Bruintje Beer? Het B ommengevaar. N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF N.V. Bleeker's Manufacturenhandel Dit is een onpleizierig onderwerp en het spijt mij dat ik er nog eens op terug moet komen. Maar het is wel heel moeilijk bewon dering te voelen voor het regeeringsbeleid in zake de luchtbescherming. Men krijgt den indruk dat Den Haag eigenlijk zelf niet meer weet wat het wil. Het laat een heele verzame ling gemeenten, die niet over de middelen be schikken om zelf noemenswaardige maat regelen te nemen, aan zijn lot over, belooft weinig voor de overige en trekt zich vrijwel niets aan van de Vereeniging voor de Lucht bescherming, tot dusver afgescheept met een subsidietje van f 12000. Met het gevolg dat deze vereeniging in haar orgaan, het tijd schrift „Luchtgevaar" tot de slotsom komt: „Het standpunt der regeering verdient als ge heel ernstige bestrijding". Dat ziet er niet mooi uit. In alle mogelijke andere landen is de zaak van de Luchtbe scherming ernstig ter hand genomen, zijn zeer groote bedragen daarvoor uitgetrokken en ettelijke maatregelen genomen. Dit geldt ook voor de ons omringende landen, met name voor de beide grootmachten waartus- schen wij in liggen. Het is niet bekend hoe veel Duitschland aan deze zaak besteedt, maar wel dat het veel is en dat men een groo te organisatie heeft opgebouwd. Ten aanzien van Engeland weten wij dat het alleen voor de luchtbescherming vijfenzeventig millioen gulden op zijn begrooting van dit jaar heeft uitgetrokken en dat het eveneens een groote organisatie op touw heeft gezet. Onze Zuide lijke buren, de Belgen, hebben er in elk geval al zeer groote sommen aan besteed. Het merkwaardige nu is, dat de Nederland- sche regeering zich op een van deze huur lieden geheel afwijkend standpunt plaatst. Hoe men haar mededeelingen ook beschouwt: het is duidelijk dat zij voor de zaak heel wei nig over heeft. De kern van haar inzichten ligt blijkbaar in de volgende mededeelingen: „De Regeering stelt zich op het stand punt, dat de bescherming van de burger bevolking tegen aanvallen uit de lucht in de eerste plaats moet worden gezocht in de actieve luchtverdediging door vol doende luchtdoelgeschut en een behoor lijke luchtmacht. Wie bescherming geeft tegen oorzaken, geeft bescherming tegen gevolgen. De bescherming, welke door een actieve luchtverdediging wordt verkregen, zal evenwel nimmer volstrekte veiligheid kunnen verschaffen: men zal steeds re kening moeten houden met de mogelijk heid, dat luchtaanvallen zullen slagen, zij het ook dat deze belemmerd worden door de actieve luchtverdedigingsmidde len en daardoor in hun uitvoering wor den beperkt". En dan volgt een opsomming van hetgeen de regeering dan wèl noodig acht voor passie ve luchtbescherming. Het is niet veel en het Is vaag. De voorziening van de bevolking met gasmaskers blijft problematisch, het personeel van „belangrijke instellingen en bedrijven, welke tot eiken prijs in werking moeten wor den gehouden" krijgt alleen schuilkelders en verder moeten we maar zien dat we ons in „schüilloopgraven" en met gasmaskers, als we ze hebben, geïmproviseerde middelen ter be scherming der ademhalingsorganen en gas- diehte dichtplakkerij van onze deuren en ra men (voor zoover we in huis blijven) bescher men. Omtrent het volksgasmasker hooren we opnieuw dat er „voorbereidingen worden ge troffen". Ja, maar hoe lang duren die nu al, hoeveel zullen er worden