THIJS, REDDER IN DEN NOOD! De Oostenrijksche schilling verdwijnt. Oorlogskabinet, maar geen militaire dictatuur. ZATERDAG 2S MEI 193S Munt, die beschoren Postzegels uit het vorige regime doen opgeld. Weenen, Mei. (Van onzen correspondent) i AAR Oostenrijk opgehouden heeft een zelfstandige staat te zijn, leeft het ook geen eigen, afzonderlijk leven meer en zullen er binnenkort geen Oostenrijksche postzegels meer in om loop zijn. E1" zÜn zegels, die nog korten tijd ereleden zoo veelvuldig in omloop waren en die zoo weinig waard waren, dat niemand er bijzonder veel om gaf. Thans krijgen zij langzamerhand „antiquiteitswaarde". Ver zamelaars zijn blij verschillende exemplaren In handen te kunnen krijgen; zij zullen zeer zeker snel in waarde stijgen. Fantastische prijzen worden reeds voor de zwartomrande zegels met de beeltenis van Dollfuss betaald. Wie daar indertijd een paar stuks van ge kocht heeft, heeft goede zaken gedaan. Zeer begeerd zijn briefkaarten en brief couverts met Duitsche en Oostenrijksche postzegels naast elkaar geplakt en met elkander tege lijk afgestempeld. Zij zullen in latere jaren getuigenis kunnen afleggen van de toestan den in den overgangstijd na den „Anschluss" van Oostenrijk aan het Duitsche rijk. Spe ciale zegels hebben intusschen ook al het licht gezien; en dan bestaat er bij liefhebbers een buitengewoon groote belangstelling voor zegels, die slechts op bepaalde groote dagen met een speciaal daartoe vervaardigd stem pel werden bedrukt. Meer en meer worden Duitsche postzegels aan de loketten der postkantoren verkocht en meer en meer raakt het gebruik van Oos tenrijksche zegels op den achtergrond. Oos tenrijksche vliegpostzegels zullen wel sterk in prijs en waarde stijgen, ten deele ook al om dat zij nooit veel gebruikt waren, daar men voor vliegpostbrieven in Oostenrijk steeds veel en veel meer moest betalen dan in éénig ander land. De luchtpost is derhalve in Oos tenrijk nooit populair geweest. Niet alleen de Oostenrijksche postzegels verdwijnen, ook het Oostenrijksche geld. Bankbiljetten zijn al niet meer in omloop. Alleen munten worden in het dagelijksch verkeer nog aangenomen. De Oostenrijksche schilling heeft eigenlijk geen bijzonder lang leven gehad. Eerst in het jaar 1'923toen Rotterdam's gewezen burgemeester mr. R. A. Zimmerman als commissaris-generaal van den Volkenbond zijn scepter over Oostenrijk zwaaide, werd het schilling-stelsel in Oosten rijk ingevoerd. Tevoren had men kronen ge had. Men rekende in en na den inflatietijd met duizen, tienduizenden, honderdduizenden cn millioenen kronen. Voor een diner van twee, personen in een behoorlijk restaurant legde men al gauw honderdduizend kronen neer. Dit bedrag werd in tien schillingen ver anderd. Een millioen kronen werd honderd schillingen. Mijn oude Weensche „Hausfrau" kon vaak een paar jaar geleden nog tegen me zeggen, dat ze „eine Million" van me wilde hebben, wanneer zij honderd schillingen be doelde. Een schilling was gelijk aan tiendui zend kronen. Er zijn nog nikkelen munten in omloop, waarop in plaats van 10 gróschen 1000 kronen staat. Zij zijn nog altijd geldig, zij lijken behoudens het erop vermelde getal pre cies op de 10-groschen-stukken en niemand schenkt er eenige aandacht aan. Heel bejaarde menschen hebben nog steeds het oude systeem van guldens en van „kreu- ser" in hun hoofd. Zij rekenen in hun gedach ten' nog steeds bedragen in schillingen in oud- Oostenrijksche guldens en in kronen