in 't jtod HET SPORTGESPREK Waarom geen tweedaagsche Pinksterwedstrijden tus- schen plaatselijke cricketclubs?; Een voordeel voor spelers zoowel als publiekDe prestaties van onze eerste klassers De waterpolo-competitieDe kansen van D.W.R. en H.P.C.; Jack Hobbs als bowler; Arm Gillingham Het Is de laatste jaren gewoonte geworden, dat de beide cricketteams van H.C.C., die in de eerste klasse uitkomen, de Pinksterdagen benutten voor het spelen van een tweedaag sche onderlinge competitie-match. Ook dit maal is deze wedstrijd bizonder geslaagd en de spanning is er tot de allerlaatste „over" in gebleven. Zulk een tweedaagsche wedstrijd biedt den spelers de gelegenheid, hun spel rustig te ontplooien, wat de kwaliteit van het vertoonde cricket en ook de propaganda zeer ten goede komt. Doch waarom moet een dergelijke ontmoe ting tot Den Haag beperkt blijven? De eerste klasse is uit acht clubs samengesteld, die twee aan twee over vier cricket-centra verdeeld zijn. In de Residentie heeft men H.C.C. I en H, in Amsterdam zetelen V.R.A. en V.V.V., in Rotterdam kunnen V.O.C. en H.D.V.S. als stadgenooten worden beschouwd en in onze stad geven Rood en Wit en Haarlem den toon aan. Het nieuwste snufje voor water sportvermaak komt uit Duitschland en is een soort water tredmolen (of tred-watermolen) gebaseerd op het Rhön-rad principe. Het moet toch mogelijk zijn, over deze ge- hêele linie met: de Pinksterdag tweedaagsche plaatselijke ontmoetingen te organiseeren. Eerstens is het voor de spelers aangenamer, de feestdagen in eigen omgeving te kunnen doorbrengen en ten tweede komt het de be langstelling ongetwijfeld ten goede. Indien men voorts bepaalt, dat deze Pink- stermatches afwisselend op de terreinen der beide betrokken clubs zullen worden gespeeld, kan.men desnoods de wedstrijdpunten dubbel tellen en met één plaatselijke ontmoeting per jaar volstaan, waardoor men een Zondag uit spaart, die voor andère cricket-doeleinden (internationale matches, Telegraafbeker, e.d.) kan worden benut. Verkiest men echter uit een thuis te spelen, dan zou in den vacantie-tijd met den return wedstrijd op een Zaterdagmiddag (bijv. om half drie of drie uur) kunnen worden begon nen, waardoor het karakter van een twee daagsche match behouden blijft. Een dergelijke Tegeling is toch zeker de overweging waard, omdat zij zoowel in het voordeel van de spelers als van het publiek moet worden geacht. In de afgeloopen feestdagen speelde Rood en Wit op den eer sten dag in Amsterdam en Haarlem, daag: daarop thuis. Voor beide clubs ging derhalve een gelegenheid om serieus wedstrijd-cricket te beoefenen verloren, terwijl het publiek 1.1. Zondag niet de gelegenheid werd geboden, in onze stad eerste klasse-cricket te zien. Dat zijn belangrijke factoren, waarmede in ons al te korte seizoen rekening dient te worden ge houden. Rood en Wit en Haarlem hebben het er overigens tot nu toe niet al te best afge bracht en dat, ofschoon beide clubs enkele jongeren in het elftal hebben opgenomen, die, althans wat veldwerk betreft, over het noodige enthousiasme en snelheid beschikken. Bij beide teams is de aanval het zwakke punt, vooral bij Haarlem, daar de „nieuwe1 bowlers nog niet over de routine beschikken, om door variatie van „break" en snelheid het een batsman, die eenmaal ingespeeld is, lastig te maken. De fast-medium bowler Middelink zou m.i. meer succes behalen, als hij uit zijn thans te langen aanloop het juiste profijt wist te trek ken. Hij neemt een tiental voor zijn postuur te kleine passen, waardoor hij op het beslis sende moment geen lichaamssnelheid heeft en dit tekort tracht te ondervangen door een te ruim gebruik van arm-spierkracht. Het ge volg is, dat hij de controle over de richting- veelal verliest en vele