HET NIEUWE AVONDBLAD Emigratie naar Australië? Oud-Katholieke gemeente herdenkt haar 50-jarig bestaan. Sir Earle Page komt hier besprekingen voeren. Men wil in Australië gaarne Nederlanders hebben. 23e JAARGANG No. 199 MAANDAG 27 JUNI 1938 NMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN per week 12Vs ets., per maand 52Va cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties, van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, belde leden duim f100.—éen lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger ƒ60—, u® n, wijsvinger f 25>—alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger f 5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Indrukwekkende dienst in een overvolle kerk. Vele vlaggen in Oud-IJmuiden. Reeds in den vroegen morgen toonden Zon dagmorgen de vele vlaggen, die vooral in oud- IJmuiden vele straten sierden, dat met groote opgewektheid het gouden jubileum van de 'Oud-Katholieke gemeente van den H. En- gelmuhdus werd gevierd. Hiertoe droegen voorts bij de volle klanken van de luidklok, het geschenk der gemeente, die lang' en aan houdend met haar sonore stem het :r >est ver kondigde. Het statige kerkgebouw vulde zich reeds ver voor 'den aanvang van den plechtigen herden kingsdienst met de vele parochianen, waar onder een groot aantal uit andere gemeenten en de vele belangstellenden. Onder hen merkten wij op burgemeester en mevrouw KwintWiersum en wethouder J C. Dunnebier namens de gemeente Velsen, Ir. A. J. Verhoef, directeur van Openbare Werken, afgevaardigden van de Ned. Hervormde en Doopsgezinde gemeente enz. Vóór het aanvangsuur van den dienst was het kerkgebouw, ondanks dat men het aantal zitplaatsen aanzienlijk had uitgebreid tot de laatste plaats bezet. Sommigen moesten zich zelfs met een staanplaats te vredenstellen. Ruim 1000 personen waren aanwezig. Terwijl de organist de heer K. Gouda de Entree pontificale van Bossi speelde, betra den achtereenvolgens het eenvoudige maar smaakvol versierde altaar kapelaan P. J. Jans, sub-diaken, pastoor L. Rinkel te Dordrecht en. oud-pastoor der gemeente, diaken, de pastoor der gemeente Th. Moleman, welke den diénst leidde en Mgr. H. T. J. van Vlijmen, bisschop van Haarlem, Nadat men de Mis van Dankbaarheid gezon gen had. las Mgr. Van Vlijmën de voetgebeden, waarna hij plaats nam ter rechterzijde van het altaar. Pastoor Moleman vervolgde hierna den dienst, terwijl kapelaan Jans het epistel las uit 2 Kor. XIII: 11 en 13 en de oude, vertrouwde stem van pastoor L. Rinkel het evangelie naar Joh. XV: 26—27; XVI: 1—4, vervolgde. PreeTc pastoor Th. Moleman. In zijn preek op dezen herdenkingsdag begon pastoor Moleman er op te wijzen, dat heden in vele harten de gedachte heeft geleefd: „Wij zullen blijde opgaan naar 's Heeren huis". Bij het feit, dat aanleiding geeft tot het feest be hoefde hij niet stil te staan. Zijn woord mag niet anders zijn dan een woord van godsdien- stigen aard. Een kort woord van welkom moge daaraan voorafgaan, waarbij spr. de gemeente op dezen voor haar zoo gewichtigen dag be groette. In het bijzonder gold deze begroeting Mgr. Van Vlijmen, bisschop van Haarlem en den oud-pastoor L. Rinkel. Voorts begroette hij den burgemeester van Velsen en wethouder Dunnebier. Met nadruk sprak hij den dank der Oud-Katholieke gemeente uit voor deze belangstelling van burgerlijke zijde. Treffend noemde hij ook de aanwezigheid van afgevaardigden der Ned. Hervormde en Doopsgezinde gemeenten. In een tijd, waarin alles uiteengerukt wordt is het