De aardbeienoogst met een débacle bedreigd. De Colorado-kever. BEVERWIJK De regeering heeft ingegrepen. Minimumprijs vastgesteld op 12 ets. per K.G. De aan de markt onttrokken aardbeien worden ingepulpt. Noodmaatregel met medewerking van de exporteurs. De Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale heeft gisteren door een ingrijpenden maatregel voorkomen, dat de aardbeienoogst voor tuinders en inpulpers op een debacle zou uitloo- pen. Teneinde te beletten, dat de prijs tot 6 ets per K.G. zou dalen, waartoe de markt reeds eenige dagen de on miskenbare neiging toonde, heeft de regeering den minimumprijs op 12 cents per K.G. vastgesteld met de opdracht, dat de voor dien prijs opge houden aardbeien voor rekening van de Groenten- en Fruit-Centrale moesten worden ingepulpt. Reeds eenige dagen heeft de scherpe prijs daling van de veilingen zich aangekondigd en het ligt voor de hand, dat deze ongunstige tendenz met groote bezorgdheid werd gade geslagen. De inzet van de campagne was wat de markt noteeringen betreft, zeer hoopvol. De markt bleef stijgende tot 28 Juni met ge middelde prijzen van 20 tot 30 ets. per K.G. Daarria volgde een inzinking, maar slechts voor eenige dagen, want op 30 Juni was de noteering weer tot boven 20 ets. per K.G. ge stegen. Na 5 Juli is de daling ingetreden, een daling, die voor de financieele resultaten van den oogst noodlottig dreigde te worden. Tot nu toe was het omzetcijfer reeds ongeveer f40.000 boven dat van vorig jaar gekomen. Ook het beschot van den oogst belooft niet beneden dat van 1937 te zullen blijven, zoodat de zaken .er nog niet zoo slecht voorstonden. Helaas gingen deze optimistische verwach tingen niet in vervulling. De oorzaak van de inzinking van de Nederlandsche markt is gelegen in het feit, dat Engeland, waar men in den aanvang van het seizoen Bul- gaarsche aardbeien tegen hooge prij zen had gekocht, met het koopen in Nederland wachtte totdat de markt het laagst mogelijke peil zou hebben bereikt. Dat lage peil zou dan zijn een prijs van 6 ets. per K.G., de dooi de regeering voor de aardbeien aan vankelijk vastgestelde minimum prijs. Zoover heeft de Nederlandsche Groenten- en Fruit Centrale het niet laten komen. Zij heeft ingegrepen op het moment, dat de markt in ons land inderdaad tot 6 ets. per K.G. dreigde in te storten. Dat zou een niet te onderschatten gevaar zijn geweest, niet alleen voor den oogst van thans, maar ook voor de markt van het volgende jaar. Immers, voor dezen lagen prijs zou Engeland massa's aardbeien hebben ingekocht. Onze eigen fa brieken zouden voor de ingepulpte aardbeien geen afzetgebied hebben. Het gevolg van een en ander zou zijn geweest, dat Engeland vol gend jaar vol zou zitten en dat de inpulpers in Nederland hun voorraden niet geruimd zouden hebben. Heth is ons bekend, dat in Schot land de laatste dagen groote orders waren geplaatst, uit te voeren op het tijdstip, dat in ons land de aardbeien- markt tot 6 ets. per K.G. zou zijn ge daald. De toekomst liet zich alzoo allesbehalve gunstig aanzien. Er doemde zelfs nog een ander „spookbeeld" op, dat niet minder somber was. Wanneer inderdaad enorme hoeveelheden aardbeien tegen den laagst mogelijken prijs naar Engeland zouden worden verzonden, dan was het lang niet denkbeeldig, dat de Engelsche regeering met de belangen van haar eigen tuinders voor oogen, de invoer rechten voor aardbeien belangrijk zou heb ben verhoogd. Het zouden al weer de Neder landsche exporteurs-inpulpers en uiteinde lijk toch weer de tuinders zijn, die daarvan de dupe zouden worden De regeering grijpt in. De Nederlandsche Groenten- en Fruit Centrale werd gemobiliseerd en van vele zij den op deze dreigende gevaren, die op het punt stonden