(tad ut't W er eldkampioenschappen in Frankrijk. PROGRAMMA V R IJ D A" G 17 JUNI 1938 s Verminderde attractie van Wimbledon Budge een zekere winnaar van het enkelspelMeer spanning bij de dames Waar zijn de tijden van Tilden en Suzanne Lenglen? Lage scores in de cricket-competitie H.C.B.'ers moeten oefenen; De ijzeren voetballerTommy FarrD. W. R. boekt succes. Sinds Perry ,tot het professionalisme is overgegaan en Austin niet meer in den grooten vorm is van eenige jaren geleden, kan men een vermindering in de Engelsche belangstelling voor de lawntennis-kampioen- schappen te Wimbledon waarnemen. In de twee indivudueele nummers, het heeren- en dames-enkelspel, hebben de Britten prac- tisch geen kans en al is er al altijd een zekere categorie menschen, die naar Wimbledon gaat, omdat het nu eenmaal mode is, een bijna even groot aantal koopt een toegangs biljet in dé hoop, een landgenoot'in de finale te zien zegevieren. Nu is het wel waar, dat vóór dat Perry zijn hoogtepunt bereikte, Engeland in het heeren enkelspel jarenlang zelden een rol van be- teekenis speelde, doch dan waren er altijd buitenlanders van groote reputatie, wier on derlinge strijd op de fantasie van het publiek werkte. JOE LOUIS WEER IN DE BABY-JAREN? Wie dit viocht vieenen, vergist zich. Hevi wordt, hij zijn training voor den stnjd tegen Schme- ling, slechts een verfrïsschende dronk gereikt door Henry Armstrong Tilden, Johnston, Richards, Patterson, Nor- toh, Bórbtfa," Lacoste bij de heérfen,'Suzanne s Lenglen,. Miss Ryan, Mrs, Reacock,Helen vWiiK" Kitty Mckane bij de damestrokken steeds de algemeene. belangstelling. Zelfs in de jaren, dat Suzanne onbetwist de sterkste was en men vooruit wist, dat zij den titel gemakkelijk zou veroveren, brachten honder-, den. liefhebbers voor een dagkaart den ge- heelen nacht voor de poorten van Wimbledon door, om toch vooral maar een plaatsje te be machtigen. .Geweldig was de spanning in den eind- strijd tusschen Tilden en Norton, in de match RichardsJohnston en groot de teleurstelling, toen de Engelschman Kingscote in de finale van 19t2i2 kansloos van den Australiër Patter- son verloor. Sindsdien is er veel veranderd, verscheidene spelers van extra-klasse werden professional en thans is Budge, nog vóór er een bal ge slagen is zoo goed als zeker van het kam pioenschap. Laat ons eens nagaan, wie na hem als de sterkste spelers moeten worden beschouwd. Ofschoon Austin, zooals gezegd, niet meer den vprm van 1932 heeft behouden, in welk jaar Vines hem zonder moeite in de finale versloeg, is hij toch de eenige Engelschman, die in staat mag worden geacht, althans de semi-final te bereiken. Dich de Isjech Menzel die zijn beste prestaties op harde banen levert, is een speler, die over meer uithoudingsver mogen beschikt. Zijn service is zeer hard, zijn volleys bijzonder accuraat en zijn ground- strokes met veel topspin verleiden den tegen stander tot tegenspel van foutieve lengte. De Duitscher Henkei is eveneens sterker op harde, dan op grasbanen en bovendien schijnt hij dit jaar minder goed in vorm te zijn. Daarentegen is de Joego-Slaviër Punc.ec zeer vooruitgegaan; hij is bovendien meer vechter dan de Franschman Destremau, die bij een achterstand geneigd is, onzeker te worden en den moed te laten zakken. Frankrijk's hoop moet dan ook op Petra worden gevestigd, die het volle gebruik van zijn lengte weet te maken en die zeer hard slaat. Behalve Austin is er geen enkele Engelsch man, die in staat