troostend te zien, dat de kerken elkander zoeken. Zonder ook maar iets van het eigene te willen verlie zen, zoo is het toch hartsverheffend menschen niet tegenover maar naast elkander te zien staan, den blik gericht naar één kant, naar God. Er is in deze vijftig jaar veel veranderd, ver volgde pastoor Moleman. Uiterlijk, begonnen met 75 menschen in een onaanzienlijk hotel zaaltje; thans in dit groote gebouw dat feit herdenkend. Maar er is meer veranderd. Heel ons tijdsgewricht. En die verandering vervult ons soms met verbijstering. De storm der tij den grijpt ook een geestelijke gemeenschap aan, wat voor velen beteekend heeft een ver laten van de kerk. Dat klinkt niet feestelijk, maar men moet de oogen niet sluiten voor feiten. Het is goed om juist op een gedenkdag als vandaag eerst wat tot zelfbezinning te ko men. Dat behoedt voor zelfoverschatting. Het brengt ons daar, waar wij moeten zijn, niet bij ons zelf maar bij God. Geen lof aan menschen maar lof en dank aan den Heer. Eenmaal riep God deze gemeente in het aan zijn en Hij roept ons allen thans nog. Bij alles wat verandert is Hij dezelfde. Nog schenkt Hij Zijn zegenrijke genade in vreugd en smart aan alien, die tot Zijn kinderen, die tot Zijn ge meente willen behooren. Dat is de rijkdom van hen, die tot de Christelijke gemeente wil len behooren. De kerk bewaart de schatten van Christus en deelt ze uit. Waar elders treft men dezen rijkdom? Dus gaat heden onze dank en lof uit naar God. Doch tevens, is deze dag een dag van ver nieuwing, van vernieuwing van trouw. Wie te kort schoot in trouw, wende het roer en worde trouw. Wie trouw was. worde nog getrouwer. Zoo zien wij bij dit herdenken niet slechts terug, ook en meer nog voorwaarts. Wat echter ook was, of komen zal, zoo be sloot pastoor Moleman deze aandachtig be luisterde prediking, wij leggen alles in Gods hand met een biddend hart: „Laat, Heer, ons hier U mogen dienen en voor U mogen strij den, opdat wij in den nacht van deze wereld toch iets van den weerglans van Uw licht zien. Nadat pastoor Rinkel het evangelie van Luc. XV; 1—10 gelezen had sprak Mgr. H. I. J van Vlijmen de gemeente toe, dankbaar ge bruik makend van de gelegenheid die hem in deze plechtige herdenking geboden was om niet alleen als bisschop, maar ook persoonlijk een kort woord te spreken. Mgr. Van Vlijmen memoreerde, dat tusschen deze gemeente en hem persoonlijk van oudsher een bijzondere band bestaat, evenals met de gemeente te Egmond aan Zee, waar hij kape laan en pastoor was. Spr. heeft de geheele geschiedenis dezer ge meente meegemaakt, die een groot en voor naam deel van zijn leven tot heden heeft ge vuld. Toen hij tijdens een vacantie als gym nasiast hier 7 Augustus 1888 logeerde kon Mgr. Van Vlijmen geen idee hebben zooveel jaren in deze streek te zullen arbeiden. Spr. herinnerde dan aan den gelijkmatigen groei van de plaats IJmuiden en de Oud-Katholieke gemeente, waarbij hij op treffende wijze pastoor G. van der Poll, die zoovele lange jaren pastoor dezer gemeente was, herdacht. Gij zijt een gemeente, aldus de bisschop, op welke ik trotsch ben, maar ook onze geheele kerk, en voorzeker onze aartsbisschop, Mgr. Andreas Rinkel zijn trotsch op u. Tenslotte zeide spr.: „Wanneer ik U geluk- wensch met dit feest, dan bid U van God den zegen toe, dat gij innerlijk moogt aanwassen ten goede, dat gij moogt zijn volgelingenvan Christus". Na het gebed van het Koninklijk Huis werd deze indrukwekkende herdenkingsdienst be sloten met het gezang ter vereering van het