Peek Cloppenburg Hevdt's SEIZOEN-OPRUIMING in alle afdeelingen Witte tanden, frissche mond en een schoone tong naar W Streng toezicht op weerkorpsen enz. Rijksdienst der arbeidsbemiddeling verdedigt zich. Locaaltrein loopt op Dieseltrein Seizoen Opruiming Vele Koopjes: VRIJDAG 15 J Ut I 1938 Welke organisaties De bindende bepalingen toegelaten zijn In een Donderdag verschenen staats blad is gepubliceerd een algemeene maatregel van bestuur van 2 Juli 1938 houdende bepalingen tot uitvoering van de wet op de weerkorpsen. Als organisaties, voor welke het verbod van het eerste lid van artikel 1 der wet op de weerkorpsen niet geldt, worden toegelaten a. de „bijzondere vrijwillige landstorm", mits deze organisatie voldoet aan de bepa lingen van paragraaf I van het besluit; b. de organisaties, bekend als „vrijwillige burgerwachten", zoolang zij als zoodanig op den voet van het bepaalde in de derde para graaf van dit besluit door den minister van bïnnenlandsche zaken zijn erkend; c.weerbaarheidsvereenigingen en schietver- eenigingen, zoolang zij op den voet van het bepaalde in de vierde paragraaf van dit be sluit door den minister van defensie zijn erkend. Voorts kunnen op den voet van het in de vijfde paragraaf bepaalde particuliere bewa kingsdiensten door den minister van justitie worden toegelaten. De tweede paragraaf bepaalt, dat de be wapening, kleeding en uitrusting van hen, die tot den bijzonderen vrijwilligen landstorm behooren, de inrichting en het houden van opslagplaatsen, alsmede de opberging en het onderhoud van wapenen, munitie, kleeding en uitrusting geschieden met inachtneming van de door de ministers van defensie en van binnenlandsche zaken te stellen regelen. De organisatie en haar onderdeelen zijn ver plicht mede te ewrken bij alle controle, door of vanwege de genoemde ministers ten aan zien van de bovenvermelde onderwerpen uit geoefend. De bijzondere vrijwillige landstorm en elk zijner onderdeelen geven aan den minister van binnenlandsche zaken of een namens dezen op tredend en ambtenaar of orgaan op de eerste vordering inzage van de boeken en bescheiden, op zijn samenstelling en inrich ting, op zijn beheer en op zijn bewapening betrekking hebbende en verschaffen daarbij alle ter zake gewenschte inlichtingen. Vrijwillige burgerwacht In de derde paragraaf van het K. B. wordt bepaald, dat erkenning van een organisatie als „vrijwillige burgerwacht"_op daartoe sterk- kend verzoek door den minister van binnen landsche zaken kan geschieden. Geen er kenning vindt plaats, zoo lang de organisatie geen rechtspersoonlijkheid heeft verkregen en hare huishoudelijke en overige reglemen ten niet door of namens den minister van binnenlandsche zaken zijn goedgekeurd. De minister van binnenlandsche zaken kan aan de erkenning voorwaarden verbinden. De statuten en reglementen moeten bepa lingen bevatten omtrent inrichting, beheer, bovendien bewapening en uniformen. Uit de statuten van een vrijwillige burger wacht moet bovendien blijken, dat de orga nisatie zich aan geen ander dan het wettig gezag dienstbaar zal stellen en dat van het lidmaatschap der organisatie zijn uitgesloten zij, die van revolutionnaire gezindheid zijn. Elk openbaar vertoon en elke andere in het openbaar blijkende bemoeiing van een vrij willige burgerwacht of hare onderdeelen en organen buiten de gemeente van vestiging zijn verboden, tenzij met uitdrukkelijke toe stemming van den minister van Binnenland sche Zaken. Goedkeuring van den burgemeester behoeven de bezetting der rangen, de te houden oefeningen, marschen en parades, het programma van de op leiding tot de onderscheidene functies, voorts de aankoop, de bewaring en 't onderhoud van wapenen en munitie van helmen en gasmaskers tenslotte de inrichting en het houden van op slagplaatsen. Bovendien is de vrijwillige burgerwacht ver plicht mede te werken bij alle controle, uit geoefend door of vanwege den minister van Binnenlandsche