, waarin verschillende wederwaardig heden der vereeniging zullen worden uitge beeld. De avond zal verder worden gevuld door „De Vier van Tholen en Van Lier". Te vens zal de vereeniging een nieuwe vlag wor den aangeboden. Zaterdag 4 Juni wordt een feestavond in „Het Wapen van Velsen" georganiseerd voor de adspirant-leden. Verder zullen in den loop van het jaar ju bileumswedstrijden worden georganiseerd als een achtkamp of een polotournooi en voorts de jaarlïjksche kring- school- en onderlinge ■""^dstrijden. JUBILEUM VEREENIGING VOOR ZWAK ZINNIGENZORG. Men schrijft ons: Welhaast tien jaar nazorgarbeid te Velsen zijn verstreken; in September 1928 ving het werk der vereeniging aan. Naar wij vernemen heeft het bestuur der vereeniging in zijn laatste bestuursvergade ring besloten dit tienjarig bestaan waardig te herdenken. Hoewel nog niet precies is vast gesteld, waar de herdenkingsavond zal worden gegeven, is het zeker, dat tal van genoodigden het jubileum zullen kunnen bijwonen. Bij een terugblik op het bereikte in de afge loopen 10 jaar is er groote reden tot dank baarheid. Nazorg is een moeilijk werk en geeff, vaak veel teleurstelling. Dat zelfs in deze tij den de nazorg krachtig stand houdt, komt hierdoor, dat het in de harten van vele onzer CCCLVII. Het lijkt er veel op, alsof de' schippers van de groote booten een wedstrijd houden, wie de meeste visch aanvoert, want de laatste weken komen sommige booten met geweldig groote vangsten binnen. Als we de vangsten van nu vergelijken bij die van verleden jaar om dezen tijd dan zien we, dat er thans wel tweemaal zooveel visch gevangen wordt, waarbij ik direct moet vertellen, dat we toen niet die groote aanvoeren van makreel had den. Deze topprestaties van de trawlers lijken op het eerste gezicht wel erg mooi, maar het heeft toch z'n nadeel; in de eerste plaats wordt de markt overvoerd, in de tweede plaats wordt er te veel van de opvarenden gevergd •en in de derde plaats (als gevolg van sub 2) wordt aan de visch niet de noodige zorg besteed. Wat deze week bleek, toen bij her haling visch (makreel) moest worden afge keurd, ondanks dat bij de betrokken trawlers van lange reizen geen sprake was. Wat min der visch en dan wat beter van kwaliteit zou voor den handel veel beter zijn en de be sommingen zouden er vermoedelijk niet eens minder door worden. Maar de schippers vin den het natuurlijk prettig, als ze door de radio kunnen omroepen, dat ze 1000 of 1200 manden visch aan boord hebben. Uit een oogpunt van sport beschouwd is dit inderdaad heel mooi, maar het visscherijbedrijf is geen sportvereeniging en daarom loop ik niet hoog met deze records. En zoo beleven we dan weer een staking in het visscherijbedrijf, een staking waarin IJmuiden nu eens geen rol hoogstens een klein rolletje speelt. Het zijn ditmaal de haiingvisschers, die het velletje over het lijntje hebben gehangen. Er zijn eenige schepen van de eerste beurt op zee, maar voorloopig zullen van de tweede beurt wel weinig uitvaren. Zoodat de „Hollandsohc nieuwe" nog wel eenigen tijd prijzig zal blij ven. Het eenige dat we tot nu toe hier van het conflict -gemerkt hebben houdt verband met den Katwijkschen stoomlogger Nico Hoos, die Maandag met de eerste haring alhier was binnengekomen. De vraag was nu, of de reederij mensehen zou krijgen om weer met het schip naar zee te gaan. En dat is gelukt. Woensdagochtend is de Nico Hoos weer ver trokken, maar niét met haar eigen menschen, doch met een bijelkaar gezochte bemanning, Markers, Katwijkers enz. Het is wel vreemd geloopen bij dit conflict. Van de zijde van het bestuur van den Christelijken Bond is al het mogelijke gedaan, om een staking te voor komen, maar de leden (althans het gros daarvan) dachten er anders over. Een week met een feestdag er in is altijd een slechte week voor de visscherij. Feitelijk heeft men daar, voor het binnenland althans, slechts één goeden verzenddag, n.l. Maandag. De reeders hebben hiermede klaarblijkelijk rekening gehouden, want Maandag waren er 9 booten binnen en verder in de week kwamen er in totaal ook maar negen stuks aan de markt. De beste van de grootste booten kwa men nauwelijk in de buurt van de 3000 gulden, alleen de Erin, die bijna altijd bovenaan staat, kwam hier overheen. Wat is er toch aan de hand met de Poolsche trawlers? De Adam ligt al geruimen tijd in de Visschershaven, keurig opgepoetst, de twee anderen schijnen in Gdynia te liggen. Dat is wel vreemd, want de booten hebben toch goed gevaren. Volgens het zeggen wordt J. Koeman Jr. schipper op de Adam. Een mooie job voor zoo'n jongen man. PIETERMAN. ingezetenen leeft, maar ook vooral dooi' de groote medewerking van ons gemeentebe stuur. Wij hopen tegelegenertijd meer over de plannen van het bestuur der V.V.Z.Z. te kun nen melden. OP DE PADEN BLIJVEN S.V.P. Voor Vélserbeek geldt de regel: op de paden blijven, maar velen moeten het eerst voelen voordat ze het willen hooren. Het gevolg was, dat op Hemelvaartsdag acht personen werden bekeurd „terzake het zich buiten de voetpaden begeven". SUCCESSEN DER VELSER JEUGD LUCHTVAARTCLUB Aan den op Hemelvaartsdag te Noordwij ker- hout gehouden wedstrijd, georganiseerd door de Centrale Jeugdcommissie der Kon. Ver. vr-or de Luchtvaart werd ook deelgenomen door twee ploegen van de Velser Jeugd-Luchtvaart- club. Voor het gemiddelde voor de motormodellen kwam de V. J. L. C. op de tweede plaats en voor de zweefmodellen kwamen de leden Jan Beverwijk en Leo Visser resp. op de 4e en 5e plaats. Tevens werd door een drietal een A- brevet gevlogen en door één een B-brevet. Het clubrecord voor motormodellen werd verbeterd door Piet Spanjaard op 58 seconden. Voor zweefmodellen werd het door Jan Beverwijk gebracht op 207 seconden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN De Apotheek Velsen-Noord, Wij-kerstraatweg 134, telef. 3030. is in de week van 29 Mei—5 Juni b,elast met den Zondags- en nachtdienst.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1