Het Britsche koningspaar naar Parijs. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. Voor den Politierechter. Grootsch opgezet programma wacht den hoogen gasten. Verblijf in het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. PARIJS Mei. FRANKRIJK .spaart kosten noch moeite om Koning George VI en Koningin Elizabeth een schitterende en fleu rige ontvangst te bereiden, wanneer zij 28 Juni hun eerste officieele bezoek aan het buitenland nl. aan Frankrijk zullen bren gen. De vleugel van het ministerie van Buiten landsche Zaken, waarin de woonvertrekken zijn gelegen en van waar men een mooi ge zicht heeft over den weg langs den Seine- oever is, voor het eerst sedert 1860, geheel opnieuw gedecoreerd. Terwijl men aldus in het ministerie van buitenlandsche zaken aan de woonvertrekken van de hooge gasten ar beidt, zit men ook in Lyon niet stil. In de be roemde zij def abrieken worden honderden meters rijke zacht groene zijde geweven, die de oude roodzijden gordijnen en tapisserieën zullen moeten vervangen. Koning George en Koningin Elizabeth ver blijven op de eerste verdieping van het ge bouw. Aan de Seine-zijde zijn twee anti chambres, een kleine ontvangkamer, een biljartkamer, een rookkamer en een eetzaal. Met uitzondering van de eetkamer zijn deze vertrekken in koningsblauw en goud gehou den, de eetzaal is van zacht groen marmer. De slaapvertrekken van den Koning en de Koningin liggen op het zuiden en kijken op het park achter de Quai d'Orsay. Het parti culiere appartement van den Koning omvat een antichambre voor zijn Kamerheer, een PARIJS BEREIDT ZICII VOOR. Openbare gebouwen, fonteinen enz. krijgen een schoon maakbeurt. slaapvertrek en een badkamer in marmer. De decoraties van de badkamer zijn in rijk goudmozaik uitgevoerd. Het appartement van de Koningin is iets kleiner maar daarom niet minder luxueus uitgevoerd. Haar slaapver trek is geheel in zacht citroengeel gehouden, de badkamer is met zilver mozaik gedeco reerd en met wit en donkergroen Vene- tiaansch glas ingelegd, de vloer is van onyx. Daarnaast bevinden zich een aantal vertrek ken voor haar hofdames en haar Kamenier. ]LT ET Engelsche Koningspaar zal ongeveer Jri in den namiddag van 28 Juni in de ha ven van Boulogne arriveeren. Terwijl het ko ninklijke jacht zich nog op zee bevindt, zal de prefect van het departement van Pas-de- Calais een monument, tegenover de haven, onthullen ter herinnering aan de landing van de eerste Britsche troepen in Augustus 1914. Deze onthulling zal geschieden op het mo ment, dat het jacht des Konings voorbij zal varen. Daar het voor den prefect onmogelijk zal zijn tijdig den Koning te begroeten, z-al de burgemeester van Boulogne het Engelsche Koningspaar op Franschen bodem welkom heeten. Dan zullen zij zich direct per trein naar Parijs begeven, waar zij in den laten namiddag aan het miniatuur stationnetje in het Bois de Boulogne, dat op het einde van de vorige eeuw speciaal voor officieele be zoekers werd gebouwd, arriveeren. Hier zullen President Lebrun en Madame Lebrun, de leden van de regeering en hooge militaire- en marine-officieren ter begroe ting aanwezig zijn. Na een korte begroetings plechtigheid zal de stoet zich in beweging zetten. De Koning zal in het eerste rijtuig plaatsnemen naast den President van de Fransche Republiek, terwijl de Koningin en Mevr. Lebrun in het tweede rijtuig zullen vol gen. Met een imposante cavalerie-escorte zul len zij dan door de met troepen afgezette Avenue Foch naar de Are de Triomphe, ver der langs de Avenue des Champs Elysées naar de Place de la Concorde en vandaar naar het ministerie van buitenlandsche za ken rijden. De