Het concours van de Beverwijksche Harmoniekapel. BEVERWIJK. Het uitvoerend comité van het concours van de Beverwijksche Harmoniekapel, dat ter herdenking van het zilveren jubileum van de- kapel werd georganiseerd. Ideaal weer en druk bezoek. Vee! onvervulde wenschen, weinig eerste prijzen. Het concours van de Beverwijksche Harmo niekapel behoort weer tot het verleden. Op den Tweeden Pinksterdag, den laatsten con coursdag, hebben nog een flink aantal corp sen elkaar den eerepalm betwist. Het prach tige weer maakte het toeven op het feestter rein nu eens tot een genot in tegenstelling met de concertavonden, waarop de koude wind het terrein allerminst tot een feestter rein maakte. Een gunstige uitzondering maakte de Zaterdagavond voor Pinksteren, toen de Harmoniekapel „De Eendracht" een concert gaf. De tweede en laatste concoursdag heeft in Beverwijk een echte Pinksterdrukte te weeg gebracht. Het doorgaand verkeer, zoowel voor de richting Alkmaar als voor de badplaats nam vooral in den voormiddag groote vormen aan. Treinen en autobussen voerden uit alle windstreken de leden van de muziekvereeni- gingen aan en meestal ook zeer veel aan hangers. Velen hunner brachten op dezen zo- merschen dag een bezoek aan Wijk aan Zee, voorzoover de tijd dat in verband met het op treden op het concours mogelijk maakte. Zeer velen bleven echter in Beverwijk, zochten la fenis in cafés en lunchrooms, bekeken de win kelétalages in de Breestraat en Zeestraat en togen vervolgens naar het concoursterrein om getuige te zijn van den spannenden muziek- wedstrijd. Concert van de Eendracht. Zaterdagavond gaf de Harmoniekapel van de Koninklijke Papierfabrieken „De Een dracht" te Velsen onder leiding van haar diri gent den heer Gerard H. Boedijn een prachtig geslaagd concert, dat door een vrij bevredi gend aantal belangstellenden werd bijge woond. Wanneer we evenwel in aanmerking nemen, dat hier een programma geboden werd, zoo als men slechts zelden te genieten krijgt en dat de weersomstandigheden zeer gunstig wa ren, dan had het aantal bezoekers nochtans veel grooter moeten zijn. Wat Boedijn en zijn prachtig orkest dezen avond weer presteerden dwong groote bewon dering af. Daar werd door de Eendracht werk geleverd van hooge klasse, fraai van klank en schier onberispelijk van techniek. En dan is daar Boedijn, die tallooze kleuren-combina- ties op zijn palet heeft en die hij met vaar dige hand weer aan te" brengen. De welluiden de openingsmarsch, „The Great little Army" wordt onder zijn handen méér dan een marsch. Het wordt een concertstuk en hij ver onachtzaamt geen enkel onderdeel. Dikwijls ontmoet men dan zoo'n enkel nootje, dat plot seling iets te zeggen krijgt, omdat Boedijn het een fijn streekje van zijn penseel meegaf, Wat zullen wij van al die mooie composities verder zeggen. Zij werden meermalen in onze kolommen besproken. „Carnaval Norvégien", „Scènes Pittoresques", „Sigurd Jorsalfar" van Grieg, het was een klankenweelde die den meest critischen toehoorder met diep respect vervulde. En zeker was dit het geval na de brillante uitvoering van de technisch zulke enorme eischen stellende ouverture „Le Roi d'IJs" van Lalo, die met een zeldzame stuwing naar een grandioos slot werd gevoerd. „De Eendracht" had tot slot nog een be langrijke pijl op haar boog. Dat was de ouver ture van de opera