DAMES!! N.V. BLEEKER Oom Lurk zegt: Hm^aatscke t$mm! Bois Roussel. eenigste speciaalzaak Breestraat 156 Hengelseizoeri. SCHUCKINKKOOL „PI WDJWMINIPIEIL" Zoo heet het paard dat Woensdag te Epsom de Derby heeft gewonnen. Het is een Fransch paard, het eenige Fransehe paard dat mee liep. En zooiets vindt men in Engeland niet leuk. Lacht u daarom? Als wij een Derby had den zou men hier ook willen dat een Neder- landsch paard won. Wij worden gemeenlijk niet voor dit soort van nationale vraagstukken gezet. Wij bouwen geen automobielen, anders zou het wel blijken hoe fel velen waren op een overwinning van het Hollandsche product. Maar een auto is een zakelijk object. Daar kan een stijging van omzet mee gemoeid zijn. De Fransehe paardenmarkt zal toch niet di rect voordeelig beïnvloed worden door de overwinning van Bois Roussel in den Derby. Neen. Maar het is geen geldkwestie. Het is een zaak van sentiment. Dat zijn nationale aangelegenheden trouwens meestal. De Engel- schen zijn erg trotsch op het Engelsche ren paard, dat bepaalde fok- en trainingsmetho den vertegenwoordigt, dat beladen is met his torie en traditie en een grooten naam in de gansche wereld geniet. Het moet dus telken jare de belangrijkste race ter wereld, de Der by, winnen. Meestal doet het dit, maar er zijn jaren waarin het faalt. Nog altijd praten ze in Engelsche hippische kringen met zekere ontzetting over een Italiaansch paard ge naamd Signorinetta, dat minstens een halve eeuw geleden naar Epsom werd gezonden, daar als „rank outsider" werd begroet, op een noteering van 100-1 startte en op zeer overtui gende wijze won. En later zijn er verscheidene Fransehe paarden geweest die „het blauwe lint van de renbaan" veroverden, al had men die nooit zoo onderschat als de onvergetelijke Signorinetta. Ook Bois Roussel, zes weken geleden te Longchamps gekocht door den Ier P. Beatty, jongste zoon van den admiraal die het Brit- sche vlootcommando voerde in de laatste ja ren van den wereldoorlog, was wel opgemerkt. Zelfs waren er vrij veel weddenschappen op hem genoteerd, maar hij bleef toch ver achter bij de favorieten Pasch en Scottish Union. Bois Roussel startte op een noteering van 20 tegen 1, werd gereden door den jockey Elliott (die een Engelschman is maar al sinds tien tallen jaren alleen in Frankrijk rijdt) kreeg geen goede plaats in het „veld" van 23 deelne mers en raakte in zoo'n onvoordeelige positie dat niemand meer op hem lette. Bij het uit komen van de laatste bocht (Tattenham Cor ner), leidden Scottish Union, Pasch en Port- marnock. Dan komt het dalende eind de baan in Epsom is niet geheel ylak en daalt vrij sterk op de laatste 400 M. voor den finish ....en sinds jaren is men gaan aannemen dat wie bij Tattenham Corner niet in de voor hoede zit, geen kans meer maakt. Dit werd nu volkomen gelogenstraft door Bois Roussel, die in het laatste rechte eind een geweldige eindspurt ondernam, alles passeer de en met eenige lengten afdoende won. Twee de was Scottish Union, derde Pasch, gereden door den Engelschen kampioen-jockey Gordon Richards, die nog nooit den Derby heeft ge wonnen hetgeen den wedders weer aantoont dat zij niet op jockeys moeten wedden, maar op paarden. Ditmaal meende Richards een prachtkans te hebben. Zesde was een paard dat den naam Golden Sovereign droeg en dan ook toebehoort aan den Zuid-Af rikaanschen multi-millionnair Sir Abe Bailey, eigenaar van goud- en dia mant-mijnen. Hij is al een oud man. Hij was speciaal van Kaapstad naar Londen gekomen alleen om zijn paard tweeënhalve minuut te zien rennen in den Derby. En ofschoon het na Tattenham Corner nog wel even in