Het badseizoen wordt geopend. De Reddingsbrigade is paraat. OVERHEMDEN JAC NIERSE VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Wijk aan Zee. Wanneer het weer de kalender zon re- geeren, dan schreven wij nu eind October, be gin November. De Zuid-Wester giert over het strand en maakt er een Sahara van. De golven van de Noordzee gaan hoog en maken grimmige gebaren tegen de kampeertenten, die nu reeds aan den voet van het duin staan. De temperatuur is verre van aangenaam en de gedachten aan een gezellige huiskamer met een brandende haard verdragen zich niet met die aan een bad in het zeewater, dat erg zout, maar ook erg koud is. En toch begint met Pinksteren het badseizoen of ficieel. Officieus hebben wij het op Hemel vaartsdag al een tikje geopend. De kalender stoort zich niet aan het weer en wijst Juni aan, al loopt de menschheid met November- gedaehten rond. En dan, het zal wel ééns zomer worden, dat is een troostrijke gedachte. Wijk aan Zee is gereed en wacht. De ver huringen zijn goed dit jaar. Veel beter dan In 1936. De badgasten van den voortijd zijn gearriveerd. Zij zijn aangevallen door krui deniers- en slagersjongens voor de leve rantie en dat is nu allemaal wel in orde. Een detachement marechaussee ter sterkte van acht man is er ook. Met de paarden. ?ij zullen de controle uitoefenen, maar zoover is het nog niet. Zoolang het weer zoo slecht blijft, valt er niets te controleeren. Zij heb ben nu de ruimte om zich een beetje los te rijden. En dan staat ook het trouwe legertje van helpers en helpsters van onze wakkere Red dingsbrigade weer gereed voor de dingen, die toch wel komen zullen. Want zoodra de zomerwarmte komt, spar telen de honderden zwemmers en baders en zwemsters en baadsters in de Noordzee. Dan is de brigade op haar hoede, het attentie- sein is geheschen. Er kan een ongeluk ge beuren, goed, door eigen schuld desnoods, daar vraagt de brigade niet naar. Wanneer er een mensch in gevaar is, komt de schuld vraag niet aan de orde. En daarom is het beter over de schuldvraag te spreken, zoolang we nog veilig op het strand staan. Dat kan van nut zijn voor de komende weken. Laat het met u niet gaan als op de foto. Dit spel waarover de voldoening op de aangezichten van het wettig gezag kan worden afgelezen, kan ernst worden. En daarom, het attentie- sein van De Bilt gaat nu eindelijk eens om laag, dat van de brigade wordt geheschen. Baden en zwemmen in zee is heerlijk, maar doe het met beleid. Kort gezegd: wees voor zichtig. En leer de tien geboden voor baders uit uw hoofd. Hier zijn ze: De tien geboden. 1. Ga nimmer op een onbewaakt strand- gedeelte baden of zwemmen, wanneer er een sterke landwind waait en het water val lende is. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 3 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Heidi" met Shirley Temple en „Borneo", 8 urn*. Kennemer Theater, Zeestraat: „Hollywood- hotel" en „Arabische machten", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De modelecht genoot" en „In stormende galop", 8 uur. ZATERDAG 4 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Heidi" met Shirley Temple en „Borneo", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Hollywood- hotel" en „Arabische machten", 8' uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De modelecht genoot" en „In stormende galop", 8 uur. Feestterrein Kennemer Theater: Concert Harmoniekapel „De Eendracht", 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 3 JUNI Thalia Theater: „Incognito getrouwd" en „De Zwarte Spin", 8 uur. Theater de Pont: „Uitstel van Executie" en „Olifant B'oy", 8 uur. ZATERDAG 4 JUNI Thalia Theater: „Incognito getrouwd" en „De Zwarte Spin", 8 uur. Theater de Pont: „Uitstel van Executie" en „Olifant Boy", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 3 JUNI Luxor Sound Theater: „Top of the Town", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: t.De Gentleman Vage bond". Op het tooneel: Juffrouw Snip en Juf frouw Snap. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Hollywood Hotel" en „Een huwelijk in Monte Carlo". 2 en 8.15 u. Frans Hals Theater: „100 mannen en één meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Tarzan" en „De schrik der cowboys". ZATERDAG 4 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en. des avonds Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. 2. Als ge baadt en ge bevindt u op de bank, ook al staat ge maar tot kniehoogte in het water, let dan op den opkomenden vloed. Het water stijgt in betrekkelijk korten tijd. De mogelijkheid bestaat dat ge niet terug kunt keeren. 3. Wilt ge veilig baden en zwemmen, wilt ge volop genieten van de heerlijke heilzame zee, ga dan alleen baden en zwemmen daar waar uitstekend toezicht door ervaren bad- personeel wordt uitgeoefend. 4. Gedraagt u geheel naar de aanwijzin gen en raadgevingen van het badpersoneel. Zij weten de gevaren, die dreigen kunnen, beter dan gij. 5. Breng den badman, die van 's morgens vroeg tot 's avonds onvermoeid en onafge broken op zijn klanten heeft te letten niet noodeloos in gevaar. Bedenk dat velen van hen huisvaders zijn en door uw onvoorzichtig heid een ongeluk kunnen krijgen. 6. Leer wat een mui is. 7. Wanneer ge niet zwemmen kunt leer dan zwemmen; maar onthoud ook, dat iemand, die goed kan zwemmen, wel in zee kan verdrin ken. 8. Vraag, wanneer ge een goed zwemmer zijt en ge wilt u iets verder uit de kust be geven, aan den badman hoe de stroom loopt. Tegen den stoom optornen is in het dage- lijksche leven reeds moeilijk, in zee is het geheel onbegonnen weik en ge gaat zeker ten onder. 9. Lijdt ge aan eigenwijsheid: ge wilt u niet laten raden en ge lacht om elk gevaar; zoek dan een gevaarlijke plek op, liefst waar een waarschuwingsbord staat en ga daar in zee. wellicht bereikt ge dan spoedig uw doel. 10. Laat u echter door al deze voorschrif ten niet afschrikken. Baad en zwem naar hartelust. Neerii echter altijd de noodige voorzichtigheid in acht en ga wanneer ge niet kunt zwemmen, nooit dieper dan tot borsthoogte in zee. bestaat, mede in verband met de kermis in Krommenie. Wij kunnen onzen lezers dan ook wel een reisje naar de Zaansche baan aanbevelen, die onmiddellijk nabij het station Krommenie Assendelft is gelegen. Reeds meermalen werden er zeer interes sante wedstrijden verreden, de namen van de straks genoemde renners waarborgen ook nu weer een spannend verloop van de wedstrij den. LERENVERGADERING N. A. S. B. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van den N.A.S.B. in het clubgebouw van „Nieuw Leven" een goedbezochte ledenver gadering Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer W. Onstenk, deelde deze mede, dat aan het J.P.J.-feest, dat op 26 Juni a.s. te Bakkum plaats vindt, door 48 kinderen zal worden deelgenomen. Ook was de voorzitter zeer voldaan over de geleverde prestaties in de laatstgehouden turnwedstrijden. Daar ook onder de oudere dames d animo voor de turn- sport grooter schijnt te worden zal men po gen een dames-senioren-afdeelmg op te rich ten. De voorzitter besloot zijn openingswoord met de mededeeling, dat het bestuur het voro- nemen heeft, het nieuwe seizoen te beginnen met een ledenwerfactie. De secretaris, de heer S. Coelingh, behan delde hierna den beschrijvingsbrief, waarin ook een tweetal voorstellen van de afdeeling Beverwijk waren opgenomen. Besloten werd leenen. Als afgevaardigden naar het congres, dat op Zaterdag 11 en Zondag 12 Juni a.s. te Den Haag wordt gehouden, werden benoemd de heeren S. Coelingh en D. Leyen. Op