Reeks ernstige motorongelukken. WATERPOLO HANDBAL BILJARTEN. SCHAKEN LAWNTENNIS Karimata" bij Terschel ling aangekomen. Echtpaar te Huizum neergeschoten. De Polodag le Utrecht. Maandag is te Utrecht de jaarlijksche water- polodag gehouden, georganiseerd door de UZC. De uitslagen luiden: Heeren, afdeeling 1: ZianStar 11 Star wint na strafworpen)HPCHet IJ 24; UZC—DWR 4—8; Maas—Dolfijn 2—6; Star- Dolfijn 2—6; Het IJ—DWR 9—0. (Star en Het IJ spelen in den eindstrijd). Afdeeling 2a: Zwemlust 1Haarlem 1 42; Otter—VZV 0—3: HVGB 1—DKR 1 0—5 w.n.o.; Zwemlust—'DKR 72; VZV—Zwemlust 5—2. Afdeeling 2b: Ster 2—Het IJ 2 2—5; UZC 2— Dolfijn 2 8—0: Zian 2—HPC 2 0—5; UZC 2— Het IJ 2 2—2 (Het IJ 2 wint na strafworpen). Afdeeling 2c: AZBaronie 12; LZCZON 05 n.o.; GroningenBaronie 14; ZON Baronie 11 (Baronie wint na strafworpen). Dames, afdeeling 1'; RDZUZC 01; HDZ Otter 11 (Otter wint na strafworpen)Otter Afdeeling' 2a: HPC 1—DKR 1 0—5 w.n.o.; Zian 1—Brandenburg 1 0—0 (Zian wint na strafworpen); DWRHZC 50; DWRDKR 31; Zian'DWR 05. Afdeeling 2b: ADZ 2—DKR 2 7—0; UZC 2— Haarlem 1 2—1; HDZ '2—Zwemlust 1 0—1; ADZ 2—UZC 2 5—0; Zwemlust 1—ADZ 2 0—3. (Dames). Haarlem—Den Haag (4—4) Den Haag speelt een snel combinatiespel, doch voor doel wordt te zelfzuchtig gespeeld, zoodat de Haarlemsche backs steeds kunnen ingrijpen. "Wanneer de Haagsche midvoor mej. Leeksma het eens met een verren worp pro beert, heeft dit succes, daar C. Kruyt den bal laat glippen. Door dit succesje aangemoedigd onderneemt Den Haag eenige goede aanvallen; na 10 minu ten scoort Mej. Leeksma het tweede doelpunt. Nu komt Haarlem er beter in; wanneer R. Poorter het spel mooi op den linkervleugel gooit, scoort L. Bakker het eerste Haarlemsche tegenpunt (12). Toch is het weer Den Haag, dat met een ver schot van' haar midvoor den voorsprong ver groot (13). 1-Iet is de midvoor R. Poorter, die met een ver schot den achterstand verkleint (23). Even voor rust scoort dezelfde speelster eveneens met een mooien worp den gelijk maker (33). Ook in de tweede helft wegen beide ploegen weer goed tegen elkaar op. Bij een snellen Haarlemschen aanval komt de linksbuiten naar binnen en schiet onhoud baar in (43). Den Haag zwoegt voor den gelijkmaker. Wanneer vlak voor het einde de tegenstand even verslapt, profiteert de Haagsche mid voor hiervan en passeert de Haarlemsche keepster. Eindstand 4—4. Heeren. Haarlem-Den Haag (6-5) Het duurt geruimen tijd voor D. van San ten na een vrijen worp van Duyff de score opent (1— Even voor de rust krijgt de Haagsche mid voor een kans. doch keeper Baars keert het harde schot. In de tweede helft vergroot Haarlem door P. Brussé den voorsprong. (2—0). Hierna ontstaat een Haagsch overwicht; kort na elkaar schiet de Haagsche rechtsbinnen twee maal onhoudbaar in (22). Het gelukt niet om het Haagsche overwicht te breken: mede door het tijdelijk uitvallen van aanvoerder Van Santen nemen de gasten door hun rechtsbuiten de leiding. Eenige minuten later is het weer de rechts binnen Witteveen, die den voorsprong ver groot. Wanneer na een aanval van Haarlem Wit- ziers onhoudbaar inkogelt, brengt Den Haag j even later den stand op 53. Eindelijk lukt het den Haarlemmers om zich aan den druk der gasten te onttrekken en wanneer J. Bakker den Haagschen keeper met een boogbal passeert komt Haarlem langzaam in de meerderheid. Na goed aangeven van Van Santen scoort Duyff in vollen ren den gelijkmaker (55). Het lukt aan P. Brussé, voor Haarlem het