Japansche bevolking op lang- durigen oorlog voorbereid. Berlijn vernieuwt zich. THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Coed nieuws uit de Ver. Staten! DÖNDERDA'G 23 JUNI 1938 Premier kondigt nieuwe economische maatregelen aan. IN een onderhoud, met vertegen woordigers van de Japansche pers heeft de Japansche pre mier, prins Konoje, gezegd, dat verdere „verlenging" van de actie tegen China noodzakelijk is. Sprekende over de functie van de confe rentie der vijf ministers, zeide Konoje, dat deze de militaire en buitenlandsche politiek hei-ziet volgens de ontwikkeling der omstan digheden, die een wijziging noodzakelijk ma ken van de algemeene politiek, welke is aan genomen als gevolg van de keizerlijke con ferentie van 11 Januari. De conferentie dei- vijf ministers zal een plan uitwerken voor een z.g. China-orgaan, dat de taak zal heb ben de centrale machinerie te vormen voor de behandeling der Chineesche zaken. Wat de vereeniging van de nieuwe regeeringen te Peking en te Nanking betreft, zeide Konoje van meening te zijn, dat het beter is de aan eensluiting haar natuurlijken loop te laten hebben zonder tusschenkomst, ofschoon de conferentie der vijf ministers de zaak wel volledig kan bespreken. In het verder verloop van zijn rede onthulde Konoje, dat de regeering een program bekend zal maken be treffende aanpassing van vraag en aanbod van goederen, waartoe een besluit zal worden genomen in de ka binetsvergadering van Donderdag. Konoje veroordeelde optimistische opvattingen en zeide, dat de natie er volkomen op moet zijn voorbereid, dat de vijandelijkheden tegen China nog lang zullen duren. Ten aanzien van de binnenlandsche poli tiek verklaarde de premier, dat het raad zaam zal zijn een machinerie te vormen bin nen het kabinet ten behoeve van beraadsla ging over de binnenlandsche politiek, los van de conferentie der vijf ministers, die haar aandacht wijdt aan militaire en buitenland sche politiek. Betreffende de wekelijksehe bijeenkomst met den minister van Oorlog, Itagaki en de bijeenkomst met luit.-generaal Tada, den vice-chef van den generalen staf, welke van tijd tot tijd plaats vindt, zeide de Oud-minister liet staatsburger schap ontnomen. Trevïranus van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard. Dr. Gottfried Treviranus, die vroeger lid was van de Duitsch-Nationale partij en minister is geweest in het kabinet-Brüning, is van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard. Bij de „zuivering" op 30 Juni 1934 heeft hij kans gezien naar het buitenland te vluchten. Luchtaanval op Barcelona. Volkrijke wijken van de stad getroffen. BARCELONA, 22 Juni. Twee groepen vlieg tuigen hebben hedenmorgen een aanval ge daan op Barcelona. Zij lieten meer dan 100 bommen vallen op de volkrijke wijken, voor al in het Zuiden en Noorden van de stad. Ook Badalona en Santa Colomb ontkwa men niet aan het bombardement. Reizigers, die uit Barcelona te Cerbere zijn aangekomen deelen mede, dat 30 menschen- levens bij dezen aanval te betreuren zijn. Een Fransch vliegtuig van de Air France, afkomstig uit Toulouse, moest door een ko gelregen vliegen alvorens te Barcelona te kunnen landen. (United Press). Spoedig algemeene verkiezingen in Engeland? Uitlating van Sir John Simon. LONDEN, 22 Juni.Sir John Simon heeft in een op het ocngres der Nationale Libera len gehouden redevoering gezinspeeld op de mogelijkheid va nalgemeene verkiezingen in de naaste toekomst. „Ik wensch geen verkla ring af te leggen, aldus Sir John, doch vóór een nieuwe conferentie der liberale partij zal worden gehouden, zullen wij allen, naar ik onderstel, den indruk hebben, dat wij den vooravond van algemeene verkiezingen na deren". (Press