verstrekt, wanneer en onder welke leiding zal ermee worden ge oefend, hoeveel zullen ze kosten, zal ieder ge zin ze'zich kunnen veroorloven? Na jaren we hebben daar vroeger heel andere dingen over te slikken gekregen wordt nu erkend dat er tegen brandbommen weinig of geen bescherming is te verleenen. Dezerzijds is daarin ook nooit geloofd, maar ik herinner mij verontwaardigde ingezonden stukken van deskundigen toen ik dat schreef. Dan zal dus de organisatie van branden- blusscherij en andere hulpdiensten op den voorgrond moeten staan en voor het platte land en de kleinere steden zal in het alge meen meer de organisatie dan de technische voorziening moeten worden nagestreefd. Be langwekkend ofschoon niet bemoedigend. Maar wanneer wordtdaar nu eens serieus, aan begonnen? De jaren vol oorlogsgevaar volgen elkaar óp, maar we vorderen niet. Nu kom ik terug op de beide hierboven aan gehaalde alinea's uit de regeerings-mededee- lingen. Het is ons allen bekend dat in geval van een Europeeschen oorlog het groote ge vaar voor ons ligt in een conflict tusschen de grootmachten Engeland en Duitschland, waar- tusschen wij in leven moeten trachten te blij ven. Wie van beide nu ook onze tegenstander wordthij heeft in elk geval een veel groo- tere luchtmacht dan wij. Ik vraag mij derhalve af of de regeering in ernst is als zij zegt: „Wie bescherming geeft tegen oorzaken,1 geeft bescherming tegen gevolgen" en daaraan toevoegt: „Men zal steeds rekening moeten houden met de mogelijkheid, dat luchtaan vallen zullen slagen". Het wil mij toeschijnen dat die mogelijkheid in ontstellenden mate aanwezig zou zijn, groeiend tot zekerheid en dat voor een ernstiger toon. over dit onder werp eenige reden bestaat. Het hoofd der Haarlemsche Luchtbescher ming, de Commissaris van Politie, weet niet hoe hij in korten tijd behoorlijke schüilloop graven in een stadscentrum moet maken. Hij merkt ook op dat de bodemgesteldheid in sommige stadsdeelen dusdanig is, dat men al bij het graven van een sleuf van iets meer dan -en halve meter diepte in het grond water zit. En dijken maken? In een stad en dan in korten tijd? Ik weet niet wanneer deze zaak in de Ka mer aan de orde zal komen. Maar het mag wel eens spoedig gebeuren. En er mag wel eens scherpe aandrang door alle betrokken instanties op Den Haag worden uitgeoefend. Ook door de gemeentén. Want deze zaak wordt kennelijk niet serieus behandeld en sleept eindeloos voort zonder dat wij begrip krijgen van hetgeen men werkelijk zal gaan doen. R. P. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK. Romerkerkweg 87 Telef. 3421 (Adv. Ingez. Med.j BEVERWIJK Keimemers-combinatie—V. S. V.- combiiiatie (3—1) Vele toeschouwers en een aardige wedstrijd. Gisteravond werd voor de tweede maal een zomeravondwedstrijd gespeeld tusschen een combinatie van de eerste drie elftallen van Kennemers en een combinatie van V.S.V. De talrijke toeschouwers in het Sportpark heb ben van een aardigen wedstrijd kunnen ge nieten. Na den a'ftrap is V.S.V. steeds meer aan vallend, maar de verdediging van Kennemers is in een prima vorm. Met de enkele schoten, die gelost worden, weet Van Urk wel raad, hoewel hij eenige keeren niet over pech te klagen had. De Kennemers probeeren het met snelle aanvallen, welke gevaarlijker zijn dan het overwicht van V.S.V. De Kennemersrechts- buiten Van Luin wist uit een van deze uit vallen met een hard schot aan zijn club de leiding te geven (10)De rust komt met onver anderden stand. Na de rust pakken De Kennemers de zaken energieker aan. Vooral Zoontjes blonk in deze periode uit. Van Luin weet een corner in doel te werken (20). Veel kansen worden hierna door de voorhoede van Kennemers verknoeid, terwijl aan den anderen kant Van Urk eenige malen'goed ingrijpt. Boom weet na goed sa menspel den V.S.V.