Zaken of het bevoegd mili tair gezag ten aanzien van de bovengenoemde onderwerpen. De vrijwillige burgerwacht mag geen correspondentie voeren met militaire autoriteiten en doet den burgemeester voortdurend mededeeling van alle correspondentie, harerzijds gevoerd met andere burgerlijke autoriteiten dan het bestuur der gemeente van vestiging of zijn organen. Voorts bevat het Kon. besluit de verplich ting van het openen van boeken en beschei den voor controle vanwege den minister van Binnenlandsche Zaken en vanwege den bur gemeester en de verplichting tot het inzen den van begrootingen en rekeningen. Weerbaarheidsvereenigingen In de vierde paragraaf wordt bepaald, dat de minister van Defensie een rechtspersoon lijkheid hebbende weerbaarheidsvereeniging of schietvereeniging als zoodanig kon erken nen desgewenscht op voorwaarden. Uit de staten van een weerbaarheidsver eeniging of van een schietvereeniging moet blijken, dat van het lidmaatschap der ver- eeniging zijn uitgesloten zij, die van revolu tionnaire gezindheid zijn en dat de vereeni- ging uitsluitend ten doel heeft haar leden in de gelegenheid te stellen zich vrijwillig voor te bereiden op den krijgsdienst of wel het on derhouden en verhoogen van reeds door de leden verkregen militaire bekwaamheden. Uit de statuten van een schietvereeniging moet blijken, dat de vereeniigng uitsluitend ten doel heeft het geven van gelegenheid tot en de beoefening van het schieten met in achtneming van de daaromtrent voor de ko ninklijke landmacht geldende voorschriften. Een weerbaarheidsvereeniigng of schietver eeniging treedt, slechts op in onderling ver band, voor zoover dit voor het houden van hare oefeningen noodig is, behoudens het ge val van verrichten van eerbetoon, hetgeen met goedkeuring van den minister van Defensie kan geschieden. Het is aan een weerbaarheidsver eeniging en aan een schietvereeniging verboden in eenigerlei vorm aan de weermacht of politie steun te verlee- nen bij de uitvoering van de aan deze organen opgedragen taak tot handha ving van de uit- en inwendige veilig heid des lands en van de openbare orde en rust of daartoe hare diensten aan te bieden. Uniformkleeding en onderscheidings teekenen worden niet gedragen of ge voerd dan met de goedkeuring van den minister van Defensie. Particuliere nachtveiligheidsdiensten Tenslotte bepaalt de vijfde paragraaf dat particuliere nachtveiligheidsdiensten, al of niet voor een bepaalden tijd door den mi nister van justitie kunnen worden toegela ten, indien zij voldoen aan de door of namens dien minister gestelde vereischten. Wanneer de gestelde vereischten niet meer zijn vervuld of niet worden nageleefd, kan de minister de toelating intrekken. Particuliere bedrijfsbewakingsdiensten kun nen door den minister worden toegelaten, mits hun werkzaamheden beperkt blijven tot het bedrijf of de onderneming. De minister van Justitie is te allen tijde be voegd de toelating in te trekken. Ook andere particuliere bewakingsdiensten kunnen door den minister van Justitie wor den toegelaten. Ook deze toelating kan wor den ingetrokken. Het besluit treedt in werking tegelijk met de wet op de weerkorpsen. DE MOORD OP EEN WALVISCH- VAARDER. Het is de moeite waard HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 (Adv. Ingez. Med.) TWEE GESTOLEN AUTO'S IN AMSTERDAM UIT HET WATER GEHAALD. Van diefstal afkomstig? DADER TOT VIJF JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. In de zaak van den 32-jarigen Japanschen stoker Koitiro Kubo, heeft de rechtbank te Rotterdam thans uitspraak gedaan. Kubo had op 21 Mei op een walvischvaarder varende tusschen Vlaardingen en Maassluis den chef kok Kyugi Murato verwond met twee scherpe evenwijdig aan elkaar gebonden scheermes sen, tengevolge waarvan het slachtoffer op 27 Mei is overleden. De officier van justitie mr. Reumer had een gevangenisstraf tegen hem geëischt var. 6 jaar met aftrek van preventieve hechtenis. Rekeninghoudend