KORT VERHAAL Nederlander door de Italiaansche filmindustrie geëngageerd. Een kijkje in de school in de Haarlemmerliedestraat te Haarlem tijdens de ontvangst der Deensche Esperantisten, die thans een bezoek aan de Spaarnestad brengen en hier enkele dagen zullen vertoeven. Het Russisch—Mandsjoerijsch grensincident spitst zich toe. Russen weigeren Tsjangkoepeng te ontruimen Met het oog op de gespannen betrekkingen tusschen Japan en de Sovjet Unie na de "be zetting van den. heuvel Tsjangkoefeng dooi de Russische troepen is de Japansche ambas sadeur, die thans een reis maakt door den Balkan en Noord-Europa, gisteren uit Stock holm naar Moskou teruggekeerd, aldus melden officieele in het departement van buitenland- sche zaken te Tokio ontvangen berichten. De „Asahi Sjimboen" meldt, dat de Koreaan- sche en Mandsjoerijsche bewoners der dorpen aan den voet van den heuvel Tsjangkoefeng hun woonplaatsen beginnen te ontruimen, daar de spanning toeneemt. De Japansch- Mandsjoerijsche troepen blijven waakzaam., terwijl de Russen niet alleen den heuvel niet ontruimd hebben, maar des nachts nieuwe ver sterkingen hebben opgeworpen. Op den heuvel bevinden zich slechts 60 tot 70 Russische sol daten, doch andere af deelingen zijn niet ver verwijderd en te Hoengsjantoeng. 20 K.M. ten oosten van Tsjangkoefeng, staat een sterke Sovjet-macht. De Japansche ministeries van Buitenland- sche Zaken en Landsverdediging hebben een uitgebreide documentatie verzameld inzake de grensschending in Mandsjoekwo door de Sovjet Russische troepen. Deze documentatie zal worden gezonden aan den Japanschen zaakgelastigde te Moskou, met de opdracht opnieuw bij de So.vjetregeering te protesteeren en het "terugtrekken van de troepen te eischen. Te Tokio wordt naar Reuter verneemt open lijk uiting gegeven aan de vrees, dat de bezet ting van den Tsjangkoefeng-heuvel door de Sovjets zich zal ontwikkelen tot een nieuw Loekautsjau-incident, dat tot den tegenwoor- digen strijd in China heeft geleid. Men be schrijft de atmosfeer aan de grens tusschen de Sovjet-Unie 'en Mandsjoekwö als hoogst onheilspellend. De Mandsjoerijsche en Kore- aansche grensbewakingsautoriteiten hebben de onmiddellijke terugtrekking geëischt van de Sovjet-troepen, die, naar zij verklaren, Mandsjoerijsche grens geschonden hebben, en zij dreigen met krachtig optreden, indien dé Sovjet-troepen niet aan den eisch voldoen. Britsch schip bij bombardement op Valencia in brand gevlogen. Nederlandsche waarnemer ternauwernood aan dood ontsnapt. VALENCIA, 19 Juli. Het Britsche stoomschip „Stanlad" is in brand ge raakt toen hedenmorgen een regen van bommen door vijf nationalistische vliegtuigen boven Valencia werd uit gestrooid. De Nederlandsche waar nemer de heer Albert Bijleer is even als de Italiaansche waarnemer ternau wernood aan den dood ontsnapt. Een bom van 500 K.G. trof de geloste lading van de „Stanlad". De vlammen sloegen ook naar het schip over doch na een uur was men het vuur weer meester. De lading op de kade brandde echter nog steeds. (United Press). Internaat voor dienstboden- opleiding. Sluiting van den zesden cursus. HAARLEM Dinsdag. Zooals bekend heeft de Commissie Vrouwen Crisiszorg van de Centrale voor Werkloozen- zorg op initiatief van den Raad van Ned. Ker ken voor Practisch Christendom, een internaat aan den Zijlweg alhier gesticht, waar in drie maandelij ksche opleidingen meisjes van 16 jaar en ouder tot dienstbode worden gevormd. Maandagavond is, onder leiding van mevr. Kammeraat, de voorzitster van Vrouwencri- siszorg, de zesde opleidingscursus, waaraan 40 meisjes deelnamen, met eenige plechtigheid gesloten. Bij deze gelegenheid werden geluk- wenschen met de verkregen resultaten uitge sproken door den heer Meyer de Vries, hoofd inspecteur van de werkverschaffing namens den Minister