Tannhauser van Richard Wagner, die wij van dit wakkere corps nog zelden zoo prachtig hoorden uitvoeren. Mooi sonoor van klank, feilloos van techniek, met bewonderenswaardig werk vooral voor de cla- rinetten. Boedijn zorgde voor een maximum aan spanning, die zich ten volle uitleefde in het grandiose slot van deze ouverture. Een minutenlang applaus volgde op deze uitzon derlijke prestatie en het was dan ook zeer ver diend, dat de dirigent zijn musici in de hulde liet deelen. De fameuze marsch „Gammatique" van den dirigent vormde het slot van dit mooie en hoog op prijs gestelde concert, waarmede Boe dijn en zijn Eendracht den muziekliefhebbers een schoonen avond hebben bezorgd. Het concours. Maandagmorgen werden de dirigenten en voorzitters van de op dezen dag uitkomende corpsen in de nieuwe zaal van het Kennemer Theater officieel ontvangen. Na een kort woord van den heer Scheuer, voorzitter van het uitvoerend comité, verwel komde burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens degenen, die van verre gekomen waren, om in den schoonen strijd een zoo goed mogelijk re sultaat te behalen. De burgemeester wenschte hen daarbij veel succes toe en vestigde en passant de aandacht op zijn gemeente, vooral den nadruk leggend op de aantrekkelijkheden die Beverwijk biedt. De Beschermvrouwe van de Beverwijksche I-Iarmoniekapel, Mevr. A. A. van Hattum, sloot zich daarbij aan met een toepasselijk gedicht, dat haar een langdurig applaus bezorgde. Tenslotte stelde de voorzitter van de jury, de heer Ruygrok, een dronk in op den goeden uitslag van het concours. Na afloop van de officiëele ontvangst werd in de Hendrik Burgerstraat de marschwed- strijd gehouden, waaraan een zevental deel nam. Aan beide zijden van den weg hadden zich de toeschouwers in dichte rijen opgesteld. Zij volgden met groote belangstelling den inte ressanten strijd. Tegen 1 uur behoorde ook dit zoo gewilde onderdeel van het concours weer tot het verleden en kon de middagwed strijd een aanvang nemen. Uitslag van den niarschwedstrijd De uitslag van den marschwedstrijd was als volgt: Nw. Voorwaarts, Baarn, 1ste prijs met 91 punten. Brocapharm, Meppel, 2de prijs met 80 pnt. Voorwaarts, Haarlem, 2de prijs met 80 pnt. De Harpe Davids, Noordwijkerhout, 1ste pr. met 96 punten. Apollo Haarlem, 1ste prijs met 88 punten. Crescendo, Spaarndam, 1ste prijs met 108 punten. Soli Deo Gloria, Wesp, 2de prijs met 81 pnt. Concertwedstrijd De jury, bestaande uit de heeren Leo Ruyg rok (den Haag), Andre de Maaré (Rotter dam) en H. W. Hofmeester (Haarlem) had in den concertwedstrijd 12 corpsen te beoordee- len. Ook ditmaal was de heer Ruygrok voorzit ter der jury en toen deze 's middags het tee- ken tot den aanvang gaf was het terrein, dat zich in het zonnetje als te koesteren lag, nog maar matig bezet. Met het klimmen der af- deelingsgraad werd evenwel ook het getal der belangstellénden grooter. Aan de beurt zijn de vierde afdeelingen fan fare en harmonie, waarin resp. uitkomen Nw. Voorwaarts uit Baarn onder O. Drews en Brocapharm Harmonie uit Meppel, dir. A. Uiterwijk. Baarn stemt niet bi in het verplichte num mer al wordt er beschaafd geblazen en diri geert zijn leider muzikaal. Het vrije nr. wordt uitstekend gemaakt, puntig en genuanceerd. Goede beurt voor deze jonge muzikanten, die voor het meerendeel nog onder de 20 zijn. Meppel's