H. Sacrament. Tijdens den dienst zong men toepasselijke liederen en werd de 21e Mis, de vijfde Mis van A. B. H. Verhey gezongen. Terwijl na afloop van den dienst de'.bezoe' kers het kerkgebouw verlieten speelde de or ganist de Marehe Solénneile van Alph. Mailly. De vesper. Des middags werd de Vesper van Dankzeg ging, gezongen. Nu merkten wij o.a. ook op pas toor B. A. van Kleef te Egmond aan Zee. Wederom was het gebouw flink gevuld. Tijdèns deze vesper werd, evenals des mor gens de bisschoppelijke zegen gegeven en las kapelaan P. J. Jans een gelukwensch voor van den aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Andreas Rinkel. Deze apostolische zegenwensch ving aan met den tekst: „Als één lid zich verheugt, verblij den zich alle leden" en gaf weer de vreugde die ook in het aartsbisdom (zoo in de geheele kerk) over dezè herdenking bestond. Tot dankzegging werd tenslotte staande g< zongen gezang 157: „U, o God, U loven wij". Orgelspel en klokgelui dooreen besloten het herdenkingsfeest. Het schietconcours van de schiet- vereeniging „Groot IJmuiden". Tal van autoriteiten aanwezig. Vele belangstellenden waren Zaterdagmid dag in het Patronaatsgebouw aanwezig, toen aldaar het door de Schietvereeniging „Groot IJmuiden" gehouden schietconcours door den heer Koelemeijer geopend werd. Spreker heette allen welkom, in het bijzonder overste P. S. Hartogh Heijs van Zouteveen, majoor Borren, de heeren J. P. Weijburg, commissaris van politie, P. IJtsma, hoofdinspecteur en E, Tuinstra, inspecteur, notaris J. H. A. M. Anten, J. C. Grimbergen enz. Overste Hartogh Heijs van Zouteveen ver heugde zich er over, zich weer te midden van de schietvereeniging „Groot IJmuiden" te mogen bevinden, te meer daar hier tusschen de leden een groote vriendschap heerscht, zoo- als die op elke schietvereeniging behoort te zijn. Want een schietvereeniging is er, om vriendschapsbanden aan te kweeken en het is een sympathieke vereeniging, daar zij neu traal is en er nooit over politiek gesproken zal worden. Het ontstaan van geschillen is dus uitgesloten wij komen hier, om vrien den voor elkaar te zijn en te blijven. Het doet spreker een genoegen te vernemen, dat haast alle leden der vereeniging lid zijn van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm. Het bestuur van de afdeeling' Kennemerland van den B. V. L. heeft dan ook gemeend, voor dit concours een aardigen prijs beschikbaar te moeten stellen. Wij zijn hier in een vis- schersplaats, daarom werd als prijs gekozen een schip, dat het bestuur „IJmuiden 1938" heeft genoemd. Hiermede opende spreker het concours. De heer Koelemeijer dankte overste Hartogh Heijs van Zouteveen voor zijn vriendelijke woorden en noodigde daarop majoor Borren uit tot het afschieten van de eerste serie. De voorloopige uitslag van den eersten dag luidt als volgt Korpswedstrijden 1. B. V. L. Alkmaar, 243 pnt.; 2. Schietver. ,.'t Kegeltje", Alkmaar", 240 pnt.; 3. Ver. Corps Schernschutters der „Egmonden" I. 238 pnt.; 4. B. V. L. Haarlem, 237 pnt. 5. „Witte van Haemstede", Heemstede, 236 pnt.; 6. Ver. Ver. „Corps Scherpschutters der Egmonden" II, 235 pnt.; 7. Generaal Cronjé, Haarlem, 228 pnt.; 8. Bloemendaal Vooruit I, 227 pnt.; j 9. Burgerwacht Li mm en. 227 pnt. Personeele wedstrijd 1. D. W. Duinker, Haarlem, 50 (49); 2. P. J. I Koelemeij, Bloemendaal, 50 (43); 3. Van Dam, j Alkmaar, 49 (49)4. Th. Gijzen, Alkmaar, 49 (48); 5. J. Schoonhoven, Alkmaar, 49 (48); 6. G. van Tongeren, Vogelenzang, 49 (48); 7. F. Bol, Wijk aan Zee, 49 (42); 