oMÈmkmvm de Zwakken" Zaterdag 25 Juni is het „Zonnestraaldag" De aardbeienveilingen zijn begonnen. BERICHT Wesp en bij. Gevangene ontvlucht bij Gerechtsgebouw. /CHEEP/ Koopt dien dag het bekende speldje. De opbrengst is ten bate der tuberculose bestrijding en komt voor dit doel geheel ten goede HELPT HIERAAN MEDE (Adv, Ingez. Med.) BEVERWIJK. Reeds flinke aanvoer op den eersten dag. Bulgaarsche belangstelling voor ons product. Nadat het naderen van den aardbeienoogst zich reeds had aangekondigd in het aanvoe ren van beperkte hoeveelheden van de vroege soorten, zijn Dinsdagmiddag zoowel bij de Vereenigde Veilingen als bij de B.E.T.-veiling de eerste exportveilingen voor aardbeien ge houden, waarmede dan tevens het eigenlijke seizoen min of meer officieel is ingeluid. In lange rijen stonden de aardbeienwagens op gesteld in afwachting van hun beurt om de veiling binnen te rijden. De belangstelling was zoowel van de zijde der koopers als van de „nieuwsgierigen" op dezen eersten dag al zeer groot. Er heerschte weer groote bedrijvigheid in en om de veilinggebouwen. Het gaat allemaal heel snel. Het wegen van de ladingen ge schiedt electrisch en in een minimum van tijd hebben de snelwegers het juiste gewicht bepaald. Een halve minuut later staat de wagen voor het electrische afmijntoestel en dan beslist de wijzer, met welk bedrag de ar beid van den tuinder en de zijnen zal wor den beloond. De afslager, die het afmijn toestel bedient, zet het tempo nog wat aan. „Doorrijden!", roept hij, wanneer de klok prijs en kooper bekend heeft gemaakt. Te gelijk ontvangt de tuinder de opdracht, waar hij het verkochte product moet afleveren, aan een van de fabrieken, bij de beurtschip pers of bij de handelaren. De aanvoer was op dezen eersten veiling- dag zeer bevredigend. De kwaliteit van het product liet, dank zij de gunstige weersom standigheden weinig te wenschen over. De prijzen vertoonden naar gelang van de aan geboden soort nogal eenige schommeling. De Dutch Evern bracht het er in de meeste ge vallen nog het beste af met een vrij vaste noteering van ongeveer 20 ets. per K.G. Het was opvallend, dat de nog in bescheiden hoe veelheden aangeboden Amazonen steeds eenige centen per K.G. lager werden gewaar deerd. Ook voor Moulin Rouge gold meesten tijds 4060 ets. per slof al naar de kwaliteit van het product. Onder de belangstellenden was de consul van Bulgarije, een land, dat meer en meel de aardbeienteelt uitbreidt en deswege aan de Engelsche en Duitsche markt een concur rent van beteekenis gaat worden. Met de con- currentie aan de Engelsche markt zal het dit De V. V. V.'s schenken een stads- vlag. Donderdag zal zij wapperen. Onze plaatselijke V.V.V.'s hebben het zeer te waardeeren initiatief genomen om de gemeente voor gezamenlijke rekening een stadsvlag aan te bieden. Aan den gevel van het raadhuis, dat na de restauratie een heel wat behoorlijker en vooral ook vriendelij kei- aanblik biedt dan daarvoor, zijn twee vlagge- stokken aangebracht, één bestemd voor de vaderlandsche driekleur en de andere om bij bepaalde gelegenheden de stadsvlag of op nationale feestdagen bijv. een oranje-vlag te dragen. Het ontwerp voor de stadsvlag is genomen uit het wapen van Beverwijk. Boven de balk in het wapen bevinden zich in een rood veld drie Fransche lelies. De kleur van de nieuwe