Spaansche bommen op Fransch gebied. SCHUDT UW LEVER WAKKER THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Vliegtuigen passeerden tot tweemaal toe de grens. Japansche luchtmacht blijft Kanton bestoken. PROGRAMMA DINSDAG 7 JUNI 1938 Nieuwe instructies voor de Fransche luchtmacht. Tot tweemaal toe zijn vliegtuigen tijdens de Pinksterdagen de Fransche grens gepasseerd. De toe stellen hebben op Fransch gebied een aantal bommen laten vallen. Volgens United Press deelen alle ooggetuigen mede, dat Zondag twee uur lang een negental Spaansche vliegtuigen, waarvan men niet wist tot welke partij zij behoorden, bij Aix les Thermes en Orgeix gecirkeld heb ben. Zij wierpen bommen uit boven de hoogspanningsleiding, die Ton- louse en een deel van Zuidwest Frankrijk van stroom voorziet, ten gevolge waarvan deze vernield werd. Ook de Trans-Pyreneesehe spoor weg werd beschadigd. 1 Nog niet bevestigde berichten mel den, dat de autoriteiten een onont- plofte ïtaliaansche vliegtuigbom zou den gevonden hebben. Maandagmorgen om tien minuten over elf verschenen opnieuw negen vliegtuigen van onbekende nationaliteit, komende uit de richting van Puymorens boven Fransch Cer- dange verschenen. Zij begaven zich naar Spanje. De Spaansche batterijen van Puig- cerda schoten naar Havas meldt, een hon derdtal kanonschoten af. De Fransche lucht afweer van Nahuja vuurde waarschuwings schoten en de post van Tourniquet schoot een roode vuurpijl de lucht in. De vliegtui gen verdwenen daarop in Spaansche rich ting. Volgens verklaringen van verscheidene getuigen waren de vliegtuigen, die het dorp Orgeix op den eersten Pinksterdag hebben bestookt, driemotorige vliegtuigen van grijze kleur, zonder herkenningsteekens. De Fran sch luchtafweer, evenmin als die van Puig- cerda, trad op, zonder twijfel door gebrek aan zicht. In verband hiermede merkt men op, dat de nevel slechts het besneeuwde deel der bergen bedekte en dat hooger geen hin der van mist kon bestaan. De toestellen sche nen trouwens zonder aarzelen den loop van de rivier te volgen en toen zij terugkeerden, volgden zij precies denzelfden weg als toen zij kwamen. Fransche regeering treft maatregelen. Dé Fransche minister-president Daladier heeft zoodra hij te Lyon op de hoogte werd gesteld van de aanwezigheid boven Fransch grondgebied van vreemde vliegtuigen, de noodige instructies gegeven, opdat de Spaan sche grens voortaan door de Fransche lucht macht zal worden beschermd. Deze heeft op dracht gekregen jacht te maken op alle vliegtuigen, die Fransch gebied in de buurt van de Pyreneeën zouden bedreigen, onge acht hun nationaliteit. Daladier zelf heeft zich met den chef van zijn militair kabinet, gene raal Decamp naar het gebied van Aix les Thermes begeven, waar hij per soonlijk ter plaatse een onderzoek zal instellen en in overleg met de militaire plaatselijke autoriteiten alle maatregelen zal beramen, die kunnen dienen om een herhaling van dergelijke incidenten te voorkomen. De Spaansche Nationalistische zender Ra- dio-Nacional heeft gisteravond een officieele mededeeling van den generalen staf van Franco omgeroepen waarin met betrekking tot het bombardement op Fransch gebied op de meest stellige wijze verklaard wordt, dat de vliegtuigen der rechtschen de Spaansch- Fransche grens niet zijn genaderd en dat alle operaties, waaraan rechtsche vliegtuigen hebben deelgenomen, zich hebben voorge daan op meer dan 100 K.M. van de grens. „Het betreft hier", zoo wordt verklaard, „een nieuwe manoeuvre der Marxistenleiders. Wij moeten er voor waarschuwen, dat nog meer aanslagen op Fransche schepen worden voor bereid, met behulp van vliegtuigen, die met de nationale kleuren zijn beschilderd, ten einde de openbare meening op een dwaal spoor te brengen en een Europeesehen