Het goud van de Lutine. „Voorloopige verblijfsvergunning" voor vreemdelingen Courantenreclame brengt baat De Hoofdstad: -TE KOUDE ZOMER- en te veel regen? De Autostrada Amsterdam—Den Haag komt waarschijnlijk op tijd gereed. Overtredingen van de Arbeidswet De gele staven liggen 18 meter onder den zeespiegel. De schafgraverij op de Wester gronden van Terschelling begint weer. De reusachtige tinbaggermolen „Karimata" van de Billiton Maartschappij is thans bezig pogingen in het werk te stellen, de schatten van het op 9 October 1790 in het IJzergat tusschen Vlieland en Terschelling vergane fregatschip „Lutine" te bergen. Van den naam „Lutine" gaat een magische aantrekkingskracht uit. Dit is immers het be faamde goudschip, dat daar nu al bijna 140 Aan de procureurs-generaal, fungeerende directeuren van politie en alle hoofden van politie, als bedoeld in artikel 1 van het vreemdelingenreglement, is door den admini strateur voor de grensbewaking en den rijks vreemdelingendienst namens den minister van justitie medegedeeld dat het in het voor nemen ligt van den minister om, langs gelei delijken weg, te bevorderen, dat uiteindelijk, elke vreemdeling die zich hier te lande vrij ophoudt voor langeren tijd dan 10 dagen ach tereen - voor visumplichtigen: 2 dagen - en op wiens aanwezigheid men prijs stelt, dan wel wiens''vefblijf dient te- worden aanvaard, in instaat wordt'gesteld om te allen tijde, des- noodig, van zijn geoorloofd oponthoud te 1 kunnen doen blijken, middels vertoon van een aan hem schriftelijk verleende voorloo pige verblijfsvergunning. Houder van een dusdanige nog loopende verblijfsvergunning zal tevens in staat wor den gesteld, om, bij terugkeer na verblijf in het buitenland, weder ongehinderd langs een doorlaatpost binnen te komen. Deze verblijfsvergunning, die bedoeld is van tijdelijken aard te zijn en desgewenscht immer door de bevoegde macht kan worden ingetrokken, zal in beginsel worden verleend door de hoofden van politie, als bedoeld in artikel 1 van het vreemdelingenreglement, ter plaatse waar de vreemdeling vertoeft of verblijf houdt. Zoodra een vreemdeling zich, ter voldoe ning aan een wettelijke verplichting, dan wel om andere redenen, meldt bij, of wordt voor geleid voor een hoofd van politie, als voren genoemd, dient daarvan te worden gebruik gemaakt om hem bedoelde verblijfsvergun ning te verstrekken. De termijn van aanmelding is voor dege nen, die tusschen 1 Maart en 6 Juni zijn binnen gekomen gesteld tot 16 Juni en voor degenen die daarna binnen kwamen of zul len komen, op 10 dagen na aankomst. Volledigheidshalve wordt nog opgemerkt, dat een aanvulling van het vreemdelingen reglement op het stuk van „voorloopige ver blijfsvergunning" bevorderd wordt. Het gouden feest der typografen. HAARLEM Vrijdag. Zooals onze lezers weten zullen ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan der afdeeling •Haarlem van den A.N.T.B. 2600 typografen, die deel uitmaken van de C.B.V. (Commissie ter Bevordering van de Vakstudie) een uitstapje naar Haarlem en IJmuiden maken. We heb ben reeds een en ander aan het programma ontleend. Ter aanvulling kunnen we nog mededeelen, dat tijdens de kranslegging bij het standbeeld van Lourens Coster op de Groote Markt op Zondag, des middags van 2.002.15 uur door den heer H. W. Hofmees ter het carillon zal worden bespeeld. Het orgelconcert in de Groote Kerk, dat door het gemeentebestuur wordt aangeboden zal plaats hebben Dinsdag 14 Juni van 4.00— 4.20 uur. Bekende Amerikaansche adverteerders in couranten schijnen daar wel bij te varen Anders zouden zij ongetwijfeld niet keet op keer hun vertrouwen aan dit reclame medium schenken en zelfs steeds hun budgetten hiervoor verhoogen. Good Year verdrievoudigde vorig jaar zijn budget voor courantenreclame; Pep sodent plaatste 99 meer regels in cou ranten in 1937 dan het voorafgaande jaar Coca Cola 56 meer; Packard Motor Ca Cy. 75 