BEVERWIJK /CHEEP/ LTUMNCENl Langs de lijn. Het behoud van het natuurschoon in Tusschenwijk. De actie wordt voortgezet. Het comité tot behoud van het natuur schoon in Tusschenwijk heeft in haar Dins dag gehouden vergadering' besloten de actie voort te zetten al zal deze wellicht langs andere wegen moeten worden gevoerd dan tot nu toe het geval was. Zooals onze lezers zich zullen herinneren) werden de gronden van Tusschenwijk eenigen tijd geleden aangekocht door de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrie ken te IJmuiden en de N.V. Kon. Papierfa brieken v/'h Van Gelder Zonen te Velsen. Het comité heeft zich toen met een uitvoerig request gewend tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Ook de vereeniging Het Noord- hollandsche Landschap werd van den verkoop van deze gronden op de hoogte gesteld met het verzoek te willen helpen bevorderen dat het natuurschoon in deze omgeving zooveel mogelijk behouden zal blijven. Van de zijde van Gedeputeerde Staten is daarop een ant woord gekomen dat de leden van het comité in geenen deele bevredigde. Onder meer werd daarbij de laconieke opmerking gemaakt dat het comité, teneinde verzekerd te zijn van het behoud van dit natuurschoon het beste deed gelden in te zamelen teneinde daardoor aan koop van de bedreigde terreinen mogelijk te maken. Dit antwoord maakte een zeer zon derlingen indruk, temeer daar de provincie, zooals wij mbusschen vernamen, zelf in de gelegenheid is geweest Tusschenwijk aan te koopen, nog voor dat er sprake was van on derhandelingen met de Hoogovens en de Pa pierfabrieken. De provincie is daartoe evenwel niet overgegaan omdat de prijs voor deze gronden als waterwinplaats te hoog werd ge acht. Een aantal leden van het comité heeft toen gemeend dat de actie niet verder moest wor den voortgezet omdat de aankoop door de groote industrieën intusschen reeds een feit was geworden. Een ander aantal leden van het comité was het met deze opvatting echter niet eens en was van oordeel dat met be hulp van de daartoe- aangewezen instanties in ieder geval moest worden aangedrongen op het sparen van het natuurschoon, dat in dit deel van Kennemerland toch reeds zoo veel heeft moeten verliezen. Besloten werd een drietal leden aan te wijzen die de actie verder zullen voort zetten. Mevr. W. J. Huender— Bosch, ir. K. L. Moens en dr. W. Netelenbos verklaarde zich bereid de actie in de hier boven aangegeven richting voort te zetten. Zij zullen zich daartoe wenden tot de Streek plan-commissie en tot de vereeniging Het Noordholiandsohe Landschap. Eenige leden van deze laatste vereeniging, waaronder de burgemeester van Bussum hebben dezer dagen een bezoek aan de omgeving van den Bosch- weg gebracht. Congressisten worden met muziek ontvangen. Serenade bij het Kennemer Theater. Naar wij vernemen zal het gemeentebestuur den congressisten van den Ned. Spaarbank- bond, die hedenavond in Beverwijk komen, een serenade aanbieden. Na afloop van de offi- cieele ontvangst ten raadhuize zullen de af gevaardigden in de nieuwe zaal van het Ken- nemer Theater bijeenkomen teneinde door het bestuur van de Spaarbank te Beverwijk te worden begroet. Tijdens deze samenkomst zal de Beverwijk- sche Harmoniekapel op het terrein achter het Kennemer Theater concerteeren. De Stadsvlag. Dankbaar door het