HET SPORTGESPREK BEVERWIJK WIELERWEDSTRIJDEN OP HET BEVERWIJK-TERREIN. Spannende film in liet W. B.- Theater. „De man, die tweemaal leefde". In het W.B.-Theater wordt in de nieuwe bioscoopweek de buitengewoon spannende film „De man, die tweemaal leefde", ver toond. Aan den inhoud van deze mysterieuze rolprent hebben wij het volgende ontleend. Mick Rawley, een gevaarlijk misdadiger, wordt door de politie gezocht. Nog juist op tijd kan hij zijn vriend en vriendin verlaten, als de politie een inval doet in zijn kamers, maar toch wordt hij gezien. Een wilde jacht volgt. Mick's eenige kans om te ont snappen is de medische hoogeschool, waar hij zich onopvallend voegt bij het gehoor van Dr. Schuyler, die een college houdt over zijn laat ste proefnemingen. Dr. Schuyler spreekt zijn overtuiging uit dat hij door een hersenope ratie van een misdadiger een rechtschapen DE AVOND VAN GLAS EN DUINEVELD. Ter gelegenheid van het eerste lustrum heeft de Beverwijksche Rennersclub „Kennemerland" teravond op het Beverwijk-terrein grasbaanwed- strijden georganiseerd tusschen de wielerclubs „Achilles", Haarlem. D.T.S., Zaandam, Victrix, Alk maar en Kennemerland uit Beverwijk. Het publiek, dat in niet al te grooten getale was opgekomen, heeft van uitstekende sport kunnen ge nieten. Vooral de één-uurskoppelwedstrijd was van het begin tot het einde het aanzien ten volle waard Het programma werd geopend met een sprint, waarvoor van elke club één deelnemer startte. De sprint werd verreden in matches-a-deux. Duine- veld van „Kennemerland" verrichtte de bijzonder fraaie prestatie om al zijn series met groot ver schil te winnen. Vervolgens werd een ploegachtervolging verreden in twee series, met een beslissingsrit om de eerste en tweede plaats en om de derde en vierde plaats. „Kennemerland" kon het in de eerste serie niet bolwerken tegen D.T.S., dat na 16 ronden de Be- mensch kan maken en zijn rede maakt diepen I ve£wijkers passeerde. indruk op slick. I Ploeë van Victrix moest reeds na 8 ronden Dien avond komt hij bij den dokter om hier- het °n<ierspit delven tegen Achilles, over te praten. I De eerste serie om de derde en vierde plaats tus- I schen Kennemerland en Victrix werd door Kenne- Hij biedt den dokter, die tot dusver alleen merland na 11 ronden gewonnen. Om de eerste en met dieren experimenteerde, aan de door hem tweede plaats werd tusschen Achilles beschreven operatie op hem te verrichten. De bezwaren van den dokter om een moordenaar te helpen praat hij weg met het argument, dat de dokter zoowel de wetenschap als de menschheid dient, door van een gevaarlijk misdadiger een goed staatsburger te ma ken. De operatie gelukt. Mick Rawley weet niet meer wie hij was en de dokter vertelt, hem dat hij James Blake heet. Na jaren wordt James Blake een algemeen geacht en kundig arts, verbonden aan een vrouwengevangenis. Daar ontmoet hij zijn vroegere vriendin Peggy, die hij natuurlijk niet herkent, maar die er op haar beurt niet aan twijfelt of dr. James Blake en Mick Raw ley zijn één en dezelfde persoon. Na haar D.T.S. een felle strijd geleverd, welke tenslotte in het voor deel van Achilles eindigde. De 20-ronden-race voor de junioren van Kenne merland werd na goed rijden door S. Hollander, die de geheele race aan den kop van het leidende pe loton had gelegen, gewonnen. De tweede plaats werd bezet door Th. Kwantes. De één-uurskoppelwedstrijd vormde ongetwijfeld het hoogtepunt van den avond. Reeds direct na