HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT VELSEN SANTPOORT IJMUIDEN Dwaasheden. Windhandel in Vuistslagen. Nieuwe weg Amsterdam—Sassenheim Zaterdag open. 23e JAARGANG No. 197 VRIJDAG 24 JUNI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Va ets., per maand 52V2 cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct,, elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim f100.—één lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger ƒ60—, één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De gemeente krijgt een aan vullingsvoorschot van bijna 2i/2 ton. Voor oprichting van een pompstation in Velsen (N.) en verdere rioleeringswerken. De in 1936 gereedgekomen herziening van het plan van uitbreiding maakte een omwer king van het rioleeringsplan noodzakelijk. Deze omwerking bracht weder met zich mede een wijziging in de oorpronkelijke kosten van uitvoering van laatstbedoeld plan en een in grijpende wijziging in de verhouding tusschen de kosten van loon en die van materiaal. Doordat nl. een aanzienlijk gedeelte van de riolen thans ondieper kon worden gelegd wer den de kosten van loon lager, terwijl een wij ziging van de profielen maakte, dat de ma teriaalkosten hooger werden. Hierbij komt nog, dat de gevolgen van de gewijzigde munt- politiek zich in steeds grootere mate deden gevoelen. Voltooiing van de rioleeringswerken volgens het oorspronkelijk daarvoor opge maakte plan, was derhalve zonder verhooging van het door den Staat (Werkfonds 1934) toe gekende voorschot niet mogelijk. Om de on der hande zijnde werken te kunnen afmaken werd een verhooging van f 36.000 noodig ge acht. Zooals boven reeds blijkt is echter het loon- aandeel door de in de plannen aangebrachte wijzigingen belangrijk lager geworden dan oorspronkelijk was aangenomen, zoodat zelfs al worden de plannen door verhooging van het voorschot volledig uitgevoerd een belangrijk geringer bedrag aan loon wordt vereischt dan dat, hetwelk door den minister van Sociale Zaken, als voor subsidie in aan merking komende, is vastgesteld. Dit bedrag zou derhalve alleen dan voor bestrijding van de werkloosheid in deze gemeente kunnen worden aangewend, indien de aanschaffing van materialen voor rioleeringswerken, bui ten de oorspronkelijke plannen, door een ver dere verhooging van het Rijksvoorschot mo gelijk zou worden gemaakt. B. en W. hebben daarom een plan tot verdere uitvoering van rïoleerings- en aanverwante werken, als het leg gen van nieuwe riolen, het vervangen ..van bestaande, onbruikbaar of te nauw geworden riolen, het vervangen van duikers, het uitvoeren van bestra- tingswerken, het vervangen van klim- schachtdeksels en het oprichten van een pompstation te Velsen (noordelijk deel), doen opmaken en aan het Werkfonds verzocht, mede ten behoe ve hiervan het toegekende voorschot met in totaal 'n bedrag van f 242,250,- ..te verhoogen. Van het Werkfonds is thans bericht ont vangen, dat de Ministerieele Commissie voor dit fonds op het verzoek van B. en W. gun stig heeft beschikt. B. en W. stellen den Raad derhalve voor, ge meld aanvullingsvoorschot te aanvaarden en hen te machtigen t.z.t. de daarvoor noodige nadere overeenkomst met den Staat der Ne derlanden te sluiten. Het Instituut voor Arbeiders- Ontwikkeling. Een landdag op „Beeckensteyn". Het Zomerfeest van hét Instituut voor Ar beiders Ontwikkeling in de gewesten Noord- Holland-Noord en Noord-Holland-Zuid wordt a.s Zondag gehouden op het landgoed Beéckensteyn. De opening geschiedt des mor gens half elf. Spreker is de heer C. A. 