HET NIEUWE AVONDBLAD Wimbledon. (Y)muider (T)axi (O)nderneming Visscherij-Snufjes. 23e JAARCANC No. 204 ZATERDAG 2 JULI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Vt ets., per maand 52llt cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - LJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BERALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.overlijden ƒ400.verlies van hand, voet of oog ƒ200.helde leden duim 1100.een lid duim ƒ50.alle leden wijsvinger ƒ60. één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 4Ö0.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het vermaarde tennistournooi in de Lon- densche voorstad Wimbledon nadert alweer zijn einde en de lange verhalen, die tennis- kenners erover ten beste geven wekken vele herinneringen in mij op, want jaren heb ik in Wimbledon gewoond en nog meer jaren lang heb ik, als Londensch correspondent van een Nederlandsch dagblad, ook over dat tour- nooi moeten schrijven. Er is sindsdien wel het een en ander veranderd. Toen vergaarde Wimbledon alle „sterren" van de tennis-sport. Tilden, Jean Borotra, Cochet, Lenglen be leefden de jaren van hun grootste triomfen. En Nederland was, met Diemer Kool en Van Lennep, indrukwekkender vertegenwoordigd dan het nu is. Maar het was al een tijd van groote verandering, want de groote massa trok naar de groote tournooien en begon haar invloed te doen gelden. Niet, zooals op den duur blijken zou, ten voordeele van Wimble don. Het was het onmiskenbare voorteeken van den groei van het beroepsspel, dat toen nog maar door enkele oefenmeesters werd vertegenwoordigd. Al gauw kwam de tijd waarin Tilden en Suzanne Lenglen „profs" werden, gevolgd door Cochet, Vines, Perry en anderen. Het winnen van een kampioenschap te Wimbledon werd- het middel om een voor- deelige loopbaan als prof. te beginnen. Net als bij de wielrenners en de boksers en zoo. En er viel iets van de glorie van tennis af, dat altijd prat was gegaan op zijn amateuris me, zijn zonnige, onbezorgde sfeer, zijn sier lijkheid. Ook zakte Wimbledon's superioriteit omdat het steeds opvallender werd dat zoo veel beroepsspelers, die er door hun verander den status niet meer konden komen, een ster ker groep vormden dan de eertijds zoozeer vermaarde „laatste acht" van het groote tournooi. De laatste acht zijn nu geen acht wereld vermaardheden meer. Zelfs de laatste vier kunnen nauwelijks meer als zoodanig gelden. Dit jaar zijn het nog maar de laatste twee, althans joij de heeren: Donald Budge en Austin. En van den Amerikaan Budge, - is al bekend dat hij voornemens is beroepsspeler te worden. Rest dan nog Austin, die misschien in 1939 als laatste van de „extra-klasse" zal optreden en die blijkbaar niet van zins is er ooit zijn beroep van te maken. Maar zijn tijd spoedt al ten einde. Het groote tournooi der amateurs is onmis kenbaar onder het spelpeil der professionals gedaald. Er is meer veranderd. De gratie en de sier lijkheid hebben veel geleden. Trainings theorieën, heilzaam en juist ongetwijfeld, hebben niettemin in de practische uitvoering hun nadeelen meegebracht. Het athletische is zoo overwegend geworden dat het dames tennis te Wimbledon zie de foto's van een Helen Jacobs, een Alice Marble en andere sterren veeleer een pootigen dan een be- valligen indruk maakt. Dat begon in den tijd van mijn Wimbledon-herinneringen ook al, maar wij hadden toen nog de onovertref bare gratie „the perfect poise and grace", zeiden de Engelschen van een Suzanne Lenglen. Ook in de keuze van het tenniscostuum heb ben sierlijkheid en gratie een veer moeten laten, zoowel bij heeren als bij dames. En wel het opvallendst bij de eerstgenoemden, wier keurige „flannels" van weleer plaats hebben moeten maken voor het korte broekje boven min of meer zwaarbehaarde beenen. Het