met het feit, dat zijn straf wordt verzwaard omdat hij die in Ne derland ver van zijn familie moet doorbrengen heeft de rechtbank hem 5 jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hech tenis opgelegd. Te Echteld ligt het geld op straat. Verband met een moordzaak? Donderdagmiddag hebben drie Echteldsche jongens tusschen elf en dertien jaar, die van school huiswaarts keerden, op straat een bankbiljet van tien gulden gevonden. Tot he den heeft zich niemand aangemeld als de eigenaar. In twee dagen tijd is dit nu al de tweede maal, dat men in Echteld op onver klaarbare wijze geld vindt. Dinsdag ontdek ten nl. twee vrouwen, die met elkaar stonden te praten, eensklaps een biljet, dat zij aan vankelijk voor Duitsch bankpapier aanzagen, doch dat bij nader onderzoek een nieuw biljet van honderd gulden bleek te zijn. De politie brengt het gevonden geld in verband met den nog steeds niet opgehelderden moord en berooving op de 43-jarige vrouw van Hemert, in verband waarmede te Arnhem nog steeds twee mannen in arrest zitten, die beiden met groote stelligheid ont kenden den moord te hebben ge pleegd. ZWEMMERS ONTDEKTEN DE WAGENS. Een alarmeerend bericht van eenige jeug dige personen, die Donderdagmiddag in het Noord-Hollandsch kanaal, nabij de Noorder begraafplaats te Amsterdam gezwommen heb ben, bracht twee politiebooten een kraan- en manschappenwagen van de brandweer, bene vens een ambulance-auto van den G. D. naar deze plaats. Volgens het verhaal van de jongelui waren deze in den middag bij het zwemmen op een auto'gestooten en tegen den avond deden zij hiervan mededeeling aan de politie aan den Adelaarsweg. Aangezien er vrees bestond, dat men met een ongeval, te doen had, waarbij menschen or* het léven waren gekomen, zette de brandweer zich onverwijld aan het werk en spoedig haakte zij met een 'takel aan het achtereind van een auto, een zwaar gehavend en dik bemodderd voertuig kwam toen boven water. De brandweer vernielde de achterruit en een zeer onwelriekende geur steeg uit den wagen op. doch bij nader onderzoek bleek, dat zich niemand in den wagen bevond. In de onmiddellijke nabijheid van deze auto stiet de politie-boot op een tweede wagen en ander maal werd de takel aangehaakt. Ook deze wagen was geheel vernield en er bevonden zich geen menschen in. Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat beide wagens van diefstal afkomstig zijn. In October van het vorig iaar waren zij gestolen en gezien den toestand" waarin zij verkeerden moeten zij ook sedert dien onder water heb ben gelegen. Men vermoedt, dat de daders van dezen diefstal, die men nimmer heeft kunnen achterhalen, de wagens ter plaatse te water hebben gelaten. De eerste opgehaalde wagen was het eigendom van Philipsen's teerbedrijf te Buiksloot, waarvan bekend is dat hij ook gebruikt werd voor een rooftocht door Noord- Holland. Te Purmerend had dit voertuig, een vrijwel nieuwe „Nash" een koplamp verloren en de opgehaadle auto mistte deze, De andere wagen behoorde aan den heer Haart te Schouw, die hem als zijn eigendom heeft her kend. Beide vehikels zijn voorloopig nabij de Noorderbegraafplaats achtergelaten en dooi de politie in beslag genomen. Het zomervervoer van de K. L. M, neemt record-omvang aan. Op een enkele lijn bezettingspercentage 100 procent hooger dan in 1937. Het zomervervoer van de K.L.M. neemt een ongekende vlucht. Ei- worden dagelijks ver- voercijfers gemeld, welke in jaren niet be reikt werden. Was kort geleden nog het re cord voor het vervoer binnen de grenzen van Europa een kleine 800 passagiers op één dag, Zaterdag j.l. werd een totaal bereikt van bijna 100 meer. Op dien dag vermeldde het binnenlandsche verkeer 365 passagiers op de Europeesche lijnen werden 525 passagiers vervoerd. In het binnenland wordt op het oogenblik het drukst gevlogen met den dienst naar Leeuwarden en Groningen. Deze lijn had Zaterdag een totaalvervoer van 120 pas