THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Nieuwe klachten der Sudeten Duitschers. Troepen van Ecuador en Peru slaags. VRIJDAG 3 JUNI 1933 Schade door de militaire maatregelen. Het Duitsche Nieuwsbureau bericht, dat in het Sudeten Duitsche gebied in den laatsten tijd ook Tsjechische troepen zijn opgetreden tegen Duitsche onderdanen. Zoo zouden ii Nieder-Ullersdorf in het district. Sen-ftenber; op 29 Mei vier Tsjechische soldaten een Duitsch echtpaar gedwongen hebben een portret van Hitler en hakenkruisvlag uit te leveren, welke laatste overeenkomstig de ver ordening van de Tsjechische regeering tege lijk met de Tsjechische vlag mag worden uitgestoken. Een klacht bij het militaire commando bleef zonder gevolg. Het persbureau bericht verder, dat de voortdurende staat van beleg in het Sudeten- land en het versperren van talrijke wegen en bruggen, vele buitenlandsche gasten in de badplaatsen Karlsbad en Mariënbad ge noodzaakt heeft te vertrekken, vooral aan gezien zij meermalen door Tsjechische solda ten werden lastig gevallen. Ook is volgens genoemd bureau de schade, welke aan het Sudetenland. door de mobili seering wordt toegebracht zeer groot. Deze schade wordt voor de afgeloopen veertien dagen geraamd op meer dan vijftig millioen Tsjechische kronen. De vele bewoners, die in Tsjecho-Slowakije wonen, doch in Duitsch- land werken zijn door het versperren van de wegen ernstig benadeeld. Velen kunnen hun werkplaatsen niet bereiken en moeten hun loon derven. Van Tsjechische zijde wordt geen steun verleend. Bovendien moeten vele fabrieken In het Sudetenland hun bedrijf inperken, aangezien door het versperren van wegen geen grondstoffen kunnen worden aangevoerd. Ook hierdoor is de werkloosheid in het Sudetenland aanmerkelijk toegeno men. Volgens het Duitsche Nieuwsbureau heeft het allen schijn, dat van Tsjechische zijde alles in het werk wordt gesteld om honger oproeren in Sudetenland te provoceeren, waardoor de Tsjechische soldaten zouden kunnen ingrijpen. Reeds zou in vele plaatsen levensmiddelenschaarschte zijn ingetreden, aangezien de aanwezige voorraad op de eer ste plaats voor de militairen is en op de tweede, plaats eerst voor de bevolking. Duitscher door Tsjechisch militair mishandeld. De Dresdener Neueste Nachrichten bericht uit- Praag, dat te Mahrich-Schönberg een Duitsch onderdaan door Tsjechische soldaten werd aangevallen, omdat hij witte kousen droeg. Hij werd mishandeld en een der sol daten gaf hem een vuistslag in het gelaat, waardoor hem een tand werd stuk geslagen. De soldaat werd door de politie aangehou den, doch verder ongemoeid gelaten. Geval van grens- schending? Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit An- naberg, dat gisteren een vliegtuig der Tsje- cho-Slowaaksche gendarmerie boven Duitsch gebied heeft gevlogen. Het toestel verscheen bij Königswalde. ongeveer 8 tot 10 Kilometer van de grens, later boven Barenstein, Ham mer-Oberwiesenthal en Oberwiesenthal. Twee voorwaarden voor de Britsche bemiddeling in Spanje. Einde der bombardementen en spoedige terugtrekking der buitenlanders. De gedachte van een bemiddeling tusschen de beide partijen in Spanje, trekt ook in Engelsche diplomatieke kringen de aandacht. Men is van oordeel zoo meldt Reuter dat dit denkbeeld slechts veld kan winnen, wanneer eerst voldaan is aan twee voorwaar den: Er moet in de eerste plaats een einde ge maakt worden aan de bombardementen der burgerbevolking ten einde niet de tegenstel ling tusschen de beide partijen nog onver zoenlijker te maken. De Britsche regeering voornemens hiernaar te streven. Ten tweede moet de terugtrekking der buitenlandsche strijders en van het oorlogs materiaal .zoo snel mogelijk verzekerd -wor den ten einde te vermijden, dat de taak der bemiddelaars gecompliceerd wordt en ver zwaard door interventie van buitenlanders. In verband hiermede verheugt men zich over de vorderingen, die gemaakt zijn in de subcommissie voor de