Association). premier, dat de verbinding met de militaire autoriteiten nog meer verbeterd is, terwijl de regeering niet overweegt een keizerlijke con ferentie bijeen te roepen. Nieuwe bomaanvallen op Britsche schepen. Drie Engelsche vaartuigen in de Spaansche wateren tot zinken gebracht. In de Spaansche wateren zijn gis teren drie Britsche schepen door de luchtmacht van Franco tot zinken gebracht. Woensdagmorgen was het de „Thorpeness", die getroffen werd. Het schip lag drie mijl buiten de haven van Valencia voor anker, gereed om een lading graan te lossen. De geheele bemanning kon veilig te Valencia aan wal gebracht worden, op een Chinees na, die vermist wordt, De kapitein van het schip, die na drie uur in het water te hebben rondgedreven, door het vroegere Grieksche schip „Sunion" werd opgepikt, deelde mede, dat een vliegtuig om de „Thorpeness" had gecirkeld en het schip met mitrailleurs had beschoten, nadat het was gebombardeerd. Nadat hij te Valencia aan land was gezet, werd een aanval op de .Bunion" ondernomen. Dit schip geraakte op twee plaatsen in brand en zonk eveneens. Dit schip was vroeger Grieksch, doch is thans Britsch eigendom. Naar nog gemeld wordt is nog een derde Britsche schip de „Gloxinia" in de haven van Valencia gebombardeerd en tot zinken ge bracht. Aanval door gewapenden trawler. Volgens een bericht uit Gibraltar aan het Spaansche persagentschap is het Britsche stoomschip „Stanwold" in de straat van Gi braltar aangevallen door een gewapenden trawler der Nationalisten, die verscheidene schoten loste zonder het schip te treffen. De „Stanwold" zette koers naar Gibraltar, welke haven zij veilig wist te bereiken. Bezettin» van Swatau dreigt. Japansche. oorlossschepen voor de stad. Watervliegtuigen voeren bombarde- ment uit. Blijkens een D.N.B, bericht uit Hongkong is voor Swatau een groot aantal Japansche oorlogsschepen met troepentransporten samenge trokken. De bevolking vreest, dat Swatau bezet zal worden. De Japan sche vlootcommandant in China zou bevel hebben gegeven Swatau nog voor het einde van deze maand in te nemen. Reuter bericht nog. dat voortdurend Ja pansche verkennersvliegtuigen boven Swa tau vliegen. Tot driemaal aan toe zijn bom men geworpen. Vier watervliegtuigen heb ben acht bommen laten vallen, welke de electrische centrale hebben vernield met het gevolg, dat de stad zonder verlichting is. Het spoorwegstation, de spoorlijn en een fort wer den getroffen, doch persoonlijke ongelukken hebben zich slechts op kleine schaal voorge daan. Er zijn duizenden pamfletten uitgeworpen, waarin wordt verklaard, dat de voortgezette tegenstand in het Zuiden zou leiden tot meer intensieve operaties van Japansche marine vliegtuigen. Codreanu dwangarbeider. Leider der ontbonden IJzeren Garde naar zoutmijn overgebracht. De leider der ontbonden Roemeensche .IJzeren Garde" Codreanu is, nadat het vonnis tegen hem van kracht is geworden, uit de mi litaire gevangenis Jilava overgebracht naar een zoutmijn die voor den dwangarbeid dei- zware misdadigers is bestemd. Zaterdag zal een nieuw proces tegen 21 aan hangers der IJberen Garde beginnen. Twee beklaagden, prins Alexander Canta- cuzeno en de priester Vasile Gristescu zijn in den nacht van 17 op. 18 Juni bij het transport van het concentratiekamp naar de militaire gevangenis Jilava gevlucht. Fransch militair vliegtuig verongelukt. Zeven personen bevonden zich aan boord. Terroristen vernielen een inter nationale brug. Spoorbrug tusschen Egypte en Palestina ir de lucht gevlogen. Blijkens een Havasbericht uit Jeruzalem hebben terroristen de internationale spoor brug tusschen Palestina en Egypte in de lucht doen vliegen. Het verkeer is volkomen verbroken en de herstelwerkzaamheden zul len verscheiden dagen duren. Toestel zou na ontploffing neergestort zijn. In den afgeloopen nacht is nabij Tours een Fransch militair vliegtuig verongelukt, waarin zeven personen zaten, n.l. vijf officieren van den gene ralen staf en twee onderofficieren. Het ongeluk geschiedde op ongeveer dertig kilometer benoorden Tours. 