is natuurlijk practisch. Maar het is niet mooi en cricket is eenzaam achtergebleven als de zomersport der smettelooze keurigheid. Ik weet niet of het Wimbledon der ama teurs op den duur de belangstelling der mas- saas zal blijven behouden, maar het lijkt mij minstgenomen twijfelachtig. De profs zullen de groote menigten tot zich gaan trekken omdat zij beter spelen. Zelfs het extra-inte ressante der dames-sterren, ook in den tijd mijner herinneringen al overwegend en dit jaar op sensationeele wijze vergroot door een Mme. Mathieu die een scène maakte en een Helen Jacobs die een collapse kreeg en den volgenden dag weer speelde zal op den duur Wimbledon's recettes niet kunnen handhaven. De glorie en de wereldbelangstelling zullen er tevens mee moeten tanen. Dit is een over gangstijd geweest: straks zullen alle amateurs weer voor kleine groepen vrienden en be langstellenden en alleen de profs „voor massaas" spelen. Ik geloof niet dat amateur-tennis daar slecht bij varen zal. Het zal een tijd van in flatie achter den rug hebben en weer zijn eigen vaste noteering krijgen. Een noteering, die in vele opzichten hooger ligt dan die der profs. Want tennis als beroepnou! Misschien wordt het dan ook uiterlijk weer wat bevalliger. Het is een heel mooi spel, maar athletieak is het toch eigenlijk in zijn wezen niet. En een levenskwestie ook hie.t. En de Engelsche dorps-dominé van zestig of zeventig jaar geleden, die op de gedachte kwam op zijn grasveldje te gaan tennissen omdat hij geen „hal" ter beschikking had, en daarmee op vredige wijze toevallig lawn-tennis uit vond, zal zich niet meer in zijn graf hoeven om te draaien. Want ik vrees dat-ie dat wel eens ggdaan heeft. R. P. IJMUIDEN Stationsweg 239 Telefoon 4220 Het oudste, vertrouwdste en voordeeligst adres K. v. Nieuwkoop v.h. W. A. Teune (Adv. Ingez. Med.) ONZE ORKESTEN IN HET AFGELOOPEN SEIZOEN. Wanneer we onze aandacht wijden aan het wel en wee onzer plaatselijke orkesten, dan valt het ons op, dat bij de harmonie, en fan farecorpsen nog steeds voor het meerendeel het gezegde opgeld kan doen: „hoe beter de prestaties van een corps, des te minder de pu blieke belangstelling schijnt te zijn". Tot een der hoogste sporten der ladder is op het gebied der uitvoering van harmonie- muziek zeker wel opgeklommen de kapel „De Eendracht" van de papierfabrieken. Belang rijke noviteiten voor harmonie en reprises van boeiende reportoirenummers heeft dit ensemble ons dezen winter op zijn zaalcon certen wederom gebracht. Gerard H. Boedijn heeft zich opnieuw doen kennen als een di rigent met liefde voor het vak en met een muzikaliteit en een werkkracht, welke iederen muziekliefhebber steeds weer ver langend doet zijn, een uitvoering van dit su perieure corps te kunnen bijwonen. Betreurenswaardig is het nog steeds, dat de belangstelling voor deze concerten nog onvoldoende blijft, al wordt het wel wat be ter. Deze uitvoeringen behoorden toch zeer zeker in het brandpunt der publieke belang stelling (en zeker in die van alle muziekmin naars) te staan. In het afgeloopen seizoen hebben de be zoekers, cle trouwe „supporters" der kapel, op nieuw naar waarde kunnen schatten, dat „De Eendracht" in het plaatselijke muziekleven een onmisbare factor geworden is. We denken b.v. aan de fameuze en waarlijk schitterende uitvoeringen van Grieg's Sigurd Jorsalfar- suite, Ossian, ouverture Roi d'Ys, Scènes Pit- toresques, Noorsch Carnaval van Svendsen, Debussy's Petite Suite, etc. De avonden, waar we als medewerkers het prima zingende Doopsgezinde Gemengd Koor uit Beverwijk onder den heer H. van Dijk en het prachtige Haarlemsc.he strijkkwartet van den heer H. Kerkhoff hoorden, waren even zoovele hoog tepunten in dit muziekseizoen. De harmonie „Concordia", welke in IJmui- den langen tijd als de primus