gemeentebestuur aanvaard. Zooals wij reeds berichtten, hebben de beide plaatselijke V.V.V.'s Woensdagmiddag aan het gemeentebestuur een stadsvlag aangebo den. Dit geschiedde door het dagelijksch bestuur van de V.V.V.. de heeren Mr. A. Moens, voor zitter, Joh. N. Tromp, secretaris en G. Lan- gendijk, penningmeester, namens de beide vereenigingen. De voorzitter van de V.V.V. droeg de fraai uitgevoerde vlag over aan het gemeentebestuur en sprak daarbij den wensch uit, dat zij steeds het symbool zou mogen zijn van de saamhoorigheid van de burgerij, van den bloei onzer gemeente en van de eensge zinde samenwerking van de beide plaatselijke vereenigingen voor vreemdelingenverkeer. Burgemeester Scholtens zei in zijn dank woord, dat het gemeentebestuur reeds lang dep. wensch koesterde om een stadsvlag te be zitten. De V.V.V.'s zijn aan dit verlangen door het aanbieden van dit mooie geschenk wel op zeer gelukkige wijze tegemoet gekomen. Spr. dankte daarvoor de V.V.V. en verzocht dezen dank ook over te brengen aan het bestuur van de V.V.V. te Wijk aan Zee, dat wegens sei- zoendrukte bij deze korte plechtigheid niet aanwezig kon zijn. Tenslotte onderschreef de burgemeester gaarne de door den voorzitter van de V.V.V geuite wenschen. Tijdens het congres van den Nederland- schen Spaarbankbond zal de nieuwe stadsvlag voor de eerste maal den gevel van het stad huis versieren. Programma van de Radio-centrale. Lijn I: 8-00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel; 8.20 Diversen; 9.35 Droitwich of Londen. LijnV: 8.00 Luxemburg; 11.20 Brussel; 1.20 Lupxemburg; 4.15 Brussel; 9.50 Parijs Radio. Peter Lorre in Luxor Theater. „Mr. Moto speelt hoog spel" en „De Lachparade". Vanaf Vrijdag a.s. vertoont het Luxor Thea ter als hoofdnummer „Mr. Moto speelt hoog spel" met Peter Lorre en Key Luhe ha de laoofdrollen. Aan den inhoud van dit geheim zinnige filmverhaal hebben wij het volgende ontleend Mr. Moto heeft het drukst bezochte college van heel de juridische faculteit. Ook de school voor hooger politiepersoneel volgt met de grootste aandacht de practische en theo retische lessen, welke de zoo beroemde Ja- pansche politie-expert geeft. Tot de trouwste leerlingen behoort Lee Chan, de zoon van den beroemden Chinee sehen speurder Charlie Chan. Opwindend moet het heeten, dat een plot- selingen moord allen opschrikt en hen voor den ernst der feiten stelt. Het betreft een misdaad in de bokswereld; de bekende mid den-gewicht Bill Steele heeft zijn tegenstan der knock-out geslagen en deze sterft. Echter niet door de gevolgen van het boksen, maar door een of ander giftig vocht, dat tijdens den wedstrijd in zijn oog moet zijn gekomen. Het is dus van het grootste belang, te weten te komen, hoe dat in zijn werk is gegaan en of de bokser Steele schuldig of onschuldig aan deze misdaad is. Het gif is op zijn hand schoen gevonden en dat is een zeer bezwa rende aanwijzing. Natuurlijk is het 't gemakkelijkste, hieruit te concludeer en, dat Steele de dader is, maar mr. Moto is van oordeel dat het hier een uiterst geraffineerde misdaad betreft; onder zoekingen hebben aangetoond dat de vloei stof op deze handschoen moet zijn gespoten. Inmiddels schiet het onderzoek niet hard op. De misdadiger hult zich volkomen in het duister en de moeilijkheden stapelen zich op. Eindelijk