BRILLEN Onze Zangkoren in het afgeloopen jaar. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. VELSEN. Voor tic wcrkloozen. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende or ganisaties zijn voor de week van 20 tot en met 25 Juni vastgesteld als volgt: IJmuider Transport Federatie 9.009.15 Ongeorganiseerden 9.20—10.20 Werkloozenvereeniging 10.3011.00 Algem. Nederl. Metaalbewerkers- bond 11.10)11.30 Algem. Ned. Bouwarbeidersbond 11.40—12.00 Er is verbetering merkbaar in het gehalte der programma's. Wanneer we op de reeks uitvoerin gen door de plaatselijke koren in 1937/1938 gegeven, terugzien, dan is een woord van oprechte waardeering voor het ernstige werken van het meerendeel dezer ensembles ook in dit seizoen zeker op zijn plaats. Deze waardeering stijgt nog, als we bedenken hoe ook de zangkoren, zij het in mindere mate dan de orkesten, een vermindering in het getal hunner supporters en andere belangstellenden moesten ondergaan. Niettegenstaande hun financieele zorgen hebben zij zich wèl geweerd en zijn er ook in het afgeloopen seizoen van de uitvoeringen verscheidene be langrijk geweest. We denken daarbij dan in de eerste plaats aan het kerkconcert door de Chr. gemengde zangvereeniging „Looft den Heer" gegeven, waarop onder de eminente leiding van Stephen Jansen het oratorium Samson van Handel ten gehoore gebracht werd. De avond in Maart, waarop dit tweede oratorium, dat het in studie nam, werd uitgevoerd, heeft wederom bewezen, welke een kunstwaarde „Looft den Heer" in dezen vorm in zich 'bergt. Terecht trok dit concert, waaraan ook ons blad wederom zijn medewerking gaf, vele hon derden bezoekers. Voor het orgelfonds orga niseerde het ensemble eveneens een kerkcon cert met gemengde solistische medewerking, dat eveneens groote muzikale waarde had. Voor den komenden winter heeft men wederom grootsche plannen, welker uitvoe ring met belangstelling wordt afgewacht. In studie Is thans Cherubmi's Requiem. Het Chr. gem. koor Excelsior, dat evenals zijn dirigent Jan Beider voor de ge trouwen concoursliefhebbers geenszins een onbekende is, liet dezen winter weinig van zich hooren en oefende slechts voor den zan- gerskamp. Het onder denzelfden dirigent staande ge mengde koor Polyhymnia gaf (in samenwer king met koren van elders) een fraaie uit voering van de Altrhapsodie van Brahms voor soliste en mannenkoor, waarbij op het verdere gedeelte van het concert de gemengde zang niet werd vergeten. Het in stilte rustig verder arbeidende Chr. gemengde koor Hallelujah verraste ons met een zeer fraaie en gedegen uitvoering van het onvoltooide oratorium van Mendelssohn „Christus", waarbij evenals in dé entourage van gewone koorliederen weer eens te meer bleek welk een kundig leider het in Theo van Zutphen gevonden heeft. Er wordt daar altijd uitstekend op toon en met kwaliteiten ge zongen. De Chr. gemengde koren Nieuw Hosanna en Soli Deo Gloria met hun onderafdeelingen Klim-op en Nachtegaaltje hebben zich ook dezen winter weer geroerd. Van Soli woonden we o.an. een gevarieerd kerkconcert bij in de stemmige oude kerk te Velsen, de Nachtegalen heibiben zich op hun avonden meermalen met succes laten hooren, terwijl directeur S. Wiersma, die al deze avonden te verzorgen load, zeker aan het'.jubileum van -Niéuw- Hosanna nog wel eens met genoegen zal te-' .xugdenken. Op- het, concert, dat ter eere van het 10-jarig bestaan