sagiers. Hierop volgde de Zeelandlijn met 112 en Texel met 51. In het Europeesche verkeer staat Londen nog alttijd aan de spits; op dezen record-dag met 150 luchtreizigers. De dubbeldaagsche dienst naar Praag. Weenen en Boedapest vliegt altijd nog met uitverkochte toestellen. Een kleine 100 passagiers vlogen tusschen Londen en Boedapest. Ook de lijn naar midden-Engeland is veel beter dan vorige jaren. Het bezettingsper centage ligt ongeveer 100 pet. hooger dan in 1937. Meisje door auto gegrepen en doodelijk gewond. Donderdagmiddag is 't 6-jarig dochtertje van de familie Van Gulik te Zevenbergschehoek toen zij achter een hooiwagen vandaan kwam en den weg wilde oversteken, door een uit de tegengestelde richting komende per sonenauto gegrepen. Het kind kreeg een zware hersenschudding en werd bij omwonen den' binnengedragen. In den loop van den middag is het meisje overleden. NIEUWE UITGAVEN „Zuid-Nederland en de Spellingsvereenvou diging is de titel van een brochure die door de Zuid-Nederlandsehe Vereeniging tot Ver eenvoudiging van Onze Spelling bij De Sikkel te Antwerpen is uitgegeven. Als aanhangsel is hieraan toegevoegd een kort overzicht van de spellingswijzigingen in Noord-Nederland van 1930 tot 1936. Bij de firma Bosch en Keuning te Baarn ver scheen in de libellenserie „Van scheepjezeilen en schuitje-varen". Bij de U.V. J. Noordduyn en Zoon N.V. ver scheen de vierde druk van „De vitamines", een overzicht ten dienste van allen, die in onze voeding belang stellen,van Dr. J. J. Hoff, apotheker te Haarlem en C. G. Hoff— Vermeer, arts. De Venn. De Nederlandsche financier te Amsterdam gaf een „Belastinggids bij de aan gifte voor de vermogensbelasting en inkom stenbelasting 1938-1939" uit. Bij J. M. Meulenhoff te Amsterdam zag een boekje „Geen onkruid in uw tuin" van G. Kromdijk het licht. De Ned. Vereeniging voor Vrijhandel te 's-Gravenhage gaf „Handelspolitiek en prijs beweging" uit. Indien U poetst met Ivorol (volgens nieuw recept). Heerlijk schuimend. Frisch van smaak enzeer zuinig. Tube 60, 40, 25 ct. Doos 20 ct. Voor werk in Duitschland alles goed onderzocht. Niet alleen ontevredenen. Er zijn ook tevreden arbeiders. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt o.m. het volgende mede: Telkens weer duiken hier en daar in de pers berichten op over hoogst ongewenschte toe standen, waaronder Nederlandsche arbeiders in het buitenland, met name in Duitschland, werkzaam zijn. Het zijn trieste verhalen van een reis vol ontberingen over de Duitsche grens, van bovenmate zwaar en ongewoon werk, van geringe verdienste, van slechte voe ding, en tenslotte van een overhaasten terug keer naar het vaderland met een hart vol bit terheid om de teleurstelling en ontgoocheling, die maar al te spoedig een einde had gemaakt aan blijde illusies en hooggespannen verwach ting. En dan wordt gewoonlijk het troostelooze relaas besloten met een commentaar, waarin pijnlijke verwondering tot uiting komt, hoe toch de Nederlandsche regeering, het depar tement van sociale zaken, haar bemiddeling en medewerking kon verleenen aan een avon tuur, waarvan de mislukking reeds te voren moest vaststaan, en waaraan de Nederland sche arbeider dan toch maar zou worden ge waagd. Alles eerst nauwkeurig onderzocht. De rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling die de Nederlandsche arbeiders op de werkgelegenheid in het bui tenland heeft gewezen, die voor de totstand koming der arbeidsovereenkomst met den bui- tenlandschen werkgever zijn bemiddeling heeft verleend, heeft echter eerst terdege en zeer nauwkeurig de voorwaarden onderzocht, waarop de arbeiders in het buitenland tewerk zouden worden gesteld. Alleen dan, wanneer alle condities hem aanvaardbaar schenen, wanneer het loon voldoende, de voeding doel matig, de huisvesting menschwaardig konden worden geacht, eerst dan heeft de overheid haar burgers, die naar arbeid zochten, ges viseerd, om het werk in het buitenland aan