Tele-visie-foon. BEVERWIJK Koppelwedstrijden op de Zaansche Wielerbaan GlasDuineveld op de derde plaats. Gisteravond werd op de Zaansche Wieler baan te Assendelft de 4-uurs koppelwedstrijd, die Zondagavond gestaakt moest worden, uit gereden. De koppels hebben zeer feilen strijd geleverd en de laatste twee uren duurde de jacht onafgebroken voort. Het koppel Weemdes—Franken nam na 20 minuten een ronde, welke voorsprong niet meer werd afgestaan. De uitslagen van dezen koppelwedstrijd waren 1 Weemdes—Franken. 7 punten; 2. Van Gent—Helvoirt op 1 ronde 31 punten; 3. Glas— Duineveld, op 1 ronde, 16 punten; 4. Bosland (alleen), op 1 ronde, 15 punten; 5. v. d. Stel— Abeleven, op 1 rinde, 0 punten; 6. Maagden burg—Riethoven op 3 ronden, 16 punten; 7. Dietvorst—Hellemons, op 3 ronden, 5 punten. De afgelegde afstand was in 4 uur 134,478 KEen poging om het baanrecord, staande op naam van J. Pronk met 10,6 sec., te verbeteren mislukte. Den besten tijd maakte Bosland met 10,8 sec. Nieuwelingen 15 K.M.; 1. Reek, 2. Van Beek, 3. Nijssen. De inhaalwedstrijd voor juniores werd ge wonnen door Mooy, een zoontje van den licen tiehouder van de baan. WAT DE TUINDERS KREGEN. De noteering van de groentenveilingj. Spinazie per kist 38—56 ct. Sla (100 stuks) per kist f 1.00—f 2.70. Postelein per kist 2034 ct. Andijvie por kilo 22Y2 ct. Wortelen per bos 8—11 ct. Rabarber per bos 3—5 ct. Peterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 23Vfe ct. Tomaten per kilo 818 ct. Doppers per kilo 813 ct. Bruine cap. per kilo 1018 ct. Witte cap. per kilo 1014 ct. Waschpeen per kilo 68 ct. Raspers per kilo 1216 ct. Peulen per kilo 16—25 ct. Snijboonen per kilo 24—34 ct. Dikke boonen per kilo 3040 ct. Tiunboonen per kilo 37J/2 ct. Asperges le wit per bos 37—45 ct. Idem le blauw per obs 15—17. Komkommers per stuk 2—3y2 ct. Bloemkool le per stuk 1013 ct. Bloemkool 2e per stuk 57ct. Aardbeien per slof 4086 ct. Framboozen per doosje 10—15 ct. Kruisbessen per slof 5074 ct. Zwarte bessen per slof f 1.10fl.60. Roode bessen per slof 4560 ct. SCHOOLREISJE v INDU.' N DE HUISHOUD- EN RIESCHOOL. Maandag hebben de leerlingen van de Huis houd- en Industrieschool onder leiding van 't onderwijzend personeel een schoolreisje ge maakt. De leerlingen van de hoogste klasse hebben per autobus een tochtje gemaakt naar de Brabantsceh vennen. Het was een verre reis, maar het was de moeite waard. De leer lingen hebben volop genoten van het prach tige natuurschoon in het Brabantsche land. Dé leerlingen van de lagere klassen brach ten allereerst een bezoek aan Schiphol, waar zij vol belangstelling de bedrijvigheid van onze voornaamste luchthaven gadesloegen. Na dit bezoek werd de reis voortgezet naar Valkenveen waar geruimen tijd vertoefd werd in den grooten speeltuin. Het vroolijke gezel schap heeft zich hier uitstekend vermaakt en vooral het bezoek aan den dwaaltuin was voor de deelneemsters aan dit uitstapje een bron van vreugde. Zeer voldaan over den genotvollen dag ar riveerde het gezelschap des avonds- te onge veer half negen weer in Beverwijk. OPENBARE LES IN DE R.-K. FRÖBEL SCHOOL. Gistermiddag is in de R.