oorlog te ontketenen". De meening der Fransche pers. De Fransche pers veroordeelt krachtig de schending van de Fransch-Spaansche grens. In de Petit Journal schrijft Boussard, dat het niet toelaatbaar is, dat vliegtuigen, van welke nationaliteit dan ook, over Fransch gebied vliegen. De Oeuvre schrijft in een hoofdartikel: „Men moet zooals minister-president Dala dier Zondag te Lyon heeft gedaan rustig zeggen, dat niemand er in zal slagen ons onze koelbloedigheid te doen verliezen voor het moeilijke vraagstuk van oorlog en vrede. Doch ook moet men krachtig verklaren zooals minister Daladier heeft gedaan dat men de Fransche grenzen niet meer ongestraft zal schenden. Wat betreft de grijze vliegtuigen van Aix les Thermes is het geheele land het hier over eens". In de Humanité schrijft Péri: „Vijf dagen geleden heeft Ciano gezegd, dat de oorlog in Spanje Frankrijk de „harde les der werkelijk heid" zou leeren. Mussolini heeft de onder handelingen tusschen Italië en Frankrijk afge broken en eischt, dat Frankrijk zijn verlangens inwilligt. Hij eischt dit met kanonschoten. Ten aanzien van de geruchten over ongere geldheden tusschen Spaansche en ïtaliaansche officieren schrijft Donnadieu in de Epoque, dat hij hierin het bewijs ziet van het werkelijke „nationalisme" van Spanje. „Het oogenblik is thans gekomen om den Spaanschen leider te helpen zich te bevrijden van den buitenland- schen druk en derhalve moet zijn regeering worden erkend. Men moet zich er voor wach ten zijn tegenstanders te helpen en hem be wijzen, dat wij zijn vrienden zijn en blijven". Ernstig ongeluk in Zuid- Duitschland. Autobus op onbewaakten overweg gegrepen. In de nabijheid van Füssen (Allgau) is Zon dag een reiswagen met 35 passagiers uit Stutt gart op een onbewaakten overweg door een trein gegrepen. Zeven personen vonden daarbij den dood, acht werden zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. Vijfduizend dooden in negen dagen Fransch ziekenhuis getroffen. KANTON, 7 Juni. (Reuter-A.N.P.) Men raamt het aantal dooden, dat veroorzaakt is door de bombardemen ten op Kanton van de laatste negen dagen op ongeveer vijf duizend. Hoe wel officieel het aantal dooden, dat bij de bombardementen van Maandag gevallen is, wordt geschat op 1500, ver moedt de correspondent van Reuter, dat dit aantal vermoedelijk op 800 gesteld moet worden. Naar verluidt overweegt men thans een veiligheidszone voor niet-strijders in te stellen. De Tapansche woord voerder gelooft dat een dergelijk voorstel te Tokio in welwillende over weging zou worden genomen. Zondag en Maandag hebben de Japansche vliegers Kanton tot viermaal toe gebombar deerd. Zondag bleven de toestellen gedurende meer dan een uur steeds boven Kanton. Zij bombardeerden voornamelijk de regeeringsge- bouwen en het station van Taisjatau, het eindpunt van den spoorweg Kanton-Kau- loen, hoewel ook zes bommen zijn terecht gekomen m de buurt van 't station van Wong- sja, dat dicht bij Sjamien is gelegen.Naar schat ting zijn hierbij 200 tot 300 personen gedood of gewond. De bewoners van Sjamien bemerk ten dat de bommen werden uitgeworpen toen de vliegers zich boven deze buitenlandsche concessie bevonden. Officieel wordt uit Kanton medegedeeld, dat Maandag bij de beide luchtaanvallen op Kan ton meer dan 1500 personen werden gedood of gewond en meer dan duizend huizen ver woest. De luchtaanvallen werden uitgevoerd door veertig tot vijftig vliegtuigen. Zij wierpen ongeveer honderd bommen om laag. Drie der projectielen troffen het Fran sche ziekenhuis Paul Douanier in de Chinee- sche stad. Twee paviljoens en de laboratoria werden vernield. In het ziekenhuis lagen twin tig Fransche soldaten. Er is hier geen enkel slachtoffer te betreu ren. De schade beloopt ongeveer drie millioen Chineesche dollars. De wijken waar de grootste verwoestingen zijn aangericht zijn die der Tai Hong en Wing Hong straten, waar een gaanderij is ingestort en verscheidene honderden Chineezen bedolf. De Britsche consul-generaal heeft bij den Japanschen consul-generaal te Hongkong geprotesteerd tegen de voortdurende vluchten van Japan sche militaire toestellen boven de bui tenlandsche concessie van Sjamien. Het protest- is van Hongkong naar Japan doorgezonden. Filmvoorstellingen op de Engel- sche duikbooten. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet, het. bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LBVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. (Adv. Ingez. Med.) Sneltrein Parijs—Ventimiglia tot ontsporing gebracht. Een wissel onklaar gemaakt. Zondagochtend is de sneltrenn Parijs-Ven- timiglia te Escaillon bij Toulon ontspoord. De locomotief sprong uit de rails en reed nog ongeveer twee en een halven kilometer door. Van de reizigers en het personeel werd nie mand gedood of gewond. Uit het onderzoek is, naar Havas meldt, ge bleken, dat een wissel door steenen onklaar was gemaakt. De treinenloop ondervond ernstige vertra ging. Geruchten over opstandige beweging in het Nationalistische Spanje. De Admiraliteit zorgt voor verstrooiing op lange zeereizen. LONDEN 6 Juni. De Britsche admirali teit heeft besloten alle oorlogsschepen, met uitzondering van de onderzeebooten, met film-, radio-apparaten en gramofoons te voorzien. Niettegenstaande dit hoofdzakelijk uit 'n paedagogisch standpunt geschiedt kun nen deze apparaten ook benut worden om de manschappen te vermaken op voorwaarde, dat deze de helft der onderhoudskosten be talen. Dat beteekent, dat de man per week gemiddeld slechts een farthing (ongeveer één Hollandsche cent) zou moeten betalen. Bij de opvoering van een film zou hoven- dien de huur betaald moeten worden, maar in dat geval mag het door de manschappen te betalen bedrag per hoofd de 2 pence (f0,08) en voor officieren 1 sh. 3 (ongeveer cent) niet overschrijden. De marine heeft dit besluit der Admirali teit met groote vreugde begroet, daar dit een zeer aangename onderbreking zal vormen van >het vaak monotone leven gedurende de lange zeereizen. (United Press). DE NIEUWE DIRECTEUR VAN HET INTERNATIONALE ARBEIDSBUREAU De raad van beheer van het Internationaal Bureau van Arbeid te Genève heeft met 28 stemmen .den onderdirecteur van het bureau, John Winant, benoemd tot directeur van het bureau in opvolging van Harold Butler, die is afgetreden. De raad van beheer telt dertig le den. Er worden twee blanco stemmen uitge bracht. John Winant werd in April 1935 benoemd toü onderdirecteur. Jacht op de ontvoerders gestaakt. De hoop „Skeegie" Cash levend terug te vinden opgegeven. Uit New York, 4 Juni. Men heeft de ïoop opgegeven, den kleinen „Skee gie" Cash nog levend terug te vinden. De vrijwilligers hebben derhalve de lasporingen gestaakt. De marinevlieg- uigen bliïvpr *vPnwel boven het moe rasgebied Florida rondvliegen teneinde 'v hei lijkje te vinden Generaal Queipo de Llano zou in verzet zijn gegaan Berichten over arrestaties en terecht stellingen. United Press verneemt uit Gibral tar: In geheel Andalusië zou, volgens berichten die hier binnenkomen, een opstand onder aanvoering van gene raal Queipo de Llano zijn uitgebroken. Verder zouden in het Francogebied in Zuid-Spanje, voornamelijk in Sevilla, talrijke arrestaties hebben plaats gehad. Deze geruchten worden nog versterkt door 'het feit, dat Zaterdag een aantal Spaansche edellieden, w.o. de hertogen van Arrion en Algeci- ras en de markies van Merito-Larios in Gibraltar zijn aangekomen. Intus- schen is de grens aan Spaansche zijde tusschen Spanje en Gibraltar ver sterkt en gesloten. Zondagmorgen zijn