en ten laatste komt er wat licht. Weliswaar kan Mr. Moto nog in het geheel niet zeggen wie de dader is, maar de wijze waarop hij te werk is gegaan, wordt hem duidelijker. Dus besluit hij een val voor hem op te zetten, die een toonbeeld is van Azia tische sluwheid. Hoe een en ander in zijn werk gaat, hoe de misdadiger waarop geen der toeschouwers een oogenblik verdenking heeft gekoesterd daar invliegt, wordt als een verrassende onthulling bewaard voor hen, die het met eigen oogen zullen aanschouwen. In elk geval leidt deze film tot een gelukkig eiaade. Het andere hoofdnummer is „Lachpara de", waarin Mae West de hoofdrol vervult. Alvata, de heksenmeester. Om voor een honderdvijftig paar oogen 25 personen uit het publiek van het tooneel te laten verdwijnen, een dame, te laten ont hoofden, iemand uit een kanon in een koffer, die aan het plafond hangt te schieten, be hoort volgens velen tot de onmogelijkheden. Degenen, die gisteravond echter het Luxor Theater hebben bezocht, hebben al deze ge beurtenissen met eigen oogen kunnen zien. Want wat Alvata op het tooneel in Luxor op het gebied van goochelen, dat langzamer hand meer op heksen ging gelijken, presteer de, grenst aan het ongelooflijke. Drie uren lang heeft Alvata, die terecht de koning der goochelaars" genoemd kan worden, het in groote getale opgekomen pu bliek kunnen boeien met zijn experimenten. Is het wonder, dat de toeschouwers, van de eene verbazing in de andere vielen, toen hij uit een karaf met gewoon schoon leiding water iedere gewenschte likeur schonk en uit een leeg vaatje, zoolang de voorraad strekte een lekker verkoelend glas pils tapte? Of het tooneel in een bloementuin deed veranderen, zonder dat iemand er wat van snapte? Al deze en nog veel meer nummers,' de een nog ingewikkelder dan de ander volgden el kaar met zoo'n snelheid op, dat men van het eene experiment nog niet van zijn verbazing was bekomen of Alvata vroeg voor een ander al weer de aandacht. Niettemin moest Alvata verscheidene keeren zijn heksentoeren sta ken om een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Hedenavond geeft Alvata een herhaling van dezelfde voorstelling, die ongetwijfeld weer jroote belangstelling zal trekken. Het loont ruimschoots de moeite om eens een kijkje te gaan nemen. Alvata bezorgt zijn publiek werkelijk een buitengewonen avond. Opvoering van eeu zcndingsspel. Plan van de Zendingscommissie. In de jongste vergadering van de zendings- commissie is besloten op Maandag 3 October de Papoeafilm te doen vertoonen, toegelicht door den zendeling A. J. de Neef. Met de vereeniging van Jong Hervormden zal overleg worden gepleegd om tijdens de zendingswerk, dat is de eerste week van No vember, een zendingsjeugddienst te doen hou den. Ook bestaat het voornemen om in den a.s. winter het zendingsspel „Onder de heete zon", van P. van den Boer door de jonge leden te doen opvoeren. Vervolgens zullen de gemeenteleden dooi de leden van de zendingscommissie worden aangespoord om op 6 Juli het te Soestdïjk te houden zendingsfeest bij te wonen. Zoo mogelijk zal een gemeenschappelijke tocht per autobus worden georganiseerd. Tenslotte werd nog besloten een krachtige actie te voeren voor de zoogenaamde 2-eents- actie voor de zending. De bedoeding daarvan is, dat de jongeren éénmaal in de 14 dagen het -busje zullen aanbieden, waarin men de bij drage voor de zending zal kunnen offeren. De luchtbescherming. De hoofdpersonen uit „Mr. Moto speelt hoog spel". Taak van „Arbeïdershulp bij ongelukken". De plaatselijke af deeling van de Arbeiders Hulp bij Ongelukken houdt hedenavond in het gebouwtje van „Nieuw Leven" een leden vergadering. De agenda, vermeldt o,m. een bestuursver kiezing en een bespreking over de deelneming aan de luchtbescherming. Polowedstrijd in Adricliem. De Beverwijkers wonnen. Dinsdagavond w-erd in het Zwembad Adri- chem voor de competitie gespeeld de polo wedstrijd K.Z. IWaterratten III. De ont moeting eindigde in een 10 overwinning voor de Beverwij-ksche polospelers. Een scène uit de show van Alvata. (Luxor Theater, Beverwijk.) HOLLAND—AMERIKA LIJN Nieuw Amsterdam, 23 v. Rott. n. N.-York. Bl-ommersdijk, 19 v. Rott. te N.-Orleans. Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 1'9 v. N.-Westminst. Spaarn-dam, 21 v. Boston n. Rott. Breedijk, N.-Orleans n. Rott. 22 te Antw. Damsterdijk,, Rott. n. Vanc. 21 te San Diego. Bilderdijk, 22 v. Norfolk te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein, 21 v. Rott. te Beira. Jagersfontein, 22 v. Rott. te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk, 21 v. Antwerpen n. Hamburg p. 22 Vlissingen. HALCYON LIJN. Maasburg, 20 v. Vlaardingen te Narvik. Stad Zaandam (24 (v.m.) te Vlaard. verw. Stad Vlaardingen, 22 v. Vlaard. n. Wabana. KON NED STOOMBOO'I MIJ Venus, Lissabon n. Amst. p. 22 Finisterre. Tiberius,' 21 v. San Antioco n. Genua. Achilles, 22 v. Venetië te Triest. Perseus, 22 v. Odense te Kopenhagen. Titus, Marseille n. Amst. p. 22 Finisterre. Fauna, 22 v. Savona te Livorno. H-ebe, 22 v. Malta n. Piraeus. Luna, 22 v. Annist. n. Rott. Orion, 22 v. Amst. n. Hamburg. Pluto, 22 v. Amst. n. Kopenhagen. Colombia, 20 v. Cristobal te Kingston Ja. Helder, 20 v,t Valparaiso te Corral. Bennekom, Amst. n. Chili 20 v. Callao. Höbe, 21 v. Tanger te Malta. Ariadne, 21 v. Nea Playa te Piraeus. Euterpe, 21 v. Amst. te Bordeaux. Hercules, 21 van Stamboul n. Derindje. Satumus, 22 van Antwerpen te Amst. Triton, 21 van Malta te Algiers. Ulysses, 21 van Piraeus n. Volo. KON HOLL. LLOYD. Amstelland (thuisr.) 23 (10 n.m.) te IJmui den v-erw. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV MIJ Phrontis, Batavia n. Londen, 22 v. Amst. Eurymedon, Batavia n. Hamburg v. Amst. City of Wellington, Hongkong n. Rott. 22 v. Aden. Alcinous, Amst. n. Macassar p. 22 Gibraltar. Memnon, Japan n. Rott. 22 v. Singapore. Calchas, Japan h. Rott. vertr. 25 v. Ldn. Benavon, 22 v. Yokohama te Rott. Glenogle, Dairen n. Rott. p. 20 Gibraltar. Antilochus, 20 v. Rott. te Yokohama. WIJK LIJN Winterswijk, 21 v. Antwerpen n, Thamshavn p. 22 Vlissingen. ROTTERD. LLOYD. Kota Pinang (th) 22 v. Belawan. Silbajak (cruise) 22 te Torquay. Baloeran (uitr.) p. 21 te Suez. Garoet (uitr.) p. 2.1 Ft. de Galle. Kota A-goeng (uitr.) p. 22 Sagres, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (th.) 19 van Montevideo. Alwaki (uitr.) 21 te Montevideo. Alphacca, 21 v. Hamburg n. Rott. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan v. Old. (th.) 22 te Genua. Poelau Bras (uitr.) 22' te Sabang. J. P. Coen, 22 v. Batavia n. Amst. Salabangka (thuisr.) 21 v. Sabang. Chr. Huygens, 22 v. Amst. n. Batavia. Moena (thuisr.) 