5pg§ mt HET SPORTGESPREK Het wereldkampioenschap zwaargewicht boksenMerk waardige belangstelling voor dergelijke evenementen teleurstellingen door gebrek aan techniek en snelheid Dick Smith een meesterVergelijking met DriscollWat Piet van der Veer had kunnen bereikenDempsey en Carpentler. Het is bekend dat koning Gustaaf van Zweden, ondanks zijn 80 jaren nog altijd hartstochte lijk en verdienstelijk tennis speelt. Onder de vele geschenken, hem op zijn 80sten verjaardag aangeboden, was ook dit even bloemrijke als toepasselijke. Het wereldkampioenschap zwaargewicht boksen heeft altijd in het middelpunt der belangstelling gestaan. Zelfs menschen, die niets voor sport voelen en van boksen een gedecideerden afkeer hebben, interesseeren zich vooi' het verloop en het resultaat van een match om den wereldtitel. Zij mogen nooit van Don Bradiman, van Tommy Wolker, Lo- veibck, Csik, Budge of Jesse Owens hebben gehoord (en dergelijke menschen zijn er nog zeer veel in deze sportieve eeuw), vraag hun, wie Dempsey en Carpentier zijn en zij zullen het antwoord niet schuldig blijven. Dit is een merkwaardig verschijnsel, dat wel licht voortspruit uit de zucht naar emotie, die opgewekt wordt bij de gedachte, dat twee menschelijke kolossen om een formidabele som gelds op elkaar iostimmeren. Dat men zich in ons land wel voor het resul taat van een titelgevecht in het hoogste, doch niet in het minst voor dat in lagere gewichten interesseert is feitelijk niet zoo vreemd, want het boksen en vooral het beroepsboksen speelt in onze sportwereld een ondergeschikte rol. Doch dat men ook in Engeland, Frankrijk en Amerika de meeste waarde hecht aan het zwaargewichtkampioenschap ligt minder voor de hand. Immers in die landen, waar de bokssport een zeer voorname plaats inneemt, weet men terdege, dat de techniek in de la gere gewichten veel sterker tot uiting komt dan bij de „Jumbo's". Een strijd tusschen twee vlieggewichten waarborgt de beste kans,datgene tot uiting te brengen, wat bij het boksen als sport waarde heeft, te weten: snelheid, voetenwerk, „ring- craft", techniek en tactiek. Dat er in deze categorie ook zijn boksers zijn, die over een harden stoot beschikken, hebben Jimmy Wilde en Benny Lynch voldoende bewezen. Een zwaargewicht-match tusschen be roepspugilisten biedt den kenner in den regel weinig anders dan een voortdurend herhaalde „clinch", een worstelen om de binnen-positie bij het lijf aan lijf-werk en de blijvende spanning, of een der twee deelnemers er tenslotte in zal slagen, zijn eenig beslissind wapen, een zwaren stoot op de kaak van zijn tegenstander te plaatsen. Lukt dat niet en duurt de match het volle aantal vastgestelde ronden, dan is het gevecht in negen van de tien gevallen het aankijken niet waard en de beslissing op punten bevredigt niemand. Er zijn natuurlijk ook hier uitzonderingen, die den regel bevestigen. Deze komen voor, wanneer een of beide combattanten over meer dan gewone bokscapaciteiten beschikt. Wij herinneren ons in dit verband een gevecht om den Engelschen titel in Holland Park Rink te Londen een goede vijftien jaar geleden, waarbij Joe Beckett zijn titel moest verdedi gen tegen Dick Smith. Men zal zich wellicht herinneren, dat Beckett, een kolos zonder veel denkvermogen, door Carpentier in 74 en later in 15 seconden werd uitgeslagen. Welnu, dien avond stond hij tegenover een vertegenwoordiger van de oude Engelsche school, die den linker directe als de basis beschouwt, waarvan