winnende doelpunt te scoren, zoodat het einde komt met een 65 zege voor de thuisclub. De nationale kampioenen. Nu het laatste tournooi om den nationalen titel, n.l. dat op de kleine tafel der hoofdklasse, gespeeld is, zijn alle kampioenen van het afge- loopen biljartseizoen bekend. Het zijn: Groot-biljart: 1ste klasse: J. H. Sweering, Amsterdam; idem 2de klasse: P. A. Kobus, Haarlem; idem 3de klasse: S. v. Lochem, Am sterdam; idem 71-2: A. Bos, Amsterdam; idem 3-banden 1ste klasse: A. Bos, Amsterdam; idem, idem 2e klasse: Ph. Schmidt, Amster dam; idem, idem 3e klasse: R. Lobo. Amster dam. Klein-bïljart: hoofdklasse: H. J. Hoogland, Alkmaar; idem 1ste klasse: A. v. d. Veen, Alk maar; idem 2e klasse: P. v. Someren, Amster dam: idem 3e klasse: R. Vos, Apeldoorn. Engeland—Nederland. Zondag is te Londen de jaarlijksche schaakwedstrijd tusschen Engeland en Ne derland begonnen. De uitslagen luiden: Euwe wint van Fairhurst. Alexander verliest van Laudau. Fontein remise met Milner Barry. Sir G. Thomas remise met De Groot. Prins verliest van Tylor. Golombek verliest van Van Scheltinga. Doesburgh verliest van Broadbent. Mevr. Stevenson—Menchik remise met Muhring. Mulder remise met Sergeant. Vlagsma verliest van Lenton. De stand na den eersten dag was 5—5. Engeland wint met 10 —9 U. Op tweeden Pinksterdag werd deze schaak- landen wedstrijd voortgezet. Engeland won met 5 1/24 1/2 en aangezien de match na den eersten dag 5—5 stond heeft Engeland dc tweedaagsche ontmoeting met 10'Z9 1/2 punt gewonnen. De uitslagen van den tweeden dag luiden: Fairhurstdr. Euwe Yi—Vj Landau—Alexander YzYi Milner Barry'Fontein 10 De Groot—Sir G- Thomas Y TylorPrins 10 Van Scheltinga—Golombek 1—0 Broadbent—Van Doesburgh 1—0 Muhring—mevr. Stevenson-Menchik Y»—Yz SergeantMulder 01 Lenton—Vlagsma 54r-T/2 Het int. tournooi te Noord wijk. In het Rembrandthotel te Noordwij k aan Zee zal hedenmiddag vier uur de opening plaats hebben van het internationaal schaak- tournooi. Prof. dr. G. A. van Poelje, direc teur-generaal van het onderwijs, zal het ope ningswoord spreken. Dienzelfden avond zal als inzet van het tournooi een bridge-drive gehouden worden. Woensdag 7 Juni, des namiddags half zes, begint de eerste ronde van het schaaktour- De Fransclie tenniskampioen schappen. Bij de te Parijs voortgezette internationale tenniskampioenschappen heeft Van Swol Maandag met miss Yorke den eersten wedstrijd in het gemengd dubbel gewonnen met 6—4, 6—3 tegen miss Hargreave en Shayes. Sleepreis zeer vlot verloopen. Na een week van wachten op gun stige weersomstandigheden is Zater dagmiddag tegen half zes de voor In- dië bestemde en in opdracht van de Billiton Maatschappij gebouwde groot ste tinbaggermolen ter wereld, de „Ka rimata", van de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk .naar Terschelling vertrokken, waar men zal trachten, het goud van het „Lutine"-wrak te bergen door gebruik te maken van de reus achtige capaciteit van dezen bagger molen, die daarna Europa voor goed zal verlaten. De reis van de „Karimata" is goed en voorspoedig verloopen. Zondagochtend vroeg was nog de verwachting, dat de „Karimata" eerst in den nacht van Zondag op Maandag- zou aankomen. In den loop van den dag kwa men echter radio-berichten van de sleep in, waaruit bleek, dat wind en getij bijzonder medewerkten, zoodat toen reeds het vermoe den kwam, dat de molen wel eenige uren vroe ger op de reede van het eiland zou arriveeren, dan verwacht werd. Den