dirigent is in zijn maatslaan niet foutloos en dit heeft op zijn blazers minder goeden invloed; het verplichte nummer zegt niet veel. Het vrije nummer klinkt weliswaar verdienstelijk, maar wordt als geheel slap en vlak gespeeld. De derde afdeeling fanfare wordt door Crescendo uit Oostzaan vertegenwoordigd. De directeur G. Brouwer overleed enkele, weken geleden, zoodat de heer v. d. Veen zijn taak plotseling overnam. Het verplichte nummer wordt slapjes gespeeld. l'Avenir geniet een vrij correcte uitvoering, behoudens de vele pistonslippertjes, maar is zoo vlak en slap als het maar kan. Wilhelmina, Volendam, komt uit in de tweede afdeeling fanfare. Directeur L. Buïjs laat fraai genuanceerd blazen; van het hooge werk is soms de fraseering wat vrij in het verplichte nummer. Jammer, dat de piston aan den hoogen kant is; zeer muzikale di rectie. Die vrije fraseering hooren we ook in de Martha-fantaisie, die niettemin zeer ver dienstelijk uitgevoerd wordt en goed voorge dragen solo-werk in zich heeft. Voorwaarts, Haarlem onder A. Vermeer speelt in de tweede afdeeling Harmonie en kon van Popy's verpl. werk meer gemaakt hebben; de stemming van het hout is niet gelukkig, Ook technisch laat het alles te wenschen over; daarbij is het niet afgewogen. Een Méhal- ouverture, als vrije nr., is evenmin vlekkeloos. Het Andante wordt teveel uitgemeten; er zijn voor- en nablazers, zoodat het een onverzorg- den induk maakt. In de eerste afdeeling Fanfare hooren we „De Harpe Davids" uit Noordwijkerhout onder L. v. d. Hoef, die het niet gemakkelijk heeft. Laetare van Marcel Poot en een Tell-fantaisie worden uitgevoerd. Laetare zet zeer goed in, maar in het all. worden de pistonfiguren on duidelijk. De stemming is loffelijk; ook de dynamiek voldoet en er is zorg aan besteed; met de moderne accoorden heeft men dikwijls moeite. Het te moeilijke vrije nr. zit rhyth- misch goed in elkaar; nuanceeringen worden juist gelegd, maar nog meer voordracht zou niet geschaad hebben. De uitslag der jury valt ons tegen, maar 3 weten meer dan een. Uit Franeker is Advendo aanwezig voor de lste afd. Harmonie. Onder Jac. Spekle speelt het Ph. S. Vlessings Pastorale Suite, van welke de inzet geenszins vlekkeloos is door de hooge registers. De Musette is goed, al wordt de slot- loop vergeten; ook het Menuet is technisch niet af. De Sarabande klinkt beter al is het stijf. Het Rondo kan veel pittiger; de nuan ceering doet verzorgd aan. Het klankgehalte is onvoldoende; dit valt in het bijzonder in het vrije werk op, dat beneden pari is qua uit voering. Uitmuntendheid Harmonie. In deze afdeeling hooren we Apollo uit Haarlem, aangevoerd door L. v. d. Hoef. Chant Druïdique is in A zeer ongelukkig met slech ten klank van het hout. Dit laatste bederft in zijn figuraties veel van het musiceeren der andere instrumenten. Het all. is beter; de stemming is geenszins ideaal in H; het lastige K brengt in zijn teekens voetangels mede. Ook M en N gaan aan misse nootjes mank; het slot is zonder rhythme. Te zwaar nummer voor deze afdeeling. Het Arlesienne-arrangement is qua inzet evenmin gelukkig; wij kunnen de gedachte van een werk boven de krachten van deze blazers niet afwijzen. Het materiaal is daar bij onwelluidend van klank. Dhecteur v. d. Hoef is het wel toevertrouwd dit corps met ijverig studeeren hooger op te