22 v. Port Said. Tabian (uitr.) 22 van Suez. Poelau Roebïa, 21 v. Amst. te Hamburg. KONINKLIJKE/SHELL. Agatha, 16 v. Batavia te Soerabaja. Ontploffing op een trawler. Op den Engels'chen stoomtrawler Horatio geschiedde toen het schip ongeveer veertig mijl afstand van Milfordhaven was, een ont ploffing in de machinekamer, waardoor het schip direct zonk. De opvarenden konden ge red worden door den Engelschen stoom trawler Cape Town. Deze heeft de geredden te Milfordhaven geland. De „Karimata" aan het werk boven emmers is opgebaggerd, komt door de teerd wordt, alvore „De onzichtbare man" in W. B.- Theater. Het W. B. Theater vertoont deze week als hoofdnummer „De onzichtbare man" met Claude Rains en Gloria Stuart in de hoofd rollen. De geheimzinnige verdwijning van Jack Grif fin, een jeugdig scheikundige en assistent van Dr. Cranley is het gesprek van den dag. De dokter zelf, zijn dochter Flora, die ver liefd is op Griffin en Dr. Kemp, een tweede assistent en tevens mededinger naar Flora's hand tasten volkomen in het duister. Ondertusschen arriveert in het Engelsche dorpje Sping een vreemde reiziger, die zijn intrek neemt in de herberg. Nieman mag hem storen. De verwonderde waard ziet echter, dat het gelaat van den vreemdeling omzwach teld is met verbanden en dat een donkere bril zijn oogen verbergt. Ondanks het verbod be treedt men toch zijn kamer. Hij rukt zijn verbanden af en schijnt in de lucht op te lossen. De stom verwonderde politie mannen hooren zijn stem, maar zien hem niet. De man is onzichtbaar geworden. Bij zijn ontsnapping waren verscheidene personen zwaar gewond, zonder dat ie-mand ook maar iets van de onzichtbare, (die nie mand andèrs is dan Griffin)had bespeurd. De belangstelling van de geheele wereld is thans opgewekt Uitgeput, zoekt de onzichtbare een schuil plaats in een schuur. De eigenaar hoort hem en waarschuwt de politie. De schuur wordt in brand gestoken. Men ziet een deur opengaan, voetstappen vertoonen zich in de sneeuw en dan op goed geluk af twee revolverhschoten en de onzichtbare is onschadelijk gemaakt. Het tweede hoofdnummer is de geestige film „De bruid met vacantie", met Sally Eilers en James Dunn in de hoofdrollen. VERKOOP VAN EEN WOONHUIS. Ten overstaan van notaris J. H. Bremmers werd Woensdagmiddag in Hotel „Ter Burg" in het open-baa.r geveild een woonhuis, staande aan den Alkmaarschenweg 375. Hoogste bieder D. Teer, alhier met f 2500. Gemijnd op f 120. Opbrengst f 2620. De grasbaanwedstrijden op het Beverwijk-terrein. Aan de grasbaanwedstrijden, die de Be verwij-ksche Rennersclub „Kennemerland" in verband met de viering van haar eerste lustrum op 29 Juni op het Beverwijk-terrein organiseert, nemen de volgende clubs deel. Achilles, Haarlem; D.T.S., Zaandam; A.S.V. Victrix, Alkmaar en Kennemerland. Tal van bekende renners, die zoowel op de baan als op den weg successen behaald heb ben, dingen eveneens mede in deze wedstrij den om den grooten Lustrum-beker. AANGEKOMEN. 21 Juni: Ransdorp m.s. Londen Wilbo m.s. Londen Henca m.s. King's Lynn 22 Juni: Al ja m.s Danzig Schieland s.s. New Castle Ostmark m.s. Neusz Monica m.s. Duinkerken Buizerd m.s. Hargshamn Saturnus s.s. Midd. Zee Agne s.s. Wasa VERTROKKEN. 