geheelen ochtend was er een voortdu rend radio-contact tusschen Terschelling en de sleepbooten en om ongeveer twee uur in den middag kwam vast te staan, dat de „Kari mata" reeds in den avond zou binnenkomen. Een half uurtje later vertrok de sleepboot". „Holland" van de firma Doeksen van Ter schelling naar zee om de „Karimata" tegemoet te varen. Aan boord bevonden zich de heer Bol. lei der van de werkzaamheden der Billiton Mij bij de „Lutine" en de heer Doeksen, directeur van de reederij Doeksen, die belast is met de sleep- en bergingswerkzaamheden bij Ter schelling. Van dat oogenblik af was Terschelling in af wachting. En naarmate de tijd verstreek, nam de be langstelling van de eiland-bewoners voor de buitengewone gebeurtenis toe. Tegen acht uur kwam de „Karimata" op de plaats zijner voorloopige bestemming aan. Vier weken baggeren noodig? De sleepreis is zoo vernamen wij van den heer Bol zonder eenige sensatie verloopen. Alleen was de snelheid, waarmede gevaren kan worden, aanmerkelijk grooter, dan men had durven hopen. De verwachting was, dat de snelheid ongeveer vier mijl zou bedragen, doch het bleek, dat, dank zij de gelukkige weersom standigheden, gemiddeld zes mijl per uur kon worden afgelegd.. Wat zijn plannen voor de komende dagen betreft, daarover kon de heer Bol nog weinig mededeelen. De hoofdfactor bij het werk is natuurlijk het weer. Als dit goed blijft, zal de molen zoo spoedig mogelijk, nadat bij voor het werk in gereedheid zal zijn gebracht, naar de „Lutine" worden gesleept. Echter zal het, naar verwachting van den heer Bol, nog wel eenige dagen duren alvorens men zoo ver gevorderd is met de voorbereidende werkzaamheden. Eerst moeten nog zeven ankers worden uitge bracht, aan welke de „Karimata" zal worden vastgelegd. Deze ankers hebben kabels van 500 tot 1000 meter lengte om den molen vol doende bewegingsmogelijkheid te geven. De afstand van de reede naar het wrak is ongeveer vijf kwartier varen. Een van de eerste dingen, waarmede men moet beginnen, is het opnieuw afpalen van het terrein. Men moet zich namelijk overtuigen, dat er geen nieuwe zandverschuivingen en rug vormingen in de laatste weken hebben plaats gehad. Wat de hoeveelheid te verwerken grond be treft, zal men volgens den heer Bol moeten re kenen op minstens vier weken alvorens deze hoeveelheid „verzet" is. Naar men aannaemt, zal in deze hoeveelheid grond het goud en zilver van de „Lutine" zitten. Echter zal het slechts een kleine fractie zijn van het ver werkte materiaal, zoo klem zelfs, dat naar alle waarschijnlijkheid, men op den molen eerst later zal kunnen constateeren, dat de „schat" inderdaad „opgebaggerd" is. Later wil zeggen, bij de controle van het gebaggerde zand in de zelf. Donderdag naar het wrak? De tweede Pinksterdag is op Terschelling gebruikt om de „Karimata" van „sleepklaar" tot „baggerklaar" te maken. Men had voor de sleepreis allerlei onderdeelen van den molen vastgebonden en geleidelijk heeft men Maan dag de „Karimata" weer in den staat van baggermolen gebracht. Over de verdere plannen is nog weinig te zeggen. De heer Bol deelde ons Maandagavond mede, dat, als het weer meewerkt het plan bestond heden met een sleepboot naar het wrak te varen om daar eenige metingen en peilingen te doen. Wanneer er niet.- tusschen komt, zal men Donderdag met der molen naar het wrak Igaan. De beslissing nierover zal echter eerst op het laatste oogenblik genomen worden. 