van Sociale zaken de regeering steunt dit werk financieel die tevens de meisjes enkele aanwijzingen gaf om in het leven te kunnen slagen. Verder voerde het woord de heer Fuikschot namens de Centrale voor Werkloozenzorg. Mevr. ds. Hoorweg heeft nog een stichtelijk woord gesproken en de meisjes hebben eenige liederen gezongen. Mej. A. C. van Schoppen, directrice van de Prot. Chr. Nijverheidsschool in de Tetterode straat, deelde de cijferlijsten uit en voorts kre gen eenige meisjes van vorige cursussen thans, na voortgezette werkzaamheden in de practijk haar diploma's. De meeste meisjes zijn reeds in gezinnen ge plaatst. Met September begint een nieuwe cursus. Mr. W. J. G. Sikkel geïnstalleerd. De nieuwe subst.-officïer van Justitie. HAARLEM Woensdag. Hedenmorgen om twaalf uur werd de nieuwe subst. officier van justitie mr. W. J. G. Sikkel tijdens een zitting van het Haarleinsche Ge rechtshof onder presidium van Mr. A. L. M. van Berckel geïnstalleerd. De Officier van Justitie gaf het woord aan den griffier, die de beëedi- ging voorlas. De president schorste daarop de zitting teneinde de aanwezigen, waaronder vele leden van de rechterlijke macht, advoca ten en den commissaris van politie te Haar lem den heer E. H. Tenckinck, de gelegenheid te geven met den nieuwen subst. officier ken nis te maken. EXAMENS. Stenografie. Bij het dezer dagen te Amsterdam ge houden examen der „Federatie voor Steno grafie Groote" slaagde o.a. mej. H. L. J. Blikslager te Heemstede voor het Leeraars examen Stenografie (Ned.) De „Karimata" draait verder. Bijzondex-e vondsten zijn nog niet gedaan. De „Karimata" draait de laatste dagen door, zonder dat er bijzondere feiten te vermelden zijn. Geregeld worden stukken staalplaat van den toren van Beckers naar de oppervlak te gebracht en men hoopt thans binnen kor ten tijd met de opruiming van deze stalen massa gereed te komen. Vo'orts worden allerlei wrakstukken naar boven gebracht, welke voor de leiding van de werkzaamheden een aanwijzing zijn, dat men zich thans naar alle waarschijnlijkheid boven het voorschip van de Lutine bevindt. Het zoeken naar rlen vermisten leerling-vlieger nog zonder resultaat. BATAVIA 19 Juli (Aneta/A. N. P.).— Het zoeken naar den vermisten vlieger van de luchtvaart-afdeeling, den heer Deen, wordt nog steeds voortgezet. Ook infanterie uit Tjimahi neemt thans deel aan de nasporin gen. Deze worden geconcentreerd op het ter rein ten zuiden van Pengalengan, waar ver scheidene personen naar zij beweren den heer Deen hebben zien dalen. Zich in hel hol van den leeuw gewaagd. Maandagavond kwart voor negen kwam een 44-jarige vertegenwoordiger aan de Haarlem- sche politie mededeelen, dat zijn fiets gesto len was. Het bleek aan de politie spoedig, dat hij de man was, wiens opsporing door den Commis saris van Politie te Culemborg verzocht was, omdat hij verdacht wordt van verduistering in dienstbetrekking tot een bedrag van f 188.42. De man werd natuurlijk door de politie vast gehouden; hij zal naar Culemborg getrans porteerd worden. De verduistering van costuuins te Haarlem. Daders te Leiden en Rijswijk aangehouden. HAARLEM, Woensdag. Eenige dagen geleden hebben we medege deeld. dat twee mannen, 'die zich tijdelijk in een pension aan de Parklaan gevestigd hadden, in een groot kleedingmagazijn te Haarlem eenige costuums en regenjassen hadden besteld Zij hadden die in genoemd pension op zicht laten zenden, waar ze wel in ontvangst genomen, maar niet betaald wer- den. Të Leiden zijn epn 23-jarige reiziger en een 25-jarige schrijver, beiden woonachtig in Den Haag. aangehouden als verdacht van oplich ting in verschillende plaatsen van ons land. Als verdacht van hetzelfde misdrijf is even eens te Leiden een 32-jarige reiziger aange houden De heide éerstgenoemden bekennen, het Haarlemsche