inter pares gold, en die zooveel jaren de eerste was om fees telijke gebeurtenissen op te luisteren heeft haar repetities wegens gebrek aan animo stop moeten zetten en rust na 44 jaar onvermoeid musiceeren De uitvoeringen van de harmonievereeni- ging „Kunst na Arbeid" zijn door den diri gent M. Kleij technisch steeds goed verzorgd. Het orkest wordt ter dege gedisciplineerd, zij het dan ook, dat de zaalconcerten voor het volume van de zaal forsch uitgevoerd worden. De stijgende lijn in de uitvoeringen werd ook hier gehandhaafd; het technisch zeer bevredigende slotconcert bracht een ken nismaking met verschillende solisten van het corps. In het begin van het seizoen herdacht „Kunst na Arbeid" haar 15-jarig bestaan met een geanimeerd feestconcert. Onder zijn nieuwen dirigent, den heer P. J. Potgieser, liet het Chr. Harmoniecorps „Ju liana" zich enkele malen hooren op de door deze vereeniging georganiseerde propaganda- avonden. Er viel reeds een veelbelovende vooruitgang te bespeuren en naar wij verna men wordt er met animo gerepeteerd, zoodat de kennismaking van „Juliana" met zijn nieuwen directeur een stap op den goeden weg is geweest. De arbeiders muziekvereeniging „Voor waarts" gaf een verzorgde uitvoering, waar op we konden constateeren, dat de dirigent Ph. S. Vlessing het corps geleerd heeft ter dege „op den stok" te spelen en waarbij „Voorwaarts" haar naam eer aandeed. Het bleef bij dit eene concert. Het Chr. harmoniecorps „Wilhelmina" studeerde onder directie van Marinus Adam naarstig verder en legde met een kerkconcert proeven van bekwaamheid af, waaruit bleek, dat er kwalitatief maar vooral kwantitatief vooruitgang te bespeuren was. Sinds de heer Adam er den dirigeerstaf over zwaait, is het ledental bemoedigend uitgebreid; ook tech nisch werden er goede dingen gedaan, al hoede men zich in dit verband voor te zwaar belaste programma's. Directeur Joossen leidde het R. K. corps te Velsen-Noord, St. Caecilia op de regelmatig terugkeerende uitvoeringen in het gebouw van den R.K. Volksbond. Wanneer de algemeene aandacht aanwezig is, kan „St. Caecilia" zeer verdienstelijk voor den dag komen en bereikt het zeer zeker re sultaten. Onder dirigent Jan Groot's rustige en be kwame leiding oefenden te Santpoort het oude fanfarecorps „Wilhelmina" en de R.K, Harmonie-Vereeniging Soli Deo Gloria. Ge hoord de capaciteiten en de bezetting van eerstgenoemd corps voldeed het eene concert, dat wij bijwoonden, uitnemend. „Wilhelmi na" telt ook veel jonge menschen onder haar leden, zoodat dit met recht een belofte voor de toekomst mag inhouden. Op een aanzienlijk gedeelte van de in deze en vorige overzichten reeds besproken en nog te bespreken vereenigingen is de klacht van toepassing, dat het euvel van uitvoeringen geven op Zondagavond meer en meer ingang begint te vinden. De Katholieke vereenigin gen hebben dezen avond altijd het meest ge schikt voor haar leden en bezoekers geacht, maar nu beginnen de neutrale vereenigingen dit voorbeeld ijverig na te volgen. Daarbij komt het meermalen voor, dat uitvoeringen van twee, ja soms wel van drie vereenigingen op denzelfden avond vallen, hetgeen te be treuren is. Ook hier is ordening- wel geboden; voor een op te richten organisatie uit de vereenigin gen ligt er een taak klaar. Zulk een organi satie zou nog zooveel, wat thans te wenschen overlaat, in het plaatselijke vereenigings leven kunnen verbeteren. Ook hierin kan men zich b.v. aan Amsterdam spiegelen, waar een dergelijk comité, bestaande uit vertegen woordigers van diverse dilettantenkunstge zelschappen, het geheele vereenigingsleven tot steun is. Daar is echter de medewerking van alle muziekvereenigingen voor noodig. W. ANSJOVISBERICHT. Marktstemming prijshoudend. De vissche- rij loopt ten einde; het resultaat, ofschoon