vlag is dan ook wijnrood en in dit veld zijn de drie witte Fransche lelies aangebracht. Het is een mooie, frissche vlag van 2.50 bij 5.80 M., die het aan den gevel van ons ge meentehuis zeker goed zal doen. Heden heeft het dagelijksch bestuur van de V.V.V. te Beverwijk, mede namens haar zus tervereniging van de badplaats, de vlag aan het gemeentebestuur aangeboden. Dit ge schiedde in de burgemeesterskamer met een toepasselijk woord van den heer Mr. A. Moens, voorzitter van de V.V.V. Donderdagavond ter gelegenheid van het congres van den Nederl. Spaarbankbond, waarvan de 350 a 400 deelnemers officieel ten raadhuize door het gemeentebestuur zullen worden ontvangen, zal de nieuwe stadsvlag voor de eerste maal van den gevel van het raadhuis wapperen. PERSONALIA Voor het examen voor het diploma alge- meene handelskennis vanwege de onderwijs' centrale Ned. R.K. Middenstand is te Alkmaar geslaagd de heer J. A. A. Burger, alhier. jaar wel losloopen. Wij vernamen, dat de ge- heele Bulgaarsche oogst reeds geruimen tijd geleden in zijn geheel, d.i; ongeveer een op brengst van 6.000.000 K.G. aan Duitschland was verkocht, in verband hiermede verna men wij van een onzer grootste exporteurs, dat hij reeds een mooie opdracht voor ver- sche aardbeien voor Engeland had. De Bulgaarsche gast, die blijkbaar zoo hier en daar eens „poolshoogte" kwam nemen, roemde zeer de wijze van behandeling van het product. Vooral had hij groote waardee ring voor de verpakking. In Bulgarije gaan de vruchten namelijk in vaten, die in spe ciale koelwagens naar Duitschland worden gezonden. Van heden af zullen dagelijks aardbeien veilingen worden gehouden. Op Dinsdag. Donderdag en Zaterdag des namiddags te 4 uur, op de andere dagen na afloop van de groen tenveiling. Met het oog op de binnenlandsche markt zal de B.E.T.-veiling van heden af ook des morgens te 10 uur een aardbeienveiling hou den. Goede dagen voor Vreemdelingen verkeer. De 33ste Spaarbankdag. De jaarlijksche algemeene vergadering, ook bekend als de Spaarbankdag van den Nederlandschen Spaarbankbond zal Vrijdag alhier worden gehouden. Ongeveer 350 a 400 afgevaardigden van Spaarbankbesturen uit het geheele land zullen aan dezen Spaar bankdag deelnemen. Vele afgevaardigden zullen reeds Donderdagavond arriveeren. Zij worden des avonds te half negen ten stad- huize officieel door het gemeentebestuur ontvangen. Daarna ontvangst door het be stuur van de Spaarbank te Beverwijk in de nieuwe zaal van het Kennemer-Theater. De Vrijdag is geheel gewijd aan de alge meene vergadering, die slechts wordt onder broken voor de gemeenschappelijke koffie tafel, eveneens in het Kennemer-Theater. De algemeene vergadering wordt gehouden in de vergaderzaal van de Vereenigde Veilin gen aan de Breestraat. Deze dag wordt be sloten met een gemeensehappelijken maal tijd. - Zaterdag zullen de deelnemers een excursie maken naar de bedrijven van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken en de havens van IJmuiden. Na afloop van deze excursie wordt met een boot van de Alkmaar Packet een tocht ge maakt, waax-bij de havens en de sluiswerken van IJmuiden zullen worden bezichtigd. Door het Noordzeekanaal wordt naar Beverwijk teruggevaren. Aan boord zullen de deelne mers de lunch gebruiken. Het bestuur van de Spaarbank te Bevei'wijk heeft zich zeer