't Hart. Verder wer ken mede het kunstensemble Alice Dorell, de Stem des Volks, Amsterdam en de Muziek vereniging Voorwaarts, IJmuiden. Op het programma staan voorts een pic-nic, samenzang onder leiding van Ant. Krelage en een zwerftocht. Aantal stemdistricten wordt gebracht van 22 op 30. Uitbreiding was noodig door de groote toeneming van het aantal kiezers. Het aantal kiezers in het meerendeel der stemdistricten, waarin de gemeente voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer, der Provinciale Staten en van den Gemeente raad is verdeeld, is zoodanig toegenomen, dat bij handhaving daarvan een vlot verloop der stemming niet langer verzekerd is. Ten aan zien van de laatst vastgestelde kiezerslijst wordt in slechts 9 stemdistricten voldaan aan het voorschrift van artikel 31 der Kieswet, be palende, dat een stemdistrict in den regel niet meer dan duizend kiezers mag bevatten. B. en W. hebben daarom een nieuwe verdeeling ont worpen, zoowel in stemdistricten voor de ver kiezing van de leden der drie genoemde col leges, als in kieskringen alleen voor de ver kiezing van de leden van den Gemeenteraad. Laatstbedoelde verdeeling wordt op advies van den Raad vastgesteld door Gedeputeerde Staten. De kiezerslijst 1938/1939 telt 25095 kiezers. Het aantal stemdistricten zal worden uitge breid van 22 tot 30, waarvoor ook de stem- bureaux moeten worden aangewezen. Het aantal kiezers in de nieuw te vormen kieskringen zal bedragen: I 7628, II 7943, UI 9525. Het aantal kiezers in elk der kieskringen I en II zal, naar het zich laat aanzien, binnen enkele jaren vrijwel gelijk zijn aan dat van kieskring III. Het nieuwe programma van „De Pont". Zarah Leander in „Verbannen". In „Verbannen" de hoofdfilm van het nieu we programma van Theater de Pont worden de hoofdrollen vertolkt door niemand minder dan Zarah Leander en Willy Birgel. Verder treden in deze Ufafilm o.a. op bekende film- artisten als Hilde von Stolz, Carola Höhn, Ja cob Tiedtke enz. De korte inhoud is als volgt: Gloria Vane, de meest gevierde ster van het Adelphi Theater in Londen is verloofd met Al- bert Finsbury, een zeer beminde persoonlijk heid in de Engelsche hoofdstad. Hij wil naar Australië, om daar een nieuw leven te begin nen. Hij heeft reeds 't brevet bij het regiment van Nieuw Zuid Wales. Gloria zal hem later na-reizen. Om z'n schulden te kunnen beta len vervalscht hij een cheque van z'n vriend Bobby. Van 15 Pd. Sterl. maakt hij 615. Als hij eenmaal vertrokken is, komt deze malver satie uit. Gloria neemt de schuld op zich. Zij wordt tot zeven jaar tuchthuisstraf veroor deeld. Albert maakt in Sydney promotie, zon der te weten wat Gloria voor hem gedaan heeft. Hij maakt de dochter van den gouver neur, Mary het hof. Een jonge kolonist, Henry Hoyer, kiest bij een bezoek aan de vrouwenge vangenis Gloria als zijn toekomstige vrouw uit en zoodoende krijgt zij haar vrijheid terug. Op weg naar zijn boerderij springt zij van den wagen af en loopt weg. Ze gaat naar de woning van Albertwaar juist diens verlo ving met Mary gevierd wordt. De wanhoop nabij gaat zij weer weg, zonder Albert te heb ben gesproken. Albert, die van Gloria is blijven houden, ont moet haar in een obscure gelegenheid, waar ze als zangeres optreedt. Ze vertelt hem, dat ze niet meer van hem houdt en verraadt hem houdt en verraadt hem de reden van haar ver blijf in Australië. Tenslotte ontmoet ze in een kerk Henry weer en stemt nu in een huwelijk met hem toe. Vóór de pauze wordt vertoond Eva en Co. een allervermakelijkste comedie met de aller dwaaste verwikkelingen. LANDDAG „KERK EN VREDE" De Federatie Noord-Holland-Zuid van de vereeniging „Kerk en Vrede" houdt a.s. Zater dagmiddag 3 uur een landdag op het terrein van den heer de Vries, gelegen achter „Kriem- hilda" nabij de spoorweghalte Zeeweg. Er zal gesproken worden door: Ds. H. J. Mispelblom Beyer uit Leiden, Mevr. M. Span jaardLevy uit Groningen en Ds. G. J. Duy- vendak uit