BEVERWIJK Kuilengraven. HEEMSKERK CASTRICUM Het concours van de Beverwijksche Harmoniekapel. De tweede concoursdag. Op den Tweeden Pinksterdag zal het con cours, dat de Beverwijksche Harmoniekapel ter gelegenheid van haar zilveren jubileum organiseerde worden voortgezet. Tevens be- teekent dat het einde van de reeks muzikale feestelijkheden, die tijdens de eoncoursdagen werden gehouden. Evenals op Hemelvaartsdag zullen ook op den Tweeden Pinksterdag de directeuren en voorzitters van de deelnemende vereenigin- oen te half twaalf in de nieuwe zaal van het Kennemer Theater officieel worden ont vangen. Onmiddellijk na deze officieele ontvangst te ongeveer 12.30 uur wordt in de Hendrik Bur gerstraat de marschwedstrijd gehouden. Daaraan wordt door de volgende corpsen deelgenomen: 1. Nieuw Voorwaarts, Baarn; 2. Brocapharm-Harmonie, Meppel; 3. Voor waarts, Haarlem; 4. De Harpe Davids, Noord- wijkerhout; 5. Apollo, Haarlem; 6. Crescendo, Spaarndam; 7. Soli Deo Gloria, Weesp. Direct na afloop van den marschwedstrijd wordt het concours op het feestterrein achter het Kennemer Theater voortgezet. Het programma daarvoor is; Vierde afdeeling Fanfare: (verplicht num mer „Noël" petite ouverture de concours F. Andrieu) „Nieuw Voorwaarts", Baarn, dir. O. Drews. Vrij nummer: Soirée de l'Hiver", fan tasie, v. Doublève. Vierde afdeeling Harmonie, (verplicht nummer „Noël", petite ouverture de Con cours, F. Andrieu). Brocapharm-Harmonie, Meppel, dir. A. Uiterwijk. Vrij nummer: „L'Amitié", O. Fils- hils. Derde afdeeling Fanfare, (verplicht num- men: „Melina", ouverture, Eenhaes). Crescendo, Oostzaan. Vrij nummer „L'Ave- nir", J. Martin. Tweede afdeeling Fanfare, (verplicht num mer „Brocelliande J. Fariigoul) „Wilhelmina", Volendam, dir. L. Buys. Vrij nummer: Variété sur 1'Opera „Martha", Flo- tof, arr. G. Gadenne. Tweede afdeeling Harmonie, (verplicht nummer: „Fête Provincale, ouverture, F. Popy) „Voortwaarts", Haarlem, dir. A. Vermeer. Vrij nummer „Die vier Menschenalter", E. Méhul. Eerste afdeeling Fanfare, (verplicht num mer „Laetare", ouverture, Marcel Poot). „De Harpe Davids", Noordwijkerhout, dir. L. v. d. Hoef. Vrij nummer „Guillaume Teil', arr. J. Martin. Eerste afdeeling Harmonie (verplicht num- men „Suite Pastorale", Ph. Vlessing). A. D. V. E. N. D. O., Franeker, dir. Jac. Spekke. Vrij nummer „Princesse Clementi ne", J. Em. Strouwen. Afdeeling' Uitmuntendheid Harmonie, (ver plicht nummer „Chant Druïdique", H. Vil- lette). „Apollo", Haarlem, dir. L. v. d. Hoef. Vrij nummer: „1'Arlesienne", Bizet, arr. L. Cho- mel. Eere afdeeling Fanfare, (verplicht num mer ,,L' Oreste", ouverture dramatique, S. Vlessing) „Crescendo", Spaarndam, dir F. A. Dekker. Vrij nummer: „Bandietenstreiche", ouver ture F. von Suppé, arr. G. Wittman. Eere afdeeling Harmonie, (verplicht num mer: „Les deux Fiancees", ouverture, G. Pares. „Soli Deo Golria", Weesp, dir J. Schoen. Vrij nummer: „Festival", ouverture, Leutuer. Superieure afdeeling Fanfare, (verplicht nummer: „Vers la lumière, ouverture Dau- ceau. „Crescendo", Sassenheim, dir. W. J. Smalders. Vrij nummer: „Ruy Bias", ouver ture, F. Mendelssohn. „Koninklijk Edam's Fanfarecorps, Edam, dir. A. Vink. Vrij nummer: „Brune haut", ouverture, Paul André. Des avonds wordt op het feestterrein de eerewedstrijd gehouden tusschen de corpsen, die des middags een eersten prijs wonnen. SLACHTOFFER VAN VERKEERSONGEVAL TER AARDE BESTELD. Op de begraafplaats „Duinrust" werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den 22-jarigen J. de Ruiter, gewoond heb bende in den Zuidwijtoermeerpolder, die te Aalsmeer bij een verkeersongeval om het leven was gekomen. De baar werd door vele belangstellenden gevolgd. Het bestuur van den Zuidwijker- meerpolder, in wiens dienst de vader van den overledene is als beheerder van het polder gemaal, was vertegenwoordigd door de heeren Brantjes en Schaap. Aan de groeve werd 'n kort woord gesproken door den patroon en een vriend van den overledene. Zij gaven uiting van hun deernis met de naaste verwanten van het slachtoffer en gewaagden van de vriendschap, welke de op zoo droevige wijze om het leven gekomien jongeman in zoo ruime mate aan allen, die met hem in aanraking kwamen, had geschon ken. COLLECTE VOOR DEN GEWAPENDEN DIENST. De jaarlijksche collecte voor den Gewa- penden Dienst zal alhier op Vrijdag 17 Juni worden gehouden. In de aMeeling Wijk aan Zee en Duin van deze gemeente zal voor het zelfde doel op Zaterdag 18 Juni worden ge- ccileteerd. SCHILDERWERK OPGEDRAGEN. Set schilderwerk van de gebouwen van het Gemeentelijk Gas- en Electriciteitsbe- drijf is na gehouden aanbesteding opgedra gen aan de firma De Vries en Spruyt, alhier. (Een Amerikaan heeft een ap paraat uitgevonden, waarmee kuil tjes in wangen kunnen worden gemaakt.) De „groote schoonmaak" van de vrouw, Heeft wederom een nieuw terrein betreden, Gevonden, der gewoonte trouw, In 't land der onbegrensde mooglijkheden. Men wist reeds langen tijd de neus, Die feilen had, tot schooner te vervormen, Tot bijna een model naar keus, In harmonie met onze schoonheidsnormen. Aan ooren, die niet zuiver staan, Wist men ook lang al veel te fatsoeneeren, En wat wordt niet aan 't oog gedaan, De vrouw krijgt haar, zooals zij 't mag begeeren Maar er was altijd toch één ding, Dat vrouwen niet maar zoo konden verlangen, Wat niet kunstmatig zoo maar ging, Dat was het kuiltjes maken in de wangen. Maar ziet, ook daarin is voorzien, Geen hoeft dat meer haar zuster te benijden, Men vond ook daarvoor een machien, Omdat men staat voor niets in deze tijden. 'k Heb ondertusschen medelij, Met haar, die kuiltjes hebben van nature, Als andren evenzeer als zij, Ze kunnen krijgen met wat pijn verduren. Want buurvrouw onderstelt dan gauw, Als zij 't genot er zelf niet van mag smaken, Kijk èens daar heb je weer zoo'n vrouw, Die kuitjes in haar wang heeft laten maken. En voor den man die het bedacht, Hoop ik maar, dat het hem niet zal berouwen, En dat hem geen deceptie wacht, Van deze schoonheidsvinding voor de vrouwen. Want de ervaring heeft gestaafd. En 't oude spreekwoord zegt het klaar en open, Wie kuilen voor een ander graaft, Loopt groot gevaar er zelve In te loopen. P. GASUS. LAND- EN TUINBOUWPRAATJE. Het koude voorjaar en kaligebrek. Moeten wij in ons ongestadig klimaat haast altijd klagen over late nachtvorsten en een koud voorjaar, dit jaar is het wel zeer erg. Het is aan de wei- en hooilanden, zoowel als aan de landbouwgewassen wel te zien, welk een nadeeligen invloed de koude op alles uitoefent. Maar, zooals wij reeds eerder opmerkten, het is ook wel te zien, dat de goede gesteldheid van den bodem en het in ruime mate aanwezig zijn van voe dingsstoffen in den bodem, een aanmerke- lijken voorsprong geeft. De grootste voorsprong vertoonen wel die landerijen, welke een oordeelkundige en ruime bemesting ontvangen. Dit geldt niet alleen van de fosforzuur-, doch ook van de