de kop groep kwam, verloor het tenslotte toch op de wijze die men kansloos noemt, tot teleurstel ling van den ouden man, die in zijn rolstoel op de tribune zat en een wekenlange zeereis had ondernomen om dezen strijd te aan schouwen. Er blijkt uit dat men ook in de paardensport niet alles met geld kan bereiken, zelfs al bezit men een schier onbeperkt aan tal golden sovereigns Voor de vriendschappelijke verstandhou ding tusschen Engeland en Frankrijk zal de overwinning van Bois Roussel op het eerste oogenblik nadeelig geleken hebben. Op den duur vandaag al is zij een voordeel Zeer vele Britten hebben zooveel bewonde ring voor het fokken van werkelijk buiten gewone renpaarden, en het Paard neemt in 't algemeen zulk een hooge plaats in hun waardeering in, dat de Franschen door deze zege ongetwijfeld in hun achting zijn ge slegen. Wij leven niet in een zeer nuchtere, zake lijke wereld en daarom is ook Bois Roussel een factor in de internationale verstandhou ding. Zijn eigenaar, the Hon. P. Beatty, had hem voor ruim f70.000 gekocht. Hij heeft er on getwijfeld nu al een paar ton mee verdiend. En nu gaat zoo'n Derby-winner weldra in de fokkerij en zal zijn eigenaar nog veel meer winsten opleveren gedurende lange, lange jaren. Bois Roussel is dus wel een heel goede be legging gebleken. R. P. BEVERWIJK De reorganisatie in de Ned. Herv. Kerk. Het pro en contra besproken. Gisteravond is in het Ned. Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Populierenlaan een gemeente-avond der Ned. Herv. gemeente Wijk aan Zee en Duin gehouden, waarin het aanhangig zijnde reorganisatie-ontwerp in de Ned. Herv. kerk is besproken. Ds. J. A. L. Hovy uitte in zijn openings woord zijn dankbaarheid over de flinke op komst. Na het zingen las ds. Hovy een ge deelte voor uit de Openbaring van Johan nes, waarna hij voorging in gebed. Ds. C. M. Krijger, als pro-spreker hierna het woord verkrijgende, wees er op, dat de meeste menschen denken, dat organisatie iets uiterlijks is en dat het in de kerk alleen gaat om iets Innerlijks. Als God echter werkt houdt geen organisatie dit tegen. Telkens breekt er weer opnieuw leven door. Na de doleantie van 1886 heeft de kerk veel zege ningen ontvangen. God staat vrij-machtig tegenover al onze organisaties. Maar zullen we nu onder een slechte organisatie blijven leven of deze nog slechter maken, opdat de genade van God grooter wordt? Dit moeten wij niet doen, aldus spr., wij moeten integen deel zorgen, dat de organisatie steeds beter wordt. Hierna heeft ds. Krijger de bestuurslicha men uitvoerig uiteengezet. Aan het hoofd van de kerk staat de synode, die thans 19 leden telt, die door de provinciale kerkbesturen zijn gekozen. Deze 10 provinciale besturen worden weer benoemd uit de classicale ver gaderingen. Voordat nu een ontwerp defini tief wet wordt, moet dit ontwerp eerst voor- loopig aangenomen worden door de synode. De synode moet, nadat eerst het ontwerp in de classicale vergaderingen is geweest, dit weer aannemen. Maar dan moet er nog een barrière overwonnen worden, namelijk die gevormd wordt door de provinciale besturen. Als deze besturen er nu ook voor zijn treedt het ontwerp-wet pas in werking. Spr. wijst vervolgens op de overgroote macht van de provinciale besturen en de kleine macht van öe classicale vergaderingen, waarin de kerk zich eigenlijk uitspreekt. Naast deze classi cale vergaderingen staan de classicale bestu ren, die regelmatig toezicht uitoefenen op de classis. In het nieuwe ontwerp verdwijnt het classicale bestuur echter, zoodat de leiding dan bij de classicale vergadering berust. Ver schillende commissies