ballen zoover aan den off-kant komen, dat ze een goed batsman niet tot spelen (en het geven van slipvang kansen) verleiden. Het veranderen van een eenmaal aange wenden aanloop is echter lang niet eenvou dig, vooralsnog zou het Middelink zijn aan te raden, iets minder vaart achter zijn bowlen te zetten; het aantal moeilijk te spelen bal len zal daardoor evenredig grooter worden en het aantal tusschen „eover-point" en „mid-off" op hem geslagen runs kleiner. Harry de la Mar beschikt over een goede off-break en een regelmatige lengte; het verdient met een zoo uitstekend wicket keeper als Voogd achter de palen aanbeve ling, nu en dan een rechten bal van variee- rende snelheid te bowlen. Bij Rood en Wit heeft Hagenaar thans veel meer richting aan een voortreffelijke bowling actie gepaard, waardoor zijn bowl-en aan ef fectiviteit heeft gewonnen, getuige het g'roo- te aantal wickets, sinds den aanvang van het seizoen door hem veroverd. Behalve Van der Togt is er echter niemand in het team, nu Yates niet geregeld speelt, die hem gedu rende een geheele innings in den aanval kan steunen of hem voor een langdurige periode kan vervangen. De waterpolo-competitie neemt deze week een aanvang en met belangstelling zien wij uit naar de prestaties van onze plaatselijke eerste klassers. D.W.R. en H.P.C. zijn in een sterke afdeeling ondergebracht waarin het IJ zich wel weer geducht zal doen gelden. Voorts zijn Dolfijn en star van de partij en het wil ofis voorkomen, dat beide laatstge noemden in den eindstand de meerderheid van het eerste drietal zullen moeten erken nen. Wellicht, dat H.P.C. en.D.W.R. in de mat ches tegen het IJ voor eem verrassend re sultaat kunnen zorgen maar voorloopig moet er maar weer op worden gerekend, dat de Amsterdamsche club met haar vele interna tionals haar kampioenschap prolongeert. Volgens de berichten maakt het gedegra deerde Haarlem een prachtige kans, met haar verjongd zevental, dat enkele veelbelo vende spelers telt, de verloren gegane plaats in de eerste klasse te heroveren. Laat ons hopen, dat deze berichten niet te optimis tisch zullen blijken te zijn. En voorts moet het aloude H.V.G.B., ondanks een nederlaag in den openingswedstrijd, in staat zijn, een betere positie op de ranglijst te behalen dan vorigen zomer het geval was. Dat is zij aan haar naam als oudste Haarlemsche club ver plicht. Het zal bij velen verbazing wekken, te le zen, dat de groote batsman Jack Hobbs ook als bowler triomfen heeft gevierd. Hoe vreemd dit ook moge klinken, de cijfers spre ken een duidelijke taal. In 1923 prijkte Hobbs' naam aan het hoofd der bowling-gemiddelden met 17 wickets voor 201 runs, average 11.82. Op hem volgde Wil fred Rhodes (Yorkshire) met161 wickets. Op de jaarvergadering van de Football League werd gestemd over de bezetting der laatste twee plaatsen in de beide derde di visies. Zooals men weet moeten de clubs, die op deze plaatsen geëindigd zijn, herkiezing aanvragen, waarover de afgevaardigden der eerste en tweede klassers beslissen. Gil lingham, dat reeds meerdere malen onder aan eindigde, moest haar plaats afstaan aan Ipswich Town, wier manager Scott Duncan (vroeger van Manchester United) alles in het werk heeft gesteld om dit resultaat te berei ken. ROEIEN. HANNES ZONSVELD, DE BOOTSMAN VAN NEREUS, OVERLEDEN. Tengevolge van een noodlottig ongeval is bij de uitoefening van zijn beroep overleden Hannes Zonsveld, in leven bootsman bij de A; S. ;R. V. ,;Nereus". Op dén dag van de Varsity kwam hij met een zolderschuit op den' terugweg Op den dag van de Varsity kwam hij, toen hij met een zolderschuit op den terugweg was van de Boschbaan naar den Amstel, met het hoofd in aanraking met een der bruggen over de Leische gracht, waarbij hij een zware her