kalibemesting. Wie meende op de kalibemesting wel iets te kunnen bezuinigen, komt dit voorjaar erg bedrogen uit. Want door de koude kunnen de gewassen welke in meer of minder mate met kaligebrek te kampen hebben, in ót geheel niet aan den gang komen. Waar daarentegen het land ruim in de kali zit, daar zal men bemerken dat het naar verhouding nog al iets mee valt. Op hooiland heeft men niet dien hollen stand welke op kali-arm land valt waar te nemen. En het is opmerkelijk, hoe op zulke goed gevoede per ceelen het ondergras werkelijk nog zoo slecht niet is. De stand mag niet zoo vol zijn als onder, alleszins gunstige weersomstandig heden, dit neemt toch niet weg, dat hier aanmerkelijk meer hooi geoogst zal kunnen worden. En wat mede een voornaam punt is, de voedingswaarde van dit hooi is na tuurlijk grooter dan van kali-arm land. Wie wat aan den ruimen kant kali gegeven heeft, mag zich gelukwenschen, want hij krijgt de geringe kosten met dubbele rente terug. Ook op weiland is een goed waarneembaar verschil. Op het niet behoorlijk bemeste land komt het ontijdig kaalgevroren gras met zulk koud weer niet meer aan den groei. En bijgevolg moet veel meer land voor weide bestemd worden dan eigenlijk de bedoeling was. Want elk stukje land, dat van de voor hooiwinning bestemde perceelen wordt afge- knibbeld, beteekent ook weer zooveel wagens hooi minder in de schuur dezen zomer. En wat aan wintervoorraad hooi minder in de schuur komt, moet weer meer aan kracht voer worden uitgegeven. Zoo komt men op deze manier hoe langer hoe verder van van huis. Maar wie naast ruim fosforzuur ook ruim kali gaf, zal bemerken, dat het gras na het afweiden direct volop uitspruit, oodra de weersomstandigheden slechts een paar da gen iets gunstiger zijn. 't Is eigenaardig, maar het schijnt, dat het goed in de mest zittende land als het ware op gunstig weer ligt te wachten en dan ook inderdaad van de eerste gunstige gelegenheid weet te profiteeren om tot nieuwen wasdom te komen. En dan krijgt men de uitgaven aan de bemesting besteed, met veelvoudige rente terug. DE STEMPELUREN VOOR DE WERKLOOZEN Voor de week van 6 tot en met 11 Juni zijn de stempeltijden voor de georganiseer de werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: 9.009.30 en 2.453 uur. Christelijke Besturenbond 10.0010.15 en 3.003.15 uur. Plaatselijk Arbeids-Secretariaat: 9.30—9.45 en 2.302.45 uur. R.K. Volksbond 9.45—10.15 en 2.15—2.30 uur. Wijk aan Zee 9.159.30 en 2.302.45 uur. YEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 3 Juni 1938. Spinazie per 'kist 30—70 ct. Sla per kist 100 stuks f 0.701 2,70. Postelein per kist 2534 st. Wortelen per bos 713 ct. Rabarber per bos 410 ct. Radijs per bos V/2ct. Peterselie 1—2 1/2 ct. Tomaten per kilo 1630 ct. Aardappelen per kilo 58V2 ct. Aardappelen nieuwe per kilo 16 ct. Doppers per kilo 44 ct. Waschpeen per kilo 78 ct. Peulen per kilo 3642 ct. Snijboonen per kilo 7277 ct. Dikke bo.onen per kilo 75 ct. Asperges le wit per bos 3244 ct. Idem 2e wit per bos 1525 ct. Idem le bl. per bos 2230 ct. Idem 2e bl. per bos 1419 ct. Komkommers per stuk 49 ct. Bloemkool per stuk 1421 ct. Mem 2e per stuk 710 ct. Aardbeien per doosje 1725 ct. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. W. Muys van de Moer, Zeestraat 96, tel. 3450, Op Tweeden Pinksterdag wordt de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Duterloo, Zee straat 29, telef. 