zullen worden benoemd o.a. een commissie voor in- en uitwendige zending, waardoor een veel nauwer contact tusschen kerk en zending zal ontstaan. Het particuliere initiatief wordt dan zooveel mo gelijk op den achtergrond geplaatst, maar dit wil niet zeggen, dat, als de kerk de zending inschakelt, de verschillende zendingsver- eenigingen uitgeschakeld zullen worden. In het nieuwe ontwerp is het provinciaal kerkbestuur vervangen door een provinciale synode. Het aantal leden, dat op 't oogen blik nog slechts 5 a 7 per bestuur bedraagt, zal dan tevens belangrijk worden uitgebreid. Hoe tyranniek het optreden van de provin ciale besturen thans kan zijn illustreerde Ds. Krijger met een sprekend voorbeeld. Het vetorecht van deze besturen zal bij aanne ming van het ontwerp van zelf verdwijnen. De nieuwe synode zal ook met meer leden worden uitgebreid. Deze zal dan beter de stem van de kerk doen hooren, dan thans het geval is. Door het grooter aantal leden in de verschillende commissies, zal belangrijk en zakelijk werk verricht kunnen worden, waarvan ds. Krij ger overtuigd was. De kerk is niet een religieuze vereeniging, waar iedereen zijn meening maar kan ver kondigen. De kerk behoort Christus toe. We weten hoe in dit opzicht op het oogenblik de toestand in de kerk is. De kerk zorgt nu wel, dat er verkondigd wordt, maar niet wat er verkondigd wordt. Aan dezen ongeorderi- den toestand zal een einde komen bij de aan neming van de reorganisatievoorstellen. De belijdenis is niet iets goddelijks, maar iets menschelijks. Bij de hervorming der be lijdenis heeft men ook gedacht aan de mo gelijkheid, dat de kerk misschien belijden moet. Tegenstanders van links beweren, dat alles op handhaving uitloopt en tegenstan ders van rechts beweren dat er van hand having juist niets terecht komt. De hervor ming zal dan echter zoo voorzichtig mogelijk geschieden. Bij leertucht gaat het om bestrijding van excessen, maar niet tegen afwijkende mee ningen. God beslist over ons leven en over de kerk. De kerk, zoo eindigde ds. Krijger, heeft de kansen, die God haar biedt, te gebruiken. De mcening van een tegenstander. Ds. Hovy vond het als contraspreker een onaangenaam iets om het warme betoog van ds. Krijger voor de reorganisatie-voorstellen te weerleggen. Na een korte inleiding vroeg spr. zich af hoe de toestand in de kerk is gekomen, die vroeger geen meerderheid van stemmen kende. De belijdenis is ontstaan in den 80-jarigen oorlog. Voor de menschen, die toen vervolgd werden voor hun geloof, stelde Guido de Brés een verweerschrift op. Deze confessie was in den tijd van Guido de Resultaat kunt gij alleen verwach ten, indien UW CORSET, BUIKBAND of BUSTEHOUDER vervaardigd is door den specialist. Het adres, waarop U volledig kunt vertrouwen is de voor BEVERWIJK en OMSTREKEN TELEFOON S028 BEVERWIJK. Paskamer en vakkundig geschoolde bediening. De zaak, waar U zich door haar inrichting, rustige, pret tige en vakkundige bediening dadelijk thuis voelt. (Adv. Ingez Med.) Brés, die als een martelaar is gestorven, een vaan, waarom velen zich groepeerden. En de kerk, die daarmede begonnen is, heeft een ander karakter gekregen toen de onderdruk king van de Protestanten geëindigd was. Tot aan de Fransehe revolutie maakte de Nederlandsch Hervormde kerk een bevoor rechting mee, die haar tot grooten bloei bracht. Deze bloeitijd was echter van phari- zeesche huichelarij, waaraan de Fransehe revolutie aelukkig een einde heeft gemaakt. De Hervormde kerk begint nu af te brok kelen en nu wil men ineens alles weer terug brengen. We leven, aldus ds. Hovy, in een chaos op kerkelijk en maatschappelijk