meer; Westinghouse Electrh 76 meer; Colgate-Palmolive 58 meer jaar in het zand van de Westergronden rust, maar door de menschen nog steeds niet ver gieten is. Het was in den nacht van 9 op 10 October 1799, een der vele aan onze kust zoo beruchte „stormnachten", dat het Engelsche fregat schip „Lutine" door de gevaarlijke golven van de Terschellinger Westergronden meege sleurd en tot een krak gebeukt werd. Korten tijd later was het schip met man en muis in de golven verdwenen, zooals de zeeman dat uitdrukt. Bij deze ontzettende ramp lieten niet minder dan 300 personen het leven Later is echter bekend geworden, dat niet allen zijn omgekomen. Op het strand van Vlieland spoelde namelijk op een stuk wrak hout de scheepsklerk aan en van hem kwam men te weten, dat er groote4 schatten in het gezonken schip lagen.De man was echter doodelijk gewond en is spoedig overleden. De „Lutine" bevatte voor een zeer groote waarde aan goud, bestemd voor Hamburgsche bankiers. Bovendien vervoerde het fregat nog de soldij voor de Engelsche soldaten, die in dien tijd op Texel waren gelegerd. Hoeveel goud was er aan boord? Hoe groot de lading van de „Lutine" ge weest is, is niet nauwkeurig bekend, aange zien de desbetreffende documenten bij een brand bij Lloyds in. Londen, die het schip verzekerd had, verloren zijn gegaan. Toch zijn er wel gegevens omtrent den inhoud van het schip bekend geworden en zijn deze juist, dan bevatte de „Lutine" ongeveer twintig millioen gulden aan staven goud en zilver. Ook het officieele document, waarbij koning Willem I in 1821 aan den strandvoogd van Terschelling de concessie verleent om te schatten te bergen, spreekt van een geschatte waarde van twintig millioen gulden. Het spreekt vanzelf, dat deze goudschat op den bodem der zee, op velen als het ware een magnetischen invloed heeft gehad. Het aan tal personen, dat in den loop der jaren ge tracht heeft, 'de zee haar schat te ont nemen, is dan ook bijzonder groot geweest. Poging op poging is gedaan om het goud, dat ongeveer 18 meter diep ligt, te bergen, doch geen dezer gouddelvers heeft veel succes ge had. Wel is er na 1799 af en toe wat goud naai* boven gebracht, maar hét grootste deel van de schat moet nog in het wrak liggen. Is er reeds veel gekaapt? Vijf jaar geleden hebben wij een gedeelte van de bergingspogingen, welke toen door de Terschellinger Bergingmaatschappij Doeksen en Dros, in samenwerking met den uitvinder Beckers uit Gennep werden verricht, bijge woond. In dien tijd heerschte er op Terschel ling een ware goudkoorts. Het goudzoeken bleek namelijk een prachtige reclame voor het aardige eiland te zijn en in dat jaar hadden niet de schatgravers, maar de eilandbewoners een gouden tijd, als gevolg van het groote aan tal vreemdelingen, dat naar het interessante bergingswerk kwam kijken. Wij hebben in die dagen menig gesprek met de gulle eilandbewoners gehad en steeds ging het dan natuurlijk over de „schatgraverij op de gronden"; merkwaardig was echter wel, dat alle Terschellingers, met wie wij in con tact kwamen, zich sceptisch over het ber gingswerk uitlieten. Men had er weinig ver trouwen in, de schatgravers daarentegen wa ren zeer optimistisch, doch later is gebleken, dat de eilandbewoners het bij het rechte eind hadden gehadEr is in 1933 noch in 1934 een korrel goud naar boven gebracht! Ook bleek ons in die dagen, dat de Ter schellinger bevolking er heelemaal niet van overtuigd is, dat het goud nog op de plaats waar de „Lutine" zonk, ligt! Veel, zoo niet alles, zou reeds uit het wrak zijn gehaald. Hierover kan men op Terschelling fantasti sche verhalen hooren over families, die geen cent bezaten en plotseling, zonder dat iemand begreep hoe, schatrijk werden, Ook is het een feit, dat er op Terschelling visschers wonen, die weinig meer uitvaren en toch altijd zeer royaal leven. Wel staat in het Koninklijk Besluit van 1821, waarbij aan den opperstrandvonder