1 Wanneer met het baggeren aangevangen zal worden, kon de heer Bol ons echter nog niet zeggen. Enkele personen om het leven gekomen. Door het springen van den achterband is op den nieuwen rijksweg bij Delft de 44- jarige J. uit den Haag van de duo-zitting van een motorrijwiel geslingerd. Hij kwam met het hoofd tegen een betonnen rand terecht en werd naar het gasthuis te Delft vervoerd, waar hij is overleden Met een kalm gangetje reed Zaterdagmid dag de ongeveer 3a-jarige J. S. te Oss met zijn motor op den weg OssHeesch. Ter hoog te van de grens der gemeente Oss stak plot seling een hond den rijweg over, vlak langs het voorwiel van den motor, waardoor S. de macht over het stuur kwijt raakte en viel. Een geneeskundig onderzoek wees uit, dat de man een zware hersenschudding had gekre gen en voorts enkele kneuzingen aan den linkerschouder. In de Charitastraat te Roosendaal reed Zondagmiddag omstreeks half zes de heer Joh. Bernaard uit Bergen op Zoom op zijn motorfiets, met zijn zoon op de duo, achter een autobus van de Brabantsche Buurtspoor wegen ATO aan. Waarschijnlijk door het verkeerd begrijpen van een signaal van den autobus-chauffeur, is de man tegen een huis opgereden. Hij werd daarbij zoo ernstig ge wond, dat hij enkele minuten na aankomst in het ziekenhuis is overleden. De duo-rijder werd licht gewond. Zondagochtend omstreeks vier uur reden drie Amsterdamsche motorrijders, ieder met duo-passagier, komende van Rustenburg, in de nabijheid van Heerhugowaard, naast elkaar den kruisweg op, met het doel, in Nieuwe Nie- dorp te gaan visschen. Bij den hoek Kruisweg- Middenweg slipte de middelste motorrijder, met het gevolg, dat hij met zijn voertuig tegen een langs den weg staanden boom reed. Het motorrijwiel sloeg over den kop, waarbij de berijder lichte verwondingen kreeg. De duo passagier, de heer J. C. van Tinteren uit Am sterdam, kwam er minder goed af. Hij sloeg met het hoofd tegen den boom en bleef in bewusteloozen toestand liggen. Nadat geneeskundige hulp was in geroepen, werd het slachtoffer een boerderij binnengedragen en daarna naar het centraal-ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Zijn toestand is hope loos Zondag om half vier is, vermoedelijk tenge volge van de gladheid van den weg, in de Prins Hendrikstraat te Alphen a. d. Rijn de motorrijder Wever uit Utrecht, die zijn onge veer 65-jarigen vader op de duo vervoerde, geslipt. Beiden kwamen daardoor te vallen. De heer Wever Sr., die bij omwonenden werd binnengebracht, bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Hij had vermoedelijk een borstkas- fractuur .opgeloopen. De heer Wever Jr. kwam er vrijwel zonder letsel af. Zondagmiddag heeft de heer J. van Zillem uit Brunssum het ongeluk gehad met zijn nog gloednieuwen motor in botsing te komen met een vrachtwagen. Het ongeluk gebeurde door dat de vrachtauto een anderen wagen wilde passeeren, en daardoor te veel naar links uit week. Z. werd cnet een gebroken neusbeen Dader slaat hand aan zichzelf. Man overleden, vrouw zwaar gewond. Maandagmorgen heeft een zekere Van dei- Veen te Leeuwarden, een moordaanslag ge pleegd op zijn gescheiden vrouw, die een jaar geleden opnieuw in het huwelijk was getre den met een zekeren H. Tegen dit huwelijk had Van der Veen veel bezwaar, en dikwijls zag men hem, zonder eenige reden, voor het huis van zijn vroegere echtgenoote heen en weer loopen. Maandagmorgen zouden de echte lieden H. naar een feestje te Huizum gaan. Toen zij in de Gymnasium straat aldaar liepen, kwam