aanval en verdediging moeten uitgaan. Smith was reeds 38 jaar en het was te betreuren, dat de match over 20 ronden van 3 minuten was vastgesteld, een wedstrijdduur, die thans tot 15 ronden is teruggebracht. Beckett attaqueerde van het begin af, doch de techniek van Smith was ruim voldoende om Joe niet alleen op afstand te houden, doch hem zoo volkomen belachelijk te maken, dat hij tot vermaak der talrijke toeschouwers meermalen meters misstootte. De veteraan demonstreerde op even duidelijke als leer zame manier, dat boksen inderdaad recht kan laten gelden op den naam van „de kunst van zelfverdediging". Rustig zijn kansen afwach tende, ging Smith voort punten te verzame len en ofschoon hij niet over een knock-out stoot beschikte, had de opeenvolging van tref fers in de tiende ronde bijna het gewenschte resultaat gehad. Slechts de gong redde Beckett van de nederlaag. Zestien ronden lang hield Smith dit spelle tje vol, tot groote vreugde van de Oxford- studenten, wier boksleeraar hij was. Doch tenslotte ging het leeftijdsverschil een woord je meespreken, de veteraan werd vermoeid en eindelijk in de 17e ronde kon Beckett zijn eersten treffer plaatsen, zoodat hij door knock-out zijn titel behield. Een bijna analoog' gevecht leverde de be roemde Jim Driscoll op 40-jarigen leeftijd in de oude National Sporting Club tegen den vurigen Franechen vechter Charles Ledoux, die 13 jaar jonge was. Laatstgenoemde, hoewel een veel beter bokser dan Beckett, had ook den stoot als machtigste wapen, al gold het hier een wedstrijd van vedergewichten. Vijftien ronden gaf Driscoll het bewijs, een van Engeland's beste boksers te zijn. gedu rende drie kwartier stormde de Fraivchman tevergeefs.. Doch ook hier kwam het onver mijdelijke einde; eindelijk kwam Ledoux door de verdediging heen en tegelijkertijd was de tegenstand van den Brit gebroken. De gong redde hem van den knock-out, maar de refe ree stopte den strijd ten gunste van Ledoux. Zulk een indruk had het prachtige boksen van Driscoll op de leden der National Sporting Club gemaakt, dat in dit besloten gezelschap op voorstel van Lord Lonsdale binnen vijf minuten twee duizend pond sterling voor den veteraan was bijeengebracht. Ledoux toonde 'n goed sportsman te zijn, door eveneens vijf pond bij te dragen. Maar laat ons niet afdwalen. We spraken over zwaargewicht-matches en de uitzonde ringen op den regel, dat die zelden interessant zijn. Ons land heeft in deze categorie slechts één bokser van beteekenis voortgebracht, n.l. Piet van der Veer, de Rotterdamsche reus, die onder goede leiding, bij voorbeeld van een Francois Descamps, den manager van Car pentier, zeer veel had kunnen bereiken. Van der Veer bezat het physiek, de stootkacht en den moed om het ver te brengen. Wees men hem op de mogelijkheid van een tactische manoeuvre in den strijd tegen een bepaalden tegenstander dan bleef hij desnoods een uur lang aandachtig' zitten luisteren. Doch nam het gevecht eenmaal een aanvang, dan trachtte hij te pas of te onpas de besproken manoeuvre in practijk te brengen, in plaats van het meest voor de hand liggende te doen. Zijn match tegen George Cook, den taaien Australiër, in den Londenschen Blackfriars- Ring leverde hiervan het bewijs. Van tevoren had men den Rotterdammer er op gewezen, dat hij tegen den bekwamen Cook van rechte stooten meer succes kon verwachten dan van „zwaaislagen" (swings). Vele malen had onze landgenoot kans, het gevecht te beëindigen, toen