koninklijke gasten zullen zich, daar aangekomen, onmiddellijk terugtrekken ten einde te rusten en zich voor het banket ge reed te maken, dat op de Britsche Ambassade zal worden aangeboden en waaraan ook Pre sident Lebrun zal deelnemen. Den volgenden morgen zullen de Koning en de Koningin, vergezeld van den President, naar het stadhuis rijden, waar hen een groot- sche ontvangst zal worden bereid. Op het moment, dat de Britsche monarch het Stad huis betreedt wordt de koninklijke standaard op den toren van het stadhuis geplaatst. Een grandioze ontvangst onder voorzitterschap van M. René Faillot, hoofd van den gemeen teraad zal den gasten worden bereid. Hoewel de heer Faillot de leeftijdsgrens reeds had bereikt kan hij met het oog op het koninklijk bezoek nog zoolang zijn functie bekleeóen. De gasten zullen in het Gouden Boek teekenen en een aantal cadeaux uit naam van de stad in ontvangst nemen. De geheele receptie zal van bijzonder korten duur zijn teneinde den hoogen gasten gele genheid te geven naar het Quai d'Orsay te rug te keeren voor de lunch en zich voor het tuinfeest gereed te maken, dat in den namid dag in de tuinen van Bagatelle zal worden gegeven. Bagatelle is een miniatuurslot in het Bois de Boulogne en is beroemd om den prachtigen rozentuin. Deze „gardenparty" is semi-officieel en de Koning verschijnt daar op dan ook niet in uniform. Behalve de President, de leden van de regeering met hun dames zal de élite van de Parijsche So ciety aanwezig zijn. lp) E minister van Onderwijs houdt zich thans met het samenstellen van het pro gramma voor een gala-avond bezig. Deze gala-avond zal dien avond in het Operage bouw plaats hebben. Details hieromtrent zijn nog niet. beschikbaar doch personen uit de omgeving van den minister verzekeren, dat deze avond „in elk opzicht onzen gasten waardig zal zijn". Den daarop volgenden dag zal Koning George de troepen inspecteeren, die met dat doel op het Sartoryveld. een hoog plateau op ongeveer 23 K.M. afstand van Versailles, zul len worden opgesteld. Daarna zal waarschijn lijk het Paleis van Versailles worden bezich tigd. Tenslotte wordt in de beroemde spie gelzaal een lunch opgediend. Bij die gelegen heid zullen de hooge militaire leiders van het Fransche leger aan den Koning en de Koningin worden voorgesteld, 's Avonds zal de President in het Elysée een galadiner aan bieden en daarmede wordt het verblijf te Parijs gesloten want 1 Juli. den dag daarop, zal het Engelsche koningspaar zich vergezeld van President Lebrun naar het Gare du Nord begeven. Per trein gaat de reis naar Villers-Breton- neux in de nabijheid van Arras, waar de hooge gasten een monument ter herinnering aan de Australische soldaten, die gedurende den wereldoorlog in Frankrijk vielen, zullen onthullen om vandaar direct naar Calais te reizen, waar de Koning en de Koningin zich op hun jacht zullen inschepen. De gemeenteraad van Parijs is nu bezig de laatste hand aan de versieringsplannen te leggen. De straten zullen niet alleen met vlaggen, maar ook met een weelde van bloe men worden versierd. De jacht op de ontvoerders van James Cash Jr. 3500 man nemen er aan deel. Zelfs vliegtuigen en schepen zoeken mee. PRINCETON, 3 Juni (Reuter-A.N.P.) De grootste menschenjacht, welke Florida ooit gezien heeft, wordt hier georganiseerd om de ontvoerders te vinden van „Skiegie", het vijfjarig zoontje van den petroleummagnaat James Cash. Vliegtuigen van de marine en van particu lieren nemen aan de nasporingen deel. 65 vaartuigen speuren de kust af over een lengte van 280 Kilometer. Duikers, waaronder een vrouw, zoeken in de kanalen en met water gevulde groeven. De stad