BERICHT Loop der bevolking Loop der bevolking Een Wonderlijk Spel. Een kleinood. De tweede der serie van vijf Testmatches tusschen de ericketelftallen van Engeland en Australië wordt nu op Lord's Cricket Ground te Londen gespeeld en de heele beschaafde wereld schenkt er aandacht aan. Ook in ons land gebeurt dat, ook in dit blad, waarin ge den „stand" tot op het laatst-mogelijke oogen- blik, dagelijks vermeld vindt. Velen zullen daar geen aandacht aan schenken omdat zij nooit aandacht aan cricket hebben geschon ken, dat hun daarom in zijn velerlei techni sche termen en becijferingen volkomen onbe grijpelijk is. Bovendien lijkt het hun als schouwspel vervelend. Als zij wel eens even zijn blijven stilstaan bij een cricketveld heeft alleen een enkele harde klap van een batsman hen even verrast. Het overige leek een einde loos-langzaam proces. En dan duren de Ne derlandsche wedstrijden nog maar één dag., nauwkeuriger gezegd: zes uur, met de moge lijkheid van een half uur verlenging in geval dat noodig is om een beslissing te krijgen. De Engelsche matches der county-clubs duren drie dagen en deze Testmatches zelfs vier! Hoe is het mogelijk dat. die voor uitverkochte tribunes gespeeld worden en dat er voortdu rend dertigduizend menschen in stille aan dacht naar zitten te kijkenzonder het gebrul en geloei van het voetbalveld en slechts af en toe, als er iets heel moois vertoond wordt, zich tevreden stellen met dat loom- klaterende, trage applaus dat kenmerkend alleen voor cricket is? Het spel heeft andere eigenschappen dan die van een makkelijk succes door snel-wis- selende opwindende oogenblikken, van hevige botsingen, felle rivaliteit en de daarmee sa mengaande scherpe partijdigheid. Het leeft niet op de emotie van het moment maar het noopt tot rustig overleg en langdurige con centratie. Het doet ook een bijzonder beroep op karaktereigenschappen, want men moet het niet alleen naar de letter van zijn regle menten maar ook naar zijn geest spelen. Daarom leert het jongen menschen zelfbe- heersching en in den ruimsten zin spor tiviteit. Men weet dat in Engeland heel goed en daarom wordt het zoo sterk bevorderd bij de jeugd, daarom bezitten zoo tallooze Engel sche scholen hun eigen cricketveld en hun eigen crieket-leeraar vaak een ex-beroeps speler. En van de jongens die het pakt zijn er natuurlijk maar zeer weinigen die het tot een der zeventien county-teams brengen. Dat is ook niet de bedoeling. De county-teams zijn als het ware de „show", de openbare vertoo ning die in het heele Engelsche volk de be langstelling voor cricket wakker houden. Hun competitieook de Testmatchesvor men de reclame-afdeeling van hetgeen men met overtuiging noemt den Koning der Spor ten. Met dat koningschap wordt natuurlijk een bijzondere voornaamheid bedoeld Cricket is een voornaam spel en de Engelschen zijn er daarom en om zijn karaktervormende waarde zoo trotsch op. In de kringen van het Nederlandsche cricket, die helaas maar bescheiden van omvang zijn, is men "dat eveneens. Men -haaktniet naar groote recettes, na&r massa's publiek, die de duizenden kleinere clubs en schoolteams in Engeland trouwens evenmin tot zich trekken. Men wil wel heel graag meer spelers en daar mee ook een vergrooting. van het aantal clubs bereiken. En niet voor de eerste maal pleit ik daarvoor met de aanbeveling: laat uw jongens cricket spelen. Zij zelf en daarmee dus ook hun ouders, zul len er veel pleziervan hebben