senschudding opliep waaraan hij thans be zweken is. Meer dan twintig jaren diende hij op onovertrefbare wijze de door hem zoo ge liefde roeisport. Menigmaal vergezelde hij de vertegenwoordigende Nederlandsehe- en Ne- reusploegen naar het buitenland. Het stoffelijk overschot zal Zaterdag 11 Juni a.s. te drie uur op Zorgvlied te Amsterdam ter aarde-worden besteld. ZWEMMEN. HET INTERNATIONAAL ZWEMFEEST VAN H. P. C. Zooals wij reeds meldden zal H. J. C. op Zaterdag 9 Juli een internationaal zwemfeest geven in de Gemeentelijke zwemvijvers „Groenendaal" te Heemstede. Aan dit zwemfeest zal worden deelgenomen door 'n ploeg dames van de Southern Counties Waterpolo Associat-ion.Naar we thans vernemen zullen deze dames op Zaterdag 2 Juli a.s. in ons land arriveeren. Op Zondag 3 Jui zal door deze dames gestart worden te Hilversum (zwemvereeniging De Otter), Maandag 4 Juli te Hillegersberg (S. V. H.), 5 Juli te 's-Gravenhage (Zian), 6 Juli te Sassenheim (Sassenheimsche Zwemvereeniging, 7 Juli te Leiden (Poelmeer) en tenslotte op Zater dag 9 Juli te Heemstede. Op Zondag 10 Juli keert het gezelschap naar Engeland-terug. Na het zwemfeest geeft H. P. C. een soiree In restaurant Groenendaal, waar de „Hot Playing Cracks" H.P.C.'s eigen band voor de dansmuziek za-1 zorg dragen. J. H. KULING. WATERSPORT. WATERKAMP IN FRIESLAND. Waterkampen hebben sinds 1915, toen het eerste, dank zij het initiatief van den heer P. Tjebbes, werd gehouden, altijd een bij zondere aantrekkingskracht op Holland's wa- tersportminnende jeugd uitgeoefend en vooral toen die waterkampen „trekkend" waren, zoo als in 1918, toen met een aantal tjalken en een klipper een varend kamp door Friesland werd gehouden. Thans is het plan, er weer een „trekkend" kamp van te maken, met twee of meer motor schepen, waarin kooien zijn aangebracht, mitsgaders een motorkeukenschip; geheel dus in den geest van twintig jaar geleden. Vertrek op 19 Juli van Amsterdam. Gevaren wordt naar het Sneeker Meer en daar wordt dan op een door de vereeniging gehuurd terrein gekampeerd tot 28 Juli. De meisjes komen per spoor naar Sneek en kampeeren van Juli tot 8 Augustus. Dan varen de meisjes naar Amsterdam en dan is de pret uit. Inlichtingen geeft de heer A. C. Stoel Zandvoort (Boulevard de Favauge la.) MOTORWIELRIJDEN. TERRE1NKAMPIOENSCHAPPEN K.N.M.V. In samenwerking met de Sportvereeniging „Duinrell" organiseert de Kon. Ned. Motor wielrijders Vereeniging, afdeeling Zuid-Hol land, Zondag 12 Juni a.s. terreinraces op het landgoed van den Graaf van Zuylen van Nijevelt te Wassenaar, om het persoonlijk -kampioenschap van Zuid-Holland. Ongeveer honderd renners, waaronder de allerbeste Ne derlandsehe terreincoureurs, zullen elkaar de begeerde kampioenstitels bestrijden. Het geprojecteerde traject is mooier interessanter dan ooit te voren. Door het inlasschen van eenige heuvelklims zullen de rijcapaciteiten van de deelnemers nog meer worden getest op kalmte, beleid, durf en mees terschap en indien de weersomstandigheden dit toelaten, zal een z.g. „droge-sloot-proef" wel een bijzondere waardemeter op dit gebied vormen. De wedstrijden zullen beginnen te 12 uur voor de juniorenklassen en te 2 uur voor de seniores!' Als iemand bevoegd is, over honkbal en den ooruitgang van deze sport in ons rayon te oordeelen, dan is het wel de heer J. H. K u 1 i n g, mede-oprichter van „Haarlem", de oudste plaatselij ke vereeniging, die thans haar 15-jarig bestaan viert. De heer Kuling is niet alleen gedurende 13 V2 jaar voorzitter van deze club geweest, doch bovendien 7 jaar pen ningmeester van den Ned. Honkbal Bond, welke functie hij thans vervult bij de onlangs opgerichte propaganda - vereeni ging ,,de Kieviten" die eenzelfde doel nastreeft als „de Zwaluwen" in de