werkelijkheid te worden gewe zen. Het resultaat daarvan was een lang durige conferentie in Den Haag tusschen de Ned. Groenten- en Fruit Centrale eenerzijds, de veilingorganisaties en de fabrikanten an derzijds. De' bevoegde regeeringsinstantie, in dit geval de Groenten- en Fruit Cen trale, heeft toen allereerst besloten den minimumprijs nader op 12 ets. per K.G. vast te stellen. Alle aardbeien, die dezen prijs niet konden bereiken, moesten voor de regeering worden opgekocht. Met de fabrikanten werd overeen gekomen, dat zij deze aardbeien voor 4 ets. per K.G. zouden inpulpen voor rekening van de Groenten- en Fruit Centrale. Aan de tuinders zal 8 ets. per K.G. worden uitgekeerd. Met de nog te verwachten hoeveelheden, geschat op 3 a 3V2 millioen K.G., zou dat gere kend over de geheele campagne een gemiddelde prijs van ongeveer 15 ets. per K.G. beteekenen. Het spreekt vanzelf, dat deze plotselinge maatregelen, op de veilingen en onder de tuinders heel wat opschudding veroorzaak ten. Het werd echter spoedig duidelijk, dat het hier een voorzichtigheidsmaatregel be trof, waarmede de regeering een débacle, die onafwendbaar scheen, wilde voorkomen. Als gevolg van de uitgevaardigde bepalingen zijn gisteren op de hierboven omschreven wijze in Barendregt ongeveer 60—70.000 K.G. en in Beverwijk pl.m. 50.000 K.G. aardbeien aan de markt onttrokken. Zij werden terstond in de vaten verwerkt. In Beverwijk kregen de in pulpers een hoeveelheid aardbeien van on geveer 8000 a 9000 K.G. toegewezen. Natuur lijk veroorzaakte een en ander veel stagna tie. Alle opgehouden ladingen aardbeien wer den naar de Oostkade gedirigeerd, waar de verdeeling onder de fabrieken plaats vond, Menige tuinder zal gisteravond aanzienlijk later dan gewoonlijk van de veiling thuis ge komen zijn. De ingepulpte aardbeien blijven ter beschik king van de Ned. Groenten- en Fruit Cen trale. Zij zal trachten er afzet voor te vinden, zoo mogelijk in Duitschland. Dit land kan de aardbeien heel goed gebruiken, maar er zijn helaas geen contingenten beschikbaar. Ver moedelijk zal nu wel een poging worden ge daan om extra-contingenten voor den export van deze aardbeien te verkrijgen. En als dit onverhoopt niet mocht lukken, dan zal ten slotte vernietiging wel het gevolg zijn. Nader vernemen wij, dat de Ned. Groenten- en Fruitcentrale aan de Veilingen opdracht heeft gegeven voor de, tegen den minimumprijs van 12 cent per K.G. opgehouden aard beien aan de tuinders voorloopig 10 cent per K.G. uit te betalen. Talrijke aanvragen voor kostelooze belastingmerken. Van de gelegenheid tot het aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmerken, aan het kantoor van den Rijksontvanger, hebben niet minder dan 173 werkloozen gebruik ge maakt. Op Woensdag 20 en 27 Juli zullen ten kantore van den Rijksontvanger weer zittingen worden gehouden voor het behandelen van de aan vragen. Werkloozen moeten daarvoor hun stempelkaart meebrengen. HET WAS TE KOUD VOOR HET ZWEMBAD. Naar wij vernemen zullen er voorloopig in het zwembad „Adrichem" nog geen examens worden afgenomen voor het verkrijgen van het zwemdiploma. Dit staat in verband met het koude weer van de laatste weken. Dit heeft de candidaten voor het diploma weerhouden om regelmatig in het natte element te oefenen. EXAMENS STENO EN TYPEN. Op de op 13 Juli te Amsterdam gehouden examens van de Federatie voor Stenografie „Groote" slaagden voor het diploma kantoor stenograaf 130 Nederlandsch onze plaats- genooten mej. R. de Kruyff en voor het di ploma typist mej. D. Deijman en de heer B. Withaar. Een veldtocht is op touw gezet, Een tocht naar zwaarbedreigde velden, Een kostbaar goed moet er gered, Elk strijder moet zich nu doen gelden. De vijand is niet groot van stuk, Slechts ruim een halve centimeter, Toch dreigt hij ons met ongeluk, Als onverzadigbare eter. Per eigen „vliegtuig" komt hij hier. Alleen maar om zich vol te eten. En zacht gezegd mag men het dier Een ongewenschten vreemdling heeten. De Colorado-kever dreigt En als men het niet wil beleven, Dat hij straks onze portie krijgt, Moet men hem nu z ij 11 portie geven. GROOTE AANVOEREN OP DE GROENTENVEILING. Veel sla doorgedraaid. Johnny Weismuller en Maureen O'Sullivan in „Tarzan's Vlucht". (W. B.