Van der Veen hen achterna. Met een brow ning van zwaar kaliber loste hij plot seling eenige schoten, waardoor bei den werden getroffen. In zorgwek- kenden toestand moesten zij overge bracht worden naar het Diacones sen Ziekenhuis te Leeuwarden, waai de man spoedig overleed. De dader, Van der Veen, joeg zich vervolgens een kogel door het hoofd. Enorme bosch- cn heidebrand in België. Gewaakt tegen overslaan naar Nederlandsch grondgebied. Maandagmiddag omstreeks twee uur werd brand ontdekt in de heidecomplexen achter het landgoed „De Groote Meer" dat in de ge meente Ossendrecht ligt. De brand bleek op Belgisch gebied te woe den m de nabijheid van het z.g. Leeuwenhof en op de om haar natuurschoon beroemde Calmphoutsche heide. Vanwege de gemeente Calmphout werd onverwijld het blusschings- werk ter hand genomen, doch vooralsnog bleef dit zonder resultaat door de groote droogte der laatste dagen en voortgejaagd door een vrij sterken wind. bewoog het vuur z-ich zoo snel voort, dat spoedig een geweldige oppervlakte brandde. Op het eind van den middag stonden groote heide complexen en fraaie bosschen over een breedte van drie tot vier kilometer in brand. Het vuur bewoog zich dieper België in, maar de brandweei van Ossendrecht hield zich gereed om zoo noodig indien de wind mocht draaien terstond in te grijpen, en overslaan van den brand op Nederlandsch jebied te voorkomen. De groote van de schade valt nog niet bij benadering te schatten. en ernstige verwondingen in het gelaat opge nomen. Het motorrijwiel werd totaal vernield. In den nacht van Zondag op Maandag om streeks half drie is de 24-jarige motorrijder A. Huiberts uit IJmuiden, na afloop van de ker mis te Nieuwe Niedorp. door 'onvoorzichtig rijden in aanraking gekomen met enkele fiets rijders, de juist met hun rijwiel aan den kant van den weg stonden. De motorrijder verloor zijn stuur en viel voorover op het trottoir, waar hij met een zeer zware hersenschudding bleef liggen. Het slachtoffer is in ernstigen toestand naar het centraal ziekenhuis in Alkmaar vervoerd. Een der wielrijders kreeg enkele lichte verwon dingen. (A. N. P.) SANTPOORT CONCERTEN IN HET RIJKENSPARK. Wij meldden reeds, dat het fanfare-worps „Wilhelmina" op 9 Juni het eerste zomercon- cert In het Rijkenspark zou geven. Thans ver nemen we, da took voor 15 en 22 Juni een concert is vastgesteld. Op eerstgenoemden datum treedt het kinderkoor „Duinlust onder leiding van Lies Hertier in samenwerking met Haarlem's Salonorkest op. Op 22 Juni zal „Soli Deo Gloria" onder leiding van Jan Groot zich doen hooren. SERENADE. Het echtpaar Schoon—Ram herdacht zijn 50-jarig huwelijksfeest. Gisteravond bracht het fanfare-korps „Wilhelmina" het bruids paar een serenade, die maakte dat er heel wat volk op de been kwam. BEVERWIJK AANVANG VAN DE WERK VERSCHAFFING. Hedenmorgen te 7 uur zijn de werkzaam heden voor den aanleg' van een nieuwe vuil nisbelt op het terrein langs de Pijp aange vangen. Dit werk wordt onder leiding van de Ned. Heidemaatschappij in werkverschaffing uitgevoerd. De eerste ploeg arbeiders bestond uit tien grondwerkers en twee timmerlieden. De serkte van deze ploeg zal worden uitge breid en voorts zal het zoogenaamde rouleer systeem worden toegepast, waarbij de ploe gen zullen wisselen. HARDDRAVERIJ TE SCHEVENINGEN. Naar aanleiding van het groote succes van de op 22 Mei gehouden harddraverij op den boulevard te Zandvoort heeft ook de Maat schappij Zeebad te Scheveningen besloten