Princeton, waar de ontvoering plaats greep, heeft het aanzien van een soldatenkamp. De deelnemers aan de naspo ringen zijn zóo talrijk, dat het Roode Kruis veldkeukens heeft geplaatst om hen te voe den. United Press meldt, dat tengevolgen van de hevige regenstormen, die boven Florida los gebroken zijn Vermoedelijk alle eventueele sporen van de ontvoerders weggevaagd zijn. Het zoeken is daardoor veel moeilijker ge worden. Op het oogenblik zijn 3500 man bezig met het opsporingswerk. Edgar Hoover, de chef der G-men, is zelf te Princeton aangekomen om het onderzoek te leiden. (United Press). (Nadruk verboden). Vliegtuigpassagiers aau den dood ontsnapt. Britsch verkeerstoestel vlak voor het vertrek van Hongkong in brand geraakt. HONGKONG, 3 Juni (Reuter). Vier per sonen zijn ternauwernood aan den dood ont komen, toen een iijntoestel der Imperial Air ways, de „Dorado" vlak ,voo;r het vertrek naar Bangkok hedenmorgen in brand' geraakte. De inzittenden dankten hun leven, aan pet koel bloedige optreden van' den heer Watts;' ma nager der Imperial Airways, die hen door de vlammen naar den nooduitgang bracht, van waar zij op een vleugel terecht kwamen en op den grond konden springen. De post en de vracht zijn gered, maar het toestel zelf was te sterk beschadigd om de reis voort te zetten EXAMENS. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam zijn geslaagd voor het propaedeutisch ex. theologie de heeren J. Krijtenburg en H. Bremer en voor het doet. ex. economie de heer A. B. Bromet. AANBESTEDING. HAARLEM Vrijdag. Hedenmorgen werd door het Provinciaal bestuur te Haarlem aanbesteed het aanleggen van een aardebaan van gedeelte prov. weg Niedorper VallaatWognum tusschen de nieuwe brug over de Langereis bij de Malle- gatsluis en de Hoogewijzend te Opmeer, be nevens het aanbrengen van verhardingen voor den rijweg in die aardebaan, met bij komende werken, in de gemeenten Hoog woud en Opmeer. Het laagst werd ingeschreven door de N. V. P. Daalder's Aannemingsbedijrf te Alkmaar voor f 141.724. AANBESTEDING. HAARLEM Vrijdag. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben heden aanbesteed den aanleg van de aardenbaan van hét gedeelte van den pro vincialen weg Niedorper Verlaat, tusschen de nieuwe brug over de Langereis bij de Malle- gatsluis om Wognum. Laagste inschrijver. N.V. Daalder's aanne mersbedrijf te Alkmaar voor f 141.724. AANBESTEDING. Sportief joponnetje. Dit sportieve jurkje zal het meest voldoen, wanneer men als materiaal soepele zijde kiest. De zes baans rok valt tamelijk klokkend. Het bloesje wordt van voren gesloten met een zestal kleine knoopjes. De eenige garneering bestaat uit een ceintuur van geborduurd ga lon. Dit galon vindt men ook op de beide zakjes. De korte mouwtjes zijn aan den schouder een ietsje ruim. Benoodigd materiaal: 3'/2 meter van 90 centimeter breedte. Het partroon is te ver krijgen in maat 40: bovenwijdte: 86 centimeter; taillewijdte: 70 centimeter en heupwijdte: 98 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan met het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs van het Patroon 26 ets. Het is van Maandag af gedurende een week verkrijg baar bij het bureau van dit blad: Breestraat 29, Beverwijk en Kennemerlaan 42, lJmuiden. HAARLEM Vrijdag. Hedenmorgen" werd namens het bestuur der Vereeniging tot" Stichting en Instand houding van Scholen met den Bijbel te Haar lem in het openbaar aanbesteed: Het bouwen van een Bijzondere School voor Lager Onderwijs met bij komende werken, aan het Roerdomp- plein te Haarlem-Noord. Architect is de heer H. W. van Kempen te Bloemendaal. Er waren 54 inschrijvingen. De bijkomende werken