kleedingmagazijn te hebben op gelicht. De 23-jarige reizigea heeft met zijn 32-jarige colléga één der costuums in de Bank van Leening te Leiden beleend. In Den Haag hadden zij een costuüm voor f 13 ver kocht. De 32-jarige verdachte heeft onder een anderen naam een costuum beleend in de Bank van Leening te Haarlem. Deze kleedingstukken zijn door de politie in beslag genomen. Eén costuum en één regenjas zijn nog niet ;evonden. De 32-jarige reiziger ontkent. Alle verdachten worden in verzekerde be waring eghouden. Het onderzoek wordt voort gezet. Buitenman van 400 gulden beroofd. De hoofdstad is voor den buitenman, wan neer hij goede zaken heeft gedaan en zijn portefeuille welvoorzien is, des avonds vaak gevaarlijk terrein. Maandagavond miste een man uit de provin cie, na een bezoek aan een perceel in de Kerkstraat, vierhonderd gulden, Al spoedig nadat de man hiervan aangifte had gedaan, heeft de politie terzake van berooving twee vrouwen aangehouden. Er bleken voldoende termen aanwezig om het tweetal op het bu reau in arrest te houden. Zijn vrouw om het leven gebracht? Obdam in opschudding. De vorige week Zondagavond te ongeveer negen uur is, zooals men aanvankelijk meld de, de 34-jarige mevr. D. uit Obdam van de trap gevallen en daarbij zoo ongelukkig te recht gekomen, dat de dood vrijwel onmid dellijk intrad. De ontsteltenis en het medeleven waren groot. Het slachtoffer was moeder van twee jeugdige kinderen en een geziene figuur in het dorp. Evenwel deden spoedig na de begrafenis ernstige geruchten de ronde. Mevrouw D. zou op kwaadwillige wijze door haar man om het leven zijn gebracht en de justitie zou reeds in deze zaak zijn gemoeid. De geruchten hielden hardnekkig aan en werden met groot opzien verspreid. Als aanleiding tot dit droevig gebeuren werd een tweede vrouw genoemd, die in het spel zou zijn gekomen, toen mevrouw D. dezen winter enkele weken in het Sint Elisabeth- Ziekenhuis te Alkmaar werd verpleegd. Officieele bevestiging betreffende deze ge ruchten was de vorige week niet te verkrij gen. Thans vernemen wij echter, dat de on geveer 35-jarige D. op het gemeentehuis is ontboden en onder verhoor genomen, waarna hij per auto naar het huis van bewaring te Alkmaar is overgebracht. De heer D. stond gunstig bekend. Hij had zich ongeveer tien jaar geleden te Obdam ge vestigd. Sandys was niet voor het Militaire Hof gedaagd. Verklaring in het Lagerhuis. In het Lagerhuis heeft de speaker medege deeld, dat volgens de nieuwe informatie het militaire hof niets wist van het dagen van Sandys voor het hof en ook geen deel had aan het dagvaarden van getuigen. Het hof was dan ook niet bijeengekomen, toen Sandys het punt der privileges in het Lagerhuis aan de orde stelde. Indien dit feit bewezen wordt, kunnen de leden van het hof er van verzekerd zijn, dat zij m het geheel geen verantwoordelijkheid dragen voor inbreuk op de privileges. De speaker gaf den raad de zaak te laten rusten op het punt, dat zij bereikt heeft daar het rapport van de commissie voor de privileges in hoofdzaak onaangetast blijft. Chamber lain ging hiermede accoord. De leider der oppositie, Attlee, verklaarde echter niet vol daan te zijn en het voornemen te hebben een motie in te dienen om de zaak terug te verwij zen naar de commissie voor de privileges. (Reuter.) OP HELSINGFORS, DE FINSCHE HOOFDSTAD, zijn thans de oogen van alle atlileten die aan de Olympische Spelen van 1940 hopen deel te nemen, gericht. Nu Japan, zooals men weet, van de organisatie der Olympiade heeft moeten afzien, zal Finland deze taak overnemen. Een overzicht van „de witte stad van het Noorden". Na twintig jaren. door SUZE ONDRA. ALS je eens wist hoe verlangend ik het oogenblik tegemoet zie waarop de boot je bij mij brengt, mijn eigen lieveling Wel voor de honderdste maal las Greta dien