hij den Australiër in een hoek had ge drongen en de meest voor de hand liggende methode was daarvoor vanzelfsprekend een „uppercut" (opstoot) geweest. Maar Van der Veer wilde het nu eenmaal met rechte stoo ten probeeren, die Cook door een lichte hoofd beweging of door duiken gemakkelijk wist te ontwijken. Als bewijs, dat Van der Veer inderdaad wat in zijn mars had, geldt zijn uitzonderlijk goede prestatie tegen den Zweed Harry Pers- son, dien hij ter gelegenheid van een der wei nige volgens de regels van de kunst in ons land georganiseerde bokstoumooien, in het Scheveningsche circus na vijftien zeer in teressante ronden volkomen verdiend op pun ten overwon. De match, die nog steeds als „het gevecht van deze eeuw" staat genoteerd, werd op 2 Juli 1921 tusschen Dempsey en Carpentier te Jersey City gehouden. Tex Rickard, de koning der promotors, had een stadion voor 100.000 toeschouwers laten bouwen, dat uren voor den aanvang van den wedstrijd reeds geheel ge vuld was. Het publiek was uit heterogene be- standdeelen samengesteld; blanken, negers, Indianen, Creolen, Mexicanen, rijken en ar men, millionairs en cowboys, filmsterren en landloopers; het was een staalkaart van de bevolking der wereld. Het was een gloeiend heete dag en de zon brandde op de hoofden dier tienduizenden, die geduldig afwachtten, tot het gevecht zou be ginnen. Carpentier, halfzwaargewicht wereld kampioen, welken titel hij door knock-out op Battling Levinsky had behaald, was veel lich ter dan de massieve en onverstoorbare Demp sey, die ten tijde van den strijd veel van zijn populariteit verspeeld had. Georges nam oogenblikkelijk het initiatief, doch aldra bleek dat hij bij het invechten aan het kortste einde trok en dat zijn eenige kans in een goed ge plaatste stoot met zijn beroemde, bliksem snelle rechtsche lag. Die kwam in de tweede ronde, de vuist trof Dempsey vol op de kaak en de Yankee wankelde. Het effect van dezen stoot was verbazing wekkend als één man rees de menigte op, in de veronderstelling, dat het einde was komen. Maar nog vóór Carpentier den stoot kon herhalen, had Dempsey genoeg bezin ning, in de clinch te gaan en de kans van den Franschman was voorbij. In de vierde ronde werd hij, na moedigen weerstand tegen de overmacht, totaal versla gen door referee Harry Ertle uitgeteld. En Dempsey bewees in deze match, dat hij de beste zwaargewicht van den modernen tijd is geweest. Noch Tunney, noch Schmeling Baer of Joe Louis zijn, wat vechterskwali teiten betreft, met hem te vergelijken. Voor den bokswedstrijd LouisSchmeling is veel te doen geweest over de soort handschoe nen, die gebruikt zouden worden. Dit op grond van de abnormaal lange duimen van Louis. Ziehier zoo'n formidabelen duim van den neger. Hij heeft Schmeling onder dezen duim gehouden. WANDELSPORT. H. W. S. V. „DE VIERDAAGSCHE" HAARLEM De 60 K.M. nachtmarsch georganiseerd door bovengenoemde vereeniging op 2526 Juni belooft evenals het vorige jaar weder om een groot succes te worden. Ruim 175 deelnemers schreven reeds in waaronder 12 dames. Met volledige groepen komen uit: „De Dwaalster" uit den Haag; Ned. Handel Maatschappij; W. S. V. „Beatrix", W. S. V. De Driehoek" allen uit Amsterdam; Trans port Col. Roode Kruis Haarlem; K. W. C. uit Beverwijk; de Kaaskoppen uit Alkmaar Dutch Boys uit Amsterdam. De start heeft plaats bij gebouw „Olympia' op Zaterdag te 11.30 uur n.m. De inschrijving staat nog open bij den heer L. Braakman, Leidsche Vaart 26, Haarlem en tot een half uur voor de start in gebouw .Olympia" ATHLETIEK. OLYMPISCHE DAG. Voor den Olympischen Dag zijn de volgende Haarlem-athleten uitgenoodigd 100 M.: Van Geenhuizen, A. Schaap. 