op de boulevard van de Haagsche badplaats een harddraverij op de korte baan te orga- niseeren. Ook nu weer is het bestuur van de Beverwijksche Hardraverijvereenigïng Prins Bernhard uitgenoodigd daarvan de techni sche leiding op zich te nemen. De voorzitter van deze vereeniging, de heer A. Blom Hzn., die zich als commissaris van toezicht op de korte banen in Nederland met de algemeene leiding zal belasten, heeft voor het organi- seeren van deze draverij reeds voorloopige besprekingen gevoerd. Het voornemen be staat om voor deze draverij die vermoedelijk in den loop van de maand Juli op een Zater dagmiddag op den strandboulevard tusschen het Grand-hotel en het Oranjehotel zal wor den gehouden, 24 van de beste korte-baan- dravers voor de deelneming uit te noodigen. In totaal zal een bedrag van f 1000 aan prij zen worden beschikbaar gesteld, nl. een eer sten prijs van f 750, een tweeden prijs van f 150, derden prijs f 75 en een vierden prijs f 25. Bovendien worden nog prijzen uitge loofd van f 50 en f 25 voor het schoonst ge heel IJMUIDEN SOLI DEO GLORIA GELAUWERD. De Chr. gemengde zangvereeniging Soli Deo Gloria heeft gisteren op het Nationaal Zangconcours te Brussel in de eerste afdee ling een eersten prijs behaald met 323 pun ten. Zij was van de acht deelnemende ver- eenigingen op één na de hoogste. MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden 7 Juni, 1938. Tarbot 65—50 ct. per K.G. Tong 11298 ct. per K.G. Heilbot 102—72 ct. per K.G. Griet f 32—f 13 per 50 K.G. Groote schol f 29f 28 per 50 K.G. Middel schol f 26—f 21 per 50 K.G. Zetschol f 22.50—f 16 per 50 K.G. Kleinschol f 16f 10 per 50 K.G. Schar f 8.50—f 4.70 per 50 K.G. Tongschar f 22—f 13 per 50 K.G. Groote schelvisc'n f 16.50f 12 per 50 K.G. Middel schelvisch f 16f 18.50 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 12.50f 6.60 per 50 K.G Kleine schelvisch f 7.40f 3.90 per 50 K.G. Groote gul f 18—f 12 per 50 K.G. Kleine gul f 14—f 3.70 per 50 K.G. Wijting f 5.20—f 3 per 50 K.G. Makreel f 7f 3.80 per 50 K.G. Groote heek f 35f 28 per 125 K.G. Middel heek f 32—f 28 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 9.50f 8.50 p. 50 K.G. Kleine heek f 7.50—f 6.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 62— f 26 per 125 K.G. Vleet f 2.50f 0.60 per stuk. Leng f 1.70f 0.70 per stuk. Koolvisch f 0.75—f 0.15 per stuk. VLUGGE REIS VAN DE CAROLINE. De stoomlogger Caroline IJM 26, die jl. Vrijdag naar de vlsscherij was vertrokken, was den tweeden pinksterdag alweer binnen met. niet minder dan 800 manden visch, waar van 700 manden makreel en 100 manden di- sen. Het grootste deel van de visch werd Zater dag gevangen toen men twee trekken deed die een rijken buit aan makreel opleverden. VERTROKKEN NAAR DE HARING- VISSCHERIJ. Jl. Zaterdag zijn opnieuw drie loggers naar de haringvisscherij vertrokken nl. de KW 176, de KW 67 en de KW 96. DE BURGEMEESTER KREEG BEZOEK. Den tweeden Pinksterdag werd de burge- neester in zijn woning verrast door het be- mek van een patiente van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort. Met veel moeite gelukte het twee zusters dier inrichting, geassisteerd door een recher cheur van politie de patiente weer naar de inrichting over te brengen. DIEFSTAL VAN STEENKOLEN. Een bewoner van de Trawlerkade betrapte ee nonbekenü persoon op heeterdaad bij het pogen tot diefstal van steenkolen. De man trachtte op z'n rijwiel te vluchten, doch hij werd daarvan weer afgetrokken. Met achter lating van z'n rijwiel wist hij te ontkomen, maar later heeft hij zich aan het hoofdbu reau aangemeld. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Gisteren is alhier van de haringvisscherij binnen gekomen de KW 151 met 190 kantjes maatjesharing, afkomstig van vijf schepen. De haring wordt te Vlaardingen verkocht. RECORDBEZOEK AAN SCHIPHOL. Dat de hoofdstedelijke luchthaven zich meer en meer ontwikkelt tot een ontspan ningsoord bij uitnemendheid voor de Amster dammers en van vele anderen uit den om trek, heeft zich op Tweeden Pinksterdag weer duidelijk gemanifesteerd. Er werden zelfs drie records gevestigd, namelijk wat betreft de aantallen bezoekers, de deelnemers aan de rondleiding en de gegadigden voor de rond vluchten. Niet minder dan 10.000 personen zochten op Schiphol verpoozing. Voor de rondleiding meldden zich 2200 personen, ter wijl er 275 liefhebbers voor een luchtreisje waren. Dit zijn voor alle categorieën de hoog ste cijfers, ooit geboekt op een gewonen dag, d.w.z. zonder een bijzondere gebeurtenis op luchtvaartgebied. 477e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking van Dinsdag 6 Juni 1938 Hooge Prijzen 10003784 10768 400— 5951 7285 10977 16996 200.— 1297 2299 14677 15734 100.— 2732 2973 5736 8411 9068 10345 11568 12249 16687 16760 18544 19627 21500 Prijzen van 70.— 1115 1121 1135 1141 1193 1229 1431 1799 1855 2061 2362 2379 2526 2576 2726 2757 2889 3114 3165 3203 3243 3253 3281 3317 3323 3363 3419 3464 3536 3710 3769 3902 3930 3975 4481 4525 4597 4655 4711 4779 4806 4894 4930 4955 5218 5325 5329 5330 5379 5448 5506 5586 5709 5711 5792 5817 5942 5983 6120 6278 6320 6426 6445 6890 6891 6980 7015 7051 7256 7284 7297 7364 7508 7553 7586 7617 7684 7772 7796 7797 7810 7843 8023 8128 8159 8160 8161 8173 8324 8328 8403 8562 8580 8599 8740 8831 8899 8985 9509 9593 9707 9743 9783 9885 9890 9948 10082 10243 10264 10266 10375 10400 10412 10506 10541 10554 10827 10831 10853 10881 11028 1U32 11152 11204 11219 11226 11301 11338 11526 11529 11542 11549 11627 11721 11815 11830 11835 11930 11954 12051 12083 12206 12385 12455 12541 12577 12634 12758 12867 13103 13125 13219 13309 13317 13621 13662 13774 13815 13903 13930 14027 14032 14049 14056 14100 14187 14218 14221 14239 14555 14708 14845 14891 14982 15084 15188 .".5236 15237 15292 15293 15370 15427 15549 15879 15891 15898 15978 16071 16134 16162 16209 16520 16576 16629 16891 16909 16925 17044 17065 17088 17106 17186 17214 17591 17655 17711 17785 17876 17897 18052 18203 18307 18355 18439 18537 18590 18703 18785 18810 18857 18861 18980 19068 19144 19202 19224 19236 19243 19319 19363 .9403 19656 19661 19726 19773 19778 19866 19886 19954 20006 20068 20141 20234 20350 20501 20526 20595 20655 20667 20715 20735 20886 20888 20S26 20931 21102 21229 21238 21280 21321 21540 21678 21866 21893 21934 1062 1070 1084 1137 "xl59 1186 1205 1213 1214 1235 1250 1316 1356 1,485 1490 1492 1508 1546 1599 1652 1677 1687 '.707 1750 1810 1815 1837 1847 1851 1858 1859 1879 1887 1935 1974 2023 2097 2098 2123 2202 2236 2293 2349 2400 2430 2473 2512 2607 2609 2610 2635 2639 2658 2679 2683 2685 2725 2743 2773 2798 2816 2844 2891 2954 2965 2991 2999 3021 3069 3133 3193 3208 3219 3249 3380 3384 3447 3476 3537 3540 3551 3565 .570 3578 3591 3716 3733 3302 3819 3849 3903 3927 3956 3960 3981 3999 4045 4073 4122 4127 4163 4285 4287 4350 4355 4359 4400 4412 4438 4468 4502 4504 4519 4529 4546 4567 4605 4644 4662 4717 4788 4826 4832 4846 4871 4884 4945 494S 4959 5004 5045 5052 5076 5140 5177 5223 5255 5287 5364 5372 5432 5523 5543 5627 5671 5675 5733 5755 5783 5799 5810 5819 5839 5844 5901 o91? 