Haarlem, die spreken zulllen over de stelling: „Christus en de oorlog zijn onver- eenigbaar." De toegang is vrij. Bij slecht weer zal de bij eenkomst gehouden worden in het Nederl. Hervormd Verenigingsgebouw, Kalverstraat 10 te IJmuiden-Oost. Concert in Let Burg. Rijkenspark. Een genotvolle avond. De verenigingen, welkedit seizoen on der auspiciën van „Santpoorts Bloei" in het Rijkenspark hebben geconcerteerd, hebben het tot dusverre wel met het weer getroffen. Ook gisteravond, toen „Soli Deo Gloria" on der leiding van Jan Groot optrad, was het vertoeven in het park alleen al een genot, zoodat weer velen derwaarts getrokken wa ren, om de prestaties van „Soli Deo Gloria", te gaan beluisteren. Onder leiding van haar nieuwen directeur bleek „Soli Deo Gloria" al aardig vooruitge gaan te zijn, zoodat we gerust durven te be weren dat het korps de inzinking, welke het eenigen tijd heeft meegemaakt, weer geheel te boven is. De dirigent had voor een volks concert zeer geschikte nummers gekozen, zoo dat het afgewerkte programma zeer in de smaak viel. Jubileumtocht Ouden van Dagen. Naar Volendam of Vinkeveen? Gisteravond vergaderde de commissie voor het autorijden met ouden van dagen en ge- brekkigen teneinde plannen te bespreken voor de jubileumtocht in dit jaar. Het is.na melijk de tiende maal, dat een dergelijke reis gemaakt zal worden. Daarom hoopt de commissie dan ook, dat de medewerking van autobezitters dit jaar nog die van vorige jaren zal overtreffen en dat ook de financieele bijdragen van de bur gerij, in weerwil van de minder rooskleurige tijden, ruim zullen vloeien. Want er is heel wat noodig om allen een prettigen dag te be zorgen. Als voorloopige datum weid Donderdag 14 Juli a.s. gekozen: men zal nog nader beslis sen of Volendam dan wel Valkenveen het eindpunt der reis zal zijn. Thans kunnen de ouden van dagen zich reeds laten inschrijven bij de heeren Bakker, Cronjéstraat 5 en Mets, Sluisplein 33. Zij, die zich met ingang van t Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. Di ADMINISTRATIE. (Een Australiër heeft, zonder succes, om een weddenschap ge probeerd, op een kinderfietsje van Melbourne naar Sydney te rijden). Er was ereis dat rare typ, Dat almaar op zijn handen liep, Van hier naar Benkvergeten; En een die kopjesbuitlend ging, Ook lang geen misse zonderling In 't kilometervreten. U kent de lieden, die per ton De reis aanvaarden naar de zon, Van wie wij nooit meer hooren; Zij hebben dan hun weddenschap, Aanvaard als een fameuze grap. Geloof dat maar, verloren 'k Heb eens gelezen van een man, Die langs de heele helling van Een berg omhoog moest hinken; Aan 't eind der route, 't zij vermeld, Lag ook voor hem een troost in geld, Dat immers niet wil stinken. Enfin, er zijn er velen meer, Die meest om geld en soms om eer. Zoo'n dwaasheid zijn begonnen; Hier hebt u waarlijk weer zooiets, Die stakker op zijn kinderfiets Heeft ook al niet gewonnen. Maar deze man gaf het bewijs, Dat men zelfs door den hoogsten prijs Niet kind-zijn kan herwinnen; Wat mans zijn op een kinderfiets Is voor volwassen mannen niets, Als 't kindsch-zijn gaat beginnen. P. GASUS. Twee mooie films in Thalia. „Het Groene Licht" en „De Vliegende Dood". Als eerste hoofdfilm vertoont Thalia „Het Groene Licht" verfilmd naar de roman van Lloyd C. Douglas. De jongste filmster Errol Flynn, de held uit „Kapitein Blood" en „De charge van de lichte brigade" speelt zijn on overtrefbare rol van Dr. Newell Paige. De ver dere hoofdrollen zijn in handen van Anita Louise en Margaret Lindsay. De tweede hoofd film is een sensatiefilm nml. „De vliegende Dood" van welke wij hier den inhoud laten volgen: Têrry Brewer (Warren Huil),' een vooruit strevend journalist, is op het vliegveld geko men, om