-K. Fröbelschool aan de Koningstraat een openbare les gehou den. Vele ouders hadden aan de uitnoodiging ge hoor gegeven, zoodat wat de belangstelling betreft deze openbare les geslaagd mag hee- ten. De aanwezige ouders hebben met groot genoegen hun kleuters aan het werk gezien en zij zullen ongetwijfeld verbaasd hebben ge staan van de voorbeeldige orde, die onder het jeugdige volkje heerscht. Donderdagmiddag bestaat voor de ouders we derom gelegenheid een openbare les bij te wonen OVERTREDING MOTOR- EN RIJWIELWET. Het kantongerecht te Alkmaar heeft W. v. R. te Beverwijk voor een overtreding van de Motor- en Rijwielwet veroordeeld tot f 6 of 4 dagen hechtenis Langs de lijn. Programma van de Radio-centrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn n: 8.00 Hilversum II. Lijn ni: 8.00 Keulen of ander Duitsch sta tion. Lijn IV: 8.00 Brussel, 8.20 Diversen; 9.35 Droitwich of Londen. Lijn V: 8.00 Luxemburg 11.20 Brussel; 1.20 Luxemburg, 4.15 Brussel; 7.20 Stuttgart. Collecte voor Herwonnen Levenskracht. Een flinke vooruitgang. De alhier gehouden verkoop van speldjes ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft een bedrag van f 212.64 opgeleverd. Dit is een heel mooi resultaat, want vorig jaar was de opbrengst f 156,22, een vooruitgang alzoo van ruim f 56. Rennersclub „Kennemerland". Uitslagen van wedstrijden. De uitslagen van de door de Beverwijksche Rennersclub „Kennemerland" gehouden wed strijden waren als volgt: A- en B-klasse (88 K.M.)1. A. Drenth, 2 uur, 22 min. 45 sec., 2. J. Leguit, 2 uur. 22 min. 47 sec., 3. G. Kwantes. C-klasse (77 K.M.): 1. A. Mooy, 2 uur 15 min. 46 sec.; 2. Chr. Heyne, 3. B. Meyer. Juniores (44 K.M.): 1. D. Mooi, 1 uur 27 min. 18 sec.; 2. A. Kuilman, 3. F. Berkhout. De Aardbeienoogst. De financïëele resultaten vallen niet tegen. Ondanks de inzinking van de prijzen voor de aardbeien, welke zich de vorige week heeft voorgedaan, zullen de financiëele resultaten van den oogst over het geheel genomen beter zijn dan vorig jaar. De B.E.T.-veiling heeft tot nu toe reeds voor f 50.000 aan aardbeien meer geveild dan in 1937. Naar verhouding zal dit aan de Vereenigde Veilingen, waar de aanvoer altijd belangrijk grooter is. ongeveer f 70.000 meer bedragen. Ook over het beschot van den oogst behoeft men niet te klagen. De speciale aardbeien veilingen zullen nog wel tot ongeveer de helft van de volgende week voortduren. Het laat zich aanzien, dat ook het kwantum van vorig jaar nog wel met eenige duizenden kilogram men zal worden overtroffen. Aan de vruchten is wel te zien, dat lang zamerhand het einde van den oogst begint te naderen. Goede kwaliteiten werden voor de binnenlandsche markt nog gretig afgenomen, soms zelfs voor prijzen tot 20 ets. per K.G. Ook werden gisteren weer enkele wagons voor Duitsehland verladen. SANTPOORT CONCERT IN HET RIJKENSPARK. Maandagavond gaven de mondorgelclub T. N. E. G. van hier en de mandolineclubs Apollo uit Haarlem en Excelsior uit IJmui- den resp. onder leiding van de heeren Pol- fliet en Kok, een concert in het Rijkenspark. De belangstelling voor dit concert was niet zoo groot als voor de vorige, maar erkend dient, dat de aanwezigen uiterst rustig de prestaties van beide mandolineclubs en de mondaccordeonnisten hebben aangehoord, die deze belangstelling ook ongetwijfeld ver dienden. FEESTAVOND „VOX HUMANA". De feestavond, welke „Vox