BERICHT De Oude Koning. Een oordeel. /CHEEP/ 'TJCfNCENi N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF De oude Koning in het hooge Noorden heeft zijn tachtigsten verjaardag gevierd. Het is weinigen gegeven een zoo hoogen leeftijd te bereiken in zulk een volmaakte gezondheid van lichaam en geest. En wel heel zelden moet dit een vorst ten deel ge> vallen zijn. Er is veel dat het leven der Ko ningen bedreigt, er is in ieder geval veel dat het beproeft. Wie beseft niet de waarheid van het woord, dat het eenzaam is te toeven op de hoogste toppen? Koning Gustaaf van Zweden moet een man van buitengewone vitaliteit zoowel als van buitengewone men- schenkennis zijn en welk „vak" is in de practijlk des levens van hooger waarde dan mensch enkennis? Hij, afstammeling van dien wonderlijk-begaafden sergeant-majoor uit het leger van den Grooten Keizer, den soldat-de-fortune Bernadotte die het tot maarschalk van. Frankrijk bracht, gekozen werd tot 'kroonprins van Zweden en tenslotte als Koning Karei XII Johan de eenige zou zijn der figuren uit het Bonapartistische sprookje die een blijvende dynastie zou scheppenhij Koning Gustaaf moet wel met eenige der grootste eigenschappen van dezen voorvader bedeeld zijn. En dus heeft Zweden niet een verplichte hulde aan zijn ouden vorst gebracht maar getoond, onmis kenbaar getoond, dat het van hem houdt en blij is hem nog te bezitten. Als constitutioneel Koning heeft hij niet alleen zijn positie en de beteekenis van zijn taak tenvolle begrepen maar zich buitendien met de groote levenskracht, het sterke opti misme en den democ-ratischen zin, hem eigen, aan de snelle veranderingen van zijn tijd weten aan te passen. Hij heeft ze niet alleen begrepen maar ook aanvaard, met kennelijke blijmoedigheid en met geloof in de toekomst. Dat is wel een zeer groot geluk voor een oud man, een groot en zeldzaam geluk en de ont roering waarmee zijn volk hem- gehuldigd heeft moet hem zelf tot diepe dankbaarheid hebben gestemd. Want niet alleen de hoogst geplaatsten zijn meest eenzaam, ook zoo vele, vele oude menschen zijn het omdat zij vervreemd zijn van den nieuwen tijd, omdat hun tijdgenooten hen ontvalleen en zij het nieuwe niet aannemen kunnen. Deze een zaamheid is Koning Gustaaf bespaard geble ven. ..Men" heeft zich wel.eens verwonderd over zijn hardnekkig-volgehouden sportbeoefe ning als „Mr. G." Dezelfde men heeft zich verbaasd over zijn gemoedelijke partijtjes bridge, ten paleize, met socialistische mi nisters. En over' zooveel meer in zijn eenvou- digen, vriendsehappelïjken omgang met ge wone menschen uit allerlei kringen der sa menleving. Des te vreemder scheen dat alles na de vormelijke tradities van het Zweed- sche hof uit vroeger jaren en bij de onmis kenbare liefde voor titels en uniformen, den Zweden eigen. Maar hij koos zijn eigen on- gewonen weg en deed dat goed. Hij voelde blijkbaar steeds juist aan wat hem jong kon doen blijven in zijn levensopvattingen en in zijn omgang met anderen, wat hem het best, op zoo hoogen leeftijd, kon doen beant woorden aan de zware taak, de hoogste in den lande te zijn en temidden van een zeer talrijke familie het hoofd der dynastie. Wij hebben in de laatste jaren kunnen' waarnemen hoe gelukkig