voeren. Adem haling en toonvorming hebben zijn eerste aandacht. De fluitsolo is goed uitgevoerd, jammer van die leelijke klarinetobligaat. Slot zeer slecht. Eere-afdeeling fanfare. Crescendo Spaarndam brengt onder F. A. Dekekr Sam Vlessings Oreste-Ouverture met een minder gelukkige introductie. Stemming- kan beter; in het Adagio rommelig in de bas sen. Het zangthema draagt de directeur fraai voor met climax; evenals het daarop aanslui tende Andante. In het grandioso zijn alle noten van de saxen er niet, maar er zit pit in de uitvoering, die op het kantje is qua ruw heid. De Ouverture Banditenstreiche zet uitste kend in; het stemt goed en de teekens zijn verzorgd. Tegen de triolen wordt in de hoogte nog al eens gezondigd. Het Vivace hadden we ons in meer tempo gedacht, Vrije werk beter dan het opgelegde, maar toch nog niet vol doende; voldoet niet voor fanfare. Eere-afdeeling- Harmonie. Soli Deo Gloria, Weesp, dir. J. Schoen musi ceert ingetogen; het klinkt beschaafd. De kla rinetten maken nog wel eens fouten in de teekens. De uitvoering zou contrastrijker kun nen zijn. Het vrije werk, de Festwal-ouverture, zet uitstekend in, maar bij het all. haperen de klarinetten in hun figuren, wat te betreuren is. We zouiden ook hier meer „heilig vuur" gaarne gemerkt hebben. De dirigent zet het tempo in het all. wel aan. Superieure afdeeling Fanfare. Crescendo, Sassenheim, dir. W. J. Smolders heeft een open oor voor de kleur van het ver- TELEGRAM Wij vertoonen vanaf morgenavond in ons programma DE SPECIALE FILMOPNAME OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP VOETBAL TUS- SCHEN NEDERLAND en TSJECHO-SLOWAKIJE. GEWONE PRIJZEN I „L U X O R"-THEATER. (Adv. Ingez. Med.) plichte werk; er zit klank en schakeering in, dank zij de muzikale directies. Wat een vree sdij ke compositie, dat Vers la Lumière; be zaaid met moeilijkheden in rhythme en har monie; echt concours-maaksel. De pittige opvatting van den directeur ken merkt eveneens de Ruy Bias Ouverture, die vlot gelezen en in daverend all. tempo ge maakt wordt. Gesteund door een uitmunten de bezetting, die prachtig werk verricht. Den ken we slechts aan het fameuze baswerk en het tintelende hoog koper. De diverse soli worden boeiend verklankt en het geheel is uiterst muzikaal. Dit is voor allen onverdeeld muziekgenieten geworden; ons compliment in 't bijzonder ook voor de esbugle. Tweede in deze afdeeling is Edams Fan farecorps onder A. Vink, produceert eveneens een ronden klank; de stemming tusschen hoog en laag kan beter zijn. Het heeft aan het zware opgelegde nummer zijn handen vol, al worden er niettemin verdienstelijke dingen ge daan. Het samenspel valt zeer te loven, al is het geheel minder aan Sassenheim. Brune haut, ouverture van André, is het vrije nr.; lijdt eveneens onder een minder juiste stemming in de piano-gedeelten. Er wordt echter uitnemend muziek gemaakt dank zij geroutineerde blazers en een muzikale directie. Uitslag Conccrlwcdstrijd. Nw. Voorwaarts, Baarn Brocapharm, Meppel Crescendo, Oostzaan Wilhelmina, Volendam Voorwaarts, Haarlem De Harpe Davids, Noord wijkerhout Advendo, Franeker Apollo, Haarlem Crescendo, Spaarndam Soli Deo Gloria, Weesp Crescendo, Sassenheim Fanfarecorps, Edam x En lof van de jury. l'e pr. m. 350 2e pr. m. 309 3e pr. m. 275 le pr. m. 350 3e pr. m. 288 3 e pr. m. 273 2e pr. m. 296 3 