1-Iet vliegtuig kwam van VillacoUblay en keerde naar zijn basis terug na te Tours brandstof te hebben ingenomen. Tot nu toe werd het stoffelijk overschot van vier inzittenden geborgen. De overblijfselen van het vliegtuig zijn verkoold. Aan de lijken zaten nog de half ontplooide valschermen. Men veronderstelt, dat deze niet meer te gebruiken waren tengevolge van de geringe hoogte. De oorzaak van het ongeluk is nog niet be kend. doch volgens de mededeelingen van enkele boeren zou het toestel in de lucht ont ploft zijn. Op het vliegveld van Tours hadden de in zittenden verklaard dat de vlucht goed was verloopen en toen het vliegtuig vertrok scheen alles in orde. Stadje vernield door waterhoos. Bewoners tijdig gevlucht. PORTLAND (V. S.) 23 Juni. Het meteo rologisch bureau heeft van zijn waarnemer te Pilot Rock, een klein stadje in het westen van Oregon, bericht ontvangen, dat het stad je door een waterhoos is weggevaagd. De waarnemer verzocht tevens het Roode Kruis te waarschuwen. Pilot Rock ligt op een veertigtal kilometer van Pendleton en telt driehonderd inwoners. Allen konden tijdig vluchten, zoodat nie mand is omgekomen. Binnen enkele minuten bereikte het water in de straten een hoogte van een meter. De materieele schade wordt geschat op vijftigduizend dollar (Havas). De gravin van Strathmore overleden. Moeder van de koningin van Engeland. Uit Londen: De gravin van Strathmore, de moeder van de koningin van Engeland, is Woensdagavond overleden. De koning en de koningin bevonden zich aan het sterfbed. Cecilia, gravin van Strathmore, was een dochter van reverend Charles Cavendish Bentinck. In 1881 trad zij in het huwelijk met Claude George Bowes Lyon, oudste zoon van den dertienden graaf van Strathmore, baron van Glamis en graaf van Kinghome. Uit dit huwelijk zijn zes kinderen geboren, drie zoons en drie dochters, die allen nog in leven zijn, n.l. Patrick, Lord of Glamis, de hon. Michael en de hon. David Bowes Lyon verder Lady Elphingstone, Lady Rose en Lady Elisabeth. Deze laatste is in het huwelijk getreden met den hertog van York en koningin van Enge land geworden. Men acht het niet waarschijnlijk, dat dit overlijden eenige. wijziging zal brengen in de plannen van het koninklijk echtpaar om Frankrijk te bezoeken. De economische hemel klaart op zegt minister Roper. De Amerikaansehe minister van handel, Roper, heeft in een perscon ferentie te Washington, naar Havas meldt, over den economischen toe stand van de Vereenigde Staten ver klaard, dat de depressie nog slechts een schaduw is van wat zij is geweest. De economische hemel klaart op en tallooze zakenlieden maken gebruik van het stille seizoen om hun plannen voor het deelnemen aan het econo misch herstel uit te werken. De minister zeide verder, dat de regeering zich gereed maakt de steun- steungelden, welke het congres in de laatste dagen van de zitting ter be schikking heeft gesteld zoo spoedig mogelijk in circulatie te brengen. Kon. Ned. Brandweer Vereeniging is in 1937 vooruitgegaan. Jaarvergadering te Leeuwarden gehouden. Woensdag werd te Leeuwarden de algemee ne jaarvergadering gehouden van de Konink lijke Ned. Brandweervereenigiiig onder presi dium van jhr. mr. I. M. van Beijma, burge meester van Leeuwarden. Aan het jaarver slag van den secretaris ontleenden wij, dat in totaal 44 gemeenten en brandweren toetra