brief nog eens over De groote mailboot voer gelijkmatig door de Middellandsche Zee, on gekende rust heerschte aan boord want de meeste passagiers deden hun middagdutje. Greta had het minst warme plekje aan dek ifit-gezocht, haar dunste jurk aan gedaan en lag loom in haar dekstoel. Eerst die vreese- lijke dagen van zeeziekte, als een stervende had zij in haar hut gelegen, nu die benauwde hitte en dan daarbij nog dat voor haar zoo geheel onbekende scheepsleven. Zij voelde zich niet op haar gemak tusschen al die vroolijke uitgelaten emnschen; het liefst zat zij ergens in een stil hoekje aan dek te peinzen en als zij zich zoo intens eenzaam voelde dan las zij Jan's lieven brief weer voor de zooveelste maal over. Ook de enveloppe en dan glimlachte zij als zij het met forsche letters geschreven „Mevrouw van Buren" zag staan. Twintig jaar geleden was Jan van Buren naar Indië getrokken, over enkele jaren zou den zij trouwen en Greta dan overkomen. Maar jan had geen geluk, de plantage waar hij werkte rendeerde niet, zoodat hij weer over nieuw moest beginnen. Toen werd Greta's moeder gebrekkig. Greta dorst haar zoo niet alleen achter te laten. Weer had Jan met pech te kampen, zijn overkomst waar zij beiden zich zoo op ver heugd hadden kon niet doorgaan en zoo vlo den de jaren heen. Greta was onderwijzeres in aardrijkskunde. Het liefste vertelde zij haar leerlingen over Indië, dank zij Jan's vele en uitvoerige brieven kende zij ieder plaatsje in de omgeving van zijn plantage, de zeden en gebruiken der Inlanders, het leven in Medan. Tot na lange jaren het Jan wat beter ging, over één jaartje kom ik je halen, .schreef hij, maar Greta smeekte hem nog te wachten. Moeder was zoo ziek, zij mocht haar niet al leen achter laten. Nog voor het om was stierf haar moeder. Toen trouwden zij bij vol macht. Jan zond haar een royaal bedrag voor den overtocht en voor een mooie uiteet en voor zij het besefte, zat zij al op de boot als mevrouw Van Buren. Aan boord werd er heimelijk gelachen om „ons handschoentje van 4 kruisjes". Twintig jaar geleden was Greta geen schoonheid maar toch in elk geval een frisch aardig jong meis je. Haar leven was echter verre van gemak kelijk geweest, de verpleging harer moeder en de lesuren op school hadden al haar tijd in beslag genomen; zoodoende had zij nooit tijd gevonden om zichzelf te soigneeren en had den jaren en zorgen haar sporen achter ge laten. Het tengere meisje van vroeger was thans een matrone-achtige verschijning ge worden. Zij kleedde zich uiterst eenvoudig doch smakeloos. De groote som die Jan ge zonden had. had haar niet kunnen verleiden om mooie dure kleeren te koopen alles was even degelijk en stijf. Haar lange vlechten waar Jan vroeger zoo verrukt van was, wa ren nog nooit door een: kapper aangeraakt, rnaar.hun gouden glans was verbleekt en ieder weerbarstig lokje werd zorgvuldig weg ge borsteld. Ondanks alle tegenslagen was hun liefde onveranderd gebleven, in zijn gedachten was zij nog altijd het frêle jonge meisje en zij zag hem nog steeds voor zich als de groote slanke jongen met zijn donker golvend haar. Urenlang kon Greta zoo stil voor zich uitsta ren zich voorstellend hoe heerlijk het zou zijn als zij bij aankomst het haar zoo dierbare gelaat van Jan temidden van de wachtende menigte zou ontdekken. Natuurlijk zouden zij elkaar al van uit de verte herkennen, het leek eigenlijk of zij hem pas gisteren voor het laatst had gezien, Zoo droomde en mijmerde Greta terwijl de boot langzaam maar zeker het doel naderde. Eindelijk kwam het einde der reis? haar bagage had zij zelf pijnlijk nauwkeurig gepakt speurend liep zij haar hut rond of er niets was achter gebleven, dan bleef zij een oogenblik voor den spiegel staan. Haar hoed zat wat scheef, haar gezicht was rood en glimmerig van emotie en die