de onderlinge ver standhouding tusschen de Scandinavische volken zich verinnigd beeft. In een verscheurd Europa staan eenheid en samenwerking van Zweden, Noorwegen, Denemarken en Finland als een schoon voorbeeld van hoe het wel moet, en kan. Daar geen oorlogsgevaar, geen incidenten zelfs. Wel die groote jaarlijksche Dag van het Noorden, waarop Koningen en ministers zich tot alle volken richten en de vriendschap van Scandinavië wordt gevierd. Het is welbekend dat Koning Gustaaf zeer veel tot de wording van deze moderne, in de rest van Europa met verbazing aanschouwde statenverhouding heeft bijgedragen. En dat kon ook wel niet anders, want hij was niet alleen oud en ervaren maar immers ook be reid tot aanvaarding van het nieuwe. En hoevelen in het verwarde Zuidelijker Europa hebben niet uit dit voorbeeld de hoop geput, dat het wellicht den weg zou blijken te wijzen naar een nieuw Europa, dat wij dit als het ware teeken van beter tijden moesten be groeten! Die hoop is er nog steeds. Er zijn niet alleen rampen in Europa geweest in de laatste twin tig jaren. Er zijn veel grooter rampen bij her haling vermeden. De Tijd schijnt ons nog immer de kans te geven. En in het Noorden brandt een vlam van nieuw leven die even is opgelaaid en voor allen zichtbaar geworden op den feestdag van Koning Gustaaf De Oude Koning is wel een zeer gezegend man. R. P. BEVERWIJK Geen omzelbclastiiia voor fruit. Ook aardbeien worden vrijgesteld. Eenige dagen geleden heeft men in ons blad kennis kunnen nemen van een adres gezon den aan de leden van de Tweede Kamer, waarin de directies van de Vereenigde Veilin gen en van de B.E.T.-veiling verzochten het daarheen te leiden, dat de aardbeien van omzetbelasting zouden worden vrijgesteld. De heer Groen heeft in de Kamerzitting een amendement ingediend op de voorstellen van de regeering, waarin hij verzocht fruit van de omzetbelasting vrij te stellen. Uit de Kamerverslagen is gebleken, dat dit amende ment is aangenomen. Vooral nu de aardbeienoogst in Kennemer- land is aangebroken heeft dit besluit bij de veilingen veel voldoening gewekt. In de eer- ste plaats omdat de afschaffing van de om zetbelasting misschien nog van eenigen in- vioed kan zijn op den prijs. De handelaren hielden er ongetwijfeld toch eenige rekening mee, dat de inkoopsprijs op de veiling nog met eenige centen voor belasting werd ver hoogd. Tenslotte drukte dit toch weer op den tuinder. In de laatste vijf jaren is alleen aan de Vereenigde Veilingen een bedrag van f 30.000 aan omzetbelasting betaald; in het vorige seizoen alleen al f 5700, uitsluitend van aardbeien voor het binnenland. Het besluit tot vrijstellling van omzetbe lasting voor fruit is ook van niet geringe be teekenis voor de jam-fabrieken. In de jam- prijzen moet steeds een belangrijk bedrag aan belastingen worden gecalculeerd, namelijk omzetbelasting voor het gebruikte fruit en accijns op de suiker. Ook voor de veilingen zelf heeft het be sluit groote beteekenis. De heffing van omzet belasting veroorzaakte op de veilingkantoren een geweldigen administratieven rompslomp. Heel wat werk moest worden verzet, om van groenten en aardbeien, producten, die door elkaar worden geveild, de belasting te bereke nen en alle formaliteiten te vervullen. Dit alles is nu veel eenvoudiger geworden. Het zou echter nog mooier zijn, wanneer de wijzer op de veilingklok in het komende aardbeienseizoen een paar centen hooger zou kunnen aanwijzen. Dan hebben de tuinders tenminste ook nog voordeel van het Kamer- besluit, hetgeen trouwens aan het amende ment-Groen zijn kracht gaf. HET PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.