voorstel van het bestuur werd besloten tegen eind Juli een week-end uitstapje te ma ken. Door middel van een spaarfonds zal ieder lid in de gelegenheid zijn hieraan deel te nemen. De heer Jb. Bast werd met algemeene stemmen tot vaandeldrager benoemd. Tot slot besloot de afdeeling deel te nemen aan het districtsfeest op Zondag 17 Juli te Den Helder. Het programma voor dezen dag vermeldt o.a. athletiek, turnen, voetbal, enz. met losse en vaste boord in div. moderne dessins 1.95, 2.25, 2.60, 2.95, 3.40 vindt u bij ,H0lIywoo(^"Hotel" in Kennemer Theater. FR. NAEREBOUTSTRAAT 59, IJMUIDEN-O. (Adv. Ingez. Med.) „Arabische Machten". Het hoofdnummer, dat Kennemer Theater met de Pinksteren zal vertoonen, heet, „Hol lywood Hotel" met Dick Powell en Benny Goodman en zijn „swingband in de cast" in de hoofdrollen. Het verhaal begint als de beroemde leider van het Swing-orkest Benny Goodman met zijn boys op het vliegveld van Kansas City afscheid nemen van een van de leden van deze band. Ronnie Bowers den zanger en saxophonist, die naar Holly wood vertrekt, omdat hij een filmcontract ge kregen heeft. In het Hollywood Hotel heeft de tempera- mentrijke ster Mona Marshall, ruzie gemaakt met de directie der All-Star Films. Haar va der Chester Marshall en haar eenigszins ach terlijk zusje Dot, doen alles om haar In haar kuren te stijven. Het resultaat is dat Mona den producer Faulkin telefoneert en weigert met Duprey dien avond te verschijnen bij de première van haar jongste film. Faulkin en Bernie Walton engageeren als eenige uitkomst Mona's double, Virginia Stanton, om in gezelschap van Ronnie Bo wers dien avond de première bij te wonen. Ronnie weet echter niet. dat het Virginia Stanton en niet- Mona Marshall is. die hij begeleidt. Niets wordt bemerkt van het be- bedrog en de première wordt uitbundig ge recenseerd in de ochtendbladen, waar de gramstorige ster haar portret naast dat van Ronnie Bowers ziet afgedrukt. Zij dwingt Faulkin daarom Ronnie's contract te verbre ken, onder bedreiging, dat noch zij, noch Duprey ooit meer in films zullen optreden. Zeer ontmoedigd zou Ronnie Hollywood hebben verlaten, indien niet de fotograaf Fuzzy, dien hij eerder leerde kennen, hem een riem onder het hart had gestoken, door hem voor te stellen als zijn impressario op te treden en hem een betrekking bij de film te bezorgen. In een eethuis wordt Ronnie's goede stem opgemerkt door een regisseur van de All-Starr met het resultaat, dat hij in Mona Marshall en Alexander Duprey's nieuwe film- de liedjes doubleert, welke deze laatste heet te zingen. De film heeft een groot succes, maar Ron nie kan de idee, dat een ander gebruik maakt van zijn stem niet langer verdragen en ver laat de studio. BEVERWIJK Het concours van de Harmonie kapel. Concert van „De Eendracht". Zaterdagavond wordt op het concourster rein een concert gegeven, aangeboden door de Harmoniekapel „De Eendracht" uit Velsen, dirigent de heer Gerard H. Boedijn. Het programma is met veel zorg samenge steld en ongetwijfeld zal de „Eendracht" op den vooravond van Pinksteren den muziek- liefhebebrs een genotvollen avond bezorgen. De uit te voeren werken vormen werkelijk „het neusje van den zalm" van al hetgeen voor blaesorkesten werd gearrangeerd. De Eendracht brengt ten gehooren: 1. The Great little Army, marseh, Kenneth J. Alfort 2. Carnaval Norvegien, 3. Scènes Pittoresques, Svendsen, arr. L. Ohomel J. Massenet, arr. L. Millet a. Marche, b. Air de Ballet, c. Angelus, d. Fête Bohème. 4. Le Roi d'Ys, ouverture, Lalo, arr. Ch. Kriens 5. Kaiser-walzer, Joh. Strauss, arr. Kliment. 6. Sigurd Jarsalvar, Grieg, arr. Dupont a. Prelude, b. Intermezzo, c. Marche Solonelle. 