ge bied. Nu tracht men dit op kerkelijk zoowel als op maatschappelijk gebied op alle moge- ":;'<e manieren te verbeteren. Volgens spr. zal de chaos slechts vermeer deren. De weg, dien God ons wijst is veel moeilijker dan de weg van het reorganisee- ren, hoewel spr. het ook niet met de bestaan de toestanden eens was. Dit ontwerp is een al te gemakkelijk middel om uit den chaos vandaan te komen. Wij komen alleen slechts uit den chaos, wanneer er in alle plaatsen een kern is van levende ware christenen. Van mannen, die hun ziel hebben gegeven aan het leven van Jezus Christus. Ds. Krijger trachtte in zijn repliek verschil lende feiten, die door ds. Hovy naar voren wa ren gebracht, te weerleggen, terwijl ds. Hovy op zijn beurt ds. Krijger weer van repliek diende. Van do gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruis gemaakt. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze gesloten. Het overzicht van de groenten- markt. AARDBEIEN BLIJVEN OP PRIJS. Het verloop van dén handel gedurende de week van 28 Mei tot 1 Juni stemde voor de meeste producten, wat de prijzen betreft, wel tot tevredenheid. De aanvoeren bepalen zich momenteel voor een groot gedeelte nog tot verschillende glasproducten en daarnaast di verse groentensoorten van den vollen grond. Nu de laatste dagen het artikel sla ook van den kouden grond ruimer werd aangebo den staat dit product thans wel weer aan de spits van de aanvoeren. De prijzen, die naar mate van aanbod wel naar beneden gingen, bleven echter vooral voor de goede kwaliteit toch op behoorlijk peil. Op de velling van Vrijdag jl. kwamen nog topprijzen voor van 4.50 per honderd, maar in het midden van deze week waren deze te- ruggeloopen tot f 2.70, terwijl mindere soor ten naar verhouding soms tot beneden een gulden terug liepen. Ofschoon nog heel wat spinazie aan de markt komt, toch beginnen de partijen sterk in te krimpen en het groot ste gedeelte is meestal niet vrij van afwij kingen en gebreken. Voor enkele partijen van goede kwaliteit is nog wel kooplust aanwe zig, doch de mindere soorten trekken niet erg aan vandaar de uiteenloopende noteeringen van 1265 ct. per kist. Postelein had bij ruimen aanvoer een willi gen handel en noteerde naar kwaliteit van 3040 ct. per kist. in het laatst der vorige week kwamen zelfs nog prijzen tot ruim 50 ct. per kist voor. Het aanbod van bospeen breidde zich de laatste week sterk uit. Ook voor dit product was geregeld veel belangstelling, waardoor de prijzen op behoorlijk peil bleven. Naar soort werd zoo ongeveer van 1217 ct. per bos besteed. Bloemkool, altijd nog glasproduct, was iets minder in aanvoer. Ook kwamen hiervan thans meer kwaliteitsverschillen voor. De beste soorten waren zeer gezocht en maakten hooge prijzen. Voor eerste soort werd van 1422 ct. per stuk betaald, enkele uitzonde ringen gingen zelfs nog hooger. De .mindere soorten werden naar kwaliteit ook voor goede prijzen afgenomen. Rabarber heeft zeker wel zelden zoolang standvastig de prijzen weten te handhaven. De noteeringen varieeren naar soort van 510 ct. per bos. De aanvoer van asperge was de laatste da gen maar matig. Het koele weer zal daaraan niet vreemd zijn. De prijzen vallen niet mee. Deze schommelen voor de beste soorten meestal van 28—36 ct. per bos, terwijl ook de mindere soorten sterk aan den lagen kant staan. Tomaten werden wel iets meer aangebo den doch van veel beteekenis is het nog niet. De prijzen gaan er ook niet op vooruit en stonden midden dezer week van 1528 ct. per K.G. Peulen bleven ook nog beperkt in aanvoer. Hiervoor werden dan ook nog goede prijzen besteed. Dat de