-Theater, Beverwijk). AARDAPPELEN PRIJSHOUDEND. Steeds meer gaan de veilingen een echt zomerbeeld vertoonen, daar naast de ruime sorteering groenten ook de fruitafdeeling zich meer uitbreidt en ruimer gesorteerd is. Het verloop van den handel was gedurende de week van 813 Juli voor sommige producten nog al schommelend en het was vooral de veiling van Woensdag, die zich kenmerkte door een zekere lusteloosheid. De noteeringen, die op Vrijdag en Maandag over het algemeen nog al standvastig bleven, waren in het mid den dezer week zeer wisselvallig en vertoon den voor verschillende groentensoorten meer malen sterke inzinkingen. De slahandel was al heel erg onregelmatig. De belangstelling, die vorige week voor dit product niet zoo bij zonder groot was wijzigde zich in het laatst der vorige week en er was dan ook op de vei ling van Vrijdag williger kooplust. De inzet op Maandag stemde tot tevredenheid daar vooral voor goede kwaliteit mooie prijzen naar voren kwamen. Als uitzondering kwamen nog notee ringen tot f 3 per 100 voor, terwijl de stem ming op Woensdag voor dit artikel weer van dien aard was, dat de prijzen zich op zeer laag peil bewogen. Veel partijen draaiden door. Ook voor de bloemkool waren de prijzen erg wisselvallig en al kwam soms een extra partij aan een behoorlijken prijs, ook hiervoor waren de noteeringen voor het meerendeel aan den lagen kant. De aanvoeren van de soorten doperwten waren van ruimer omvang. Hiervan zijn thans weer alle soorten vertegenwoordigd. Peulen konden geregeld goede prijzen handhaven doch verschillende doppers en capucijners die eveneens goed te verhandelen waren, moesten de laatste dagen en vooral in het midden dezer week met de prijzen heel wat inboeten. De kwaliteit van alle peulvruchten bleef tot heden over het algemeen zeer goed, daar het rijpen der vruchten wegens het koele weer in matig tempo plaats heeft. Het aanbod van tuinboonen was in de afgeloopen week zeer groot. Ook hiervan liepen de prijzen sterk terug. Zij kwamen op een peil van 3—6 ct. per K.G. De aanvoeren van snij- en dikke boonen ondergingen geen wijziging van beteekenis. Ook de prijzen bleven vrijwel op peil. Snij- boonen varieerden van 30—40 en dikke boonen van 36—42 ct. per K.G. Tomaten konden ook ongeveer de prijzen van vorige week hand haven n.l. naar kwaliteit van 1014 ct. per K.G. Komkommers komen dagelijks in groo- tere kwantums aan de markt. De noteeringen zijn thans van 2—3 ct. per stuk. Bospeen liep een weinig terug doch in doorsnee worden be hoorlijke prijzen betaald. Postelein vertoonde nog weinig neiging tot verbetering in prijs en ging steeds voor lage prijzen van de hand. Aardappelen, die al wat ruimer wérden aan gevoerd bleven bij willigen handel goed prijs houdend. KENNEMERCOMBINATEE—STORMVOGELS COMBINATIE (3—3). Donderdagavond werd in het Gemeentelijk Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tus schen een combinatie van De Kennemers en een Stormvogelscombinatie, welke laatste na een 31 achterstand toch nog de partijen op gelijken voet wist te brengen. De Kennemers krijgen direct na den af trap een goede kans om de leiding te nemen, als er voor het doel van de bezoekers een hevige scrimmage ontstaat. Het