om. DE Oostenrijksche bankbiljetten zijn thans Ingetrokken. Heele stapels worden in het gebouw van de vroegere Nationale Bank ver brand. De munten blijden ten deele voorloopig nog in omloop. Munten van één en van twee groschen zijn gelijk gesteld met stukjes van één en van twee Duitsche pfennig. Maar tien pfennig is gelijk aan vijftien groschen en één mark is net zooveel als anderhalve schilling. Tien mark is wat vroeger vijftien schillingen waren en honderd mark een equivalent voor honderdvijftig schillingen. In het dagelijksche leven doen zich ontel baar veel moeilijkheden voor. Prijzen, die in schillingen en groschen vastgesteld waren moeten in marken en in pfennig veranderd worden. Volgens de verhouding van drie staat tot twee. Vaak zijn getallen moeilijk door drie te deelen. Men krijgt dan breuken. Getallen met minder dan 0,50 worden naar beneden en met meer dan 0.50 naar boven afgerond. Soms komt men tot de zotste resultaten. Een ka detje bijvoorbeeld kostte vroeger 7 groschen. Dat is in Duitsch geld thans 4,66 pfennig. Dat is meer dan 4,50 en men maakt er dus 5 pfennig van. Maar twee kadetjes kosten niet twee maal 5, dat is 10 pfennig, o neen, die kos ten maar 9 pfennig, want tweemaal 4,66 is slechts 9,32. Drie kadetjes kosten 14 pfennig, vier ka detjes 19 en vijf kadetjes 23. Wanneer twee vrouwen tezamen een bakkerswinkel binnen treden en ieder koopt twee kadetjes, dan be taalt ieder 9 pfennig en leggen ze tezamen dus 18 pfennig op de toonbank. Wanneer oen vrouw echter voor zich alleen vier kadetjes William Strang te Praag. „Geen politieke zending." Het hoofd van de afdeeling Midden Europa In het Foreign Office, William Strang, is te Praag aangekomen. Hij heeft zijn intrek ge nomen in de Britsche legatie, waar- hij lang durige besprekingen heeft gevoerd met den geza.it Newton. Des middags is Strang in ge zelschap van den militairen attaché, majoor Strong, vertrokken, om des avonds, terug te keeren. Zij zouden een tocht hebben gemaakt door Sudeten Duitsch gebied. Britsche kringen verklaren, dat Strang bij zijn vertrek niet het voornemen had naar Sudeten Duitsch gebied te gaan. Welingelichte kringen leggen verband tus sehen de reis van Strang en de gedachte van bitzending van Britsche waarnemers naar Tsjecho Slowakije ter gelegenheid van de verkiezingen. Dit denkbeeld schijnt een gunstig onthaal te vinden in Tsjecho Slowaaksche kringen. Tegenover het Prager Tageblatt verklaar de Strang: „Ik vervul geen enkele politieke Zending. Dit is een zuiver interne aangele genheid van het Foreign Office. Ik heb mij slechts met de leden van het Britsche ge zantschap in verbinding gesteld." Strang zal waarschijnlijk vandaag naar Berlijn ver trekken. geen langen levensduur is geweest. zou koopen, zou ze 19 pfennig moeten beta len. Het is dus een verschrikkelijke verwarring welke vaak aanleiding geeft tot heftige woor denwisselingen tussehen bakker of anderen leverancier en de klanten. Huisvrouwen heb ben den geheelen dag een stuk papier en een potlood, alsmede een „Umrechnungstabelle" bij de hand. En 's nachts droomen zij van groschen en van pfennig en van breuken, die meer of minder dan 0.50 zijn! W. M. BEKAAR De opstand in San Luis Potosi. Generaal Cedillo zou gevangen genomen zijn. Havas meldt uit San Antonio, Texas: Volgens van de Mexicaansche grens komende geruchten zouden federale troepen generaal Cedillo heb ben gevangen genomen. Naar Cardenas te San Luis tegenover pers vertegenwoordigers