den, terwijl vier gemeenten en brandweren bedankten en drie gemeenten werden opge heven, Het aantal bondsleden steeg hierdoor van 598 op 1 Mei 1937 tot 635 op 1 Mei 1938. Verleend werden 125 onderscheidingen voor langdurigen brandweerdienst. De gewone rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar liet aan ontvangsten zien een bedrag van f7143,22 en aan uitga ven f 6562,24, zoodat er een batig saldo bleef van f 580,98. De rekening buitengewone en achterstallige ontvangsten en uitgaven zag er als volgt uit: ontvangen f 1369,65 en uitgegeven f 1066,04 batig saldo f303,61. De begrooting 1938/39 werd onveranderd vastgesteld met een cijfer van f 7250 ont vangsten en uitgaven Afbraak en opbouw in de Duitsche hoofdstad. Een „millioenenplein" voor demonstraties en nationale plechtigheden. Berlijn, Juni 1938. (Van onzen correspondent.) EEN aantal militaire vliegtuigen van een vijandig rijk in het Oosten zoo luidt de laatste „Witz" in Berlijn was naar Duitschland uitgezwermd, om er de hoofdsteden te bombardeeren. Het luchteskader is echter met al zijn bommen weer op zijn basis teruggekeerd. De comman dant verklaarde het hoofd van zijn land, dat geheime machten in Duitschland zelf voor de bombardementen zorgen. Hij had door zijn eigen kijker de resultaten van het vernielings werk gezien: heele wijken van Berlijn lagen in puin en in de kom der gemeente, die enkele weken geleden bij zijn inspectie nog dicht bebouwd was, had hij kilometerslange open vlakten waargenomen, die getuigden, hoe vernietigend de bommen er hadden huisge houden. In andere steden was het bijna net zoo, daarom had hij zijn eigen bommetjes wel kunnen sparen en bracht hij ze trouw bij zijn lastgever terug De man uit dit grapje had -goed gezien, doch zich in de oorzaak vergist. Wel zijn er muren die met het houweel niet klein te krijgen wa ren, door rijksweersoldaten met dynamiet op- jeruimd, maar dat was een vredeskarweitje, dat veel belangstelling trok en geen mensch gedeerd heeft. De decreteerende macht heeft- vastgesteld dat om een plein, dat zonder moeite een millioen menschen kan opnemen, gebouwen zullen verrijzen. Een grandioos huis voor massale betoogingen en nat' ile plechtigheden zal er domineeren. Het ib het huidige Koningsplein, waaraan het Rijksdag- jebouw meer ligt dan staat. Dit laatste zal niet aan het oog worden onttrokken maar men laat 't in figuurlijken n letterlijken zin links liggen. Want uit dit plein recht tegenover den nieu wen „Hall des Volkes" van Groot-Duitschland is een straat geprojecteerd, 112 meter breed, ongeveer 8 kilometer lang, die in rechte lijn zal loopen naar hét nieuwe Centraal-Station. Het zal met zijn geweldige afmetingen een plein afsluiten, dat een wa&r lustoord belooft te worden met parken, vijvers en fonteinen. Zonder rekening te houden met bestaande toestanden is deze straat ontworpen en al les wat haar in den weg staat, wordt opge ruimd. Halverwege krijgt de straat een rond plein 210 Meter middellijn der Runde Platz" Y/aarvoor alleen reeds een huizenblok is gesloopt, waarin de bevolking van een provin ciestad zou kunnen worden ondergebracht. Men heeft het niet gelaten bij het pro jecteeren van de nieuwe straat, maar tege lijkertijd de gebouwen ontworpen, hotels, restaurants, winkels die er onmiddellijk zullen worden neergezet zoodra het sloopen gedaan is en de terreinen bouwrijp zijn. Daar mee is men dezer dagen met eenige feestelijk heid aan den nieuwen „Runden Platz" be gonnen. Hitier legde er den eersten steen van het „Huis voor het Duitsche vreemdelingen verkeer", dat, zooals het heet „een van de ge weldigste steenmonumenten zal zijn als nog geen volk heeft voortgebracht". Het plein, dat nog maar een