te nemen, en bij de arbeidsovereenkomst haar bemiddeling verleend .Wanneer er dan toch berichten als hierboven vermeld, nu en dan in de pers verschijnen, kan met klem worden tegengesproken, dat zij in hun algemeene strekking juist zouden zijn. Dat er van de vele duizenden Nederlanders, die naar Duitschland en elders voor langer of korter tijd emigree- ren, telkens enkele terugkeeren, zal niemand verwonderen; dat is altijd zoo geweest, het zal altijd wel zoo blijven. Hoofdzaak is, dat passende, behoorlijk be taalde arbeid kan worden verricht onder menschwaardige voorwaarden, en wie zou be weren, dat de Nederlandsche arbeider, die op advies en door bemiddeling van den rijksdienst in Duitschland werken gaat, geen behoorlijk loon verdienen, en geen menschwaardige voe ding en huisvesting vinden kan, vergist zich totaal of doet iets ergers. Er zijn op 27 Juni van dit jaar weer 225 Ne derlandsche bouwvakarbeiders naar een be paald werk in Duitschland vertrokken. Deze arbeiders hadden daar werk gekregen door tusschenkomst van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling en van de Nederlandsche arbeidsbeurs te Obcrhausen. De arbeidsvoorwaarden zijn als volgt: Loon R.M. 0.70 per uur, arbeidsweek 60 uur. toeslag aan gehuwden en kostwinners RM. 1 per kalenderdag (voorzoover afkomstig uit gemeenten met meer dan 100.000 inwo ners R.M. 1.50), de arbeiders zijn onderge bracht in barakken, voor huisvesting en voeding wordt RM. 1,per kalenderdag in rekening gebracht. De loonbesparingen kun nen voor 85 pet. naar Nederland worden overgemaakt tegen een koers van c.a. 72 ets. Aan de gezinnen van gehuwden wordt uiteraard van Nederlandsche zijde ge durende 14 dagen de steun doorbetaald. Op deze alleszins, aannemelijke voorwaarden konden de 225 Nederlanders in Duitschland aan den arbeid gaan. Vrijwillig aanvaard werk. Het betreft hier een geheel vrijwillig aan vaarden van werk in het buitenland tegen aannemelijke arbeidsvoorwaarden, terwijl waarborgen zijn geschapen, dat de belangen der Nederlandsche arbeiders in alle opzichten zullen worden behartigd. Van deze 225 heb ben er na enkele dagen 10 het werk neerge legd en zijn naar Nederland teruggekeerd. Het waren op 1 na allen Rotterdammers en twee hunner hebben op de gemeentelijke arbeids beurs hun grieven kunnen uiten. Hun klach ten betroffen in hoofdzaak onvoldoende voe ding, aanwijzen van ongewonen arbeid, en het niet uitbetalen bij regenverlet. Hoewel slechts 10 man van de 225 deze grieven zoo sterk hadden aangevoeld, dat zij meenden het werk te moeten neerleggen, zijn toch de heer van Lier, referendaris bij het departe ment van sociale zaken en chef van de af- deeling arbeidsbemiddeling bij den rijks dienst, en de heer Dr. Kapma, directeur van de Nederlandsche arbeidsbeurs te Ober- hausen, persoonlijk zich in Brunswijk van den toestand op de hoogte gaan stellen. Zij be vonden, dat inderdaad aan timmerlieden en metselaars eenige malen ander werk was op gedragen, omdat men met de uitvoering van het werk nog niet zoo ver was gevorderd, dat de timmerlieden en metselaars konden be ginnen. Bij regenverlet wordt niet betaald. In Holland wel. in Duitschland niet. Men kan den Duitschen werkgever toch moeilijk ver plichten, terwille van die arbeiders de vigee- rende arbeidsvoorwaarden te veranderen en wat de overige klachten betreft: de voeding vond men voldoende en doelmatig, de huisves ting comfortabel. Uit brieven van verschillende arbeiders is ook gebleken, dat deze tevreden waren. Vier reizigers zeer licht gewond Materieele schade eveneens gering Op het station te Arnhem is Don derdagmiddag om ruim vijf uur eenige consternatie gewekt, doordat de op het tweede perron staande Dieseltrein, die om 17.16 uur naar Den Haag moest vertrekken, van ach teren werd aangereden door een uit Zevenaar binnenkomendien locaal trein met stoomtractie. Men hoorde een harden slag, gerinkel van breken de vensterruiten en angstige