en er groot voordeel uit oogsten voor hun verdere leven. Het is, dat zal iedereen wel toegeven, een groot belang dat jongens zelfbeheersching en den waren geest der sportiviteit op zijn best leeren. Ik geloof dat die opvoedende waarde van cricket zóó groot is dat het ook van groote en blijvende beteekenis zou zijn als in kringen van het onderwijs eens wat grooter aandacht aan dit spel werd gegeven. Want het is een zaak van waarachtige beteekenis in de ont wikkeling van het Engelsche volk geworden en de eigenschappen, die zoo vele buitenlan ders in de Engelschen bewonderen niet al leen in hun uitstekende reputatie als zaken lieden hebben zij ongetwijfeld voor een groot deel aan cricket te danken. Het klinkt misschien wat wonderlijk. Het is ook een wonderlijk spel. Maar een van zeer groote waarde. BEVERWIJK HET RIOLEERINGSPLAN KOMT IN BEHANDELING. DONDERDAGAVOND ZAL DE RAAD BESLISSEN. Donderdagavond te half acht vergadert de gemeenteraad ten raadhuize ter behandeling van onderstaande agenda: 1. Voorstel tot uitbreiding en verbetering der rioleering en tot den bouw van een riool waterzuiveringsinrichting en daarmede ver band houdende voorstellen. 2. Voorstel tot verhuring van een terrein aan de Nieuwe Kade aan de N.V. K. Luijting's bouwmaterialenhandel te Velsen-N. 3. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op het verwijderen van rupsen nesten. 4. Voorstel tot wijziging van de verorde ning,regelende de samenstelling en den werk kring der vaste Commissiën van bijstand, be doeld in art. 60. tweede lid der Gemeentewet. 5. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van de verordening tot wijziging der politie verordening. 6. Voorstel inzake de wijziging van de ge meenschappelijke verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van het open baar slachthuis e.a. te Beverwijk en van keur loon ln de gemeente Uitgeest. 7. Voorstel inzake de regeling van het be roep ingevolge het Reglement autovervoer personen. .8. Voorstel tot vaststelling van de 26e. 27e en 28e suppletoire begrooting voor den dienst 1937. 9. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe capitulantenverordening. 10. Voorstel tot vaststelling van de exploi tatie-vergoeding voor het bijzonder U.L.O. in de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin over 1935. 11. Voorstel tot vaststelling der vergoe ding aan andere gemeenten ingevolge art, 104 der L.O. wet 1920. 12. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling met de gemeente Uit geest inzake de toelating van leerlingen uit die gemeente op de openbare U.L.O. school alhier; 13. 'Mededeelingen en Ingekomen stukken. Gemeente inag rechten en keur- loonen niet verlagen. Bezwaren van minister en Ged. Staten. B. en W. handhaven hun -landpunt. Zij, did zich met Ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Bij besluiten van 27 October, 17 November en 1 December 1937 hebben de gemeenteraad van Beverwijk en de raden der gemeenten Uit geest en Heemskerk besloten wijziging te brengen in de gemeenschappelijke verorde ning op de heffing van rechten voor het ge bruik van het openbaar slachthuis c.a. te Be verwijk en van keurloon in de gemeente Uit geest. De bedoeling van deze wijziging was om enkele tarieven, die zich op een uitzon" derlijk hoog peil bewogen, te vérlagen en. zoo doende in een meer redelijke verhouding te brengen tot de bewezen diensten. Tegen deze verlaging bestaat zoowel bij den Minister