het startschot?1 trokken Glas en Duineveld het veld uit elkaar. Het eenige koppel, dat het hooge tempo van de Kennemerlandrijders nog het beste kon volgen waren de D.T.S.'ers Westerop en Verhagen. Zij kon den echter toch niét verhinderen, dat Glas en Dui neveld een ronde namen. Onophoudelijk zette dit koppel steeds weer nieuwe ontsnappingspogingen vrijlating tracht Peggy chantage op dr. Blake I op, die tenslotte met succes bekroond werden. Ver te plegen, maar deze stuurt haar weg. I scheidene koppels hadden dit hooge tempo niet I meer kunnen volgen en waren reeds verscheidene Peggy heeft uit jalouzie Blake verraden aan I ronden, achter geraakt. De kans om dezen achter inspecteur Logan, die al jaren lang jacht ge- I stand in te loopen bestond eenvoudig niet, want maakt heeft op den beruchten Mick Rawley en zich ten slotte door de gelijkenis der vin gerafdrukken zeker van zijn zaak voelt. Dr. Blake word gearresteerd, juist als dr. Schuy ler hem de waarheid over zijn verleden ver telt. James Blake voelt zich schuldig en wil hoeten voor Micks misdaden, ondanks de protesten van zijn verloofde. Niettegenstaande de publieke opinie voor James Blake is, wordt hij toch veroordeeld, maar de gouverneur schenkt hem gratie. WAT DE TUINDERS KREGEN. NOTEERING VAN DE GROENTEVEILING. Spinazie per kist 3645. Sla, 100 stuks, 0.501.20. Postelein pe rkist 2445 ct. Wortelen per bos 712. 1 Rabarber per bos 36. Uien per bos 23. Peterselie per bos 1—2. Selderie per bos 35. Tomaten per K.G. 1420. Aardappelen per K.G. 7Va10. Doppers per K.G. 915- Br. cap. per K.G. 1418. Witte cap. per K.G. 1618. Waschpeen per K.G. 810. Raspers per K.G. 2024. Peulen per K.G. 1824. Dikke boonen per K.G. 40—44, Tuinboonen per K.G. 57. Asperges le, wit, per bos 2530. Asperges le, bl, per bos 1518. Komkommers per stuk 2—4. Bloemkool le per stuk 56. Bloemkool 2e per stuk 34. P .rdbeien per slof 3456 ct. •Doperwten per kilo 912 ct. Capucijners per kilo 12—14 ct. Raspers per kilo 1216 ct. Bloemkool le soort per stuk 56 ct. Idem 2e soort peh 100 kilo f 4—f 7. Wortelen per bos 610 ct. Rabarber per bos 56 ct. Aardappelen le soort per 100 Kilo f 8f 8.80 Iedem 2e soort per 100 kilo f 4—f 7. Sla per 100 krop f 0.50f 1.50 Aardbeien: Amazonen per mand 4668 ct. Moulin Rouge per mand 3550 ct. Duitch Evern per mand 3050 ct. Doosjes per stuk 58 ct. Noteering van den 29en Juni 1938. Spinazie per kist 2050 ct. Posttlein per kist 2445 ct. Andijvie per kist 3070 ct. Zuring per kistje 7% ct. Wortelen per bos 10—12 ct. Komkommers per 100 f 2f 5. Aardappelen per kilo 811 ct. Peulen per küo 1622 ct. Doppers per kilo 1014 ct Raspers per kilo 19 ct. Tuinboonen per kilo 57 ct. Snijboonen per kilo 27 ct. Heereboonen per kilo 50 ct. Bloemkool per 100 f 3—f 7. Uien per kilo 12 ct. Sla per 100 krop f 0.50f 1.60. Rabarber per 100 bos f 4f 6. Pieterselie per bos 3 ct. Selderie per bos 3Vfe ct. Aardbeien per slof 34456 ct. de Kennemerland-renners en het Zaansche koppel smoorden iedere poging om te ontsnappen in de kiem. Deze zware wedstrijd werd dan ook een ver diende overwinning voor het koppel Glas-Duine- veld. dat met kop en schouders boven hun tegen standers uitstak. Het koppel Westerop-Verhagen •an D.T.S. werd een goede tweede. De jury bestond uit de heeren H. van Duinen uit Haarlem en J. van Dool. Kamprechter was de heer F. Cleeren. In de pauze heeft de heer Mooy nog met enkele hartelijke woorden den renner B. Glas, die het clubkampioenschap sprint behaalde, gehuldigd. De volledige uitslagen luiden als volgt: Sprint over 3 baanronden: Eerste serie: 1. A. Duineveld. 