van laatstgenoemd ensemble gegeven werd, zijn toen eveneens hartelijke woorden van waardeering voor zijn arbeid gedurende die twee lustrums gespro ken. Met den zang' van de Lentefeest-cantate, welke dien avond ten gehoore gebracht werd, heeft hij wederom veel eer ingelegd. De Chr. gemengde zangvereeniging Sursum Corda, onder directie van den heer D. Klut Sr. gaf eveneens dezen winter acte de pré- sence met een gevarieerde uitvoering en nam ddt jaar deel aan het te Texel gehouden con cours van den ring Noord-Holland van den Chr. Bond. Directeur' Johan Tol voerde zijn zangers en zangeressen aan op 't traditioneele jaarlijksche concert van de Oud-Katholieke gemengde zangvereeniging Crescendo, waar altijd een gezellige sfeer heerscht en waar verzorgde zang te hooren was. Op den muzikaal ge leiden avond hoorden we eveneens het vol vuur zingende Joiig-Crescendo, dat een be lofte voor de toekomst inhield. Van de jaarlijksche uitvoering van het Chr. kinderkoor Lenteklokjes is het succes reeds bij voorbaat verzekerd, schreven we eens. En dit wordt nog steeds bewaarheid. De directrice, mej. Riek Meijering, liet ons wederom een tot in alle onderdeelen verzorgd concert be luisteren, zoodat deze uitvoering ook artistiek vruchten afwierp. Onder de pittige leiding van directeur P. Grin Jr. zong IJmuiden's a Capellekoor op meerdere concerten, dikwijls als mede werker bij een- bevriende vereeniging. Dit serieus studeerende koor, dat zich, ondanks dat het niet groot in ledental is, uitstekend weet te handhaven heeft ons meerdere malen met muzikale reproducties van koorwerken ge boeid. Een met veel enthousiasme gezongen en gespeelde uitvoering der Grin-cantate ter eere van de nationale gebeurtenis in den aanvang van dit jaar moeten we in dit ver band ook nog noemen. Veel vergeten of bijna vergeten schoons op het gebied van koorcomposities vraagt om opnieuw uitgevoerd te worden. Alleen: men moet het willen zoeken. En een ensemble, dat zijn cultureele taak, al is deze dan ook een taak in kleinen kring, terdege beseft, zal dan ook niet mogen aar zelen. In den loop der laatste 10 jaren is plaatse lijk reeds veel bereikt en het artistieke gehalte der uitvoeringen, als we de programma's eens vergelijken, beweegt zich bij vele vereenigin- gen in opwaartsche richting. Bij vele, hoewel, jammer genoeg, nog niet bij alle, is een streven merkbaar om uit het eeuwige kringe tje van het traditioneele gewoonte-repertoire te komen. Niet alleen de criticus maar ook de zanger •en de toehoorder zullen er de leiding' dank baar voor zijn als dit baanbrekend werk" voortgang en.... navolging vindt. W. ZONDER MANTEL op de fiets en de vetvlekken op Uw zomerjaponnetje? ZONDER JAS uit wandelen, met gekreukte revers en geen vouw in Uw pantalon? Komt goed voor den dag. Laat 't STOOMEN of VERVEN. IJMUIDER CHEMISCHE WASSCHERIJ EN VERVERIJ SNELLIUSSTRAAT 39 TELEF. 4371 (Adv. Ingez. Med.) IJmuider Federatie 9.009.45 Chr. Bond van Fabrieks en Tr. Arbeiders 9.5010.20 Oud-Katholieke Vakverbond 10.2010.40 Kleine bonden 10.5511.10 R.