waren: B. betonlaag in de zoldering voor luchtbescherming en C. transformatorstation. Ingeschreven werd door: G. P. Hetem. te Haarlem. A f 61950, B f 1380 C f 2840: B. Boerrigter. Haarlem, A f 63250, B f 1450, C f 3100; D. Koomen, Santpoort A f 68120, B f 2500, C f 2900. G. J. Bornebroek en Zn. Apeldoorn, A f 61750 B f 2600, C f 2300; P. Fröhlich, Harlingen, A f 66400, B f 1600, C f 2300; N.V. Wormerveer- sche Aann. Mij., Wormerveer, A f 71900, B f 2133, C f 2339; F. Abrna, Enkhuizen A f 61517, B f 1970, C f 2089; P. Pauwel, Apeldoorn, A f 68535, B f 1375, C f 2425; J. de Boer, Delf zijl A f 67950, B f 1260. C f 2350. Klein Haaneveld, Vorden A f 69100; B f 1320; C f 2450; A. J. W. van Sambeek, Heemstede A f 66125: B f 2100: C f 2000; G. J. Evers, Bloemendaal A f 61770: B f 1240; C f 1897; G. en J. Broertjes, Heemstede A f 64580; B f 2097; C f 1990; Gebr. Oosterom, Warmond A f 59000; B f 1000; C f 1900; A. van Tiel A f 64740; B f 1680; C f2540; P. Buis, Ouddorp A f 60740; B f 1875; C 2490; E. J. van Don selaar, Vogelenzang A f 65400; B f 1400; C f 2300; Th. S. Alberts, Abcoude A f 63000; B f 5000; C f 2000; M. Joustra, Haarlem A f 63284; B f 1782; C f 2556; H. Visser, Haarlem A f 62460- B f 2250; C f 2540; J. J. de Korte, Haarlem A f 59725; B f 2175; C f 1945; G. A. M. Sprenger, Haarlem A f 57650; B f 1700: C f 2175; Huygens, Aannemersbedrijf Zeist A f 71800; B f 2980; C f 1800: A. J. H. Ludden, Enschedé A f 68524; B f 1643; C f 2588: H. Rood, Deventer A f 67900; B f 1600; C f 2500; C. Bot, Den Helder A f 69900; B f 2000; C f 1900: J. Steenbeek, Amsterdam A f 68400; B f 1350; C f 2400; W. van Heyst, Driehuis - Westerveld A f 62.600; B f 1500; C f 2200; Gebr. Trebbe, Enschedé A f 67500; B f 1250: C f 2200. J. Wittebrood, Beemster A f 62.800, B f 2000, C f 1800; J. v. d. Wal, Zandvoort A f58.317, B f 1750, C f 1850; Firma Verwoest en Lafeber, Amsterdam A f65.590. B f 1995, C f2041; C Kok, Nieuwer Amstel A f 63.500, B f 2200, C f2500; F. Philips, Haarlem A f61.360, B f 1800, C f 2250; L. v. d. Meer, Amsterdam A f57.874, B f660, C f6774; Cobeléns, Haarlem A f63.400, B f 1800, C f2900; M. Kleijn en Zn., Assendelft A f 63.580, B f 1800, C f 2400; J. J. Teyen, Heilo A f 62.585, A. en B. f 63.757, C f2490; J. Schutte, Zaandam A f60.484, B f 1520, C f2240; Gebrs. J. H. Bröring, Stads kanaal en Apeldoorn A f 69.000, B f 1350, C f2450; Doedens en Schilder, 't Zand A f59.387, B f 1500, C f 2500; C. Boel, Voorburg A f63.700. B f 970, C f 1970; G. E. Blanke, Bus- sum A f64.885, B f 1500. C f 2300; H. Klaasse, Heemstede f 65.951, B f 1899, C f 1283; H. U. en J. de Vries, Haarlem en Purmerend A f64.100, B f 1340, C f 2200; P. K. H. Warnaars, Amsterdam A f60.270, B f 1430, C f 1690; S. de Vries, Zaandam A f59.600, A en B f61.600, A, B en C f 65.400; G. Groot, Den Helder A f 68.685, B f 1800, C f 1772; H. Barten, Amers foort A f62.877, B f 1550, C f 2440; Brandsen en Ouwerkerk, Amersfoort A f 66.200, B f1600, C f3010; Gebrs. J. en E. de Vink, Gro- ningen A f67.687, B f1150, C f2240; J. Oordt, Friezenveen A f67.500, B f 1100, C f2200: Gebrs. Bruns, Almelo A f 68.710, B f 1395, C f 2480; E. v. Wooudenberg, Haarlemmermeer A f 63.257, B f 3355, C f 2687. ARROND. RECHTBANK. De steekvlam. Toen men bezig was in een dubbele villa te Santpoort, die nog in aanbouw was, een verwarmingsinstallatie aan te brengen, ont stond er brand aan het dak, dat van stroo was en in vlammen opging. Bij onderzoek bleek, dat ter plaatse waar het dak was be gonnen te branden, een monteur met een steekvlam had gewerkt en nu moest die monteur voor het veroorzaken van brand door schuld terecht staan. Hij zei, dat