800 M.: Herfst. 1500 M.: Hermans, Koopman. 4 x 100 M.: Van Geenhuizen, A. van Zon deren. Rinkel, A. Schaap. Op de 800 M. krijgt Herfst 30 M. voorsprong op den recordhouder Bouman. terwijl op de 1500 M, Koopman 55 M. voorgift krijgt en Her mans 90 M. Vooral op dit laatste nummer kan een buitengewoon interessante strijd verwacht worden tusschen De Ruyter en Petit, die na tuurlijk van meet beginnen. WIELRIJDEN. H.S.V. DE KAMPIOEN. Donderdagavond werd een trainingspeloton- rit gehouden over een afstand van 55 K.M. waarvan de uitslag was: lste Peloton Th. Drost, Laan, Bakker, Brey, Burggraaf, tijd 1 uur 21 min. 5 sec. 2e Peloton: v. d. Nes, Esveld, Drogtrop. Kei- zerswaard, N.N., Klanderman tijd 1 uur 20 min. 38 sec. 3e Peloton; P. v. d. Heyden, D. Drost. Valk man, v. d. Anker, de Jong, tijd 1 uur 23 min. 19 sec. Verder boekten de renners eenige mooie successen. Zoo won C. de Best de sprint op de grasbaan en werden de BestDrost 2de in den koppel wedstrijd met slechts 1 punt verschil op v. Rossumv. d. Star. De Clubprijs werd door de Kampioen gewonnen. A.s. Zondag de 4de rit voor de Zomercompe titie n.m. 300 meter Tijdrace. CRICKET. KANOSPORT. NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN OP HET NOORDER-SPAARNE Aanstaande Zondag worden, onder leiding van de Haarlemsche Kanovereeniging eft de Kanovereeniging „Trekviögels", wedstrijden ge houden om de kampioenschappen van Neder land, kortebaan, op het Noorder Spaarne. Deze wedstrijden zullen tevens selectie wedstrijden zijn voor de West-Duitschland- Nederland-wedstrijd te Duisburg en de Neder land—België ontmoeting te Rotterdam. Voor Haarlem beteekent dit een belangrijk sportief gebeuren. Pogingen zijn in het werk gesteld deze wedstrijden gedurende de komen de sportweek te doen plaats vinden, doch dit was niet mogelijk. De Nederlandsche Kano Bond had reeds bij den aanvang van dit jaar de data van de diverse wedstrijden vastgesteld en de organisatie-werkzaamheden waren reeds begonnen. Het voorloopig programma vermeldt een zeer sterke bezetting in de verschillende klassen. De sterkste Nederlandsche Kanovaarders waaronder Vrolijk, van Mastricht, Kraaijer, Tates, P. en C. Wijdekop, van der Kroft, Bosse en Kuperus, zullen in diverse klassen starten. In het «fgeloopen jaar werd bij verrassing de N. K. B, wisselbeker gewonnen door van Mastricht, welke in 1937 voor het eerst met de Kampioenswedstrijden uitkwam. De op 5 Juni gehouden langebaan-wedstrij den op de Zaan hebben de kracht van het kop pel Bosse-Kuperus in de K 11 en P. en C. Wij dekop in de R II S getoond terwijl ook Vro lijk zich in topvorm liet zien. Moeilijke wedstrijd voor Haarlem. H. C. C. I kan zich handhaven. Het wordt nu toch de hoogste tijd dat Haarlem haar schamele puntentotaal van uit zes wedstrijden wat gaat verhoogen want anders ziét het er voor de Haarlemmers lee- lijk uit. Nu geeft de uitwedstrijd tegen V.O.C. geen reden voor overdreven optimistische verwach tingen. Integendeel. Terwiel en zijn mannen hebben vorige week een gevoelige nederlaag te slikken gekregen van H. C. C. 1 en willen zij de kans op den kampioenstitel behouden dan dient van Haarlem met flinke cijfers gewon nen te worden. Haarlem zal zich echter niet bij voorbaat ge wonnen geven en een verrassing lijkt ons, hoewel