HET NIEUWE AVONDBLAD Consumptievisch in de Noordzee moet beschermd. Sonja Henie. 23e JAARGANG No. 190 DONDERDAG 16 JUNI 1938 NMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Ve ets., per maand 52Va cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim 50 alle leden wijsvinger 60 één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk 15.—Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz' ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden IJMUIDEN Regeering neemt maatregelen. Minimum-maaswijdfe in de wet neergelegd. Aanvoerverbod voor visch beneden bepaalde maat. INGEDIEND is een wetsontwerp tot goedkeuring van het op 23 Maart 1937 te Londen gesloten verdrag nopens het vaststellen van een maas wijdte van vischnetten en van mini- mum-maten op sommige vischsoor ten. Van '17 tot 23 Maart 1937 is te Londen een internationale conferentie gehouden van ge volmachtigde afgevaardigden van bij de Noord zeevisscherij betrokken landen, tot. het vast stellen van een maaswijdte van vischnetten en van minimum-maten op sommige visch- soorten. Het doel van deze conferentie, waartoe de uitnoodiging van de Britsche regeering is uit gegaan, is geweest ite geraken tot het inter nationale vaststellen van een bepaalde maas wijdte van vischnetten en van minimum- maten op sommige vischsoorten, ten einde dén stand van consumptievisch in de Noord zee te beschermen. Internationale overeenstemming aangaan de zoodanige beschermingsmaatregelen werd herhaaldelijk door den internationalen raad voor het onderzoek der zee krachtig bepleit, vooral nadat Groot-Brittannië, Duitschland en Denemarken reeds tot het nemen van zulke maatregelen waren overgegaan. Ook van de zijde van belanghebbenden bij het stoomtrawl-visscherijbedrijf is herhaaldelijk aangedrongen op het nemen van maatrege len tegen het noodeloos vernietigen van 011- dermaatsche visch. Vernielen van jonge platvisch. IN welke mate de door onze visschers uit geoefende intensieve platvisch-visscher ij door Britsche en Duitsche visschers met leede oogen wordt aangezien, blijkt uit een in Juli 1936 ingediend rapport betreffende klachten over het in massa vernielen van jonge plat visch door Nederlandsche motorloggers en de kustvisschers in de Duitsche bocht. Voorts is met nadruk de aandacht gevestigd op den waarlijk onhoudbaren toestand ten aanzien van de schelvischvisscherij, welke zoo scherp wordt uitgeoefend, dat in een bepaald jaar geboren visch, die men aan het einde van het tweede levensjaar gaat vangen, na twee jaar bevissching praktisch geen rol meer speelt, daar de visch eenvoudig geen gele genheid krijgt zich voort te planten. Deze omstandigheden hebben geleid tot de overtuiging, dat ons land niet langer achter mag blijven bij de beschermingsmaatregelen, reeds genomen door andere landen, wier vis schers de Noordzee bevisschen. Laat men den tegenwoordigen toe stand bestaan, dan is voor de Neder landsche visscherij met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid te voorspellen, dat het bedrijf nóg ver der zal achteruitgaan, omdat er prak tisch alleen kleine visch zal overblij ven, terwijl er ten slotte ook geen puf meer te vangen zal zijn. Nadeel zal voordeel worden. "ir^E regeering ontveinst zich niet dat maat- regelen ter vermindering der bevissching- ïntensiteit der Noordzee in den aanvang al thans bij sommige categorieën van visschers, bestrijding zullen vinden en voor hen eeniger- jnate storend zullen zijn. Dit aanvankelijk nadeel zal echter, indien de voorgestelde maatregelen het verwachte effect sorteeren, in voordeel veranderd worden, daar alle visschers van de verbetering van den vischstand profijt zullen trekken. In het algemeen belang zal men daar om moeten vasthouden aan de door den internationalen raad voor het onderzoek der zee