voetbalwereld. „In 1923, toen honkbal alleen nog maar door een 8 a 9-tal clubs in Amsterdam werd beoefend, hadden de leiders van het toenmali ge Kennemer Instituut voor Lichamelijke Opvoeding, de heeren Wieland Los en Hop, de goede gedachte, twee hoofdstedelijke teams uit te noodigen een demonstratie te komen geven, die op een weiland aan den Kenne- merweg te Bloemendaal plaats vond. Helaas waren er slechts drie toeschouwers aanwe zig. „Dit weerhield mij echter niet, door middel van artikelen in de pers de aandacht op de zen tak van sport te vestigen; dit had tot ge volg, dat wij met zeven man de honkbal club „Haarlem" oprichtten. Met moeite kre gen wij er nog enkelen bijwaarna wij ons als lid van den Ned. Bond aanmeldden. ,De eerste oefeningen hadden plaats op het sportterrein aan de Kleverlaan; de voor zitter van den N. H. B., de heer Bleesing was zoo vriendelijk zich met onze training te be lasten. „In het eerste jaar werden we kampioen van de tweede klasse, waarna promotie bij keuze naar de hoogste afdeeling volgde, waarin Haarlem zich steeds heeft weten te handha ven; zelfs werd eenige malen het kampioen schap behaald. Er. werd ook een dames-af dee ling opgericht in de verwachting, dat ook de andere clubs dit zouden doen, doch nadat enkele wedstrijden tegen een negental meisjes van een Middelbare school waren gespeeld, moest de afdeeling wegens gebrek aan tegen standsters worden opgeheven. Haarlem" heeft zich steeds beijverd de honkbalsport te propageeren. Zoo heeft zij de wedstrijden om den Zilveren Bal ingesteld, die Zondag a.s. wederom zullen worden ge- KEGELEN. INVITATIE-BONDENWEDSTRIJD. Van 12 tot en met 19 Juni a.s. organiseert de Alkmaarsche Kegelbond op de banen van het hotel „De Rustende Jager" te Bergen een provinciaal concours. Zondag a.s. te 11 uur v.m. heeft de opening plaats, onmiddel lijk gevolgd door een invltatie-bondenwed- strijd, waaraan zullen deelnemen de Alk maarsche, Amsterdamsche, Haarlemsche, Ke gelbond Hollandsch Noordppnt, Noord-Neder land en de Utrechtsche Kegelbond. Elke bond komt uit met 10 werpers. Voor Haarlem zijn dit de heeren: L. Dost, H. Drupsteen, H. van Duijnen, H. Frantzen, A. ter Horst, J. van Kessel, H. van Rigteren, A. J. Spoor, T. Timmer en N. P. Visser. Reserves zijn: J. Schipper en H. Loerakker. De werpers met een groot aantal suppor ters zullen de reis naar Bergen per autobus maken; het vertrek is vastgesteld op 9.30 uur van het clubgebouw aan de Tempeliersstraat. Het gebit van de Sportbeoefenaren Men schrijft ons: De medische sportkeuring is een instelling, waarvan men reeds geruimen tijd het nut en voordeel, zoowel voor spelers en sportbeoefe naars, als voor wedstrijdorganisatoren en pu bliek erkent. Daarom is het zoo opmerkelijk, dat juist sportbeoefenaars dikwijls zoo veel aan den mond. ontbreekt. Vele van onze vooraan staande voetballers bijvoorbeeld, die prach tig getrainde lichamen bezitten, hebben een gebit, dat in volkomen verwaarloosden toe stand verkeert. Menig tandarts zou daarvan krasse voorbeelden kunnen noemen. Toen in Garmisch van 6 tot 16 Februari 1936 de Vierde Olympische Winterspelen ge houden werden, heeft men in de bladen het bericht kunnen lezen, dat een Nederlandsehe schaatsenrijder niet in conditie was, omdat hij door hevige kiespijn gekweld werd, Een dergelijke mededeeling behoorde toch te denken te geven. Te meer daar men ge makkelijk uit andere takken van sport soort gelijke gevallen zou kunnen aanhalen. Nu mag men toch aannemen, dat de schaat senrijders om nu bij dit concrete voorbeeld te blijven voor zulk een belangrijk sport evenement te voren medisch onderzocht wa- dat de medicus ook een blik in den mond geslagen had, en dat de kwestie van den on- gedisponeerden schaatsenrijder als