in La Linea direct aan de grens van Gibraltar een groot aantal personen gearresteerd, nadat in vele huizen in een deel der stad en op de straten anti-fascistische parolen waren ont dekt. Reizigers, die van Sevilla komen, melden, dat verschillende oudere stafofficieren, die verdacht worden tot de spionnen van de republikeinen te behooren, gearresteerd werden. Dit zou zijn geschied, nadat belang rijke militaire documenten en foto's van stra tegische punten en amunitieopslagplaatsen uit de bureaux van den Duitschen geheimen militairen dienst te Sevilla zouden zijn ver dwenen. Nog werd vermeld, dat de arresta ties geschieden na protesten van de Duitsche geheime dienstbeambten. Havas maakt melding van geruchten, vol gens welke de poging te Sevilla een opstan dige beweging te ontketenen weerklank zou hebben gevonden in de garnizoenen van Cadix en Malaga. De censuur is evenwel zeer streng en de moeilijkheden, welke men ondervindt om zich van Gibraltar naar het rechtsche Spanje te begeven, hebben tot nu toe nog niet de mogelijkheid gegeven van gezaghebbende zijde bevestiging clezer geruchten te ver krijgen Men heeft gesproken over terechtstellingen te La Linea na de ontdekking van vlugschriften tegen generaal Franco. Het is evenmin mogelijk bevestiging te krijgen over de juistheid der geruchten in zake de terechtstellingen. Vechtpartijen op den solidariteitsdag? Uit Bayonne wordt nog vernomen, dat zich onlangs op verscheidene plaatsen in het door Franco bezette gebied en met name te Malaga en Saragossa incidenten hebben voorgedaan tijdens de feestelijkheden voor de Italiaanseh- Spaansche solidariteit. Met name verneemt men hier over deze incidenten, dat ïtaliaan sche en Spaansche officieren op dezen dag der Italiaansch-Spaansche solidariteit slaags zijn geraakt. Er zouden zelfs schoten zijn ge lost, terwijl verscheiden Spaansche officie ren zouden zijn gearresteerd. Men verklaart, dat Franco en de leden der legerleiding het er over eens zijn, dat de in cidenten, die zich hebben voorgedaan, van geen beteekenis zijn voor wat betreft de be trekkingen van het rechtsche Spanje met Italië en ook met Duitschland. VIER DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. IN ITALIë. Uit Rome 4 Juni: Nabij Ferrara is door onbekende oorzaak een militair vliegtuig vei"' ongelukt. Het toestel vloog in brand en de vier inzittenden zijn om het leven gekomen. BERICHTEN OVER SCHUSCHNIGG TEGENGESPROKEN. Van gezaghebbende Weensche zijde werd aan Havas medegedeeld, dat de berichten, dat oud-bondskanselier Schuschnigg bij vol macht zou zijn gehuwd met gravin Fugger von Czernin, geheel onjuist zijn Verder wordt ontkend, dat Schuschnigg zou zijn overgebracht naar het bureau van de Gestapo te Weenen. Gasvergiftigingsgeval te Zwanen- burg. 75-jarige man met 4-jarig dochtertje om het leven gekomen. Zaterdagavond heeft zich te Zwanenburg in Haarlemmermeer in de woning vaar den 75- jarigen gepensionneerden gasfitter van de sui kerfabriek te Halfweg v. d. H., een ernstig gas vergiftigingsgeval voorgedaan, dat aan den man en zijn 4-jarig dochtertje het leven heeft gekost. Zijn 46-jarige echtgenoote was met het oudste kind (een jongetje van 7 jaar) 's mor gens omstreeks 10 uur per fiets naar Velsen vertrokken naar haar zuster, die 25 jaar ge trouwd was. 