voorgestelde maat regelen, die op de in Maart 1937 te Londen gehouden conferentie werden vastgesteld. Deze maatregelen zijn het resultaat van een compromis, dat beoogt de moeilijkheden, welke in den aanvang wellicht voor de kleine kustvisschers uit de voorgestelde maatrege len zullen voortvloeien, zoo gering mogelijk te maken, maar aan den anderen kant het be drijf tegen zich zelf te beschermen door den te zwaren druk, door de visscherij op den vischstand uitgeoefend, te verlichten. Naar het oordeel der regeering zijn er slechts twee maatregelen, die met betrekking tot de bescherming van den vischstand in de Noordzee in aanmerking kunnen komen. 1. Regionaal beperken of geheel, verbieden van iedere trawlvisscherij. 2. Maaswijdte van het trawlnet vergrooten en minimummaten voor bepaalde belangrijke vischsoorten vaststellen, beneden welke maten de betrokken visch niet aangevoerd mag woi- den De eerste maatregel is in den raad uitvoerig besproken, maar door beslisten tegenstand van de B. T. F. (British Trawler Federation) heeft men van dien maatregel ten slotte moe ten afzien. Ook een deel van onze visscherij zou door zoodanigen maatregel ernstig wor den geschaad. Daarom heeft men in de laatste tien jaren meer aandacht gewijd aan het sparen van jonge visch door het vergrooten der mazen en door het vaststellen van minimummaten. In dit verband wordt opgemerkt, dat reeds op 1 Januari 1937 een in het crisis-zeevisch- besluit 1936 opgenomen bepaling in werking is getreden, krachtens welke de maaswijdte van netten, waarmede de trawl- of snurre- vaadvisscherij wordt uitgeoefend, tenminste 7 cm. moet bedragen. Op het stuk van de mi- nimummaaswijdte der netten komt bet ter goedkeuring aangeboden verdrag derhalve met de reeds bestaande nationale wetgeving overeen. Aanvoerverbod. ergrooting der mazen geeft ten minste aan rondvlsch eenige kans te ontsnappen, maar voor plat visch helpt zulke vergrooting niet veel. Wil men de laatste categorie sparen, dan zou men de mazen zoo groot moeten nemen, dat ook marktwaar dige rondvisch en tong voor den visscher verloren zouden gaan. Daal de jonge platvisch, met name schol, op bepaalde ondiepe plaatsen voor komt, moet men wel door een aan voerverbod van beneden een bepaalde maat blijvende visch de aanleiding om op dergelijke plaatsen te vis- schen, wegnemen Naar de meening der regeering moet tegen over de bezwaren der tegenstanders, die deels overdreven, deels onjuist zijn, den doorslag geven het feit, dat de in het verdrag neerge legde maatregelen in het algemeen belang noodzakelijk zijn. Uiteindelijk zullen allen, die de zeevischerij uitoefenen, van deze maat regelen profijt hebben. Voor degenen, die de groote trawlvisscherij uitoefenen, is verbe tering van den platvischstand dringend nood zakelijk. Doch ook de kleine kustvisschers zullen ten slotte van deze maatregelen pro- fiteeren, daar zij meer marktwaardige visch zullen vangen en dus een hoogere besom ming dan voorheen zullen maken. Groot ge wicht leggen hier ook in de schaal de inter nationale, bij de Noordzeetrawlvisscherij be trokken belangen, ten aanzien waarvan Ne derland naar de meening der regeering zeer zeker groote verantwoordelijkheid heeft. Van zeer groot belang is ook de bescherming van de schelvisch. Zooals in de practijk is geble ken, wordt de schelvisch reeds beschermd door de voorgeschreven minimufhmaaswijdte der netten van 7 cM. Door het treffen van de in het verdrag neergelegde maatregelen zal een einde komen aan de klacht der han delaars, dat men geen schelvisch van be hoorlijke afmetingen bij de aangevoerde vangsten aantreft. Eendenhouderij kan zonder puf. TPjj at de puf, welke thans wordt aangevoerd, voor de instand houding der vischmeelfabrieken en der eendenhouderij en noodzakelijk zou zijn, kan de