De Wereldkampioenschappen D in Frankrijk -DE VIJF die in Le Havre uitblonken Nederland en Nederlandsch-Indië uitgeschakeld VOETBAL Van der Veen wederom geblesseerd. DINSDAG 7 JUNI 1938 Twee wedstrijden worden overgespeeld. E wedstrijd NederlandTsjecho- Slowakije is Zondag te Le Havre in een 30 overwinning voor de Tsjechen geëindigd, zoodat Ne derland van verdere deelneming aan deze wereldkampioenschappen is uit geschakeld. De stand na den regle- mentairen speeltijd was 00, zoodat een yz uur moest worden verlengd. In het eerste kwartier van deze verlen ging namen de Tsjechen een 10 voorsprong; in het restee.ende kwar tier voerden zij de score tot 30 op. Nederland speelde in deze verlenging slechts met tien man, omdat Van der Veen wegens een enkel-blessure van verder meespelen moest afzien. (Van een specialen medewerker). De Nederlandsche vertegenwoordiging in het derde tournooi om den wereldbeker van de F.I.FA. is er bekaaid af gekomen. Terwijl het Nederlandsch Indische elftal te Reims een ferme 60 nederlaag tegen de Hongaren te slikken kreeg, moest de Nederlandsche ploeg in de Normandisehe kustplaats Le Havre met 3—0 het onderspit delven tegen de Tsjechische profs. Het eerste resultaat is weinig verrassend en de nederlaag van ons eigen elftal is dat eigenlijk ook niet zoo zeer maar toch is zij bitter teleurstellend geworden door de wijze," waarop zij werd verkregen. Immers, het vonnis werd eerst voltrokken in een extra half uur. nadat de Oranjeman nen gedurende den gewonen speeltijd de score blank hadden weten te houden en na dat Van der Veen wegens een blessure het terrein had moeten verlaten, zoodat van dat oogenblik af nog slechts tien vermoeide Hol landers in het veld waren, die het hadden op te nemen tegen de technisch zooveel betere Tsjechische profs, die bovendien in een puike lichamelijke conditie waren en die dus beter tegen de vermoeienissen van een extra speel tijd op konden. Teleurstellend was het resultaat ook. om dat het anders had gekund, indien er een voorhoede was geweest, die in de eerste 20 rrinuten van den strijd de vele kansen had weten te gebruiken. De mogelijk heid van een Nederlandsche overwinning was in die 20 minuten zeer aannemelijk en ware er toen inderdaad gescoord, dan zou het re sultaat stellig meer bevredigend zijn ge weest, omdat onze verdediging zeker in staat was geweest, den druk van de technische overmacht te weerstaan. Intusschen gebiedt de eerlijkheid te zeg gen, dat de Tsjechen werkelijk meer recht op de overwinning hadden dan de Hollanders, omdat onze tegenstanders inderdaad beter voetballers zijn gebleken. Het veld zag er goed uit, doch later bleek ons, dat het beter geschikt was voor de Tsje chen dan voor de Hollanders, omdat het zeer droog en hard was. Aan de zijden stonden groote borden met een in niet minder groote letters geschreven verzoek den scheidsrech ter te willen respecteeren. Kort voor het begin van den strijd nam de militaire kapel plaats op het middenveld en toen daarna de spelers het veld betraden, werden zij verwelkomd met hun resp, volks liederen; de Hollanders natuurlijk met het Wilhelmus, onze tegenstanders kregen dub bel op, want nadat eerst het Tsjechische volkslied was gespeeld, volgde nog een twee de deel, dat voor de Slowaken was bestemd. De strijd, die zich daarna afspeelde en waarin de Hollanders begonnen met de zon in den rug en een minimaal windvoordeel, heeft wel een merkwaardig verloop gehad. De Hollanders toch startten in een hoog tempo; met goede open aanvallen overrompel den zij min of meer de Tsjechische defensie, welke aardig de kluts kwijt was en herhaal delijk leelijk stond te schutteren. De afwer king der Nederlandsche aanvallen was echter zeer matig; het gevolg was, dat toch alle attaques konden worden afgeslagen en in laat ste instantie wist doelman Planicka goals te> voorkomen. Twintig minuten aaneen bleven de Oranjehemden het veld beheerschen, daarna daalde het tempo aanzienlijk en her stelde de Tsjechische verdediging