3838. In de week van 512 Juni is de Apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met den Zondags- en nachtdienst. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: S. II. Blok geb. Zuidervaart, z. ber., v. Velsen, Creutzberglaan 37. W. Bruinsma en gezin, adj. commies Dir. Bel. v. Amsterdam, Boogaardlaan 6. J. Drent en gezin, z. ber.. van Amersfoort, Julianaweg 47. A. A. Meyer (echtgen. H. J. Schuurman) v. Heemskerk, Narcissenweg 143. A. G. Koelman geb. Koper, z. ber., v. Heems kerk, Kloosterstraat 7. H. Becker, z. ber., van Ermelo, Baanstraat 77 J. E. van der Steen, winkelbediende, van Haarlem, Zeestraat 14 inw. C. C. v. d. Aardweg, liefde zuster, v. 's-G<ra- venhage, Relweg 51 inw. J. G. H. Beukers en gezin, z. ber., v. Am sterdam, Peperstraat 17 inw. J. van der Linden, religie use, van Montfoort Peperstraat 17 inw. H. Stam geb. Schol, z. ber., van Limimen, Regeliersdwarsstraat 22. Ui. J. van der Aar, (geh. met J. Kart- nian), zonder ber., van Velsen, Narcissen- weg 101. W. die Vries en gezin, betonwerker, van Amsterdam, Noorderwijkweg 56. F. C. J. van der Heide, z. ber., van Haarlem, Narcissenweg 97. Vertrokken; Th. Houttuin, z. ber., naar Bloemendaal, Dennenweg 6. K. H. van Gimieken, ingenieur, naar Velsen, Koningsweg 177. J. Oldenburg, landarbeider, naar Zweden. M. Jelsema, z. ber., naar Velsen, Tusschen- beeksweg 42. C. M. Kraakman religieuse, van Nijmegen, Canisius Ziekenhuis. D. H. Kröger, z. ber., n. Asten, Kleine Markstraat 2. C. G. M. Jansen, winkeljuffrouw, naar Haar lem, Molenaerstraat 40. R. Th. Doorn en gezin, vertegenwoordiger, naar Leeuwarden, Bildtschestraat 87. A. M. van Hasselt geib. Eder en gezin, z. ber., haar Alkmaar, Kennemer Singel 18. B. A. M. Greeve, z. ber., n. Hilversum, Soest- dijkerstraatweg 27. J. F. de Wit, machinist, naar Velsen, de Ruijterstraat 70. G. Brakenhoff, dienstbode, naar Castrieum, Slingerpad 3. W. Kool en gezin, kruidenier, n. Amsterdam, Ortheliusstraat 96. A. Blom en gezin, z. ber., naar Velsen, Duin- vlietstraat 81. P. J. Schellevis, z. ber., naar 's-Hertogen- bosch, Papenhulst 26. M. C. van Bugnum, z. ber., n. Amsterdam, Sloten, Noorderakkerweg 65. Ch. Bakker, grondwerker, naar Velsen, van Nidekstraat 3. C. M. Stet (geh. met I-I. J. Maas), z. ber., naar Velsen, Berkenstraat 6. E. E. F. Zwager, z. ber., naar Engeland. J. H. Moleveld, z. ber., n. Bussum, Noorder- weg 14. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. Kok en A. M. Bakker, toek. adres Alkm. weg 331; E. Butter en E. de Vries, toek. adres Bankelaan 201; A. P. J. Water drinker en C. M. Beentjes, toek. adres Kees Delfsweg 26. Getrouwd: H. J. Maas en C. M. Stet; H. J. A. Busing en E. Dekker; P. A. van Vuureiï en A. A. Heijnen; Chr. Bakker en W. Prinsse; W. A. M. de Vries en I. M. de Groot; C. Tol en B. Limmen; A. Bosman en A. v. d. Sluis; W. Wagter en M. Wernke. Bevallen: K. van WingerdenMusel, d.; G. A. Mulder—Hofland, z.; T. Potgieser—Vis, z.; M. H. Brasser—v. Kruistum, z.; H. G. Mar- tron—Sopar, z.; G. C. v. d. Werff—v. Etten, z.; A. D. de Beer—Herweijer, z.; W. A. P. F. L. de Graaf fOosterwal, d.; C. A. Portegies Eijking, z.; M. E. van LoenenRietkamp, d.; Ghr. J. M. van der WijstHoogewerf, z.; Overleden: H. van Leeuwen, 71 j., Alkmaar- scheweg 110, ongeh.; A. C. Kuilman, 71 j., Zee straat 68, geh. met F. Teeling; H. Verhoeven, 80 j„ Zeestraat 411, wedr. van J. Smit, geh. met A. Meijer; M. J. Mulder, 81 j., alhier, Groenelaan 60, geh. met D. Wartna. GROOTE DRUKTE OP DE LUTLAKMARKT. De