leder wordt echter het veld weer ingetrapt, zoodat deze kans voor de Kennemers verkeken was. Storm vogels wordt langzamerhand sterker, maar voorloopig weten zij het doel evenmin te vin den. Het gelukt aan Cupido, een bal, die terug stuit van het houtwerk, hard langs Rietkerk te schieten (01). De Kennemers-voorhoede probeert het ook eens. De doelman wordt gepasseerd doch met een vervaarlijken sprong werpt hij zich nog juist op den bal. Vlak voor rust weet Van Luin na goed doorzetten den doelman van Storm- >gels te passeeren (11). Na de rust pakken de Kennemers, die het elftal gewijzigd hebben, beter aan; weldra is het Van Luin, die met een hard schot den doelverdediger voor de tweede maal passeert (21). Vlak hierna kan de Stormvogels-doel man een ver schot niet klemvast krijgen. Van Luin is er direct bij om dit kansje op een uit stekende manier te benutten (31). Stormvogels gaan nu meer op den aanval' spelen, zoodat de verdediging der gastheeren het hard te verduren krijgt. De rechtsbinnen brengt den stand op 3—2. Even voor het einde van dezen aardigen wedstrijd komt de ver diende gelijkmaker (3—3). Ruiterfeest op het Beverwijk terrein. Twee voorstellingen van de kozakken. Leerlingen nemen afscheid van hun onderwijzer. Op hun rondreis door Nederland vóór hun vertrek naar Amerika zullen de beroemde Djiguiten Ruiter Kozakken nog éénmaal een voorstelling geven te Beverwijk op het terrein der V.V. Beverwijk (ingang bij J. J. de Wildt) en wel op Zondag, 17 Juli a.s. des namiddags te 2.30 uur en des avonds te 8 uur. Zooals bekend zijn de Djiguiten Ruiter Ko zakken officieren van de voormalige Wit- Russische ruiter-regimenten, welke zich na de revolutie vereenigden onder leiding van Hetman Remeleff. Zij reizen thans door alle landen van Europa en toonen overal met het grootste succes hun onovertroffen staaltjes van paardrijkunst en van ruiteracrobatiek. Velen zullen zich nog hun optreden van vorige jaren herinneren toen zij een ieder versteld deden staan door hun onbegrijpelijke durf, hun geweldige stoutmoedigheid, waarbij zij de Wild-West-ruiters, die wij van de film kennen, verre overtroffen. Hoe kan het ook anders: de Kozakken zijn vanaf hun jeugd met hun paarden opgegroeid en zij brachten het grootste deel van hun leven in het zadel door. Vrees kennen zij niet en het lijkt of man en paard één geworden zijn. Hun paarden zijn hun kostbaarst bezit en, al wordt ook van hen tijdens de voorstellingen veel gevergd, iedereen die ziet met welke toe wijding zij vóór en na het optreden hun rij dieren verzorgen, zal begrijpen dat zij hun trouwe viervoeters als ware vrienden beschou wen. Het is geen hoogesehool-rijden, noch circus voorstelling, doch een sportief en tevens leer zaam evenement. Toeren zooals de Groote Pyramide, de Dolkendans en de Salto Mortale zijn voor de ware liefhebbers een attractie. Wij twijfelen er dan ook niet aan of deze laatste voorstellingen in Nederland van de Djiguiten Ruiter Kozakken zullen ook hier ter plaatse zeer veel belangstelling trekken. Het optreden wordt door muziek opgeluisterd en zal ongeacht de weersgesteldheid plaats vinden. Luxor brengt „Betoovering om La Bohème" en „Overvalwagens paraat". In de komende bioscoopweek vertoont het Luxor Theater als hoofdnummer de opera film „Betooveringom La Bohème" met Jan Kiepura en Marta Eggerth in de hoofdrollen. Aan den inhoud van deze rolprent hebben wij het volgende ontleend: Een zanger, een dierenschilder, een compo nist en een astronoom huizen en werken sa men in één atelier en wachten op het groote geluk, dat maar steeds niet komen wil. Wel komt er, als een klein lichtpuntje, het hono rarium voor een verhandeling, die de astro noom schreef. Met algemeene stemmen