zich. Het werd nu een gelijk opgaande strijd, waarin dé defensies baas waren, omdat van de Holland- sche voorhoede de waarde steeds verminderde en de Tsjechische aanvalslijn een kort spel vertolkte, dat een kolfje naar de hand van onze backs was. De opbouw was steeds perfect, doch de finishing touch ontbrak ten eenen male. En zoo werd er in het eerste spelge- deelte niet gescoord, ondanks alle wederzijd- sche pogingen. Of het de warmte was. dan wel, dat de Hollanders voor de rust al te veel van hun krachten hadden gebruikt, we weten het niet, maar zeker is, dat hun aanvalswaarde in de tweede helft nog meer verminderde. De Tsjechen daarentegen kwamen er steeds beter in. De Hollanders weerden zich echter als leeuwen. De backs gaven een prachtig en nut tig spel te zien, de middenlinie steunde zoo veel in haar vermogen was en daarachter stond een keeper, die met élan en verve zijn doel verdedigde. Van Male was in een fantas- tischen vorm; hoe onmogelijk de situaties ook schenen, het lukte hem maar steeds weer door zijn buitengewone snelheid goals te voorkomen. Het einde kwam met 00. Fatale verlenging. Volgens het bekersysteem wordt gespeeld, dus was verlenging noodig. Verlenging met tweemaal een vol kwartier na een rustpoos van slechts vijf minuten. Deze verlenging is fataal geworden voor de Hollandsche ploeg. Tegen de athletisch zoo goed ontwikkelde Tsjechen, die als geoefende profs in zulk een goede lichamelijke conditie waren, hadden onze jongens in den normalen speeltijd zoo veel energie verbruikt, dat zij aan het einde van hun krachten waren. Terwijl de Tsjechen nog over de noodige reserves beschikten, wa ren de Oranjehemden leeggespeeld. Het was voor de Hollandsche jongens dus eigenlijk een onbegonnen werk en toen bo vendien reeds in de eerste minuut van de verlenging Van der Veen wegens een enkel blessure, krimpend van pijn den strijd moest staken, kwam plotseling de moreele terugslag; het werd een algemeene collapse, welke on middellijk een doelpunt tenvolge had. En daarmee was de zaak practisch afgedaan. Steedsch minder presteerden de Hollanders aanvallend en hoewel de Tsjechen het kalmer aan gingen doen werd het werk voor onze verdediging tenslotte ook te zwaar en zoo kwamen er nog twee Tsjechische doelpunten, welke den eindstand op 3—0 brachten. Een verdiende zege voor de Tsjechen, maai de Hollanders hadden voor hun harde werken en zoo lang mogelijk volhouden wel een tegen- punt verdiend. De Hollandsche ploeg. De Keuzecommissie heeft in dezen wedstrijd een gokje gewaagd ten aanzien van Smit en Van der Veen, die resp. aan knie en enkel waren gewond in een bekerontmoeting en in den wedstrijd tegen Schotland. Reeds in de eerste minuten bleek, dat de Haarlemmer niet honderd procent kon geven en binnen tien minuten was al heel duidelijk merkbaar, dat hij weer hinder van zijn knie ondervond. Later zou dit nog duidelijker blijken, toen hij het waagde een hard schot te lossen, dat zooveel van het kniegewricht eischte dat hij viel en eenigen tijd bleef liggen. Wel speelde Smit daarna weer mee, doch zijn prestaties bleven verre beneden zijn gebruikelijken vorm. In den wedstrijd tegen Schotland was het Van der Veen mogelijk te blijven spelen met een geblesseerden enkel door zijn groote wils kracht. En nu werd het er weer op gewaagd. En ook nu kon Van der Veen zijn volle energie niet ontplooien. Men had ook geen geschikten plaatsvervan ger voor Wels meegenomen. Wie ook de ver vanger van den Gorcummer zou zijn geweest, hij zou het zeker beter hebben gedaan, omdat Wels physiek ongeschikt was op te treden tegen de forsche Tsjechen, die voortdurend met het hoofd iederen voor Wels bestemden bal opvingen. De onvolwaardigheid van de voorhoede mag als eenige factor worden aangewezen voor het feit, dat in de eerste 20 minuten door de Hol landers niet is gescoord, ondanks mooie kan sen. die door iederen goeden schutter met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zouden zijn benut. De beste man in den