2. P. Zandvoort. Tweede serie: 1. Korthals, 2. J. Reek. Derde serie: 1. A. Duineveld, 2. J. Reek. Vierde serie: 1. P. Zand voort. 2. Korthals. Vijfde serie: 1. A. Duineveld, 2. Korthals. Zesde serie: 1. P. Zandvoort, 2. J. Reek. Einduitslag: 1. A. Duineveld 8 p., 2. P. Zandvoort 5 p., 3. Korthals 4 p., 4. J. Reek 3 p. Ploegachtervolging-: Eerste serie: 1. D.T.S., 2. Kennemerland. Tweede serie: 1. Achilles, 2. Victrix. Om de derde en vierde plaats: 1. Kennemerland, 2. Victrix. Om de eerste en tweede plaats: 1. Achilles, 2. D.T.S. Einduitslag: 1. Achilles, Haarlem, 8 p., 2. D.T.S., Zaandam, 6 p.. 3. Kennemerland 4 p., 4. Victrix, Alkmaar, 2 p. 20-rondenrace. 1. S. Hollander, 2. Th. Kwantes, 3. Verhagen. 4. Koomen, 5, Berkhout. 1-uurs koppelwedstrijd: Glas-Duineveld (Kennemerland), 2. Westerop- Verhagen (D.T.S.), 3. Nijzing-Reek (D.T.S.), 4. Sie- beling-Buis en 5. Oudshoorn-Klinkenberg (Kenne merland) De uitslag van den clubwedstrijd is: Kennemerland 21 p., 2. D.T.S. 18 p., 3. Achilles 15 p., 4. Victrix 8 p. De wielerclub „Kennemerland" kwam door deze mooie overwinning in het bezit van den lustrum beker. Direct na afloop van de wedstrijden werden de vereenigings- en persoonlijke prijzen met een toe passelijk woord aan de winnaars uitgereikt. Onze hoofcTverlceersweg wordt belangrijk verbeterd. Het werd ook tijd Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn li: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel; 8.20 Diversen; 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg. 11.20 Brussel, 1.20 Luxemburg, 4.15 Brussel, 7,50 Parijs Radio. De automatiseering breidt zicK geleidelijk uit. Thans Waterland bereikbaar. Door de automatiseering van de telefoon- I netten Broek in Waterland, Hpendam en Oost- Jzaan zijn de aangeslotenen aldaar eveneens I direct bereikbaar geworden voor de abonné's in ons district. De kengetallen zijn: Broek in Waterland K 903. Ilpendam K 902. Oostzaan K 984. VOOR DE KRO-MISSIEUIZENDINGEN. De alhier gehouden verkoop van speldjes voor K.R.O.-missieuitzendingen heeft een be drag van f 110 opgeleverd. De Rijksstraatweg naar Alkmaar is op sommige gedeelten in de laatste jaren belang rijk verbeterd, maar toch kwamen zoo hiel en daar nog stukken voor, die voor zoo'n druk bereden snelverkeersweg, die Kennemerland in zijn volle lengte doorsnijdt beslist onvol doende was. Niet alleen, dat de rijweg veel te smal was, maar ook de fietspaden waren zeer onvoldoende en leverden voor de fietsers eer der gevaar op, dan dat zij er rustig en veilig konden rijden. Thans wordt de Rijksstraatweg op verschil lende plaatsen belangrijk verbeterd. In de eerste plaats wordt met man en macht ge werkt aan de verbreeding van den Velserweg, het deel van den Rijksstraatweg gelegen tusschen den spoorwegovergang bij de bui tenplaats ..Scheybeeck" en Hotel „Ter Burg" Het is zeer jammer, dat aan deze wegverbe- tering een rij boomen ten offer moest vallen, waardoor de langs den weg staande wonin gen „brutaal" op den voorgrond komen, maar de belangrijke 'en noodzakelijke verbreeding was dit offer toch wel waard. Een rijweg met een klinkerbestrating van 6 Meter breedte, fiets, en wandelpaden aan beide zijden zullen den ouden, smallen weg die in het bijzonder voor wielrijders gevaar opleverde, vervangen. Nu het grondwerk, al thans wat het aanbrengen van rioleering