van Terschelling de consessie werd verleend om de lading van de „Lutine" te bergen, dat er op het wrak slechts in tegenwoordigheid van dezen strandvonder en drie mede-geïnteres seerden mocht worden gevischt, doch dit schijnt voor de Terschellingers geen bezwaar te zijn geweest heel wat uit het schip te jutten. Wel is het wrak onmiddellijk na de stranding verzand, doch het heeft zich nadien nog eens losgewerkt en toen hebben natuur lijk zij, die er het dichtst bij waren, er van geprofiteerd en dat waren in dit geval voor namelijk de visschers van Terschelling. Ook werd ons in 1933 verteld van een berging met schelpenzuigers, die alleen overdag boven het wrak lagen; in de buurt was echter een berger boven een ander wrak bezig. Deze bleef ook in den nacht op zee en schijnt bij afwezigheid van zijn buurman nog wel eens een bezoek aan diens wrak te hebben gebracht. En met succes! Later behoorde tenminste ongeveer half Terschelling hem toe Het spreekt vanzelf, dat deze verhalen, uit den mond van verschillende eiland-bewoners, niet te controleeren zijn. Officieel is slechts bekend, dat er bij de verschillende bergings pogingen voor ongeveer 1.200.000 geborgen werd, namelijk 1.000.000.— aan goud- en zilverstaven en 200.000.— aan munten. (Nadruk verboden). Den Haag of Amsterdam door CHARIVARIUS De secretaris van de afdeeling Amsterdam van de Horecaf schrijft in. de Groene: ,/Dan blijft Amsterdam slechts de hoofdstad in den zin van de Grondwet", - maar hij moet zich eens een nieuwe editie van dat werkje aanschaffen. In den aanvang dezes jaars verscheen reeds de 9de druk en hij gebruikt nog altijd den eersten, dien van 1814. Daarin las hij (art. 30): „De beëediiging van den Souvereinen Vorst en dé inhuldiging bij de Staten-Generaal zullen plaats hebben in de stad Amsterdam, ala de hoofdstad". Toen was Amsterdam -dus de hoof dstad in den zin van de Grondwet. Helaas, de glorie duurde maar een jaar. De Grondwet van 1815 heeft de woorden „als de hoofdstad" wreedelijk ge schrapt, om te toonen dat zij A. niet meer als de metropolis beschouwde. „Te Amsterdam" heette het toen koeltjes. Maar de Grondwet gever van 1840 gaf den genadeslag. Hij voegde er bits „de stad" aan toe,ter leering van wie mocht meenen dat A. iets hooger dan een andere stad was en in de laatste editie, die van 1938, is deze vermaning blijven staan. De titel zweeft thans gelijk een vliegtuig in het zwerk, en Den Haag heeft er evenveel of meer recht op. zou ik zeggen. Tijdens de Re publiek was die stad de bestendige verga derplaats van de Staten en het Gouvernement van Holland en van de colleges en ambtenaren der algemeene regeering. In de Republiek, meer Bondgenootschap dan Staat, paste het begrip hoofdstad niet; anders ware Den Haag zeker zoo genoemd geweest naar onbetwist baar recht. De basis van het recht op den titel is gebleven, dus Den Haag heeft het recht behouden. Dat er in Amsterdam meer menschen wonen legt geen gewicht in de schaal. Ik zeg niets nieuws als ik constateer dat vele menschen nullen zijn, dus het aan tal inwoners heeft geenerlei beteekenis voor de waardij eener gemeente. En ik wil niet stoken, maar ik begrijp niet dat de Hagenaars genoegen nemen met "het hedendaagsche spraakgebruik, dat Amsterdam de hoofdstad noemt. Want Amsterdam is niet eerlijk aan zijn (of haar, wat is het, De Bruine?) roem ge komen. Het was de Fransche overweldiger die Amsterdam tot hoofdstad decreteerde. Hij wilde er een klein Parijs van maken en ves tigde er in 1806, nadat hij een tijdlang in Utrecht gewoond had, den zetel van het Gouvernement en de hofhouding. De titel is dius een import-artikel en ei; zit een luchtje aan. De Grondwetgever van 1814 heeft blijk baar bij ongeluk Amsterdam als plaats van inhuldiging gekozen, in de war gebracht door Koning Lodewij'k en uit sleur heeft men het maar zoo gehouden. Is het niet merkwaardig dat alle andere regeèringsplechtigheden in Den