Rita Moore, de stewardess, die een groote rol in zijn leven speelt, vaarwel te zeg gen. Bij de vertrekkende passagiers bemerkt Terry, Mike Phelan (John Litel), den beken den G-man (iemand in dienst van de regee ring). Phelan's vertrek geeft hem te denken; hij vraagt en krijgt verlof van zijn krant, om mee te mogen gaan. De eerste stopplaats is Nieuw Mexico. Hier koopt een der andere vrou welijke passagiers, Mrs. Tristo (Nedda Harri- gan), een mes van een Indiaan. Dienzelfden avond vliegt de machine op een hoogte van 4500 voet de passagiers slapen en Romon La Brea wordt vermoord door een messteek in 't hart. Het wapen, waarmee de moord is geschied, blijkt het mes te zijn, dat Mevrouw Tristo heeft gekocht. Phelan onder vraagt de passagiers tot een der medepassa giers, Wanda Terre, plotseling haar vermom ming afwerpt en deze blijkt de gevaarlijke „killer" Madson (Howard Philips) te zijn. Mad son neemt nu de leiding. Terwijl men zich boven Wichita bevindt, vernielt hij het radio-zendtoestel. Killer wenscht bovendien, dat de weg naar Evans- ville wordt ingeslagen. Per radio ontvangt men het bericht, waarbij alle machines worden ge waarschuwd tegen de heerschende stofstor men. Killer doet Phelan de handboeien aan en beveelt, dat op een hoogte van 120 voet gevlo gen moet worden; niettegenstaande komt de machine in de hevige stofstormen terecht. Rita (Jean Muir) zet koffie op verzoek van Killer Madson, ze doet echter een hevig slaapmiddel in het brouwsel. Madson ruilt zijn kop echter met dien van den piloot John Martin. Een van de drie motoren werkt niet meer, het is dan ook meer dan twijfelachtig of de twee andere het in dien stofvorm zullen volhouden. Al spoedig is de piloot Martin on der den invloed van den slaapdrank, de ma- Errol Flynn chine gehoorzaamt niet meer aan zijn leiding. White weet een noodlanding te volbrengen. Killer verlaat de machine en laat de rest van het gezelschap aan zijn lot over. Al spoedig verlaat het geheele gezelschap het vliegtuig en begeeft zich op zoek naar een onderdak. Martin slaapt nog steeds en blijft rustig in de machine. Bij toeval komen allen, ook Killer, in dezelfde boerderij terecht en ook daar houdt de gevaarlijke Madson allen in bedwang. Mrs. Tristo houdt een verhandeling over astro logie, waarbij zij de verzekering durft te geven, dat Madson La Brea heeft vermoord. Madson wandelt terug naar de verongelukte machine met Terry en den piloot White. Hij wil, dat zij het vliegtuig repareeren. Terry weet intusschen op listige wijze de vernielde radio te repareeren en de buiten wereld op de hoogte te stellen van het ge beurde. Eindelijk komt er in den vorm van twee vliegtuigen met gewapende redders redding opdagen. Rita weet vast te stellen, dat Mrs. Tristo geen vrouw op leeftijd is, doch een jonge misdadigster. Zij is het, die den moord op La Brea beging. Terry telefoneert zijn cou rant de sensationeele gebeurtenissen, die in de lucht hebben plaats gehad. Hij vergeet niet, er tevens zijn voorgenomen hijwelijk met Rita in aan te kondigen. Om het damkampioenschap van Velsen. B. Dukel weer overwinnaar. Zooals wij gisteren reeds in het kort hebben gemeld, is het B. Dukel door twee overwin ningen op P. Kok gelukt, het kampioenschap van Velsen te veroveren en wel op bijzonder fraaie wijze. Dukel speelde voor dit to urnooi 14 partijen, waarvan 10 werden gewonnen en 4 remise eindigden; hij behaalde dus ongesla gen den titel. Het seizoen 1937-1938 was voor Dukel weer succesvol. Eerst behaalde hij het clubkam pioenschap van D. C. IJ„ werd een zeer goede tweede in den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Nederland, was topscorer in het eerste tiental aan bord 2 van D. C. IJ. en legde nu weer beslag op het kampioen schap van