aardbeienteelt onder glas nog van groote beteekenis kan worden genoemd, bewijst wel de massa, die thans wordt aan gevoerd. Tot heden bleven voor deze vruch ten de prijzen wegens willigen handel op be hoorlijk peil, wisselend naar kwaliteit van 1825 ct. per doosje. Openbare verkooping. „Zeerust" verkocht. Donderdagmiddag werd in het veilinggebouw „Centrum" ten overstaan van notaris W. A. Dolleman uit IJmuiden in het openbaar ver kocht de bouwhoeve „Zeerust", bestaande uit bouwmanswoning, schuren, erven en stallin gen. benevens diverge perceelen bouwland, ge legen aan den Noorderweg in den Zuidwij ker- meerpolder, te zamen groot 19 H.A., 95 A., 27 c.A., eigendom van den heer K. J. C. del Court van Krimpen te Teteringen. Kooper was de heer W. Klein, Haarlemmer meer voor f 59910. De veiling geschiedde in 6 perceelen: 1. Een perceel bouwland, groot 3 H.A., 31 A„ 80 c.A. Opgeboden döor B. Asjes, Deii Haag, tot f 9250. Niet gemijnd. 2. Bouwmanswoning stallingen en bouwland, samen groot 3 H.A., 47 A., 77 c.A. Opgeboden door denzelfde tot f 10.650. Gemijnd door den heer Bakker, IJmuiden op f 10. 3. Een perceel bouwland, groot 3 H.A., 33 A. Opgeboden door N. J. Schuyt, Beverwijk tot f 9225. Niet gemijnd. 4. Een perceel bouwland groot 3 H.A. 32 A., i c.A. Opgeboden door B. Asjes. Den Haag tot f 9200. Niet gemijnd. 5. Een perceel bouwland groot 3 H.A., 32 A., i c.A. Opgeboden door J. Nol Heemskerk tot f 9150. Niet gemijnd. 6. Een perceel bouwland groot 3 H.A.. 16 A. 90 c.A. Opgeboden door S. Barendrecht, Bever wijk tot f 8625. Niet gemijnd. De zes perceelen gecombineerd, staande op f 56.110 werden tenslotte in massa gemijnd door W. Klein op f 3800. Hierna werd geveild een perceel wei- en hooiland, genaamd ,.De acht hoeven", gelegen in den Wijkerbroekpolder. groot 2 H.A., 83 c.A., behoorende tot de nalatenschap van Jhr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Opgeboden door W. Nol tot f 8025. Gemijnd door B. Asjes. Den Haag op f 110. Opbrengst f 8135. Ten overstaan van den te Velsen gevestig- den notaris G. D. Boerlage werd hierna ge veild: 1. Een perceel weiland genaamd „De grof- weer" aan den Zuid-Maatweg te Heemskerk, groot 3 H.A., 33 A. 70 c.A., behoorende tot de nalatenschap van de wed. A. J. de Vries Mensing. Opgeboden door G. Hommes te Be verwijk tot f 6700. Gemijnd door J. Castricum te Heemskerk op f 260. Opbrengst f 6950. 2. Een perceel weiland, genaamd „Stekelen kamp" nabij den Zuid Maatweg, groot 4 H.A., 51 A., 10 c.A. en eigendom van W. Nol, Heems kerk. Opgehouden. HÉT PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Zaterdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel 8.20 Diversen, 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg, 11.20 Brussel, 1.20 Luxemburg. 4.15 Brussel. 7.50 Parijs Radio. 't Gereedschap stond al dagen klaar, Te wachten op 't vertrek van Mei, 't Is Juni nu, de hengelaar, Is er weer als de kippen bij. De wekker wordt ervoor gezet En 's ochtends bij het eerste licht. Met ieder ander nog in bed, Trekt hij verheugd zijn huisdeur dicht. Hij spoedt zich naar de stille vliet En gooit zijn eersten dobber uit, Dan wacht hij rustig tusschen 't riet En droomt van ongekende buit. De koeien groeten hem met boe! De kikkers kwaken wellekom. De vogels zingen hem wat toe. Alleen de stomme visch blijft stom. Men heeft weieens gehoond, helaas, Dat hij de vischsport lief heeft, maar. Het meeste vangt met rinklend aas Naar huis gaand, bij den handelaar. Doch deze grijsgebaarde mop Is flauw en komt ook niet te pas, Al halen zij niet steeds wat op, De visschers zijn een eerlijk ras. Mag 't soms een harde dobber