een on gelukkig toeval moet worden beschouwd. Men moet veronderstellen, dat de bewuste sportsman met een gezond lichaam op reis is gegaan en als onderdeel van dat gezonde lichaam moet ook een gezónd gebit gerekend worden. Tenminste: zoo behoort het te zijn. Men weet welke belangrijke bedragen gemoeid zijn met de voorbereidingen voor groote sport- ontmoetingen, met de reizen naar en het ver blijf in het buitenland. De sportbeoefenaar verplicht zich daartegenover, om alles in het werk te stellen, om in een zoo goed mogelijke conditie te zijn. En daartoe behoort ook een „gesaneerd gebit". Onder saneeren verstaat men, het in ge zonden toestand brengen van het gebit, zoo dat er geen gaten in de kiezen of tanden zijn, en zich geen wortels of resten van wortels in den mond bevinden; verder dat de mond goed gereinigd is, van tandsteen ontdaan en dat een behoorlijk kauw vermogen is her steld. De waarde van het „saneeren" moet nog veel meer ingang, vinden bij het Nederland sehe volk, ook -uit algemeen sociaal-hygië nisch oogpunt. Het behoort bij de kleuters en schoolkinderen te beginnen en zich aldus uit te breiden tot allen, die prijs stellen op een zoo goed mogelijk functioneerend lichaam. Onder deze' laatste categorie vallen ook de sportbeoefenaren. Het is voor den arts op een sportkeurings bureau niet gemakkelijk, dit vlug te consta- teeren. Het zou dus aanbeveling verdienen, de inspectie van het gebit aan den tandarts over te laten, die over de' noodige routine be schikt en dien het slechts luttele minuten kost om den toestand van het gebit vast te stellen. Afkeuren wegens een slecht gebit be hoeft niet plaats te hebben. Immers de mond is gemakkelijker weer in gezonden staat te brengen dan vele andere organen van het menschelijk lichaam. Na het onderzoek van De Poolsche tennisspeelster Jadwiga Jedrze- t den tandarts -behoort dan een deskundig ad- jowska, die het vorig jaar tweede werd in het vies te volgen, Het opvolgen van dat advies enkelspel te Wimbledon en te Forest Hills hoeft geen belangrijke financieele bezwaren VAN DE WEEK. DE OLYMPISCHE DAG. Het programma. Het programma van den Olymplschen dag, die op 26 Juni a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam gehouden wordt, is als volgt samengesteld: 1.301.45 uur: Massale uitvoering gym nastiek van circa 1600 turnsters. 1.45-T-2 uur: Twee series 100 Meter hard- loopen heeren en twee series 100 Meter hard- loopen dames. 2.052.25 uur: Vier series sprint voor ama teur wielrenners. 2.303.15 uur: Eerste helft voetbalwed strijd NederlandNederlandsch Indië. 3.153.30 uur: Pauze. 3.30 uur: Eindstrijd dames hordenloop. 3.354.20 uur: Tweede helft voetbalwed strijd NederlandNederlandsch Indië. 4.20 uur: Eindstrijd 100 Meter dames. 4.25 uur: Eindstrijd 100 Meter*heeren. 4.30—4.40 uur: Halve eindstrijden sprint voor amateur wielrenners. 4.40 uur: 800 Meter hardloopen. 4.45 uur: 1500 Meter hardloopen. 4.50—5 uur: Sprint voor amateur wielren ners om de eerste en tweede en om de derde en vierde plaats. 5 uur: 4x100 Meter estafette da-mes. 5.05 uur: 4x100 Meter estafette heeren. 5.10—5.30 uur: Springconcours voor Neder landsehe ruiters. MOEDER gaat óók mee, een dagje uit! Maar de wasch Schuift toch die zorg en moeite op ONZE schouders, 't Is niets duurder. IJMUIDER WASSCHERIJ SMEILIUSSTRAAT 3» TELEF, 4371. (Adv. tngez. Med.) VOETBAL. De Wereldkampioenschappen in Frankrijk. Morgen de tweede ronde. Voor het verloop van de wedstrijden om den wereldbeker is het jammer, dat de Duitschers, die immers zoo sterk geacht werden, de tweede ronde niet hebben kunnen halen. Maar er staan voor morgen, wanneer de kwart-eind strijden plaats hebben, toch nog een paar stevige ontmoetingen op het programma. We denken hierbij in de eerste