veel moeite gegeven om het den afgevaardigden zoo prettig mogelijk te maken. De organisa tie van zoo'n congres vereischt een langdu rige en serieuze voorbereiding. Reeds de "kwestie van het logies baarde zorgen, omdat Beverwijk slechts een beperkt aantal hotels heeft. Verscheidene afgevaardigden logeeren dan ook in hotels in de omgeving. Het ligt voor de hand, dat ook de V.V.V. het hare er toe wenschte bij te dragen om den gasten een goeden indruk van onze woonplaats mee te geven. In de eerste plaats zond zij aan alle afge vaardigden gidsen van Beverwijk, Wijk aan Zee en Noord-Holland. Voorts ontwierp zy voor congressisten, die wellicht nader kennis willen maken met Be verwijk en omgeving, korte uitstapjes per auto en wandelingen in de omgeving. Voor enkele dezer uitstapjes en voor het bezoeken van bezienswaardigheden in de gemeente heeft zij geleide en toelichting aangeboden. De Kenxiemer Oudheidkamer zal voor de congressisten des middags van 4—5.30 uur geopend zijn. Zoo zijn met veler medewerking alle pogin gen aangewend om den naam van Beverwijk als congresstad hoog te houden. Het Sportpark. Een voetbalwedstrijd. De Kennemers-combinatie, die a.s. Donder dagavond in het Gemeentelijk Sportpark partij zal geven aan een combinatie van V.V.B.. is als volgt samengesteld: Doel: Pesch. Achter: Van der Bos en J. van Wijk. Midden: Gordijn. Horeman en J. Blom. Voor; Hoope. Rekveld, A. Steenbeek, D. Stie- mer en M. J. Brethouwer. Zij, die zich niet ingang van 1 Juli p@r kwartaal! abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Heksentoeren in liet Luxor Theater. Alvata, de mysterieuze. Zooals onze lezers bekend is, zal de „ko ning der goochelaars", Alvata, op 22 en 23 Juni in het Luxor Theater optreden. Over Alvata kunnen wij o.m. mededeelen, dat hij na zijn ï'eizen door Zuid-Amerika, Polen, België de Scandinavische landen en de Bal kan thans weer door Nederland een tournee gaat maken. Omdat zijn familie ook heelemaal in „het vak" was, stond hij zelf ook al met zijn twaalf de jaar op de planken, om het publiek in ver bazing te bi'engen met zijn goocheltoeren. Hedenavond zal Alvata met zijn mysterie show, die gedurende twee dagen in het Luxor Theater blijft, voor de eerste maal in Beverwijk optreden. Wat hij uitvoert? Hij werkt met een wondergong, met een braadpan, met een zwevend medium, met een behekst huis en zoo meer. Hij laat naar verkiezing één levend paard of twintig toeschouwers ver dwijnen, zaagt op moderne wijze dames door midden, organiseert een eigen likeurstokerij in een waterkaraf, toovert ontelbare bloemen uit de lucht. In één woord: hij doet alles wat men nu juist niet verwacht. En dan: show. Mooie décors met afwis selende schoonheid. Een gezelschap van zes tien personen en een orkest van tien Hollanders staat den illusionnist bij zijn werk ter zijde. Ongetwijfeld zal ook in Beverwijk voor het optreden van den illusionnist groote belang stelling bestaan. De vreugde van de duivenhouders. Wedvluchten van 600 K.M. De postduivenvereeniging „De Reisduif heeft Zondag deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Beaune, over een afstand van 606 K.M. In concours waren 131 duiven, waarvan de snelste 1133,81 meter per minuut vloog. De windrichting was Zuid-West. De uitslag luidt als volgt: J. Luntz 1 13, J. Schipper 2 12, A. Kat 3 22. W. van