7. Ouverture de Tannhauser, Wagner, arr. L. Cribeillet 8. Marsch Gammatique, Gerard H. Boedijn BELANGRIJKE WIELERWEDSTRIJDEN OP DE ZANSCHE WIELERBAAN. Tweede Pinksterdag vinden op de Zaan sche wielerbaan te Assendelft zeer belangrijke wielerwedstrijden plaats, waarvan verschei dene renners uit Kennemerland deelnemen. Vooral voor den koppel wedstrijd over 75 K.M. heeft men een aantal zeer goede cobinaties gecontracteerd. In d-e eerste plaats is het de Brabantsche ploeg Gommers—Klaas Bakker, die vorig jaar zoo'n fraaien indruk maakte, en die ook nu weer tot de favorieten mag wor den gerekend. Maar ook de combinatie Cees BakkerWeemaes zal van zich doen spreken en bewezen hun goeden vorm j.l. Zondag te Halfweg. De ploeg uit Kennemerland Duine- veldGlas behoort tot de uitverkorenen en deze prominente combinatie zal zeker het noodige bijdragen tot een spannenden wed strijd. Verder zijn gecontracteerd VeldVan Rijn, Van StekBosland, MatenaHeslinga en Schotmanvan der Stel. Allemaal koppels die zeker een hartig woord in deze course zullen meespreken en voor een verrassende uitslag kunnen zorgen. Voorts zal Glas het in de achtervolging opnemen tegen Manneveld, die houder van de Zaanpremie is en naar alle verwachtingen door Glas zal worden geklopt. Bertus Duineveld zal sprintwedstrijden rij den tegen Klaas Bakker, Van Rijn en Van Stek. Wedstrijden voor Amateurs en Nieuwelin gen vormen een goed geheel van dit program ma, waarvoor reeds nu groote belangstelling SCHIP Alkmaar (Ned.) x) Antiochia (Du.) Amstelland (Ned.) x) Ajax (Ned.) Angeja (Ned.) Aurora (Ned.) A. L. Goulandris (Gr.) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) Bengkalis (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) x Cl. Macilwraith (Br.) Cassel (Du.) Ceres (Ned.) Costa Rica (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Caribia (Du.) x) Deucalion (Ned.) Essen (Du.) Eurymedon (Br.) x) Freiburg (Du.) Fingal I (Noor) Glenfinlas (Br.) x) Grootekerk (Ned.) x) Gleniffer (Br.) x) Glaucus (Br.) Heidelberg (Du.) x) Hermes (Ned.) Ingarö (Zw.) Jagersfontein (Ned.) x) j.v.01denbarnevelt(Nd.) Juno (Ned.) Jaarstroom (Ned.) Jiannis (Gr.) Kara (Rus) Kongsgaard (Noor) x) Kurmark (Du.) Leonian (Br.) Liberian (Br.) Lorca (Br.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Moena (Ned.) Maaskerk (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Orion (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x' Palatia (Du.) Phrontis (Ned.) x) Petros Nomikos (Gr.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Peisander (Eng.) x) Polydorus (Ned.) x) Pluto (Ned.) Prins Bernard (Ned.) Pericles (Ned.) Pink Rose (Eng.) Randfontein (Ned.) x) Rhea (Ned.) Rendsburg (Du.) Soemba (Ned.) x) Saleier (Ned.) Sesostrls (Ned.) Saturnus (Ned.) Salabangka (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Tomislav (J. Slav.) Tabinta (Ned.) Triton (Ned.) Vesta (Ned. Venus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zuiderkeri? iNed.) x> VAN Chili West Indië Buenos Aires Stettin Swansea Midd. Zee Stratoni Chili Chill Batavia Chili Zuid Afrika Batavia Burma Ned. Indië West Afrika West Indië Pto Barrios Hamburg (v. IJm.) Zwarte Zee Ned. Indië Batavia Macassar Skien (v. IJm.) Japan Japan Japan Batavia Batavia Midd. Zee (via R'dam) Oxelösund (v. IJm.) Zuid Afrika Batavia Hamburg West Afrika Bourgas Leningrad Londen Ned. Indië West Afrika West Afrika La Goulette (v. IJm.) Buenos Aires Midd. Zee Batavia West Afrika Beira Midd. Zee West Indië Danzig Batavia West Indië Batavia Rio de Janeiro (v. IJm Ned. Indië Batavia Batavia Batavia Kopenhagen Swansea Hamburg Swansea Z. Afrika Bourgas Ned. Indië Batavia Ned. Indië Pto Barrios Stamboul Macassar Hamburg Buenos Aires Batavia Midd. Zee Alexandrië Constantza Buenos Aires Japan Verm. aankomst LAATSTE BERICHT 4 Juni 24 Juni 7 Juni heden 9 Juni 5 Juni 7 Juni 13 Juni 30 Juni 5 Juni 24 Juni 5 Juni 9 Juni 16 Juni 12 Juli 4 Juni 7 Juni 5 Juli 24 Juni 5 Juni 29 Juni 3 Juni 3 Juni heden 10 Juni 5 Juni 15 Juni 8 Juni 5 Juni 10 Juni 18 Juni 13 Juni 29 Juni 7 Juli 5 Juni heden 4 Juni 7 Juni 23 Juni 21 Juni 18 Juni 16 Juni 20 Juni 25 Juni 29 Mei van Callao. 