regeering niet onder schrijven. De eendenhouderij en kun nen ook andere voederstoffen dan puf gebruiken. De vischmeelfabrieken in Duitsch land en Groot-Brittannië betrekken haar grondstof uit afval van markt- visch en de regeering ziet niet in, waarom dit hier te lande niet even zeer mogelijk zou zijn. DE EERSTE SCHEVENINGSCHE HARING- LOGGER AAN DE MARKT. Na een reis van 14 dagen was Woensdag middag de eerste iScheveningsche haringlog- ger SCH 181 schipper A. Roeleveld van de reederij S. Taal, aan de markt met een vangst van 73 kantjes haring. De kwaliteit der haring was zeer goed. De prijzen waren van f 57 tot f 65, kloeker soort f 42 tot f 50 per kantje. Van dezelfde reederij vertrekt een tweede schip SCH 198 schipper J. de Ruiter a.s. Dinsdag 21 Juni ter haring vangst. Netten van een Deenschen motor- kotter door een Scheveningschen De Deensche motorkotter Vesta, die dezer dagen te Esbjerg binnenkwam, rapporteerde dat door een Nederlandschen motorlogger zijn netten afgevaren waren. Het was der beman ning gelukt te constateeren, dat de logger in Scheveningen thuisbehoorde. Van het geval is aangifte gedaan bij de autoriteiten en nu zal getracht worden, voor de geleden schade eenige vergoeding te verkrijgen. „Zijn laatste commando'' Spannende films in Thalia. Morgenavond vertoont Thalia als eerste hoofdfilm „Zijn laatste commando". Als wij het karakter van deze film voor U zouden moe ten omschrijven, zouden wij dit misschien het beste kunnen doen met den slagzin waarmee „Zijn laatste commando" in Amerika werd ge lanceerd: „De Bengaalsche lanciers van de zee". Ook in deze film domineert het manne lijke element, de vaderlandsliefde, het plichts gevoel, en de trouw tot in den dood. Ditmaal zijn het echter geen ruitërsoldaten, doch jon gens van de marine die wij in hun dagelijks doen en laten gadeslaan, van wier gevoel voor humor en plaaglust wij genieten en wier pit en mannelijkheid wij bewonderen. Interessant is het, de combinatie Sir Guy Standing-Ri chard Cromwell, de vader en zoon uit „De Bengaalsche Lanciers", in deze film in een an deren vorm weer terug te vinden. Diverse an dere jonge spelers vormen met dit tweetal een prima rolbezetting, waarbij Sir Guy Standing ditmaal de eigenlijke hoofdrol vervult. Zonder dat ons woeste gevechtstafereelen worden voorgezet, groeit de figuur van den door hem uitgebeelden kapitein Fitzhug in de laatste acten uit tot een heldenfiguur, doordat met een treffende vondst gebruik is gemaakt van de mogelijkheden die de film biedt. Al met al een film, waarin grootsch spel en een kundige regie vallen te bewonderen, en die zonder eenigen twijfel rechtstreeks zal spreken tot liet hart van ons zeevarend volk. Als tweede hoofdfilm vertoont Thalia „Mil- lioenen-Baby" met Warren William in de hoofdrol. De emotionele geschiedenis van een baby, onschuldig slachtoffer van een strijd tusschen liefde en hebzucht. Britsche invoer van viscli. In 1937 10378000 of 10 proc. meer dan in 1936. The Fishing News wijdt een hoofdartikel aan den Britse-hen invoer van visch in 1937. waarvan de cijfers dezer dagen gepubliceerd zijn. Weinig belanghebbenden bij de visscherij industrie zullen geweten hebben, hoe groot deze invoer is geweest, schrijft genoemd blad. De waarde van de versche visch in 1937 door Britsche visschersvaartuigen 111 Britsche ha vens aangevoerd bedroeg 11.933.000 en de hoeveelheid visch, zoowel versch als geconser veerd, in het Vereenigd Koninkrijk in 1937 in gevoerd bedroeg 10.378.000 of 10 proc. meer dan in 1936. Zalm in blik was het voornaamste invoer product; dit artikel vormde bijna de helft van den totalen invoer n.l. 4.432.300 en het is vermeldenswaard, dat Japan, niet bepaald een vriendelijke buur, het leeuwenaandeel had, n.l. 1.602.808 of met inbegrip van bevroren forellen, pilchards, kreef enz. in totaal 1.990.253 tegen 1.530.000 in 1936. Canada staat onder aan de lijst van leve ranciers van zalm in blik, hetgeen blijkt uit de volgende cijfers: Japan: 1.602.808, Sovjet Rusland 1.074.686, Vereenigde Staten van Amerika 1.065.974 en Canada.... 