heeft verklaard, is door den opstand van Cedillo de veiligheid des lands niet in gevaar gebracht. Tot dusver heeft de regeering in de Vereenigde Staten nog geen wapens gekocht. Wanneer tot dezen maatregel zou worden overgegaan, zou dit volkomen gerechtvaardigd zijn. Het is, aldus Cardenas, niet bekend, dat Cedillo door bui- tenlandsche firma's met geld is gesteund. De schadeloosstelling voor de onteigende olievelden zal, naar Cardenas verder ver klaarde, binnen tien jaren worden betaald. De senaat heeft de benoeming van gene raal Olivas Guillon tot gouverneur van San Luis Potosi medegedeeld. Japan kan zijn groole troepen machten nog niet missen. Tegenstand der Chineczen na den val van Soetsjau niet gebroken. Lanfeng weer in Chineesch bezit? SJANGHAI, 27 Mei, Na den val van Soetsjau en de veranderingen die daardoor in de omgeving van den Loenghai-spoorweg zijn ingetreden, valt het moeilijk zich een beeld te vormen van de huidige situatie, vooral daar vele verbindingen thans geheel verbro ken zijn en men zich voor berichtgeving soms geheel aangewezen ziet op de weder- zijdsche legerberichten, die dikwijls in tegen spraak en zelden in overeenstemming zijn. Blijkens de berichten van Vrijdagavond is Langfeng door de Chineezen heroverd (al thans volgens Chineesche berichten) of wordt het althans door Chineesche afdeelin- gen weer aangevallen (aldus de Japanners). Zeker is wel, dat de tegenstand der Chinee zen niet, zooals door de Japansche autori teiten voorspeld was, met één slag gebroken is en men kan dan ook verwachten, dat ook in de naaste toekomst het strijdtooneel de groote Japansche troepenmachten niet kan ontberen. Buitenlandsche militaire deskundigen vin den hierin dan ook de verklaring voor den plotselingen aanval op de troepenconcentra ties ten Noorden van Lioeho. Deze groote concentraties vormen een ernstige bedreiging voor de geheele Japansche verovering in de streken van Nanking, daar deze Japansche achterlanden vrijwel zonder of met een zeer klein garnizoen bewaakt worden. Een tweede operatie was gericht tegen de Chineesche luchtmacht. De Japanners geven daaraan, bij monde van een hunner „zegs lieden", de verklaring, dat zij voor de groote marsch naar Hankau begint, de Chineesche luchtmacht hebben „verminkt". Deze opera ties waren de volgende: Tal van belangrijke Chineesche vliegbases zijn gebombardeerd. Marinevliegtuigen heb ben in Nantsjeng in Kiangsoe twee Chinee sche vliegtuigen vernield en ook de vliegvel den in de provincie Foekien.Poetsjeng, Tsjenting, Loengjeh en Joesjan zijn aan gevallen. In Lisjoe (Tjekiang) hebben de Japanners en brandstof-depot in de lucht doen vliegen, tal van verharde vliegbanen zijn vernield, (United Press). Een mijnenveger gezonken. Vier man vermist. Naar te Kiel verschijnende bladen melden, is de mijnenveger Triton gisterochtend vroeg door tot nu toé onopgehelderde oorzaak ge zonken. Van de bemanning konden 26 man gered worden, terwijl vier matrozen tot dusver nog vermist worden. Belgische belastingwetten voor de Kamer. Twee ontwerpen aangenomen. De Belgische Kamer heeft met 122 tegen 36 stemmen met drie onthou dingen het wetsontwerp inzake her stel van de nationale crisisbelasting aangenomen. Het ontwerp inzake douane en accijnzen werd aangeno men met 119 tegen 35 stemmen bij 7 onthoudingen. Drie dooden bij vliegongeluk. Tijdens proefvlucht van Duitsch postvliegtuig. Naar het D. N. B. meldt zijn Vrijdag bij een proefvlucht met een nieuw