-K. Bonden 11.20—12.00 WIE HEEFT IETS VERLOREN? Gevonden te IJmuiden (O.) Sleutel, tuinschaar, mantel, portemonnaie met inhoud, jongensjasje, drie belastingmer- ken, Zeeuwsche broche, gehaakt hoedje, drie vischmanden, vlaggetje, koerduif, kinder - tasehje, bruin kindermanteltje, rozenkrans in étui, zak aardappelen, ceintuurtje, stropdas, driewielig kinderfietsje. Gevonden te IJmuiden: Badcostuum, zilveren armband, bed-peluw, doublé oorbel, zeilkano, snelbinder, das, witte boord, portemonnaie, vulpen, ceintuur, petroleumbus. Gevonden te Velsen (N.) Herdershond, sleuteltje van een rijwiel, fototoestel in étui, heerenrijwiel, kinder schoentje, huissleutel, mantelceintuur. Gevonden te Driehuis: 1 paar zwart lederen dameshandschoenen. Gevonden te Santpoort: Halfwas konijnen, stuk van een armband, stoffer. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN De Apotheek „Velsen-Noord", Wijkerstraat- weg 134, telef, 3030, is in de week van 1926 Juni belast met den Zondags- en nachtdienst. WIJK AAN ZEE GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Aan het politiebureau te Wijk aan Zee zijn inlichtingen te bekomen voor de volgende ge vonden en verloren voorwerpen. Gevonden: een barnsteenen halsketting, een kindercape, een strandschepje, een huissleutel, een linkerkinderschoen (zwart) een zakmes. Verloren: een bruin lederen tasch, inhou dende gereedschappen, een blauw-witte shawl. CASTRICUM DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Met ingang van heden zal worden aange vangen met de distributie over het 24e tijd vak. Onvermengde margarine en bak- en braadvet zullen verkrijgbaar zijn bij den heer J. Castricum, Dorpsstraat te Castricum; ge hakt in blik bij mej. de Wed. Jenster, le Groenelaan te Bakkum. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hans, zoon van W. P. H. Polhuis en j. A. Kooren; Johannes Nicolaas, zoon van J. Hoeve en A. M. Wonderen: Margaretha Johanna, dochter van C. de Vries en J. M. Schipper; Aloysius Canicius Willibrordus, zoon van J. Kuijs en M. E. Duijn. Ondertrouwd: Cornelis IJpelaan, oud 28 jaar, bakker, wondende alhier en Maria Gou- rica Houtenbos, oud 26 jaar, zonder beroep, wonende alhier; Johannes Freder-ik Cornelis Plas, oud 25 jaar, goudsmid, wonende alhier en Jannetje van Dam, oud 20 jaar, zonder beroep, wonende alhier. Getrouwd: Cornelis Zaadnoordijk en Mar garetha Geertruida Schenk. Overleden: Dirk Nobel, oud 62 jaar, wonen de te Berkhout. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: M. J. Scheffener en gez. van Amsterdam, Beverwijkerstraatweg 188; H. H. Fluijter van Amsterdam, Heeren- weg 39 b; G. Doornbos en gez. van Velsen, Jac. Catsstraat 6; G. Brakenhoff, van Be verwijk, Slingerpad 3; A. Pabst en echtgen. van Amsterdam, Jac. Catsstraat 19; P. P. Lute van Fijnaart en Heiningen, Burgemees ter Mooijstraat 19; S. K. de Jong en echtg. Jac. Catsstraat 4; A. Beentjes van Heemskerk, Schoolstraat 9; J. Th. Haakman en gez. van Schoorl, Torenstraat 29. Vertrokken personen: H. W. van Oostvoorn naar Haarlem, van Lingestraat 22; A. J. Dek ker naar Zaandam, Ringweg 27; P. Bleijen daal naar Zijpe Boschweg. GEVONDEN EN VERLOREN. 1 Duimstok, 1 autoband, 1 strekel, 1 grijze regenjas; 1 tasch met gereedschap. Verloren voorwerpen: 1 steunzool, 1 gr. pet, 1 gouden damesarmbandhorloge, 3 bel. mer ken. IJMUIDEN IJmuiden's Mannenkoor" dertig jaar. De bloem van zingend IJmuiden. Nog enkele maanden scheiden ons van ons 30-jarig bestaan, schrijft ons een lid van het bestuur van IJmuidens Mannenkoor. Dertig jaren van op- en neergang, dertig jaar van vreugde en leed, van inspanning om het le ven te houden niet alleen, maar ook om de prestaties op te voeren. Het waren niet alle jaren van voorspoed, maar altijd stond de