— Keulen of ander Duitsch station. Lijn IV: 8.— Brussel, 10.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.— Luxemburg 10,35 Brussel, 7.20 Kalundborg. ,,'t Karpertje" gaat vissclien. Natuurlijk op karper! Zondag zal de Hengelaarsvereeniging ,,'t Karpertje' 'een wedstrijd houden op kar per in de spoorsloten, het vischwater van de vereeniging. Het vertrek is vastgesteld op 's morgens 4 uur vanaf het ...clubgebouw,-, café. Vessies aan den Alkmaarschenweg. Dat kan een inte ressante wedstrijd worden, wanneer deze sterke waterbewoners althans een beetje wil len bijten. De karpers laten zich niet zoo gemakkelijk uit hun element halen, maar dat verhoogt slechts de sportieve voldoening. Groot slem voor „Saus Atout". Dc prijs was een plaquette. Voor de clubwedstrijden, waarmede de bridgeclubs Sans Atout en IJmuIden het seizoen sloten, was als vereenigingsprijs een fraaie plaquette uitgeloofd. Onze plaatselijke Bridgeclub „Sans Atout" heeft deze prijs op keurige wijze weten te winnen. Ook in de bekercompetitie heeft. „Sans Atout" kranig partij gegeven. Zij ein digde op zeer eervolle wijze met de bezetting van de tweede plaats. De uitgeloofde personeele prijzen vielen ten deel aan de volgende paren: Groep A: 1. Weyers—Haver, 2. Wonink—Ligthart. Groep B 1. J. Jonker—B. Jonker. 2. J. Berlee—J. Nijman. Groep C: 1. K. Kramer—N. N. 2. De heer en mevr. van Praag. Groep D: 1. J. DilJ. Nieman. 2. L. KleyneJ. Bloe- mendaal. Groep E: 1. E. v. d. Eynde—Van Maarssen. 2. Th. BraamJ. Kub. Groep F: 1. de heer en mevr. v. d. Luiden. Groep G: 1. Wareman—v. d. Werff. 2. Wareman— Wessel. Groep H: 1. de heer en mevr. van Essen; 2. v. d. EijndeKoomen. Groep I: 1. War genWargen. 2. mevr. Dil—P. Daal- huizeh. Groep J: 1. Brandenburg—Roodzaat, 2. Braam—Hol. (De Amerikaan Martin, die als directeur van een maatschappij, die instrumenten maakt voor pe- troleumwinningIndië bezocht, verklaart in World Petroleum dat eenflinker en bekwamer stel menschen dan de Hollanders in de aardolie-industrie-' niet is te vinden. Zij staan aan den top.) Wij zijn geneigd, en al te veel helaas, Om eigen kracht en kennis af, te.breken, Men acht den vreemdeling ons steeds de baas, Door deze dom bescheiden bril bekeken. Kijk niet naar hier. maar naar het buitenland, Beweert men vaak, daar kunnen wij.het leeren, Bij ons zijn slapheid slechts en onverstand, 1-Iet wordt hoog tijd, dat wij ons corrigeeren. 