5920 5974 5995 6038 6060 6150 6189 6201 6210 6225 6263 6312 6358 6361 6400 6448 6565 6594 6658 6802 6830 6914 7022 7071 7088 7097 7164 7219 7232 7262 7307 7312 7323 7340 7351 '7379 7413 7422 7437 7494 7504 7529 7555 7626 7697 7735 7768 7837 7937 7940 7986 8004 8021 8044 8075 8123 8125 S127 8133 8139 8148 8150 8184 8218 8231 8281 8292 8323 8340 8384 8388 8433 8498 8546 8549 8557 8589 8644 8650 8655 8683 8733 8766 8774 8791 8836 8894 8900 6941 6942 9000 9068 9104 9119 9165 9167 9180 9219 9299 9407 9449 9474 9537 9541 9558 9653 9720 9735 9753 9773 9775 9781 9789 9799 9805 9820 9828 9844 9846 9852 9862 9902 9979 10000 10019 10021 10032 10051 10052 10096 10139 10149 10159 10188 10192 10229 10251 10277 10317 10331 10353 10354 10370 10410 10449 10473 10475 10493 10505 10536 10551 10570 10604 10648 10689 10698 10703 10721 10775 10779 10800 10843 10865 10895 10944 10998 11001 11011 11017 11040 11062 11077 11087 11151 11157 11222 11238 11261 11296 11339 11415 11429 11492 11536 11577 11593 11603 11607 11609 11734 11736 11781 11809 11831 11845 11857 11891 11953 11997 12085 12086 12087 12094 12110 .2128 12162 12181 12220 12241 12255 12265 12268 2269 12271 12286 12341 12365 12376 12397 12428 1.2511 12588 12599 12619 12620 12655 12683 12719 .2742 12779 12839 12882 12887 12907 12934 12978 12995 13005 13008 13023 13063 13069 13085 13111 i3197 13226 13246 13288 13292 13300 13359 13374 13385 13387 13416 13475 13497 13502 13522 13526 13574 13584 13598 13687 13727 13732 13734 13735 13746 13747 13748 13785 13798 13803 13807 13872 13909 13914 13943 13964 14010 14018 14040 14101 14211 14219 14277 14312 14325 14376 14412 14441 14447 14463 14504 14552 14563 14570 14587 14631 14636 14647 14716 14720 14759 14789 14799 14841 14844 14848 14871 14875 14881 14883 14976 14983 15063 15137 15203 15242 15284 15291 15322 15345 15362 15414 15480 15487 15505 15512 15534 15563 15566 15574 15616 15628 15696 15705 15713 15716 15718 15776 15796 15814 15841 15882 15887 15901 15964 15969 15984 15996 16005 16030 16076 16111 16118 16149 16211 16212 16213 16241 16273 16281 16297 16320 16363 16367 16387 16396 16404 16414 16477 16567 16573 16622 16637 16639 16647 16688 16694 16717 16740 16744 16745 16768 16800 16803 16828 16947 16993 17010 17020 17055 17070 17081 17107 17131 17139 17166 17204 17208 17233 17421 17452 17453 17484 17494 17511 17544 17597 17718 17728 17751 17762 17774 17776 17780 17898 17907 17939 17980 18003 18085 18104 18115 18118 18128 18140 18162 18200 18209 18231 18279 18284 18321 18331 18343 18356 18370 18406 18419 18423 18459 18493 18495 18512 18521 18526 18566 18620 18667 i8674 18677 18684 18692 18694 18739 18749 18768 18774 18803 18863 18937 18963 18967 18982 19036 19125 19148 19251 19290 19303 19385 19392 19397 19467 19468 19481 19499 19548 19552 19598 19675 19681 19717 19723 19750 19784 19794 19806 19812 .9842 19931 19933 19939 19951 19965 19990 20028 :0O75 20094 20110 20147 20163 20231 20244 20288 .0313 20371 20407 20455 20475 20534 20549 20590 0592 20611 20694 20704 20802 20929 20973 20999 1009 21029 '21188 21259 21262 21264 21281 21325 1326 '21386 21403 21404 21406 21421 21429 21442 J1475 21538 21597 21645 21660 21664 21688 21739 21753 21786 21797 21840 21856 21885 21931 Verbet. 5de klasse, 12de lijst; 7150 ontbreekt,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8