ellendige hitte. Wat maakte die nieuwe witte jurk haar toch eigenlijk dik, gek dat haar dat nu pas opviel. Als Jan haar eens veel te dik vond ge worden? Dan moest zij om zich zelf lachen, wat een bespottelijke gedachten haalde zij zich eigenlijk in haar hoofd, alsof Jan daar om zou geven! En trouwens misschien was hij ook wel wat veranderd, maar herkennen zou zij hem uit duizenden. Ze moest nu maar gauw aan dek gaan, anders zou ze door al haar getreuzel het groote moment nog mis sen! Met een kijker gewapend tuurde Greta over 1 de reeling, langzaam kwam de kade in zicht, zij zag een dichte menschenmassa en zwaaien de zakdoeken. Nu kon zij al beter de gezich ten onderscheiden, het viel toch niet mee om één mensch tusschen zoo'n massa uit te zoe ken! Toch hoorde zij al hoe verschillende pas sagiers hun vrienden op de kade herkendén, het geroep werd al duidelijker, nog enkele metersdan lag de boot stil. Vroolijke kreten weerklonken, trossen wer den uitgegooid, met hevig geratel werd de loopplank uitgelegd en zij die een toegangs kaart hadden konden zich aan boord bege ven Met gespannen aandacht bezag zij lede ren man die aan boord kwam. Die lange don kere, was dat niet Jan? Nee, toch niet. zijn oogen waren blauw. Dan die heer in het wit, die had wel donkere oogen, maar Jan was het toch niet. Radeloos keek zij om zich heen, zij zag menschen elkaar omhelzen, anderen lie pen haastig zoekend rond. Plotseling kreeg zij een schok, dat moest Jan zijn die lange grijze gestalte met zijn rug naar haar toegekeerd, die daar met den steward stond te praten. Haas tig wilde zij naar hem toeloopen, botste dan hevig tegen een even haastigen dikken man, die haar ademloos „pardon" toesnauwde en zoo snel zijn logge lichaam zieh voort be wegen kon op den steward toeliep. Greta was diep verontwaardigd: zoo'n onhebbelijk plomb monster! Langzaam kwam zij naderbij, de man was nog buiten adem, nam zijn panama af en bewerkte zijn glimmend kalen schedel met een zakdoek. De man in het grijs keerde zich om toen Greta hem naderde. Hoopvol zag zij hem aan Jan was het niet. Juist wilde zij den steward aanspreken toen de dikke man hem met 'n commandostem naar zich toeriep. „Pardon", zei Greta ijzig, „ik wil den steward wat vragen." ..Interesseert mij geen bliksem", bulderde de driftige kolos, „maar ik wil we ten„vlegel!" Het woord ontviel Greta voor zij het zelf wist. De dikkerd werd paars rood van woede, barstte dan los: „met u heb ik geen bliksem te maken, maar ik wil nu eens eindelijk weten waar mijn vrouw is. Me vrouw van Buren!" Greta zeeg in één der dekstoelen neer, alles draaide om haar heen. De steward deed bovenmenschelijke pogin gen om ernstig te kijken wees naar de roer- looze witte gedaante: „dat mevrouw Van Buren!" Dan maakte hij zich snel uit de voe ten. (Nadruk verboden Auteursrecht voorbehou den). Middelbare Technische School fe Haarlem. Uitreiking der diploma's. HAARLEM Woensdag. Van de 126 candidaten van de Middelbare Technische School te Haarlem zijn 112 ge slaagd en 2 teruggetrokken. De voorzitter van de Vereeniging voor Nij verheidsonderwijs te Haarlem. Ir. A. G. de Koningh, chef van de Centrale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen te Haarlem, heeft de geslaagden als volgt toegesproken: Namens het bestuur van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs heet ik U allen hartelijk welkom in de vreugdevolle samen komst, die ik zou willen noemen de geluk kige ontknooping van zorgvolle dagen. Wij stellen het zeer op prijs dat heeren gecommit teerden hier aanwezig zijn, want zij zijn de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en te beschouwen als de keurmeesters van het product, dat onze school aflevert. Voor U, mijnheer de directeur, en de hee ren leeraren is het ongetwijfeld een groote voldoening dat