nog niet geheel bekend, blijft verre beneden de verwachtingen. OPDRACHT. De levering van de benoodigde brandstof fen voor de rijksgebouwen is wederom opge dragen aan den Brandstoffenhandel W. A. Verwoerd en Zonen. ZOMERVOETBAL DER VISOHHANDELAREN. Het elftal van de vischhandelaren, dat, Donderdag 16 Juni met 54 het onderspit moest delven tegen de voetballende ambte naren van het Staatsvisschershavenbedrijf meende daarvoor Donderdagavond 30 revanche te moeten nemen, doch het elftal der ambtenaren wist nu met 61 te zegevieren. Wij vernemen dat de vischhandelaren nu een elftal hebben samengesteld, alleen be staande uit Amsterdamsehe vischkoopers, die zich a.s. Maandagavond 4 Juli op het N.A.SH.-terrein te Driehuis zullen meten met de ambtenaren. Dit belooft een interessante partij te worden, temeer daar voor dezen wedstrijd een medaille is uitgeloofd. De wedstnjd begint te 7 uur. DE OVERSTROOMINGSCATASTROFE IN CHINA. In den strijd tegen de Japanners hebben de Chineesche troenen de dijken van verschillende groote rivieren doorstoken. Het middel was echter erger dan de kwaal, want 100.000 Chineezen kwamen hierbij om het leven. Japansche troepen voorzien Chineesche vluchtelingen van voedsel. De Scheepvaart in onze havens. In Juni en het eerste halfjaar. De maand Juni is voor de Hoogovens, wat de scheepvaart betreft, een. stuk beter ge weest, dan de beide vorige. Er kwamen 29 zeeschepen aan tegen de beide vorige maan den 16 en wel 14 met erts, 2 met kolen en 11 om te laden. Verleden jaar kwamen er 30 schepen in Juni aan. Voor de papierfabriek arriveerden 15 zee schepen. n.l. 10 met hout, 4 met cellulose en 1 om cellulose voor Engeland te laden, tegen verleden jaar 10 schepen. Voor IJmuiden kwamen aan 13 schepen, waarvan 2 met stukgoed, 1 met ijs, 1 om passagiers in te nemen en 4 als bijlegger, tegen verleden jaar 17 schepen. In het eerste halfjaar zijn voor de Hoog ovens aangekomen 135 zeeschepen, waarvan van 62 met erts, 13 met steenkolen, 1 met anthraciet en 1 met teerolie, benevens 58 schepen om te laden. Van deze 58 schepen vertrokken er 57 met ijzer, waarvan 11 voor Zweden, 19 voor Engeland, 6 voor Denemar ken, 3 voor Finland, 2 voor Letland, 3 voor Noorwegen, 1 voor Duitschland, 3 voor Middellandsche zeehavens, benevens 1 schip met steenslag voor Denemarken. Verleden jaar arriveerden in het eerste halfjaar 159 zeeschepen voor de hoogovens, n.l. 62 met erts, 14 met steenkolen, 4 met cokes, 2 met anthraciet en 5 met oud ijzer benevens 72 schepen om te laden en 1 om te bunkeren. Van de 69 ladingen ijzer waren toen bestemd 25 voor Zweden, 14 voor Noor wegen, 11 voor Denemarken, 6 voor Finland, 2 voor Letland, 1 voor Duitschland, 1 voor Portugal, 1 voor Roemenië, 1 voor Noord- Amerika en 6 voor Middellandsche zeehavens, terwijl 2 ladingen creosoot naar Engeland en Bulgarije gingen. Er kwamen dus dit half jaar 24 zeeschepen minder binnen dan verleden jaar en er ver trokken 12 schepen minder met ijzer. Dit jaar gingen er 19 ladingen ijzer naar Engeland en 3 naar Frankrijk, verleden jaar geen enkele naar beide landen. Helaas is Engeland al weer practisch gesloten voor onzen ijzerinvoer, omdat de hooge invoerrechten werden hersteld. Het is te betreuren, dat het oude land van den vrijhandel telkens weer zijn toevlucht neemt tot protectie. Opmerkelijk is ook, dat er zooveel minder ladingen ijzer gingen naar de Oostzee landen. Naar Zweden, Denemarken en Noor wegen gingen slechts 20 ladingen, tegen ver leden jaar 50. Naar Noord-Amerika hield de export geheel op. Voor de papierfabriek zijn in het eerste halfjaar aangekomen 62 zeeschepen, waar van 35 met hout, 19 met houtpulp en 8 ledig. Deze 8 schepen vertrokken met een ladinr cellulose naar Engeland. Verleden jaar bedroeg het aantal aange komen zeeschepen in de eerste 6 maanden 37 waarvan 17 met hout, 18 met houtpulp en 2 met gasaarde. Er kwamen dus thans 25 sche pen meer aan terwijl 't aantal houtladingen tweemaal zoo groot was als verleden jaar. Voor IJmuiden kwanten in het eerste half jaar aan 62 zeeschepen, waarvan 10 met stukgoed, 2 met natuurijs, 2 met haring, met toeristen, 2 om te bunkeren, 1 om te repareeren. 