Roon 4 6 21, M. van 't Hof 5 16 20, J. H. Hoefakker 7, A. Weeda 8 25, S, Hoeks 9, H. D. Ciaus 10, J. de Vries 11. J. Exalto 14, J. Din- gerdis 15. P. Lotterman 17, J. Kramer 18, A. de Prijker 19, P. van der Hout 23, P. Dekker 24, D, Philippi 26. De postduivenvereeniging „De Stormvogel" nam met 75 duiven eveneens aan deze vlucht deel. De uitslag luidt: J. Timmer 1 3 5 7 12, C. Dekker 2 10 17 21 C. Koehx 4 11 24, P. Loogen 6 14 15 23 25, L. Kneppers 8, F. Braun 9 12 13, L. de Vries 16, A. van der Wei 18 20 en A. Koster 19. A.s. Zondag houden beide vereenigingen een vlucht vanaf St. Dizier. Het congres van den Spaarbank bond. De vlaggen uit! De Nederlandsche Spaarbankbond houdt Vrijdag a.s. in Beverwijk zijn 33ste algemeene vergadering. Reeds Donderdagavond zullen vele afgevaardigden uit alle deelen van ons land in onze plaats amveeren en des avonds te half negen ten raadhuize officieel door het gemeentebestuur worden ontvangen. Gerekend wordt dat ongeveer 350 deelnemers aan dezen Spaarbankdag eenige dagen in onze plaats zullen vertoeven. Het is zeer verheugend, dat dit congres in Beverwijk plaats vindt en alles moet worden gedaan om dit groote aantal vreemdelingen een gunstigen indruk van onze stede te geven. Op verzoek van de V.V.V., die zich vanzelf sprekend voor deze gebeurtenis bijzonder in teresseert, noodigen wij vooi-al de bewoners van de Breestraat en de Zeestraat uit vanaf Donderdagavond tot en met Zaterdagmiddag de vlaggen uit te steken. Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III; 8.00 Keulen of ander Duitseh sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel, 8.20 Diversen, 9.35 Droitwieh of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg, 11.20 Brussel, 1.20 Luxemburg, 4.15 Brussel, 10.20 Stuttgart. (Volgens een Engelseh blad is het nu uitgemaakt, dat ivespen veel intelligenter en werkzamer zijn dan bijen.) Wat zegt men daar van dat canaille, Dat ondier met zijn slanke taille, Dien tijger van 't insecten dom; Probeert men ons nu te bewijzen, Dat die schavuit meer is te prijzen, Dan d' onvolprezen bij? och kom. Een beest dat blijkbaar van nature Ons 't leven enkel kan verzuren, Terwijl de bij het juist verzoet, Door honing, ook voor ons, te puren, Terwijl de wespen, die ongure. Alleen maar dorsten naar ons bloed 't Zij, onder ons, grif toegegeven, Dat er in het insectenleven, Heel veel verborgens is voor mij; Maar 'k wil nog niet zoo gauw gelooven, Dat wespen zijn te stellen boven, Of zelfs maar naast, de nijvre bij. En 'k wil het hier de wesp wel zeggen, Als zij 't weer op mij aan wil leggen, Het gonzend vliegend stuk venijn; Dan zal ik, ver van haar waardeeren Haar zoo afdoende mores leeren, Dat zij nooit werkzaam meer kan zijn. P. GASUS. menschen ongetwijfeld een financieel nadeel beteekent. We denken in dit verband o.a. aan den exploitant van de aan dezen weg gelegen uitspanning enaan de autobusmaatschap pij, welke langs dezen weg haar wagens „diri geert'. Vooral zij zullen de weder-openstelling van dezen weg met vreugde begroeten! Maar dat zal nog wel even dmen. Esperantisten op bezoek. Om aardbeien te eten. Wanneer vreemdelingen in de maanden Juni en Juli een uitstapje naar Bevel-wijk maken, dan geschiedt dat in de eerste plaats met de bedoeling om aardbeien te eten. De esperantisten zijn natuurlijk ook