Humana" „Zomerlust" voor haar leden en genoodigden gaf, mag uitnemend geslaagd heeten. De stemming was uitstekend. Als conférencier trad op Jack Funny en deze bleek er slag van te hebben de stemming er in te krijgen en te houden, evenals de medewerkende band. Op dezen avond werd de heer Brands door den heer Westerhoven, Vox Humana's voor zitter, gehuldigd, in verband met het fraaie succes, dat de leider met zijn koor op het concours te Hyppolytushoef had gehad. Hem werd een enveloppe met inhoud aangeboden; mevr. Brands kreeg bloemen. De heer Westerhoven las nog enkele inge- (Practische proeven zijn c/enomen met televisie per telefoon, xvaar door de sprekers elkaar niet alleen kunnen hooren. maar ook zien.) Ziedaar een heel nieuw onheil, dat ons dreigend komt belagen, Al is 't nu nog in 't stadium van het experiment, De wetenschap staat nergens voor in deze grootsche dagen. Straks biedt zij ons weer koeltjes dit bedenkelijk present. Wie nu een telefoongesprek voert, hoeft niet op te passen, Dat d' uitdrukking van zijn gezicht niet zijn gevoel verraadt, Hij kan zich overgeven aan het maken van grimassen, Terwijl hij streng verwijtend in het zwarte mondstuk praat. Wanneer zij lieve woordjes spreekt tot een van haar vriendinnen En daarbij onder 't praten af en toe de tong uitsteekt, Omdat zij eigenlijk van nijd en afschuw kookt van binnen, Is dat een wederzijdsche vrijheid, die zich nu niet wreekt. Wie onzer durft er. met de hand op 't hart gelegd, te zweren, Dat hij niet af en toe, zij 't dan onhoorbaar, zucht of gaapt, Als d' andre kant erg lang van stof is met telefoneeren, Of zelfs bij 't luisteren de oogen sluit alsof hij slaapt. Nu dreigt de televisie in de telefoon te komen, En als het eens zoo ver is, zijn die vrijheden gedaan, Dan wordt ons ieder voorrecht van het draadgesprek ontnomen, Dan zien wij ook elkander telefonisch staan en aan. En aLs men nu niet oefent, kan dat straks tot drama's leiden, Het onheil is misschien nabij, 't is zaak .om iets te doen, Men dient nu zijn gelaatsexpressie voor te gaan bereiden, Voor d' intocht van het telefonisch televisioen. P. GASUS. komen felicitaties voor o.a. van het man nenkoor „Amstels Werkman", „Bergens Ge mengd Koor" en „Santpoorts Bloei". WIJK AAN ZEE HET VOLLEDIGE FEESTPROGRAMMA VAN V. V. V. Behalve de reeds door ons aangekondigde lampionoptocht voor a.s. Donderdag, heeft de V.V.V. te Wijk aan Zee dezen zomer nog veel meer voor de badgasten in petto. Op 4 Augustus a.s. zal er nogmaals een grootsch opgezette optocht met luchtballon nen en een wedstrijd plaats hebben. 10 Augus tus zijn er strandfeesten met een gevarieerd programma van kinderspelen en 13 Augus tus is voor het laatst van dit seizoen een' lam pionoptocht. MIST U IETS? Aan het politiebureau te Wijk aan Zee zijn j.l. Zondag de navolgende voorwerpen als ge vonden of verloren aangegeven. Gevonden: 1 armband, 1 kinderf ietsstoeltje, 1 witte kinderschoen, 1 blauwe trainingsbl.,' 1 bruin kinderschoentje. Verloren: l halsdoek, 1 bruine das, 1 bruine kinderschoen, 1 boodschappentasch en een portemonnaie met inhoud. CASTRICUM Een gelijk spel, dat een over winning moest zijn. Vitesse—A. D. O. (4—4) Dit was een wedstrijd, die onder ideaal voet- balweer gespeeld werd. hoewel het