wordt daarvoor een groot kunstenaarsbachanaal aangericht, waar de zanger René, de bekoor lijke Denise leert kennen. Tusschen deze beide ontstaat een groote vriendschap, die al spoedig uitgroeit tot ware liefde. René is echter De nises eenige aanbidder niet. De rijke fabrikant Croisson, dingt eveneens naar haar hand, al hoewel zonder veel succes. Croisson is echter een vriend van den directeur der opera en zou dus kunnen bewerken, dat René's liefste wensch, in de opera op te treden, vervuld zou worden. Croisson geeft gehoor aan Denises ver zoek en René ontvangt een uitnoodiging om te komen voorzingen in de opera. Hij heeft succes en binnen veertien dagen zingt hij voor een uitverkocht huis de Rudolf-partij in de opera „La Bohème". Denise kan geen getuige zijn van zijn succes, want zij ligt met hooge koorts te bed. Toch sleept zij zich naar de artisten- fuif, die ter eere van René gegeven wordt en hier wordt het haar duidelijk, dat zij nog maar kort te leven heeft. Zij gaat met Croisson op reis, om haar liefde te vergeten. Het gelukt haar niet en omdat zij er steeds zekerder van overtuigd wordt, dat haar einde zeer spoedig nadert, wil zij René nog éénmaal zien. Zij laat hem uitnoodigen als solist op te treden op een avondpartij. Zij arrangeert het daarom zoo, dat zij met René in de opera „La Bohème" zal optreden, om hem met de woorden van Mimi te zeggen, wat zij voor hem moest verzwijgen. Renè en Denise staan op het tooneel. De onsterfelijke muziek van Puccini vult het ge heele operagebouw. Het meisje zingt met haar laatste krachten, het verhaal van haar eigen lot. Als René in de laatste oogenblikken de verschrikkelijke waarheid beseft, ijlt hij in de pauze naar haar kleedkamer. Rillend van koorts, zingt zij de Mimi-partij ten einde. Wan neer het scherm valt, heeft zich het tragische lot van Denise voltrokken. Het tweede hoofdnummer is de spannende gangster-film ..Overvalwagens paraat". L. E. Dingemanse gaat rusten. Gistermiddag heeft de heer L. E. Dinge manse, onderwijzer aan de openbare lagere school in het Villapark, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, af scheid genomen van het onderwijzend per soneel van.deze school, van zijn oud-leerlin gen en van tal van andere belangstellenden die de bijeenkomst in het gymnastieklokaal hebben bijgewoond. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den heer Dun, inspecteur van het Onderwijs in dit district en den heer N. J. Out, wet houder van Sociale Zaken. Als eerste spreker voerde het woord de inspecteur van het Onderwijs, de heer Dun, die erop wees dat de heer Dingemanse .al tijd als onderwijzer enorm hard heeft gewerkt om de best mogelijke resultaten met zijn leerlingen te verkrijgen, waarin hij dan ook steeds slaagde. Spr. hoopte, dat de heer Dingemanse nog vele jaren van zijn welver diende rust zou mogen genieten. Vervolgens voerden nog het woord de heer Van Groningen, hoofd der school, de heer N. J. Out, namens het gemeentebestuur, de heer A. Visser, hoofd der Openbare UL.O.-school, mevrouw Vonk, namens de ouder-commissie, de heeren J. Deegenaar, namens de oud-leer lingen en Van der Oord, namens de afdeeling Beverwijk van Volksonderwijs. Hierna hebben twee leerlingen van de zes de klasse, Dineke Davidson en Ab Ludwig, hun scheidenden onderwijzer een fraaie foto aangeboden van hun klas. Dit geschenk werd door den heer Dingemanse met groote dank baarheid aanvaard. Vervolgens heeft de heer Steyn, namens de openbare leeszaal, waarvoor de heer Dinge manse altijd zoo geijverd heeft, woorden van waardeering gesproken. Bijna alle sprekers lieten hun woorden ver gezeld gaan van geschenken, waaronder een groot aantal boeken en een prachtig schil derstuk, dat door de oud-leerlingen werd aangeboden. De heer Dingemanse heeft iedere spreker hartelijk bedankt voor de treffende hulde blijken, die nog lang bij hem in herinnering zullen blijven. Bridge-club „Sans Atout". Resultaten van de onderlinge wedstrijden. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de bridge-club „Sant Atout" luiden als volgt: Groep I. Noord-Zuidlijn: 1. De heer en mevr. Van der Linden 53y2 m.p. 2. K. Kramer—N. N. 55 m.p. 3. De heer en mevr. Van Amstel 62y2 m.p. 4. Mevr. Braam—mevr. Kok 62y2 m.p. 5. Mevr. DilP. Daalhuizen 66V2 m.p. Oost-Westlijn: 1. De heer en mevr. Blokdijk 44y2 m.p. 2. G. C. Tabak—W. G. Kleine 58 m.p. 3. J. Numan—L. Kleyn 61y2 m.p. 4. De heer en mevr. Tand 64y2 m.p. 5. Mevr. SteenbergenJb. Broekhuizen 74 Vi m.p. Groep H. Noord-Zuidlijn. 1. W. de Boer—N. N. 34'/2 m.p. 2. R. Hoen—C. Geldermans 36y2 m.p. 3. J. BerleeJ. Nijman 42 m.p. 4. G. SteenbergenJ. Pools 47 m.p. Oost-Westlijn: 1. J. Pauw—L. Mouton 39 m.p. 2. T. RomijnG. Zoontjes 39 m.p. 3. Me^r. TabakC. Nijman 41 m.p 4. J. Kók—Th. Braam 41 m.p. Tweedaagsclie op de Zaansche wielerbaan. Duineveld-Glas de favorieten. Zaterdagavond om half acht en Zondag middag om 2 uur zal er op de Zaansche wielerbaan te Assendelft een tweedaagsche wielerwedstrijd worden gehouden. Hieraan nemen tal van zeer goede koppels deel en ook de populaire Kennemerland-renners Dui- neveld—Glas behooren tot de deelnemers aan den koppelwedstrijd, die twee maal twee uren duurt en het hoofdnummer vormt van de wedstrijden. Van de koppels HeemansFranken, Duine- veld—Glas, Dietvorst—Hellemons, Maagden burgMartens, Schotmanvan der Stel, Hel- voirtvan Gent en BoslandRij neveld be hooren de twee eerst genoemden tot de fa vorieten en tusschen hen zal waarschijnlijk wel de grootste strijd gestreden worden. Wij verwachten stellig, dat DuineveldGlas hun beste beentje zullen voorzetten om een eer vol resultaat te bereiken. Het voorprogramma bevat verschillende fraaie nummers. Vier junioren van Kennemerland zullen een achtervolging rijden op wegfietsen n.l. Dirk Mooy, Piet Dijl, Kopper en Berkhout. Voorts zullen een veertiental renners een recordpoging ondernemen om het bestaande baanrecord over één ronde te verbeteren. Dit staat op naam van den Alkmaar der Jan Pronk in den tijd van 10 3/5 seconde. In tegenstelling met de raambiljetten wordt ons medegedeeld, dat in verband met de ker mis te Wormerveer Zondagmiddag om 2 uur wordt begonnen, Zaterdag blijft de aanvang bepaald op half acht. SCHEEPS 'TJWNEENjj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam, Rotterdam naar New- York 14 van Southampton. Burgerdijk 14 v. Rott. n. Tampico. Statendam 13 v. Rott. te N.-York. Edam, Baltimore 11. Rott. 13 te Albany (N.Y) Nebraska, Rott. n. Vanc. 12 v. Bermuda. Tiradentes 14 v. N.-York te Rotterdam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 14 van Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisr.) 14 te Bremen vertr. 14 (n.m.) 16 (v.m.) te Rotterdam verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr.) 13 van Suez. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 13 van Dakar. Reggestroom 13 v. Amst. te Hamburg. HALCYON LIJN. Vredenburg 14 v. Lulea te Vlaardingen. Maasburg 12 v. Kiikenes n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam 14 v. Rott. n. Stockh. Stad Arnhem 13 v. Vlaard. te Bagnoli. Rozenburg 15 te Vlaard. verwacht. Stad Maassluis 14 v. Vlaard. n. Narvik Stad Zwolle 14 van Vlaard. n. Bilbao. Stad Zaandam n. Bilbao p. 13 Beachy Head. Flensburg 13 v.. Vlaard. te Wabana. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 13 v. Aden. Heemskerk (uitr.) 13 van Port Natal. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Nereus 14 v. Vigo n. Amsterdam. Bennekom 13 v. Arica naar Pisco. Merope 14 v. Hamburg te Amsterdam. Hercules, Bourgas naar Amsterdam 14 (12 midd.) 13 mijl Z.O. van Wight. Achilles, Triest n. Amst. p. 14 Ouessant. Deucalion 14 van Venetië te Triest. Hebe, 13 v. Algier n. Amsterdam. Juno, 13 v. Varna te Constantza. Merope 13 v. Hamburg n. Amsterdam. Nereus 13 v. Oporto naar Vigo. Saturnus 13 v. Pasajes naar Bilbao. Stella, Fiume n. Amsterd. p. 14 Lydd. KON HOLL LLOYD Amstelland 14 v. Amsterd. n. B.-Ayres, MEIJER EN CO'S SCHEEPV MIJ City of Corinth n. Rott. 14 te Suez. Achilles 11 v. Dairen n. Rotterdam. Stentor, Batavia n. Amst. 3 v. Colombo, Benvorlich. 11. Rott. via Lond p. .12 Nito> Ajax, Japan n. Rott. via Lond. p. 12 Niton. Benarty, Japan n. Rott. 13 van Colombo. Polyphemus, Amst. n. Batavia 14 v. Suez.. Diomed, Japan n. Rott. 14 van Singapore. Glenaffaric, Japan n. Rott. 13 v. Moji. City of Derby, Taku Bar n. Rott. 13 v. Hongk. Autolycus, Dairen n. Rott. 12 te Hongkong. Melampus 12 v. Batavia n. Liverpool. Prometheus, Liverp. n. Java p. 12 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Radja, 13 v. New-Orleans te Macassar Kota Gede (thuisr.) 14 te Londen. Buitenzorg (uitr.) p. 13 Kaap Bon. Kota Agoeng ,ui'tr.) 13 te Sabang. Siantar (thuisr.) 13 van Padang. Soekaboemi (uitr.) p. 14 Ouessant. ROTT. ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone 14 v. Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan v. Old. (uitr.) 14 te Southampton. Johan de Witt 14 v. Batavia te Amsterdam. Simaloer (uitr.) 13 van Sabang. Poelau Roebiah (uitreis) p. 12 Gibraltar. WIJK LIJN Randwijk 14 v. Onton te Rotterdam. Groote diepgang. Het Woensdagavond naar Batavia vertrok ken Nederlandsche motorschip „Johan van Oldenbarnevelt" passeerde het Noordzeeka naal met een diepgang van niet minder dan 8.3 Meter. Schadepost door regen. Van de in de haven van Esbjerg in karen opgeborgen levende schol is een groote hoe- veelheid gestorven, waardoor de handelaren voor ruim vijf duizend kronen schade gele den hebben. Het schijnt, dat door den groe ten regenval het water van de buitenhaven te snel ontzout is geworden waardoor de visch niet in leven kon blijven. Wrak gevonden met één lijk. Zooals wij onlangs meldden is het wrak van den in October van het vorig jaar tijdens een hevigen storm met man en muis veronge- lukten motorkotter Nordlyset nabij Hirsthals terug gevonden. Met veel inspanning heeft men het wrak kunnen bergen en op een hel ling gebracht. Na onderzoek bleek het lijk van één der opvarenden nog in het logies aanwezig te zijn; van de overige opvaren den is geen spoor teruggevonden. AANGEKOMEN. 13 Juli: Embla s.s. Rotterdam Walborg s.s. Hernösand 14 Juli: Acclivity m.s. Londen Lowick m.s. Newcastle Wilbo m.s. Londen Joh. de Witt s.s. Batavia Borthwick s.s. Leith Bothnia m.s. Kramfors Marv m.s. Courseuilles VERTROKKEN. 13 Juli: Globe I s.s. Larvik Globe IX s.s. Larvik Hubbastone s.s. Blyth Mona s.s. Gdynia Twente m.s. Gr. Yarmouth Vulcanus s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Henry Tégner s.s. Ystad 14 Juli: Midsland s.s. Newcastle Hedera s.s. Archangel Noordzee m.s. Rotterdam Orion (Zw.) s.s. Rouaan Waterland s.s. Zuid Amerika EXAMENS. Bij de te Utrecht en te Amsterdam gehou den examens der Federatie voor Stenografie „Groote" zijn de navolgende leerlingen van H. W. Fris te Haarlem geslaagd. Voor kantoorstenograaf Nederlandsch 130: mejuffrouw A. Kreulen en de heeren J. Th. Snellens en B. H. A. M. Sormani. Voor machineschrijven: de dames J. A. Moi- son, A. H. Mul, L. de Wit en de heeren J. A. Klaassen, G. A. van Looy, P. Postuma, J Th. Snellens, B. H. Smeenk, B. H. A. M. Sormani, Th. C. J. van Tongeren en J. Weidema.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7