van Binnenlandsche Zaken als bij Ged. Staten ernstig bezwaar. Overwogen wordt, dat de geraamde winstmarge niet zoo groot is, dat tot tariefsverlaging moet wor den overgegaan, terwijl deze verlaging te minder aanbeveling kan verdienen omdat de financieele toestand van de drie gemeenten het prijsgeven van Inkomsten niet kan ge- doogen. Het college van B. en W. wordt daar op verzocht de intrekking van de wijzigings verordening' te bevorderen. Daargelaten, aldus merken B, en W. op, dat het ons niet geheel duidelijk is in hoeverre de financieele toestand der kringgemeenten door het prijsgeven van inkomsten tengevol ge van de tariefsverlaging beïnvloed kan worden, daar toch de financiën der gemeen te Heemskerk niet bij de uitkomsten van den vleesehkeuringsdienst zijn betrokken en de onderhavige wijziging ten aanzien van de ge meente Uitgeest uitsluitend behelst de af schaffing van het recht ad f 0,25 voor een bewijs van goed-, afkeuring of voorwaarde lijke goedkeuring en de derving van de daar uit voortvloeiende inkomsten, mede gelet op artikel 12 der gemeenschappelijke regeling, voor die gemeente een zeer minimaal bedrag kan uitmaken, komt het ons voor, dat de voor genomen vermindering der „heffingen urgent is te achten. B. en W. achten het zoowel in liet belang der gemeente als in dat van de genen, die van de Overheidsdiensten inge volge de Vleeschkeuringswet gebruik moeten maken, noodzakelijk, dat de verlaging ge handhaafd blijft. In dit verband wijst het college er voorts op, dat bij de hoogere instanties, die betrok ken zijn bij de uitvoering van de Vleeschkeu ringswet, niet het minste bezwaar tegen be doelde tariefsverlaging' bestaat, zoodat ge concludeerd mag worden, dat hoewel geheel, ten onrechte, uitsluitend de toestand der ge meentelijke middelen het doorslaggevend element voor de afwijzing gevormd heeft. B. en W. stellen den Raad voor in overeen stemming met het advies van de betrokken commissie van bijstand en van de advies commissie voor den keuringsdienst, om geen gevolg te geven aan de uitnoodiglng tot in trekking van de wijzigingsverordening. (Het eenïq bekende exemplaar van een Zweedschen postzegel, die geel is, terwijl hij groen behoort te zijn, is aan een Fransch verzame laar verkocht voor 5000 pond sterling). Een Zweedsche zegel van de post, Die. als hij goed wordt uitgegeven. Niet meer dan enkle duiten kost, Is tot een kostbaar goed verheven. Een Fransch verzamelaar toch vond Een dezer dagen goede reden Om aan het ding vijfduizend pond, Niets meer of minder, te'besteden. Wat was er voor bijzonders aan? Die zegel hoorde groen te wezen, De drukker had een fout begaan En uitgesproken geel was deze Het is het eenig exemplaar, Dat uit de drukkerij kon glippen En ieder echt verzamelaar Likt zich om zoo'n bezit de lippen. 'k Snap nooit dat voor philatelic De menschen grof betalen kunnen, Maar 'k ben een van die menschen, die Aan ieder graag zijn hobby gunnen. En als ik 't eerlijk zeggen mag, Vind 'k iemand, die in deze tijden, Zich opwindt tot zoo'n hoog bedrag, Voor zooiets 'stiekum te benijden. P. GASUS. ZONNESTRAAL-COLLECTE WAS EEN SUCCES. HOOGER OPBRENGST DAN IN 1937. De opbrengst van de Zannestraalcollecte, die Zaterdag in deze gemeente is gehouden, bedraagt f 273,23, wat beduidend meer is dan het vorig jaar, toen f 257,50 werd ingeza meld. In 1936 was de opbrengst f 289,14. E. H. B. O.