niet-inmenging. Wanneer deze beide voorwaarden eenmaal vervuld zijn, geheel of wat het tweede be treft, gedeeltelijk en het conflict weer „zuiver Spaansch" is geworden zou een initiatief in den zin eenei' bemiddeling' de grootste kansen op succes hebben. De Britsche re geering' blijft, wat haar betreft, volkomen bereid haar medewerking te verleenen aan een werk, dat even nuttig is van Spaansch als van internationaal standpunt. De Chinees moet zich beperken. Rcgccring spoort tot zuinigheid aan. De nationale Chineesche regeering heeft, haar het A. N; P. uit Hankau verneemt, een bezuinigingscampagne aangekondigd, waarvan het doel is de Chineezen, die niet geroepen zijn, hun leven in de waagschaal te stellen op te wekken, ook het hunne bij te dragen door af te zien van het gebruik van weelde-artikelen en het gebruik van andere goederen te beperken. Ieder wordt uitgenoodigd meer levensmid delen te produceeren en ter vervanging van geïmporteerde voedingsmiddelen in het land eproduceerde artikelen te gebruiken, opdat meer deviezen beschikbaar zullen zijn voor den invoer van hetgeen werkelijk noodig is. Er wordt op gewezen, dat het verminderde ge bruik van ingevoerde goederen slechts be schouwd moet worden als een tijdelijke maat regel, die niet tegen de exportlanden is ge richt. Na beëindiging der vijandelijkheden moet de buitenlandsche handel verder ont wikkeld worden. TROF. AALBERSE VICE-VOORZITTER VAN DE INTERNATIONALE ARBEIDSCONFERENTIE. In de Internationale arbeidsconferentie te Genève is gistermiddag tot vice-voorzitter gekozen staatsraad prof. mr. P. J. M. Aalberse, vertegenwoordiger van de Nederlandsche fe- geering. Voorts werden tot vice-voorzitters gekozen Knob, vertegenwoordiger voor Hongarije van de werkgevers en Hallsworth, vertegenwoor diger voor Engeland van de arbeiders. Voor de opening van de arbeidsconferentie hebben de arbeidersafgevaardigden van 22 landen een bijeenkomst gehouden, waarin zij protesteerden tegen de luchtbombarde menten, waaraan de burgerbevolkingen ii Spanje en China blootstaan van de „zijde van hun Italiaansche, Duitsche en Japansche aanvallers". Zij gaven uitdrukking aan hun levendige sympathie en volkomen solidariteit met „de arbeidersorganisaties in Tsjecho- Slowakije, die strijden voor de onafhanke lijkheid van hun land en de waarborging der rechten en vrijheden". GOERING HEEFT EEN DOCHTER. Mevrouw Goering heeft gisteren het. levens licht geschonken aan een dochter. Moeder en kind maken het goed. Dertig personen in den Nijl verdronken. Veerboot sloeg om. Op den Nijl nabij Maghagha is een veerboot omgeslagen. Dertig personen zijn verdronken. Boozc woorden in de Duitsche pers. De Berliner Börsenzeitung schrijft, dat de inbeslagneming van een rijks vlag en de beleediging van Hitier door Tsjechische soldaten, alsmede het optreden tegenover Duitschers aan de gebeurtenissen in het Sudeten Duit sche gebied een karakter verleenen, dat men als buitengewoon ernstig dient te beschouwen. De grens van Duitschland's geduld wordt snel bereikt, wanneer de Tsjechen naar de vlag van Duitschland grijpen en de eer van Duitschland trachten aan te tasten, zegt het blad. Het Berliner Tageblatt is van meening, dat het. steeds duidelijker wordt, dat de regeering te Praag de teugels van het gezag ontglippen. Wie thans nog dé oogen voor de feiten sluit, om wellicht Praag niet te moeten zeggen, wat om der wille van den Europeeschen vrede onder alle omstandigheden gezegd moet wor- den, maakt zich medeschuldig en mede-ver antwoordelijk. Chineesclie piraten overvallen een Porlugeescli scliip. Een machinist gedood, vijf opvarenden als gijzelaars meegevoerd. Een honderdtal Chineesche piraten heeft met behulp van jonken een aanslag gepleegd op een kleine Portugeesche stoomboot, de Data, die de Hangtsjau-baai binnenvoer, aldus meldt Reuter uit Sjanghai. Zij plunderden het schip. Als gijzelaars namen zij den Por- tugeeschen purser en vier Chineesche leden van