dol op aard beien en daai'om komen zij op Zondag 3 Juli naar Beverwijk om een aardbeien tuin te bezich tigen en zich tevens te goed te doen aan de heerlijke vruchten. Zoo mogelijk zullen de esperantisten, die aangesloten zijn bij afdeelingen in Noord- Holland, nog een tocht maken in de omgeving. De sterken voor de zwakken. Het devies van Zonnestraal. Zaterdag 25 Juni zaly alhier de bekende jaarlijksche „Zonnestraal"-collecte worden gehouden. De opbrengst dezer collecte strekt om de verpleging van t.b.c.-patienten op „Zon nestraal" te financieren. Bekend mag wor oen gfacht dat in 't Sanatorium „Zonnestraat' patiënten van alle gezindten en uit geheel ons land verpleging vinden; vooral de ar- beidstherapie, daar toegepast in uitstekend geoutilleerde werkplaatsen en de voortgezette behandeling van z.g. Nazorg-patiënten, brengt verrassend gunstige resultaten. Het comité voor de collecte vertrouwt dan ook, dat ieder zich voor dit mooie doel of fervaardig zal willen toonen en de collec tanten hun onbaatzuchtig werk bekroond mogen zich met een rijken oogst voor het pi-achtige doel. Collectanten kunnen zich aanmelden bij den heer J. Versluis, Strick van Linsehoten- straat 10. Zij worden Vrijdagavond tusschen 7 en 8 uur in de wachtkamer van het Roode Kruis Ziekenhuis verwacht, voor het in ont vangst nemen van de speldjes en de bussen. SANTPOORT De wegenmisère. Er komt uitzicht. Veel is er over de wegenmisèx-e gesproken en geschreven en zonder overdrijving kan ook gezegd worden, dat het verkeer, aanwonenden en leveranciers-van-dagelijksche-benoodigd- heden geduchten hinder ondervonden hebben van de talrijke opgebroken wegen. Thans echter begint er uitzicht te komen. De verbinding van Driehuis met den Rijksweg via Doodweg en Spekkenwegje is weer her steld. De keien van Hoofdstraat en Hagelin- gerweg, die plaats moesten maken voor klin kers, hebben hier goede dienste bewezen, al kan niet worden ontkend, dat het noordelijk deel van den Doodweg „nog al" ongelijk ligt. Dan is ook de Biezenweg gereed gekomen, de verbindingsweg tusschen Hagelingerweg en Rijksweg. Wel is het westelijk deel in tegen stelling met het oostelijke geen asphalt, - keienbestrating heeft hier den grintweg ver vangen doch daar het hier slechts een bin nenweg geldt, kan van een groote verbetering gesproken worden. Alleen bij den Hagelingerweg zijn de werk zaamheden nog in vollen gang en dit betee kent, daar het hier een voornamen weg be treft, voor velen een handicap. Wel is een der parallelwegen een zgn. „ventweg" gereed gekomen, waarvan de leveranciers en fietsers reeds profiteeren, doch het doorgaand verkeer wordt nog steeds omgelegd, wat voor zaken- NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF BEVERWIJK. Romerkerkweg 87 Telef. 3421 (Adv. Ingez. Med.) Rijksveldwachter loste vier schoten- Vluchteling in een huis gegrepen. HAARLEM Woensdag. Dezer dagen heeft wederom een ge vangene te Haarlem kans gezien om bij het Gerechtsgebouw aan de be ambten van de Rijksveldwacht te ont snappen. De man heeft echter niet lang plezier van z'n herkregen vrij heid beleefd want hij werd weer spoedig gearresteerd, maar hij heeft toch van de gelegenheid gebruik ge maakt om in dien korten tijd zich met vier rijksveldwachters in hard- loopen te meten, een wedstrijd waar in de vluchteling glansrijk te meer dere bleef. 