zoogenaamde Luilakmarkt, die sinds enkele jaren op Vrijdagavond voor Pinkste ren in het veilinggebouw „Centrum" wordt gehouden heeft in Beverwijk en omgeving snel opgang gemaakt. Het was weer geweldig druk in het gebouw en wat voor de bloemen handelaren het voornaamste was, de koop lust was zoo groot, dat heb publiek zich om de uitstallingen verdrong. Maar men verdroeg op dezen avond een stoot en een duw, des noods een beleedigd eksteroog, omdat het er voor alles om ging met een „luilakpotje" thuis te komen. De bloemenmarkt droeg al- zoo een levendig karakter, dat tot het mid dernachtelijk uur behouden bleef. Toen werd de drukte snel minder, maar in die uren waren dan ook heel wat bloemen en planten verkocht. De stalletjes van de handelaren vertoonden zooveel leege plekken, dat zij wel goede zaken gemaakt zullen hebben. In de omgeving van de Koningstraat heerschte een gezellige drukte en onafgebro ken stroomde het publiek af en aan. Vaders, moeders en kinderen keerden na een bezoek aan de Luilakmarkt met planten en bloe men beladen huiswaarts. Het weer, dat in de afgeloopen week zoo van streek was, gedroeg zich nu eens orden telijk en de bloemenmarkt voer er wel bij. Want nu waren ook de bezoekers gekomen uit Heemskerk en Wijk aan Zee en Velsen. En wat een IJmuidenaren! En al was de weg terug dan ook lang en vooral winderig, een pot met een bloeiende plant moest mee naar huis worden genomen. Daarvoor is het dan ook maar eens in een jaar Luilakmarkt. DANK VOOR DE MEDEWERKING. Het bestuur van de Harddraverijvereeni- ging „Prins Bernhard" heeft van de V.V.V te Zandvoort een waardeerend schrijven ont vangen, waarin dank wordt betuigd voor de verleende medewerking bij het organiseeren van de eerste harddraverij, welke op 22 Mei in de badplaats werd gehouden. In het bijzonder wordt dank gebracht aan den voorzitter, den heer A. Blom voor de vele moeiten, welke hij zich getroostte om dien dag zoo goed te doen slagen. De directeur van de Zandvoortsche V.V.V. wijst nog eens op het groote succes van deze eerste draverij, zoowel ten aanzien van de drafsport als van het vreemdelingenverkeer. DE AARDBEIENMARSCH VAN DE K.W.C. P De traditioneele Aardbeienmarsch van de Kennemer Wandelclub over een afstand van 30 K.M. zal dit jaar op Zondag 10 Juli wor den gehouden. De start is des voormiddags te 10 uur bij het Kennemer Hotel aan den Velserweg. De tocht gaat o.m. langs de Papierfabrieken, de Hoogovens, de M.E.K.O.G., de sluizen, Wijk aan Zee. wandelpark „Marquette", kasteel Assumburg enz. De tocht moet binnen 7 uur volbracht wor den om in aanmerking te komen voor een fraai geëmailleerden aardbei. Als gewoonlijk heeft de Transportcolonne van het Ned. Roode Kruis haar medewerking toegezegd. De inschrijvingen moeten geschieden bij den heer D. Brandwijk, Groenelaan 73 te Be verwijk en mej. J. Schipper, Voorplaats 40 te Santpoort tot en met 16 Juni. Voor de deelnemers aan den wandeltocht wordt een fotowedstrijd gehouden, waarvoor gevraagd worden foto's van wandelgroepen tijdens den tocht, bij rust of van aardige mo menten onderweg en van foto's van mooie punten, gebouwen e.d. onderweg genomen. SHIRLEY TEMPLE IN LUXOR. Wij willen er nog even de aandacht op vestigen, dat de film .Heidi" met Shirley Temple en Jean Hersholt als hoofdnummer wordt vertoond in het Pinksterprogramma van het Luxor-Theater. In het in ons blad van Donderdag opgeno men bioscoopnieuws werd abusievelijk een ander theater