-doelman met een hard schot te passeeren (30). Tenslotte gelukt het den middenvoor van de bezoekers den achterstand te verkleinen. Einde 31. De Kennemerscombinatie bestond uit de volgende spelers: Doel: Van Urk.. Achter: De Boer en Balder. Midden: P. Versluis, Vessies en Zoontjes. Voor: Van Luin, Rol, Boom, C. Steenbeek en P. Bleeker. Gaat Ds. Krijger naar IJssel- moncle? Bijzonderheden over de vergadering van den Chr. Nat. Werkmansbond. De plaatselijke af deeling van den Christe- lijken Nationalen Werkmansbond heeft gis teravond in het Ned. Hervormd Vereenigings- gebouw aan de Oosterwijkstraat een ledenver gadering gehouden. Na het zingen van Gezang 43 vers 1 ging de -voorzitter, de heer J. van der Ploeg, voor in gebed, waarna hij het derde hoofdstuk .las van het Evangelie van Johannes. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven, betreffende het afscheid van den bonds voorzitter. Naar aanleiding van een verzoek op een der vorige vergaderingen gedaan werd besloten om op a.s. Zaterdagmiddag een fietstocht te organiseeren naar de Provin ciale duinen te Castricum. Het vertrek werd vastgesteld op nam 2.30 uur, vanaf het Ver- eenigingsgebouw. Hierna werden de notu len gelezen en onder dankzegging goedge keurd. Alvorens ds. C. M. Krijger het woord zou krijgen over het onderwerp „Wedergeboorte" werd de inleider door den voorzitter gecom plimenteerd met zijn beroep naar IJselmon- de. De voorzitter sprak hierbij den wensch uit, dat ds. Krijger behouden mag blijven voor de gemeente. Ds. Krijger dankte den voorzit ter voor zijn vriendelijke woorden. Ds. Krijger had als uitgangspunt voor zijn inleiding genomen de ontmoeting van Nieo- demus naar Johannes 3. Spr. zette dit uitvoe rig uiteen en belichtte dit tevens aan de hand van de gelijkenis van den verloren zoon. Over deze inleiding werden nog eenige vra gen gesteld, die door den inleider naar ge noegen werden beantwoord. Na de rondvraag werd nog eens speciaal de aandacht gevestigd op de fietstocht. De voorzitter heeft de vergadgering hierna op de gebruikelijke wijze gesloten. HET PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Zaterdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch station. Lijn IV: 8.00 Brussel; 8.20 diversen; 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg; 11.20 Brussel; 1.20 Luxemburg; 4.15 Brussel; 7.50 Parijs Radio. Op de Groentenmarkt. De aanvoer van zomergroente neemt toe Meer producten van den kouden grond. Hoewel de weersgesteldheid voor dezen tijd van het jaar nog allesbehalve echt zomersch kan heeten, beginnen toch zoo langzamerhand de zomerproducten meer naar voren te ko men en de aanvoeren zich weer geleidelijk uit te breiden. Eveneens wordt ook de verminde ring van verschillende glasproducten weer steeds ruimer aangevuld door grootere toe voer van z.g.n. vollegrondsproducten. Bloem kool werd m de afgeloopen week in flinke par tijen aangeboden en bospeen uit de natuur was, eveneens ruimschoots vertegenwoordigd terwijl ook daarnaast doperwten en peulen weer meer op den voorgrond treden. Het ver loop van