's Morgens om ongeveer 10 uur werd de gevangene een 30-jarige Haarlemmer, die pas een dag geleden in het Huis van Bewaring was ondergebracht toen hij uit de Raad kamer tei'ugkeerde, bewaakt door vier rijks veldwachters aan de achterzijde van het ge rechtsgebouw naar den gevangeniswagen overgebracht. Plotseling rukte de man zich los en vluchtte weg. Onmiddellijk zetten de Rijksveldwachters den vluchteling na maar deze had reeds een groote voorsprong op z'n achteiwolgers verki'egen, terwijl hij zich bo vendien op de lichte strandschoenen die hij aan had sneller voortbewoog dan de rijks- veldwachtei's op hun zware laarzen. Nadat een der rijksveldwachters tot viermaal toe een revolverschot op den vluchteling loste, zon der resultaat evenwel, vond hij ergens een fiets waarop hij verder de achtervolging vooi'tzette. Toen hij de ontsnapte gevangene, die inmiddels het Begijnenhof verlaten had, weer in het oog "kreeg, zag hij deze juist in een der huizen van de Korte Jansstraat ver dwijnen. De bewoner van het huis,, een meu belhandelaar, antwooi'dde op de vraag van den rijksveldwachter of de vluchteling zich hier bevond noch ontkennend, noch beves tigend. Toen de beambte daarop de woning onderzocht vond hij boven de gevangene, die zch onmiddellijk overgaf. Onder stevige be waking werd de man ten tweeden male naar den gevangeniswagen .geleid. Het is begrijpelijk dat de ontvluchtings pogingen te Haarlem dit was het derde ge val binnen korten tijd eenige ongerustheid teweeg brengen. Dat is echter geheel ten on recht. Sluiten we het geval dat ontstaan was door een misverstand tusschen Ilaarlemsche en Amsterdamsöhe beambten uit, dan blijven de twee pogingen waarbij de gevangenen zich van de begeleidende beambten wisten los te rukken en er vandoor te gaan. Zooiets kan ten allen tijde en overal gebeuren; het ligt niet aan het Ilaarlemsche corps der Rijks veldwacht. Het is nu eenmaal niet doenlijk om voor die paar stappen die de gevangenen van de deur tot den celwagen moeten doen ze te boeien of zooals de nieuwe methode is een stok onder kleeding te bevestigen met een riem om het middel en om den enkel. Dat is ook heelemaal niet noodzakelijk want een dergelijke ontvluchtingspoging is toch al bij voorbaat hopeloos voor den gevangene. Wel zal hij op een gegeven oogenblik z'n bewakers kunnen verlassen en zoo te ontsnappen maar het spreekt vanzelf dat hij op zoo'n manier toch dadelijk weer gevat zal worden. Dit alles neemt echter niet weg, dat men in het vervolg toch dergelijke gevallen moet zien te vooi'komen, vooral natuui'lijk wanneer het gevaarlijke misdadigers betreft. LTJWCENS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijik, Norfolk n. Rott. p. 20 (11 n.m.) Scilly. Tiradentes, 20 v. Rott. te Baltimare. Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 19 te Seattle. Edam, Rott. n. N.-York p. 19 Lizard. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (u.) 20 te Port Natal, vertr. 23. Jagersfontein, vertr. 21 (n.) v. Rott. n. Antw. Bloemfontein (thuisr.) 20 v. Port Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Raggestroom (thuisr.) 19 v. Cassandra. Maaskerk, 21 v. Amst. n. Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekei'k (thuisr.) 