e pr. m. 264- 2e pr. m. 317 2e pr. m. 319 le pr. m. 4I2x p le pr. m. 3*83 p De avondwedstrijd. Het hoogste aantal punten in de afdeeling Fanfare over het geheele concours is ten deel gevallen aan Crescendo uit Sassenheim, welke dus den extra prijs hiervoor beschik baar gesteld, verwerft. In de afdeeling Har monie zullen de beide hoogst bekroonden moeten loten om den eerepalm. Het zijn Prin ses Juliana uit Huizen en Excelsior uit Am sterdam; de resp. punten waren 412, 420 en 420. De eerewedstrijd, die te ruim half negen aanvangt, brengt de vier eerste prijswin naars van 's middags in de arena. Het zijn Baarn, Volendam, Sassenheim en Edam, wier musiceeren veel belangstelling trekt. Het jeugdige Baarn komt met Rousseau's Antigone-ouverture, dat hoewel niet vlekke loos, niettemin door deze vierde afdeelings- muzikanten verdienstelijk geblazen wordt, het kon beter van stemming, doch dit vindt zijn oorzaak in de toonvastheid, die metter tijd wel in orde zal komen. Ook de techniek is nog niet je dat. Volendam voert uit Une soirée d'automme en valt door zijn muzikalen dirigent weder om op; correct van rhythme en samenspel, misse noten zijn er jammer genoeg echter ook; hoog koper stemt minder gelukkig. Met den met entrain geblazen Colonel- Bogey-marsch, die stevig in elkaar zat, slo ten de Volendammers hun optreden af. Crescendo doet ons het beste verwachten en met Bizet's tweede Arbesienne-suite be schaamt het deze verwachtingen niet, al klinkt het voor fanfare wat ongewoon. Het klinkt uitstekend in de Pastorale en De Haarlemsche Muziekvereeniging „Apollo" besloot dc marschwedstrijden op het concours van de Beverwijksche Harmonïekapel te Beverwijk. het Intermezzo. De fluitsolo in het menuet blaast de bugle knap, al hooren we het liever van eerstgenoemd instrument. De Farandole eigent zich beter voor het corps; 't tempo legt de dirigent er terdege in. Toch weegt het werk na uitvoering niet op tegen het 's mid dags gepresteerde in Ruv-Rlas. Pittig wordt Abschied der Gladiatoren tot slot geblazen. Van Edam hooren we de ouverture Thetis, opvallend door de sublieme introductie; het all. is te slap. Van Edam hadden we beter verwacht dan dit niet al te boeiend voorge dragen nummer. Uitslag eerewedstrijd. Nw. Voorwaarts, Baarn 17814 punt. Wilhelmina, Volendam 168 Crescendo, Sassenheim 189 Edams Fanfarecorps 168 De zilveren lauwerkrans valt dus aan „Prin ses Juliana", Huizen ten deel als hoogste in de eerewedstrijden met 210 punten; de zil veren iauwertakkèn krijgen Crescendo Sas senheim en Excelsior Amsterdam, beide met 189 punten en de groote zilveren medaille als derde prijs is aan het vierde afdeelingscorps Nw. Voorwaarts, Baarn toebedacht met 1781* punt Het zeer geanimeerde concours werd door den voorzitter van de Beverwijksche Harmo niekapel, den heer G. Scheuer, met een kort speechje gesloten. Spr. bracht dank aan den burgemeester, het eere-comité, de jury en de pers voor hun zeer gewaardeerde medewer king. Met recht kan het 25-jarige corps op dit in alle opzichten geslaagde concours met voldoening terugzien. W. DE HUISVROUWEN EN DE JOURNALISTIEK Het bestuur van de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging van Huis vrouwen streeft toch inderdaad wel naar een veelzijdige ontwikkeling van de leden. Op velerlei gebied zijn reeds voordrachten cn lezingen