is, de hierboven genoemde spelers zelfs maar te bedreigen, hoewel in het dubbelspel Wilde en Butler en de nieuwe combinatie Shayes en Filbey wel van zich zullen doen spreken. In het dames-enkelspel zijn de kansen op den titel meer verdeeld. Zal het Helen Jacobs gelukken, haar eeuwige rivale Helen Wills te verslaan? Zullen Anita Lizana, Kay Stam mers, Alice Marble, Sarah Fabian—Palfrey of de vroegere Bobbie Heine zich kunnen doen gelden? In deze categorie is met geen mogelijkheid te voorspellen, wie het kampioenschap zal veroveren en dat maakt de wedstrijden zeer interessant, als tenminste de dames, zooals tegenwoordig helaas de gewoonte is, zich niet bijkans uitsluitend tot base-line-spel bepa len. Het is een opmerkelijk verschijnsel, dat de eerste klas-matches voor de cricket-competitie dit seizoen over het algemeen zulke lage totalen opleveren en men is geneigd, zich af te vragen, wat daarvan de oorzaak kan zijn. De meening is geopperd, dat de minder goede pitches een beletsel tot het maken van een hooge score vormen, doch wij aarzelen deze meening te onderschrijven. Immers het zou wel toevallig zijn, indien genoemd euvel op alle zeven eerste klasse terreinen zou voor- •komen. Bijna even opvallend is het betrekkelijk groot aantal les before wicket-slachtoffers, VOETBAL. waarbij uit de scoring-boeken thans niet te contro.leeren is, of de veranderde en uitge breide regel daartoe in ruime mate heeft bij gedragen. Zondag a.s. wordt aan deh Schoterweg de eerste plaatselijke ontmoeting tusschen Haar lem en Rood en Wit gespeeld laatst genoemde heeft zich-tegen H.C.C. I uitstekend geweerd, waarbij de captaincy van André van Baas- bank alleszins te loven viel. Het Haagsche cricket is echter niet meer zoo sterk als eenige jaren geleden, waarop Mr. F. A. Davidson bij het begin van diti seizoen in ons „Sportgesprek van de week' reeds heeft gewezen. Daarom is het des te meer toe-te juichen, dat een zeer jeugdig speler een groot aandeel in het Haagsche bowling-succes heeft gehad en dat nog wel volgens een methode, die in ons land veel te wejnig beoefenaren vindt. Een linksche spin- bowler is voor ieder elftal een waardevol be zit; wellicht .zal het voorbeeld van Rutgers door de Haarlemsche jongeren worden nage volgd. De prestaties van het H.C.B.-elftal in de jaarlijksche wedstrijden tegen de Flamingo's zijn helaas niet meer zoo goed als dit vroeger wel het geval was. Nog niet zoo lang geleden boden onze stadgénöoten feller tegenstand; er werd met meer kennis van zaken gebat, getuige de 254 voor 6, waarvan Roodt een century scoorde, door de Flamingo's beant woord met 243 voor 5. Ditmaal .was het feitelijk alleen Van Mus- scher, die wederom toonde, een stijlvol bats man te zijn. Men zal serieus moeten werken om het verloren terrein te herwinnen. Manager Harry Parkes van Notts County heeft een pluim verdiend. Hem toch is het gelukt, een voetballer te kweeken, die geen en kele fout maakt, die passes op maat geeft en die onfeilbaar van 40 meter afstand den bal in het net schiet. Deze speler is echter niet van vleesch en bloed, doch van ijzer en staal, reden waarom hij de Robot-voetballer wordt genoemd. De Robot-familie breidt zich steeds uit en is zeer veelzijdig; het behoeft dus eigenlijk niemand te -verwonderen, dat een der ledenzich thans op de vervolmaking van het voetbalspel heeft geworpen. Dat hij daarbij slechts nauwkeurig uitvoert, wat hem wordt opgedragen, zonder er zelf bij te denken, is natuurlijk