plaats aan den wedstrijd Frankrijk—Italië, die te Parijs ge speeld wordt en die wel een record aantal toe schouwers zal trekken, want in de Italianen ziet men weer de winnaars van de finale en de Franschen hebben het voordeel van eigen grond en publiek. Scheidsrechter is dé heer Baert (België). De tweede belangrijke match is Zwitser land—Hongarije, die te Rijssel plaats heeft. Het team van den fameusen Abegglen, dat op zulk een kranige wijze aan Duitschland partij heeft gegeven, schijnt heel wat van plan te zijn. Deze strijd wordt geleid door den Italiaan Barlassïna. Dan zijn er nog de wedstrijden Brazilië— Tsjecho Slowakije te Bordeaux onder leiding van den Hongaar Hertzka en CubaZweden te Antibes (scheidsrechter de Tsjecho Slowaak Christ. Laatstgenoemd land komt dus voor het eerst in actie; het zal ook wel -een rol van be- teekenis gaan spelen. Wanneer morgen wederom wedstrijden na de verlenging met gelijk spel eindigen, wor den ze a.s. Dinsdag 14 Juni overgespeeld. De demi-finales hebben plaats op Donder dag 16 Juni; wanneer die met gelijk spel ein digen, worden ze reeds een dag later overge speeld. Zondag 19 Juni wordt te Parijs de finale om de eerste en tweede plaats gespeeld en de verliezerswedstrijd om de derde plaats te Bor deaux. Finale K.N.V.B,-beker. We herinneren er nog eens aan, dat morgen op het veld van U.V.V. te Utrecht de finale om den K.N.V.B.-beker tusschen A.G.O.V.V. en V.S.V. gespeeld wordt. We wenschen den IJmuidenaren veel succes toe. houden. Dit zijn wedstrijden voor tweede-klas- sers, waaraan ditmaal zelfs een club uit Eind hoven zal deelnemen, wel een bewijs, dat de belangstelling voor honkbal zich over het ge heele land verspreidt. Dit jaar zijn er weer ne gen nieuwe clubs bijgekomen, o.a. te Hilver sum, Utrecht (D.O.S.) en Bussum. „Voorts zijn er de stedenwedstrijden Haar lem-Amsterdam, waarin onze stad aanvanke lijk door het geheele „Haarlem" negental werd vertegenwoordigd, totdat in 1928 H.H.C. werd opgericht. De matches tegen de bemanningen der Amerikaansche oorlogsschepen zijn steeds zeer leerzaam, in den beginne was het een spel van kat en muis, doch langzamerhand slagen onze landgenooten er in aan de Yan kees beter partij te geven. Dan speelt .„Haar lem" jaarlijks een match tegen de General Motor Works Club uit Antwerpen, welke ont moeting op 17 Juni a.s. in onze stad wordt ge houden". „Is er nog meer internationaal contact?" „Tijdens de wereldtentoonstelling te Parijs nam Nederland deel aan het drielanden- tournooi, waarbij het vóór België en Frank rijk als eerste eindigde. Dit zijn de eenige drie landen in Europa, waar honkbal beoefend wordt volgens de oorspronkelijke Amerikaan sche regels. Verder zijn er twee jaarlijksehe matches tegen de Belgen, uit en thuis". „Zijn er specifieke sterke en zwakke punten in het Nederlandsehe honkbal?" „Het is naai' mijn meening een fout in de spelregels, dat er zoo erg veel van het werpen afhangt. Eén goede werper en acht zwakke spelers winnen eerder een wedstrijd dan acht goede honkballers met een zwakken werper. Daarvoor weet ik geen oplossing te vinden; het werpen is te moeilijk, dat is een nadeel van honkbal. Hoe grooter het aantal beoefenaren des te meer kans bestaat er, dat het gebrek aan goede werpers verdwijnt. „Plet honkbal ondervindt echter concurren tie van vele zomer-vermaken, bovendien is de beoefening tot nu toe slechts plezier; de spe lers leven nog niet zoo voor de sport als b.v. voor voetbal. Het voornaamste beletsel voor uitbreiding van het aantal terreinen is wel de aanschaffingsprijs van het benoodigde ma teriaal, dat op ongeveer honderd gulden komt". „Is de ronde vorm van het slaghout geen bezwaar om den bal goed te raken en vooral om dien richting te geven?" „Men moet