Velsen. Doordat in den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Noord-Holland een strub beling was gekomen, waardoor Dukel zich uit den wedstrijd terugtrok, kon hij zijn lecord van 1934, toen hij ook provinciaal kampioen was, niet evenaren. Maandagavond vindt de prijsuitreiking te Santpoort plaats. Waterpolo in „De Put". Een slechte avond voor V. Z. V. Gisteravond kwamen de eerste vier zeven tallen van V.Z.V. te water, bezield met de beste voornemens. Het succes was matig; al leen het derde zevental wist het tot een over winning te brengen. V.Z.V. H speelde tegen D.A.W. 2. Reeds de eerste worp op het V.Z.V.-doel, zuiver in den hoek geplaatst, bezorgde V.Z.V. II een 10 achterstand. Doch hierbij bleef het niet, want spoedig werd de achterstand 20. Hierna kwam het eerste V.Z.V.-doelschot, maar al werd dit door meer gevolgd, de goaltjes bleven uit. Evenwel gaf Chr. Visman een mooie worp op doel, maar weer zonder resultaat. De ruststand bleef 20. In de tweede helft kreeg V.Z.V. II een cor ner te nemen. Chr. Visman nam dien, speelde naar Verwer, Verwer terug naar Visman, deze naar C. Broek die echter binnen de 2-meterlijn lag, met het gevolg dat de kans verkeken was. Spoedig daarna maakte D.A.W. 2 3—0. G. Moeken (V.Z.V, H) moest nu wegens kramp het water verlaten. D.A.W. 2 was ech ter zoo sportief ook met een man minder te gaan spelen, zoodat de kansen gelijk bleven. Doelpunten bleven echter, met het gevolg dat de eindstand 3—0 was. Vervolgens speelde V.Z.V. 3Velserend. Vel- serend kwam echter met 5 man op, V.Z.V. 3 speelde derhalve ook maar met 5 spelers. Toch bleek duidelijk het overwicht van V.Z.V. 3, getuige het eerste doelpunt van H. Geels'en de volgende van P. Gottmer. Uit een corner wist Velserend een tegenpunt te maken, doch H. Geels zorgde weer voor een tegen punt. De ruststand was 41 voor V.Z.V. III. Na de rust wist V.Z.V. 51 te maken. De aanvoerder van Velserend, v. d. Put, wilde nu den wedstrijd afbreken, maar zijn ploeggenoo- ten hielden vol en speelden met 3 man verder. V.Z.V. wist nu van de gelegenheid te profitee- ren en bracht den stand op 71. Velserend wist echter met 3 man de eer te redden en maakte 7—2. Met 8—2 kwam het einde. Ais voornaamste wedstrijd volgde nu V.Z.V. I -Haarlem II. Reeds spoedig was de spanning erin door een prachtigen worp van J. Swier, die echter even keurig gestopt werd. Over en weer bleef het nu een strijd „op leven en dood". Toch was het Haarlem II dat het eerste doel punt maakte. Zelfs wist Haarlem II voor de rust met 30 te leiden. In de tweede helft kreeg V.Z.V. een corner te nemen, echter zonder resultaat. Enkele mi nuten later scoorden de Haarlemmers hun vierde doelpunt. Het onvermoeid pogen van V.Z.V. I bleef echter zonder succes, door het vele geluk van Haarlem II. De stand bleef 4—0. V.Z.V. I heeft in dezen wedstrijd met veel pech te kampen gehad. Als laatste wedstrijd volgde nu nog V.Z.V. 4 D.W.R. 5. Doordat V.Z.V. 4 aanvankelijk met 1 speler te kort speelde wist D.W.R. 5 1—0 te maken. Daar de kansen echter weg bleven bleef de ruststand 10. Na de rust maakte J. de Jager een mooien doelworp, helaas tegen de bovenlat. K. Wijker, die den térugspringenden bal wilde bemachti gen had echter geen succes en zag den bal naar den anderen kant verdwijnen. Even later speelde D.W.R. 5 met één man minder door een fout, maar ook V.Z.V. 4 kreeg spoedig daarop hetzelfde recept. Ook een mooie worp van K. Wijker bleef zonder succes door de bovenlat. Daarna klonk het eindsignaal. V.Z.V. 4 had met 1—0 van D.W.R. 5 verloren. Te New-York is de boksmatch „om het we reldkampioenschap aller gewichten" gestre den tusschen den Amerikaanschen neger Joe Louis, titelhouder, en den Duitscher Max Schmeling, extitelhouder. U vondt het in