ziel van het koor, de. oude kern paraat om het koor, dat van hen, die deze oude kern uitmaken, een stuk van hun leven was geworden, op de been te houden. Groot was de strijd tegen de afnemende belangstelling voor het vereenigingsleven. Ook de tijdsomstandigheden waren hieraan niet vreemd. De kern hield echter stand. En' met succes, want op het oogenblik telt de vereeniging weer een 50-tal leden. IJmuiden's Mannenkoor is en blijft de bloem van zin gend IJmuiden. Maar wij moeten verder, opdat wij zeggen kunnen: hier zijn wij, kom naar ons luiste ren, gij die van zang houdt, sluit u bij ons aan, gij die van zingen houdt. Laat de crisis geen bezwaar zijn, om toe te treden want het beoefenen van den koorzang heft u op uit uw dagelijksche zorgen; het lied kan u veel moeilijkheden doen vergeten en het veredelt uw gevoel. Dit geldt vooral voor de jongeren, waar onder er zoo velen zijn, die elk levensdoel missen. Voor hen, die van zang houden, doch die niet kunnen zingen, is het de weg, zich op te geven als donateur. Dan kunnen zij straks, als IJ. M. zijn feestconcerten geeft, daarvan ge nieten. En laat men ten slotte niet vergeten dat het doel van ons vereenigd pogen is zang door vriendschap te verhoogen. JEUGD VREDESBOND. De Jeugd Vredesbond houdt Woensdag a.s. een propaganda-avond in het gebouw van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden aan den Stationsweg. Twee leden van de afd. Velsen zullen op dien avond 'spreken. Belangstellen den zijn welkom. Geslaagd voor een nieuw diploma. Primeur van de Visscherijschool. Dezer dagen is voor de eerste maal het exa men afgenomen voor het diploma van stuur man voor de kustsleepvaart. De eerste candidaten die voor dit diploma slaagden waren drie leerlingen van de Gem. Visscherijschool. Het waren de heeren P. Groen, M. Coster en A. Broek. Een mooi succes voor onze school, dat des te mooier was omdat geen der deelnemers werd afgewezen. GESLAAGD. Uit de zesde klasse (examenklasse) der Neu trale Schoolvereeniging deden drie leerlingen toelatingsexamen voor het Stedelijk Gymna sium te Haarlem, nl. Dick van Leeuwen, Piet Manoth en Leen van Wijngaarden. Alle drie slaagden. ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisverkoop Vereeniging.) Resultaat der vangst tot nu toe ca. 6000 ankers. De visscberij wordt door het ruwe weer sterk belemmerd. Marktpositie voor al le jaargangen vast. Er komen voetpaden langs den weg naar den kop van de Visschers- haven. Het wordt beter voor de wandelaars. IJmuidenaren houden veel van den kop van de Visschershaven. Vooral als het eens een mooie avond is kan het er druk zijn en ook des Zondags, tegen den tijd dat de traw lers verwacht kunnen worden, trekken velen naar dit uiterste puntje van IJmuiden om man, vader of verloofde den eersten groet toe te i'oepen of te zwaaien. Maar een prettige wandeling is het niet. Voetgangers hebben aan den havenkant te kiezen tusschen de zware keien en een soort sintelpad, waar men moet uitkijken wil men niet vallen over een kuil of een dwars over het pad gespannen touw. De weg zal nu echter verbeterd worden, ten minste wat betreft het gedeelte, dat ressor teert onder het Staatsvisschershavenbedrijf, nl. het gedeelte tusschen de ijsfabriek en het koffiehuis voorheen De Leeuw. De straatweg wordt vernieuwd en opgehaald en aan beide zijden komt een breed voetpad, hetgeen aan den kant van het water kan