volgens den kalender zomer behoort te zijn. Daarover bestond in het veld zoo'n tevredenheid, dat het een gelijk spel werd, ofschoon Vitesse ge makkelijk de overwinning had kunnen beha len. Nadat de rust met gelijken stand 11 was ingegaan, maakte Vitesse vooral dank zij Res er in de tweede helft 41 van. Maar toen moest Brakenhof f het veld verlaten, waardoor het in de verdediging niet meer klopte. Het werd A.D.O. gemakkelijk gemaakt de balans weer in evenwicht te brengen, door dat ook de voorhoede van Vitesse niet meer op winst speelde. Het publiek vond het niet prettig. Het wil, dat er voor een overwinning ook inderdaad .gewerkt" wordt en daaraan ontbrak nog wel wat. Het tweede deed het beter en klopte A.D.O. 2 in eigen huis met 30. HEEMSKERK EEN MEISJE VAN DE FIETS GEVALLEN. Terwijl het dochtertje van de heer v. N. op de Kerklaan reed, kwam zij plotseling te val len, vermoedelijk door een oneffenheid in de straat. Het meisje, dat bewusteloos was, werd bij den heer Heimeman binnengedragen. Daar de dokter afwezig was werd de hulp van een verpleegzuster ingeroepen. Per auto is het meisje later naar haar woning overge bracht. ZEILEN. DE KAAGWEEK. Vierde dag Er begint zoo langzamerhand teekening te komen in de klasseering voor de teamprijzen. In den teamwedstrijd der Olympiajollen heeft de watersportvereniging .Amsterdam" zich een nuttigen voorsprong van 6.2 pnt. verzekerd op haar gevaarlijkste concurren ten: Loosdrecht en de Rotterdamsche Zeilver- eeniging. In den Holland—Friesland regen boogwedstrijd is de puntenverhouding 57.1— 53.1 ten gunste der Hollanders; in de 12 M2. sharpieklasse gaat de strijd voornamelijk tus- schen Amsterdam en Loosdrecht en in de 12 voetsjollenklasse geven De Kaag en de Rot terdamsche Zeilvereniging elkaar nauwelijks een punt toe, zoodat hier alles afhangt van den laatsten wedstrijd. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Regenboogwedstrijd HollandFriesland: 1 Hendriks (Friesland), 2 De Wit (Holland), 3 Kuipers (F) Groepswedstrijd Olympiajollenklasse: 1 Amsterdam 17.1 pnt, 2 Loosdrecht 14 pnt., 3 Rotterdamsche Z.V. 12 pnt. Groepswedstrijd 12 M2. sharpieklasse: 1 Amsterdam 14 pnt., 2 Aegir 12 pnt., 3 Loos drecht 10.1 pnt. Groepswedstrijd 12 voetsjollenklasse: 1 Rott. Z.V. 18 pnt., 2 Loosdrecht 17 pnt., 3 De Kaag 16 pnt., 4 Haarlemsche J. C 12.1 pn, 45 M2. kruiserklasse: 1 Benati 2 st. B. Fe- nenga, 2 Walta st. C. A. Vermaat, 3 Boekanier st. A. Warners. Regenboogklasse: b: 1 Dotter, st. H. Kolff, 2 Louisa 2 st. R. Moedt, 3 Does st. H. A. Greve. Pampusklasse met bijzeilen: 1 Ruiter st. R. Reisma, 2 De Steur st. L. van der Steur; 3 Kievit, st. W. de Vries Lentsch. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1 Albatros st. G J. Lagendijk, 2 Spriet st. J. M. G. Schra- ma. 3 Iris, st. mej. J. L. Hoekstra. Olympiajollenklasse b: 1 Gipsy st. A. J. Slee, 2 Jan van Gent, st. Th. Beaujean; 3 Nauke, St. G. Key. Olympiajollenklasse a: 1 Fram, st. A. van Gooi, 2 Wardy st. R. Lemstra, 3 Wildebras st. D. Bakker. Regenboogklasse a: 1 Swan st. H. Zuider- baan, 2 Waterrot st. S. Kuipers, 3 Dolfijn st. K. Vrolijk. Twaalf voetsjollenklasse a: 1 Ans st. C. Landsman, 2 dr. Knock, st. R. Kagchelland; 3 Ideaal st. J. N. Karreman. Twaalf voetsjollenklasse b: 1 