786.417. De invoer van zalm uit Rusland was 60.000 grooter dan in 1936; bovendien zond dit land nog voor 253.900 kreeft. Hiervoor nam Rusland van Engeland slechts 14.700 cwts. pekelharing ter waarde van 6615 tegen 129.194 cwts. ter waarde van 64.675 in 1936. Uit Noorwegen werd ingevoerd voor een waarde van 1.706.319. De staking in het visscherijbedrijf. Vlaardingsche politie moet bij het vertrek van een logger ingrijpen. Ondanks de staking, welke de Roomsch- Katholieke en de Centrale Bond van Trans portarbeiders in het Haringvisscherijbedrijf hebben geproclameerd, nemen ruim derti|_ Katwijksche loggers aan de drijf netharing- visscherij deel. De bemanningen van deze schepen varen op een loonregeling, welk is vastgesteld door de reedersvereeniging voor de Nederland sche harïngvisscherij en verdienen in verband met den geringen aanvoer van de „Holland- sche nieuwe", hooge gages, terwijl de betrok ken reederijen de winst in een gemeenschap pelijke kas storten. De stakers stellen bij het binnenkomen of vertrek der loggers steeds pogingen in het werk de bemanning der schepen over te ha len het werk neer te leggen. Wanneer zulks niet gelukt, tracht men meestal langs minder vriendschappelijken .weg dit doel te berei ken. Dit is ook Woensdagmiddag geschied, Toen de „Katwijk 58"" uit Vlaai-dingen naar zee wilde vertrekken, hadden zich ruim twee honderd stakers bij dit schip verzameld. Zij trachtten door scheldwoorden en het werpen met steenen de opvarenden tot andere ge dachten te brengen. De politie greep evenwel in en veegde met gummistokken en sabels de haven schoon waarna de logger ongemoeid de reis naar zee kon aanvaarden. ENGELSCHE MOTOR VOOR EEN NEDER LANDSCHE REDDINGBOOT. De Zuid-Hollandsche Redding Mij. heeft wederom bij Parsons Engineering Co. Ltd. te Southampton een ruwoliemotor besteld van 1020 P.K. bestemd voor een reddingboot. De motor zal gekoeld worden door middel van gesloten circulatie waarvan de circulatie- pijpen langs de kiel zijn gebouwd. Hierdoor is het mogelijk den motor te star ten en te laten draaien, terwijl de boot op de helling staat. (De vermaarde schaatsenrijdster Sonja Henie heeft in haar eerste jaar als filmactrice 42000 pond sterling verdiend.) Tweeënveertig duizend ponden, Meer dan drie-en-halve ton, Nou, dat geld is gauw gevonden, Voor een ster die pas begon. Door haar ijzig kunstig schaatsen, Bracht zij lang 't publiek in vuur, Op het ijs in alle plaatsen, Sloeg zij menig prachtfiguur. Op haar schaatsen gleed zij gladjes In het filmsche paradijs, Vol van schatjes en vankatjes E11 ook daar was het weer prijs. Welk een prijs, dat kan nu blijken, Uit haar financiëelen staat, Die zij trotsch k.ui laten kijken, Als een volle pondenmaat. Sonja heeft ons lang betooverd, Als een ster op 't gladde vlak, Zij heeft nu de film veroverd, Met al even groot gemak In het licht der film, hoe fel ook, Vond zij weer een eigen plaats, In dit zeer verschillend spel ook, Slaat zij weer een knappe schaats. Santpoort. De ontmoeting vindt plaats op het laagste punt van het „stroomgebied" nl. in de Meervlietstraat nabij de weide. Van dit knooppunt af worden de rioolstof- fen naar het Noordzeekanaal gevoerd, het geen echter niet kan geschieden dan met be hulp van een pompinstallatie. Deze pompin- stallatie zal gebouwd worden op de weide, zoodat deze oude weide, die eeuwenlang met haar ongerept groen de trots van Velsen is ge weest, ook al niet ontkomt aan de vele „in drukken", die. het rioleeringswerk op zoovele plaatsen in onze