niets nieuws. De lezer zal benieuwd zijn te vernemen, wat deze ideaal-voetballer al zoo presteert; welnu, hij kan denbal.55 Meter ver trappen, hij kan direct uit een hoekschop scoren en men be hoeft op. een knop te drukken om hem te be wegen, eenglaszuivere pass naareen van te voren bepaald punt te geven. Harry Parkes is overtuigd, dat zijn uitvin ding de training volkomen zal moderniseer en, want het stelt de doelverdédigers in de gele genheid, harde, goed gerichte schoten te stop pen en de overige spelers kunnen zich oefe nen in het oppikken van passes, het benutten van hoekschoppen,- enz. De Engelsche zwaargewicht Tommy Farr, die eenigen tijd geléden naar zijn land was teruggekeerd, gaat 'zijn geluk weer in Ame rika beproeven. De promotor van de match om het wereldkampioenschap tusschen Joe Louis en Max Schmeling, welke match Woens dag a.s. zal worden gehouden, heeft hem ver lof gegeven, den winnaar uit te dagen, wat voor ingewijden in de bokssport echter nog geenszins zeggen wil, dat Farr werkelijk een kans op den titel zal krijgen. Zooals men zich zal herinneren, wist Tommy zich tegen Louis destijds staande te houden, om op pun ten te verliezen, doch de daaropvolgende ge vechten tegen Braddock en Baer verloor hij. Louis zal ongetwijfeld alles in het werk stel len om zijn knock-out-nederlaag tegen Schmeling te wreken en daar de Duitscher voor een bokser reeds als veteraan moet wor den beschouwd, zal het verschil in leeftijd tus schen hem en den neger zwaarder tellen dan in de eerste ontmoeting. In dien Max zich echter gedurende de eerste zes ronden weet staande te houden (en juist verdedigend is hij op zijn sterkst) maakt hij geen slechte kans, den wereldtitel te veroveren. „De Waterratten" hebben de competitie met twee fraaie overwinningen ingezet, waar van vooral de zege over H.P.C. extra dient te worden vermeld. Het Heemsteedsche zeven tal geeft blijk goed van de wijze lessen van Voogd te hebben geprofiteerd; wanneer in denzelfden vorm wordt verder gespeeld, is de kans gróót, dat een mooie plaats in den eind stand bereikt wordt. De eindstrijd gaat tusschen Italië en Hongarije. Brazilië en Zweden uitgeschakeld. Donderdagavond zijn de halve finales Italië Brazilië en HongarijeZweden voor het we reldkampioenschap in Frankrijk gespeeld. Zooals wel te verwachten was, hebben Italië en Hongarije zich in den eindstrijd geplaatst, die a.s. Zondag gespeeld wordt. Hongarije—Zweden (5—1) Het begin was verrassend. Na anderhalve minuut hadden de Zweden de leiding. Jonas- son passeerde fraai naar den rechtsbuiten Nyberg. Deze liep met den bal recht op doel af en gaf met een schuin, laag schot aan den Iiongaarschen doelverdediger geen kans. Hongarije, geprikkeld door-dezen tegenstand, ging toen onmiddellijk sterk in den aanval. Het duurde echter twintig minuten, voor de Hongaren er in slaagden, den gelijkmaker te scoren. Bij een algemeenen aanval, in hoog tempo uitgevoerd, kopte Szengeller vlak voor doel tusschen enkele Zweden door laag in. De terugloopende rechtshalf Alingren kon zijn vaart niet meer inhouden en liep met bal en al in doel (11). Van dat moment af kwamen de Zweden er eigenlijk niet meer aan te pas. De kanthalfs van hun elftal bleven voortdurend achter, steunden de verdediging in verband met den voortdurenden druk, dien de Hongaren op hun doel uitoefenden. Nadat de Hongaarsche voor hoede nog enkele kansen gemist had,, gaf Titkos tien minuten voor de rust aan zijn land de leiding; even