16 als bijlegger, 2 met sleep. Er vertrokken' 7 schepen met passagiers, 1 met toeristen, 1 met haring en 3 met sleep. Vel leden jaar bedroeg het aantal aangekomen schepen in dezelfde periode 88, dus thans 26 minder. In totaal zijn dus in het eerste halfjaar voor de havens in onze gemeente aangekomen 259 zeeschepen, tegen verleden jaar 284, dus thans 25 schepen minder. LEDENVERGADERING „VOLKSONDERWIJS' In.de Donderdag j.l. gehouden jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de afd. Vel- sen-IJmuiden van „Volksonderwijs" werd door het bestuur o.a. medegedeeld, dat tenge volge van het aan den gemeenteraad gezon den adres inzake vergoeding in de hooge kos ten van verwarming der kleuterschool U IJmuiden-Oost van het waterleidingbedrijf een teruggave was ontvangen van betaalde watergelden over 1937 en 1938. Het bestuur verklaarde wel dankbaar, doch niet voldaan te zijn, omdat hiermede de hooge waterrekeningen en de dure verwar ming nog niet zijn verklaard. Het gemeentebestuur heeft echter haar me dewerking toegezegd, deze kwestie aan een grondig onderzoek te zullen onderwerpen, zoodra het stookseizoen weer ingaat. Voorts deelde het bestuur mede, dat door de jeugdige werkloozen gratis een flinke par tij speelgoed in de beide neutrale bewaar scholen was hersteld. Het jaarverslag van den secretaris maakte er melding van dat het afdeelingsbestuur al zijn energie aan de kleuterschool moest geven en de propaganda voor het openbaar onder wijs daaronder moest lijden. De beide kleuterscholen werden door totaal 205 kinderen bezocht. Als belangrijke besluiten werden o.a. noemd: de benoeming van mevrouw Dienaar tot hoofd der school te IJmuiden-Oost; de be noeming van een commissie van toezicht t.w. de dames Kobes—de Jong en Vermeul—Kos ter; een gehouden speldjesdag (opbrengst f 152,48) en een gehouden verloting (opbrengst f 236,15). Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de financiën der afdeeling er niet ongunstig voorstaan. Het financieel overzicht van de exploitatie der beide bewaarscholen gaf reden tot onge rustheid. Het bestuur had echter door krach tig ingrijpen weten te bereiken dat deze ex ploitatie niet behoefde te worden gestaakt. Echter moeten nog vele maatregelen wor den beraamd om de verdere voortzetting mo gelijk te doen zijn. In de beide vacatures in het bestuur van de afdeeling kon ter vergadering niet worden! OCOLXI. Nederland eet gerookte makreel in plaats van Hollandsche Nieuwe", stond er deze week boven een berichtje in de IJmuider Courant. En dat is inderdaad zoo. Groote hoeveel heden gerookte makreel gaan er dagelijks van den rooker via den winkelier of venter naar den verbruiker. Dat is voor den handel tenminste een kleine vergoeding voor de schade, die geleden wordt door de staking in de haringvisscherij. Door den geringen aanvoer van pekelharing blijven de Hollandsche Nieuwe peperduur, zoodat het populaire zeebanket, dat anders in dezen tijd van het jaar een veelgegeten lekkernij is, thans zeer weinig verkocht wordt. Het is dan ook geen wonder, dat de handel vol verlangen uitziet naar het einde van de staking. Het is maar te hopen, dat dit spoedig het geval is, want het ziet er leelijk uit voor iedereen, die wat met de haringvisscherij en den haringhandel te maken heeft. En dat zijn er heel wat, vooral omdat er thans zooveel in het binnenland geplaatst kan worden. Als de visscherij wat ouder wordt, komt wel de tijd voor den