en het verleggen van gasbuizen en electriciteits- kabels betreft nagenoeg ten einde is vordert het werk snel en laat het zich aanzien, dat de wegverbetering in de vacantiemaand ge reed zal zijn. Ook ter hoogte van de Streng en Noord dorp verkeeren de werkzaamheden aan den Rijksstraatweg in een vergevorderd stadium. De rijweg is gereed gekomen en ook de aan sluiting op het reeds verbreede deel naar Castricum is intusschen tot stand gekomen. Deze wegverbreeding begint ter hoogte van de Streng en eindigt bij Noorddorp. Aan den aanleg van fietspaden wordt thans hard ;ewerkt, om deze zoo spoedig mogelijk ge reed te hebben. Tenslotte wordt de weg ook in de kom van het dorp Heiloo verbeterd. Wanneer deze werkzaamheden gereed zullen zijn is bijna de jeheele Rijksstraatweg van Haarlem tot Alk maar in overeenstemming gebracht met de eischen van het intensieve verkeer, dat van dezen belangrijken verbindingsweg gebruik maakt. Wij schreven „bijna de geheele Rijksweg", want helaas, van Velsen tot Beverwijk zal de weg wel blijven, zooals hij thans is. Zooals bekend is zal dit deel van den weg in de toekomst geen schakel meer vor men in de verbinding met het Noorden; om dat plannen in voorbereiding zijn een weg aan te leggen, die de bebouwde kommen van Velsen-Noord en Beverwijk vermijdt. Voor de aansluiting van dezen nieuwen weg op het bestaande tracé is ook ten Noorden van Be verwijk het deel van den bestaanden weg tus schen de Maerten van Heemskerkstraat en de Streng niet in de thans uitgevoerde weg verbetering opgenomen. De aanleg van dezen nieuwen verkeersweg houdt echter weer ten nauwste verband met het bekende tunnelplan, waarvan de uitvoering nog wel eenige jaren op zich zal laten wachten. Maar intusschen is men dan toch weer een stapje nader gekomen tot het doel om den verkeersweg naar Holland's Noorderkwartier te maken tot een goede en veilige verbinding. DE STORM BELAAGDE DE VLAGGEN. DE POSTZEGELAUTOMATEN LATEN ONS IN DEN STEEK. LEEG, ALS ZE VOL MOETEN ZIJN. De postzegelautomaten, die al sinds gerui- men tijd aan den gevel van ons postkantoor bevestigd zijn, bewijzen het publiek goede diensten. Velen maken van de gelegenheid ge bruik om hun postzegels aan de automaat te koopen, waardoor zij zich niet in de rijen voor de loketten behoeven te scharen en bovendien den loketdienst ontlasten. Dit is meenen wij de bedoeling van deze nuttige automaten. Wij gelooven althans niet, dat wij zoover mogen gaan om te veronderstellen, dat zij ook na de sluiting van het kantoor „service" aan het publiek moeten bieden. Voor zoover de voor raad strekt gaat dat natuurlijk wel, maar het is ons en vele anderen reeds menigmaal ge bleken, dat de automaten des avonds totaal uitverkocht zijn. Zij vermelden dit eerlijk en geven eerlijk het geld terug, wanneer men de kennisgeving „ledig" over het hoofd gezien mocht hebben. Menigeen, die 's avonds voor het koopen van een postzegeltje op de automaat rekent komt tot de ontdekking, dat het nuttige instrument hem in den steek laat. Gisteravond waren de toestellen een uur na de sluiting van het kantoor al uitverkocht. Het zou aardig en zoo gemakkelijk zijn, wanneer de hoeveelheid postzegels in de automaten even voor de sluiting van het postkantoor controleerd en zoo noodig aangevuld zou kunnen worden. SANTPOORT Vertooning van cultureele films. OOK DE NOORDERSCHOOL VLAGDE NIET. De krachtige stormwind, die gisteren op den verjaardag van Prins Bernhard gedachten