postvliegtuig in de nabijheid van Langeoog drie menschen om het leven gekomen. Wrijving in Oostenrijk? Himmler zou naar Weenen gekomen zijn ter „zuivering" van de Nazigelederen. De correspondent van de Times te Weenen bericht aan zijn blad, dat gouwleider. Bürckel een proclamatie heeft uitgevaardigd, waarin hij aanspoort tot samenwerking met de na- tionaal-socialistische autoriteiten. Hij ver klaart verder hen, die afbrekende critiek leve ren, niet alleen verre te zullen houden van de partij, doch met alle hem ten dienste staande middelen onschaddelijk te maken. De correspondent schrijft deze proclamatie toe aan het feit, dat in de afgeloopen weken sabotage aan het licht is gekomen van baantjesjagers, die meenen dat zij het regime van Bürckel ook door illegale actie omver kunnen werken, evenals zij dit het regime van Schuschnigg hebben gedaan. Volgens dezen correspondent zijn de be trekkingen tussehen de Duitsche en Oosten rijksche nationaal-socialisten steeds slechter geworden, aangezien de Oostenrijkers zagen dat d.e beste baantjes en posten werden be zet door Duitschers.Reeds zouden vier leden van de regeering in Oostenrijk zijn afgezet Alicaute zwaar getroffen. Massabegrafenis na het bombardement. Aantal dooden zou vijfhonderd bedragen. ALICANTE, 27 Mei. Gisteren had hier een groote massabegrafenis plaats, waaraan bijna de geheele gevolking van Alicante deel nam, Alle ter beschikking staande arbeids krachten hebben medegewerkt om doodkisten voor de 200 slachtoffers te vervaardigen. Meel den 100 arbeiders en vrijwilligers waren den ganschen nacht met het delven der massagra ven bezig. Een reusachtige menigte volgde den lijkstoet. Bijna geen familie, die geen bloedverwant te betreuren heeft. Lijkkisten die met in allerijl vervaardigde kunstbloemen waren getooid, werden door particuliere auto's en andere verkeersmiddelen naar de laatste rustplaats vervoerd. Ook de bemanning der Britsche schepen, die in de haven lagen, woon den de teraardebestelling bij. Het aantal dooden van het luchtbombarde ment zou volgens berichten van ooggetuigen ongeveer 500 bedragen. Alleen in een hospi taal, zoo zeide onze zegsman, zag ik meer dan 249 dooden. De geneesheer-directeur verklaar de, dat 289 gewonden in zijn ziekenhuis la- gen, velen van hen zeer ernstig. Ook alle andere ziekenhuizen en lijkenhuizen zijn overvuld. (United Press.) ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC Twintig uren lang had Thijs liggen slapen op zijn bed en toen hij eindelijk wakker werd voelde hij zich dan ook heerlijk uitgerust. En nu moeten jullie weten, jongens en meisjes, dat Sim. die natuurlijk ook nog altijd thuis zit, een brief heeft gekregen van koning Zilver draad, die verzoekt om hulp, aangezien er iets zeer kostbaars ge stolen was. Maar aangezien Sim leelijk aan het hoesten was, vond oom Mopperniet het maar beter ,als Thijs hiervan op de hoogte werd gesteld. Thijs hield altijd nog al van avonturen en om eens bij een echten konmg te komen, nou, dat zou hij ook wel eens graag willen. Hij had nu al zooveel verschillende menschen ontmoet en een koning kon er best nog bij. Toen Thijs alles hoorde was hij natuurlijk dadelijk bereid den koning te gaan helpen en hierboven zien jullie hem dan op pad naar het kasteel van koning Zilverdraad! Best weer zin in een avontuurtje! bromde hij, terwijl.hij snel- voortliep in de richting van het slot. —Nou, reken maar! Es kijken, wat we nu weer gaan beleven! Opvatting van