gehouden, alleen het terrein van de journalistiek was nog niet- betreden. Maar dat zal dan op Donderdag 23 Juni in gebouw de Harmonie geschieden. De heer s. H. A. M. Zoetmulder uit Eindho ven heeft zich bereid verklaard de leden van de Vereeniging van Huisvrouwen over de journalistiek als vak in te lichten. En deze taak is collega Zoetmulder wel toevertrouwd. Wij voorspellen den dames een interessanten middag. HET PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn m 8.000 Keulen of ander Duitsch sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel, 8.20 Diversen; 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg; 11.20 Brussel, 1.20 Luxemburg, 4.15 Brussel, 7.20 Stuttgart. DE TRAINING VAN DE BEVERWIJKLEDEN. Het bestuur van de voetbalvereeniging „Be verwijk", heeft het trainingsrooster als volgt vastgesteld: Dinsdag 67.30 uur, adspiranten. Dinsdag 89.30 uur, junioren. Woensdag 6.308 uur, alle spelers van de lagere elftallen. Woensdag 8—9.30 uur eerste en tweede elf tal. CASTRICUM C. S. V.VOLEWIJCKERS. <0—2). Zaterdagavond heeft een C. S. V.-combinatie tegen een Vole wij ckers-combinatie een wedstrijd gespeeld, die door de Vole- wijekers gemakkelijk met 0—2 werd gewon nen. Het was de bedoeling om eenige jonge spe lers op te stellen, maar het spel was teleur stellend, met uitzondering van keeper Mol, die na een jaar weer terug is gekeerd in de C. S. V.-gelederen en een goeden wedstrijd speelde. De oude keeper Schenk, die rechtsbuiten speelde, kon niet voldoen op deze plaats, doch van keeper tot rechtsbuiten is dan ook wel een te groote overgang. Ook Tiemstra speelde niet onverdienstelijk. Zijn broer wordt eiken wedstrijd beter. De elftalcommissie zal ongetwijfeld streven naar een zoo sterk mogelijke samenstelling van het eerste elftal, dat in het volgend sei zoen in de vierde klasse, van den K. N. V. B. zal spelen. SANTPOORT GEREFORMEERDE EVANGELISATIE. De Classis Haarlem der Gereformeerde Kerk heeft, in overleg met de deputaten besloten, de jaarlijksche evangelisatiesamenkomst te houden op 18 Juni a.s. op het bekende Terras alhier. Verschillende sprekers zullen het woord voeren. De samenkomst begint te half vier. EXAMEN VOOR KRAAMVERPLEEGSTER ST. ELISABETHS OF GROOTE GASTHUIS Bij het op 2 en 3 Juni j.l. gehouden examen voor kraamverpleegster in het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis slaagden de volgende zus ters: R. M. v. d. Berg, W. Voet, H. J. Geyl, C. E. K. Aberson, J. C. G. de Boer, A. S. Bleeker, J. M. P. Manssen, J. J. Cos, W. H. Groen. H. M. Bothof, D. M. van Volkom. A. J. Elbrink en F. Stoel. AANGEKOMEN. 3 Juni: Zuiderkerk ss.. Japan Antiochia s.s. West Indië 4 Juni: Vesta m.s. Huil Kara s.s. Leningrad Poelau Tello m.s. Ned. Indië Novatie m.s. Londen Mars s.s. Triëst Prins Bernhard m.s. Swansea Lorca s.s. La Goulette Truida m.s. Londen 5 Juni: Hermes s.s. Zighi Pink Rose s.s. Swansea Delta m.s. Klaipeda The Duke s.s. Ipswich Rijnstroom m.s. Bristol Costa Rica s.s. West Indië Pericles m.s. Hamburg G. E. Reuter m.s. Middlesbro Caribia m.s. Hamburg Pluto s.s. Kopenhagen Jenny m.s. Hamburg Juno s.s. Hamburg Zuid Beijerland m.s. Plymouth Flandria s.s. Gothenburg Ingarö s.s. Oxelösund Vechtstroom s.s. Huil Olga m Londen Gvrcciu m.s. Londen 6 Juni: Akeld .ss. Newcastle Rhein s.s. Hamburg Trito s.s. Fowey Vliestroom s.s. Huil Akershus s.s. Oslo Esse s.s. Macassar Fingal I s.s. Brevik Stesso s.s. Les Falaises Merel s.s. Londen Odysseus s.s. Danzig Hinde m.s. Kappeln VERTROKKEN. 