Phoenix st. J. van 't Oever, 2 Klaverdrie st. J. D. van Kam pen, 3 Doordrijver st. K. Idema. Twaalf voetsjollenklasse c: 1 Duimelot st. mej. D. de Voogt, 2 Reward, st. N.N., 3 Flits, st. H. Prins. KORFBAL. JAARVERGADERING KON. NED. KORFBALBOND. Evenals dit in de voorgaande jaren steeds het geval was, is de openingsrede, welke de heer S. A. Wilson Zondag op de jaarvergade ring van den Kon. Ned. Korfbalbond uitsprak een der voornaamste gebeurtenissen geweest, welke op deze vergadering plaats hadden. De druk bezochte bijeenkomst zeventig vereenigingen waren in Krasnapolsky te Am sterdam vertegenwoordigd heeft ander half uur naar deze voortreffelijke rede van den voorzitter kunnen luisteren. De heer Wilson noemde het afgeloopen jaar een periode van scherpe tegenstellingen. Ge varen dreigden, maar aan den anderen kant was er reden tot groote voldoening. Immers het praedicaat „Koninklijke" werd verwor ven waarop men trotsch kan zijn. Het scheidsrechtersvraagstuik blijft moeilijk en zal de volle aandacht van het bestuur vragen. Spreker roemde den clubgeest, die echter niet in chauvinisme mag ontaarden. On danks het terugloopen van het ledental ging men in algemeenen zin vooruit door de groote verbreiding van korfbal in Zeeland, Noord- Brabant en Indië. Ook de adspiranten-kwestie zal terdege behandeld moeten worden. Spr. herdacht het onlangs overleden I.O.C.-lid den heer Waller, die veel voor den korfbal sport heeft gedaan. Vervolgens memoreerde de voorzitter het 25-jarig bestaan van den oudsten en grootsten onderbond, den A. K. B. De eere-beker die uitgereikt wordt voor de verdienstelijkste prestatie, kwam ditmaal bij Rohda terecht voor den velen arbeid, door haar leden besteed voor de viering van het 35-jarig bestaan van den K.N.K.B. Vervolgens kregen de eere-voorzitter, de heer Broekhuyzen en de voorzitter van den A.K.B., de heer De Wilde, het woord. De laat ste wekte op tot deelneming aan het groote tournooi, dat in September a.s. zal worden georganiseerd en waaraan alle vereenigingen uit den lande kunnen deelnemen. Blauw Wit, dat de unieke prestatie heeft verricht, om driemaal achtereen het kam pioenschap van Nederland te behalen, kreeg den kampioensbeker. Er werd critiek uitgeoefend op de protest commissie, doch er werd een modus gevon den, waardoor ook deze wel in den vervolge achterwege zal blijven In het boaidsbestuur werden de heeren Hammink, Mazure en Vorst herkozen; de heer Galjaard, die zich niet herkiesbaar stelde, zal door den heer Rogge worden ver vangen. De commissie „K.N.K.B.-erkende bonden" werd in haar geheel herkozen. Ook de reglementscommissie bleef gehand haafd. De begooting werd goedgekeurd en aange nomen. Op voorstel van het bestuur en na lang durige bespreking werd er een commissie van beroep ingesteld, bestaande uit de heeren Dr. Bakker, Mr. Smeets en Krijn. Deze commissie zal een zelfstandig karakter dragen en dus geen advieslichaam voor de strafcommissie worden. Over gebrek aan wind hadden de deelnemers aan de Kaagweek-wed strijden Zondag niet te klagen. Eenige booten waren tegen de stevige bries zelfs niet opgewassen en kapseisden. ROTT. ZUID AMERIKA LIJN Alhena 16 van B.