aan den herfst opwekte zal wel de oorzaak geweest zijn, dat de straten van Beverwijk zoo opval lend weinig vlaggen vertoonden. En de weinige vlaggen, die nog waren uitgehangen hadden het in den harden wind hard te verantwoor den. Ook bij de Noorderschool was de vlag in top gehouden, maar het bleek al spoedig, dat de storm het ook op haar voorzien had. De touwen, waarmede de vlag bevestigd was, braken en toen ook de vlaggestok dreigde het te zullen begeven werd besloten ditmaal de verjaardag van Z.K.H. zonder vlag te vieren. Vreugdedagen voor de school jeugd. Een plan van het Jeugdhuis-Comité. Bij de eerste-steen-legging van het Jeugd huis en Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. gemeente sprak ds. Oldeman o.m. den wensch uit, dat dit gebouw het centrum zou worden van het cultureele leven van ons dorp. Deze woorden schoten ons te binnen, toen we vernamen, dat de commissie, welke door kerkvoogdij en kerkeraad opgedragen is het gebouw te exploiteeren, plannen koestert, cultuurfilms te v./toonen, daartoe mogelijk mede geïnspireerd door het groote succes, hetwelk een het vorig jaar in een ander deel onzer gemeente opgericht comité in dezen mocht boeken. Vinden de plannen inderdaad doorgang, dan ligt het in de bedoeling reeds in het komende winterseizoen met het afdraaien van deze films te beginnen. CONCERT IN HET RIJKENSPAKK. Woensdag 6 Juli geven het gemengde koor „Vox Humana", directeur Joh. Brands en het dubbelmannenkwartet „Amicitia", di recteur Henk Arisz, een concert in de muziek- nis in het Rijkenspark. NAAR HET CONCOURS. Zondag 10 Juli neemt onze plaatselijke zangvereeniging „Vox Humana" deel aan het concours uitgeschreven door den Bond van Zangkoren in Noord-Holland, wklk concours in Hippolytushoef (Wieringen) wordt ge houden. Het koor komt uit in de afd. Uit muntendheid. Concurrenten zijn „Oefening Kweekt Ken nis" (Andijk-Oost), T.A.V.E.N.U. (Andijk- West) en „Varia" (Warmenhuizen) GESLAAGD Voor het diploma Fransch van de vereeni- ging van leeraren in talen en handelsweten schappen (L. I. T. E. H.) slaagden o.m. onze plaatsgenooten de heeren A. W. de Pagter en A. de Pagter. Voor het diploma Duitsch slaagde o.m. onze plaatsgenoot de heer G. Dekker. VAN DE WEEK. Wie deze afbeelding van Dr. A. IJ. van def Meulen ziet en mocht denken, dat dit sportgesprek over voetbal gaat, heeft het mis. In onzen al te korten zomer is het beter, het bruine monster te laten rusten en bovendien de ware sportsman bepaalt zich niet tot één enkelen tak van sport, doch toont ook daadwerkelijke belangstelling voor andere spelen. Dat is ook de meening van Dr. A. IJ. v a n d e r Meulen, die reeds lang vóór dat hij de voetbal schoenen aantrok, korfbal en kaatsen beoefende en die thans nog een geestdriftig tennisspeler is. Het was over kaatsen, dat we eens iets meer wilden weten, want al wordt dit spel op het sport terrein aan de Kleverlaan door in Haarlem ge vestigde Friezen geregeld beoefend, het is voor niet-ingewijden toch moeilijk te begrijpen. WIJK AAN ZEE Jaarlijksche uitstapjes in voorbereiding. De jaarlijksche uitstapjes van de Hervormde School aan den Noorderwijkweg, hoofd de heer Th. Runia, zullen op Dinsdag 12 en Don derdag 14 Juli plaats vinden. De leerlingen der laagste klassen zullen op 12 Juli een bezoek brengen aan Artis te Am sterdam en Valkenveen, terwijl de oudsten den tweeden dag naar Arnhem zullen trekken. Het jaarlijksche schoolfeest van de openbare scholen