export, maar dan is de beste tijd voor den venter op Neerlands wegen voorbij. Ik praat natuurlijk zoo nu en dan wel eens met een vischkooper. Dat doe ik ge durende vele jaren en het Is heel lang ge leden, dat ik er één heb gesproken, die eens niet klaagde. „De handel gaat kapot", zeggen ze nu en ik geloof dat er wel eenige reden is voor hun pessimistische verwachtingen. In de eerste plaats betreft hun klacht de aanvoeren. Nog altijd ontbreken in den regel die vischsoorten, waaraan het meest behoefte is, ten eerste door de eenzijdige visscherij, ten tweede door natuurlijke schaarschte en als gevolg daarvan de duurte, die nergens duidelijker gedemon streerd wordt dan door de besommingen van de kotters en van enkele loggers. Maar er is nog een andere omstandigheid ook niet van vandaag of gisteren waar door de handel in het hoekje wordt geduwd waar de klappen vallen en dat is de steeds groeiende stroom van vischhandelaars uit het binnenland, die naar IJmuiden trekt om hier zelf te koopen. Het debiet van den handel wordt daardoor hoe langer hoe kleiner en de vrees is heel niet ongegrond, dat het ten slotte nog zoover komt, dat de handel uit geschakeld wordt. Daar komt nog bij, dat de regeermg in haar overigens te waardeeren bemoeiïngen met de vischdistributie den handel stelsel matig uitschakelt. Men leze maar eens het adres van de organisatie van den kleinhan del in de IJmuider Courant van giste- ren. Of deze economische evolutie tegen te houden is? Gemakkelijk zal het niet gaan. De visch- afslag is een( rijksinstelling, die dengene, op den afslag niet vraagt „waar woon je?", maar „heb je geld?" En zoodoende kan kan de vischwinkelier Jansen in Utrecht evengoed in den afslag koopen als de grossier Pieters in IJmuiden. Als dan ook een grossier in IJmuiden zegt, dat de handel kapot gaat, dan bedoelt hij daarmee zijn handel, maar een andere is bezig, daarvoor in de plaats te komen. Geen IJmuidenaar kan een bewonderaar zijn van deze economische evolutie. We hebben het deze week gebracht tot 26 trawlers. 50 loggers en 2 kotters en die hebben heel wat visch aangevoerd. Toch weer veel makreel. Niet de Delft, maar de Haarlem heeft de makreèlvisscherij verlaten. Waar de Haarlem naar toe is, weet ik niet. Misschien naar de Moray Firth, misschien naar de Clyde Enfin, dat zullén we straks wel hooren. Wat zal ik van de besommingen zeggen? Eigenlijk alleen maar dit: dat ze erg aan den °lagen kant waren. Maar de Delft heeft met al die kleine reisjes in de maand Juni toch nog 16000 gld. bijeen gevischt. En nu zijn deze week de eerste trawlers op de haring uitgevaren. Zouden we straks de Erin aan de markt krijgen met 2500 man den? Ik hoor, dat de Duitschers gemiddeld al 200 manden per etmaal vangen. PIETERMAN. voorzien. De heer G. J. P. Martineau ver klaarde zich echter bereid voorloopig de functie van afdeelingspenningmeester op zich te nemen. FANCY FAIR DER ST. JOSEPHGEZELLEN. Bij goedkeuring van B. en W. houdt de St. Joseph gezellen vereeniging afd. IJmuiden- Oost een fancy-fair op Woensdag 13 tot en met Zaterdag 16 Juli a.s. Woensdag van half 6 tot 7 en Zaterdag van 3 tot 6 uur, speciaal voor de kinderen en Woensdag, Donderdag en Vrijdag telkens van 7 tot 11 uur en Zater dag van 7 tot 12 uur voor allen. AANBESTEDING. Voor de aanbesteding van een verbouwing tot rusthuis te Santpoort onder architectuur van Ant. ten Broeke te IJmuiden werd inge schreven door: J. Hemmes, Santpoort f6650; A. Handgraaf, Santpoort f 6773; J. Linthout, IJmuiden f7010; P. Cupido, IJmuiden f6950; W. A. Sanders, IJmuiden f 6564; W. A. de Bruyn. IJmuiden f7373: J. B. Kroon Van- diest, Haarlem f 6802; C. J. B. Verheydt, Haarlem f 5935; Firma Grönner en Meyer, Hoorn f7755. De begrooting bedroeg f6300.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1