-Ayres n. Rotterdam. Alwaki (thuisreis) 16 van Bahia. HALCYON LIJN Stad Zaandam 15 v. Vlaardingen te Bilbao. Maasburg 20 v.m.) v. Kirkenes te Vlaard. v.w. Rozenburg, Rott. n, Bilbao p. 17 Beachy Hd. Stad Zwolle, Rott. n. Bilbao p. 16 Ouessant. Vredenburg, n. Pepel p: 17 Ouessant. HOLLAND -AMERIKA LIJN Rotterdam (toeristenreis) 17 v. Reykjavik te Oslo. Blommersdijk 17 v. N.-Orleans te Rotterdam. Bilderdijk 17 van New York te Boston. Maasdam, Philad. n. Rott. p. 17 Scilly. Binnendijk 16 van New-Orleans n. Rotterdam. Volendam, n. Rott. 17 van Plymouth. Statendam, New York n. Rott. 16 v. Boston. Veendam, Rott. n. New York p. 17 Lizard. Edam 16 van New York naar Rotterdam Boschdijk 16 van Tampa naar Houston. Leerdam. New Orleans n. Rott. via Londe: 15. 700 mijl W. van Land's End. Burgersdijk n. N. Orleans 17, 18 mijl O. van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 18 van A'dam n. Rotterdam. Boschfontein (thuisreis) 16 van Port Sudan. Randfontein (uitreis) 17 Juli van Suez. Heemskerk (u.) 18 te Beira. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 17 Juli van Port Sudan. HOLLANDOOST-AZIë LIJN Gaasterkerk t(huisreis) 16 Juli v. Aden. Grootekerk 17 te Antw., 19 n. Hamburg. Serooskerk (u.) 17 te Shanghai KON. NED. STOOMBOOT MIJ Nereus 18 v. Pasajes te Amsterdam. Ajax 18 van Stettin te Amsterdam. Odysseus 18 van Amsterdam te Kopenhagen. Douro 15 van Belize naar Porto Barrios. Amor 13 van Curacao naar Maracaïbo. Bacchus 16 van Curacao naar Maracaibo. Strabo 14 van Maracaibo te Curasao. Midas 11 van Maracaibo te Curacao. Iris 17 van Amsterdam te Gdynia Theseus 17 van Amsterdam te Gothenburg. Ajax, Stettin n. Amsterdam p. 17 Brunsbuttel. Ariadne 17 Juli v. Amsterdam te Hamburg. Aurora, Marseille n. A'dam 17 Juli 100 mijl N.O. van Finisterre. Berenice 16 van Haidar Passcha n. Limni Colombia 17 Juli v. Barnados te Amsterdam Cottici. Paramaribo n. Amst. 16 v. Madeira Crijnssen 17 Juli v. Hamburg te Amsterdam Deucalion 16 Juli van Triest te Fiume. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 17 Dungeness. Juno, Constantza n. Yerakini p. 17 Stamboul. Nereus, Oporto n. Amsterdam pass. 17 Lydd. Oberon, Rotterdam n. Algiers p. 17 Dungeness. Orion 17 Juli van Piraeus te Volo. Orpheus 17 Juli van Kopenhagen te Odense. Pericies 14 van Curacao te Puerto Cabello. Perseus 17 Juli van Kopenhagen te A'dam. Pluto 16 Juli van Danzig te Amsterdam. Tiberius 16 Juli van Palermo n. Amsterdam. Ulysses 17 Juli van Piraeus te Candia. Vesta 16 Juli van Gibraltar naar Genua. Vulcanus 17 Juli van Hamburg te Amsterdam. Socrates, Amst. n. Curacao p. 16 Start Pt. Calypso 16 van West Indië te New York. Costa Rica 16 van Barbados te Cristobal. Barneveld 15 van Corral naar Coronel. Fauna Rott. n. Lissabon p. 17 Ouessant. Triton, Rott. n. Tunis p. 17 Ouessant Bodegraven. Chili n. Amst via Lpl. 16. 500 mijl Z.W. van Valentia KON HOLL ULO YD Amstelland (uitr.) 15, 50 mijl Z.W. v. Niton. Orestes, Bremen n. Santos 17, 50 mijl Z.O. van Niton. MEIJER EN CO'S SCHEEPV MIJ Benvorlich 23 v. Londen via Antw. Benmacdhui Japan n. Rott. 15 v. Mariill* Stentor. Batavia .i Amst 18 v. Pt. Said Alcinous 17 Juli van Ams: te Batavia. Memnon, Japan Rott. p. 17 Gibraltar. Hector 15 van Yokohama n. Rott. Laomedon Rott. n. Japan 18 te Port Said. Diomed Japan n. Rott. 16 van Penang. Achilles Japan n. Rott. 17 v. Dairen. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kertosono (thuisreis) 16 van Port Said. Sibajak (uitreis) p. 16 Aden. Slamat (thuisr.) p. 18 K. Guardafui. Buitenzorg (uitr.) 18 van Suez. Kedoe (thuisr.) 17 van Port Sudan. Kota Agoeng (uitr.) 17 te Singapore. Kota Pinang (thuisr.) p. 17 Gibraltar. Sitoebondo 17 van Hamburg te Bremen, Soekaboemi (uitr.) p. 17 Gibraltar. Tapanoeli (thuisr.) p. 16 Perom. Siantar (thuisr.) 18 van Sabang. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Simaloer 18 van Hamburg te Pamanoekan Chr. Huygens (uitreis) 17 te Sabang. Poelau Tello (uitreis) 15 van Padang. Marn. v St. Aldegonde (th.) 17 v. Sanbang. Poelau Bras 16 van Batavia n. Amsterdam. Poelau Laut (uitreis) 17 Juli te Antwerpen. Jan Pieterszoon Coen (thuisr.) 17 v. Genua. Poelau Roebiah (uitreis) 16 Juli van Genua. Salabangka (thuisreis) p. 16 Malta. WIJK LIJN Katwijk 17 van Bilbao te Rotterdam KONINKLIJKE SHELL Agnita 18 v. Houston n. Rotterdam. Vertrokken voor survey. De sleepboot Stentor is naar een jsrerf te CRICKET IN ENGELAND. YORKSHIRE GESLAGEN. Op Lord's leden de nog ongeslagen kam pioenen Yorkshire, de eerste nederlaag tegen Middlesex in een wedstrijd met lage totalen, die reeds in twee dagen beslist was. Met den bal, waarmede Jim Smith het wicket van Smailes nam, veroverde de Middlesex fast- bowler zijn 100ste wicket in dit seizoen. Smith is thans na Goddard de 2de bowler die de 3 cijfers volgemaakt heeft. Ondanks het goede bowlen van Bowes (567) verkreeg Middlesex dat 205 scoorde, toch een voorsprong van 61 runs op de 1ste innings. Leyland was de der de speler van Yorkshire die in dezen wed strijd wegens een blessure uitviel. De 9 Yorkshire-spelers scoorden in de 2de innings slechts 103 runs, waarna Middlesex de be- noodigde 43 runs voor het verlies van 2 wickets bijeensloeg. Met een miniem verschil van 8.85 tegen 8.80 gemiddelde bezet Middlesex thans de 1ste plaats. De stand van de overige wedstrijden luidt: Derbyshire 149, Smith 548, Geary 455 tegen Leicestershire 1053. Essex 5356 (Taylor 193), T. N. Pearce 121x) tegen Sus- sec 124 en 80—1. Lancashire 426—9 (Wash- brook 219) tegen Gloucestershire 223—5, Australië 243 en 1582 tegen Notts 147. Gla morgan 156 en 500 tegen Somerset 150— 164. Surrey 333 tegen Kent 337 (Fagg 91) en 41. Worcestershire 132 tegen Warwichshire 410. Northants 190 laat zich de fraaie kans om de doorloopende nederlagen eens te breken Hampshire 97en 872 weer ontglip pen. Vlaardingen vertrokken voor het ondergaan van haar vierj aarlijksche survey. Vlootuitbreiding. Met goed gevolg heeft het voor rekening van kapitein G. de Ruiter te Scheveningen op de werf Foxhol te Foxhol gebouwde mo- torkustschip De Ruyter zijn proeftocht op de Eems gehouden en is daarom door den op drachtgever overgenomen. Het schip heeft een laadvermogen van 435 ton. AANGEKOMEN. 17 Juli: Rijnstroom m.s. Bristol Flandria sa. Gothenburg Crijnssen s.s. Hamburg Vliestroom sa. Huil Akeld s.s. Newcastle 18 Juli: Akershus s.s. Oslo Vechtstroom .ss. Leith Z. Be ij er land m.s. Danzig Pluto s.s. Danzig Rhein s..s Hamburg Gaisma s.s. Stratoni VERTROKKEN. 17 Juli: Br. Advocate ma. Newcastle 18 Juli: Bloemfontein ma. Rotterdam

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5