8. J. Onsteijn, Bloemendaal, 49. Hoogste korpsschuttcrs J. G. van Tongeren 50—49—48; J. Schoon hoven 504948; T. Snoeks 5047 (7) 47 (9)G. van den Bronk 50. Het totaalaantal vrije banen bedroeg 281. Zaterdagmiddag 2 Juli wordt het concours voortgezet. BLACK BOYS—NEERLANDIA. A.s. Dinsdagavond 7.30 uur wordt op het terrein van den N. A. S. B. te Driehuis een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Black Boys en Neerlandia: kolenhandelaars tegen visch- rookers. HARINGAANVOER DOOR DE STAKING GEDECIMEERD. TOT NU TOE GEEN 5000 KANTJES AAN DEN WAL. Van welken grooten invloed de staking in de haringvisscherij op den aanvoer is blijkt duidelijk uit de aanvoerstatistiek. De aanvoer tot en met Vrijdag j.l. bedroeg 4970 kantjes tegen 51100 kantjes tot aan denzelfden da tum in 1937. Een verschil dus van 46130 kantjes. LAAGSTE INSCHRIJFSTER. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van het aanleggen van den aardebaan van een gedeelte van den provincialen weg- West- graftdijk-Knollendam-Westzaan werd het laagst ingeschreven door de N.V. Amsterdam- sche Ballast Mij. voor 166500.—. VELSEN Schitterend Zomerfeest van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Op Beckestijn was het vol zomer en menschen. Vele honderden vrienden van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling waren gisteren bijeen op de prachtige weide achter het oude Beeckestijn, toen het zomerfeest omstreeks 11 uur door den voorzitter, den heer O. Belie, voorzitter van, het Gewest Noord-Holland- Noord geopend werd. Het weer werkte ook nu bijzonder mede. Het was lekker warm en het dichte geboomte bood een natuurlijke be schutting tegen den stevigen wind. Een De slaapwagen, waarvan het Engelsche konin gspaar tijdens het bezoek aan Frankrijk ge bruik zal maken, wordt met de emblemen der beide landen versierd. MET de Ph-ARX, de „Xema", is Vrij dagmiddag uit Kopenhagen op Schiphol aangekomen de Australi sche plaatsvervangende premier en minister van handel en openbare gezondheid, de Rt. Hon. Sir Earle Page, G. C. M. G., M. P., ver gezeld van zijn secretaris, U. R. Ellie en zijn zoon, Donald Page. Gelijk reeds gemeld, staat het bezoek van den Australischen gast in verband met de ope ning op 28 Juni van de rechtstreeksche lucht lijn tusschen Nederland en Australië, die door de K.L.M. en dé K.N.I.L.M. bevlogen zal worden. Sir Earle Page heeft ons in een onderhoud, dat wij in het restaurant op Schiphol met hem mochten hebben, eenige verklaringen verstrekt, in verband met de opening dei- luchtlijn. Allereerst deelde hij mede, dat hij, nu hij zich toch in Nederland bevond de gelegenheid aangreep om met de Nederlandsche regeering besprekin gen te openen over de mogelijkheid van emigratie van Nederlanders naar Australië. De economische mogelijk- heden van Australië aldus Sir Earle Page zijn nog zeer groot, ter wijl het aantal arbeidskrachten er in zekeren zin beperkt genoemd moet .worden. In ieder geval bestaat er ruimte voor immigratie bij ons en wij zouden gaarne zien, dat aan deze immigratie ook door Nederlanders werd deelgenomen. Uiteraard zouden wij niet kunnen beginnen met het. opnemen van groote aantallen immi granten, al was het alleen maar, dat wij daardoor een storenden invloed zouden uitoefenen op de thans be- staande economische structuur. Maar wij zouden toch gaarne een aantal Nederlanders naar Australië zien komen. Dit aantal zou den jaarlijks kunnen worden opgevoerd. Inmiddels zijn de besprekingen, die ik thans met de Nederlandsche autoriteiten, ga