21 Juni: Castor ss- Bergen Clan Macilwraith s.s. Greenock Sturdee Rose s.s. Swansea Vliestroom s.s. Leith Maaskerk s.s. Hamburg Liberiaii s.s. Hamburg Merel s.s. Londen I-rada m.s. Londen Juni: Iheksna s.s. Leningrad vechtstroom s.s. Huil Sevzaples m.s. Leningrad Medjerda s.s. Rotterdam Chr. Huygens m.s. Batavia wrak van de „Lutine". Wat door da >rtgoot, waar alles nauwkeurig geïnspec- het weer wegvloeit De drankbestrijding. Ledenvergadering van A. N. G. O. B. Hedenavond houdt de plaatselijke afdeeling van dien A.N.G.O.B. ten huize van den heer P. Veth, Arendsweg 189, een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. een bespreking van de provinciale meeting, behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering en een bespreking van den Zondag a.s. te houden sterrit naar het Kampeerterrein van den A.N.G.O.B. te Beekbergen. Een groot Franscli circus komt. Aan den Munnikenweg? Het groote Fransche circus Bouglione, dat op het oogenblik een tournee maakt door ons land, zal binnenkort ook voorstellingen te Beverwijk geven. Er worden onderhandelingen gevoerd met het Gemeentebestuur en met den eigenaar van het terrein aan den Munniken weg waar het vorig jaar het circus Strassbur ger standplaats vond. WINKELIERSCOMBINATIE PLAN WEST. In de afgeloopen week werden bij de Win keliers-combinatie Plan-West in totaal 61 vol geplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum voor de extra-premie was 16 Juni. Daarvoor kwamen in aanmerking: Novatin, Ooster straat; J. Teelin-g, Kerkstraat en mevr. Van Heulen, Strick van Linschotenstraat 3-0, Eerste-Hulpverleening. Een buitenoefening. Hedenavond zal de R.K, Vereeniging voor E.H.B.O. voor de eerste maal een buitenoefe ning houden. Dit zal geschieden op een ter rein aan de Oreutzberglaa-n. Het ligt in de bedoeling deze oefeningen gedurende de zo mermaanden wekelijks te houden. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 22en Juni 1938. Spinazie per kist 0.320.52 Postelein per kist 0.15—0.22 Andijvie per kist 0.28—d.56 Raapstelen, 100 hos 1.502 Wortelen per bos 0.05—0.09 Komkommers per 100 25 Aardappelen, klei per K.G. 0.09—0.11 ld. nieuwe per K.G. 0.14 Peulen per Kilo 0.120.18 Doppers per Kilo 0.14—0.17 Tuinboonen per K.G. 0.16 Siiijboonen per K.G. 0.54 Heerenboonen per K.G, 0.45 Bloemkool per 1-00 411 Steeds meer motorkustbooten. De scheepswerf Volharding te Foxhol kreeg van kapitein W. Koers te Zuidbroek opdracht tot den bouw van een motorkustvaarder met een laadvermogen van pl.m. 450 ton, uitge rust met een Dieselmotor van 300 P.K. Om te repareeren. Het Portugeesche stoomschip Guine is in ballast van Lissabon naar Amsterdam gepas seerd om bij de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij eenige reparaties uit te voeren. Kolenaanvoer. Met heit Nederlandsche stoomschip Schie land is van New Castle een lading kolen voor het Hoogovenbedrijf aangevoerd. Houtaanvoer. Het Zweedsehe s.s. Agne arriveerde gister middag van Wasa met een lading papierhout aan de papierfabriek te Velsen. Verhooging assurantiepremies. De premie voor verzekering van koopvaar dijschepen, welke naar rood-Spanje bestemd zijn, is door Lloyds te Londen met 25 pet. verhoogd. IJzerverscheping. Teneinde een partij ijzer te laden kwam het Duitsche s.s. Oliva in ballast van Bremen, aan het Hoogovenbedrijf aan. Zwarte kunst in Luxor Theater.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7