't Is zeker wijs, en leerzaam bovendien, Om niet alleen zichzelf maar goed te achten, Maar altijd naar den vreemdeling te zien, Ter wisseling van nuttige gedachten. Maar omgekeerd is 't dom, om altijd door, Te denken, dat dé and'ren 't beter rooien, De Hollander heeft er geen reden voor, Zichzelf in kracht van kennis weg te gooien Daar ligt een oordeel van een Amerikaan. Die in de Oost een tijdje heeft verbleven. Hij bood het niet als holle frase aan. Hij heeft het in een tijdschrift neergeschreven. Wat deze man zoo vleiend heeft, verklaard, Over het werk op onze olievelden, Is als deskundig oordeel dubbel waard, Maar waarom zou het niet voor andren gelden? Hij schreef van wat hij zag en waar hij kwam, Van vele duizenden, in d' Oost of hier gebleven, Behoorend tot denzelfden ouden stam, Mag stellig 't zelfde worden neergeschreven. Niet steeds staan Nederlanders aan den top, En 't is niet goed zichzelve te verheffen, Zij brengen echter flink hun aandeel op En 't is een fout, als wij dat niet beseffen. P. GASUS. Zij, die zich me! ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Een oude zaak in een nieuw pand. De Koningstraat eens heirweg van Napoleon, later bouwval, nu winkelstraat. De Koningstraat, eens de hoofdweg van het oude Beverwijk, stond de laatste jaren in een kwaad gerucht. Eenmaal een onderdeel van Napoleon's heirweg naar Holland's Noordpunt, was zij vervallen tot een straat vol bouwvallen van onbewoonbaar verklaarde krotten. In zeer snel tempo is daarin verandering gekomen. Nieuwe woningen verrezen en fraaie winkels nemen de plaatsen in van de ruïnes. Het zal piet lang meer duren of de Koningstraat, eens een zorgenkind, wordt de trots van Plan West. In een van de oude, lage huisjes heeft de heer Brakenhof f jarenlang een bloemenzaak gedreven. Drie maanden geleden stond het er nog. Nu is het weg. Er kwam een mooi, modern winkel-'en woonhuis voor.,in. de., plaats, en daarin'zal de familie. nu: de oude traditie van, „goéde waar voor weirii£;geld" vo.ortzett.en, Mevr. C. A. Duiker—Brakenhoff hééft „van daag de deuren van haar nieuwen winkel ge opend. En de groote voorraad bloemen en planten zette aan den gloednieuwen winkel aparten luister bij. Bloemen behooren in een bloemenwinkel. Maar vandaag staan ze er ook een klein beetje voor de openingsplechtigheid en voor het feit, dat de aloude Koningstraat weer zoo'n mooi pand rijker werd. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen, wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20, telef. 3636 In de week van 1926 Juni is de Duinwijk- Apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, be last met den Zondags- en nachtdienst. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. Riegermann en A. E. Jan sen, toek. adres Alkm. weg 370; L. Albers en W. Piekema, toek. adres Populiérenlaan 31; Olir, Schellevis en C. H. Goedhart, toek. adres: Gr. Houtweg 109. Bevallen: E. J. H. Chr. Rietkerk—Moojen, z.; S. v. d. OutenaarHeiïdrikse, d.; C. Dui kerV-. Tunen, d.; CL Pirovanode Boer, d.; A. v. d. Lee—de Wit, z.; M. E. B. v. d. Haak— Lühr, z; A. C. Oorthuijsen—Klous, z.; C. Lim- men—Fatels, z.; Z. Kos—Kuiper, z.; E. H. Schram—Braam, d.; W- C. v. Hoogstraten— Wernink, d.; C. J. M. dé Booidër—Schreu- der,. d. Overleden: A. Bakker, 70 j., geh. mét M. W. Hamers, Heemskerke.rweg 68; M. E. Boer, 74 jwed. van H. J. P. N. Staal, Scheybeeck- laan 5; J. B. J. v. d. Berg, 75 j„ wedr. van W. v. d. Linden, v. Ogtropweg 20; J. de Haan, 80 j„ wédr. van S. Duiker, Peperstraat 36; C. J. Admiraal, 69 j.