zijn, En duurt ook eerlijk hier het langst, Zij visschen langs hun eigen lijn En 'k wensch hun allen: rijke vangst. CASTRICUM NOTARISBENOEMING. Bij Kon. besluit van 31 Mei 1938 is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alk maar, ter standplaats Castricum, de heer H.A.A.M. van Cranenburgh, candidaat-notaris te Oegstgeest. WAT EEN ANDER U OOK RAADT, EISCHT STEEDS „S.K." FABRIKAAT! TABAKSFABRIEK BEVERWIJK (Adv. Ingez. Med.) Uil de Koninklijke Staatskelders te Budafok 1936 Móri Ezerjö, per flesch ƒ0.95 1935 Szemelt Rizling, per flesch ƒ1.00 1930 Egri Bikavér (Erlauer Stieren blut, per flesch 1.25 Nemes Kadarka, per flesch 1.40 Gzemege Különlegesség, p. flesch ƒ1.45 Verder verschillende prachtige Tokayers BREESTRAAT 63, TELEF. 3709, BEVERWOK (Adv. Ingez. Med.) J. K. F. Bunge overleden. DORTMUND, 2 Juni (A. N. P.) Van ochtend is te Dortmund in hotel „Zum Rö- mischen Kaiser" plotseling overleden de heer dr. J. K. F. Bunge, directeur van de Neder- landsche Staatsmijnen in Limburg uit Heer len, die tijdelijk te Dortmund vertoefde. Nieuwsblad van het Noorden 50 jaar. IJMUIDEN Donderdag. Het grootste dagblad van onze noordelijke provinciën, het Nieuwsblad van het Noorden te Groningen, viert heden zijn gouden be- staansjubileum. Men spreekt te Groningen van het Nieuwsblad maar ook van „de krant van Hazewinkel" naar den oprichter den heer R. Hazewinkel Jzn., door wiens kranig hard en onvermoeid werken het kleine krantje, dat hij zelf als drukkerspatroon in 1888 stichtte geworden is tot het prachtige bloeiende or-, gaan met groote stedelijke en provinciale ver spreiding, dat thans zijn halve eeuwfeest be leeft. Voor den ouden heer Hazewinkel, die, on danks zijn 82 jaar nog dagelijks in het be drijf is, waarin hij nu den steun van zijn beide zoons J. en Mr. N. Hazewinkel heeft, is de dag van heden wel van zeer bijzondere be teekenis. Ongetwijfeld zal het hem en zijn blad niet aan belangstelling ontbreken bij dit ju bileum. Wij van onzen kant wenschen bedrijf en leiders nog een schoone toekomst toe. De directie biedt bij deze gelegenheid zijn lezers een lijvig feestnummer aan, dat dank zij de medewerking van vele autoriteiten en vooraanstaande persoonlijkheden op ver schillend gebied een zeer lezenswaardig ge heel Is geworden. Het feestnummer bestaat uit vier bladen en bevat o.a. bijdragen van den Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, mr. J. Linthorst Homan en den burgemeester van Groningen, mr. P. W. J. H. Cort van der Linden. HOLLAND—AMERIKA LIJN Beemsterdijk, N.-Orleans n. Rott. 1 te Lnd. Drechtdijk Vanc. n. Rott. 29 v. Porti. (O.) Breedijk, N. Orleans n. Rott. 1 v. Havana. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. 31 te S. Franc. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Marken (thuisr.) 1 v. Sydney. Meliskerk (thuisr.) 1 v. Le Verdon. HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) 1 v. Lissabon. Bloemfontein, 2 v. Beira n. Rott. Heemskerk, 2 n.m.) v. Antw. n. Hamb. Randfontein (thuisr.) 1 te Duinkerken. HOLLAND—WEST-AFRIKA. Ainstelkerk (uitr.) p. 1 Beachy Head. Maaskerk (thuisr.) 1 v. Lagos. Jaaxstroom (thuisr.) 31 v. Port Bouet. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 2 v. Colombo. HALCYON LIJN Stad Zaandam. Rott. n. Bilbao p. 1 Beachy Head. Stad Vlaard., n. Wabana, p. Dungeness, Stad Zwolle, n. Bilbao p. 31 Dover. Stad Maassluis, 2 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Amsterdam, 1 v. Vlaard. n. Stockholm Maasburg, 2 v. Vlaard. n. Narvik. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 2 v. Amst. te B.