de bemanning mee. De Chineesche machi nist van de Data werd door een handgranaat gedood. Rijwielen naar liet Noordpool- (jebied Belooning voor twee Eskimo's. Binnenkort zullen van Seattle (V.S.) twee rijwielen verscheept worden met als bestem minghet dichtgevroren Noord poolgebied, aldus weet het A.N.P. te vertellen. Zij zijn be stemd voor de beide Eskimo's, die de lijken gevonden hebben van de bij een vliegongeluk omgekomen Amerikanen Wiley Post en Will Rogers. Toen de weduwe van Wiley Post hen vroeg, wat zij als belooning wenschten, vroe gen de Eskimo's om een rijwiel. Ontploffing op 1500 meter diepte Tien mijnwerkers omgekomen. Reuter meldt uit Sacramento (Pennsylvanië) 3 Juni: In een anthracietmijn der Volpe maat schappij, op een diepte van 1500 meter, is een instorting ontstaan, welke door een gasont ploffing gevolgd werd. Tien mijnwerkers von den den dood en talrijke anderen werden ge wond. Reddingsploegen zijn afgedaald om naar verscheiden mijnwerkers, die nog als vermist gelden, te zoeken. Grootste stratosfeerballon ter wereld in aanbouw. Wordt samengesteld uit 3200 stukken doek. Te Legionowo bij de Poolsche hoofdstad is men begonnen met den bouw van de toekom stige grootste .stratosfeerballon ter wereld. De ballon wordt opgebouwd uit 3200 stukken doek en zal. 40 verticale en 80 horizontale na den hebben. De lengte van het te gebruiken materiaal zal ongeveer 40.000 voet bedragen. Met den bouw van dit luchtmonster zal ver moedelijk 2Vz maand gepaard gaan. Zoo noodig driejarige diensttijd in Tsjecho-Slowakije. Mededeeling van minister Bechyne. In een vergadering van de vertegen woordigers van de Tsjechische so ciaal-democraten heeft de Tsjechische minister der spoorwegen, Bechyne o.a. gezegd, dat de regeering, indien het noodig zou blijken, zou besluiten een driejarigen diensttijd in te voeren. WAARNEMER UIT MILITAIR TOESTEL GEVALLEN. Nabij Dyon is tijdens de vlucht van een Fransch militair toestel, dat deelnam aan een gecombineerde oefening met een regiment infanterie, de waarnemer-mitraillist uit het toestel gestort. Zijn lijk is na langdurige op sporingen in een ravijn nabij Longues ge vonden. DE STAKING OP JAMïCA GEëINDIGD. KINGSTON. 2 Juni. (Havas-A.N.P.) De stakingen zijn overal in het land geëindigd, daar de eischen der arbeiders zijn ingewil ligd. België en bet Nationalistische Spanje. Regeering acht erkenning „de facto" niet mogelijk. Volgens het Belgische blad Peuple, heeft minister-president Spaak in de Senaats commissie voor buitenlandsche zaken te ken nen gegeven, dat generaal Franco niet meer tevreden was met de uitzending van een com mercieel agent, maar de erkenning „de facto" van de regeering te Burgos eischte. De so cialistische senator Rolin verklaarde, dat dit slechts mogelijk was, wanneer men met de regeering van Barcelona brak, waar geen sprake van kan zijn, aangezien België aan zienlijke economische belangen heeft in het republikeinsche Spanje. Tenslotte ging de commissie er mede accoord. dat de premier de onderhandelingen zou voortzetten zoo goed mogelijk in het welbegrepen belang van het geheele land. De Nation Beige schrijft: Volgens hetgeen men ons verzekert, zou men kunnen besluiten uit de mededeelingen van den minister, dat besprekingen, min of meer officieus, maar toch actief, aangeknoopt zijn, ongetwijfeld met het doel een modus Vi vendi voor te bereiden, die, ten minste in ze kere mate, de Belgische belangen in rechtsch Spanje zou waarborgen. Misschien, aldus werd verder gezegd, zou men binnen een betrek kelijk korten tijd de uitzending kunnen ver wachten van een handelsmissie naar Burgos, hetgeen geenerlei erkenning „de facto" met zich mede zou brengen. De Joden in Weenen. Geen duizenden arrestaties. Uit Weenen: Van welingelichte zijde wordt medegedeeld, dat de berichten over de arres tatie van duizenden Joden in Weenen onjuist zijn. Er is slechts sprake van een normaal onderzoek van dé politie en het aantal arres