het product waaraan ge 4 of meer jaren hebt gewerkt, aan de gestelde voorwaarden heeft voldaan, en om zoo te zeggen bedrijfsklaar de school kan gaan ver laten. Namens de Vereeniging breng ik U in de eerste plaats hulde voor de resultaten die ook dit jaar weder zijn bereikt. De aangenaamste plicht die ik heden te vervullen heb, is wel dat ik U, jongelui, har telijk kan gelukwenschen met het diploma dat ge behaald hebt. En niet alleen U wensch ik daarmede geluk, maar evenzeer en even hartelijk uw ouders, want ik ben er ze ker van. dat die vandaag minstens even ge lukkig zijn als gij zelf. De directeur Dr. G. de Gelder nam ook het woord en reikte na eenige practische raad gevingen de diploma's en cijferlijsten uit, met een persoonlijk woord tot de geslaagden. Door ziekte van den voorzitter van Gecom mitteerden, nam de heer Ir. J. v. d. Heyden, inspecteur bij den Luchtvaartdienst van het Departement van Waterstaat te 's Graven- hage, het woord en zei o.a.: Namens heeren Gecommitteerden moet ik U ook de harte lijke gelukwenschen overbrengen met het behaalde einddiploma. U zult thans met uw diploma, dat als passe-partout moet gelden op verschillende deuren, de veilige muren van dit gebouw verlaten en in de maatschappij, die U soms vijandig gezind is, uw intrede doen. U zult zich een plaats moeten ver overen aan den maatschappelijken diseh en daarvoor is strijd noodig. Zoek de strijd niet- op, maar ontwijk hem evenmin! Ik wensch U verder veel geluk op uw le vensweg. FILMNIEUWS Do de Vries brengt Fransch-Italiaansche filmcombinatie tot stand. De Nederlandsche cineast Do de Vries, is dezer dagen van een verblijf in Italië terug gekeerd, waar hij in de Cinécitta, (de Ita liaansche filmsta-d) de supervisie voerde wan de Italiaansche Romulus-Lupa-film „Het hotel der afwezigen" met Paola Barbara en Camillo Pillotto in de hoofdrollen. (De laatste is vooral ook in ons land bekend doordat hij naast Alexander Moissi de rol van den aarts hertog speelde in diens film „Lorenzo de Medici") De heer de Vries heeft thans een Fransch- Italiaansche combinatie tot stand gebracht, die in September te Rome zal aanvangen met de productie van een film in twee series, waarover binnenkort nadere bijzonderheden gepubliceerd kunnen worden. De mogelijkheid om deze combinatie tot Nederland uit te breiden voor het vervaardigen van Neder landsche versies wordt onder de oogen ge zien. Zooals men weet wordt er in Italië ijverig aan een nationale filmindustrie gewerkt. En men schroomt er niet om door financieele en artistieke combinaties met het buitenland de filmindustrie uit te breiden. Uiteraard heeft men ter plaatse echter een te kort aan deskundige krachten, zooals dat bij elke beginnende industrie, die een groote vlucht gaat nemen, het geval is. Het is typeerend dat men den Nederlander Do de Vries in Italië als een filmdeskundige engageerde en hem met de supervisie van een Italiaansche film belastte. De heer de Vries doorliep suc cesvol de bekende tooneel-, foto- en film school te München, waardoor hij het filmvak meester werd. Voor de Nederlandsche film industrie schreef hij de dialoog voor „Mondscheinsonate". V.l.n.r.: De 27-jarige Dr. Sassoli, secretaris van het Italiaansche ministerie voor corpora ties, de filmactrice Paola Barbara, de film acteur Ellio Steiner, en de Nederlandsche cineast Do de Vries, buiteyi één der studio's van de Cinécittd (filmstad) te Rome. Nadien kwam zijn naam niet meer voor op de medewerkerslijsten van de Nederlandsche films. En ook bij de Nederlandsche films, die op stapel staan, zien we dezen naam niet. Het is wel treffend dat onze eigen film industrie geen gebruik weet te maken van een landgenoot, die door het buitenland als filmdeskundige geëngageerd wordt! Filmred.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2