geschieden door dat het talud wordt verbeterd. Verder wordt de weg gerioleerd, zoodat de groote plassen langs den kant ook wel zullen verdwijnen. Ongetwijfeld zullen velen deze verbetering toejuichen. En ook voor IJmuiden als bad plaats Is deze verbetering van belang want duizenden gaan des zomers langs dezen weg via het veer naar het strand. GESLAAGD VOOR HET KOORZANGERS- DIPLOMA. Bij het gehouden examen ter verkrijging van het Koorzangersdiploma van de Ned. St. Gregoriusvereeniging zijn geslaagd de heeren P. Tol, L. Schellevis, P. Witte, J. Tol en J. Lengers IJ. O. V. tooiit de macht van het kleine. In één maand aan spaarders 1130.-^ uitbetaald! Naar wij vernemen heeft het reclame-co mité IJ.O.V. in het tijdvak van 15 Mei tot 15 Juni niet minder dan 565 volle zegelboekjes igewisseld. In één maand betaalde IJ.O.V. dus aan spaarders f 1130 uit, zoodat nog eens weer de macht van het kleine werd bevestigd. De geluksdatum was 1 Juni, Op dien dag waren 20 boekjes ingeleverd. De extr^-pre- mies, in totaal dus f 40, zijn reeds aan de ge lukkige inzenders uitbetaald. SCHIP Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Adrastus (Eng.) x) Ajax (Ned.) Boskoop (Ned.) „««..o. Baarn (Ned.) Bengkalis (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bloemfontein (Ned.) Batna .(Eng.) British Advocate (Br.) Brattfors (Zw.) Cassel (Du.) Cordillera (Du.) x) Costa Rica (Ned.) x) Carrier (Br.) Eurymedon (Br.) x) Freiburg (Du.) Grootekerk (Ned.) x) Gleniffer (Br.) x) Glaucus (Br.) Gaasterkerk (Ned.) Genota Heidelberg (Du.) x) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Hermes (Ned.) Indus (Zw.) J.v.Oldenbarnevelt (Nd. Jaarstroom (Ned.) - Joh. de Witt (Ned.) x) J. P. Coen (Ned.) x) Kurmark (Du.) Liberian (Br.) Moena (Ned.) Maaskerk (Ned.) Medjerda (Br.) Mina (Estl.) Margareta (Fin) Montferland (Ned.) x) Nijkerk (Ned.) x) Naval (Du.) Orion (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Peisander (Eng.) x) Polydorus (Ned.) x) Pan Gothia (Zw.) x) Pan Scandia (Zw.) x) Polyphemus (Ned.) x) Randfontein (Ned.) x) Rhea (Ned.) Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x) Sesostris (Ned.) Saturnus (Ned.) Salabangka (Ned.) x) Simon Bolivar (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Sheksna (Russ.) Tomislav (J. Slav.) Triton (Ned.) Troja (Du.) Trigonia (Eng.) x) Titus (Ned.) Tornlea (Br.) Venus (Ned.) Vesta (Ned Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Chili (via L'pool) Buenos Aires Batavia Stettin Chill Chill Batavia Chili Zuid Afrika La Goulette (v. IJm.) Abadan (via Rott.) Skoghall Ned. Indië Pto Barrios .Hamburg Casablanca (v. IJm.) Batavia Macassar Japan Japan Batavia Japan Harburg Batavia (via L'pool) Chili Bourgas Hamburg Otterbacken (v.. IJm.) Batavia West Afrika Batavia Batavia Ned. Indië West Afrika Batavia West Afrika Bona (v. IJm.) Wasa (v. Velsen) Hernösand Hamburg Beira Karlshamn Midd. Zee (via R'dam) Danzig Batavia Batavia Batavia Aruba Hull Hamburg(viaBremen) Z. Afrika Bourgas Ned. Indië Batavia Pto Barrios Stamboul (viaAntw.) Macassar West Indië West Indië Leningrad Buenos Aires Midd. Zee West Indië Curagao Midd. Zee West Afrika Constantza Alexandrië (via R'dam) Midd. Zee Buenos Aires Buenos Aires Verm aankomst 24 Juni 18 Juli 21 Juni 21 Juni 18 Juni 30 Juni 24 Juni 19 Juni 18 Juni 10 Juli 5 Juli 29 Juni 19 Juni 18 Juni 29 Juni 20 Juni 14 Juli 23 Juli 21 Juli heden 20 Juni 18 Juni, heden 18 Juni 26 Juni 18 Juni 21 Juni 29 Juni 8 Juli 22 Juni 19 Juni 23 Juni 19 Juni 13 Juli 15 Juli 23 Juni 21 Juni 22 Juni 29 Juni 19 Juni 18 Juni 28 Juni 12 Juli 18 Juni 20 Juni 28 Juni 30 Juni 8 Juli 22 Juli LAATSTE BERICHT 7 Juni van Cristobal 8 Juni van Bahia. 