„ geh. met Th. de Noort, Breestraat 130; J. Ruiter, 21 j„ ongeh. (zoon) Kanaalweg 1; J. N. P. M. Brantjes, 74 j., geh. met J. A. M. Truffino, Peperstraat 17; G. M. Grasman, 32 j., ongeh. (zoon), Populieren laan 48; P. Adrichem, 80 j., wed. van H. Rijs, Arendsweg 71; D. Verheijden, 70 j., geh. met D. Bos, Leliestraat 52; L. Modderman, 74 j., geh. met C. Molenkamp, Voorstraat 12. Boottrein van Hoek van Holland. HOLLAND—AMERIKA LIJN Beemsterdijk, Rott. n. Tampico p. 16 Dung. Breedijk N.-Orieans n. Rott. 16 te Londen. Drechtdijk, Vanc. n, Rott. 16 te Cristobal. Lochgoil, Vanc. n. Rott. 16 te Liverpool. Nieuw Amsterdam, 18 (4.30 n.m. v. N.-York te Rott. verw. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, n. Rott. p. 17 Dungeness. Stad Maassluis, 17 v. Narvik te Vlaard. Stad Zaandam, Vlaard. n. Salta Caballo p. 16 Ouessant. Stad Vlaardingen, Wabana n. Rott./Vlaard. 16, 650 m. W. van Valencia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN- Enggano (uitr.) 17 v. Suez. Almkerk (uitr.) 16 te Newcastle NZW. HOLLAND AFRIKA LIJN Springfontein (uitr.) 16 v. Das-es-Salaam. HOLLAND- OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk (thuisr.) 15 te Osaka. HOLL. BRITSCH INDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) 16 v. Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Ceres, 16 v. Hamburg n. Amst. ROTTERD. LLOYD. Blitar (uitr-.) 17 v. Suez. Baloeran (uitr.) 19 (2 n.) v. Marseille. Soekaboemi, 17 v. Londen te Hamburg. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Mars, 16 v. Amst. te Rott. Juno, 17 v. Amst. te Rott. Achilles, 17 v. Messina n. Catania. Douro, 16 v. Belize n. Pto Barros. Hebe, 17 v. Tanger n. Malta. Iris, Amst. n. Kopenhagen p. 17 Holtenau. Venus, Algiers n. Lissabon p. 17 Gibraltar. Rhea, 17 v. Rott. n. Amst. Aurora, 17 v. Rott. n. Lissabon. Mars, 17 v. Amst. n. Rott. Juno, 17 v. Amst. n. Rott. Oranje Nassau, 17 v. Amst. n, W.-Indië. Breda, 17 v. Amst. n. Chili. Astrea, 17 v. N.-York n. Curacao. Cottica, 17 v. N.-York n. Port au Prince. Deucalion, 17 v. Hamburg te Amst. Hercules, 16 v. Varna n. Constantza Hermes, 17 v. Amst. te Hamburg. Rhea, 17 v. Malta te Rott. Saturnus, Stamboul n. Antw. p. 15 Fini- iterre. Titus, 16 v. Marseille n. Amsterdam. KONINKLIJKE/SHELL Agatha, 14 v. Batavia n. Soerabaja. Agnita, 14 v. Amst. naar Houston 25 verw. Mirza, 17 v. Antw. n. Rouaan en p. Vlissin- gen. Dc aansluiting naar Beverwijk. In een brief van het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken aan de Directie der j Nederlandsche Spoorwegen wordt opgemerkt, dat één der ingeschrevenen in het Handels register der Kamer, te Beverwijk wonende, de aandacht er op vestigt,, dat de boottrein uit Hoek van Holland des morgen te 7.34 uur te Haarlem op het eerste perron aankomt. Precies op het zelfde tijdstip vertrekt de trein van Haarlem naar Beverwijk, zoodat passa giers voor deze richting de aansluiting missen. Het Bureau vraagt naar aanleiding daarvan aan genoemde directie, bedoelde treinverbin ding naar Beverwijk korten tijd later uit Haarlem te doen vertrekken. Loop der bevolking. Onze nieuwe ingezetenen. Ingekomen H. M. G. van Leeuwen, dienstbode, van Den Haag, Julianaweg 39. M. Keizer, z. ber., van Zijpe, Alkm. weg 106. F. D. Looij, aannemer, van Arnhem, Alkm. weg 375. J. F. v. d. Bovenkamp, reiziger, van Wor- merveer, Lijsterbeslaan 