-ERS DROEGEN GAS- MASKERS. OEFENING IN GEACCIDENTEERD TERREIN Zaterdagavond hebben eenige leden van de R. K. E. H. B. O. in het bosch- en duinter rein langs den Wijk aan Zeeërweg voor de eerste maal een lichte oefening gehouden in het dragen van gasmaskers. Deze oefeningen dienen om een gecombineerde „gasploeg" samen te stellen. Eenige leden van het Roode Kruis hebben eerst een en ander over de gasmaskers ver klaard, waarna een korte marsch werd ge maakt met het gasmasker op. De oefening werd besloten met het vervoeren van een slachtoffer. Het is echter jammer en vooral nu er plan nen zijn om geregeld oefenavonden te orga- niseeren, dat er slechts zes gasmaskers be schikbaar zijn. Dr. M. A. de Ruiter en Dr. O. J. R. Lappöhn woonden het practisehe gedeelte van de oefening bij. Ds. KRIJGER BEDANKTE VOOR IJSSELMONDE. GEMEENTE UITTE DAARVOOR HAAR DANKBAARHEID. Zondagmorgen is, na afloop van den dienst in de Ned. Hervormde Kerk, de predikant der Gemeente, Ds. C. M. Krijger, in verband met zijn bedanken voo'r het beroep naar IJsselmonde, door het kerkeraadslid, den heer Blauw, toegesproken. Namens de gemeente dankte de heer Blauw Ds. Krijger voor zijn genomen besluit en hoopte, dat de predikant voor de gemeente behouden zou mogen blijven. Hierna zong de gemeente ds. Krijger staan de het vierde vers van Gezang 19 toe. Ds. Krijger, die intusschen alweer een be roep heeft ontvangen naar Rotterdam-Vree wijk, dankte met enkele woorden kerkeraad en gemeente voor hun zegenbede. WIJK AAN ZEE Een lantaarnpaal als verkeers obstakel. Waarom wordt die niet weggehaald. Zaterdagmiddag botste een auto tegen een aan het einde der Voorstraat staande, niet in gebruik zijnde lichtmast, waardoor de bumper geheel verbogen werd. Reeds herhaaldelijk zijn er stemmen opge gaan, om deze „sta in den weg", te laten ver dwijnen, doch tot heden zonder succes. CASTRICUM Onze nieuwe ingezetenen. Het gaan en komen. Vertrokken personen: N. van Heusden naar 's-Gravenhage, v. d. Meerstraat 262. Ingekomen personen: G. A. Bohlander van Amsterdam, Nuhout v. d. Venstraat; A. M. Beijersbergen van Henegouwen en gez., van Amsterdam, Jacob Catsstraat 20. C. C. E. Har tog en echtgenoote, van Am sterdam, Oude Haarlemmerweg 9. J. Hendrikse, van Haarlem, Duin en Bosch 3. M. J. Hendrickx, van Velsen, Dorpsstr. 111. C. J. E. Deun v. Alkmaar, Duin en Bosch 34. A. A. Wezer en echtgen. van Amsterdam, Burgem. Mooijstraat 2. J. C. Visser en gezin, van Amsterdam, To renstraat 39. N. J. Mostert en gez, van Amsterdam, Sifriedstraat 26. H. Schutter, van Amsterdam en echtgen., Meester Lud wigstraat 11. M, Schermer, van Alkmaar, Vinkebaan 22. Wed. A. Pa-bst, van Amsterdam, Jac. Cats straat 19. Wed. Klugkist, van Wormer, Brakenburg- straat 35. H. G. Smit en gez. van Wormer, Braken burgstraat 35 ïnw. A. de Vries en echtgen. van Wortmer, Bra kenburgstraat 35 inw. C. C. van der Kolk, van Amsterdam, Duin en Bosch 3. A. H. Zwart, v. Wassenaar, Duin en Bosch 3. J. A. Zoomer, van Alkmaar, Geelvinek- straat 2a. H. A. Ekker, van Amsterdam, Dokters straat 12. o W. Romijn en echtgen. van Amsterdam, Peméstraat 5. G. Smit, van Grootebroek, Bakkummer- straat 91. J. H. Levering van Amsterdam. L. Lagrand en echtg. van Westzaan, Jac. Catsstraat 10. C. Letter van Amsterdam, Van Oldenbarne- veldweg 31. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Verloren voorwerpen: 1 zilveren polshorloge met nikkel bandje; 1 zonnebril; 2 bel. mer ken; 1 duimstok; 1 paar crêpe-sandalen; 1 br. kinderschoentje. Gevonden voorwerpen: 1 belastingmerk. HEEMSKERK Onze nieuwe ingezetenen. Ingekomen personen: Mej. M. J. G. Kaptein, z. ber„ Hoogdorper- weg 27, van Beverwijk. Mej. Corn. G. Henneman, z. ber., G. v. As- sendelftstraat 14 v. Amsterdam. Vertrokken personen: Mej. M. J. van Eerde, z. ber., van Rijksstraat weg 30 v. Velsen. Een afbeelding van den „In memoriam D. E. van Leersum wisselprijs", welke ontworpen is door den heer G. Voogd en uitgevoerd door den heer Hoeksema. Het opschrift luidt „Opgedragen aan de nagedachtenis van D. E. van Leersum, voorzitter H. Z. en P. C. „De Waterrat ten", overleden 22 Oct. 1936 door trai ner en spelers le zeventalJ. H. v. d. Booren, J. R. Seu- bring, D. v. Viersen, Th.v.Koningsbmgge, H. J. Kollerie, F. R. Veenstra, N. de Vries, G. Voogd, trainer. Mej. M. C. Tuin, verpleegster, van Rijks straatweg 73 n. Eindhoven. P. Stroomer en gezin, fabrieksarbeider, van J. v. Kuikweg 16 naar Beverwijk. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Pieter Jacobus, z. v. Jac. J. Schelvis en Jac. Verheijden; Anna Clasina, d. v. Petr. M. Zonneveld en Marg. de Wit. Getrouwd: Nic. J. Kippersluis, 26, j. te Beverwijk en KL Bruins, 23 j., alhier; Jac. G. Limmen, 35 j., en Cath. KL Molenaar, 30 j.r, SANTPOORT Zwemvereeniging „Velserencl". Geslaagde schoolwedstrijden. Door bovengenoemde zwemvereeniging wa ren Zaterdag j.l. in het natuurbad „Velser- end" sehoolwedstrijden voor leerlingen van lagere- en middelbare scholen georganiseerd. Voor de winnaars van de nummers 6x50 M. estafette jongens, 6x50 M. estafette meisjes en de polo-wedstrijden waren door den di recteur van bovengenoemd natuurbad wis selbekers beschikbaar gesteld, welke drie maal achtereen of vijfmaal in 't geheel ge wonnen moeten worden, om definitief eigen dom te zijn. Door de leerlingen van de lagere scholen werd met zooveel animo op de verschillende nummers gekampt, dat de aanwezigen ten volle met het gebeuren in 't water mede leefden. Bij de 6x50 M. estafette voor jongens nam het Kennemer Lyceum terstond de leiding, om deze niet meer af te staan. Wel hield de Bloemendaalsche U.L.O. dapper vol, doch geen moment kwam de overwinning van het Lyceum in gevaar. De 6x5fi M. estafette vcor meisjes leverde eveneens een Lyceum-overwinning op en ook in dit nummer toonde het Lyceum zich verre de meerdere. Voor de polowedstrijden gingen eerst H.B.S. I (Velsen) en U.L.O. (Bloemendaal) het water in. De H.B.S.-ers waren in alle op zichten de meerderen van de U.L.O.-ers, wat naast de 9—0 overwinning mede gedemon streerd wordt door het feit, dat doelman We vers geen enkel schot behoefde te stoppén. Meer spanning' bestond bij Kennemer Ly ceum en H.B.S. 2 (Velsen). De H.B.S.-ers kre gen de eerste scorlngkansen, doch schoten slecht. Toen kwam het Lyceum opzetten en met de rust leidde het met 30. Vrij spoedig na de hervatting bracht H.B.S. den stand op 31. Kort hierna werden twee spelers van het Kennemer Lyceum uit het water gezonden. H.B.S. profiteerde hiervan door haar achterstand te verkleinen (32). Nu de Kennemer-ploeg weer volledig was, behield zij het initiatief en plaatste zich in de finale tegen H.B.S. I. In deze finale kon het Lyceum slechts over 6 spelers beschikken, doch de H.B.S. liet één harer spelers uitvallen. Uit een zwemoogpunt bekeken, waren de Kennemers zeker niet minder, doch de baltechniek der H.B.S.