voor de verwarmingsinstallatie een pijp door het bovenste plafond moest gebracht worden, waar hij ongeveer een hal ven meter onder den kap uit den zoldervloer zou komen. Die pijp ontmoette bij het door steken een obstakel in den vorm van een anker en daar wilde de monteur met een steekvlam een stukje afbranden. Hij moest dus de punt van de steekvlam door het gat in het plafond brengen en het ijzer tusschen plafond en zoldervloer wegbranden. Hij was van oordeel, dat hij hierbij geen brandgevaar veroorzaakte. Gevraagd, hoe hij dan verklaarde, hoe juist boven de punt van de steekvlam het rieten dak was gaan bran den, zei hij, dit niet te kunnen verklaren. Omdat hij voor het dak geen brandgevaar duchtte, had hij ook geen jongen met een bak water naar den zolder gestuurd. De heer Roelof sen, brandweerdeskundige te Zaandam, verklaarde, dat de hitte aan de punt van een steekvlam zeer groot is en dat loodrecht boven die punt op tamelijken af stand er van 50 of 60 c.M. nog zoo'n groote hitte aanwezig kan zijn, dat hout en riet in brand geraken. Deskundige achtte een andere oorzaak dan de steekvlam bui tengesloten. De Officier van Justitie schaarde zich aan de zijde van den deskundige en meende, dat verdachte verzuimd had voldoende voor zorgsmaatregelen te nemen, zoodat hij schul dig is aan den brand. Alle omstandigheden in aanmerking ge nomen, vorderde de Officier echter geen hechtenis maar een geldboete van f 250 subs. 50 dagen hechtenis. Uitspraak 16 Juni. Uitspraken van de Rechtbank. Een valsch accept. Een persoon, die betrokken was geweest bij een bouwonderneming te Heemskerk, had terecht gestaan, omdat hij een valsch accept zou hebben opgemaakt en bij een notaris in gediend, die een rekening courant had op gemaakt, welke den man een te hooge vor dering verschafte. De Officier van Justitie had 3 maanden gevangenisstraf geëischt. Mr. Stomps pleitte vrijspraak subs, een voorwaardelijke straf. De rechtbank sprak hem vrij. Smokkelarij. Alcohol is geen duur product, maar het wordt duur door de hooge belasting en dat is de reden, dat er personen zijn, die beproeven alcohol aan de belastingte onttrekken, wat alleen mogelijk is door hem frauduleus in te voeren of zelf te fabriceeren. Dit laatste is geen bepaald ingewikkeld bedrijf, maar het vereischt een distilleertoestel en om het fa briceeren van alcohol zooveel mogelijk tegen te gaan, is het voorhanden-hebben van der gelijke toestellen, zelfs van de onderdeelen, strafbaar gesteld. Men begrijpt de bedoeling van deze bepa ling. Het zal toch ^dikwijls moeilijk zijn per sonen te betrappen terwijl zij alcohol maken en menige smokkelaar zou daarom aan straf kunnen ontkomen, als het hebben van een toestel was toegelaten. Niettemin beproeven steeds weer menschen in de hoop op een zoet winstje door de ma zen van het net heen te sluipen en richten zij hun fabrieken in op plaatsen, waar men ze allerminst zou verwachten. Boerderijen schij nen daarvoor zeer in trek te zijn en zoo had den zich nu ook weer eenige personen te ver antwoorden, die boven een koestal, en slechts langs een ladder bereikbaar in een boerderij te Aalsmeer een inrichting hadden geplaatst, waar alcohol gestookt kon worden. De boer te wiens huize dit gebeurde, heeft zich steeds van den domme, gehouden en be weerd, dat hij niet wist, wat zich boven den koestal bevond, zoodat zich het merkwaardig geval voordeed, dat vreemde personen zich vrijelijk in zijn s.tal bewogen, de ladder op gingen en emmers water, welke voor afkoe ling moesten dienen, naar boven droegen. Hij zag dat wel, maar het liet hem volko men koud. Hij was thans niet verschenen, evenmin als de