50. M. A. Schaberg, z. ber., v. Amsterdam, Lijs terbeslaan 50. F. H. Wiluis, z. ber.,, van Wieringen, Tulpen laan 16. K. van Dijk, winkeljuffrouw, van Dai>- tumadeel, Duinwijklaan 31. M. J. C. Beentjes, z. ber., van Heemskerk, Zeestraat 2-69. E. Visser, arbeider, van Egmond a. Zee, N. Scholtestraat 16. G. van Geldere, z. ber. van Laren (N.H.), Alkm. weg 335, J. M. de Boer, expediteur, van Amsterdam, Gladiolenlaan 39. D. Visser, arbeider, van Heiloo, Lijsterbes laan 60. P. II. Jansen, agent van politie, v. Maas- bree, Relweg 20. W. v. Dalen, z. ber., van Utrecht, Klooster straat 1. A. Dijkstra, monteur en vertegenwoordiger, v. Velsen, Strick v. Linschotenstraat 36. B. Dijkstra, z. ber., van Velsén, Strick van Linschotenstraat 36. W. Grapendaal, tuinman, van Velsen, Nar- cissenweg 133. A. M. van Veen, leidster, van Avereest, Beecksanghlaan 1. G. Alferink, hulp huish. v. Bloemendaal, Beeksanghlaan 1. A. Rechsteiner, dienstbode, van Amsterdam, Scheybeecklaan 5. E. H. Kuiper, geleidster, van Utrecht, Rel weg 59. J. G. Buining, van Australië. A. M. M. Waagmeester, z. ber., van Zeist, Zeestraat 2 b. A. Bus, dienstbode, van Uitgeest, Bree straat 11. H. J. Maas, dienstbode, van Haarlem, Beeck sanghlaan 7. 'Vertrokken P. J. van Helder, handelaar, naar Holten, Kerkstraat 260. H. Wolterman en gezin, machinist,: naar Hilversum, Oude Eerrmesserstraat 9. P. J. Harselaar, léerl. monteur, naar Den Helder, Marinekazerne. J. Eijzenga, z, ber., naar Alkmaar, Eilands- wal 1.' G. v. d. Vegbe, z. ber., naar Velsen, Rijks weg 250. A. M.' Pépëfkóor»,-z.- ber., naaf Jïaarlerp, 'Burgwal 57 zw. V r r J - '1; VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING". Noteering van 17 Juni 1938. Spinazie per kist 28—45 Sla por 100 stuks f 0.502.50. Postelein per kist 2040 Wortelen per bos 710 Rabarber per bos 2—5 Radijs per bos 22Vz Peterselie per bos 1—2 Selderie per bos lJ/23 Tomaten per kg. 14—30 Doppers per kg. 18—20 Waschpeen per kg. 811 Peulen per kg. 1724 Snijboonen per kg. 3648 Dikke boonen per kg. 5460 Tuinboonen per kg. 1013 Asperges le wit per bos 2838 Ilem 2e wit per bos 12—14 Idem le bl. per bos 20—26 Komkommers per stuk 25'/2 Bloemkool le per stuk 913 Bloemkool 2e per stuk 46 Aardbeien per slof 65—1.15 Idem per doosje 1016 Frambozen per kg. 30 Perziken per stuk 4—9 De wateronltrekking aan de duingronden. Dc actie wordt voortgezet. Zooals onze lezers zich zullen herinneren hebben de Provinciale Staten het voorstel van Ged. Staten om over te gaan tot aankoop van het zoogenaamde Heemskerkerduin aangeno men. In de eerste plaats geschiedt deze aan koop ten behoeve van de waterwinning van het Provinciaal Waterleidingbedrijf, waarte gen uit tuinbouwkringen ernstige bezwaren zijn aangevoerd in verband met de wateront trekking aan den bodem. Nu het besluit gevallen is zal de actie tegen de komende boringen toch worden voortgezet. Gisteravond is in het gebouw van de Ver eenigde Veilingen de situatie opnieuw onder het oog gezien. De commissie zal in ieder ge val de actie voortzetten. KON HOLL. LLOYD. Montferland, 16 v. Amst. te Hamburg. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV MIJ Deucalion, Japan n. Rott. 17 v. Marseille. Euryimedon, 17 v. Batavia te Amst. Philoctetes, Japan n. Rott. 17 te Penang. Phrontis, 17 v. Batavia te Amst. Sarpedon, 17 v. Tafcu Bar te Rott. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tabian (uitr.) p. 15 Gibraltar. Moena (thuisr.) 16 v. Aden. Bengkalis (thuisr.). 17 v.'Port Said. Simaloer (uitr.) p. 16 Beachy Head. WIJK LIJN. Winterswijk, 17 v. Montreal te Antw. Naaldwijk, 17 van Bilbao te Rott. Haulerwijk, Huelva n. Rott. p. 17 Finisterre Katwijk, Rott. n. Bilbao p. 16 Dungeness. Opbrengst der loodsgelden. In de afgeloopen maand bedroeg de op brengst der loodsgelden f 66.600 tegen f 60.089 in Mei van het vorige jaar. in de eerste 5 maanden bedroeg die opbrengst f171,560 in dit jaar tegen f340.204 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar.. Opgemerkt kan, worden, dat de opbrengst in dit jaar f 140.090 beneden de raming bleef. Beorderd. Het Nederlandsche m.s. „Olga", hetwelk van Great Yarmouth naar Amsterdam- bestemd was, kreeg alhier in de buitenhaven orders om direct naar Antwerpen de reis voort te zetten. Na een kort oponthoud is het schip derwaarts vertrokken. AANGEKOMEN. 16 Juni: Gruno m.s. Londen Irene s.s. Danzig Wilbo m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Mary Slessor m.s. West Afrika Enid Mary s.s. Goole 17 Juni: Deucalion s.s. Hamburg Flying Norseman m.s. Rotterdam Amstelstroom m.s. Fowey E. H. Stinnes XV s.s. Gdynia Escaut m.s. Rotterdam Olga m.s. Gr. Yarmouth Henca m.s. Ipswich Phrontis m.s. Batavia VERTROKKEN. 16 Juni: Queenworth s.s, Blyth Ousel s.s. Liverpool Salland s.s. Zuid Amerika Ladoga s.s. Rotterdam Beta m.s. King's Lynn Juni: Olga m.s. Antwerpen Hollinside s.s. Archangel Antje m.s. Londen Escaut m.s. Parijs NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK. Romerkerkweg 87 Telef. 3421 (Adv. Ingez. Med.) Een wachtlokaal is geen speellokaal. Vernielzuchtige jeugd verdrijft dc reizigers. Het wachthuisje op het Meerensteynplein, dat daar eenige jaren geleden werd neergezet voor passagiers van de autobussen, verkeert op het oogenblik in zoo'n toestand, dat er wel geen reiziger meer over zal denken om van dit wachthuis gebruik te maken. Ook wanneer de weersomstandigheden nog zoo slecht zijn ziet men er bijna nooit meer een reiziger in, omdat het gebouwtje nu in het geheel niet meer aan zijn doel beantwoordt. Wind en regen en Wat ons Höllandsche kli maat nog meer aan verrassingen in petto heeft hebben namelijk op ieder oogenblik van den dag vrij spel in het huisje, dat toch voor beschutting van den reiziger moet zor gen. Iedereen zal nu wel begrijpen, waarom er bijna geen gebruik meer wordt gemaakt van het wachtlokaal. En dat. is te w'iten aan onze lieve jeugd, die om haar baldadigheid te kunnen botvieren bijna geen ruit meer heel heeft gelaten. Bo vendien vermaakt het jeugdige Beverwijk zich buiten de schooluren uitstekend in het wachthuisje. Ze speelt allerlei spelletjes, zoo als „na-loopertje" en verstoppertje, loopen over de banken en slaan voor de aardigheid of per ongeluk een ruitje in. Langzamerhand is er van het wachthuisje dan niet veel meer overgebleven dan een hok, waar men liever buiten blijft, dan binnen gaat. Reeds verscheidene keeren heeft de ge meente de vernielde ruitjes door nieuwe la ten vervangen, maar binnen