voeren nog slechts van voorbereidenden aard, ^oo- dat ik omtrent het aantal Nederlanders, dat in Australië zou kunnen wórden geplaatst, nog geenerlei nadere mededeelingen zou kunnen verstrekken. Dat wij zoo gaarne ook Nederlanders in ons land zouden willen opnemen, is niet zoo ver wonderlijk, immers tusschen Australië ei- Nederland, en meer in het bijzonder Ne- derlandsch-Oost-Indië bestaat een nauw en hartelijk contact, zoowel in economisch op. zicht als cultureel. Niet alleen bestaan er' tusschen de indivi- dueele onderdanen' onzer landen uitermate vriendschappelijke banden, en brengen Australiërs vaak hun vacantie door in Ne- derlandsch-Indië en omgekeerd Nederlanders uit Indië in Australië, maar zelfs komt e vaak voor, dat kinderen uit het eene land ter school gezonden worden in het andere, Bovendien zijn de economische relaties tus schen onze landen geenszins te verwaarloozen al blijft het een feit, dat in dit opzicht oen belangrijke beperking noodzakelijk zal blij ven bestaan, doordat beide landen voor een groot deel dezelfde producten voortbrengen. Verleden jaar echter kocht Nederland nog voor een waarde van ruim anderhalf millioen pond aan goederen, zooals fruit, meel, vleesch tarwe, wol, huiden e.d. van Australië, terwijl Australië van Nederland tot een waarde van bijna zevenhonderdduizend pond goederen kocht. Aan Nederlandsch-Oost-Indië ver kocht Australië goederen tot een bedrag van omstreeks een en een derde millioen pond, terwijl wij voor ruim driekart millioen pond Indische producten kochten. ZOMERGOEDEREN reeds nü met to KORTING. Ph. DE KONING Kennemerlaan 24 (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) mooier terrein voor dergelijke massa-bijeen komsten is dan ook haast niet denkbaar. Het is nu de tweede maal, dat wij op dit mooie landgoed bijeenkomen om het feest van den zomer te vieren, aldus de heer Belie. De vorige bijeenkomst is ook goed geslaagd en daarom hebben we gemeend, dit mooie werk te moeten voortzetten en op den laatsten Zondag in Juni bijeen te komen als één groo te roode familie om te genieten van de mooie natuur en te getuigen van onzen wil, te strij den voor een betere sameleving. In dezen tijd van vernietiging willen e, te midden van den chaos van het menschelijk denken, die de cultuur van de 20e eeuw bedreigt, in het openbaar getui gen van den wil van het Instituut, de mensch- heid op te richten uit den poel waarin zij leeft. Dit is een belangrijke taak, maar met het denken komt het weten en met het we ten komt de ernst. Het tijdstip is niet gunstig om feest te vieren, maar we weten, dat het noodig is, rekenschap te geven van onzen cul- tureelen arbeid. De kracht onzer beweging moet geput worden uit het ideaal, dat ons be zielt, met de wetenschap, dat eens het volk zijn boeien zal breken. Ons feest moet daarom zijn een feest in den besten zin van het woord. Moge dit feest er dan toe bijdragen en dat, wat onze tijd van ons vraagt: ons idea lisme, onzen moed en onze volharding te ver sterken en dat het een demonstratie mag wor den van den cultureelen arbeid van het In stituut. Hiermede verklaarde spreker het feest voor geopend. Nadat de leider de heer E. F. Albrecht voorzitter van het Gewest Noord-Holland- Zuid van het Instituut eenige aanwijzingen had gegeven, betrad de Gemengde Zangveree- niging De Stem des Volks uit Haarlem het podium, om onder leiding van haren dirigent den heer Anton Krelage eenige liederen te zingen. Het koor had het met den zang op een open podium niet gemakkelijk, maar