Haag als zetel der regeering geschieden en het geheele hooge gezelschap voor die eene gelegenheid bij. vergissing voor een dag naar Amsterdam moet verhuizen? Verande ring van de plaats der inhuldiging kan niet zonder Grondwetswijziging tot stand komen, maar overdracht of teruggave van den titel wel. Zoo maar. In de schoolboekjes. En dat zie ik nog aankomen. Want wat zingt de Maagd in Hendrik VI? Glory is like a circle in the water, Which never ceaseth to* enlarge itself, Till by broad spreading it disperse to naught. Dat is: De roem is als een kring in't watervlak, ■Die nimmer onderbroken zich vefgrijotV Tot hij door breede spreiding slink'tot 'T -niets'. Amerikaansche regeering gaat optreden tegen half-militaire organisaties. Tevens onderzoek naar de propaganda door vreemde mogendheden. WASHINGTON, 10 Juni. Naar verluidt zal in de volgende zitting van het congres een wetsontwerp ter tafel worden gebracht, dat den president machtigt alle half-militaire or ganisaties van fascistischen of communisti- schen aard op te heffen. In het voorstel wordt er op gewezen, dat deze organisaties in structies van vreemde regeeringen ontvan gen. Uit betrouwbare bronnen wordt verno men, dat de wet door een nieuwe commissie van het Huis van Afgevaardigden zal worden voorbereid, welke zich tevens met het onder zoek naar de buitenlandsche propaganda in de Vereenigde Staten zal belasten. Van zij den, die deze wet voorstaan, wordt verklaard, dat de wet zich tegen organisaties als de Duitsch- Amerikaansche Volksbond richt, waarvan de leden geüniformeerd zijn en bui tenlandsche vlaggen voeren. (United Press.) EXAMENS. RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZER(ESSEN) TE HAARLEM. Eindexamen 9 Juni. Geëxamineerd 6 candi dates Geslaagd de dames: E. C. Breet, M. Brinkman, A. Gerbranda en C. E. Gottschal. Voor het eindexamen Gymnasium van het R.K. Lyceum voor Meisjes zijn geslaagd de dames Ad. Boom en Nel van de Weyer. Geen der candidaten werd afgewezen; herexamen 1, NIEUWE FISCALE MAATREGELEN DOOR DEN BELGISCHEN SENAAT AANGENOMEN. BRUSSEL, 9 Juni De Senaat heeft thans evenals de Kamer de ontwerpen aangenomen waarin de nationale crisisbelasting hersteld wordt en maatregelen opgenomen zijn be' treffende de douanerechten en accijnzen. De oijtwerpen werden aangenomen met 111 tegen 14 stemmen en 9 stemmen blanco. Seizoensverwachting van de Bilt Het Kon. Ned. Meteorologisch Insti tuut te De Bilt heeft de seizoensver wachting opgemaakt voor den komen den zomer en doet daarover de volgende mededeeling. De berekeningen geven tot resultaat een gemiddeld iets te kouden zomer. Misschien zal alleen de maand Juli te warm zijn. Wat den neerslag betreft, wijzen de berekeningen op een vrij belangrijk te veel aan regen, maar de waarde van deze verwachting is slechts gering. Een .maandyoor^.elling^yopr den. regen,,is niet te geven. ZWO NAAR NOORD WEG AMSTERDAM-S-GRAVENHAGE Gedeelte Amsterdam -Sdssenheim) THANS GEREED EN IN GEBRUIK, creym* EIND JUNI J938 GEREED De autostrada AmsterdamDen Haag komt waarschijnlijk op tijd klaar. Zooals wij reeds bericht hebben ligt het in de bedoeling om het geheele traject eind Juni open te stellen. En thans meldt de' K.N.A.C. ons dat de auto strada inderdaad vermoedelijk einde dezer maand in zijn geheel vooir het verkeer zal kunnen worden opgesteld, zooals dat in de bedoeling heeft gelegen. Van Amsterdam ko mende treft men- momenteel eerst nog een wegvak, waar voorzichtig gereden moet wor den ïi.l. tusschen de brug over de Noordelijke Ringvaart van..