den handel was in het laatst dei- vorige week nog bevredigend doch gaf bij 't be gin dezer week voor sommige artikelen meer malen sterke schommelingen in prijzen te zien. Dat bij de groote aanvoeren van sla een groot prijsverschil viel waar te nemen was te wijten aan de uiteenloopende kwaliteit en de vele ge breken. Zoo stonden voor dit product meer malen de noteeringen van 0.502.00 voor uit zonderingen zelfs nog hooger. Bloemkool, die reeds vorige week een belangrijke daling on dergaan had, varieerde voor de beste soor ten zoo ongeveer van 8—12 ct., terwijl min dere soorten, die veelvuldig voorkwamen, naar verhouding werden betaald met 4—6 ct. per stuk. Bospeen had geregeld een vlotten han del, waardoor de' prijzen op peil bleven. Naar kwaliteit stonden de noteeringen van 8—12 ct. per bos, Minder willig daarentegen ging het met postelein, waarvoor de prijzen zich ook deze week nog niet konden herstellen en het moeilijk verder konden brengen dan tot 20 ct. per kist. Ook rabarber, in het begin dezer week steeds een gevraagd artikel met stabiele prij zen, onderging op de veiling van Woensdag tengevolge van een lusteloozen handel een sterke inzinking, zoodat de noteeringen daal den tot 25 ct. per bos. Naarmate het aanbod van Peulen en Doperwten ruimer werd wij zigden zich ook hiervoor de prijzen. De notee ringen, die voor dorperwten in het laatst der Vorige week nog van 26—36 ct. per kg. stonden liepen midden dezer week terug tot 20 ct. per kg. Voor peulen werd naar kwaliteit van 20— 24 ct. besteed. Capucijners brachten het tot 26 ct. per kg. Asperges varieerden voor de beste soorten zoo ongeveer van 26—32 ct. In het laatst van de week, voor den Zondag, ko men enkele mooie partijtjes meestal iets hoo ger. Tomaten bleven vrijwel dezelfde prijzen handhaven. Naar soort stonden de noteerin gen meestal van 16—28 ct. per kg. In de fruit- afdeeling was de aanvoer van aardbeien iets Hebben Uw kinderen reeds een mooie groote Ballon Vanaf Zaterdag bij aankoop van f 1.50 gratis verkrijgbaar Breestraat 156, Tel. 3028, Beverwijk ten termijn. Er zijn er zelfs bij van één week. Het is altijd min of meer gewaagd veronder stellingen te maken, maar menschen, die het kunnen weten, beweren dat dit een terugslag zal geven voor de Hotels en Pensions te Wijk aan Zee. Wij willen van harte hopen dat de toe komst deze zwartkijkers ongelijk zal geven en dat onze badplaats behalve mooi zomerweer, aan 't eind van het seizoen een sluitend budget mag hebben. (Adv. Ingez. Med.) ruimer wegens aanvoeren uit de natuur. De handel was tot heden zeer willig gestemd met bevredigende prijzen. Voor de groote sloffen stonden de noteeringen naar kwaliteit van 65—1.00. Het rioleeringsvraagstuk. Raadsleden gaan in Bussum kijken. Donderdagmiddag hebben verscheidene le den van den gemeenteraad een bezoek gebracht aan Bussum en Hilversum ter be zichtiging van de rioleeringswerken in die gemeenten, voornamelijk wat de zuiveringsin stallaties betrof. Per auto ging de reis allereerst naar Bus sum waar de burgemeester en de leden van den raad de in bedrijf zijnde zuiverings installatie hebben bezichtigd. Deze installatie wekte de bewondering op door haar moderne inrichting en door de uit nemende resultaten. De aangevoerde rioolstoffen werden zoo grondig gereinigd, dat de afvoer als glashelder water kon geschieden. Hierna vertrok het gezelschap naar Hilver sum ter bezichtiging van een in aanbouw zijnde