's Avonds te 7 uur thuis komende, kreeg ze geen gehoor, de deur bleek gesloten te zijn. Ze begaf zich toen naax een familielid die maatregelen trof om naar binnen te komen In de keuken komende, kwam een benauwende gaslucht hen tegemoet en zagen ze tot hun groote ontsteltenis den man op den vloer lig gen met het meisje naast zich, terwijl beiden geen teeken van leven meer gaven. Direct werd de hulp ingeroepen van Dr. S. uit Zwanenburg en Dr. K. uit Halfweg, die ook echter nadat met zuurstofapparaten tevergeefs was ge tracht de levensgeesten weder op te wekken bij beiden slechts den waarschijnlijk reeds enkele uren geleden ingetreden dood konden constateeren. Het gebeurde bracht in de omgeving groote verslagenheid teweeg. FREUD GAAT ZICH IN ENGELAND VESTIGEN. Zaterdag is de psycho-analyticus prof. Sig- mund Freud te Parijs aangekomen. Freud was vergezeld van zijn echtgenoote en zijn dochter, dr. Anna Freud. Het gezel schap was op weg naar Londen. Een te Londen woonachtige vriend van Sigmund Freud heeft tegenover vertegen woordigers van de pers verklaard, dat de psycho-analyticus zich in Engeland zal ves tigen, waar hij machtiging gekregen heeft verblijf te houden en zijn werkzaamheden voort te zetten. HET SALARIS DER „STERREN". Uit de begrooting van de Amerikaansche filmmaatschappij Paramount blijkt, dat in 1937 Mariene Dietrich een. salaris genoot van 370.000, de regisseur Lubitsch ee salaris van 260.833 en Claudette Colbert een van 248.055 dollar. GEM. MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL. HAARLEM Dinsdag. Voor het eindexamen der Gem. Middelbare Handelsavondschool te Haarlem zijn van de 61 candidaten er 57 geslaagd. Geslaagd zijn: G. Bakkenhoven, Jo Bids, J. Bosvelt. G. J. v. d. Bruggen, B. de Groot, M. Calvelage, J. C. Fiege, W. Groenendaal, R. Hupkens, C Kaatman, J. Kan, C. Klerk, S. Koebrugge, G. Maas, Y. A. Oldenburg, J. de Reus, F. Teut- scher, H. Vos, A. ter Haak, Jo Langeveld, H. de Liefde, M. v. Maasdam, H. Matzinger, R. Moorer, W. v. d. Mije, W. Philippo, J. v. d. Polder, Th. Polderman, W. Prinsen, N. Ros kam, C. Smit, J. v. d. Sluis, J. Staphorst, H. Toeset, F. Visser, L. Voorhorst, J. Weijers, H. v: d. Wolk, L. v. d. Berg, P. Boeree, C. Bijster, H. Duits, C. v. d. Ent Braat, W. Havenaar, F. van Hees, P. Jansen, KI. Jongert, R. Kemper, N. Kuyken, L. Velleman, Jo Spek, J. Bracht- huizer, A. Dercksen, E. van Esveld, E. Mulder, Cobi Plant, C. Sandijok. HOUTRUST-DEN HAAG 18 JUNI - 3 JULI 1938 (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Ondertusschen was Thijs eens begonnen met zoeken. Hij keek onder elke stoel, die hij in de slaapkamer van den koning zag, onder alles, waar maar de mogelijkheid bestond, dat de kroon kon liggen. En niettegenstaande ook Inktvlerk, de schrijver van den koning en zelfs Koning Zilverdraad zelf aan het zoeken deelnamen, werd de kroon niet gevonden en toen na verloop van tijd Krekel terug kwam met de mededeeling, dat niemand van het personeel de kroon schoongemaakt had en ook niemand wist, waar zij zijn kon, begreep Thijs, dat de kroon inderdaad gestolen moest zijn. Was die kroon erg waardevol, majesteit? vroeg hij, terwijl hij met zijn knieën over den grond schoof. Je kon nooit weten, wat je nog vond. Waardevol? riep koning Zilverdraad uit. Waardevol?! Nou, dat zou ik denken. Hij was van puur goud!! Opeens slaakte Thijs een kreet. Kijkt U eens, wat ik hier gevonden heb, koning Zilverdraad!!! Nieuwsgierig keken de koning en Inktvlerk toe. EXAMENS. Voor het eerste gedeelte van de akte N a zijn geslaagd de dames M. H. van Dijk, A. C. M. Halbes, J. M.. Jore, M. M. v. Scha tók, T. Schoorl en B. Sorgdrager, allen te Haar lem en G. M. Vos te Heemstede. (Adv. Ingez. Med.) 8)ADM. WOENSDAG 8 JUNI 1938. HILVERSUM 1 1875 M. en 415.5 M. NCRV-Uitzending, 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Ber., gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoon muziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Be richten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 Ver volg van 11,15. In de pauze: Gramofoonmu ziek. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Zang met pianobegeleiding. In de pauze's: Gramofoon muziek. 3.00 Christelijke lectuur. 