-ers was stukken beter, Bovendien had doelman Wevers er goed het oog in, zoodat H.B.S. met 4—0 beslag legde op den wisselbeker. Zij nog vermeld, dat het Lyceum, doordat één zijner spelers wegens kramp het water moest ver laten, een deel van den wedstrijd met 5 man speelde. De gedetailleerde uitslagen waren: Vrije slag meisjes 25 M.: 1. Ger Stoelinga 25.8 sec., 2. Puck Lam 32 sec., 3. Carla Vorenkamp 32.2 sec. Schoolslag jongens 25 M.: 1. Rob ten Grootenhuis 27.2 sec., 2. Rinus - van Leuven 31.4 sec., 3. Joost Otto zelfde tijd. Schoolslag meisjes 25 M.: 1. Puck Lam 31 sec., 2. Ger Stoelinga 31.9 sec., 3. Willy van Overeem 31.4 sec. Rugslag meisjes 25 M.: 1. Carla Vorenkamp 36.2 sec., 2. Ger Stoe linga 38 sec., 3. Puck Lam 40.4 sec. 6x50 M. estafette (jongens): 1. Kennemer Lyceum 3 min. 11.6 sec,. 2. U.L.O. (Bloemendaal) 3 min. 25 sec. 3. H.B.S. I (Velsen) 3 min. 34.4 sec., 4. H.B.S. II (Vel sen) 4 min. 6.2 sec. 6x50 M. estafette (meisjes) 1. Kennemer Lyceum 4 min. 3 sec., 2. U.L.O. (Bloemendaal) 4 min. 35.8 sec. Polo-wedstrijden: H.B.S. I (Velsen)—U.L.O. (Bloemendaal)" 90. Kenn. Lyceum—H.B.S. II (Velsen) 32 Finale: H.B.S. I—Kenn. Lyceum 4—0. De prijzen werden door den voorzitter van „Velserend", den heer Ritman, uitgereikt. OPENLUCHT- SAMENKOMST. Door een deputatie van de Evangelisatie en de classis Haarlem was in samenwerking met afgevaardigden der Evangelisatie-com missie Zaterdag j.l. in „Terras" een open lucht-samenkomst belegd, waaraan mede werkten een tweetal zangkoren, resp. uit Haarlem en IJmuiden, en het muziekgezel schap „Arti en Religioni". De leiding berustte bij Ds. Dondorp uit Heemstede, die het ope ningswoord sprak. Verder werd nog het woord gevoerd door Ds. H. A. Wiersinga uit Leiden, den straatprediker N. Baas uit Amsterdam en Ds, W. G. Harfesteijn van hier. NED. HERV. GEMEENTE. Gistermorgen kwam het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente bijeen, ter verkiezing van een diaken, zulks ter vervanging van den heer P. van Meurs, die onlangs na een lang durig dienstverband-als-zoodanig zijn functie neerlegde. In zijn plaats werd benoemd de heer Van Rijen. Daar de heer Van Meurs ook de functie van secretaris van het kiescollege vervulde, moest tevens in deze vacature worden voorzien. Met algemeene stemmen werd de heer G. J. Bre merkamp gekozen. AANGEKOMEN. 24 Juni: Majori m.s. Londen Stchors s.s. Leningrad Enid Mary s.s. Goole Prowess m.s. Londen Flandria s.s. Rotterdam 25 Juni: Jenny m.s. Rotterdam Havik m.s. Swansea Vienna s.s. Harwich Uddeholm s.s. Skoghall Coen m.s. Londen Afon Dulais s.s. Swansea Venus s.s. Varna Titus s.s. Marseille Agamemnon s.s. Rotterdam Optima sa. Rotterdam 26 Juni: Alpha m.s Danzig Dalarö ss.. Lulea Barbro s.s. Ny Karleby Monica m.s. Duinkerken Scottish Musician m.s. Corpus Christie Theano s.s. Fowey Olga m.s. Lowestoft Vechtstroom s.s. Huil Paraihe s.s. Oran VERTROKKEN. 24 Juni: Maxim Gorki m.s. Archangel Gosta Rica s.s. West Indië Monica m.s. Duinkerken Berenice s.s. Midd. Zee Batavia m.s. Oslo Ajax s.s. Kopenhagen Hakefjord s.s. Malmö Deucalion s.s. Midd. Zee Unkas m.s. Hamburg Akershus s.s. Oslo 25 Juni: Sports s.s. Archangel Pan Gothia m.s. Aruba Pan Scandia m.s. Southampton Themis s.s. Bremen Saleie'r s.s. Bremen Saturnus s.s. Hamburg Soemba s.s. Batavia Lowick m.s. Newcastle Borthwick s.s, Leith Flandria s.s. Gothenburg Mari Chandrls s.s. Stettin IJstroom m.s. Huil Wilbo m.s. Londen Cabo m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen 26 Juni: Jenny m.s. Harburg Optima