bedenken, dat de sport in Ame rika door professionals wordt gespeeld, die niet de minste moeite hebben den bal daar heen te slaan, waar ze hem hebben willen. Dat is werkelijk wonderlijk, doch er staat te genover, dat het werpen van even goede kwa liteit is. In ons land speelt het geluk bij het slaan nog een niet te onderschatten rol". „Wordt er door de scholieren ook honkbal .gespeeld?" „Indertijd zijn op initiatief van „Haarlem" wedstrijden voor Middelbare Scholen inge steld, waarvoor, op voordracht van den heer graafland. Rijks-inspecteur voor de Lichame ijke Opvoeding, door den minister van On derwijs een zilveren medaille als wisselprijs CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. De Pinksterdagen hebben aan de Haarlem sche cricketclubs geen winst gebracht: Haar lem verloor thuis van Hermes-D.V.S. en Rood en Wit leed een nederlaag in den uitwedstrijd tegen V.V.V. Gelukkig voor onze stadgenooten speelt het vroeger zoo sterke V.R.A, thans evén slechts. Door de alphabetische volgorde staat dze zelfs op de laatste plaats. Zoowel van Rood en Wit als van Haarlem hadden we een beter resultaat verwacht. De Haarlemmers hadden weer de beschikking over de gebroeders De la Mar; alleen Healy ontbrak. En bij de- Spanjaardslaanclub was zelfs Yates weer van de partij, maar door een ongelukkigen run-out-dood werd te vroeg een einde aan zijn innings van 38 runs gemaakt. En hierbij waren nog wel 2 zessen en 3 vieren! Voor morgen is weer een interessant pro gramma vastgesteld. H.C.C. I, die op het oogenblik de leiding heeft, zij het ook niet onbedreigd, komt bij Rood en Wit op visite en Haarlem gaat naar V.V.V. We hopen van harte, dat beide Haarlemsche clubs succes zul len hebben, des te spannender kan de eerste plaatselijke ontmoeting worden, die Zondag 19 Juni op het terrein aan den Schoterweg plaats heeft. H.C.C. 2—V.O.C. kan ook belangrijk worden, want de Rotterdammers, die dit seizoen al twee maal met innings gewonnen hebben, doen een geduchten gooi naar' het kampioen schap en de krachten van de Haagsche reser ves mogen ook niet onderschat worden. De wedstrijd V.R.A.Hermes-D.V.S. kan moeilijk anders dan een overwinning voor de Schiedammers opleveren. Voor de Overgangsklasse speelt C.V.H. een uitwedstrijd tegen H.B.S. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: H.C.C. 2—V.O.C. V.R.A.—Hermes-D.V.S. Rood en Wit—H.C.C. I. ^■V.V.V.Haarlem. Overgangsklasse: H.B.S.—C.V.H. ExcelsiorQuick (N.) A.C.C.S.C.H.C. Sparta—P.W. Tweede klasse A: Haarlem 2U.V.V. Kampong—A.C.C. 2. Ajax (A.)Rood en Wit 2. R.I.O.—V.V.V. 2. Derde klasse A; C.V.H. 2—Rood en Wit 3. Haarlem 3—V.V.V. 3b. Olympia—Hercules 2. HilversumA.C.C. 3b. V.R.A, 3aKampong 2. V.R.A. 3b—A.C.C. 3a. werd beschikbaar gesteld. Een en ander had i-.nf". crpvnlo' Haf hnnVhal thane nrU- nn Hp ova- r\_J-, OK BOUWens 10 4» 6% POSTDUIVEN. „DE REISDUIF". Uitslag Valkenswaard. Los 8 uur 25 min. Af stand 130 K.M. Eerste prijswinnende duif 9 uur 58 min, laatste prijswinnende duif 10 uur 9 m. J. F. Scherf 1 13, J. J. Kuijk 2 C. Th. Verdonk 3 4 6 20 33 37 43 46, P. Kroon 5 31, H. J. Hand- graaf? _15_ 19 29 39 44 47, Th. A. Heinsbergen heeft op grond van die prestaties der Pool- schen nationalen prijs voor ae beste sport prestatie in 1937 ontvangen. med< e brengen. Er zijn tegenwoordig moge- lijkhL len genoeg, om het .gebit te doen be handelen tot gevolg, dat honkbal thans ook op de exa mens L.O. en M. O. Gymnastiek gevraagd wordt, zoodat nu de onderwijzers en leeraren er goed mede bekend zijn". J. Th. Bakker 11 28 36 38 42. C. v. 't Ende 12 25. P. A. Blomaert 14 32, H. Everts 16 40 48, J. J. Hart 17 21 27, A. in 't Veld 18, P. v. Andel 22, W. Jansen 33 46, N. Wezenbeek 41.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7