aanval was De Harder, die een zeer groote activiteit heeft ontwikkeld, door zijn snelheid en goede voorzetten. De middenlinie heeft zich langen tijd uit stekend van haar taak gekweten, al kon zij toch ook niet den vorm van enkele weken terug bereiken. Paauwe, die tegen Schotland nog zulk prachtig werk had gedaan, had nu veel meer moeite zich te doen gelden. Zeer verdienstelijk werk heeft Anderiesen weer verricht. In de eerste helft heeft hij een sublieme partij vertolkt; daarna had hij met enkele inzinkingen te kampen. Van Heel was wel de minste van het trio; spoediger dan de anderen had hij last van vermoeidheid en in snelheid schoot hij tekort. Een werkelijk schitterend staaltje van haar kunnen heeft de Nederlandsche verdediging geleverd, welke negentig minuten lang de Tsjechische meesters in bedwang heeft weten te houden op een wijze, welke aller bewonde ring afdwingt. Weber speelde een schitteren de partij. Ook Caldenhove was weer best op dreef. Hij is weer de oude geworden. Mogelijk stond hij wat ten achter bij Weber, maar het zou best kunnen, dat hij iets minder is opgevallen omdat zijn spel fijner is. Tenslotte mag een compliment gemaakt worden aan Van Male. onzen doelverdediger, die met Weber de held van den dag was. Hij heeft tal van schitterende staaltjes van kee perskunst gedemonstreerd. De arbitrage. De arbitrage was bij den Franschen scheids rechter Leclercq wel in zeer goede handen. Hij volgde het spel uitstekend en hij was zeer positief en resoluut in zijn beslissingen. In ieder geval toonde de heer Leclerq zich een arbiter met zeer veel talent, dien we gaarne nog eens in een wedstrijd van onze nationale ploeg aan het werk zullen zien. DE WEDSTRIJD. De beide overdekte tribunes waren reeds spoedig met duizenden kijklustigen gevuld; toen het aanvangsuur naderde, hadden zich 20.000 toeschouwers binnen de muren van het Stadion verzameld. Onder hen was een aroot contingent Hollanders, allen getooid met de nationale kleuren en rood-wit-blauwe vlaggetjes in de handen De Hollanders en de Tsjechen kwamen te gelijk het veld op. Onze landgenooten in oranje shirt met witte broek, de tegenstan ders in wit shirt en roode pantalon. Na het spelen van de volksliederen riep de Fransche scheidsrecher Leclerq de aanvoer ders Van Heel en Planicka bij zich voor den toss. Van Heel was de gelukkige; hij koos den wind, die over de lengte van het veld stond, mee; de Tsjechen moesten bovendien nog tegen de zon in spelen. De elftallen werden als volgt opgesteld: Nederland: Van Male, Weber, Caldenhove, Paauwe, Anderiesen, Van Heel, Wels, Van der Veen, Vente, Smit, De Harder. Tsjecho-Slowakije: Rule, Nejedly, Zeman, Simunek, Riha, Kopecky, Boucek, Kostalek, Daucik, Burger, Planicka. Het begin was veelbelovend. Nederland kreeg de eerste kans, toen het leder hoog voor het Tsjechisch doel werd gespeeld en De Harder fraai inkopte. Maar Planicka bewees onmiddellijk, dat de meest beroemde doelver dediger van Centraal Europa nog steeds een keeper met groote talenten is. Kort samenspelend trokken de Tsjechen ten aanval, maar onze verdediging wist het gevaar te keeren. Vlug golfde het spel op en neer; na vier minuten mocht Wels reeds den eersten hoek schop nemen, die echter kon worden wegge werkt. Na tien minuten onstond een zeer span nend moment voor het Tsjechische doel. Van der Veen had den bal ontvangen; hij plaat ste naar Wels, keeper Planicka liep uit, viel en raakte het leder kwijt. Van der Veen was er direct bij en schoot in den doelmond. Een worsteling ontstond, een schot van Vente werd door Burger, (Planicka was nog steeds niet teruggekeerd) met de knieën er uitge houden. En nog was de bal niet weggewerkt; Smit loste een scherp schot, dat juist over de lat ging. De Tsjechen, geprikkeld door het dreigen de gevaar, vielen enthousiast aan met het resultaat, dat zij kort achter elkaar twee hoekschoppen konden: nemen, echter zonder succes. De Harder op den linkervleugel was zeer actief; enkele malen slaagde hij er in, Kosta