gemeente heeft achterge laten. Handelsavondschool en Midden standsdiploma. De prijzen van steenkolen voor stoomtrawlers. Kwestie door Kamerleden besproken. Volgens het verslag over het betreffende wetsontwerp waren sommige leden van de noodzakelijkheid van verlenging ..dezer con- tingenteering niet overtuigd. Dat de regeering niet meer in staat zou zijn zoo noodig op kor ten termijn in te grijpen wanneer de contin- genteering werd opgeheven, ontkenden zij in ieder geval ten stelligste. Enkele leden vestigden voorts de aandacht op de moeilijkheden, welke de Nederlandsche visscherij, voorzoover deze met stoomschepen' wordt gedreven, ondervindt ten gevolge van de hooge kolenprijzen. De prijsverhooging voor steenkolen sedert 1936 is grooter dan met de waardedaling van den gulden zou overeenkomen. Het ligt op den weg der re geering, aldus deze leden, maatregelen te nemen, teneinde de kolenprijzen weer lager te doen worden. Onjuist achtten zij het ook, dat ten aanzien van de kolenleverantie voor de stoomvisscherij dezelfde prijzen gelden als voor de binnenlandsche industrie. Huns in ziens behoort de visscherij te worden behan deld op denzelfden voet als de zeescheepvaart. Ook de visschersschepen verbruiken hun ko- lenvoorraad immers grootendeels buitengaats. „TAAK EN PLICHT". Voor de eerste maal sedert het bestaan van het Oud-Katholiek Verbond van Vakver eenigingen is het orgaan van dit Verbond in een ander kleed gestoken, terwijl het thans den naam voert van „Taak en Plicht". Het Juni-nummer van dit orgaan is nu voorzien van een sprekenden kop, waarin de vier aangesloten bonden van fabrieks- en transportax-beiders-, bouwvakarbeiders, me taalbewerkers en handels-, kantoor- en win kelbedienden op goede wijze tot uitdrukking zijn gebracht. Het ontwerp voor dezen kop werd ge maakt door den heer K. Zwaan te IJmuiden terwijl de heer H. Bruggink te Amsterdam de bewerking van 't schetsplan en het maken van het cliché ten uitvoer bracht. Deze laatste zorgde ook voor de kleine cliché's boven de kolommen voor een be paalde vakgroep bestemd of wijzende op be paalde onderwerpen. Zoo is een goede serie teekeningen ontstaan, die het uitstekend doet". VELSEN De rioleering in Velsen. Hoofdriool door de weide bij de Meervliet straat wordt aangelegd. Door het frischgroene, weelderige gi-as van de weide nabij de Meervlietstraat, waarop men uit de eerste woningen van den Driehuizer- kerkweg zulk een mooi uitzicht heeft, kruipt een dikke bruine slang. Ei-gens anders ligt nog een reusachtig sex-pent. Ze teekenen zich scherp af tegen het grasveld, waai'door zij zich een weg banen. Gevaarlijk zijn ze niet, want deze reuzenslangen zijn niet anders dan de buizenleiding van de draineering van deze weide, waarin sti-aks de eei-ste spade gestoken zal woi'den voor de sleuf ten behoeve van het laatste hoofdiüool. Want het groote ondergrondsche kana- lennet, gevormd door eenige „hoofdvaarten" en voorts door tal van zij-pijpen de bouw waarvan een groot aantal werkloozen en ver der de rest van de bijna 48000 inwoners van onze gemeente nu al een tweetal jaren heeft bezig gehouden, nadert zijn voltooiing. Het gedeelte dat nu onderhanden genomen wordt, vormt de verbinding tusschen het van IJmuiden komende hoofdriool en dat van Belangrijk nieuws voor winkeliers. In dit blad vindt men de advertentie voor de Handelsavondschool. Ook staat er de adver tentie voor den cursus ter opleiding voor het Middenstandsdiploma. Tusschen deze twee cursussen bestaat verband. Aan den cursus voor het Midde'- -andsdi ploma wordt weer een eenjai'ige spoedcui-sus verbonden voor hen, die op 1 Juli 1938 min stens 25 jaar zijn en minstens 5 jaar in eenige detailhandel, ambacht of kleine nij verheid zijn werkzaam geweest. Allen, die eens zelf een zaak willen openen, als