niet waarschijnlijk toch ook weer niet uitgesloten. Intusschen heeft ook V.RA. nog niet van H.D.V.S. gewonnen en als de V.R.A.'ers even slecht batten als vorige week tegen H.C.C. 2 —62 all out en 77 voor 8 dan gelooven wij ook niet dat de Waal c.s. het de Schiedam mers al te lastig zullen maken. H. C. C. 1 lean de leiding behouden al zullen de Hagenaars moeite genoeg hebben met de sterke aanval van de Amsterdammers. C.V.T. speelt thuis tegen H. C. C. 3 en de Haarlemmers hebben een goede kans om te winnen, wat noodig is, ook, want alleen het Nijmeegsche Quick staat nog lager op de ranglijst. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: V.O.C.Haarlem. H. C. C. I—V. V. V. H. D. V. S.—V. R. A. Overgangsklasse: ExcelsiorSparta. C. V. H.—H. C. C- 3. P. W.—S. C. H. C. A. C. C.—Quick (N.) Tweede klasse A; Haarlem 2—A.C.C. 2. Ajax (A.)R.I.O. V.R.A. 2—Hercules. R. W. 2—Kamp. V.V.V. 2U.V.V. Derde klasse A: R. W. 3—A. C. C. 3 a. OlympiaC.V.H, 2. VAN DE WEEK. OVER WATERPOLO. Dit zijn met recht de dagen, waarop de zwemmers en waterpolo-spelers in hun ele ment zijn. Derhalve bestond er alle aanleiding eens te gaan praten met den heer G. V o o g d, den voorzitter van D. W. R„ die niet alleen als coach van het eerste zevental uitstekende resultaten heeft bereikt, doch die bovendien destijds de wereldrecordhoudsters op zwemge- bied, Tini Wagner en Iet van Feggelen, heeft opgeleid. Het was echter over waterpolo, dat we de meening van den heer Voogd wilden hooren en wel in de eerste plaats over de kwaliteit van het spel, bezien van internationaal stand punt. „Het spel hier te lande verschilt in zooverre van dat in Duitschland, België en Frankrijk, dat men zich bij ons hoofdzakelijk toelegt op techniek, zonder dat de faire lichaamskracht voldoende en doelmatig in het geding wordt gebracht. Nog dezer dagen had ik daarover een ge sprek met den Duitschen international Dr. Schneider, den geduchten middenvoor, die er op wees, dat het Hollandsche spel te week is. Bovendien dienen de zwemsnelheid en het uithoudingsvermogen te worden opgevoerd. Er moet veel meer tijd aan de training wor den besteed, vooral door de vereenigingen. in dien men met waterpolo iets wil bereiken. Het Duitsche zevental b.v. traint vier uur achter een, waarbij achtereenvolgens alle onderdee- len van het spel worden beoefend. Als hoofdvoorwaarde geldt, dat een speler zich voor honderd procent met het water ver trouwd moet voelen. Hij moet beginnen met steeds grooter afstanden te zwemmen, tot luizend meter aan "én -tfnk °evst de^ma - i'-ër halo^fer n o -• "r het plaatsen en het zwemmen mei den bal, ge dekt en ongedekt schieten. Het is daarom een reden tot tevredenheid, dat, hoewel waterpolo in feite een openlucht spel is, er thans steeds meer gelegenheid ge boden wordt, om de sport in overdekte baden te beoefenen. Immers de weersomstandig heden zijn in ons land niet van dien aard dat men gedurende lange periodes van het jaar in buitenbaden kan trainen en spelen. Ofschooon de K. N. Z. B. uiteraard de zomer competitie als hoofdzaak beschouwt, is een ruime mate van regelmatige wintertraming noodzakelijk, om de spelkwaliteit merkbaar te verbeteren en op een hooger peil te brengen. De wintercompetitie is dus in feite meer als oefening bedoeld en de gelegenheid daartoe zal ook de uitbreiding van het aantal clubs ten goede komen. De competitie is momenteel te klein, deze zou tien clubs moeten tellen, die ik dan gaar ne in een hoofdklasse