uitgehouwen open plek is, waar het puin even te voren weggeruimd was, had met zijn vlaggen en versierde tribunes, die voor iedereen toegankelijk waren, een eigenaardig feestelijk aanzien gekregen. Hitier sprak en Goebbels en de president van de Duitsche Vereeniging voor Vreem delingenverkeer en wezen op de beteekenis dezer werken voor de toekomst van Berlijn, dat naast de andere Duitsche hoofdsteden, Mün^ chen, Weenen, Hamburg, Neurenberg e.a. die elk hun eigen karakter en beteekenis voor Duitschland hebben, de waardige universeele hoofdstad der Rijks met zijn 75 millioenen bevolking zou worden, representatief en aan trekkelijk ook voor den buitenlander. De tra- ditioneele slag op den eersten steen was het sein voor het begin van het opbouwend werk. Het was een aardig moment. Onmiddellijk kwam er beweging onder de arbeiders met hun versierde kipkarretjes, spa den, houweelen en ander gereedschap. Zij gingen aan het werk onder het gejuich der ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING menigte en de muziek der kapellen. En alsof allen onder één commando stonden verlieten de duizenden toeschouwers met muziek voorop het terrein in volmaakte marschorde en losten zich op in het grootsteedsch verkeer. Op zestien verschillende plaatsen in Berlijn was tegelijkertijd op deze wijze aan de uit voering der nieuwe plamien begonnen, nadat maandenlang het voorbereidend sV&ritó ver richt was met sloopen en graven. In den Tier- garten het Bois de Boulogne of de Haar- demmer Hout van Berlijn werd de eerste steen gelegd voor het „Huis der Gemeenten- dagen" waarbij duizend Duitsche burge meesters tegenwoordig waren en politie-agen- ten, brandweerlieden, mannen van de straat reiniging en andere gemeente-beambten uit alle streken van Duitschland samen, meer dan zes duizend man. Aan de kruising van de nie-uwe Oost-West-as en Noord-Zuid-as de drukbesproken nieuwe straat liet de 33 meter hooge stoommachine haar eersten zwa ren slag vallen op de ijzeren balken voor het fundament van de „Siegesaule", die het Ko ningsplein moest verlaten. Ten behoeve van het „millioenenplein" wordt de Spree omge leid. Een -derde tunnel wordt onder het Spree bed gelegd. In tegenwoordigheid van 12.000 beambten van spoorweg en waterstaat kon digde hier minister Dorpmüller het begin van den arbeid aan. Vlakfen verdwijnen. INTUSSCHEN verrijzen in de voorsteden villa's en blokken landelijke woningen, die in enkele maanden van uitgestrekte vlakten met oude loodsen en losplaatsen voor oud ijzer vriendelijke buitenwijken maakten. En het nieuwe gebouw voor de Rijksbank, dat enkele straten heeft opgeslokt en waarvoor nieuwe toegangswegen moesten worden gemaakt tus schen de oude huizen door, nadert zijn vol tooiing in een stadgedeelte, dat in twee jaren van aanzien geheel is veranderd. Het is alles een werk dat voor ons allen van beteekenis is, omdat een Rijk dat zoovele en zoo grootsche werken projecteert en ten uitvoer brengt, eer een waarborg dan een gevaar voor den vrede moet zijn. H. L. PROGiAMNA Zoo snel als ze konden waren de drie kabouters opgesprongen en renden nu naar het kasteel toe. Puntbaard was de snelste van de drie en zoodoende moest hij wat inhouden, anders kwamen de anderen te veel achter. Groote grutjes, ik wist niet, dat jij zoo hard kon loopen, Punt baard! hijgde Kaalkop, terwijl zijn kleine beentjes snel over den ongelijken weg heenschoten. - Tjonge, wat ontwikkel jij een snel heid Vooruit, niet praten! commandeerde Puntbaard, terwijl hij er weer wat meer gang achter zette. Als we te laat komen is Thijs nog verder van huis! Vooruit, jongens, loop wat je loopen kunt! En voort joegen de kabouters, Thijs te hulp. En Thijs zelf? Die stond nog even te kijken, of de kabouters inder daad kwamen en toen hij zag, hoe ze over den weg schoten, lachte hij even en belde aan. Was hij een beetje bang? Nou, een tikkeltje wel, hoor! Je kon toch nooit weten VRIJDAG 24 JUNI HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om 8.20 Be richten). 