s.s, Bremen Westerschelde m.s. Rotterdam Batna s.s. Rotterdam Vienna s.s. Hoek v. Holland Prowess m.s. Londen Borgstelling' gegeven. Namens den kapitein van het Russisch mo torschip Maxim Gorki, dat de vorige week in de Buitenhaven een remstoel aanvoer en beschadigde, is thans voor een bedrag van f 11.000 borg gesteld zoodat het schip na de lading hout in Velsen te hebben gelost, naar Archangel kon vertrekken. Reparaties uitgevoerd. Het Noorsche tankmotorschip Pan S.candia, dat in ballast van Huil naar Amsterdam kwam om verschillende reparaties uit te voe ren, is daarmede gereed gekomen en Zater dag weer in ballast naar Southampton ver trokken voor orders. Toeristenverkeer. Zaterdagmorgen passeerde het Engelsche stoomschip Vienna met een aantal Engelsche toeristen van Harwich naar Amsterdam en keerde later uit de hoofdstad terug met be stemming naar Hoek van Holland. Hier kwa men de toeristen weer aan boord om de reis naar huis te maken. Groote diepgang. Het Zaterdag j..l naar Batavia vertrokken Nederlandsche s.s. „Soemba" passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,7 Meter. Het schip had van Amsterdam ko mende te Buitenhuizen een groote lading kruit ingenomen. Ertsaanvoer. Het Fransche s.s. „Parame" en het Zweed sche s.s. „Dalaro" arriveerden respectievelijk van Oran en Lulea met- ladingen ijzererts aan het Hoogovenbedrijf. IJzerverscheping. Ten einde een lading ijzer in te nemen arri veerde Zaterdag het Duitsche s.s. „Optima" van Rotterdam aan de Hoogovens, waarna het schip inmiddels de reis naar Bremen voortzette. Houtaanvoer. Met een lading papierhout arriveerden het Sovjet-Russische s.s. „Stchors" van Le ningrad en het Finsche s.s. „Barbro" van Ny Karleby aan de papierfabriek te Velsen. EXAMENS. Academische opleiding. Gem. financiën. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het doct-examen geneeskunde: de heeren I. S. Meerscham, W. Swager, D. Mof- fie, A. J. M. van der Valk, J. G. Wegdam en mevr. R. Gerding-Kroon. Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerd heid op proefschrift getiteld: „De verkeers veiligheid op den weg" de heer J. A. Leerink, geb. te Alkmaar (cum laude) en tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Meetbare variabelen van den menschelijken schedel en hun onderlinge correlaties in ver band met leeftijd en geslacht" de heer A. de Froe, geb. te Arnhem. Geslaagd voor cand.ex. geneeskunde mej. P. P. M. van Grinsven; en de heeren G. J. Schipper, A. L. C. van Lier, K. A. van Praag, J. Bijlmer, A. A. M. Janssen, C. V. de Koek, P. Schoorl, Raden Mandjoeri, A. M. L. E. S. Schaepkens van Riempst, J. J. M. Straater, J. A. van der Meulen, G. G. J. Sevenants. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het cand. ex. Theologie de heer J. van der Spek, Zoetermeer Geslaagd F. Th. Redeker, Haarlem. Machinisten-examen. Geslaagd voor diploma a de heer J. M. J. van der Eijk, te Haarlemmermeer. ANTI-SEMITISCHE ACTIE IN MEXICO. MEXICO CITY, 25 Juni. Gisteren heeft de anti-semitische stemming in Mexico een hoog tepunt bereikt: de arbeidersverenigingen heb ben de regeering verzocht de Joodsche zaken lieden uit te wijzen. Zij beroepen zich op ar tikel 33 van de grondwet, die het mogelijk maakt, immigratie te verbieden. Zij willen dat dit artikel toegepast wordt op de Joden, omdat zij verantwoordelijk zouden zijn voor de toe nemende economische crisis.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2