zag ondergebracht. Overigens kan ik mij met het competitie systeem, zooals dat thans geldt, heel goed vereenigen". „U sprak zoo juist over een verschil in spel opvatting met het buitenland. Trachten onze spelers dan niet zich daarbij aan te passen?" „Dat is inderdaad het geval en de verbete- G. Voogd. ring van het spel peil is dan ook grooten deels te danken aan de opgedane internatio nale routine en het bestudeeren van de methoden der buitenlanders. Overigens heeft het Nederlandsch zevental zeer veel profijt van de uitstekende training door Frans Kuiper, die zich ook op het inter nationaal systeem is gaan toeleggen. Helaas zijn de zwemclubs meerendeels ff nanciëel niet bij machte, het internationaal contact uit te breiden; het organiseeren van zwemwedstrijden levert bijna altijd een deficit op. Slechts de onmiddellijk geïnteresseerden en hun aanhang toonen belangstelling, het groote, publiek, dat overigens het waterpolo niet goed kent en begrijpt, is en blijft moeilijk te trekken". „Worden er veel spelers met aanleg voor het spel ontdekt?" „In ons land komt een natuurlijke gave voor waterpolo niet zooveel voor als b.v. bij de Hongaren, doch men dient daarbij niet te vergeten, dat men daar, en vooral in Boeda pest, waar meer dan 30 zwembaden zijn, het zwemmen algemeen en dagelijks beoefent en hoe meer zwemmers, hoe meer polospelers". „Beschikt men hier over een kern, waaruit spelers voor vertegenwoordigende wedstrijden kunnen worden gekozen?" „Die kern is wel zeer klein; Frans Kuiper doet met het beschikbaare materiaal, wat hij kan, doch feitelijk is alleen het Y sinds en kele jaren van internationale klasse. Bij de overige vereenigingen gaat het spelpeil slechts langzaam vooruit, al bleek op den onlangs gehouden Polodag, dat de clubs in de „provin cie" (Breda, Den Bosch. Heerlen) hun grooten achterstand in spelkwaliteit merkbaar begin nen in te loopen als gevolg van de stichting van overdekte zwembaden, waardoor winter- training mogelijk is geworden". „Waaraan schrijft u het succes van D.W.R. toe?" „Aan de geregelde training en aan den ernstigen wil om het spel tot in de perfectie op te voeren. Zonder dezen wil, die bij vele vereenigingen nog ontbreekt, kan men niets bereiken. Overigens biedt de Zondag a.s. in het zwembad aan de Kleverlaan te houden halve competitie om den „In Memoriam van Leersum-prijs" een goede gelegenheid om het spelpeil van de eerste en tweede klassers uit dit rayon te observeeren". ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. Ook het a.s. week-end zal door de H.Z.V. een clubtocht worden gehouden en wel naar de Voorzaan ter opluistering van de aldaar door een viertal vereenigingen, te houden zeil wedstrijden. Er zal hedenmiddag om 4 uur van de Groote Sluis te Spaarndam worden vertrokken, ter wijl voor de nacht ligplaats zal worden ge kozen in de Houthaven te Zaandam. KORFBAL CHRISTELIJKE KORFBALBOND. H. C. K. V. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris C. van Huis, Van Raep- horststraat 35, Overveen. Heden spelen de Onder Ons-adspiranten een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Animo-adspiranten. Woensdagavond 7 uur speelt Onder Ons I vriendschappelijk tegen Animo I. Zaterdag's trainen onder leiding van den heer Landweer. BOKSEN. Schmeling's nederlaag. NEW YORK, 24 Juni. De vraag, of er in derdaad in den wedstrijd Louis—Schmeling een „foul" is geweest, is ook door de eerste film, die ervan vertoond is, niet opgelost. In besloten