3 Juni: Fauna s.s. Midd. Zee Barneveld s.s: Chili 4 Juni: Agnita m.s. Curacao Fredanja m.s. Kinggös Lynn Ransdoiq? m.s. Stockholm Antiochia s.s. Bremen Cabo m.s. Londen Themis s.s. Bremen Orpheus s.s. Aarhuus Ek s.s. Oslo Perseus s.s. Odense Zuiderkerk s.s. Hamburg Euterpe s.s. Bordeaux St. Annaland s.s. Danzig Borthwick s.s. Leith Nora m.s. Zuid Amerika Lowestoft Trader m.s. Boston (Line) Lowiek m.s. Newcastle Hakefjord s.s. Malmö Sirius m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Wilbo m.s. Londen Singoalla s.s. Gdynia Volkhov s.s. Leningrad 5 Juni: Angeja m.s. Rotterdam Fredburg s.s. Skuru Amstelstroom m.s. Plymouth Caribia m.s. West Indië Merope s.s. Hamburg Breda s.s. Hamburg IJstroom m.s. Huil Zuid Beijerland m.s. Malmö Hontestroom s.s. Londen Ertsaanvoer. Met het Britsche s.s. „Lorca" werd Zater dagavond van Les Falaises een lading ijzer erts aangevoerd voor het Hoogovenbedrijf. Met een zelfde lading arriveerden Zondag het Zweedsche s.s. „Ingarö" van Oxelösund en het Britsche 5\s. „Stesso" van Les Falaises aan dit bedrijf. IJzerverscheping. Het Zweedsche s.s. „Fredborg" en het Neder landsche s.s. „Orpheus" hebben, beide van Amsterdam, komende, een partij ijzer ingeno men aan het Hoogovenbedrijf vanwaar deze schepen de reis inmiddels hebben voortgezet naar resp. Skuru en Aarhuus. Cellulose verscheping. Om een lading cellulose te laden voor een EngeLsche haven arriveerde gisteren het Britsche s.s. „The Duke" van Ipswich aan de papierfabriek te Velsen. Aanvoer natuurijs. Na een tusschentijd van enkele maanden arriveerde gisteren weer een Noorsch schip n.l. het s.s. „Fingal I" van Brevik met een lading natuurijs van Brevik in de Visschers- haven, bestemd voor een plaatselijken impor teur. Passagiers ingescheept. Het van Hamburg komende Duitsche m.s. „Caribia" heeft Zondagmorgen de voor de West geboekte passagiers ingescheept in de buitenhaven alhier, waarna het schip na een kort oponthoud de reis naar de haven van bestemming, Puerto-Barrios, voortzette. Stukgoederen gelost. Het van West Indië komende Duitsche stoomschip Antiochia heeft zijn, uit vijftig ton stukgoederen bestaande, lading voor Am sterdam in de Buitenhaven alhier gelost en ging daarna naar Hamburg verder. Herstellingen uitgevoerd. Het in ballast van Jarrow on Tyne aange komen Nederlandsche tankmotorschip Ag nita heeft in het droogdok te Amsterdam ver schillende herstellingen uitgevoerd en is Za terdag weer naar Curacao in zee gegaan. Onder den nieuwen naam. Het door de N.V. tot Voortzetting van den Koninklijken Hollandschen Lloyd indertijd in Noorwegen aangekochte motorschip Nansen- ville, dat onder dien naam nog eenige reizen naar Amerika maakte, is thans van naam veranderd. Het vertrok Vrijdagavond met een vijftal passagiers met den naam Westland voor de eerste maal naar Buenos Aires. R.K. HUISHOUDSCHOOL. Examen Nijverheidsonderwijs. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van het leeraarsexamen N.a. (lingerie- en cos- tuumnaaien) de dames: M. van Dijk, Haarlem, J. Jore, Haarlem, J. Halkes, Vlaardingen, Tr. Schooi!, Haarlem, M. van Schaick, Haarlem, Gr. Vos, Heemstede. Afgewezen geen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3