inrichting. Vervolgens werd wederom naar Bussum gereden voor een bezoek aan verschillende bezienswaardigheden onder lei-ding van den burgemeester dier gemeente, Onder meer werden in aanleg zijnde parken in oogensehouw genomen. Het bezoek aan de beide Gooische gemeen ten hield verband met de aanstaande behan deling voor de voorstellen ten aanzien van de i'ioleering. WIJK AAN ZEE Wat zal liet seizoen brengen? Het aantal verhuringen gunstig, maar op korten termijn. Het is in de afgeloopen week koud, guur en ongezellig in Wijk aan Zee en men zou ge neigd zijn te veronderstellen dat dit ook van invloed zou zijn op het verhuren in onze bad plaats. Niets is minder waar. De doorsnee mensch is van nature optimist en is altijd geneigd om in een betere toekomst te ge- looven. Hiervan kregen wij het beste bewijs, bij een bezoek aan den secretaris van V. V. V. den heer Chr. de Goede Sr. Het hier volgende overzicht toont aan, dat het optimisme van onzen actieven secretaris op feiten is gegrond. Er zijn momenteel 319 verhuringen voor gemeubileerde woningen tot stand gekomen, tegen 295 in het vorig jaar op denzelfden tijd. Op het oogenblik zijn er 100 woningen be zet met in totaal ongeveer 350 badgasten. Er doet zich echfler dit jaar een opmerkelijk ver schijnsel v-oor. De aanvragen voor het hoog seizoen Juli, Augustus, zijn in tegenstelling met andere jaren, haast allen van zeer kor- JAPANSCHE GENERAALS „VIEREN" DEN VAL VAN SOETSJAU. Generaal Terauchi, opperbevelhebber der Japansche troepen in Noord-China (links) en generaal Ha'ta ,de commandant van het Japansche leger in Centraal China, bij hun ontmoeting in de veroverde stad Soetsjau, het belangrijke strategische punt aan de spoorlijn PoekauTientsin. HEEMSKERK Goedkoope levensmiddelen. Waar werkloozen Margarine en Vet kunnen halen. In de week van 19 tot 26 Juni is Mej. de Wed. J. Nijman aangewezen tot den verkoop van goedkoope onvermengde margarine, als mede van bak- en braadvet. DE ONFORTUINLIJKE GYMNAST Weer uit het ziekenhuis ontslagen. De onfortuinlijke gymnast, die Maandag avond bij het vervoeren van het materiaal een verwonding opliep, is thans uit het ziekenhuis waar hij was opgenomen, naar huis terugge keerd. Na de behandeling welke hij in het zie kenhuis heeft gehad, moet hij thans thuis nog eenige weken rust houden. SANTPOORT „SANTPOORT'S BLOEI" Dank zij de medewerking van plaatsgenoo- ten is het bestuur van „Santpoort's Bloei" in staat gesteld 40 stoelen en lessenaars ten be hoeve van de muzieknis aan te koopen. CASTRICUM Zondag zullen de trompetten schallen. Het Festival van de Federatie. Zondag 19 Juni zal het Festival van de Ned. Federatie van Harmonie en Fanfarecorpsen plaats vinden op het Gemeenteterrein alhier tegenover hotel Broksma. De voorbereidingen hebben een alleszins vlot verloop gehad, zoodat het Uitvoerend Comité alle reden heeft te mogen verwachten, dat ook de uitvoering van de noodige voor zieningen naar wensch zal verloopen. De spontane medewerking, welke is toegezegd, heeft de verwachtingen van het Comité verre overtroffen. Het terrein zal op een passende wijze worden afgezet en met vlaggen versierd, terwijl op de muziektent de „rood-gele" kleu ren van de Federatie zullen wapperen. Het helooft voor een ieder en in het bijzon der voor de muziekliefhebbers een grootsehe dag te worden. Dit zal geen dag van spanning en nerveuse stemming, van blijden en tel-eur- gestelden worden, zooals dit op