-Ayres. Salland, 2 v. Amst. n. Hamburg. Eemland (uitr.) p. 1 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZlè LIJN. Serooskerk, 2 v. Rott. n. Japan. KON NEDERL STOOMBOOT MIJ. Nereus, 2 van Musel te Oporto. Hermes, 2 65 m. Z.W. v. Ouessant. Hermes, n. Rott. ,2, 65 m. Z.W. v. Ouessant. Trajanus, 2 v. Amst. n. Rott. Ulysses, 2 v. Amst. n. Rott. Aurora, Malaga n. Cadix p. 2 Gibraltar. Titus, 2 v. Olhao te Genua. Deucalion, Bourgas n. Amst. 2 te Lissabon. Orion, 2 v. Susak te Dubrovnik. Venus, 2 v. Varna te Constantza. Vesta, 2 v. Izmir n. Nea Playa. Mars, Triest n. 2 54 m. ZW v. Ouessant. Baarn, 31 v. Valparaiso te Tocopilla. Breda. 2 v. Chili te Amst. Colombia, Amst. n. Barbados 1. v. Madeira. Hebe, 17 van Hamburg n. Amst. Luna. 2 v. Londen te Amst. Pericles, 1 v. Amst. n. Hamburg. Rhea. 1 v Candia n. Malta. Telamon, 1 v. N.-York n. La Guayra. Vulcanus, 1 v. Thessaloniki n. Stamboul. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV MIJ Bengloe, Kohsiehang n. Rott. 1 v. Bibraltar. Eurybates, Amst. n. Batavia p. 1 Gibraltar. Glaucus, Batavia n. Amst. 1 v. Belawan. Agamemnon, Batavia n. Amst. 1 v. Port Said. Mclampus, Amst. n. Java 2 v. Suez. Gleniffer, Dairen n. Amst. 1 v. Singapore. Peisander, Batavia n. Amst. 30 v. Padang. City of Lyons, Japan n Rott. 30 te Taku Bar Polyphemus, 1 v. Batavia en Amst. te Ldn. ROTTERDAMSCHE LLOYD Slamat, 2 v. La Goulette n. Napels. Siantar (uitr.) l te Sabang. Sitoebondo (thuisr.) l v Padang. Soekaboemi (thuisr.) 1 v. Marseille. Kota Agoeng, 2 v. Rott. n. Hamburg. Kota Nopan (thuisr. p. 2 Port de Galle. Kedoe (uitr.) 2 v. Colombo. Kota Radja, 1 v. N.-Orleans n. Macassar. ROTTERDAM--ZUID-AMERIKA LIJN Aludra (thuisr.) 1 v. Rio Janeiro. STOOMBOOT MIJ NEDERLAND Dhr. Huygens (thuisr.) 2 v. Algiers. Tabian, 2 v. Batavia te Amst. vlapia (uitr.) 2 v. Suez. Soemba (uitr.) p. 1 Gibraltar. Poelau Bras (uitr.)' p. 1 Gibraltar. Tajandoen (uitr.) 1 v. Belawan. WIJK LIJN Haulerwijk, 2 v. Huelva te Rott. Winterswijk, 1 v. Sorel n. Ver. Kon. Cont. Randwijk, 2 v. Rott. te Castro Urdiales. Zonnewijk, 31 v. Sorel n. Rott. Beverwijk, 2 v. Morphoubaai te Rott. Hout voor Velsen. Met het Russisch motorschip Dvinoless is van Leningrad een lading hout voor de pa pierfabriek te Velsen aangevoerd. Invasie van walvischjagers. Gistermorgen passeerde een drietal Noor- sche walvischjagers en later op den dag nog een viertal dezer schepen op weg van Larvik naar Amsterdam om bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij te dokken en te re pareeren. De volgende week komt er nog een zevental schepen met hetzelfde doel naar Amsterdam. Op het oogenblik ligt de walvischvaart stil en men gebruikt den tijd nu om de schepen op te knappen voor het volgende seizoen. Groote diepgangen. Het met passagiers en stukgoederen naar Batavia vertrokken motorschip Marnix van St. Aldegonde en het met stukgoederen van daar aangekomen motorschip Tabian passeer den het Noordzeekanaal met een diepgang van 8.3 Meter. Ertsaanvoer. Het Fransehe stoomschip Danae is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens alhier. AANGEKOMEN. 1 Juni: Brigitte s.s. Gdynia Hakefjord s.s. Trangsund Dvinoless m.s. Leningrad Ransdorp m.s. Hamburg 2 Juni: Themis s.s. Bremen Danae s.s. Caen Lowick s.s. New Castle Cabo m.s. Londen Tabian m.s. Batavia Breda s.s. Chili Luna s.s. Macoris Zeven walvischjagers s.s. Larvik Wilbo m.s. Londen VERTROKKEN. Juni: Dorrien Rose s.s. Blyth Rhein s.s. Hamburg Altona s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Theseus s.s. Kopenhagen Pericles m.s. Hamburg Dosterschelde m.s. Stralsund Juni: Mary m.s. Bremen Salland s.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2