kring werd deze opname vertoond. De camera stond echter op het gegeven oogen- blik niet op de goede plaats. Men krijgt den indruk, dat de nederlaag hef gevolg is van de harde linksche en rechtsche slagen tegen Schmeling's hoofd, van den bewusten slag is niets te zien. Wij vernemen voorts, dat Schmeling zijn vrouw en zijn moeder getelegrafeerd heeft, dat hij niet ernstig gekwetst is en spoedig de kli niek zal verlaten. (United Press). Schmeling vrij ernstig gewond. Per brancard naar Duitschland terug. Dadelijk na het gevecht om het wereldkam pioenschap in het zwaargewicht, dat zoo sen sationeel ten gunste van Joe Louis verliep, heeft Schmeling zich naar een bekend arts be geven. Na een onderzoek van twee uren in een polikliniek, waarbij vele Röntgenfoto's werden genomen, bleek het, dat twee beentjes, die in het rechtergedeelte van zijn rug onder de nier de wervelkolom met de lendespieren ver binden, gebroken zijn. De professor van de chirurgische afdeeling, prof. Brennan, zeide, dat de behandeling van deze breuk zeer lastig is en uiterste rust eischt. Schmeling zal dan ook drie weken in strekverband moeten liggen. De Duitsche kampioen zal op 2 Juli a.s. op een brancard naar de boot gebracht worden en zoo vervoerd worden, waarna hij in Duitsch land verder zal worden behandeld. De totale recette bedroeg, de rechten voor film en radio inbegrepen, 1 millioen 15096 dollar, waarvan 940096 dollar voor plaatsbewij zen. Van de nettowinst van 803113 dollar kreeg Louis 321.245 en Schmeling 160.622 dollar, zoo dat Louis in iedere seconde van het gevecht .6 dollar verdiende. Er bleken, na telling, 72000 toeschouwers geweest te zijn, waarvan 66277 betalende. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 25 JUNI Thalia Theater: „Het groene licht" en „De vliegende dood". 8 uur. Theater de Pont: „Eva en Co." en „Verban nen". 8 uur. Terrein Kriemhilda: Landdag „Kerk en Vrede", 3 uur. ZONDAG 26 JUNI Thalia Theater: „Het groene licht" en „De vliegende dood". 8 uur. Doorl. matinée van 3*7 uur. Theater de Pont: „Eva en Co." en „Verban nen". 8 uur. Matinée 3.15 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 25 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Mr. Moto speelt hoog spel" en „Lachparade", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De onzicht bare man" en „De bruid met vacantie", 8 uur. ZOiNDAG 26 JUNI Luxor Theater, Breestraat: a,Mr. Moto speelt hoog spel" en „De Lachparade". 2.307 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De onzicht bare man" en „De bruid met vacantie" 2.30-7 u. en 8 uur. MAANDAG 27 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Mr. Moto speelt hoog spel" en „Lachparade", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De onzicht bare man" en „De bruid met vacantie". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 25 JUNI Haarlem-terrein: Lighaluitvoering, 7 uur. Luxor Sound Theater: De Zwarte Spin, 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Ik beschuldig" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Als vrouwen ver liefd zijn" en „Land der Liefde", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „f 5.000.000 zoeken een erfgenaam". 2.30, 7 en 9.15 uur, Spaarne Theater: „De man zonder vrees" en „Schimmen uit het verleden". Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 26 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des onds MAANDAG 27 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11