concoursen het geval is. Het wordt een dag, waarop ieder met genoegen en in een rustige sfeer zal kunnen .genieten van het kunnen van de dilettanten muziekkoren. Als het weer mede werkt, verwacht het Comité een groot aantal bezoekers, waarvoor een 1500-tal zitplaatsen zal worden aangebracht. De toegangsprijzen bedragen voor het middagconcert 0.25, voor het avondconcert 0.20. Te 1 uur zullen dirigenten en besturen van de deelnemende vereenigingen, alsmede eenige genoodigden, officieel op het gemeentehuis worden ontvangen door den Burgemeester van Castricum. Te 1.3-0 uur zal, onder leiding van den heer P. N. Joosen, dirigent van D.I.U. door alle deelnemende vereenigingen de Feestmarsoh van v.d. Glas worden gespeeld. Te 2 uur neemt het middagconcert een aan vang. Achtereenvolgens zullen optreden: 1. Onderlinge Oefening, Uitgeest; 2. De Dageraad, Zaanstreek; 3. Fanfarecorps „Uiterweg", Aals meer; 4. Zaandijk's Harmonie, Zaandijk. Hierna zal mr. F. J. van Lanschot, burge meester van 's-Hertogenbosch, als voorzitter der Nederlandsche Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, een rede uitspreken, welke met een geluidsinstallatie zal worden versterkt, om een ieder in de gelegenheid te stellen dezen populairen burgemeester te kun nen beluisteren. Na deze rede wordt het concert voortgezet door 5. Door Inspanning Uitspanning, Cas tricum; 6 Westers Harmonieeorps, Amster dam; 7. Kunst na Arbeid, Watergraafsmeer 8. Stedelijk Orkest, Purmerend. Van 6 tot 7.30 uur pauze. 8 uur: aanvang van het avondconcert door: 1.- Westers Harmonie, Amsterdam; 2. Stede lijk Orkest, Purmerend. Beide vereenigingen spelen in de Vaandel- af-de-eling der Federatie en waarborgen een hoogstaande muzikale uitvoering. FILMVOORSTELLING VAN C. S. V. Voor de filmvoorstelling die het bestuur van C. S. V. gisteravond voor leden, donateurs en belangstellenden had georganiseerd, bestond groote belangstelling. Het Corso Theater was geheel bezet. De talrijke aanwezigen, die door den heer Duinker met een kort woord waren verwel komd, hebben zeer genoten van het afwisse lende programma. De bijzondere aandacht genoten natuurlijk de films van de internationale voetbalwed strijden Nederland—Luxemburg, België—Ne derland en NederlandBelgië. HOLLAND—AMERIKA LIJN Burgerdijk, 16 v. N.-Oirleans n. Rott. Statendam, Rott. n. N.-York p. 16 Lizard. Roteerdam, 15 v. N.-York n. W.-Indië. Beemsterd-ijk, Rott. n. Tampico 15 v. Antw. Dinteldijk, 15 v. Rott. te Vancouver. Spaarndam, 15 v. Philadelphia te Boston. Damsterdijk, Rott. n. Vanc. 14 v. Punta- renas (C. A.) Narenta, Rott. n. Vancouver, 14 v. Swansea. Breedijk, N.-Qrl. n. Rott. via Londen, p. 15 Prawle Pt. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, n. Rott. p. 16 Ouessant. Rozenburg; 15 v. Bilbao n. Rott./Vlaard. Ameland, n. Rott p. 15 Las Palmas. Stad Zwolle, 16 v. Vlaardingen naar Bilbao. Stad Arnhem, n. Bilbao p. 15 Dungeness. Stad Zaandam, Vlaardingen n. Salta Ca- foallo 15, 30 mijl O. van Niton. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk (uitr.) 16 v. Suez. Meerkerk (uitr.) 16 v. Taku Bar. Gaasterkerk (thuisr.) 13 van Yokohama. HOLLAND—AFRIKA LIJN Boschfontein (uitr.) 16 v. Kaapstad. Bloemfontein (thuisr.) 15 v. Aden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 20 v. W.