man, die meer in het bijzonder het toestel bediend had en nog een handlanger gehad moet hebben, die blijkbaar de zaak financierde. Alleen de waterdrager was er, maar dat was een werklooze, aangenomen om voor een paar gulden het zware werk te doen, aandeel in het bedrijf had hij niet. Toch moest hij voor dat waterdragen te rechtstaan, want hij wist, zooals hij erkende, dat het water voor het distilleertoestel moest dienen en dat maakte hem medeplichtig, Overigens fungeerde hij als getuige tegen de anderen. De rijksadvocaat was van oordeel, dat ge vangenisstraffen opgelegd moesten worden en de officier eischte tegen den boer twee maal drie maanden gevangenisstraf. Hij kreeg 6 weken hechtenis en 6 weken ge vangenisstraf. Tegen den man, die gestookt had, werd 3 maanden gevangenisstraf geëischt, die hij kreeg, de waterdrager zag zich na pleidooi van den verdediger Mr. O. v. Wijk tot een voorwaardelijke straf van 2 maanden ver oordeeld met 2 jaar proeftijd. Nog twee distilleertoestellen kwamen ter sprake; het eene was aangetroffen bij een fabrikantje van consumptie-ijs te Beverwijk en de man erkende ook het toestel gefabri ceerd en gebruikt te hebben om alcohol te maken en die buiten de accijns om te ver- koopen. Hij had dat gedaan, zei hij, omdat het met den ijshandel heel slecht geworden was, hij weet dit hieraan, dat steuntrekkers geholpen werden aan een ijshandel en veel goedkooper konden verkoopen dan hij. Hij meende, dat er voor hem, om zijn inkomsten te vergrooten, géén andere weg open stond dan candestieri, te gaan stoken, wat de poli tierechter een eigenaardige opvatting vond, ook meende hij dat de houding van verdach te niet van groot berouw getuigde. Aangezien er nog iets duisters in de zaak was, werd ze geschorst tot 5 October. Het derde toestel was in het bezit geweest van een kapper te Assendelft, die meende, dat, als hij zelf alcohol stookte, hij heel goed- koope lotions kon maken, wat hem een voor sprong zou geven op alle collega's. Het bleef verder onbesproken, of de alco hol nog een andere bestemming had moeten hebben; het feit, dat het distilleertoestel was aangetroffen, was bewezen en de kapper was niet verschenen om zijn verontschuldigingen aan te bieden. Daarom werden ook tegen hem twee gevangenisstraffen geëischt. van een maand, hij kreeg 2x14 dagen. Het gereorganiseerde Japansclie kabinet. „Geen onderhandeling met Tsjang Kai Sjek" het devies. TOKIO. 3 Juni. (D.N.B.) De afgetreden minister van Oorlog, generaal Soegiyama. is benoemd tot lid van den oppersten oorlogs raad. Het gewijzigde kabinet Konoye ziet er thans als volgt uit: Buitenlandsche Zaken: generaal Oegaki. Birmenlandsche Zaken: admiraal Soeyetsoe- goe. Oorlog: luitenant-generaal Itagaki, Mi nister van Oorlog ad interim: luitenant-ge neraal Tojo. Marine: admiraal Yonai, Finan ciën en Economische Zaken: Ikeda, Justitie: Sjiono, Gezondheid: Kido, Spoorwegen: Na? kayima, Posterijen: Nagai, Koloniën: Otani, Landbouw: Arima, Onderwijs: generaal Ar aki. In politieke kringen legt men er den na druk op, dat met de hervorming van het kabinet de eenheid van richting in de regee ring is ontstaan voor het bereiken der doel stellingen in China. Het nieuwe kabinet staat hecht achter de regeeringsverklaring van Januari, inhoudende, dat Japan niet meer met het bewind van Tsjang Kai Sjek wil onderhandelen, maar zal doorvechten tot dit bewind vernietigd is. Japansclie opmarsch naar Kaifeng. Aanvallers hopen de stad spoedig in hun macht te hebben. SJANGHAI 2 Juni. Japansclie colonnes banen zich een weg door de defensielinies om Kaifeng en hopen de stad binnen drie dagen bezet te hebben, waardoor de positie