vermeld. DE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN NEDERLANDSCHEN SPAARBANKBOND. De drie en dertigste spaarbankdag van den Nederlandschen Spaarbankbond zal op Vrij dag 24 Juni in onze gemeente worden ge houden. De deelnemers zullen reeds Donderdag 23 Juni in Beverwijk arriveeren. Zij zullen dien avond te half negen ten raadhuize door het gemeentebestuur worden ontvangen. Daarna ontvangst door het bestuur van de Spaar bank te Beverwijk in de nieuwe zaal van het Kennemer-Theater. Vrijdag wordt de algemeene vergadering gehouden in de bovenzaal van het gebouw der Vereenigde Veilingen aan de Breestraat. Des avonds te 7 uur vereenigen de deelne mers zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in de nieuwe zaal van het Kenne mer-Theater. Op Zaterdag 25 Juni des voormiddags te 9.45 uur maken de afgevaardigden een ex cursie naar de bedrijven van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken en de havens van IJmuiden. De excursisten worden per atuobus naar de hoogovens gebracht waar onder deskundige leiding een rondgang door de bedrijven zal worden gemaakt. Na afloop daarvan wordt met een boot van de Alkmaar Packet een tocht gemaakt, waar bij de haven- en sluiswerken van IJmuiden worden bezichtigd en door het Noordzeeka naal naar Beverwijk wordt teruggevaren. Aan boord wordt een koude lunch geser veerd. CHR. NAT. WERKMANSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Christe- lijken Nationalen Werkmansbond houdt op Donderdag 9 Juni een ledenvergadering in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Ds. C. M. Krijger zal het onderwerp „Wedergeboorte" inleiden. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Tweede Pinksterdag zal de afdeeling Be verwijk van de Vereeniging van Jong Her vormden een bezoek brengen aan den bonds dag te Amsterdam. UITSLAGEN BRIDGECLUB „SANS ATOUT». De uitslagen van den onderlingen duplicaat- wedstrijd van groep 1 tegen groep 2 luidt als volgt: Groep l behaalde de overwinning met 331 voor en 105 matchpunten tegen. De volgende paren speelden in groep 1: J. Bos—W. de Boer, R. Hoen—C. Geldermans, W. G. Kleyne—G. H. C. Tabak, K. Kramer— A. Roodzand, K. van der Wal, C. Spruit, J. BerleeJ. Nijman, J. Pauw. L. Mouton en de heer en mevrouw Van der Linde. In groep II speelden de paren: de heer en mevrouw Van Amstel, de heer en mevr. Tand, P. van Gro ningenN. N., de heer en mevrouw Steenber gen, J. van der Berg, C. Nijman, J. van Leeu wen—H. Broekhuizen, T. Romein—H. van Essen en mevr. TabakJ. Kok. NEEM DISTRIBUTIE. HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomveibruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. N.V. RADIODISTRIBUTIE. BEDRIJF BEVERWOK Romerkerkweg 87 Telef. 5421 (Adv. Ingez. Mei.) DE GEDEELTELIJKE AFSLUITING VAN DEN RIJKSSTRAATWEG. Met het asfalteeren van den Rijksstraatweg is men thans druk bezig. Hierdoor is de weg tusschen de Oosterstreng en Marquettelaan, afgesloten voor het vierwielig verkeer naar de richting Alkmaar. Dit verkeer wordt thans geleid langs Oosterstreng, Kerkweg, Marquet telaan. Op duidelijke wijze is dit door borden en pijlen aangegeven. Toch zijn er nog veel automobilisten die deze waarschuwing blijkbaar niet -willen zien. Meestal loopen zij kans een proces-ver baal te krijgen daar de politie streng toeziet. Zoo werden op één dag aan 21 overtreders een proces-verbaal uitgereikt. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 5 tot 12 Juni is de winke lierster mej. Tr. Schoehuis aangewezen tofc den verkoop van goedkoope onvermengde margarine, alsmede bak- en braadvet SLUITING ZIEKEN-TRIDUUM. Donderdagavond had de plechtige sluiting plaats van het gehouden zieken-triduum. Het triduum mag buitengewoon geslaagd heeten, er namen 35 zieken aan deel. Namens de deelnemers (sters) sprak mevr. v. Woesik- Terra een woord van dank tot de initiatief nemers. VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE". Door de vischclub ,,'t Snoekje" wordt op Zondag 12 Juni een onderlinge vischwed- strijd georganiseerd op baars. De wedstrijd wordt gehouden in de „Delft" te Assendelft. Vele mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. TENNISCLUB BAKKUM KAMPIOEN. Door Zondag 29 Mei met 8—0 van Bever wijk IV te winnen en mede door de 5—3- overwinning van Animo 2 op Haarlem 3, be haalde Bakkum 1 het kampioenschap van klasse 3 B. Het gemiddelde bracht hier de be slissing. De eindstand is: gesp. gew. gel. verl. pnfc. v.-t. Bakkum 1 6 3 2 1 8 30—18 Animo 2 6 3 2 1 8 2919 Haarlem 3 6 4 0 2 8 26—22 Beverwijk 4 6 0 0 6 0 1137 De tennisclub Bakkum is opgericht 26 Oc tober 1926 en telt thans 65 leden. Zij speelt met 2 teams in de competitie van den N. L. T. B. Het eerste team is nu kampioen en moet met nog 19 andere kampioenen een compe titie spelen waaruit de 8 hoogst geplaatsten naar een hoogere afdeeling promoveeren. De voorzitter, de heer Van Keeken, deelde npg mede, dat de tennisclub nog wel eenige damesleden kan gebruiken. Mogelijk is daar voor onder de vele forensen, die den laatsten tijd in Castrieum zijn komen wonen wel ani mo. De tennisliefhebsters kunnen zich aan melden bij den heer E. van Keeken, Eco noom van het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch, Van Oldenbarneveldweg, Bakkum. GEVONDEN EN VERLOREN, Gevonden: 1 bel.merk; 1 zegelring; 1 hond. Verloren: 1 zilv. broche; 1 badcostuum; 3 belas tingmerken. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, Rott. n. Vanc. 31 v. Punta Arenas Blammersdijk, Rott. n. Tampico 2 te Ha vana. N. Amsterdam, n. N.-York p. 3 Lizard. Burgerdijk, N.-Orl. n. Rott. 1 v. Tampa. Damsterdijk, Rott. n. Vanc. 1 v. Bermuda. HALCYON LIJN. St. Zwolle, n. Bilbao 1, 43 m. ZW v. Niton. Stad Dordrecht, n. Lulea p. 2 Holtenau. Vredenburg, 4 (5 n.m.) te H. v. Holl. verw. SStad Haarlem, 1 x. Morphoubaai n. Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) p. 3 Ouessant. Randfontein (thuis.) 3 v. Duinkerken. Heemskerk, 3 v. Antwerpen n. Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Meerkerk (uitr.) 3 te Manilla. Zuiderkerk, 3 v. Rott. n. Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA. Amstelkerk (uitr.) p. 2 Ouessant. KOM NEDERL STOUMBOO'I MIJ Trajanus, 3 v. Rott. n. Tunis. Crijnssen, 2 van Curacao n. Santa Marta. Triton, 3 v. Triest te Fiume. Costa Rica, n. Amst. 3 v. Plymouth via Havre. Baam, 2 van Arica n. Mollendo. Vulcanus, 3 van Thessalonika te Stamboul. Oranje Nassau, n. Amst. 2 van Madeira. Van Rensselaer, n. W.-Indië 2 v. Madeira. Bodegraven, 1 v. Callao te Valparaiso. Costa Rica, n. Amst. 2, 30 mijl Z.W. van Land's End. Amazone, 3 v. N.-York n. Port au Prince. Aurora, 2 v. Malaga te Cadix. Deucalion, Bourgas n. Amst. 2 v. Lissabon Hebe, 3, v. Hamburg te Amst. Hei-mes, Malta n. Rott. p. 2 Ouessant. Irene, 2 v. Amst. n. Gdynia. Mars, Triest n. Amst. p. 2 Ouessant. Orion, 2 v. Dubrovnik n. Bari. Pericles, 2 v. Amst. te Hamburg. Theseus, Amst. n. Kopenhagen p. 2 Holtenau Ulysses, 3 v. Amst. te Rott. Barneveld, 3 v. Amst. n. Chili KON. HOLLANDSCHE LLOYD Salland, 3 v. Amst. te Hamburg. Westland, 3 v. Amst. n. B.