15 Juni vertrokken. 18 Juni vertrokken. 16 Juni 13 Juni 17 Juni 12 Juni 15 Juni 15' Juni 13 Juni 15 Juni te Antwerpen, te Balboa. van Port Said, van Valparaiso, van Aden. Gibraltar gepass. ■vertrokken, vertrokken. 16 Juni van Port Sudan. 14. Juni van Barbados. 18 Juni vertrokken. 15 Juni vertrokken. pass. 17 Juni Dungeness. 7 Juni van Colombo. 15 Juni van Port Said. 10 Juni van Colombo. 17 Juni van Pt. Said. 15 Juni te Osaka, vertrekt 22 Juni. 16 Juni van Land's End. 9 Juni van Callao. 16 Juni van Varna. 18 Juni vertrokken. 14 Juni vertrokken. 8 Juni van Colombo, pass. 12 Juni Las Palmas. 15 Juni vertrokken, vertrekt 22 Juni. 15 Juni van Padang. 12 Juni te Londen. 16 Juni van Aden. 9 Juni van Dakar. 15 Juni van Finisterre. 12 Juni van Danzig. 13 Juni van Sundsvall. vertrekt 25 Juni. 4 Juni van Kaapstad. 13 Juni vertrokken. 16 Juni van Ouessant. 18 Juni vertrokken. 9 Juni van Belawan. 16 Juni van Pt. Said. 6 Juni van Padang. 4 Juni vertrokken. 18 Juni vertrokken. 18 Juni vertrokken. 10 Juni te Hamburg. 18 Juni van Rotterdam. 10 Juni van Tjilatjap. 16 Juni van Belawan. 8 Juni van Port of Spain. 15 Juni van Finisterre. 13 Juni van Batavia. 15 Juni van Madeira. 13 Juni van Paramaribo. 18 Juni van Delfzijl. 16 Juni van Land's End. 14 Juni van Bari. 17 Juni van Pto Colombia. 31 Mei vertrokken. 16 Juni van Marseille. 10 Juni van Freetown. 15 Juni van Algiers. 16 Juni van Malta. 14 Juni te Izmir. 13 Juni te Santos, vertrekt 23 Juni. Schepen voorzien van een x> zijn grooter dan 6000 ton Buitenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederl. m.s. Olga Gr. Yarmouth HEEFT U STOF Wij maken voor U een COSTUUM voor 22.50. Prima coupe en afwerking. JAC. NIERSE - Frans Naereboutstraat 59, IJMUIDEN-OOST. (Adv. ingez, Med.} De Bilt voorspelt: Matigen tot zwakken wind, in het Noor den uit Noordelijke, in het Zuiden uit Oostelijke richtingen, gedeeltélijk be wolkt, droog weer, iets warmer overdag. Verdere vooruitzichten: onzeker. BETER EN BILLIJKER. P. DE GROOT, Kennemerlaan 30, IJmuiden. Aangesteld als Opticien voor alle Ziekenfondsen. (Adv. ingez. Med.) VELSEN Bevallen: G. van der Oord—Langen, z., Kerkstraat 4, IJmuiden. C. A. van Wijngaar denHoorns, z., Cypressenstraat 48, IJmuiden, M. J. BeentjesVeld, z., Willebrordstraat 35, IJmuiden. A. BijlsmaKliphuis, z., Kortenaer- straat 9. IJmuiden. M. C. de Koek—de Lang, z., Pelsstraat 71, Velsen (N.) J. KolléGoed hart, d., Wijk aan Zeeërweg 139, IJmuiden. J. L. van der Kraande Gooijer, z., Duinvliet- straat 117, Velsen (N.) Overleden: Ph. L. Langenberg'. 67 j., echtge- noote van G. Koek, Velserduinweg 223, IJmui den. D. Roos, 90 jaren, weduwe van J. van dei- Does, Zeeweg 31. IJmuiden. C. Kistemaker, 58 jaren, echtgenoot van S. E, v. d. Wint, Kerk- weg 30, Velsen. Ondertrouwd: P. de Boer en E. E. Engelhart, Koningsweg 144, Velsen (N.), Melklaan 15, Velsen (N.), C. J. van Steenkiste en N. A. Huijs- man, Uithoorn. Zijdevelt 46. N. Th. Metzelaar en J. Pirovano, Beverwijk, Reguliersstraat P. Boekhoff en J. M. Wolzak. Amsterdam, Rechtboomsloot 26 B I.; L. J. Maarschalk en C. W. Web'be, Haarlem (N.), Lijsterstraat 