ons nummer van gisteren. U hebt het natuurlijk gelezen en erom gelachen. Misschien zult u het ook een beetje droevig hebben gevonden dat er in de wereld zulke malle dingen ge beuren. Louis won in de eerste ronde. Na 2 minuten 4 seconden sloeg hij Schmeling knock out. Eigenlijk was de zaak al eerder beslecht, want toen de helper van den Duitscher de handdoek in den ring wierp ten teeken van capitulatie; was de man al voor de derde maal neergeslagen. Men had dit „niet voorzien", maar wel wist men uit erva ring dat Schmeling geen kans kon hebben op de overwinning, want eenmaal-verslagen we reldkampioenen in de bokssport hebben nog nimmer hun titel heroverd. Niettemin waren er tachtigduizend toe schouwers in het Yankee Stadion, die geza menlijk een millioen dollars aan entrées had den betaald. Er waren plaatsen die 125 dol lars kostten. Dertigduizend vreemdelingen waren naar New York gekomen om het ge vecht bij te wonen. De „Queen Mary" had een groot aantal Engelschen en Fransehen uit Europa aangevoerd, die alleen kwamen om dit te aanschouwen, en met de „Europa" en de „Hamburg" kwamen er 250 Duitschers voor. Wat zullen ze allemaal op hun neus hebben gekeken! Niet dat het mij een reis naar Ame rika waard zou lijken om zoo'n knokpartij te zien als hij tien ronden duurdemaar zij hadden natuurlijk op iets dergelijks gehoopt: misschien een half uur griezelen en bloed zien. Waarom gingen ze niet in Spanje kijken? Daar vloeit bloed bij stroomen. Maar ja, de toeschouwer is er niet veilig bij. Natuurlijk waren er nog meer bokspartijen op het programma, die veel langer duurden. Maar daar kwam men niet voor. Het was al leen maar om Joe en Max te doen. Nog altijd leeren de schoolkinderen van den windhandel in tulpen onzer voorvaderen. Zoo mal als de hedendaagsche windhandel in vuistslagen was die toch lang niet Enfin, er heeft geld gerold. Een millioen dol lar plus gewichtige sommen aan de reiskosten van 30.000 man. En Louis en Schmeling heb ben er allebei een fortuin bij verdiend en zijn al blinken ze niet uit door intellect toch slim genoeg geweest om het publiek niet uit te lachen. Het gedeelte van den rijksweg Den Haag—Amsterdam via Schiphol, dat bij Sassenheim aanvangt, zal a.s. Za terdag 25 dezer in gebruik worden genomen. Vermoedelijk zullen de deel nemers aan de excursie van het We gencongres naar de Haarlemmermeer en Schiphol de eersten zijn, die van den nieuwen weg gebruik maken. Noodlottige botsing op den Grebbeberg. rAuto tegen bus opgevlogen. Twee dooden. RHENEN, 23 Juni. Op den Grebbeberg is vanmorgen te omstreeks kwart over negen een personenauto, die met vrij groote snelheid reed, uit de bocht gevlogen en in hotsing ge komen met een autobus van de Ne- derlandsche Buurtspoorweg Maat schappij. In de auto zaten drie per sonen. De bestuurder en één van de twee personen die zich achterin be vonden, werden op slag gedood. De derde inzittende werd licht gewond. De lijken zijn naar het ziekenhnuis te Rhenen overgebracht. De chauffeur van de autobus, die geheel rechts van den weg reed, kon het ongeluk niet voorkomen. Schmeling in polikliniek opgenomen. NEW YORK, 23 Juni. De New York Daily News bericht, dat Max Schmeling in een poli kliniek is opgenomen, nadat een Röntgen onderzoek uitgewezen had, dat zijn heupbeen gescheurd was. Het blad voegt hieraan toé, dat zoowel Mike Jacobs als Schmeling hebben ver klaard, dat Schmeling ongetwijfeld onder den gordel getroffen is. Niettegenstaande dit feit maken zij Louis geen verwijt, daar zij geloo- ven, dat de slag zonder opzet te laag terecht gekomen is. Een nauwkeurig medisch onder zoek zal uitmaken of de kwetsuren van Schme ling van ernstigen aard zijn. (United Press).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1