-den Haarlemmer-meerpolder en den Spaarnwouderdwarsweg (de weg naar Schiphol)Het verkeer -,in - beide richtingen wordt hier tijdelijk over een en dezelfde baan geleid, omdat - de klinkerbestrating thans wordt vervangen door de definitieve verhar ding van asfaltbeton. Dit leed zal echter zeer spoedig geleden zijn enmen kan dan onge hinderd doorrijden tot den Venneperdwars weg, waar het verkeer van Noord naar Zuid voorloopig- nog den hoofdweg verlaat om over Hillegom of Lisse den ouden weg Haar lem's-Gravenhage te bereiken. Inmiddels is echter ook de verharding van het overige ge deelte in deh Haarlemmermeerpolder gereed gekomen tot aan de brug over de Zuidelijke Ringvaart. Aangezien dezebrug echter nog niet in gebruik -kan worden genomen, is het wegvak nog niet opengesteld. Wel heeft men op Zaterdag 4-Juni nog --dé gelegenheid ge opend voor hét verkeer van-Zuid naar Noord, dus van Sassenheim naar Amsterdam, om reeds gebruik te- maken van een der rijbanen van het vak" tusschen den Lisser- en den Venneperdwa'rsweg". Beurtelings wordt een der rijbanen gesloten gehóuden voor het aanbrengen van de rubber blokken in de ver harding, die ieder der rijbanen in twee stro ken verdoelen. Het verkeer van 's-Gravenhage naar Amsterdam dient dus thans den Lisser- dwarsweg te volgen tot aan de viaduct onder den nieuwen Rijksweg en vindt dan vandaar af tot aan de viaduct over den Sloterweg te Amsterdam bijna 20 K.M. specialen autoweg- voor zich gereed liggen. Ook bij het gedeelte ten Zuiden van de Ringvaart zijn de laatste weken snelle vor deringen gemaakt. De viaduct over de spoor lijn LeidenHaarlem werd reeds in gebruik genomen door de tramtreinen der N.Z.H.T.M. Direct daarop, werd de oude tramlijn, die voor een gedeelte in het. tracé van den nieuwen weg ligt, verwijderd en wérd een aanvang ge maakt met het storten van grond voor de op ritten naar de viaduct nabij de Postbrug Men werkt hier thans met man en macht, zoodat het zich laat aanzien, dat, voordat de geheele weg wordt opengesteld, het Zuidelijk ste gedeelte met viaduct over de spoorlijn in gebruik genomen kan worden. Dit bespaart tenminste het snelverkeer het lange en veel vuldige wachten voor de spoorboomen in den ouden weg. Wanneer men nagaat, dat op dit vak van de spoorbaan op normale werk dagen reeds niet minder dan 136 personen treinen passeeren, kan men beseffen welk een oponthoud het snelverkeer in den loop der jaren reeds bij dit. punt heeft moeten onder vinden. Even ten Noorden van de viaduct over de •.poorbiian zal men den hoofdweg naar Am sterdam aan de rechter zijde kunnen ver laten om onder den hoofdweg door den weg naar Haarlem t.e bereiken. Haarlemsche banketbakker voor de Rechtbank. HAARLEM Vrijdag. „Mijnheer de president, ik ben mis leid". Dat waren de laatste woorden van een Haarlemschen banketbakker die reeds herhaalde malen veroordeeld was wegens overtreding van de Ar beidswet en zich ook thans weer voor dergelijke feiten voor de rechtbank te verantwoorden had. De zaak bleek nogal ingewikkeld, want ver dachte had van verschillende zijden raad ontvangen en blijkbaar was deze hem niet erg best bevallen of wat natuurlijk ook mo gelijk is, had hij dien raad niet nauwkeurig opgevolgd. Hoe het ook zij op Zondag 9 Ja nuari had eenwat hier ingevuld moet worden staat nog steeds niet vast, in de zaak gewerkt zonder dat hiertoe de vereischte ar beidslijst aanwezig was. President tot getuige: Was u op 9 Januari bezig met het opmaken van gebakjes. Getuige: Ja. Pres.: Was. er een arbeidslijst. Get.; Nee. Pres.: Wat was u daar eigenlijk? Get.: Ja ik heb zooveel benamingen gehad, dat weet ik niet meer precies, ik geloof di recteur. Pres.: Dus als eventueel directeur wist u niets van de arbeidslijst af. Wat hebt u tegen den ambtenaar gezegd? Get. Dat ik bedrijfsleider was. De verdediger mr. B. W. Stomps overhan digde den president vervolgens een oprich- tingsacte van de N.V. waarin de zaak in No vember van het vorige jaar is veranderd. De getuige zou dan tot directeur zijn benoemd. Pres.: Wie heeft de statuten opgemaakt? Get. Daar weet ik niets van. Pres.: Wist u of de aandeelen geplaatst waren? Get.: Nee. Pres.: Aan wie gaf u het geld dat u ont ving? Get.: Aan de vrouw van verdachte. Pres.: Feitelijk had u dus heelemaal geen zeggingschap. Pres.: Wist u dan misschien dat de ver eischte verklaring „van geen bezwaar" van den minister niet was afgekomen? Verd.: Nee daar wist ik niets van. Pres.: Nadat u bij de banketbak kerij in dienst bent gekomen werd u benoemd tot directeur, of weet u daar ook niets van? Get.: Ja, dat is dan zeker de mor gen geweest dat ik iets moest onder teekenen. Pres. tot verdachte: Waarom hebt U die zaak niet van de hand gedaan. U kwam ge regeld in botsing met de Arbeidsinspectie. Verd.: Ja mijnheer de president, maar .dat doe je toch zoo gauw niet, zooiets is toch een stuk van je leven. Vervolgens werd nog een 33-jarige winkel juffrouw gehoord, die eveneens op den bewus- ten Zondag had gewerkt zonder dat haar naam op de arbeidslijst voorkwam. In zijn requisitoir stelde de subst.-off. aller eerst vast dat de N.V. is opgericht om niet in aanraking.te komen.met de Arbeidsinspectie. De strafbare feiten, zijn geconstateerd. -Er heeft een juridische h.ergrqepeering ,van de zaak plaats gevonden öm aan de voorwaarden van de Arbeidswet te ontkomen. Worden deze overtredingen begaan door een bakker die nog nooit een overtreding van de Arbeidswet heeft begaan dan is een kleine boete gerechtvaardigd. Als men echter de lijdensgeschiedenis weet die de Arbeidsinspec tie, het kantongerecht en het O.M. met dezen verdachte hebben meegemaakt, dan is het vonnis van den kantonrechter 2x1 dag hech tenis zeker niet te zwaar. Spreker eischte dan ook bevestiging. Mr. B. W. Stomps, verdachte's raadsman, zeide dat hij met het requisitoir mee zou kun nen gaan als de verdachte inderdaad niets anders gedaan had dan moedwillig de Arbeids wet overtreden. Dit is hier echter niet het geval. Verdachte heeft thans zijn zaak ver kocht omdat deze hem over het hoofd ge groeid was. De N.V. was uitsluitend opgericht om werk te verlichten en te zorgen dat alle bepalingen stipt werden nageleefd. Daarom was ook de directeur aangesteld. Verdachte heeft echter verzuimd om den directeur op het hart te drukken er voor te zorgen dat alles nauwkeurig moest worden nagegaan of er iets in strijd was met de Arbeidsinspectie. Moet dit verzuim nu met hechtenis worden gestraft? Op 23 Juni zal de Rechtbank over deze vraag beslissen. VERKOOPINGEN. HAARLEM Vrijdag. In het Notarishuis werd gisteravond geveild: 1. Het café en woonhuis, Lange Veerstraat 30, kooper C. Koning voor f 5010. 2. Huis en erf, Hooimarkt 28, kooper J. M. Akersloot voor f2100. 3. Heerenhuis Nieuwe Gracht 9, kooper A. Verduyn Jr. voor f7600. 4. Woonhuis met tuin, Javalaan 34, Heem stede, kooper J. D. Rigbers q.q. voor f 5800. 5. Woonhuis met garage en tuin, Java laan 32, Heemstede, kooper J. D. Rigbers q.q. voor f7200. 6. Complex woningen aan de Lange Poel laan 20 a zwart, 20 b zwart, 20 rood en 18 c zwart en 7. complex woningen en pakhuis aan de Lange Poellaan nos. 18a zwart en rood, 18 b zwart en rood en '18 c zwart en rood, kooper P. A. Joustra q.q. voor f2335. 8, 9 en 10. Woonhuis en erf, Lange Poellaan 18, woonhuis en erf, Longe Poellaan 16 a en woonhuis en erf,- Lange Poellaan 16, kooper G. J. J. Jacques q.q. voor f4030. 11. Huis en erf, A. L. Dyserinckstraat 96, kooper G. Andriesse q.q. voor f 3570. 12. Huis en erf, Lombokstraat 6, kooper P. J. Stöpetië q.q. voor f3200. 13. Winkel en woonhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning, Spaarnwouderstraat 52, kooper Th. A. Frencken voor f3050. 14. Woonhuis met erf en tuin, Oosterstraat 45, kooper H. A. Dingboom q.q. voor f 3005. AANBESTEDING. HAARLEM Vrijdag. Hedenochtend werd in het Bureel Jans straat 48a vanwege het Departement van Waterstaat aanbesteed: Het uitbreiden van de oeververdediging om de kop van den Stuifdijk op de Hors op Texel. Bij A. was de laagste inschrijver A. P. Daalders, Aannemersbedrijf N.V. te Alkmaar maar voor f 82.900. Bij B. was de laagste inschrijver O, Bosker, Wieringen, voor f 78400

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6