taties is beperkt. (D.N.B.) SPAANSCH SCHIP NA AANVARING GEZONKEN. Uit Hamburg, 2 Juni: Bij de sluis van Brünsbüttelkoog zijn het Engelsche stoom schip Baltara en het Spaansche stoomschip Mar Baltico met elkaar in botsing gekomen. Het Spaansche schip zonk onmiddellijk. Drie der leden der bemanning verdronken. Het volkslied van Zuid-Afrika. „Die stem van Suid Afrika" gelijkgesteld met het Engelsche volkslied. Het kabinet heeft een verklaring gepubli ceerd, waarbij het Afrikaansche volkslied, „Die Stem va-n Suid Afrika" gelijk wordt ge steld met het Engelsche volkslied „God save the King". Besluit tot aftreden herroepen. United Press verneemt uit Kaapstad, dat de minister van binhenlandsche zaken en volks- jezondheid Stuttaford aanvankelijk had me degedeeld te zullen aftreden in verband mei de kwestie van het volkslied Hij herriep echter zijn besluit nadat Smuts en Hofmeyr hem daartoe overreed hadden en nadat Hertzog verklaard had, dat er op het oogenblik geen officieel volkslied bestaat, zoo dat tot na een beslissing van het volk zoowel het „God save the King" als „Die Stem" bil alle officieele gelegenheden zullen worden gespeeld. De kwestie van volkslied, die de laatste da gen zooveel stof deed opwaaien, is ontstaan doordat op Union Day bij de militaire parades te Kaapstad, Johannesburg, Pretoria en Bloemfontein op Dinsdag het „God save the King" niet werd gespeeld. Aan de zijde van Ecuador zouden 500 man zijn gevallen. Volgens berichten uit Guayaquil zou een grenskwestie tot een botsing tusschen troepen van Ecuador en Peru bij Santa Rosa in de provincie El Oro geleid hebben. Aan de zijde van Ecuador zouden de verliezen 500 man bedragen. Nadere berichten uit Ecuador be vestigen volgens het D.N.B. de ge ruchten over botsingen tusschen troe pen van Ecuador en Peru. Drie Pe- ruaansche kanonneerbooten hebben gisteren de tot Ecuador behoorende garnizoensstad Rocafuerie bescho ten en daarbij twee soldaten ge dood. Naar de bladen melden, heeft Ecuador diplomatieke stappen on dernomen te Lima, de hoofdstad van Peru. Fransch visscliersvaartuig omgeslagen. Vermoedelijk alle 15 inzittenden verdronken. Havas meldt uit Brest: In de Molene-Archipel is een visschers- vaartuig met 15 menschen aan boord omge slagen. Nadat het wrak de haven was binnen gesleept vond men in de kooien vijf lijken. Men vreest, dat de andere opvarenden even eens om het leven zijn gekomen. C.V. AMSTERDAMSCHE HUIDENCLUB. De C.V. Amsterdamsche Huidenclub G.A. hield haar jaarlijksche algemeene vergade ring in het American Hotel te Amsterdam. Aan het jaarverslag' van de directie ontleenen wij het volgende: Ten gevolge van de mindere slachtingen is het aantal ingebrachte huiden, speciaal van de runderen, belangrijk teruggeloopen. In 1937 werden ingeleverd 201.250 huiden, 185.338 kalfsvellen en 12.460 paardenhuiden tegen 253.015 huiden, 194.932 kalfsvellen en 10.802 paardenhuiden in 1936. Het uitbetaalde bedrag aan inbrenger» be droeg gld. 3.460.038.02 tegen gld. 2.711.029.91 in 1936. Doordat de prijzen in 1937 over het geheel genomen hooger waren, was dus on danks de sterk verminderde inbreng, het uit betaalde bedrag in 1937 hooger dan in 1936. Op voorstel van het bestuur werd besloten het bedrijfsoverschot groot gld. 16.634.27 op nieuwe rekening over te boeken. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. Fruitman te Amsterdam, terwijl aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de he eren H. Daudey te Haarlem, E. A. C. Weber te Amsterdam, werden herkozen. Het voorstel van het bestuur om door in houding van 50 pCt. van de bedrijf soverschot- ten te komen tot het vormen van een eigen kapitaal, werd na stemming door de vergade ring aangenomen,. DE TOELATING VAN VREEMDELINGEN. De Broederschap der Verzoening (groep Nederland van de I.F.O.R. Internationale Fellowship of Reconciliation) voor zoo-ver aanwezig op haar samenkomst te Muiderberg, heeft onderstaande verklaring aangenomen en