daarna maakte Szengeller, die zich als de beste schutter ontpopte, er 31 van. In de tweede helft bleek als spoedig, dat de Zweden het tempo niet meer konden bijhou den. Steeds grooter werd de Hongaarsche meerderheid.. Sarosi kopte fraai in (4—1). Szengeller kon er toen 51 van maken. Zoo kwam het einde met een verdiende 51 over winning voor de Hongaren. Spanning was er geen moment geweest; daarvoor teekende zich het overwicht van Hongarije van den beginne af te duidelijk af. Italië—Brazilië (2—1) In de eerste helft werd er niet gescoord. Verscheidene kansen hadden beide teams ge kregen om aan hun land de leiding te geven; vooral voor de rust stond het spelpeil op groote hoogte. Van ruw spel, zooals men dat te Bor deaux tusschen Brazilië en Tsjecho Slowakije had meegemaakt, viel voorloopig niets waar te nemen. De Zwitsersche scheidsrechter Wuethrich had het dan ook niet al te moeilijk. De tweede helft was nog geen kwartier aan den gang, toen Ferrari na een voorzet van Meazza keurig inschoot (1—0). Het spel kreeg na dit doelpunt plotseling een veel ruwer karakter; de scheidsrechter was genoodzaakt, een strafschop toe te kennen aan Italië wegens unfair spel van den Braziliaan- schen back Domingo. Meazza schoot het leder onhoudbaar in. 1 -> Met nog een half - uur- te spelen, leidde Italië met 20. Het laatste gedeelte van den strijd had echter een zeer onsportief verloop. Vooral Do. mingo ging zich nogal eens te buiten en toen Lopex er in slaagde, een tegenpunt te scoren, en de spanning volop was teruggekeerd, had de heer Wuethrich de grootste moeite, den wedstrijd tot een behoorlijk einde te brengen. Domingo en Piola zaten elkaar voortdurend in de haren; zelfs het publiek bemoeide zich er mede. Gescoord werd niet meer, zoodat Italië een verdiende 21 overwinning behaalde. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. SCHOOLWEDSTRIJDEN. Het H. K. B,-bestuur heeft wegens het succes van de schoolwedstrijden, gehouden in vorige jaren, .ook aan het eind van dit korfbal seizoen weer een inschrijving geopend voor de jeugd van de lagere scholen in Haar lem en omliggende gemeenten. Een uitvoerige brief is daartoe gericht aan scholen in Haar lem, Santpoort, Beverwijk en Heemstede, waarin ten overvloede nog eens het nut van de gemengde sport wordt gereleveerd en ge wezen wordt op de harmonische ontwikke ling van het lichaam, de intellectueele bevre diging en het bevorderen van samenspel en samenwerking. Toegelaten is, dat één school meerdere twaalftallen levert. De wedstrijden worden gehouden Zaterdag 25 Juni; in Haarlem op het Gemeente-terrein aan de Kleverlaan; te Santpoort op het S. V.- tertein bij Hotel Velserend voor Bloemendaal, Santpoort- en IJmuiden-Oost; te Beverwijk op het terrein van de Hoogoven Staten (Water- vliet-terrein) Koninginneweg Velsen-Noord, te Heemstede op 't T. II. B.-terrein voor Heemstede en Aerdenhout. Het begint 's mid dags twee uur. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING De H. Z. V. zal op Zaterdag en Zondag a.s. een clubtoeht houden naar IJmuiden. Het ver trek zal plaats hebben.te 4 uur van de Groote Sluis te Spaarndam. Gedurende den nacht zal ligplaats worden gekozen in de Ballasthaven te IJmuiden. CHRIST. KORFBALBOND. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris: C. van Huis, van Raep- horststraat no. 35, Overveen. Een vriendschappelijke wedstrijd die Woensdagavond tegen Oosthoek gespeeld is, werd door Onder Ons met 101 gewonnen. Volgende week zal er voor Onder Ons II een vriendschappelijke wedstrijd aangevraagd worden. Trainen: Adspiranten: 'sMaandagsavonds 7 uur en 's Woensdags, en Zaterdagsmiddags half 3. Ouderen: 's Woensdagsavonds en Zater dagsmiddags aan de Zanderij vaart te Over veen. Aller opkomst zeer gewenscht. Voefbal kan ook liggend gespeeld worden, zooals uit deze kiek van den wedstrijd om liet wereldkampioenschap tusschen Frankrijk (wit) en litalië duidelijk hlijkt. SCHAKEN. HET INT. TOURNOOI TE NOORDWIJK. Dr. Euwe niet op dreef. De uitslagen van de partijen, welke Donder- dagavond in de zesde ronde gespeeld zijn luiden: Bogoljubow verliest van Pirc. Tartakower remise met Spielmann. Keres wint van Euwe. LandauSchmidt afgebroken. Sir G. A. Thomas verliest van Eliskases. De stand luidt thans: 1. Eliskases 5 punten; 2. Keres 3J/2 pnt., plus 1 afgebroken partij3. en 4. dr. Euwe en Pirc ieder 3J/2 pnt.; 5. Sir G. A. Thomas 2y2 pnt., plus 1 afgebroken partij; 6. Bogoljubow 2 pnt., plus 1 afgebroken partij; 7. en 8. Spiel mann en dr. Tartakower, ieder 2 punten; 9 Schmidt iy2 pnt., plus twee afgebroken par tijen; 10. Landau iy2 pnt., plus 1 afgebroken partij. PURMERENDER MARKTBERICHT. Purmerend. 14 Juni 1938. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 76.000 K.G. Handel matig. Hoog ste prijs f 19.50. Kleine Boerenkaas, aanvoer 7, f 21.50. Volvette kaas aanvoer 2, f 24.50. Boter aanvoer 1703, 1.231.31 per kilo. Weiboter 251.26 per kilo. Runderen totaal 502 stuks. 210 Vette koeien 6362 per kilo, 180 gelde koeien 110210 per stuk, 60 melkkoeien 200295 per stuk, 50 stie ren, 52—56 per kilo, 34 paarden 100—260 per stuk, 55 vette kalveren 3050 per kilo, 547 nuchtere kalveren voor de slacht 5—12 per stuk, nuchtere kalveren voor de fok 11—18 per stuk, 252 vette varkens voor de slacht 4650 oer kilo, 34 magere varkens 22—35 per stuk, 551 biggen 14—22 per stuk. handel stug. 758 Schapen, 17—30 per stuk, 70 bokken 5—13 p. stuk, 783 lammeren 812 p. stuk, matig. Eendeieren 2.50 p. 100 st. Noordholl. blauwen 0.700.78 per kilo. Oude kippen en hanen 0.40—0.47V2 per kilo. Konijnen 0.50—0.51 per stuk. Eenden 0.30—0.50 per stuk. Duiven 0.40 per paar. Jonge hanen 0.40—0.50 per stuk. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Af deeling Eierenjt Aanvoer 100.000 Eendeieren 2.60 a 2.75. 90.000 Kippeneieren 65-66 K.G. f 3.35 a f 3.40, 63-64 K.G. f 3.30 a f 3.35, 60-62 K.G. f 3.15 a f 3.30, 58-59 K.G. f 3.10 a f 3.20, 56-57 K.G. f 3.05 a f 3.15, 53-55 K.G. f 3.00 a f 3.10. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELENMARKT Zeeuwsche bonte en blauwe f 6.25—6.75, Zeeuwsche Bevelanders f 5.75—6.00, Zeeuwsche bintjes f 4.504.75. Zeeuwsche redstar f 6.25— 6.50, Zeeuwsche Industrie f 4.50—5.00, IJpolder redstar f 4.505.00, Friesche bintjes f 4.50— 5.00, Friesche redstar f 6.507.00, Friesche In dustrie f 4.505.00, Limburgsche industrie f 4.004.50, Alva's f 4.505.00, Drentsche zand- aardappelen f 2.80—3.50, alles per H.L. Malta 16'/2 cent per kg. Groote muizen 1010 y2 ct. per kg. Kleine muizen 7—TJ/2 cent per kg'. Aan voer totaal 291.000 kg. CRICKET IN ENGELAND. Jim Smith (Middlesex) scoort 50 runs in 11 minuten. Te Bristol heeft Jim Smith, de fastbowler van Middlesex, in den wedstrijd tegen Glou cestershire een bijzondere prestatie geleverd. Middlesex beantwoordde het totaal van Gloucester (209) met 573. Edrich scoorde zijn 5de century (118) van het seizoen en Hulme werd topscorer met 143. Jim Smith sloeg daarna