20 v. Genua. Meerkerk (uitr.) 20 te Moji. HALCYON LIJN. Flensburg, 19 v. Rott. te Narvik. Stad Zaandam, 20 v. Salta Caballo n. Rott. Stad Zwolle, 19 v. Vlaardingen te Bilbao. Rozenburg, 21 v. Vlaardingen n. Bilbao. Stad Schiedam, 21 v. Rott. n. Popel. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Achilles, 20 v. Catania te Venetië. Ajax, 21 van Stettin te Amst. Alkmaar, Chili n. Amst. via Liverpool 21, 350 mijl N. van Azoren. Ariadne, 20 van Nea Playa n. Piraeus. Baralt, 18 v. Curacao n. Bovexiwindsche Eil. Barneveld, Amst. n. Chili 20 v. Ouracao. Bodegraven, 19 van Arica n. Mollendo. Calypso, 21 v. N-York n. La Guayra. Fauna, 20 van Genua te Savona. Douro, 18 v. Pto. Barrios n. Curacao. Theseus, 20 v. Amst. te Gdynia. Tiberius, 21 van Oran te San Antonio. Aurora, Rott. n. Lissabon p. 19 Ouessant. Perseus, 21 v. Odense n. Kopenhagen. Venus, 20 van Lissabon n. Amst. Flora, 20 v. West-Indië te N.-York. Mars, Rott. n. Beyrouth p. 20 Ouessant. Juno, Rott. n. Algiers 19, 25 mijl Z. v. Niton Somon Bolivar, 21 v. Barbados te Amst. KON HOLL. LLOYD. Eemland (uitr.) 20 te Rio de Janeii'o. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV MIJ Titan, Rotterdam n. Japan 21 van Suez. Antenor, Japan n. Rott. 21 v. Kobe. Glenbeg. Dairen n. Rott. 19 te Hongkong. Helenus, Rott. n. Japan 19 te Hongkong City of Lyons, Osaka n. Rott. 20 v. Sagay. Radnorshire, Japan n. Rott. 20 te Manillla. ROTTERD. LLOYD. Blitar (uitr.) p. 21 Perim. Dempo (thuisr.) p. 21 Perim. Soekaboemi, 20 v. Vlaardingen te Rott. Buitenzorg, 20 v. Schiedam te Rott. Kota Nopan (thuisr.) 21 v. Genua. Baloeran (uitr.) 21 v. Port Said. Kota Agoeng (uitr.) p. 21 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena (thuisr.) pass. 21 Suez. Tabian (uitr.) 21 v. Port Said. Poelau Roebiah, 21 v. Amst. n. Hamburg. Simaloer (uitr.) pass. 20 Gibraltar. Mapia (uitr.) 18 v. Sabang. WIJK LIJN. Katwijk, 21 v. Rott. te Bilbao. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Ingarö is hier aangekomen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf. Met een zelfde lading kwam voor dit bedrijf het Britsche s.s. Batna aan van La Goulette. Groote diepgang. Het van Aruba aangekomen Zweedsche tankmotorschip Pan Gothia passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van 9,1 Meter. Om te dokken. In ballast passeerde het Grieksche stoom schip Amathia naar Amsterdam om in één der droogdokken aldaar te worden opge nomen. Vlootuitbreidïng. Het door de scheepswerf „Volharding" te Foxhol voor rekening van de Gebrs. Damhof te Hoogezand gebouwde motorvrachtschip Twee Gebroeders is met gunstig gevolg te water gelaten. Het schip heeft een laadver mogen van 450 ton en wordt uitgerust met een Dieselmotor van 300 P.K. Duitsche visscherij. De voor rekening van de bekende reederij Carsten Rehder te Altona in Hamburg ge bouwde stoomtrawler Nordmeer, welke een bruto inhoud heeft van 480 ton, is heden van stapel geloopen. AANGEKOMEN. 20 Juni: Akershus s.s. Drammen Odysseus s.s. Danzig 21 Juni: Ajax s.s. Stettin Hakefjord s.s. Gefle Pan Gothia m.s. Aruba Amathia s.s. Stettin Ingarö s.s. Lulea Simon Bolivar s.s. We3t Indië Wilbo m.s. Londen VERTROKKEN. 20 Juni: Akeld s.s. New Castle Falcon s.s. Ilarlingen Britanica s.s. Hamburg Greenawn s.s. Meth.il Conida m.s. Huil 21 Juni: Poelau Roebiah m.s. Hamburg Truida m.s. Korsör Uralmash s.s. Kopenhagen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7