17 Mei van St. Thomas. 29 Mei te Santos, vertrekt 4 Juni. 27 Mei vertrokken. 1 Juni van Malaga. 31 Mei van Gibraltar. 27 Mei van Curacao. 31 Mei te Tocopiïla. 31 Mei van Colombo. 26 Mei van Callao. 1 Juni vertrokken. 31 Mei van Genua. 29 Mei van Port Said. 28 Mei van Pt. Swettenham. 29 Mei van Dakar. 30 Mei v. d. Azoren. 3 Juni vertrokken, vertrekt 4 Juni. 1 Juni van Setubal. 30 Mei van Oran. 1 Juni van Pt. Said. 29 Mei van Batavia. 1 Juni vertrokken. 26 Mei van Port Said. 28 Mei van Penang. 1 Juni van Singapore. 1 Juni van Belawan. 30 Mei van Perim 30 Mei van Gibraltar. 1 Juni vertrokken. 1 Juni van Lissabon. 1 Juni vertrokken. 2 Juni vertrokken. 31 Mei van Pt. Bouet. 26 Mei van Stamboul. 2 Juni van Delfzijl. 31 Mei uitgeklaard. 1 Juni te Tjilatjap. 30 Mei van Finisterre. 29 Mei van Freetown. 31 Mei van Finisterre. 25 Mei van Bahia. 1 Juni van Finisterre. 31 Mei te Belawan. 1 Juni van Lagos. 30 Mei van Port Natal. 31 Meiryan Susak. 24 Mei van Paramaribo, in lading. 31 Mei van Gibraltar. 27 Mei van Port of Spain. 17 Mei van Belawan. 19 Mei vertrokken. 20 Mei van Sabang. in lading. 30 Mei van Padang. vertrekt 4 Juni. 2 Juni vertrokken. 30 Mei vertrokken, in lading. 1 Juni vertrokken. 2 Juni te Duinkerken. 1 Juni van Candia. 27 Mei van Bintang. 1 Juni van Gibraltar. 31 Mei van Pt. Sudan. 30 Mei van Cartagena. 26 Mei te Izmir, in lading. vertrekt 11 Juni. 16 Mei van Necochea. in lading. 31 Mei te Triëst. 29 Mei van Beyrouth. 1 Juni van Varna, in lading. 1 Juni te Rotterdam. Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Door een list slagen echter eenige vrienden van Ronnie er in, hem in plaats van Duprey in levende lijve te laten optreden, waardoor de toekomst van onzen held wordt verzekerd, een toekomst, welke hij sluiten zal naast Mona Marchall's „doublé" aan wie hij veel te danken heeft. Het andere hoofdnummer is „Arabische machten". Uitbundige klucht in W. B.« Theater. „De Modelcchtgenoot" en „In stormenden galop". De directie van het W.B.-Tneater heeft vo^r "t Pinksterprogramma beslag weten te leggen op „De modelechtgenoot", een uitbundige klucht, waarin Heinz Rühmann onweer staanbaar is. Pijnlijke nauwgezetheid, ook in de aller kleinste dingen is de basis, waarop het leven van den Londenschen bankier, William Bartlett, ls opgebouwd. Naar dit principe heeft hij zijn dag ingedeeld en niets kan hem ver hinderen, daaraan vast te houden. Zijn dok ter heeft hem voorgeschreven dagelijks een uur te tennissen en Bartlett houdt zich let terlijk aan deze raadgeving, want gedurende het spel laat hij zich door niets afleiden. Bij het verlaten van het clubgebouw deelt hij aan het bestuur mede, dat hij den volgenden dag niet kan trainen, omdat hij overmorgen voor een belangrijke zakenconferentie in Venetië moet zijn. Deze reis naar Venetië is de oor zaak dat onzen bankier allerlei voorvallen beleeft, die werkelijk niet te weerstaan zijn, want steeds opnieuw daveren de lachsalvo's door de zaal. Het zou ons niet verwonderen, als deze week vele bezoekers thuis komen met stijve kaken en een verrekten lachspier, want Heihz Rühmann stelt deze lichaams- deelen zwaar op de proef en wie bij zijn ko lossale clownerie ernstig kan blijven, moet zichzelf uitstekend in bedwang kunnen hou den. En dan de velen die het slachtoffer worden van lachkrampen en lachstuipen, symptomen van een zeer hardnekkige lach- epidemie, die vriend Heinz ontketent, en zon der mededoogen met de uitgeputte toe schouwers laat voortduren tot aan