67. Getrouwd: A. J. Buijck en M. E. Wessel, Nar- cissenstraat 5. Santpoort. B. Minneboo en J. Hardendood, Trompstraat 13, IJmuiden. C. J. Balm en A. H. Bogaard, Acaciastraat 1, IJmui den. Th. J. de Reus en Ch. J. H. Fenger, Noor derlaan 45, Velsen-N. G. Selderbeek en A. Was senaar, Planciusstraat 40, IJmuiden. M. van den Bos en M. J. ter Horst, Melklaan 105, Vel sen-N. J. C. Woertman en E. Oldenburg, de Lethstraat 2, Velsen-N. K. de Boer en F. Hoek stra, Schulpweg 98, Velsen-N. P. J. Keirsgieter en L. M. S. Jongman, ÏJmuiderstraatweg 99, IJmuiden. I. A. Roselaar en E. M. v. d. Wiele, de la Reijstraat 8rd., IJmuiden. A. H. A. de Bats en G. A. Veenboer, Westerwijkstraat |4, Velsen-N. H. S. de Vries en A. A. Bosman, Norg, Een No. 20. J. Klein en Th. W. D. Stoppa, Wijk aan Zeeërweg 81, inw. IJmuiden. W. G. Seppen en S. Romeijn, Arnhem, Roemer Visser straat 41. P. Alders en M. G. van Zoelen, Fa zantenlaan 43. IJmuiden. HAARLEM. 17 Juni. Bevallen 15,Juni: M. SchoutenKoning', d.; F. J. KamoenSelhorst, d.; 16 Juni: G. M. B. Grünfeld—Weber, z.; G. Oerlemans—Klam per, d.; G. Deggeler—Ras, d.; J. Paulen— Tromp, d.; J. LI. BoonLauwers, z.; 17 Juni: M. A. van Geijlswijk—Oxsener, z. Overleden 15 Juni: E. T. Slenders—Aarnink, 38 j., Molukkenstraat; 16 Juni: G. J. J. Geert- zema, 66 j., Hazepaterslaan S. Höchheirner, 65 j., Hazepaterslaan; 17 Juni: J. A. v. Wierin- gen, 68 j., Rijksstraatweg. GEBOREN? VERLOOFD? ONDERTROUWD? Dan Uw DRUKWERK van DRUKKERIJ GROENEWOUD. KALVERSTRAAT 55 - Tel. 4871 - IJmuidcn-O. (Adv. Ingez. Med.) ledig AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 18 JUNI Thalia Theater: „Alvata", 8.15 uur. Theater de Pont: „De Kroongetuige" en „Ben Hur". 8 uur ZONDAG 19 JUNI Thalia Theater: „Alvata", 8.15 uur. Van 37 uur filmvoorstelling „Zijn laatste commando". Theater de Pont: „De Kroongetuige" en „Ben Hur", 8 uur. Matinée 3.15 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 18 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Paramount Follies" en „Cassidy's razende rit", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De zwerver der zee" -en „De schrik der bandieten", 8 uur. ZONDAG 19 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Paramount Follies" en „Cassidy's razende rit", 2.307 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De zwerver der zee" en „De schrik der bandieten", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 20 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Paramount Follies" en „Cassidy's razende rit", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De zwerver der zee" en „De schrik der bandieten", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 18 JUNI Frans Hals Theater: „f 5.000.000 zoeken een erfgenaam", 2.30, 7 en 9.15 uur. •Palace Familie Cinema: „De Parvenu" en „De Onbekende Vrouw" 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Speciaal verlof", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Dracula's dochter" en „De raaf", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Hoe langer hoe gekker" en „De moord in de filmstudio". Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 19 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 20 JUNI Groote Kerk: Bachconcert Haarlems Ge mengd Koor o. l. v. Jan Booda. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en dea avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6