is vastgesteld op Vrijdag 22 Juli. De inzameling voor dit uitstapje, dat nog door een grooter aantal kinderen dan vorig jaar meegemaakt zal worden, is reeds begon nen. EXAMEN GEMEENTE-FINANCIëN De heer J. H. v. d. Veer, ambtenaar ter ge meente-secretarie alhier slaagde voor het exa men gemeente-financiën. GEMEENTE-WERKLIEDEN AANGESTELD. B. en W. hebben benoemd tot werklieden bij den Dienst van Openbare Werken onze plaatsgenooten C. Bakkum en J. Pel. VOETBALLENDE VETERANEN. Op het terrein van V.V.E. te Wijk aan Zee had een voetbalwedstrijd plaats tusschen een elftal van badgasten-veteranen en oud spelers van V. V. E. Met rust was de stand 00. Het einde kwam met 10 voor de badgasten. Na afloop werd de voor de winnaars uitge loofde taart broederlijk in café de Boer tus schen winners en verliezers verdeeld. LAWNTENNIS. SUZANNE LENGLEN ERNSTIG ZIEK. Uit PARIJS: De in vroegere jaren zoo be kende Fransche tennisspeelster Suzanne Lenglen is ernstig ziek. Haar toestand geeft aanleiding tot groote ongerustheid. Vanmorgen is bij haar bloed transfusie toegepast. VOETBAL. ZWITSERLAND—NEDERLAND. Naar wij vernemen heeft de Zwitsersche Voet balbond aan den K.N.V.B. voorgesteld, op 7 Mei 1939 een wedstrijd tusschen Zwitserland en Ne derland te spelen in een nader vast te stellen stad in Zwitserland. Het bestuur van den K.N.V.B. zal ten aanzien van deze invitatie dezer dagen een beslissing nemen. Dr. A. IJ. van der Meulen Kaatsen heeft voor toeschouwers, die er geen verstand van hebben, weinig interesse", zei Dr. Van der Meulen. „Het boeit alleen, wanneer men met de finesses op de hoogte is; slechts dan kan men de goede slagen op de juiste wijze waardeeren. In dit opzicht kan men het eenigszins verge lijken met cricket; de opslaanders vervullen in zekeren zin de rol van bowlers. Andere spelers hebben zich weer als uitslaanders gespecialiseerd. Zijn er bij cricket spelers, die zoowel met bowlen als batten uitblinken, zoo heeft men ook kaatsers, die het op- en uitslaan beide beheerschen"... „Is het mogelijk, in enkele woorden het doel van het spel te verklaren?" „In Friesland bestaat een partuur uit drie spe lers; in Noord-België, waar het spel eveneens be oefend wordt, uit vijf spelers. De opslag geschiedt, door met de vlakke hand den kleinen bal. die 20 gram weegt en die met paardehaar is opgevuld, van een afstand van 32 meter in een zoogenaamd perk, dat 25 meter lang bij i}/2 meter breed is, te slaan, waar een der spelers van de uitslaande partij den bal moet trachten te retourneeren, zonder dat deze den grond raakt, of na eenmaal stuiten. Lukt dit niet, dan heeft de opslaande partij twee punten: wordt de bal echter uitgeslagen, zonder dat de opslaan- der hem kunrten bereiken, dan boekt de andere partij twee punten. Gaat de bal tweemaal heen en weer en wordt die dan door een der uitslaanders buiten hun perk, maar in het vak der opslaanders geplaatst, dan is een „kaats" gescoord. Acht-punten of twee kaatsen maakt een half spel en een partij bestaat uit zes halve spelen. De strijdende parturen wis selen geregeld voor op- en uitslag. Gaat de uit slag voorbij een bepaalde grenslijn, dan spreekt men van bovenslag, is deze bovenslag zeer ver ge plaatst. dan noemt men dat een Hercules-slag. Overal in ons land, waar Friezen wonen, vindt men kaatsclubs, doch de Hollanders nemen er nooit aan deel". „Trekt het spel in Friesland veel publiek?" „Op de groote kaatspartij te Franeker, die al tijd wordt