lek te passeeren, maar voor den doelmond lukte het niet. zoodat de Tsjechische defen sie steeds gelegenheid kreeg, zij het niet zonder moeite, met succes in te grijpen. Zoo verliepen de eerste twintig minuten met een zeer aantrekkelijk vlot spel, waarbij ongetwijfeld Nederland de meeste kansen heeft gehad, hetgeen voldoende gedemon streerd werd uit het feit, dat Planicka in die periode reeds negen maal handelend moest optreden en Van Male slechts één keer voor een kalm schot. Enkele Hollandsche aanvallen werden in de meeste gevallen via De Harder opgezet; we noteerden enke.'e schoten op het Tsjechi sche doel, welke helaas niet zuiver genoeg gericht waren. Na een half uur zette onze rechtervleugel samenspelend een snellen aanval op. Het le der belandde bij Smit, die een schot laag in den rechterhoek inzond, maar Planicka was wederom op zijn post. Zonder met iemand in aanraking geweest te zijn bleef Smit toen liggen. Hij moest even het veld verlaten, doch keerde na enkele minuten gelukkig terug. Het tempo verslapte in de laatste minuten voor de rust aanmerkelijk, waarbij de Tsje chen iets meer in den aanval waren, zonder echter in staat te zijn een behoorlijk schot te lossen. Zoo kwam de rust met blanken stand. De tweede helft. De wind was intusschen geheel gaan lig gen, zoodat de oranjehemden alleen het na deel van de zon tegen hadden. Van Male had hier natuurlijk het meeste last van. Bijna was hij, enkele minuten na de hervatting, verrast door een laag, hard schot van Ne jedly, van grooten afstand gelost, maar of schoon de Feijenoorder den bal niet klemvast had, liep geen der Tsjechen toe om deze kans te benutten. Een tegenaanval van de Nederlandsche voorhoede bood aan Vente een prachtige kans om de score te openen, maar de Feijen oorder faalde met zijn schot. Door het open karakter van de Holland sche aanvallen bleven deze, hoewel misschien minder talrijk, voortdurend gevaarlijk. Een pass van Vente naar den vrijstaanden Wels was de inleiding voor een schitterenden aan val van Oranje. Wels legde den bal even stil, een afgemeten voorzet volgde, het leder kwam bij De Harder, die onmiddellijk in schoot. Planicka viel uit en greep het leder schitterend klemvast. Riha gaf een voorzet aan Simunek, die in het uiterste linkerhoekje kopte. Lang uitval lend grabbelde Van Male het leder nog juist uit zijn doel. Een schitterende save. De Tsjechen gooiden nu veel meer het spel open, er zat vaart in hun aanvallen, waar door onze defensie voor schier onoplosbare problemen werd gesteld. Aangezien onze mid- delinie zich geheel op haar verdedigende taak moest instellen, was onze voorhoede ge heel aan zich zelf overgeleverd, terwijl dc Tsjechische middenlinie voordurend achter den aanval aan zat. In de laatste tien minuten was het spel weer wat meer verdeeld. Toen scheidsrechter Leclercq het einde aankondigde, was de stand nog steeds blank. De verlenging. Er moest dus verlengd worden, twee maal een kwartier. Na vijf minuten rust keerden de elftallen in het veld terug. Van Heel won den toss opnieuw en koos de zon, die thans met een zeer schuinen hoek op het veld scheen, mee. De eerste aanval was voor de Tsjechen. Bij de cornervlag trachtte Van der Veen, die teruggekomen was om den bal op te halen, het leder te bemach tigen. Een der Tsjechen sprong hem daarbij op den linkervoet. Van dei- Veen bleef met erge pijn op het veld liggen en moest naar de kleedkamer gebracht worden. Hier bleek, dat de oude blessure aan den linkerenkel, tegen Schotland opgeloopen, geraakt was. Het was onmogelijk voor hem om verder te spelen, zoodat Neder land de verlenging van een half uur met tien man moest spelen. Onmiddellijk trachtten de Tsjechen van deze numerieke meerderheid te profiteeren. Alles zetten zij op den aanval. Onze verdedi ging sloeg een aanval af doch het leder werd slechts half weggewerkt. Kostalek liep snel toe en zond van zeker wel 30 Meter afstand een scherp schot in. Via een been van een der spelers die vlak voor het doel