in 11 minuten 50 en in 18 minuten 66 runs bijeen, waarvan 60 in 11 slagen (8x6 en 3x4). Gloucester's tweede innings 119—3. De Gentlemen of England verloren op Lord'; tegen Australië 6 wickets voor 109 runs, waar van Wilcox b. Ward 50, Hammond scoorde slechts 7 runs. Het aspect van den strijd ver anderde geheel door- het fraaie -batten van Yardley én Valentine. Brown scoorde daarna buitengewoon snel door 88 te maken in 56 minuten (15x4). Voor zijn laatste 44 runs had hij slechts een kwartier noodig. De innings sloot op 301 Ward 5105 toen Brown door Waite gevangen werd. Fingleton en Brown scoorden in Australië's 2de innings 97. Een fraaie éénhandsche vang van Valentine op first slip maakte toen einde aan Brown's innings (30) op het bowlen van Hammond. Fingleton scoorde 105 uit 189—2. Badcock 49 not out. De stand in de overige wedstrijden is: Yorkshire 343 en 60—0 tegen Glamorgan 250. Essex 308 tegen Somerset 290 en 159—4. Hampshire 313 en 168—6 tegen Derbyshire 356 (Worthington 121), Kent 418 tesen Wor cestershire 220 en 197—2. (King 103*). Oxford 368 en 1344 tegen Lancashire 358 (Oldfield 137, zijn 4de century). Surrey 512—8 tegen Cambridge 212 en 121—3. Sus sex 296 en 183 tegen Notts 155 en 70—1. EfONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt voor de Haarlemsche vereenigingen de vol gende wedstrijden: Z a ter d ag: le klasse: Blauw WitE.D.O. 2e klasse: V.V.G.A. II—Haarlem II. 3e klasse: R.C.H. III—E.D.O. IV. Schoten IIIKinheim. E.H.S.T.H.B. II. Zondag: le klasse: HaarlemV.V.G.A. H.H.C.—Ajax. 2e klasse: E.D.O. II—H.H.C. H. R.C.H. n—D.E.C. SchotenZ.R.C. 3e klasse: T.H.B.—Schoten II. Woensdag: 3e klasse: Haarlem IIIE.D.O. V. De ontmoeting Blauw WitE.D.O. is eer ste tusschen deze twee negentallen. Uit de door beide behaalde resultaten tegen andere negentallen moeten we concludeeren dat E.D.O. zonder veel kans naar het Stadion trekt. Ook Haarlem en V.V.G.A. hebben elkaar nog niet ontmoet. Daar echter E.D.O. en R.C.H. a van de ambtenaren gewonnen hebben, zal Haarlem niet achterblijven. Meer spanning verwachten we van de ont moeting H.H.C.Ajax. We achten beide par tijen in staat te winnen en wagen ons dan ook niet aan een voorspelling. De wedstrijden HaarlemV.V.G.A. en H.H.C.Ajax worden beide in het Noord-er Sportpark gespeeld en beginnen resp. te half 10 en 2 uur. EINDEXAMENS STEDELIJK GYMNASIUM HAARLEM Na herexamen als nog geslaagd voor di ploma A: de dames J. Haak en C H. van Schaik. 2de groep: geslaagd voor diploma B: de dames E. C. Engelenberg, A. Dhont. T. Duy- vendak, G. A. Leendertz, M. Meyst, G. J. Stolp, T. H. Mees, de heeren D. H. M. van Slogteren, J. M. L. Jonkhart, L. A. Cats, T. Heyblom, W. P. de Groot, W. F. Beetstra, R. W. Stijn, H. A. Mees, P. Boet, J. Wolter- beek. J. Gerzon Afgewezen 3 candidaten herexamen 2. Na herexamen alsnog geslaagd voor diplo ma B: de heeren B. Dalhuysen, A> A. Pit. MADKT GIRiClTKN ZATERDAG 18 JUNI 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. KRO-Uitzendïng. 8.00—9.15 Gra-mofoonmuziek (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist. (1.001.20 Graimofoonmuziek. 1.15 Postduivenberichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Vervolg con cert. 3.00 Kinderuurfcje. 4.00 Berichten, KRO- Orkest en gramofoonmuziek. 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over het Wit-Gele Kruis. 7.35 Berichten A. N. P., Me- dedeelingen. 7.45 Inleiding volgende uitzen ding. 8.00 2de en 3de acte opera „Siegfried". (Om 9.10 Overpeinzing met muzikale omlijs ting;- Om. 9.25 Muzikale causerie),. 