tei; publicatie aan het Dagelijksch Be stuur overgedragen „Verontrust in ons geweten door den maatregel van minister Goseling betreffende de~ toelating van vreemdelingen, voelen wij ons gedrongen te verklaren, dat onze opvat ting van de naastenliefde, zooals wij die in de Evangeliën vinden, niet toelaat aan die naastenliefde de grenzen te stellen en dat wij dus de beperking van het asylrecht niet ver- eenigbaar achten met gehoorzaamheid aan Gods gebod, aan Wien wij met vertrouwen de eventueele gevolgen van die gehooreaamheid meenen te mogen overlaten". INT. CONGRES VOOR HANDELS ONDERWIJS TE BERLIJN. Bij Kon. besluit van 31 Mei zijn benoemd tot gedelegeerden van de Nederlandsche re geering bij bovengenoemd congres, dat van 25 tot en met 29 Juli 1938 te Berlijn zal worden gehouden, o.a. Dr. S. Elzinga, inspec teur van het Middelbaar Onderwijs' en Mr. A. Bruch, lid van Ged. Staten van Noord- Holland. Eerstgenoemde is als hoofd van de delegatie aangenomen. Zou het niet verstandiger zijn een paar gulden meer uit te geven en dan 'n Waarborg-Cos- iuum te hebbenl U haalt ze er dubbel eD dwars uit aan de betere kwaliteit. alléén bij KREYMBORG EEN CENTRAAL VLIEGVELD VOOR NEDERLAN D Men heeft in de dagbladen den laatsten tijd kolommen gewijd aan de plotseling be kend geworden plannen der Regeering om te komen tot de stichting van een nieuw centraal vliegveld voor Nederland, dat iu de buurt van Leiderdorp zou komen. Begrij pelijk dat van de gemeenten Amsterdam en Rotterdam groote oppositie hiertegen is ont staan. Waalhaven gaat over naar Defensie en Rotterdam wil derhalve een nieuwe lucht haven hebben, terwijl Amsterdam reeds millioenen in Schiphol heeft gestoken. Waar om nu ineens de plannen voor een nieuw centraal vliegterrein, dat de civiele lucht vaart moet bedienen? Het weekblad Vlieg wereld wijdt aan dit zoo actueele vraag stuk in zijn jongste nummer een interessante beschouwing, waarbij als criterium genoemd wordt de wensch om Nederland te splitsen in twee gecontroleerde gebieden: het Noor delijke gedeelte voor de militairen en het Zuidelijke gedeelte (waarin dan tevens de nieuwe centrale luchthaven van Leiderdorp komt te liggen) voor de civiele luchtvaart. De grens zou dan ongeveer op een tien KM. ten Zuiden van Schiphol komen te liggen. Ir» hoeverre dit noodig is wanneer de mist- noemd artikel duidelijk tot uiting. Interes voorschriften in werking zijn, komt in ge- sant zou het ook zijn de ligging van de nieuwe centrale luehthaven eens te bekijken ten opzichte van het in aanbouw zijnde autowegenplan. Een directe aansluiting hierop zou luchtreizigers binnen 20 minuten zoowel in Amsterdam, Rotterdam Den Haag als in Utrecht moeten kunnen brengen. PROGRAMMA (Adv Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nadat Thijs door zeer vele oogen nieuwsgierig was gevolgd, was hij eindelijk bij de slaapkamer van den koning aangekomen. Verschil lende dienaren van koning Zilverdraad vertrouwden hem niet, maar telkens brulde Thijs zijn mengelmoesje, dat hij van de Eskimo's ge leerd had en dan wisten de lakeien niet, hoe gauw ze de deuren zouden openen voor hem: Ridder IJs! En nu stond hij zoowat in de slaapkamer van koning Zilverdraad. Eigenlijk werd hij nu wel een beetje angstig, maar toen bedacht hij. dat de koning toch zelf gevraagd had, te komen! En toen hij de slaapkamer binnentrad, stond er al weer een andere lakei, die hem de meeste eer bewees, die aan een ridder bewezen kon worden. Stram stond hij in de houding, toen Thijs hem passeerde. —Uwe Majesteit, koning Zilverdraad. Ridder IJs is gekomen om U; te bezoeken'.kondigde hij luid aan en Thijs bleef even stil staan wachten. Laat Ridder IJs binnenkomen! klonk opeens een stem en Thijs liep naar koning Zilverdraad toe, die hem nauwkeurig opnam. ZATERDAG 4 JUNI 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415.5 M. KRO-Uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 Gramofoonm.uziek (Om 8.15 Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Re ligieuze causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- Melodisten m..m.v. solist (1.001.20 Gramo foonmuziek en om 1.15 Berichten). 