3.30 Piano voordracht en gramofoonplaten. 4.30 Gramo foonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taal les en causerie over het Binnenaanvarings- reglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouwhalfuur, 7.458.00 Reportage, even tueel gramofoonmuziek. 8.05 Berichten A. N. P., herhaling SOS-berichten. 8.15 Chris telijke Muziekvereeniging „Nil sine labore" en gramofoonmuziek. 9.00 Literaire causerie. 9.30 Orgelspel. 10.00 Berichten A.N.P., 10.05 Voor amateurfotografen. 10.20 Vervolg orgel concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramo foonmuziek. C.a 11.50—12.00 Schriftle zing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramofoon- muzie. 10.30. Declamatie. 10.45 Gramofoon muziek. 11.00 Causerie „Onze tuinen en wij menschen". 11.30 „Sylvia". 12.00 Gramofoon muziek. 3.00 Voor de kinderen. 4.30 Gramo foonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Causerie „Rassen en klassen in het Zuiden van Noord- Amerika". 7.00 Vocaal concert. 7.30 Repor tage. 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Be richten ANP., 8.15 Schaaknieuws. 8.20 Gra mofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.15 VARA- orkest. 10.00 Berichten ANP. 10.05 „Fantasia" 10.30 De Ramblers. 11.00 Schaaknieuws. 11.05 C. Steyn's accordeon-orkest. 11.30—12.00 Or- DROITWICH 1500 M. 11.20 De Continental Players, m.m.v. solist. 12.05 Gramofoonmuziek. 12,25 Uit Stockholm Tage Broström's orkest. 12.50 Gramofoonmu ziek. 1.20 BBC-Northern-orkest, m.m.v. list. 2.20 Het Barrington vocaal kwartet, 2.50 Viool voordracht. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.35 Populair vocaal en instrumentaal concert. 4.05 Causerie over hobbies. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 „The Six Swingers" en George Scott Wood's accordeonorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 Theater- praatje. 7.20 Ray Ventura et ses Collégiens. 8.20 BBC-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Dialoog „The way of peace". 10,00 Zang en piano. 10.35 Reportage. 11.00 Gramofoonmuziek. 11,35 Vervolg reportage. 11.50 Jazzmuziek. (Gr. pl.) 12.00—12.20 Vervolg reportage. RADIO PARIJS, 1648 M. 8,10—9.05 en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.35 Orkest van de Garde Républicaine. (Om 1.50 Zang). 3.05 Vioolvoordracht. 3.20 Zang. 4,20 Pianovoordraeht. 4.35 Zang. 5.20 Giardino- orkest. 8.50 Vioolvoordracht. 9.20 Variété programma. 10.50—11.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Het Rheinisehe Landesorkest. 8.50 Gouw orkest Silezië. 12,20 Fabrieks- orkest. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.30 Populair concert. 4.50 Omroeporkest en solisten. 6.50 Vocaal en instrumentaal concert. 7.30 Gramo foonmuziek. 9.20 Stedelijk Orkest Bielefeld en soliste. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Omroepkleinorkest, Bohême-kwartet en so list. 12.20-3.20 Omroepkleinorkest, accordeon duo en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepdansorkest. 1.502.20 Gramofoonmu ziek. 7.20 Zang. 8.20 Omroepsymphonie-or- kest m.m.v. solist. 10.30—11.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL. 484 M. 12.2-0 Gramofoonmuziek, 1.00 en 1.30 Om roeporkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Gra mofoonplaten. 5.40 Opera „Der Schauspiel- direktor". 6.35, 7.05 en 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.20 Omroeporkest m.m.v. solisten. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gramofoonmuziek. 9.10 Berichten. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Pianovoordracht. 11.05 Berichten. 11.20 Om roepkleinorkest, het Bohême-kwartet en so list. 12.20 Omroeporkest m.m.v. solist. 1.15 Tijdsein. 1.26—2.20 Omroeporkest m.m.v. so list.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9