waren, vloog de bal in den linkerbovenhoek, onhoudbaar voor Van Male. (01). Met tien tegen elf man, waarbij Smit nog op halve kracht speelde, was het voor onze landgenooten een hopelooze taak, den ach terstand in te halen. De Tsjechen bleven sterker. Na een kwartier werd weer gewisseld. De Tsjechen bleven voortdurend druk uitoefe nen. Vijf minuten na de hervatting scoorde Nejedly na geraffineerd samenspel van het binnentrio. het tweede Tsjechische doel punt. (02). Van Heel ging naar voren om de vier aan vallers te steunen. Bij een van de weinige uitvallen kreeg Wels een bal toegespeeld; na een korte rush plaatste hij scherp voor doel, waar De Harder den bal maar voor het in trappen had. Maar in plaats van met den binnenkant van zijn schoen te schieten, raakte het leder met de wreef, waardoor het .^t onzuiver werd en naast ging. In de laatste minuten gaf Holland, volko men uitgespeeld, den strijd op. Zeman slaag de er nog in, een derde doelpunt voor zijn land te scoren. Zoo kwam het einde van den wedstrijd met een 30 overwinning voor de Tsjechen. NED.-INDIë—HONGARIJE (0-6) Het was een aardig oogenblik, toen de kleine, tengere Indische ploeg zich naast de forsche Hongaren opstelde, om, na naar de tribunes een buiging te hebben gemaakt, de volksliederen aan te hoor en. De opstelling van het Nederlandsch-Indisch elftal was als volgt: Mo Heng, Samuels, Hukom, Anwar, Heeng, Mawir, Taihutu, Patuwael, Zoomers, Soedarmadja, Hong Djien. De eerste indruk van het Indische spel was ongetwijfeld gunstig. Van vrees of zenuwach tigheid was niet veel te bemerken; de kleine kerels wierpen zich waardig in den strijd. Tegelijkertijd echter kwamen ook de tekort komingen reeds duidelijk aan den dag slecht plaatsen, vaak slecht opstellen en een onzekere talmende houding bij Hongaarsche aanvallen. In de veertiende minuut kon Hongarije de leiding nemen, toen Kohuti uit een voorzet van rechts den bal in het net schoot (01). even later treuzelde de Indische verdediging bij het aanvallen van Toldi, waardoor deze gelegenheid kreeg te scoren (02). In de volgende minuten konden we eenige goede dingen van de Indiërs zien. Een ge vaarlijk schot werd uitstekend door keeper Moheng gehouden. Na 23 minuten kreeg Taihutu een schit terende kans om te scoren, maar in zijn nuwachtigheid schoot hij nog naast. Toen kwam het succes weer aan den anderen kant: het was Sarosi, die na een voorzet van rechts scoorde (0—3). Nadat de Hongaren een mooie kans gemist hadden, moest Mo Heng het nadeel van zijn geringe lengte ondervinden; een hoog voor het doel zwevende bal verdween in het. net (04) In 't 1ste kwartier na de hervatting waren de Indiërs voortdurend ingesloten. De ge routineerde Hongaren stuurden bun tegen standers vaak van het kastje naar den muur. Een half uur lang voorkwamen de Indiërs doelpunten. Toen kreeg Zsengeller een goe de kans; hij scoorde nummer vijf (05). Twee minuten voor het einde kreeg Sarosi na een voorzet van Sas nog een kans, die hij gebruikte. Zoo kwam het einde met een 60 overwin ning voor de Hongaren. DE UITSLAGEN DER EERSTE RONDE. ZwitserlandDuitschland 1-1 (na verlenging) FrankrijkBelgië 3-1 ItaliëNoorwegen 2—1 (na verlenging) CubaRoemenië 33 (na verlenging) NederlandTsj.-Slowakije 0— (na verlenging) Nederl.-lndiëHongarije 0—6 BraziliëPolen 6—5 (na verlenging) De wedstrijden Zwitserland Duitschland en CubaRoemenië worden Donderdagavond overge speeld. ZWITSERLAND-DUITSCH- LAND (1-1) (Na verlenging). Deze te Parijs gespeelde wedstrijd, die door den Belgischen scheidsrechter Langenus uit stekend geleid werd, had een opwindend verloop. Hoewel de partijen volkomen tegen elkaar waren opgewassen, hebben de Zwit sers toch meer scoringskansen gehad. Er werd zeer stevig gespeeld en in sommige perioden demonstreerde men aan beide zij den unfaire trucjes, waardoor de scheids rechter telkens vrije schoppen moest uit- deelen. In de eerste helft scoorde de Duit- scher Gauchel met een prachtig schot, maar vlak vóór rust kopte Abegglen