Tokio over de nieuwe regeering. Groot plan tot exploitatie van China. Het- nieuwe kabinet Konoje moet, volgens de te Tokio heerschende meening beschouwd worden als een oorlogskabinet, maar geenszins als een kabinet van militaire dictatuur. In welingelichte kringen te Tokio is men van oordeel, dat de aanwezig heid van vijf militairen in het kabi net beteekent, dat het kabinet van nu af aan zijn gezag over het leger zal doen gelden en niet het leger over het kabinet. Ter staving dezer opvatting wijst men er op, dat de generaals, die in het kabinet zit ten van verschillende richtig zijn en dikwijls van tegenovergestelde richting. Het schijnt, dat met de vorming van het nieuwe kabinet het program, dat voorge staan wordt, gekenmerkt kan worden met de volgende drie punten: 1. Onder het gezag van Konoje een groep mannen vormen, die in staat zijn de ver schillende richtingen, welke de leidende krin gen verdeelen, te disciplineeren en door elkander te neutraliseeren. 2. Een doel geven aan het land door het een duidelijke militaire onderneming voor te steellen en door de imperise aspiraties van het land te concretiseeren. 3. De economische en financieele kringen van Japan uitnoodigen samen te werken aan de uitvoering van een uitgebreid plan tot exploitatie van China. Onlusten te Akron. Vier ministers van hun ambt ontheven. Het A.NT. verneemt uit Weenen 27 Mei: Naar aanleiding van de in het buitenland ver spreide berichten, volgens welke vier Oosten rijksche ministers van hun ambt zijn ontheven, wordt van semi-officieele zijde medegedeeld, dat deze maatregel verband houdt met de reeds lang voorbereide reorganisatie der Oos tenrijksche regeering en dus niets anders is dan de voorgenomen vereenvoudiging van en bezuiniging op het Oostenrijksche bestuurs apparaat. Het Oostenrijksche landsbestuur moest noodzakelijk, wat den omvang betreft, in de juiste verhouding gebracht worden met de besturen der overige landen des rijks. Ver eenvoudiging van het bestuur op het oogen- blik van de aansluiting van Oostenrijk, zou in strijd geweest zijn met de destijds nog gelden de bepalingen. De jongste vereenvoudigingsmaatregel moet, aldus semi-officieele kringen, in geenen deele met politieke redenen worden gemotiveerd. Dit, zoo zegt men, blijkt wel hieruit, dat de vier oud-ministers op andere belangrijke posten in de „Ostmark" zijn benoemd. Politie en stakers slaags. AKRON, (Ohio). 27 Mei. Voor de poor ten van de Goodyear Tire Rubber Co. hebben zich ernstige botsingen voorgedaan tussehen tweehonderd politieagenten en tweeduizend stakers. De gevechten, die drie uur duurden hadden tot resultaat dat honderd personen werden gewond. Zestig hunner moesten in het hospitaal worden opgenomen. Het kwam tot botsingen, toen de politie trachtte den weg vrij te maken voor de werkwilligen, die de arbeiders in de fabriek kwamen aflossen, De posten, die stakers voor de fabriek hadden uitgezet, verzetten zich met geweld, zoodat de politie genoodzaakt was traangasbommen te gebruiken ten einde de menigte' en de stakers te verdrijven. (United Press). Gravin Wielopolska nog in Duitschland. Weinig kans op uitwisseling? BERLIJN. In tegenstelling met wat hl vroegere berichten gemeld werd, n.l. dat gra vin Wielopolska, die tot levenslang veroor deeld was wegens spionnage, naar Polen uitgeleverd was tegen eenige Duitschers, ver nemen wij thans, dat zij Woensdag naar een strafgevangenis in Saksen vervoerd is. In welingelichte kringen was men