-Ayres. Eemland (uitreis) 1, 25 m. O. v. Niton. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV MIJ City of Wellington, (th.) 3 v. Singapore. City of Pittsburg, Saigon n. Rott. p 1 Gibr. Patroclus, Japan n. Rott. 2 v. Shanghai. Benvorlich, Japan n. Rott. 3 v. Singapore City of Lyons, Japan n. Rott. 2 v. Taku Bar Philoctetes, Japan n. Rott. 2 v. Kobe. Glenfinlas, Japan n. Amst. p. l Gibraltar. Phrontis, Batavia n. Amst. 3 te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD Sibajak (thuisr.) 3 te Suez. Kota Agoeng, 3 v. Rott. te Hamburg. Siantar (uitr.) 2 te Belawan. Garoet (uitr.) p. 3 Gibraltar. Slamat (toeristenreis) 3 te Napels. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena 3 v. Rott. n. Hamburg. STOOMBOOT MIJ. NEDERLAND. Moena (thuisr.) 3 v. Sabang. Poelau Roebiah (fch.) 3 te Suez. Marnix, (uitr.) 3 van Southampton. Saleier (thuisr.) 3 v. Port Said. WIJK LIJN. Katwijk, Rott. n. Bilbao p. 3 Ouessant. Naaldwijk, 3 v. Rott. n. Bilbao. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 2 v. Singapore n. Soesoe. Agnita, 27 te Amst. voor dokken, plm. 3 ge reed naar Fayal v.o. Mirza, 1 v. Haifa n. Antwerpen, Rouaan. Vlootuitbreiding. De N.V. Europeesche Vrachtvaart Mij. (Ne- dedandsch Bevrachtingskantoor) te Am sterdam heeft onderhands het Belgische stoomschip Prima aangekocht, dat onder Ne derlandsche vlag zal worden gebracht met den naam Willv. AANGEKOMEN. 2 Juni: Zaanstroom s.s. Londen Globe I s.s. Larvik Globe II s.s. Larvik Globe V s.s. Larvik Globe VIII s.s. Larvik Pol II s.s. Larvik Pol IV s.s. Larvik Pol VI s.s. Larvik Amstelstroom m.s. Huil Mado m.s. Londen 3 Juni: Enid Mary s.s. Goole Escaut m.s. Rotterdam Hébé s.s. Hamburg Henriëtte m.s. Danzig Leonian s.s. West Afrika Borthwick s.s. Leith Lowestoft Trader s.s. Gr. Yarmouth VERTROKKEN. Trajanus s.s. Midd. Zee Ulysses s.s. Midd. Zee Irene s.s. Danzig Ousel s.s. Liverpool 3 Juni: Magnitogorsk s.s. Rotterdam Moscha L. Goulandris s.s. Emden Brigitte s.s. Rotterdam Escaut m.s. Parijs Westland m.s. Buenos Aires Danae s.s. Rotterdam Scheepsbouw voor buitenland. De scheepswerf voorheen Gebrs. Van de3 Werf te Deest heeft met goed gevolg het voor Engelsehe rekening gebouwde motorvracht schip Enidtown (een zusterschip van het on langs geleverde motorschip Willamstown)' van stapel laten loopen. Het schip krijgt een Benz-Dieselmotor van 600 P.K. en heeft een laadvermogen van 1000 ton. Vlootuitbreiding. De voor rekening van kapitein E. Smid te Groningen door de Nederlandsche Scheeps werven aldaar gebouwde motorvrachtboot Viking heeft met goed gevolg een proeftocht gehouden en is door den opdrachtgever van de bouwers overgenomen. Het schip heeft een laadvermogen van 280 ton en is uitgerust met een Bronsmotor vaü 150 PK. Nog steeds in de vaart. De vroegere IJmuider logger Pauline, welke na den oorlog naar Duitschland verkocht en tot vrachtschip verbouwd werd, is thans in de tweede hand verkocht en zal in de kust vaart in de Oostzee in bedrijf worden gesteld. Sleepboot omgetrokken. Bij het assisteeren van een groote vracht boot is in de Hamburger haven de sleepboot „Fairplay V" omgetrokken en gezonken, waarbij twee opvarenden het leven lieten. Het schip is gisteren door een bergingsvaar tuig boven water gebracht.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9