uitroe pen van reizigers. Van alle kanten schoot hulp toe, doch gelukkig bleek de botsing van weinig beteekenis te zijn. Van den dieseltrein waren de buf fers en de koppeling van den laat- sten wagon vernield en van den lo caaltrein waren eveneens eenige buffers beschadigd en bovendien was het glas van enkele coupéramen ge broken. Hierdoor hadden vier reizigers lichte schrammen, opgeloopen. Slechts één hunner die bovendien nog 'n kleine snijwonde aan een der vingers had opgeloopen, moest worden verbonden. De locaaltrein moest binnenkomen over een z.g. bezet spoor, zoodat hij had moe ten wachten totdat de trein, welke zich op dit spoor bevond, i.e. de Dieseltrein, zou zijn vertrokken. De gebruikelijke signalen, een geel licht en een rood gevaarsein, gaven de situatie op de normale wijze aan. De machinist had, volgens zijn ver klaring, de signalen gezien, doch kon den trein, die waarschijnlijk een iets te groote snelheid had, niet tijdig meer tot stilstand brengen, zoodat een botsing onvermijdelijk was. Het onderzoek der spoorwegautoriteiten zal de juiste toedracht van het ongeval moe ten vaststellen. Het beschadigde treinstel van den Diesel is onmiddellijk door een ander treinstel ver vangen, waarna de trein met slechts twee minuten vertraging is vertrokken. r Op alle Zomerbroeken 10% Kortillg De speciaalzaak in broeken (Adv. Ingez. Medj Regeling electriciteitsvoorziening niet voldoende. Verschenen is het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs over het ontwerp van wet houdende algemeene regelen ter zake van de electriciteitsvoorziening. Bij de overweging van dit ontwerp van wet in de afdeelingen verklaarden vele leden met de strekking ervan gaarne in te stemmen. De wijze van uitwerking ontmoette echter bij verscheidene dier leden ernstige bezwaren. Naar hun oordeel biedt het ontwerp geens zins afdoenden waarborg, dat het gestelde doel inderdaad zal worden bereikt. De bevoegdhe den, welke der regeering in handen worden gelegd, zijn bezwaarlijk te overzien. De belan gen van de productie- en distributiebedrijven worden daartegenover slechts zwak beschermd Een der meest op den voorgrond tredende vra gen is dan ook, welk gebruik de regeering van de haar toe te kennen bevoegdheden zal maken. Van groote beteekenis is daarenboven het, door het ontwerp niet bestreken, probleem, of binnen afzienbaren tijd een aannemelijke op lossing ten aanzien van het koppelingsvraag- stuk en de onderlinge samenwerking der pro ductiebedrijven zal kunnen worden tot stand gebracht. De onzekerheid omtrent deze gewichtige punten deed de hier aan het woord zijnde le den huiverig zijn, hun stem aan het ontwerp te geven. Het tweede punt, dat verscheidene leden ter tafel brachten, betrof de positie van de distri butiebedrijven. De minister heeft voor deze schakel in de electriciteitsvoorziening zoo zei den zij, niet veel waardeering. Er moet komen een zoo goed mogelijke rege ling van de verhouding tusschen productie- en dnstributiebedrijven, een 'regeling, welke de laatste eenerzijds beschermt tegen onereuze leveringsvoorwaarden en hun anderzijds voort gezette levering waarborgt, mits zij zelf vol doen aan de eischen, welke in het belang van een doelmatige electriciteitsvoorziening mogen worden gesteld. De derde aangelegenheid, welke verschei- denen leden niet geheel voldeed, gold den elec- triciteitsraad. Zij zouden de voorkeur geven aan onmiddellijke instelling van een energie - raad. Vele leden hadden met groote instemming kennis genomen van het door den minister van Waterstaat in de vergadering van de Tweede Kamer van 14 Juni 1938 medegedeel de inzake de voorschriften betreffende de keu ring van electrotechnische materialen, deze keuring zelf en de daarvoor vast te stellen tarieven, waarbij de minister onderschrijft het in de Memorie van Antwoord door zijn ambtsvoorganger dienaangaande ingenomen standpunt.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2