zeer pessi mistisch over de toekomst van de gravin. Er zou wel zeer weinig kans zijn, dat zij uitge wisseld zal worden, daar de Duitsche regee ring niet sympathiek tegenover het overwe gen van dien maatregel staat. Voor zij werd overgebracht heeft zij bezoek ontvangen van haar echtgenoot en haar zoon. (United Press). Bescherming van het Zuid- Fransche grensgebied. Fransche regeering treft maatregelen na het bombardement op Cerbere. Onmiddellijk nadat hij kennis had geno- men van het bombardement op Cerbere heeft de Fransche minister-president Dala- dier zie htelefonisch in verbinding gesteld met den prefect van de Oostelijke Pyreneeën, Vervolgens heeft de minister-president, zoo meldt Havas, den commandant van het zes tiende militaire district opgedragen zich naar Cerbere te begeven om maatregelen te nemen teneinde in de toekomst dergelijke incidenten te voorkomen. Een aanzienlijke hoeveelheid materiaal zal worden gezonden om de grenssteden te beschermen tegen bom bardementen uit de lucht. Bovendien is in een onderhoud tussehen Daladier, Sarraut en Campinch besloten eenheden van de Middel- landsche Zeevloot aan de kust voor Cerbere te laten kruisen. Het Iersclie Parlement onbtonden. Verkiezingen op 17 Juni. Het Iersche parlement is gisteren bij regeeringsproclamatie ontbonden. Algemeene verkiezingen zijn vastge steld voor 17 Juni. Het besluit tot ontbinding van den Daii is genomen na een lange vergadering van het kabinet naar aanleiding van een nederlaag door de regeering op 25 Mei geleden, toen zij zich verzette tegen een motie, waarin een arbitragecommissie voor de burgerlijke amb tenaren gevraagd werd. De regeeringspartij is thans tegenover alle andere partijen teza men in den Dail met twee stemmen in de minderheid. De regeering hoopt echter in het nieuwe parlement een duidelijke meerder heid te hebben, omdat de overeenkomst met Engeland door de boeren gunstig wordt be oordeeld. Wegens de ontbinding van den Dail is de installatie van dr. Hyde als president van Eire, welke was vastgesteld op 1 Juni, uitge steld. Reorganisatie van het Oosten rijksche bewind. Arabische terroristen omsingelen een Palestijnscli dorp. „Terechtstelling" van zeven dorpsbewoners. JERUZALEM, 27 Mei. Een uiterst wreed en bloedig tooneel heeft zich afgespeeld bij het dorp Messika in de nabijheid van Nablous. Een bende Arabieren omsingelde het dorp je en eisehte de uitlevering van zeven inwo ners, die „door de nationale Arabische regee- ging ter dood veroordeeld waren", De ver schrikte bevolking willigde de eisch der bende in en nauwelijks waren de ongelukkigen uit geleverd of zij werden voor de oogen van hun dorpsgenooten neergeschoten. Spoedig daarop snelde een afdeeling mili tairen te hulp. Weliswaar kwamen zij te laat, doch de bende werd zwaar gestraft. Bij de gevechten, die er volgden, werden zes bende leden gedood. De „terechtstelling" der „veroordeelden" is echter niet geheel volgens het „vonnis" ge schied, want drie van de zeven ongelukkigen bleken zwaar gewond. De andere vier zijn nog niet overleden, doch men vreest voor hun le ven. (United Press.) De provinciale wegen plannen. Aan de tertiaire wegen ontbreekt nog veel. Bij de behandeling in de betrokken com missie uit Prov. Staten van het voortsel van Ged. Staten inzake het- secundair en tertiair provinciaal wegenplan merkte een lid op, dat aan de teritaire wegen in onze provincie nog veel ontbreekt, evenals aan die, welke men quartaire zou kunnen