het geboomte op den achtergrond had voldoen de acoustisehe kwaliteiten om het geluid over hét geheele terrein te verspreiden. Op dezen zang volgde het optreden van het muzikale quintet La Vagantoj (de Zwervers) dat echter als quartet op het podium ver scheen, vermoedelijk doordat, zooals de lei der zeide, nummer vijf aan het zwerven was geraakt. Het quartet, fluit en drie vocalisten, die zichzelf op een tokkelinstrument begeleid den, speelde en zong op zeer verdienstelijke wijze Nederlandsche, Duitsche en Esperanto- liedjes en de microfoon zorgde er voor, dat men zich nergens behoefde in te spannen. Zij hadden evenals hunne voorgangers op het podium veel succes. De heer Krelage liet de aanwezigen daarna eenige aardige liedjes zingen; deze communi- tyzang onder den blooten hemel viel zeer in den smaak. Het was nu de beurt aan Voorwaarts om de bijeenkomst met haar muziek op te vroo- lijken. Er werd vervolgens gemeenschappe lijk ge-picnict en hierop volgde een wandeling door de lommerrijke lanen van het oude landgoed. Het kunstensemble Alice Dorell heeft in de middaguren de aanwezigen bezig gehouden en vervolgens was het woord aan den heer C. A. 't Hart. Het zal u, evenals velen anderen gaan, zeide spreker, om een feest als dit te accepteeren als een feest, waarop nadenken niet meer noodig is. Is het niet meer zoo, dat wij geen tijd en geen lust meer hebben, om over de feiten na te denken? Het is echter goed, zoo nu en dan den blik eens terug te werpen om te zien, of alles wel altijd zoo ge weest is. In de oudheid wezen de schrijvers reeds op de schoonheid der natuur, zooals Rousseau, die de pracht der natuur door de wereld bulderde, opdat iedereen maar genie ten zou. Ondanks dat dit historisch is, heb ben we iets nieuws. De arbeiders trekken op om uit eigen beweging bezit te nemen van de schoonheid, die de aarde biedt. Wordt het nu geen tijd, riep spr. uit, ons aaneen te sluiten om er van verzekerd te zijn, dat wij niet on der den druk komen te staan, zooals met velen in Duitschland, Oostenrijk en Italië het geval is? De arbeidersmassa maakt' zich vrij van alle banden en neemt haar eigen waarde in hanaden. De vreeselijke strijd tegen de economische belangen van den arbeider is een strijd tegen de opkomende vrijheid. Viert nog meer feest, maar wees nog meer over tuigd van den ernst van dezen tijd. Zooals voor een moeder de uren bij de geboorte van een kind als de gevaarlijkste en de moeilijk ste worden beschouwd, zoo zal ook de ge boorte van een nieuwen tijd tot de gevaar lijkste gerekend moeten worden. Laat ons zorgen, dat de krachten, noodig voor deze geboorte, sterk genoeg zijn. Het gevaar van de reactie moet ons sterken in den strijd te gen den opkomenden vijand. Daarom roepen wij u op, om op een dag als deze vreugde te scheppen en zonneschijn te brengen in het leven van hen, die nog nooit vreugde hebben gehad. In ons zomerwerk bloeit een stuk volksleven, waarvan de toekomst niet anders dan glorieus kan- zijn. Breng ons werk naar buiten, naar de honderduizenden, die het nóg niet kennen; zorg dat wij komen tot volledige kameraadschap en strijdvaardigheid, tot ver wezenlijking van de werkelijke socialistische gezondheid. Er volgde op deze rede een langdurig applaus. Nadat het ensemble Alice Dorell en Lava- rantoj nogmaals op het podium waren ge weest werd de bijeenkomst door den heer Al brecht gesloten. Hij wekte op tot een bezoek aan het zomerfeest in Vierhouten op 20 en 21 Augustus.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1