10 Gramofoonmuziek 11.30 Bijbel- sche causerie. 12.Berichten 12.15 Gramo foonmuziek (Om 1.15 Berichten) 2.KRO- Melodisten en solist. (2.453.Gramofoon muziek). 3.30 Gramofoonmuziek (Om ca. 4. Berichten). 4.15 KRO-Kamerorkest 5.— Gra mofoonmuziek 5.15 KRO-orkest 6.— Land- en tuin-bouwcauserie 6.20 KRO-Melodisten en so list 7.— Berichten 7.15 Causerie over Beroeps keuze. 7.35 Musica Catholica 8.— Berichten ANP. 8.15 KRO-Orkest, de KRO-Boys en de KRO-Melodisten en Gramofoonplaten 10.30 Berichten ANP. 10.40—1:2.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. - Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Te nor, piano en Gramofoon-muziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.— Het Kovacs Lajosorkest 12.45 Gramofoonmuziek 1.15 Ver volg concert. 2— Pianovoordracht. In de pauze Gramofoonmuziek 2.30 Declamatie 3.Va riété-programma. 4.Gramofoonmuziek. 5. Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Po litiek radiojournaal 6.50 Esmeral-da-septet en solist. 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie: „Reorganisatie in de Ned. Herv. Kerk." 8.— Sopraan en piano 8.30 Causerie over de Tentoonstelling Goudsche Glazen 1938 9.Zang, accordeon en piano 9.30 Orgel, trom pet en piano. 10.De Ramblers 10.30 Berich ten ANP 10.40 Avond:wijding 11.— Gramofoon muziek 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianovoordracht 12.10 Orgelcon cert 12.40 Brian Lawrence en zijn orkest e.a. 1.20 Causerie „My People the Maoris". 1.35— 2.20 Het New English kwartet 4.20 BBC-Mid land, orkest. 5.20 Sportreportage 5.30 Gramo foonmuziek 5.50 Sportreportage 6.Gramo foonmuziek 6.2-0 B'erichten 6.45 Sportreportage 7.Alt en piano 7.20 Het New Georgian Trio. 7.50 BBC-Zangers. 8.20 Mus-ic-Hall-Program- ma. 9.20 Berichten 9.40 Causerie „Your Visit to Scotland" 9.55 BBC-orkest en solisten 11.Joe Marsala en zijn Band (gr.opn.) 11.35 Jack Harris en zijn Band. 11.50—12.50 Dansmuziek (gramofoonplaten) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10.9.05; 10.10 en 12.35 Gramofoonmuziek. I.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek 3.05 Zang 3.20 Pianovoordracht 4.35 Zang 5.20 Kamermuziek 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoon muziek. 11.2012.50 Nachtconc-ert. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek 7.30 Tentoonstellings orkest 12.20 Omroeporkest 2.30 Populair con cert 4.20 Concert 6.50 Pianovoordracht 7.30 Omroeporkest 9.15 Gramofoonmuziek 9.35 Pro gramma voor studenten 10.35 Gramofoonmu ziek 10.50 Otto Fricke's orkest en solisten 12.20 3.20 Erich BörschePs orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepsalon- orkest 1.30 Omroepdansorkest 1.502.20; 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Nationaal orkest en soliste (9.059.20 Causerie) 10.30— II.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepkleinorkest en zang 6.38 Gramo foonmuziek 6.50 Cabaret-programma. 8.20 Stafmuziek der Grenadiers en solist. 8.50 Ra diotooneel 9.20 Vervolg concert. 10.30 Gramo foonmuziek 10.45 Dansmuziek (gr.pl.) 11.15 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Erich Olschewski's orkest en solisten. 8.20 Qmroep-A-musementsorkest (9.20—9 35 Duitschlandecho)10.20 Berichten 10.40 Sport reportage. 10.50 Kwarteteoncert 11.05 Berich ten. 1.1.20 De Kapel Klaus en solist 12.15 Re portage 12.202.20 Gev;?rieord concert

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6