gehouden als het kermis is, komen eenige duizenden toeschouwers, waarvoor tribu nes worden gebouwd. De beste speler van het winnende drietal wordt tot „koning" uitgeroepen en dat is vooral in Fra neker een eer, omdat de commissie in een rijtuig naar het veld gaat; in een tweede rijtuig zit de koning van het vorig jaar. de borst versierd met al de gewonnen medailles. De overwinning wordt zóó fel betwist, dat het op den niet-ingewijde bijna den indruk van on- sportiviteit maakt. In werkelijkheid is het echter slechts de vaste wil om te zegevieren en een bui tengewone concentratie". „Begint de jeugd al vroeg met kaatsen?" „Ik was zelf 16 jaar, toen ilc begon. In Worn- mels kent men de jaarlijksche jongenspartijen in vrije formatie, waarbij de deelnemers dus zelf hun parturen kunnen vormen, in tegenstelling met andere wedstrijden, waar geloot wordt voor de samenstelling tusschen erkende op- en uit slaanders. Het winnende drietal te Wommels ont vangt gouden horloges als prijs". de kleine plaatsjes in den Noord- hoek van Friesland wordt het reeds sedert eeuwen beoefend, waarvoor het marktplein meest al als strijdperk wordt uitverkoren. Doch in de grootere plaatsen wordt het pas sinds den oorlog gespeeld, zooals in Sneek, Harlingen en Leeuwarden. Er zijn zelfs internationale wedstrijden tegen de Belgen, doch het verschil in spelsysteem levert moeilijkheden op. Het hangt van de voor een be paalde partij geldende regels af, of de Friezen dan wel de Belgen zegevieren. Dat onze Zuiderburen echter veel aanleg voor het spel hebben, blijkt wel uit het feit, dat de Belgische geïnterneerden gedurende den oorlog, volgens het Friesche systeem spelend, bijna steeds in de meerderheid bleven". „Zijn de clubs ook georganiseerd?" „Sinds een aantal jaren bestaat er een Kaats- bond; deze heeft er met succes naar gestreefd, de geldprijzen af te schaffen, hoewel deze te Fra neker nog steeds gehandhaafd blijven. Als merk waardigheid moge worden gemeld, dat daar de prijzen steeds in gouden tientjes worden uit betaald". HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochgoil, Vancouver n. Rott, 28 te Londen. Drechtdijk, Vancouver n. R,ott. via Liver pool 27, 1365 m. WZW v. Valencia. Burgerdijk. N.-Orleans n. Rott. via Londen 27, 860 mijl ZW v. Land's End. Rotterdam, 29 v. N.-York n. Noordkaap. Damsterdijk, 27 v. Rott. te Vancouver. Leerdam, N.-Oi'lans n. Rott. 26 te Galveston HOLLAND—AFRIKA LIJN Nijkerk (th.) 27 te Duink. vertr. 30 n. Antw. Bloemfontein (thuisr.) 29 v. Tanger via Lissabon. Meliskerk, 29 v. Rott. te Antwerpen, vertr. 2 naar Hamburg. Randfontein (uitr.) 29 te Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIë LLJN Enggano (uitr.) 89 v. Kurrachee. Aagtekerk, 29 v. Japan te Rott. HOLLAND OOST-AZIë LIJN Grootekerk, 29 v. Japan te Rott. Meerkerk (thuisr.) 28 te Osaka. ROTTEK.DAM -ZUID- AMERLKA LIJN Alphacca (uitr.) 27, 190 m. Z. v. Land's End HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 28 van Kribi. Maaskerk, 28 v. Hamburg n. Amst. Jaarstroom, 28 v. Hamiburg n. Amst. KON NED STOOMBOOT MIJ Helder, 26 v. Corral te Valparaiso. Achilles, 28 v. Susak n. Dubrovnik. Bennekom, 28 van Callao te Valparaiso. Bodegraven, 27 v. Paita n. Salinas. Mars, 28 v. Tunis n. Alexandrië. Stella, 28 v. Catania n. Messina. Tiberius, 28 v. Catania n. Venetië. Trajanus, 28 v. Candia n. Izmir. Ulysses, 29 v. Stamboul te Bourgas. Stuyvesant, 29 v. Paramaribo te Amst. Triton, Lissabon n. Rott 29 (11.20 v.m.) 265 mijl ZW v. Ouessant. Vulcanus. Izmir n. Amst. 29 (12 midd.) 140 mijl ZW v. Ouessant. Odysseus, 29 v. Amst. n. Kopenhagen. Vesta, 29 van Amst. n. Hamburg. Titus, 29 van Amst. n. Hamburg. Hercules, 29 v. Derindje te Volo. KON HOLL. LLOYD. Westland, 28 v. Amst. te B.