1.45 „Het 20-jarig jubileum van de Indische Katholieke Partij". 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Berichten, gra mofoonmuziek. 4.05 Causerie voor Handels reizigers en haan.delsagenten. 4.25 Gramo foonmuziek. 4.30 Berichten. 4.35 Gramofoon muziek. 4.40 Causerie, over bestrijding der vivisectie. 5.00 KRO-orkest. 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon muziek 7.00 Berichten. 7.15 Missiepraatje. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 KRO-orkest. 9.20 Zwemles. 9.30 Operette „Parels en tranen". 10.30 Be richten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.55 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek (Om 12.16 Berichten). 12.30 Orgelspel. 1.00—1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00 Re portage. 3.30 Versterkte Kamerorkest-veree- niging A'dam, „Stem der Volks", solisten. 4.30 Radiotooneel, met muzikale begeleiding. 4.50 VARA-orkest, m.m.v. solistén. 5.40 Lite raire causerie. 6.00 Orgelspel. 5.30 Dréntsche uitzending. 7.00 Filmland. 7.30 Reportage. 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten A. N. P.. VARA-Varia. 8.20 Orgelspel. 8.40 „De Krekeltjes". -9.00 Toespraak. Hierna gramo foonmuziek. 9.15 „En nu.... Oké!" 10.30 Be richten A. N. P. 10.35 Fragm. operette „Mo- nika". 11.00 VARA-orkest. 11.45—12.00 Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. c 11.20 BBC-Welsh-orkest, m.m.v. soliste. 12.20 Orgelspel. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.50 Reportage. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.20 Or gelspel. 2.50 De Hanwell Silver Band, m.m.v. solist. 3.35 Het Willie Walker Octet. 4.05 Mili-, tair concert. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.50 De clamatie. 5.10 Golf reportage. 5.20 Marius B. Winter en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 BBC-Harmonie-orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Music-hall-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch nieuws. 9.55 Radiotooneel. 10.35 BBC-Theaterorkest, m.m.v. soliste. 11.35 Jack Harris en zijn Band. 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 8.10, 8.55—9.30, 10.05 en 11.20 Gramofoon muziek. 12.35 Giardinorkest (Om 1.50 Zang). 3.20, 4.05 en 6.05 Zang. 8.35 Zang. 8.50 Decla matie. 9.30 Variété-programma. 10.35 Sym- phonieconcert, m.m.v. solist. 11.201.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Concert. 8.50 Danziger Landesorkest. 12.20 Orkestconcert. I.35 Omroepkleinorkest. 2.30 Gramofoonmu ziek. 4.20 Omroeporkest, solisten en vrooiijk trio. 6.30 Hausler-kwartet. 7.30 Omroepsex- tet. 8.20 Populair concert. 10.50 Will Glahe en Arthur Rink met hun orkesten. 12.303.20 Gevarieerd concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepsalonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Gramofoonmuziek met toelichting. 4.20 Cello voordracht. 4.35 ang. 4.50 Vervolg cellovoor dracht. 5.20 en 6.35 Omroepsalonorkest en soliste. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaret- programma. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Jazz muziek (gr.pl.) 11.20—12.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roepkleinorkest. 1.502.20 en 3.204.20 Gra mofoonmuziek. 5.35 en 6.00 Jean Omer's orkest. 6.35 ,en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest, -koor en soliste. 9.20 Omroepkleinorkest en soliste. 10.30 Ro bert de Kers' orkest. 11.20—12.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Kapel Jerochnik en solisten. 8.20 Otto Kermbach en Carl Woitschach met hun or kesten- en sprekers. 10.20 Berichten. 10.35 Re portage. 10.50 Viool en piano. 11.05 Berichten. II.20 Omroepdansorkest en solisten. 12.20— 2.20 Zie Keulen. (1.15—1.26 Tijdsein).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6