leider in een zaak willen optredeir of van zaak willen veranderen enz., zullen langzamer hand wel gehoord of gelezen hebben, dat voor velen dit diploma als eisch wordt gesteld o.a. voor slagers, bakkérs, kruideniers, boek handelaars, voor de schoenenbranche, voor het auto- en garagebedrijf. Vele andere branches zullen wellicht spoedig volgen. Nog slechts éénmaal na dezen cursus wordt de gelegenheid opengesteld, om een derge- lijken spoedcursus van een jaar te volgen. Daarna is dit afgeloopen en zal men een volle- digen cursus van 3 jaar moeten volgen. De middenstanders moeten zich daarom niet te lang beraden, doch zich nu reeds opgeven voor den spoedcursus. D,e driejarige cursus is bestemd voor hen, die'reeds eenige jaren geleden de lagere school hebben verlaten en geen of bijna geen onderwijs meer hebben genoten. Zij zullen 17 jaar of ouder moeten zijn en niet in de ter men vallen voor den spoedcursus. Voor de jongeren, die juist de lagere school verlaten, is deze cursus niet bestemd. Voor hen zijn er andere en betere wegen. Het beste is, dat zij' een U.L.O.-school gaan bezoeken, het U.L.O.-diploma behalen en dan alleen het derde leerjaar van den middenstandscur sus volgen. Zij krijgen dan een betere basis en veel meer algemeene ontwikkeling. Vei-keert men echter in de omstandigheid, dat men zijn kind overdag in de zaak niet kan missen, of dat het mee moet helpen, de in komsten van het gezin te vergrooten, dan wordt men sterk aangeraden, hen eerst de driejarige Handelsavondschool te laten be zoeken. Ook hier wordt gestreefd naar meer algemeene ontwikkeling wat voor het verdere leven, zoowel van den zakenman als van den kantoorbediende, van groot belang is. Het schoolgeld is hier bovendien geregeld naar het inkomen der ouders of verzorgers. Na deze drie jaren worden ook zij, die het diploma van de handelsavondschool hebben behaald, tot het derde leerjaar van den cursus voor het middenstandsdiploma algemeene handelskennis toegelaten. Hiei'bij wordt opgemerkt, dat het in de be doeling ligt, het eerste- en tweede leerjaar van den Middenstandscursus geleidelijk op te heffen. Deze leerjaren worden slechts ge handhaafd, zoolang er voldoende deelneming is van hen, die minstens 17 jaar oud zijn. Wenseht men nadere inlichtingen, dan kan men zich wenden tot de adressen in de adver tenties genoemd. SANTPOORT RINGRIJDEN EN HARDDRAVEN. Naar we vernemen, ligt het in de bedoeling van het bestuur der Harddraverij-vereeniging „Santpoort en Omstreken" de jaai'lijksche harddraverij op Donderdag 4 Augustus a.s. te doen plaats vinden. Het traditioneele ringrijden zou dan op 6 Augustus d.a.v. gehouden worden. TURNVEREENIGING „SANTPOORT". In overleg met het Kringbestuur en de Technische Commissie van den K.T.K. orga niseert het bestuur van T.V.S. op Zaterdag 9 Juli des namiddags 2 uur op het terrein van R.C. „Brederode" spel wedstrijden voor adspi- ranten. Deze zullen gehouden worden in 4 groepen, n.l. voor meisjes van 11 tot en met 13 jaar slagbal, en voor meisjes van 14 tot en met 15 jaar kastie. Voor de jongens zijn dezelf de leeftijdsgrenzen en dezelfde spelen vast gesteld. Wachtmeester der Koninklijke Marechaussee vrijgesproken. De Krijgsraad te 's-Hertogentioseh heeft Woensdag vonnis gewezen in de zaak tegen den wachtmeester der Koninklijke Marechaus see te Terneuzen, beschuldigd van het mis drijf. bedoeld bij art. 248 bis van het Wetboek van Strafrecht. De Krijgsraad verklaarde het ten laste ge legde niet wettig en overtuigend bewezen en sprak den beklaagde vrij daarbij de zaak verwijzende naar den tot straffen bevoegden commandeerenden officier. Vorige week Woensdag eischte de auditeur militair tegen beklaagde drie maanden ge vangenisstraf, met aftrek van voorarrest.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1