den laat- sten centimeter fiim. Deze film is in haar genre niet te overtref fen, de lachstorm in de zaal wordt een or kaan als Heinz Rühmann, de begenadigde komiek, die de heele film door een brilletje op heeft, en die men zonder overdrijving den Europeeschen Chaplin kan noemen op het witte doek verschijnt. Men weet nu waar men aan toe is, wie tranen pleegt te lachen, moet zijn zakdoek niet vergeten. Het tweede hoofdnummer is „In stormenden SANTPOORT PERSONALIA. Voor het voorloopig machinistendiploma is geslaagd de heer A. Schram, alhier. ORANJEVEREENIGING „SANTPOORT". Woensdagavond hield het bestuur van de Oranjevereeniging „Santpoort" zijn tweede bijeenkomst. Besloten werd het bestuur te laten blijven bestaan uit 9 leden. De contributie werd vastgesteld op 50 ct. per gezin. De bode, die van een legitimatie-bewijs zal zijn voorzien, komt eerstdaags den inwoners onzer plaats verzoeken in principe toe te willen treden. Tevens zal aan B. en W. onzer gemeente gevraagd worden met lijsten te mogen loopen. Te zijner tijd zal een algemeene vergade ring worden gehouden, waarop het bestuur zijn plannen aan de aanwezigen zal voor leggen. ESTAFETTE VAN T. V. S. Het bestuur van T. V. S. heeft de verenigin gen aangesloten bij den Kennemer Turnkring, den Zaanschen Turnkring en den Turnkring Noord-Hollands Zuiderkwartier" uitgenoo- digd tot deelneming aan haar jaarlijksche esta fette, die ditmaal niet op straat, doch op hel; terrein van de R. C. Brederode zal gehouden W Het ligt in de bedoeling, deze estafette te houden in de pauze van de op 17 Juli te geven openluchtuitvoering van T. V. S. VERKEERSONGEVAL. Woensdagavond had op den Rijksweg ter hoo°te van de Beekvlietstraat een aanrijding plaats tusschen een bestelauto en een luxe wagen. De laatst genoemde, die van ter zijde werd aangereden, sloeg om, doch wonder bo ven wonder was er alleen materieele schade. HET EERSTE ZOMERCONCERT Zooals wij onlangs berichtten, stelde „Sant- poort's Bloei" met medewerking der plaatse lijke vereenigingen alles in het werk om ook dit jaar het geven van wekelijksche concerten in de nis van het Burgemeester Rijkenspark weer te verzekeren. Tot dit doel heeft het bestuur een muziek- fonds in het leven geroepen, waarvoor het reeds een aantal belangrijke giften mocht ont vangen. Gezien de overgroote belangstelling, welke liet vorige seizoen voor deze zomercon- certen bestond, mag worden verwacht, dat „Santpoorts Bloei" nog meer „klinkende" be wijzen van belangstelling voor het cultureele werk, dat zij met het organiseeren dezer con certen verricht, zal ontvangen. Het eerste concert wordt op 9 Juni a.s. ge geven. Dan zal het fanfare-korps „Wilhel- mina" onder leiding van zijn dirigent Jan Groot zich laten hooren. E. H. B. O. Woensdag deden een zevental leden van de afd. Santpoort van E. H. B. O. examen. Exa minatoren waren Dr. Smit uit Haarlem en Dr. A. de Groot Lz. uit Santpoort. Het resultaat was. dat 6 candidaten hun diploma verwier ven, t.w. de dames Aafjes, Bijlsma, Bakker en Smit en de heeren Arpad en Holleman. Een mooi succes voor Dr. de Groot, Mej. Zuidwijk en den heer Westra, die genoemde dames en heeren opleidden. CASTRICUM Hoogovens Papirfabriek Papierfabriek Fransch Russisch Zweedsch m.s. 5.5. Danae Dvinoless Hakefjord Caen Leningrad Trangsund erts hout cellulose WEDSTRIJD OP HET C.S.V.-TERREIN. Donderdagavond werd op het C.S.V.-terrein een voetbal-wedstrijd gespeeld tusschen een C-S.V.-combinatie en een elftal, gevormd uit de patiënten van Duin en Bosch. Het werd een geanimeerd partijtje, dat door het pa- tienten-elftal met 32 werd gewonnen. De wedstrijd werd o.m. bijgewoon door dr. Teenstra, geneesheer-directeur van Duin en Bosch en dr. Ter Aar.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10