10.55 Gr.a- möfoonmuziek. 11.00 Berichten A. N, P. 11.10 Filnipr'aatje. 11.2512.00 Gramofoonmuziek.. HILVERSUM II, 301,5 M. VARA-Uitzencling 10.0010.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 1.45 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berich ten). 2.00 Causerie „Overal veilige speel plaatsen voor de jeugd. 2.15 Zang en piano. (In de pauze: Gramofoonmuziek). 2.45 Gra mofoonmuziek. 3.15 Schaaknieuws. 3.30 Re vue-uitzending (Gr.opn.). Declamatie. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Groningsche uitzending. 7.00 Filmland. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.05 Herha ling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A. N. P„ - VARA-Varia. 8.15 C. Steyn's accordeonorkest, toespraak en „The Four Blue Stars". 9.15 „En nuOké!". 10.30 Bez'ichten A. N. P. 10,35 Gramofoonmuziek. 11.00 Schaaknieuws. 11.05 Souvenir-orkest m.m.v. solist. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Orgelspel. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Het New Coven try Hippodrome Orkest. 2.20 Gramofoonmu ziek. 2.50 De BBC-Singers. 3.20 Reportage. 4.00 De Enfield Central Band, m.m.v. solist, 5.00 Declamatie. 5.20 Billy Cotton en zijn Band.f' 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 BBC- Theaterorkest. 7.50 Radiojournaal. 8.2-0 BBC- Variété-orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 A-merikaansch nieuws. 9.55 BBC-orkest. 10.50 Gewijd concert. 11.20 Ambrose en zijn orkest. 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 8.559.30, 10.05 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Bailly-orkest (Om 1.50 Zang). 3.20 en 4.05 Zang. 5.20 Het Calvet-kwartet en solis ten. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Va riété-programma. 10.20 Symphonieconcert, m. m. v. soliste. 11.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Will Glahe's orkest. 8.50 Danzïger Landesorkest. 12,20 Weensch Symphonie-orkest. 1.35 Omroep- Amusementsorkest. 2.30 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroep-Amusementsorkest, Omroepkoor en solisten. 6.30 Voordracht en concert. 7.30 Omroepsextet. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Walter Raatzke en Arthur Rinke met hun orkesten. 1.20—3.20 Militair orkest en Hans Joachim Fierke's kwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Gramofoonmuziek met toelichting. 3.20 Om- roepsalonorkest en gramofoonmuziek. 4.05 Jazzmuziek (Gr.pl.). 4.35 Omroepsalonorkest en gramofoonmuziek. 5,20 Gramofoonmuziek. 6.35 Viool en piano. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaretprogramma. 9.20 Omroepkleinor- kest en solist. 10.30 Dito. 10.50 Gramofoon muziek. 11.2012.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 José Schnyder's orkest. 1.502.20 Gramofoonmu ziek. 3.20 Marceau Burton's musette-ensem ble en solist. 4.20 Het Belgisch Pianokwartet. 5.35 en 6.00 Paul Godwin's orkest. 6.25 Gra mofoonmuziek. 7.05 Pianovoordracht. 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Omroeporkest en solisten. (9.359.50 Reportage). 11.0012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Berlijnsch pianotrio en solisten. 8.20 Omroep-Amusementsorkest en solisten. 10.20 Berichten. 10.40 Reportage. 11.20 Omroep- dansorkest en schrammelensemble, 12.20 3.20 Hans Joachim Fierke met zijn kwintet en militair orkest. (1.15—1.26 Tijdsein)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9