noe men. Hiervoor zullen, volgens dit lid, Ged. Staten het gevraagde jaarlijksche crediet moeten verhoogen tot bijv. f 150.000. Een lid opperde het denkbeeld, voor de be steding van het gevraagde crediet een ver- deelingsverordening vast te stellen naar analogie van de Wegenbij dragen verorde ning, zoodat de onderhoudsplichtigen weten waarop zij kunnen rekenen. Hiertegen voerde het lid van Ged. Staten aan, dat de bedoeling een andere is. Punt van uitgang is het eigen initiatief van on derhoudsplichtigen, die geen recht op eenige uitkeering kunnen doen gelden. Willen zij niettemin tot wegenverbetering overgaan, dan dienen zij met hun plannen bij Gea. Staten te komen en dit College duidelijk te maken wat zij zelf kunnen betalen en welke steun uit bedoeld crediet h.i. noodzakeiljk is om de ontworpen verbetering uit te kun nen voeren. Ged. Staten beslissen dan geval voor geval en meenen op deze wijze het best de verbetering van wegen te kunnen be vorderen, alsmede rh v 'erruiming, waar die het meest gewenscht is. Ged. Staten stellen zich voor, dat aldus met f 50.000 goed werk is te doen, al zal het kunnen voorkomen, dat op deze wijze in eenig jaar niet het volle bedrag van f 50.000 besteed kan worden. Evenzeer achten Ged. Staten het echter mogelijk dat er meer dan f 50.000 op volkomen verant woorde wijze is aan te wenden. De Staten kunnen er verzekerd van zijn. dat het Col- leg? niet zal aarzelen maatregelen te tref fen, opdat het crediet voor zoover noodig en mogelijk kan worden overschreden. Een der leden was van oordeel, dat eenige wegen van het tertiaire wegenplan 1936 afgevoerd moeten worden, omdat zij vol gens een kennisgeving van den Minister van Waterstaat plaats kunnen krijgen op de provinciale wegenlijst. Hiertoe behooren o.a. weg no. 45: Bloemendaal (Kleverlaan) Aerdenhout—Vogelenzang en no. 39: Castri- cumBakkum. Op de vraag of ten aanzien van de op ritten naar de geprojecteerde brug over de ringvaart bij Vijfhuizen een voor dat dorp bevredigende oplossing mag verhoopt wor den, antwoordde het lid van Gedeputeerde Staten, dat het College vertrouwde met de naastbelanghebbenden een regeling te kunnen treffen, welke daar ter plaatse een voor ieder gunstige oplossing zal brengen, gen. Nederlandsche Reisvereeniging. Jaarvergadering te Bussum. Ruim 90 afgevaardigden der 35 afdeelingen van de Nederlandsche Reisvereeniging ont moetten elkander Vrijdagavond Ai Gr«Ad Hotel Gooiland te Hilversum tot bijwoning der 32e jaarvergadering. Bij den aanvang herdacht de voorzitter, de heer J. J. van Egmond, uit Goor, het overlij den van twee vooraanstaande figuren uit de N.R.V.. de heeren J. van der Meer secretaris afd. den Haag en H. J. Ankersmit, voorzitter der afd. Bussum. Bij de officieele mededeelingen vermeldde de voorzitter dat de N.R.V. er in geslaagd is het nand Zeestraat 98 te den Haag, grenzende aan het ken tooi d°r vereeniging in veiling aan te koopor. voor f 30.000 waardoor uitbreiding van h-t kantoor mogelijk is gewovd»m. Op een desbetreffende vraag uit de vergade ring deelde de voorzitter medo dat de aanwas van het aantal leden per 27 Mei reeds 600 meer is dan over dezelfde periode in 1937. De jaarverslagen werden, na uitvoerige dis cussie en verdediging door het hoofdbestuur, ongewijzigd goedgekeurd. Om 11 uur werd de openbare jaarvergadering verdaagd tot den volgenden morgen. Men ging hierop voort in huishoudelijke vergadering.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5