der Chi- neezen in den westelijken sector van Loeng- hai in gevaar komt. De Japanners verzekeren, dat Kaifeng reeds voor de Chineezen verloren was op het oogenblik, dat Japansche een heden de muren van Kisjien beklommen en de Chmineezen met de bajonet dwongen de stad te verlaten. De Chineezen beweren ech ter, dat zij nog deelen van deze stad bezet houden. Inmiddels is een groot deel van Kisjien door de luchtbombardementen vernield. Neutrale rapporten berichten, dat verschil lende Chineesche divisies zich uit de linie voor Lanfeng terugtrekken en een nieuwe linie ten oosten van de buitenwijken van Kaifeng betrekken. Evacuatie van Hankau. De 'Chineezen berichten, dat de evacuatie van Hankau in goede orde is begonnen als een „verstandige" voorzorgsmaatregel. Ech ter wordt niet toegegeven, dat de Japansche- overwinning op Hankau onvermijdelijk is. Eenige bureaux van ondergeschikt belang zijn slechts naar het Zuiden verplaatst. Men ver wacht, dat een half millioen inwoners van de stad geëvacueerd zullen zijn, voordat de Ja panners daar arriveeren, zoodat aldus een herhaling van het leed van Nanking voor komen wordt. In de Beneden Jangste vallei zijn de Ja pansche legers verdubbeld. Hier bevinden zich thans een 250.000 man. In totaal heeft Japan in China en Mandsjoerije thans 750.000 man staan. (United Press). De Lichllioeve te Santpoort. We ontvingen het Juni-nummer van „De Lichthoeve", het orgaan van het bekende kin dertehuis van dien naam aan de Kweekers laan te Santpoort. De administrateur, de heer Stoelenga, doet uitvoerige mededeelingen over een gezamenlijk Pinkster-uitstapje naar Gar deren, waar men in een tent op de hei, die alvast „Lichthoeve-hei" genoemd wordt, zal bivakkeeren. Onze lezers weten, dat het de wensch van de Zusters is, om de „Lichthoeve" zoo spoedig mogelijk naar Garderen te ver plaatsen. Daarvoor is de opbrengst noodig van den verkoop van een huis te Wassenaar, dat daarvoor geschonken is. Verder doet de admi nistrateur rekening en verantwoording van de binnengekomen giften in geld en natura. De directrice, Zuster J. Th. Kuyck, schrijft weer een schets op de titelpagina, ditmaal ge titeld: „Bet je". GOUVERNEUR VAN JAMAICA GESTORVEN. KINGSTON 3 Juni (A. N. P.) Sir Edward Brandis Denham, gouverneur van Jamaica sinds 1934, is in den ouderdom van 62 jaar overleden, aan de gevolgen van een operatie, welke hij Dinsdagavond had ondergaan. Berucht smokkelaar aangehouden. Vervoerde 2749 pakjes sigarettenpapier. Donderdagmiddag half twee zat een rechercheur van de Haarlemsche politie in een autobus. In dien wagen zat ook een man, die een grooten koffer bij zich had. De zenuw achtige manier van doen van dezen man trok de aandacht van den rechercheur. Toen hij bij de_ halte Jan Gijzenbrug uitstapte, hield de politieman hem staande en vroeg naar den inhoud van den koffer. De man werd toen nog zenuwachtiger, waarop de politieman hem uitnoodigde even mee te gaan naar het politieposthuis aan den Rijksstraatweg. Hier bleek, dat de koffer niet minder dan 2749 pakjes ongebanderolïeerd sigarettenpa pier bevatte. De man weigerde, de herkomst er van op te geven. Bij een nader onderzoek bleek het een 42-jarige letterzetter uit Amterdam, een be rucht smokkelaar, te zijn, op wien de politie aldaar eenige malen geloerd had. Door de oplettendheid van den Haarlemsohen recher cheur is hij dan toch gesnapt. De man is aan de belastingambtenaren overgegeven. Het sigarettenpapier werd in beslag geno men. Nadat tegen den smokkelaar proces verbaal was opgemaakt, is hij in den loop van den dag weer op vrije voeten gesteld.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2