-Ayres. Zaanland (thuisr.) 2 7te Santos. Amstelkmd, 29 v. Amst. n .Hamburg. Eemland (uitr.) 29 te Santos. KONINKLIJKE/SHELL Aidegonda, 25 v. Tjiiatjap n. Paldjoe. Paula, 25 v. Bangkok naar Miri. Marisa, 30 van San Pedro te Shell Haven verwacht MEIJER EN GO 'S SCHEEPV MIJ Antenor, Japan n. Rott. 28 te Hongkong. Bennevis, Manilla n. Rott. 29 Singapore. Peisander, Batavia n. Amst. p. 28 Wight. Diomed, Japan n. Rott. 28 van Kobe. Adrastus, Batavia n. Amst. 28 v. Colombo. Glenbeg, Dairen n. Rott. 27 te Singapore. City of Lyons, Japan n. Rott. 28 te Singap. Radnorshire, Japan n. Rott. 28 v. Singap. Stentor, Batavia n. Amst. 28 v. Belawan. Glauous, Batavia n. Amst. 28, 240 m. van Land's End. Laertes, Amst. n. Bintangp. 28 Dungeness. ROTTERD LLOYD. Sitoebondo (th.) 29 v. Marseille. Dempo (th.) 29 te Marseille. Indrapoera. 29 v Batavia n Rott, Kertosono (thuisr.) 28 v. Belawan. Sibajak, 29 v. Rott. n. Batavia. HALCYON LlJty. Vredenburg, 29 v. Wabana te Vlaardingen. Stad Maassluis, 29 v. Narvik te Vlaard. WIJK LIJN. Haulerwijk, Rott. n. Pointe du Chene, 28 150 m. WZW v. Niton Katwijk, 27 v. Bilbao n Rott. Stolwijk, 28 v. Bilbao n. Rott. Winterswijk, 29 v. Thamshavn n. Rott. STOOMBOOT MIJ. NEDERLAND. Saleier, 29 v. Bremen n. Hamburg. Chr. Huygens (uitr.) 28 v. Algiers. Johan van Oldenbarnevelt, 29 v. Batavia te Amst. Staatssteun voor Engelsche haringvisscherij. Naar gemeld wordt is het besluit om steun te geven aan de haringvisscherij in het En gelsche Lagerhuis in derde instantie aange nomen. Er kan nu op gerekend worden, dat een steun zal worden verleend van 250.000 Pond Sterling voor de aanschaffing van nieuwe 'vaartuigen. Bovendien zal de Staat steun verleenen in den vorm van een crediet- verzekermg voor uitvoer, zooals ook in het vorige jaar gegeven werd bij den uitvoer van de groote hoeveelheden naar Polen. Boven dien zal een groote reclameactie voor ha- ringgebruik worden gesubsidieerd. Nieuwe motorkotter. Een voor den heer M. Minnes te Wieringen bij de Scheepswerf Boot te Woubrugge ge bouwde motorkotter zal in de vaart worden ebracht met het nummer H. D. 247. Het schip is uitgerust met een Industriemotor van 150 PK en kwam in de Visschershaven alhier aan om voor het bedrijf te worden uitgerust door de firma. Jac van Laar alhier. Vreemdsoortige scheepslading. Met het heden (Donderdag) naar Zuid- Amerika vertrekkende s.s. „Montferland" zal een zending pluimvee-fokmateriaal ver scheept worden, bestemd voor Brazilië. Het betreft hier 18 fokhanen- en 16 fokhennen, welke door den Noord-Ned. Coöp. Eier- Pluimvee-, Voeder- en Fruithandel te Leeuwarden naar Brazilië verkocht zijn ter verbetering van den pluimveestapel aldaar. Overigens een vreemdsoortige scheepslading. AANGEKOMEN. 28 Juni: Ton S. m.s. Swansea 29 Juni: Ehrenfels m.s. Bremen Stuyvesant s.s. West Indie Joh. v. Oldenbarnevelt m.s. Ned. Ine Nettie m.s. Holmsund VERTROKKEN. 28 Juni: Randfontein s.s. Zuid Afrika Parame s.s. Antwerpen Vechtstroom s.s. Leith Merel s.s. Londen Akeld s.s. Rotterdam Queenworth s.s. Newcastle 29 Juni: Thornlea s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Amstelland s.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10