den gelijk maker in het net (11). Hiermee kwam het einde. Er moest dus verlengd worden. In deze verlenging werd niet gescoord. Wel had er een betreurenswaardig incident plaats.. Op een gegeven moment trapte Pesser opzettelijk den Zwitser Minelli. De heer Langenus stuurde den zondaar natuurlijk het veld uit. Don derdagavond wordt deze wedstrijd overge speeld. BRAZILÏë-POLEN (6-5) In de eerste helft waren de Brazilianen in alle opzichten sterker. In menige periode kre- den de Polen geen voet aan den grond; het behoefde dan ook geen verwondering te wek ken, dat met rust Brazilië met 3—1 leid de. Het Poolsche doelpunt kwam uit een straf schop. Leonidas, de midvoor der Zuid-Ameri kanen, scoorde den eersten goal, waarna Do- mingos een strafschop veroorzaakte, die keurig door Willimonski werd ingeschoten. Het waren Hercules en Perraccio, die den stand voor de rust tot 31 opvoerden. In de tweede helft scoorde Willimonski kort achter elkaar twee goals. Twintig minuten voor het einde was het Perraccio die aan zijn land opnieuw de leiding gaf, doch weer was het Willimonski, die scoorde. In de verlenging wist Leonidas tweemaal aan zijn bewaker te ontsnappen; tweemaal was een doelpunt er het gevolg van. Polen wist met een uiterste krachtsinspanning nog een goal te maken, doch daarbij bleef het. (6—5). FRANKRIJK-BELGIë (3-1) In het veld waren de Belgen zeker niet zwakker dan Frankrijk, doch de achterhoede van Frankrijk was veel sterker. Met de rust leidde Frankrijk met 21. Veinante gaf aan zijn land binnen de minuut de leiding. Na tien minuten had Nicolas den voorsprong reeds tot 2—0 verhoogd. Onder leiding van Braine kwamen de Bel gen langzaam maar zeker in de meerder heid, doch men was weinig gelukkig met schieten. Toch wist Isenborghs den achter stand te verkleinen na keurig samenspel met Voorhoof. (21). De tweede helft begon met een overwicht van België. Braine kreeg een schitterende kans voor open doel, doch hij schoot naast. Nicolas kreeg toen door een fout van Stynen den bal; hij bracht mooi op en schoot keurig in (31). Er waren toen 25 minuten van de tweede helft gespeeld. De Belgen waren ontmoedigd en toen enkele energiek opgezette aanvallen geen succes hadden, gaven zij den moed op. Zij speelden een verloren wedstrijd. ITALIë-NOORWEGEN (2-1) Een grootschen indruk hebben de Italianen niet gemaakt. Het spel ging aanvankelijk snel op en neer. Ferraris gaf aan zijn land de leiding, na prachtig samenspel met Piola (1—0). Dit doelpunt spoorde de Noren aan tot en kele energieke aanvallen; keeper Olivieri, die een van de beste spelers van het veld was, moest verscheidene malen handelend optreden- In de tweede helft kreeg het spel een forsch karakter. De heer Beranek deelde verschei dene vrije schoppen uit. De Noren trachtten steeds den gelijkmaker te forceeren. Einde lijk gelukte het Brustad, den rechtsbuiten, een doelpunt te maken (11). Nog waren de Noren niet tevreden; opnieuw wist Brustad den bal langs Olivieri te plaat sen, doch de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt wegens buitenspel. Zoo kwam het einde van de tweede helft met gelijken stand. In de verlenging wist Piola van een fout van keeper Johansen te profiteeren en het winnende doelpunt te scoren (21). CUBA-ROEMENIë (3-3) Te Toulouse speelden Roemenië en Cuba tegen elkaar in een wedstrijd, die ook na ver lenging in een gelijk spel eindigde. De rust kwam met 11, de eindstand was 22 en na verlenging van tweemaal een kwartier was het 3—3. De Cubanen ontwikkelden een vlug spel, dat zij tot het einde wisten vol te houden. Vooral hun kopwerk was goed. Technisch waren de Roemenen wellicht beter en in tac tisch opzicht stonden de Roemenen zeker een klasse hooger dan Cuba. Pesser gestraft. Van de zijde van de Duitsche Rijkssport- leiding wordt medegedeeld, dat Pesser, die Zaterdagavond tijdens den wedstrijd Duitsch- landZwitserland uit het veld werd gestuurd voor twee maanden geschorst is.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6