-Afrika te Amst verw. Ceres, 15 v. Amst. te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Boskoop, Chili n. Amst. 16 te Antwerpen. Colombia, 14 v. Barbados te Cristobal. Achilles, 15 v. Palermo n. Messina. Aurora 16 v. Amst. te Rott. Deucalion, 15 v. Hamburg n. Amst. Hercules, 15 v. Bourgas n. Varna. Nereus, 15 van Pasajes ri. Bilbao. Saturnus, Stamboul n. Antwerpen p. 15 Finisterre. Ulysses, 15 v. Algiers te Napels. Venus. 15 v. Algiers n. Lissabon. Simon Bolivar. Barbados n. Amst. 15 van Madeira. Ariadne, 16 v. Thessaloniki te Stamboul. Fauna, 16 v. Lissabon te Genua. Vesta, 16 v. Malta n. Rott. Pericles, Amst. n. W.-Indië 16 v. Madeira. Rhea, Bourgas n. Rott. p. 16 (1 n.m.) Lydd. Orion, Malta n. Rott. p. 16 Ouessant Irene, 16 van Danzig te Amst. KON HOLL LLOYD. Salland, 16 v. Amst. n. B.-Ayres. KONINKLIJKE/SHELL. Mirza, 16 v. Haifa te Antwerpen. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV M1J. Adrastus, 16 v. Batavia n. Amst. City of Lyons, Osaka n. Rott. 15 te Manilla. Glenbeg, 15 v. Dairen n. Rott. Memnon, Japan n. Rott. 15 v. Hongkong. Rhesus, Batavia n. Amst. 16 v. Belawan. ROTTERD. LLOYD. Kota Nopan (thuisr.) 15 van Port Said. Sitoebondo (thuisr.) p, 15 Guardafui. Kota Gede (th.) 15 v. Belawan. Baloeran (uitr.) 16 te Marseille. Indrapoera, 16 v. Rott. te Batavia. Palembang (uitr.) p. 16 Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (th.) 15 v. Rio Janeiro. Alphacca, 16 v. Rott. te Hamburg. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Poelau Roebiah, 16 v. Batavia te Amst. WIJK LIJN Stolwijk, 16 v. Rott. n. Bilbao. Winterswijk, Sorel n. Antw. p. 16 Start Pt. Zonnewijk, 16 v. Montreal te Rott. Naaldwijk, Bilbao n. Rott. p. 15 Ouess. Om te dokken. De Britsche walvlschvaarder ..Southern Empress", groot 12.398 B. R. T., passeerde isteren, komende van Liverpool, naar Am sterdam, om aldaar eenige belangrijke repa raties te ondergaan. AANGEKOMEN. 15 Juni: Saleier s.s. Batavia Queenworth s.s. Sunderland 16 Juni: Remark m.s. Umea Themis s.s. Bremen Lowick m.s. Newcastle Borthwick s.s. Leith Southern Empress s.s. Liverpool Baron Murray s.s. Casablanca Jutland m.s. Colchester Sports s.s. Leningrad Poelau Tello m.s. Londen Mari Chandris s.s. Gdynia Irene s.s. Danzig Fivel m.s. Kings' Lynn Beverwijk XX sl.bt. Rotterdam Poelau Roebiah m.s. Batavia IJstroom m.s. Huil VERTROKKEN. 15 Juni: Rhein s.s. Hamburg Schokland s.s. Newcastle Coen m.s. Mistley Björkö s.s. Newcastle Hermes s.s. Hamburg [ris s.s Kopenhagen Mylla m.s. Abö 16 Juni: Aurora s.s, Midd, Zee Ijzer verscheping. Ten einde een partij ijzer te laden arriveer den gisteren de stoomschepen „Aurora" van de K. N. S. M. en de Noorsche „Ek", beide van Amsterdam aan het Hoogovenbedrijf. Eerst genoemd schip vertrok inmiddels via Rotter dam naar Middellandsche Zeehavens, terwijl de „Ek" naar Amsterdam terugkeerde om aldaar bij te laden voor Oslo. Weinig houtaanvoer. Het is opmerkelijk hoe weinig houtbooten naar Zaandam en Amsterdam passeeren. In tegenstelling met den aanvoer van papier- hout voor de papierfabriek te Velsen, waar in clen laatsten tijd verscheidene schepen zoo kort na elkander arriveerden, dat ze langs den kanaaldijk moeten vastmaken, komen er ech ter meer „coasters" met hout, die de lading overat op de losplaats kunnen brengen. Ze brengen echter wel mindere hoeveelheden aan doch de voordeelen, verbonden aan deze houtkustvaart, wegen gemakkelijk op tegen de nadeelen hiervan om van andere euvelen maar 'te zwijgen WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daat de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7