eenige weken was er weer geen heele ruit meer te vinden. Van dit monnikenwerk heeft dé gemeente nu blijkbaar ook genoeg gekregen, want aan het gebouwtje is reeds in een geruimen tijd niets gedaan, waardoor het hoe langer hoe meer een onoogelijker aanzien oplevert en een ont siering dreigt te worden voor het Meeren steynplein, dat toch dagelijks door verschei dene vreemdelingen wordt bezocht. Deze toe stand is bovendien voor de wachtende reizi gers ook verre van aangenaam. Wij zijn nieuwsgierig wanneer weer eens een poging wordt gedaan om het .gebouwtje op te knappen en binnen hoeveel tijd de bal dadige jeugd.het weer geruïneerd heeft. Misschien zijn daarvoor straffe maatrege len noodig en voortdurend toezicht, al is dit laatste ook moeilijk. DE STEMPELUREN VOGR DE WERKLOOZEN Beverwijksche Bestuurdersbond 9.45—10.15 en 22.15 uuï'. Christelijke Besturenbond 9—9.15 en 2.15 2.30 uur. Plaatselijk.Arbeids Secretariaat 10—10.15 en 3—3.15 uur. R.K. Volksbond 9.15—9.45 en 2.45—3 uur. Wijk aan Zee 9.30—9.45 en 2.15—2.30 uur. Een opslagplaats aan cle Nieuwe Kade? Transactie met de gemeente. Van de N.V. K. Luijtings Bouwmaterialen- handel is het verzoek ingekomen om een ter rein aan de Nieuwe Kade van de gemeente te mogen huren, teneinde dit te gebruiken als opslagplaats ten behoeve van haar bedrijf. Tegen deze verhuring bestaat bij B. en W. geen bezwaar indien zij geschiedt voor onbe- paalden tijd en tot wederopzegging. De ge meente moet zich het recht voorbehouden om te allen tijde weder over het verhuurde te kunnen beschikken. De oppervlakte van het terrein bedraagt 300 M2. De huurprijs kan gesteld worden op f 200 per jaar. B. en W. stellen den Raad voor bedoeld ter rein met ingang van een door hun te bepalen datum voor onbepaalden tijd onderhands te verhuren aan genoemde vennootschap. SANTPOORT Opculuclitsamenkomst op liet Terras. Vier cvangelisecrende sprekers. Door een deputatie van de Evangelisatie in de Classis Haarlem is in samenwerking met afgevaardigden der Evangelisatie Commissie, besloten Zaterdagmiddag 25 Juni 2.30 uur op het Terras aan den Middenduinerweg een openluchtsamenkomst te houden. Als sprekers zullen optreden Ds. Dondorp van Heemstede, straatprediker N. Baas van Amsterdam, Dr. W. G. Harrensteijn van Santpoort en Ds. H. A, Wiersinga van Leiden. Uit tijdhuur ontslagen. Wegens tekort aan eigen sleepbooten huur de L. Smit Co's Internationale Sleepdienst Mij. te Rotterdam onlangs de zeesleepboot „Beverwijk XX" van Van Hattem's Bergings Mij. te Beverwijk. Thans is de sleepboot uit Rotterdam teruggekeerd en voorloopig, nu de tijdhuur afgeloopen is, te Spaarndam opge legd. Om te dokken. Het Grieksche s.s. „Marl Chandris" pas seerde Donderdagmiddag j.l. van Gdynia naar Amsterdam om daar in het Amsterdamsche Droogdok eenige belangrijke reparaties te ondergaan. Scheepsbouw voor het buitenland. Het voor Britsche rekening door de Scheeps werf Jan Smit Czn. te Alblasserdam ge bouwde motorkustschip „Kentish Coast" heeft dezer dagen een geslaagde proeftocht gemaakt en is daarna door de reederij over genomen. Het schip heeft een laadvermogen van 630 ton en is uitgerust met een Deutz Dieselmotor van 480 P.K. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2